Feijenoord miste heilige vuur voor nog eens een hoge score (X) Rijvers: „Spelers meer ingespannen dan mij liet is PSY VREEST ROL VAN FAVORIET HET EERSTE DOELPUNT ZAT NIET EENS Happel: liever nog niet tegen AC Milan KIESPIJN? De veilige manier van sparen li Rijkspostspaarbank altijd safe! WOENSDAG 1 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT ROTTERDAM Het applaus was voor Reyk javik. De manschappen van coach Oli B. Jonsson vormden een erehaag, waardoor het menigmaal op een fluitconcert onthaalde Feijenoord in de catacomben verdween. Dat sportieve gebaar van de IJslanders ontlokte de toch nog 40.0000 toe schouwers, die de lokroep van de Kuip niet konden weerstaan, het applaus dat zo zelden had geklonken. Veertigduizend, die zich ver- (Van onze sportredactie) lekkerd hadden aan het eerste duel, waarin Feijenoord de doelpunten had binnengehaald als een Noordzeevisser de vis in zijn sleepnet. Dat wilden zij nog eens zien; of voor het eerst meemaken. Waarvoor anders waren die 40.000 gekomen dan voor het schuttersfeest Toch waarlijk niet omdat ze dachten een spannende wedstrijd te zien. Het werd dan ook een par tijtje aanvallen en verdedigen, maar dan wel Feijenoord verkeerde waarschijnlijk ln de mening dat de IJslanders zich nog maals zouden laten oprollen. Maai- de heren hadden steeds luid verkondigd dat zij aan het Europa - Cuptoernooi deelne men om te leren. En veertien dagen ge leden waren ze met kofferè vol lesmate riaal uit Rotterdam vertrokken. Ze had den gemerkt dat het bitter weinig zin heeft om te trachten doelpunten te ma ken. Een logische consequentie was dus dat ze als „ballenvangers" gingen fun geren: acht man vóór de allengs naar een grootse vorm groeiende doelman Peturs- son en dan maai- de benen uitstrekken naar alles wat op een bal gelijkt. De in onschuldig wit geklede IJslanders legden argeloos een valkuil voor Feijenoord dat zich dood combineerde in de wirwar van benen. Om het middenveld bekommerde Reykjavik zich niet en als er een kansje was, waren de IJslanders wel bereid om de eenzaam in de spits verkerende Bald- vinsson. met Hafsteinsson als „aflosser" op de vooruitgeschoven post, aan het werk te zetten. Tien minuten Intusen zwoegde Feijenoord, dat waar lijk wel wilde scoren om het publiek te- stug en somwijlen vernuftig verdedigen van de IJslanders. Zo stug, dat Feijenoord met de scha mele oogst van vier treffers deze „thuiswed strijd" voor Reykjavik moest afsluiten. Daarvoor had trainer Happel zijn verklaring gereed: „We misten Van Hanegem sterk. En omdat onze ver dedigers zo tuk waren op het maken van een doelpunt veroorzaakten zij een opstopping voor het doel van Reykjavik". Het was niet veel, het was zelfs te wei nig. De IJslanders hadden toch vernuf tiger verdedigd dan Feijenoord aangeval len. En wat zou trainer Happel dan wel willen als vrijdag om 12 uur in Genève de loting voor de volgende ronde wordt verricht? ..Liefst geen FC. Milan of een Engelse ploeg. Graag eeret. een Midden- Europese kampioen". Voor de IJslandse ploeg van Oli B. Jons son is er niets meer te wensen. Hij was al vei-heugd en tevreden dat op de Euro pese telexnetten is verschenen dat Feijen oord met slechts 40 had gewonnen. „Dat is goed voor het moreel van de volgende tegenstander", zei Oli B. met zijn liefste glimlach. i de 12—2 het weden te stellen - at de noodzaak ontbrak aan het eersite doelpunt, dat in de eerste wed strijd al ma vier minuten op het score- iord was verschenen. Dat duurde gister- wond tien minuten. Guus Haak. die