3)e.£eidóeSoti/ïa/tit Dit weekeinde op t.v. Vrije Jessie Klassieke Edisons van Led Weer uitgereikt radio en t.v. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT SATERDAG 4 OKTOBER 1969 Kloos maakt een vuist /"\P hot N.V.V.-congres heeft de heer Kloos duidelijke taal gesproken: wat de loonwet betreft is hij desnoods bereid tot buiten-parlementaire actie. De NW- vooraitter erkent, dat de volksvertegen woordiging in onze samenleving wel een belangrijk element is. maar niet het enige; de heer Kloos eist voor de vak beweging het recht op een machtspositie in te nemen buiten het parlement om. De heer Kloos maakt dus een vuist; hij opent zelfs de mogelijkheid, dat, wanneer de loonwet ook door de Eerste Kamer zou komen, de vakbeweging een politieke staking gaat organiseren. Hopelijk er kent de heer Kloos dat in zijn visie ook andere belangengroepen daartoe dan het recht krijgen; bijvoorbeeld de boeren of de middenstand, wanneer het prijsbeleid van de overheiddesnoods bekrachtigd door de volksvertegenwoordiging, in hun ogen onrechtvaardig is. De vraag is waar de heer Kioos en de vakbeweging uitkomen, wanneer ze deze weg eenmaal ingeslagen hebben. •TROUWENS we beginnen meer en meer onze vrees bevestigd te zien. dat ach ter de aotie tegen de loonwet van meet af aan bij sommige tegenstanders een po litieke bedoeling gezeten heeft. Zoals de meeste wetsvoorstellen was natuurlijk ook het ontwerp-Roolvink voor verbetering vatbaar en bij de behandeling van. de wet in de Tweede Kamer zijn verande ringen ten goede aangebracht. Maar naar onze smaak heeft bij een deel van de op positie voorop gezeten de gedachte, dat de loonwet gebruikt kon worden als in strument in de strijd vóór of tegen het kabinet-De Jong. De Partij van de Arbeid moet dit met vreugde hebben zien aankomen, omdat wat de publieke opinie betreft een goed deel van haar oppoeitdestrijd en pogingen om tot andere politieke constellaties te komen vergeefse moeite is geweest wat links werd gewonnen, werd rechts ver speeld en omgekeerd. Mits handig ge speeld zou de loonwet nu eens een zaak kunnen worden die aanslaat bij de brede massa en dus zoden aan de dijk gaan OP deze gedachte borduurt de heer Kloos verder, wanneer hij onder het motto „de loonwet is een parlementaire schijnvertoning geworden;" de vakbewe ging oproept ervoor te zorgen dat de po litieke Impasse doorbroken gaat worden, Aan het doorbreken van die impasse wordt op velschillende fronten gewerkt, maai- met niet zo veel succes aan het front waar de politieke vrienden van de heer KI006 staan. Nu is de heer Kloos behalve een ener giek ook een zeer verstandig man; in de zelfde rede waarin hij zijn vuist balde, hebben we ook regels gelezen die de vak beweging en de werknemers waarschuwt tegen al te vérgaande eisen en hij tussen de regels door eraan herinnert dat het algemeen economisch welzijn op langere termijn ook grenzen stelt aan de econo mische wensen van de werknemers indi vidueel of groepsgewijze, Want de heer Kloos weet, dafzeWè een regering volgens het recept van het pro gressief akkoord van de heer Vondeling te maken zou krijgen met de tegenstrij digheid tussen wensen en feiten. Hoe ver standig de heer Kloos is. mag men af leiden uit het feit dat hij ook dit niet helemaal onder stoelen of banken steekt op een moment dat hij dreigt de weg te openen voor buiten-parlementaire actie met politieke doeleinden Voordeel van oppositie 1TERANDERING van politiek decor zo een als nu in de bondsrepubliek op handen 16 kan om verschillende re denen aanbevolen worden. Een partij die al tientallen jaren regeringsverantwoor delijkheid draagt, kan regeringsmoe geworden zijn en een periode in de oppo sitie goed gebruiken als gelegenheid om nieuwe vitaliteit te krijgen. Een ander voordeel is. dat het aan de