met de in de eerste helft weergaloos dribbe- Moulijn een dikke die Happel na afloop aan zijn defensie uit deelde zag Geels in goede positie en die schoof Kindva.ll de bal toe 10>. „Die bal ging door het zijnet", riepen gebaarden de IJslanders en de Zweedse scheidsrechter Boström kroop met de neus over de grond om te con stateren of er iets aan het zijnet man keerde. Het zat muurvast verankerd. Later zei Guus Haak: „Ik stond er bo venop. We lachten ons gek want Kind- vall had de bal inderdaad niet in het doel getrapt. Hoe die er dan in Is ge komen, weet nu nog niemand". De heer Boström, die op het moment UEFA-jeugd direct in eindronde ZüRICH Nederland is direct toege laten tot de eindronde van het toernooi om het voetbalkampioenschap van UEFA- jeugdteams. De Europese Voetbalunie maakte gis teren in Zürich de indeling van de groe pen bekend. Het toernooi wordt van 16 tot en met 25 mei 1970 in Schotland ge houden. In groep C, waarin Nederland is ingedeeld, zijn verder geplaatst: Zwitser land, de winnaar van groep 4 in de voor ronden (Engeland, Oostenrijk of Wales) en de winnaar van groep 5 in de voorronden (West-Duitsland, Joego-Slavië of Tsjecho- Slowakije). Kind.va.ll haalt uit doelpunt. Het tweede van Feijenoord Het tweede van Kindvall. De IJslander Olason. moet lijdelijk toezien. van scoren veraf stond, moest wel maar het midden wijzen, na ook inog de grens rechter te hebben geraadpleegdEn die had ook. met de hand op zijn hart, de bal ln het doel zien liggen. In de wig Het duurde daarna negen minuten eer Moulijn een van zijn glaszudvere passes zag beloond. Kindvall scoorde met een droge knal (2—0). En toen dacht het pu bliek dat Reykjavik ineen zou storten. Maar de mannen uit het Ikoude laffd ble ven. ijskoud. Ze hadden het woord paniek uit hun woordenboek geschrapt. Ze bléven rustig wachten tot Feijenoord zich weer in de wig had gewurmd en dat gebeurde constant. Geels toonde zich weer voluit de man die de ene week alles kan en de andere de grootste moeite heeft met de bal. Hij faalde compleet bij doelrijpe kan sen. Toen Hasil op de lat had gekanjerd. Joeg hij de terugspringende bal gehaast tegen de paal. Fluiten, rookbommen laten ontbranden, zeurig zingen. Wat moest het publiek an dere doen bij dit optreden dat de oog leden geweld aandeed. Met het hoofd Nog hoopte men op de tweede helft. Dan zou Reykjavik zo moe zijn dat Feijenoord er geen kind meer aan zou hebben. Dat kon men snel vergeten. Baldvinsson schoot zelfs zo venijnig dat de vrijwel werkeloze doelman Treijtel zo waar in zijn volle lengte naar de hoek moest. Negentien minuten duurde het. Toen kopte Geels uit een voorzet van, wie andere. Moulijn in (30). Zijn vol gende kopbal werd even rap uit het IJs landse doel gekopt en pas-vijf minuten voor het einde had Geels nogmaals suc ces. Met weer een kopbal (40). Daarmee moest Feijenoord het doen. Maiwald (DOS) vrijgesproken UTRECHT De voorhoedespeler Mai- vald van DOS is gisteren in Utrecht tü- vens een vergadering van de strafcom- nissie van de KNVB vrijgesproken van de beschuldiging dat hij in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Rot Weiss Oberhausen een tegenstander zou hebben getrapt. De commissie vond geen duide lijk bewijs hiervoor geleverd. Scheidsrechter Keizer, die Maiwald van het veld had gestuurd, bleef bij zijn me ning, maar door de uiteenlopende getui genverklaringen werd Maiwald, die door zijn club niet voorlopig was geschorst, vrijgesproken. Tijdens de vergadering kwam ook de houding van het Utrechtse