macht komen van anderen vaak bewijst, hoe de oppositie wel eisen kan, maar in vele gevallen zelf niet waar kan maken wat ze als wenselijk of noodzakelijk aan bevolen heeft. Op die manier krijgen de kiezers dan weer een goede kijk op de betrekkelijkheid van kritiek en goede voornemens van de oppositie. Vooral wanneer er sprake is van een meer-partijensysteem blijkt achteraf vaak. dat een kabinetswisseling betrekkelijk weinig uitmaakt; na 1945 is dit herhaal delijk bijvoorbeeld in België, Weet-Duits land en Italië gebleken. Maar ook de kie zers, die het in landen waar in feite Sileohta twee partijen opereren, liet voor het zeggen hebben, brengen maar zelden een werkelijke ommekeer tot stand. Ty perend hiervoor Is bijvoorbeeld Engeland, waar op dit moment Labour een beleid moet voeren dat op de hoofdzaken slechts gering afwijkt van het beleid van haar conservatieve voorgangster en ook van het beleid dat op dit moment door een conservatieve regering gevoerd zou zijn. Onze tegenwoordige samenleving is zo gecompliceerd dat in landen waar de par lementaire democratie goed of redelijk opereert een kabinetsaflossing meestal meer merkbaar is aan het lijstje dan aan het schilderij. Merkbare verandering is wel. dat de nieuwe oppositiegroep dan weer eens wat hoger van de toren kan blazen om op die manier verloren gegaan afzetgebied te hei-winnen. Alleen is de laatste jaren het voeren van oppositie ook een wat moeilijker en subtieler zaak geworden, dan zulks in het verleden het geval was. In Nederland bij voorbeeld heeft de Partij van de Arbeid tot nog toe in haar oppositierol weinig succes gehad: misschien gaat dit nu met medewerking van de heer Kloos c.s. an ders worden, maar ook dit dient nog af gewacht te worden. W im Sonneveld |en lna v. Faassen De grote Drie lalen zich slechts «el- den op de televisie zien. Wim Kan zelfs nooit. Daarom mag een zaterdag avond met twee uur en vijfentwintig minuten Wim Sonneveld en lna van Faassen als een uniek televisiegebeu- ren worden aangemerkt. In Concordia in Bussum treden Wim Sonneveld en lna van Faassen voor de televisieca mera's in de show waarmee zü ander half jaar avond na avond in Nederland en in het buitenland groot succes heb ben geoogst. De show is in kleur. Voor velen een prettige eerste kennisma king, voor anderen een aangename her innering aan een lange avond met ,,Sonneveld"-plezicr. (20.20-22.45 Nederland I). Oebele De bewoners van Oebele zijn terug van vakantie. In hun dorp, waar steeds zoveel te beleven is, gonst het leven volop. Vanaf vandaag is de OOOH, de Oebeler Omroep voor Ontspanning Hoera, in de lucht. Er staan heel wat verrassingen te wachten: de school is gesloopt en in de plaats daarvan is ver schenen het Oebeler Museum voor Lor ren en Rariteiten. Paulus de postbode wordt beheerder van het museum. Eveneens nieuw is het Oebelerpark, waarmee een eerste kennismaking. (Nederland I 16.50-17.40). Grand Gala Vanavond en woensdag a.s. zal de AVRO in haar televisieprogramma's aandacht besteden aan het „Grand Ga la du Disque Classique" dat gisteren in het Concertgebouw te Amsterdam plaatsvond. Vanavond geeft de AVRO een filmverslag van de uitreiking van de Edisons door de Commissie van de stichting Collectieve Grammofoonpla ten Campagne voor de beste prestaties, vastgelegd op de grammofoonplaat. Van 20.20 tot 21.20 uur en van 21.50 tot 22.30 uur zullen op woensdagavond 8 oktober, eveneens via Nederland II. re spectievelijk deel 1 en 2 van het Grand Gala op het scherm komen. In de uit zending voor de pauze concerteert de Academy of St-Martin in the Fields on der leiding van Neville Marriner, met medewerking van de fluitist Jean Pier re Rampal, de klavecinist Gustav Leon- hardt en de dirgent zelf als violist. Na de pauze treedt de sopraan Edith Ma- this op. De regie is in handen van Joop Stokkermans. (20.55-21.05 Nederland II). NEDERLAND I NOS 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal KRO 19.07 uur: De Waddeneilanden, documentaire' 19.52 uur: Vijf jaar Kanjer Koning NOS KRO 20.20 uur: Wim Sonneveld en lna van Faassen 22.45 uur: Epiloog NOS 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: AVRO 19.30 uur: Vaders tegen wil si NOS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Bariton George London, opera 20.55 uur: Uitreiking Edisons 21.05 uur: De Saint 21.55 uur: NOS 22.45 uur: Journaal NEDERLAND I NOS 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: Nog niet bekend 15.50 uur: De verrekijker, Jeugdjournaal 16.00 uur: Van gewest tot gewest 16.15 uur: Floris, toelichting 16.20 uur: Passe-partout 16.55 uur: Voetbaluitslagen TELEAC 18.20 uur: Schaakcursus NOS 18.55 uur: Fabeltjeskrant CVK^IKOR/RKK 19.00 uur: Woord voor woord CVK'IKOR 19.05 uur: Portret Ben Goerion VARA 19.30 uur: Bespied, reportage 20.00 uur: Verkenning in wetenschap NOS 20.30 uur: Journaal VARA 20.35 uur: Weg van elkaar, 21.55 uur: Ballet: klassiek en modern NOS 22.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Floris 19.35 uur: Studio Sport (1) 20.20 uur: Panoramiek, interview 20.55 uur: Romeo en Julia '70 22.10 uur: Studio sport (2) 22.45 uur: Romeo en Julia '70 (2) 23.45 uur: Journaal TV maandag NEDERLAND t NOT/NOS 10.45 uur: Schooltelevisie sch strijdlied. Romeo en Julia '70 Wim Sonneveld. De met aangegeven programma's zijn kleurentclevisieprogramma's. RADIO PROGRAMMA Floris Reclame voor Philips S.V. 1/AMERLID Visser van D '66 heeft zich geërgerd aan Koen Verhoeff die bij de wedstriid PSV—Rapid naar zijn smaak te veel het woord .Philips" op de tong genomen heeft en daardoor ln strijd met de N.O.S-spelregels gratis reclame voor Philips heeft gemaakt. De heer Visser heeft vragen gesteld aan minister Klompé om precies te tellen hoeveel maal het woord Philips is ge vallen en om maatregelen tegen herha ling te nemen. Hij heeft in elk geval be reikt dat gisteren en vandaag in vrijwel alle kranten minstens driemaal het woord Philips gedrukt is en dat hetzelfde zal gebeuren, wanneer minister Klompé via de Kamerstukken antwoord geeft. Wan neer de heer Visser pech heeft en de mi nister niet tijdig kan antwoorden, komt daar zelfs nog een extra-rondje Philips- reclame bij. De 'neer Visser mag intussen wel op het puntje van zijn stoel gaan zitten, wan neer het wielersedzoen op de weg weer begint, of bij grote reportages over motor en autoraces. Trouwens, er ligt wat de gratis reolame betreft bij radio en tele visie nog een heel terrein braak: genoeg om dagwerk aan te hebben. Morgen begint dc NOS-televisie met de uitzending van de jeugdserie „Floris". een verhaal in twaalf afleveringen dat zich afspeelt rond 1500, toen Karei van Gelre een jarenlange strijd voerde te gen de toenmalige Heer der Lage Lan den, de Bourgondiër Philips de Schone. De titelrol wordt gespeeld door Rutger Hauer. Voorts komt iri' Üe serie een groot aantal acteurs voor onder wie Jacco van Renesse, Hans Boskamp. Henk van Ulsen. Eric Herfst. Ida Bons en Lex Schorel. Omdat het begin van de 16-de eeuw een nogal onbekende pe riode uit onze vaderlandse geschiede nis is, wordt elke zondagmiddag een korte toelichting gegeven, op de afleve ring die 's avonds wordt uitgezonden. Deze toelichting, die morgenmiddag van 16.15 tot 16.20 uur via Nederland I wordt uitgezonden, wordt gepresenteerd door Polio Hamburger en geregisseerd door Theo van Haren Noman. (Nederland II 19.05-19.35). (Van onze muziekredactie) De nog bijna kersverse Britse pop groep Led Zeppelin is vamnadht in Circustheater te Scheveningen de le gende komen bevestigen, die deze groep was vooruitgesneld. Wat wil men? Een aantal gereputeerde