publiek tij dens de wedstrijd tegen Rot Weiss Ober hausen ter sprake. De juridisch adviseur van DOS, mr. G. F. T. Hesselink, weer legde de beschuldigingen van de KNVB, dat de vereniging nalatig was gebleven bij het handhaven van de openbare orde. „DOS heeft alles gedaan om deze orde te handhaven, er zijn onder meer extra suppoosten benoemd", aldus mr. Hesse link. Europa Cup II VALETTA IFK Norkoeping heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van 't 'Europese toernooi voor bekerwinnaars. De Zweden verloren gisteren weliswaar meit 10 van Sliema Wanderers, maar de eerste wedstrijd hadden zij met 51 gewonnen Er waren 9.000 toeschouwers. (ADVERTENTIE) Weg pijn... Want - WITTE KRUIS helpt (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. FC Twente uit Jaarbeurstoernooi 1 1 f 55 Drost scoorde enige treffer ENSCHEDE Voor FC Twente is het toernooi om de Jaarbcursstedenbeker af gelopen. De ploeg van Kees Rijvers won gisteravond voor 18.000 toeschouwers weliswaar met 10 van Rouen, maar dat was niet voldoende om de nederlaag van 20 uit de eerste wedstrijd weg te werken. FC Twente toonde zich overi gens wel de betere ploeg. Vooral na de rust, toen de traag opererende Hongaar Nagy vervangen was door Theo Pahl- platz, kreeg de defensie van Rouen het zwaar te verduren. Hel was slechts aan het voortreffelijke werk van de Franse doelman Rigoni te danken, dat Twente niet tot doelpunten kwam. Trainer Kees Rijvers toonde zich tevreden over het resultaat. „Met wat meer routine zou de score stellig hoger zijn uitgevallen", aldus Rijvers. ,.De jongens hebben zich meer ingespannen dan dat mij lief is met -het aog op de wedstrijd van zondag. Het duel stond op een veel hoger peil dan de 'eerste ontmoeting in Rouen. Er werd vanaf het begin in een hoog tempo gespeeld, vooral door de Enschedeërs. Rouen concentreerde zich op gegroepeerd verdedigen, waardoor FC Twente de kans kreeg aan te vallen. De vele combinaties, die in de eerste helft naar het Franse doel werden geleid, leverden echter vrijwel nimmer een scoringskans op, danks het vele goede werk van Kick Vall. Het enige doelpunt werd in de v Real moeiteloos in tweede ronde MADRID. Real Madrid heeft zich gisteravond geplaatst voor de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. De Spaanse titel houder versloeg voor 10.000 toeschou wers in het Bernabeustadion Olympiakos Nicosia met 61. Real Madrid had de eerste wedstrijd met 80 gewonnen. wseraePt Porsche uit autorensport STUTTGART De Porschcfabriek zal zich met ingang van het seizoen 1970 te rugtrekken uit de autorensport en ook stoppen met zijn eigen fabrieksploeg, die in het afgelopen jaar het wereldkampi oenschap merken veroverde. De beslissing van de Westduitse fabriek wordt zonder twijfel ingegeven door de enorme kosten die verbonden zijn aan het deelnemen aan grote wedstrijden op vrij wel alle plekken van de wereld. De stap van Porsche betekent echter niet, dat men zich volledig uit de automobielsport terugtrekt. Het plan bestaat om de acti viteit op het gebied van de rallyes te be stendigen, niet alleen met Porsche-911-S maar ook met de nieuw ontwikkelde VW- Forsche-914/6. De wagens van Porsche, die in het af gelopen jaar de wereldtitel voor de con structeurs veroverden, zullen worden overgedaan aan de stal van de Engelsman John Wyer, die in 1969 de grootste con current van Porsche was en uit wiens stal ook de Ford-GT-40 kwam die de Porsches in de 24-uren van Le Mans versloeg. EINDHOVEN De rollen zijn omgekeerd. Twee weken geleden begon