musici was bij el kaar gaan zitten en had kans gezien hun persoonlijke opvattingen samen te sme den tot een constante muzikale sessie, die intussen ook in de groepen al gestalte heeft gekregen. Vanacht bevestigden zij, dat zij er in zijn geslaagd een zekere muzikale eenheid tot stand te brngen- Dit neemt niet weg, dat elk afzon derlijk toch een eigen wijze van musi ceren heeft. Drummer John Bonham soliëert graag, maar wijkt daarbij niet gauw van het schema af, ook al gooit hij zijn helle wezen, mitsgaders zijn lichaam er tegen aan. Het meest in deze stijl werkte de volumineuze blues-vocalist Robert Plant, die er voor moet waken al te zeer in het straatje van Jagger te. komen. Oprichter van de Led en gitaar man Jimmy Page, een ex-Yardbird, ver loochende zijn verleden niet en komt op de snaren tot frappant-criante dingen. Rest John-Paul Jones, bas, die de meest ondergeschikte rol speelt, maar juist hierdoor melodisch body geeft op die momenten, waar de anderen de lijn wat De zaal moest wel even warm worden bij al deze persoonlijke interpretaties in een zeer vrije sessie op een simpel grondthema. Maar vooraf had de Steam Hammer alvast wat stoom afgeblazen door obsederend vrijmoedig te musice ren. Evenals de Led schuwde deze groep ook buiten-muzikale effecten niet. Je moet wat doen om een zaal mee te krijgen. Kunst en kunstenaars De jonge Duitse violiste Christian® Edinger geeft maandag 13 oktober a.s. een recital in Diligentia. begeleid door de pianist Gérard van Blerk. Zij speelt werken van Bach, Brahms en Ravel. In het stedelijk museum Het Catharina Gasthuis te Gouda wordt van 11 ok tober t7m '28 oktober een tentoonstel ling gehouden van schilderijen en aquarellen van Kees Verwey. In de Hallen, dependance van het Frans Halsmuseum te Haarlem, opent de Ita liaanse ambassadeur in ons land, Z. Exc. Don Livio Theodoli, een tentoon stelling van moderde Italiaanse kunst in Nederlands bezit. Brits ensemble op Grand Gala AMSTERDAM. Onder auspi ciën van de stichting Collectieve Grammofoonplaten Campagne, de C.C.G.C., had gisterochtend in de Kleine Zaal van het Concertge bouw te Amsterdam, onder grote belangstelling van in de grammo- foonbusiness geïnteresseerden en persvertegenwoordigers, de plech tige uitreiking plaats van de Edi son Klassiek 1969. De grootste helft van de 24 gelukkigen, hun namen werden reeds eerder gepubli ceerd, verscheen in persoon en wie niet zelf kwam, had zich laten vertegenwoor digen. Bij de eerstgenoemden zagen wij onze landgenoten Frans Briiggen. Max van Egmond. Gustav Leonhardt. Kees Otten en Edo de Waart. Elly Ameling verving Wolfgang Sawallisch, onder wiens direc tie ze mei het Gewandhausorkest en het Rundfunkchor Leipzig een plaat maakte van de Elias van Mendelssohn, waarvoor Sawallisch de Edison werd toegekend. Kleine oorzaken, grote gevolgen: in de loop van het jaar 1957 nam het kerk bestuur van St. Martin in the Fields, een Londens bekendste kerken in de on middellijke omgeving van Trafalgar- square het initiatief voor een klein instrumentaal ensemble zondags na de avonddienst een concert te geven, waar mee men een eeuwenoude traditie hoopte j te herstellen. Enkele musici verklaarden zich er toe bereid en de thans wereldvermaarde Academy in the Fields was geboren. Van de aanvang af trad de violist Neville Marriner, concertmeester van het Lon dens Symphony Orchestra als leider op- Neville Marriner. met deze Academy of St. Martin in the Fields, verzorgde gisteravond in feite het Grand Gala du Disque 1969 in het Amsterdamse Con certgebouw: het moet voor de liefheb bers van zijn exquise grammofoonplaten- produktie een waar feest zijn geweest hem en zijn collega-musici nu ook eens te kunnen zien. Voor zover nodig vesti gen wij er de aandacht op, dat zojuist de Argo-grammofoonplatenmaatschappij