Rapid VVien de eerste Europa Cupwedstrijd tegen het gehavende en weinig ervaren PSV als favoriet, nu lijkt PSV de sterkere. De for matie van Kurt Linder deklasseerde in het Prater stadion het hooggeprezen Rapid en kan bogen op een voorsprong van 21, twee voorwaarden voor een optimistisch en verwachtingsvol publiek. PSV echter vreest deze rol. Voor overschatting werd reeds in Wenen, toen de ovaties nog nauwelijks waren ver stomd. gewaarschuwd, terwijl men ook, hoewel het experiment-Jagodic mislukte, op mogelijke verras singen van Karl Rappan. technisch-directeur van Rapid, bleef wb/.en. PSV bereidt zich dan ook anders op deze tweede ontmoeting voor. In Wenen achtte Linder een trainingskamp overbodig, maar momenteel heeft hij met zijn veertien geselecteerden de stilte opgezocht. Twee dagen lang leven de elf van Wenen plus reservedoelman Willy Heyink en de weer herstelde Peter Kemper en Peter Ressel „ergens buiten Eindhoven" naar woensdagavond toe. PSV-secretaris Ben van Gelder: „Het voornaamste is de rust. We hebben een zwaar programma achter de rug (vijf wedstrijden in achttien dagen) en voor de boeg (Rapid Wien en zondag weer Aiax). Belangrijk is ook dat ze niet lastig Worden gevallen door supporters en andere belangstellenden. Dat schaadt de concentratie". Gissen Hoe PSV en Rapid vanavond het veld zullen opkomen blijft een kwestie van gissen. Van Gelder: „Zowel de opstelling van Rapid als van PSV zal niet voor de wedstrijd bekend worden gemaakt". Waarschijnlijk zal het elftal van Linder niet veel afwijken van de ploeg die in Wenen speelde. Rappans grootste probleem is het formeren van een voorhoede, die PSV's sterke defensie meer moeilijkheden kan bezorgen dan in Wenen, waar Rapids klassieke aanvallen Ausputzer Radovic en centrale verdediger Stiik nauwelijks konden verontrusten Gezien het weinig intelligente optreden in de eerste ontmoeting zal Rappans hoop waarschijnlijk moeten steunen op de wil om de blamage uit te wissen. Doelloos „De diplomatieke voorgevechten", zoals Kart Rappan tigste minuut gescoord door Epi Drost. Na de rust, toen Pahlplatz in het veld kwam, liepen de combinaties bij FC Twente vlotter. Keer op keer braken Streuer, Pahlplatz en Notten door, maar steeds weer stond Rigoni een Neder landse treffer in de weg. Eén keer had hij daarbij geluk toen de bal na een schot van Pahlplatz via zijn vuisten en Het enige doelpunt van Twente. Drost niet zichtbaar heeft keihard ingeschoten en de bal verdwijntin het doel, nagestaard door de verdedigers van Rouen. !e binnenkant van de paal het veld wee) Uitslagen FC Kilmarnock (Schotland)FC Zürich (Zwits.) 31. Er waren 13.000 toeschou wers. Door een zege van 10 in de eer ste wedstrijd gaan de Schotten over naar de tweede ronde. FC Dundalk (Schotland)—Liverpool 04. De eerste wedstrijd was door Liver pool al met 100 gewonnen. Ruch Chorzow (Polen)Wiener SK (Oost.) 4—1. Er waren 40.000 toeschou wers. De Polen gaan over naar de tweede ronde. De eerste wedstrijd was, met 42 door de Oostenrijkse ploeg gewonnen. Hansa Rostock (Oost-Dld.) heeft zich in Athene ondanks een nederlaag van 20 tegen Panionios Athene geplaatst voor de tweede ronde. De eerste wedstrijd was in een zege van 3—0 voor de Oost duitsers geëindigd. Er waren 10.000 toe schouwers. ADVERTENTIE SPAARBANK SEMI- CN VOtCi 999-123 ït iyjn 2300 vesiiglngc Op de pos*) («tritoren kunt u de hóle dag terecht een jent dl daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend.' Voor Öe pQstagentficjhappi-u) gelden aperte openingstijden. De