wederom een langspeelplaat van het ge zelschap heeft uitgebracht (stereo, DIJ 119000), waarop ook een der nummers die men gisteravond tijdens het concert in Amsterdam kon beluisteren, is vast gelegd. We bedoelen de Symphonia uit Handels Solomon. Een in stilistisch opzicht zuiverder interpretatie van deze muziek kon men zich onmogelijk wensen. Hier vertoonde zich Handel in zijn immense grandeur, resultaat van een overtuiging die met een positief ,ja" ten opzichte van het leven staat. Het leven, dat voor hem rijk was en alle tegenslagen ten spijt immer boeiend. Dooi* de Academy werd dit alles ge boden op een wijze, die niet alleen ons hoorders bleek te ontspannen, maar ook hen die op het podium zaten. De musici, die een sublieme sport beoefenden in spel, waarin beheersing een volledige vrijheid wist te waarborgen. De solisten van deze avond waren, evenals Neville Marriner en zijn Aca demy, allen winnaars van de Edisonprijs 1969. De Franse fluitist Jean-Pierre Rampal excelleerde in het uiterst dank bare concert in a klein van Vivaldi; spe ciaal het larghetto was ontroerend, door de intieme prachtig getimbreerde toon door hem geproduceerd. In het Vijfde Brandenburgse Concert van Bach ver zorgde hij met Neville Marriner en onze landgenoot Gustav Leonhardt als solist het concertino. Leonhai'dt kreeg hierin volop gelegenheid te bewijzen wat hij als klavecinist waard is. De werkelijk grootse, uit 62 maten bestaande cadens, door hem gespeeld, behoorde tot het j mooiste op deze avond geboden. De 1 vierde solist was de Zwitserse sopraan Edith Mathis, in ons land onder meer I bekend door haar opmerkelijk optreden j in Monteverdi's „Vespro della Beata j Vergine" tijdens het Holland Festival 1969. Voortreffelijk begeleid dooi" de Aca demy bracht zij met twee Mozartaria's het auditorium dermate in verrukking, dat haar een toegift werd afgedwongen Met de sonate voor strijkers nr. 3 in C groot van Rossini verbijsterend staal van genialiteit voor een jongen van 12 jaar wertl het Grand Gala du Disque 1969 op zeer gelukkige wijze besloten. Althans officieel, want het pu bliek rustte niet, voordat Neville Mar- I riner met een extra kwam: Valse uit Tsjaikovski's serenade voor strijkers. De NOS-televisie zendt morgen (de eerste zondagavond in het nieuwe win terseizoen waarop de NOS via Neder land II het avondprogramma verzorgt) „Romeo en Julia '70" uit, een reuzen- produktie in kleur van het Zweites Deutsches Fernsehen. Het Z.D.F. noemt de produktie een „totale show". Wat is een totale show? Geen speel film en geen documentaire, geen mu sical of variétéprogramma, geen nieuwsbulletin. Het is een mengeling van dat alles en in die mengeling trachtte regisseur Michael Pfleghar, die ook voor tekst en produktie tekendel de geschiedenis van de jaren zestig te vatten. Hij heeft er nogal wat voor over hoop gehaald, want hij is er een half jaar mee bezig geweest en heeft in die tijd 120.000 meier kleurenfilm ..gescho ten". Uit dit materiaal werd tenslotte een urenlang programma samengesteld. De lange lijst van mensen die in' het programma voorkomen vermeldt na men als professor Barnard, The Bee- Gees, tyernhcr von Braun, Ray Charles. Courrèges, Herb Alpert, Twiggy, Barry Gibs, Rudy Gemreich, Hugh Heffner. Hubert Humphrey. Alice en Ellen Kess- ler, Eartha Kitt, Jerry Lewis, Mahares- hi Mahesh Yogi, Richard Nixon, het orkest Nelson Riddle, Giinlher Sachs, Frank Sinatra, Nancy Sinatra, konin gin Sirikit van Thailand, Connie Ste vens en Dionne Warwick. Samen met Pierre Barouh zingt Liesbeth List in dit gigantische programma het chanson „La pluie". nestBlauw Wit; de basketbalwedstrijd Flamingo's— Ded, en de hockeywedstrijd LarenKam- In „Langs de Lijn", het sportprogram ma van de N.O.S.-radio dat van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 via Hilversum 1 wordt uitgezonden, proj wordt onder meer aandacht besteed aan enige voetbalwedstrijden zowel amateurswedstrijden als ontmoetingen ding Rechts in de sectie betaald voetbal. Voorts Nieuws kan men luisteren naar verslagen van: taal ensemb: Europese kampioenschappen Libre programma.^ (biljarten); internationaal indoor conc pique in Leeuwarden en gisteren: licht platenprogramma. 23.15 Ste- uitslagen van de paardekoersen ''ma.^.s^roo'Nieuws6''61'60'' ÜCht program" op Merevel en Wolvéga. BRUSSEL (324-m Nederland; "fieuws. 12.03 Consument. HILVERSUM I (402 m) 18.20 Kanjer Koning Kompetitie 1969. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musicerende Dilettanten Heerenveens Vocaal ensemble. 19.30 Stereo: S.iook: Jongerenprogramma. 20.00 uur In ant- schrijven: verzoekplatenpro- De Troubadour: luisterliedjes. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede- lehngen. 22.45 Stereo: Goal! muzikaal sport- "Tima met commentaren, reportages en 23.55-34.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) 18.00 Nieuws. ten. 18.20 Uitzending van Bin- '•30 Licht instrumentaal trio. tieuws. 19.35 Stereo: Licht instrumen- nsembles. 20.00 Akkoord: licht platen- imma. 21.00 Nederlandse chansons, interview. 21.50 Fragmenten uit Les Juges. opera van Berlioz (opn). 22.30 - -O Mededelingen. 22.45 Mi _'""?nprogrami i" pl.iiicl.ind. 8.25 riecid programma. (9.00 Sportmededellngen). 9.45 Humanistisch Verbond: Negatieve aspec- ten van het studenten verzet. Spreker: W. C Koppenburg. IKOR: 10.00 Kinderdlenst. 10.30 Kerkdienst van de Evangelische Broederge meente. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojour naal. 13.35 Knipperlicht: Verkeersmagazine. 14.05 Stereo: Licht ensemble met zaugsoliste. N.O.S.: 14.30 Langs de lijn: portreportages en -uitslagen en lichte grammotoonmuziek. VARA: 17.00 Stereo: Populaire Muziekshow VARA-dansorkest en solisten. 17.50 Nieuws N.O.S.: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschouwingen. Va- d a u». -' citas '21, vervolghoorspel izien: -nalistenforumVprÖ" uitzending) XleuwséllO i Radiojournaal. 22.55 Stere m hebben: licht gevarieerd i. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) wel gemêleerd gezelschap dus, dat antwoord geeft op de vragen van de moderne Romeo en de moderne Julia, gespeeld door Hampton Fancher en Christina Sinatra. Zij vormen een. door de hele show lopend universeel liefdespaar, dat in alle hoeken van de wereld opduikt en zich steeds maar weer afvraagt of de liefde in deze ru moerige tijd nog wel een bestaansmoge lijkheid heeft. Het paar wordt gezien in Bali, Bangkok, Carmes, Chicago. De troit, Heidelberg, Indianapolis, Londen, Los Angeles, Las Vegas. Mexico, Mon te Carlo, München, New York, Osaka, Palm Springs. Parijs. San Diego. San Francisco, St. Tropez, Squaw Valley en Tokio. En overal stellen zij hun vragen en krijgen zij antwoord van beroemhe- den die. hetzv in werkelijkheid, hetzij door middel van filmmontage in het programma optreden. (Nederland II 20.55-22.10 en 22.45-23.45). Passe-paitont „Passe-Partout". de nieuwe naam voor het vroegere NOS-televisieprogramma „Verbinding met" wordt in het komen de winterseizoen op de zondagmiddag via Nederland I uitgezonden. Morgen kan men een reportage zien uit Bolog na (Italië) waar wordt gestreden om de Gouden Zecchino. Dit is de prijs die te behalen is op een songfestival dat speciaal voor kleine kinderen wordt ge houden. De jongste deelnemer aan dit festival is drie en een half jaar. (Nederland I 16.20-16.55. Tweemaal protest Mies Bouwman BRUSSEL Mies Bouwman heeft gis teren geprotesteerd omdat werd mee gedeeld dat zü zou deelnemen aan een Boemerangactie van de Belgische raido en televisie. Deze actie werd op tovuw gezet om honderd miljoen frank te ver zamelen voor de bouw van twee inrich tingen ter verzorging van multiple sclerosepatiëntcn. Meerdere malen deelde de inrichters van Boemerang (de actie loopt reeds een kleine maand in België) mee, dat de marathonuitzending van zaterdagavond mede door Mies zou worden gepresen teerd. Gisteren ikreeg echter de B.R.T. vol gend telegram: „Wil protest aantekenen tegen gebruik van mijn naam als pre sentatrice van actie Boemerang. Stop. Ben hiervoor twee dagen geleden pas uitgenodigd. Stop. Ben verhinderd en genodzaakt talloze publicaties te de menteren. Stop. Verzoek dringend tij dens uitzending indruk weg te nemen als zou ik mij op het laatste moment terug trekken. Mies Bouwman". De B.R.T. verontschuldigde zich gister avond met de opmerking dat men Mies weliswaar officieus had uitgenodigd, maar dat men haar geen officiële uit nodiging had kunnen sturen omdat men haar tijdens de voorbije- dagen nooit had kunnen bereiken. Inmiddels heeft er ook een binnenlands stormpje rond Mies Bouwman gewoed. Zij gaat met ingang van 25 oktober een nieuwe VAR A-quiz presenteren. De teams daarvoor worden gekozen uit het lezersbestand van verschillende Neder- :nd: Jazzmuziek. ziek. 20.43 Pre psalmen ln de nieuwe berijming, voorgelezen en gezongen. 13.45 Stereo: Planorecital: mo derne muziek. 14.10 vroomheid: regiligiueze teksten in proza en poëzie. N.O.S.: 14.30 Ste reo: Concertgebouworkest: moderne muziek. (15.20-15.40 Bij de beesten af: gedichten over dieren. 16.30 Medenzeggenschap. gastcollege. C.V.K.: 17.00 Christelijk Gereformeerde kerk dienst. 18.00 Convent: wekelijks halfuur over en uit de Kerk. IKOR: 18.30 Mensen, lezing. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Er zijn van die ongelukjes die kunnen gebeuren. Bü de t.v. zo goed als bij de krant bijvoorbeeld. We herinneren ons 11 een advertientie (ingezonden mede deling) in deze krant van een zün beste nat aanprijzende brouwerij waaronder in ten grote kop werd meegedeeld dat een aantal jolige, bierbeladen man nen ergens de boel kort en klein ge slagen hadden. Bij die brouwerij ge loven ze nu nog dat het opzet was Iets dergelijks passeerde gisteren NCRV-t.v. Na een. we mogen rustig zeggen, aangrijpende documentaire ..Vaders en zonen in Putten" kwam Farce Majeur jolig doen over het ge ringe succes van de NPD in Duitsland en werden even later even jolige „con centratiekamp"-beelden gegeven. We hebben er begrip voor dat zoiets ge- beuren kan, maar Farce Majeure heb- landse kranten. Het dagelijks bestuur 1x111 we toch met een beetje vreemde dagavondzang: gewijde zang. KRO: 2—. reo: Muziek a go go: licht gevarieerd muziek programma met quiz. 21.30 Stereo: In de volsmondvolfcsliedjesprogr. 22.00 Kruis punt: kerkelijke kroniek. 22.25 Overweging. 22.30 .Nieuws 22.40 Audio: muzikale informatie 1 liefhebbers 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III (240 m) Nieuws. 9.02 Pyamissimo: liet rzoekplatenprogramma. 13.00 Niuews. 13.02 VR: Nederlandse Artiesten Revue. N.O.S.: Nieuws. 14.02 Rome-Ankara-Madrid: prog- 12 Rabat-Athene-Warschau: programma or de gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 12 Muzlekantjes; licht gevarieerd muztek- "2 Radiojoi BRUSSEL (324 itslagen. 17.05-18.00 Popparty. zers voor automobilisten). 15.30 Sport en mu ziek (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 Katholiek- godsdienstige uitzending. 19 00 Nws. en weer- striidlied. 7. VPRO( 7.54 Deze dag. VARA: de^voorpa- 1 de VARA sloot daarbij Telegraaf en Waarheid uit. „Discriminatie", zei Mies, die dreigde niet mee te zullen doen. Het VARA-hoofdbestuur is nu tot de conclusie gekomen dat bij een door snee van het Nederlandse volk ook Telegraaf- en Waarheidlezers horen. De quiz gaat door. Sp De N.O.S.-lelevisie zendt morgen vooi de eerste maal in het nieuwe seizoei het programma „Studio Sport" in Iwet delen uit. Het eerste deel. waarin uit sluitend reportages van voetbalwed strijden voorkomen, lot 20.20 op Ned De tweede helft komt van 22.10 tot 22.45 via Nederland 2. op het scherm. Hier in wordt aandacht besteed aan: Het Europese kampioenschap Li bre (biljarten) in Nuenen; de Grand Prix de L'Arc de Triomphe (paarderennen): de zaalhandbalwedstrijd Sittardia- Lissabon om de Europa Cup; het nederlands kampioenschap 50 km. snel wandelen; de korfbalwedetrijd Ons Eiber- Benoemingen bisdom R'dam ROTTERDAM De bisschop van Rot terdam heeft na voorafgaand overleg met f-v-s-»-#- \rï rv het betreffende dekenaat, pater S. J. A. Ui. I V ld. Pletsers SC.T, assistent op de missiepro- cuur van de congregaties te Rotterdam benoemd tot lid van het priesterteam van het dekenaat Westland, met als bijzonde re opdracht de zorg voor de kathechese op de scholen voor lager onderwijs. Op zijn verzoek werd aan kapelaan P. G. v. d. Meer van de H. Laurentius en de H. Elisabethparochie te Rotterdam eervol ontslag verleend. De bisschop verklaar- 1 de zich akkoord met zijn aanstelling lot >n 90 «n v„#i I A J t staflid van de telefonische hulpdienst le PA.?erland 2 u,*8Wonden. Rotterdam. De heer Van der Meer zal ^het programma enkele pastorale taken in zijn oude paro- chie blijven verlenen. Aan N. J. van den Akker, assistent van de H. Machatusparochie te Monster werd eervol ontslag verleend als lid van het priesterteam in het dekenaat Westland, in verband met zijn aanstelling tot gods dienstleraar-moderator door het bestuur der Stichting Onderwijsinstelling van de L.T.B. te Haarlem. Pater H. G. Mulders S.J. werd in over leg met de provinciaal benoemd tot kapelaan van de H. Teresia van Avila- parochie te Den Haag. smaak in de mond ondergaan. Vooram kan de Hier en Nu-reportage over Lou niet doorgaan omdat de NCRV-leiding bezwaren had. We hopen maar dat hier geen rel uitkomt omdat we vinden dat een t.v.-maker de kans moet hebben dat een werkstuk niet acceptabel is voor de verantwoorde lijke programmaleiding zonder dat daar moeilijkheden uit voortvloeien. In het verleden is het te vaak gebeurd dat min of meer waardevolle programma's werden gestaakt en min of meer waar devolle programmamakers werden ontslagen omdat men de eigen verant woordelijkheid van de omroepleiding niet wilde erkennen. Hier en Nu had overigens een redelijk vervangsprogramma van Nico van Vliet, thans correspondent in Amerika, die berichtte over de al dan niet geor ganiseerde misdaad daar. Zonder te zeggen dat hij diep peilde mogen we vaststellen dat vooral in historisch perspectief, een aantal belangrijke facetten bekeken werden. Studio Anno was weer terug. W'e heb ben een beetje, het zal wel aan de (mid delbare) leeftüd liggen, een zwak voor dit programma, dat van de hak op de tak heel wat herinneringen losmaakt. Jammer dat het vocale aandeel van de regie weinig steun krijgt. Komt er eigenlijk wel een choreografisch specia list aan te pas? We kregen ook de in druk dat de gehiidsregle er af en toe een hoofddeksel tegen aan gooide. Mei zb'n orkest moest het toch mogelijk zijn om Jenny en Jacco niet zo ln de kou te laten staan. Sommige van de vaste vocalisten werden duidelijk over- blazen. /oor de jeugd. 17.30 Orgelmuziek .'oorlichting17.40 Samenwerkin ikkelingslanden. Samenstelling e ïrheidsvoorlichtinj Vg. Nieuws. J6.03 10 RRRrrr: pop-magazine. 17.00 jijofdraalik: verzoekplatenprogramma. Wim van der Panne geeft drie zater dagavondconcerten op het orgel van de Oudé Hervormde Kerk aan de He renstraat te Voorburg. De data zijn 11 en 18 oktober en 1 november. Het orgel is gebouwd door de fa. Batz en Co te Utrecht in 1878. Na de restau ratie van de kerk is het orgel her-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2