spelers van Rapid Wien wachtte eert verrassing. Op Schiphol werden zij verwelkomd door Franz Hasil, de Feijenoorder die vroeger bij Rapid speeldeHasil stak vier vingers omhoog, maar het werd niet duidelijk wie hij die vier treffers toedacht. het uitdrukte, waren gisteren al vroeg begonnen. Wat doelloos heeft Rapid Wien gistermorgen één uur op Schiphol rondgehangen. De Oostenrijkse bekerhouder viel een ontvangst ten deel, die de weinig vrolijke stemming van Karl Rappan nog aanzienlijk deed zakken. Want afgezien van enige journalisten en Feijenoordtrainer Ernst Happel eens zelf speler in de Oostenrijkse ploeg bleek op Schiphol om half elf alleen de bus aaixwezag waarmee Rapid naar Eindhoven moest worden gebracht- De chauffeur was spoorloos, evenals 'n vertegenwoordiger van PSV. Na een half uur bij de bue in de zon te hebben gewacht, greep Rappan zelf in. Weer dertig minuten later maakte een toevallige ontmoeting een einde aan het wachten. Een telefoongesprek met Ben van Gelder bracht aan het licht, dat de chauffeur de spelers pas na het middaguur verwachtte Het toeval vond plaats in een lift, toen Rappan, op zoek naar een Philips vestiging in het Schipholgebouw, oog in oog kwam te slaan met de chauffeur van de busonderneming. Scheidsrechter De wedstrijdzal vanavond worden geleid door de Portugese scheidsrechter Campos. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten Alexandre en Dias Mogens Frey wil werelduurrecord MEXICO De Deense wielrenner Mo gens Frey, die maandag naar Mexico City is gevlogen, wil na een korte gewennings periode al in dit weekeinde proberen het werelduurrecord te verbeteren. Frev, die vorig jaar in Mexico deel uit maakte van de gouden Deense achtervol- gingsploeg, heeft zowel het werelduur record van de amateurs als dat van de profs op het oog. Recordhouder bij de amateurs is de Mexicaan Radames Tre- vino met 46.955 km. hel absolute record is in handen van Ole Ritter, die op 10 oktober 1968 een afstand van 48.654 km in een uur aflegde. Mogens Frey,, wiens recordpoging mo gelijk is dankzij de financiële steun van particulieren, gelooft in één uur 49 kilo meter te kunnen rijden. Hij zal een zeer lichte fiets gebruiken, namelijk een van 6400 gram, hij rijdt een versnelling van 53'15, wat betekent dat hij met iedere pedaalomwenteling 9.25 meter aflegt. Hoe key zege Pakistan BARCELONA Het Pakistaanse hookyteatn heeft gisteravond een wedstrijd gespeeld tegen het Spaanse elftal. De wedstrijd, die ln Tarraasa werd gespeeld, eindigde in een oven-winning van 31 voor Pakistan. Kamerlid wil loterijtrekking op televisie DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid mr. Scholten (CHU) heeft de ministers van Financiën, van Justitie en van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk gevraagd te bevorderen, dat de trekking van de staatsloterij door de televisie wordt uitgezonden. Zonodig wil hij de trekking daartoe naar de avonduren verplaatst zien. In een toe lichting op zijn verzoek wijst mr. Schol ten er op dat afremming van de deel name aan buitenlandse kansspelen op grond van verschillende overwegingen gewenst is. Fransen evenaarden Eur. record 4 x 200 m PARIJS De Fransen Sarteur, Bour- bcillon, Brugier en Bertould hebben giste ren tijdens internationale atletiekwed strijden in Parijs het Europees record 4 x 200 meter geëvenaard. De Fransen lieten een tijd afdrukken van 1.23.6. Het record staat sinds 1968 op naam van een Westduitse ploeg. In de fi nale liet een andere Franse estafetteploeg weliswaar 1.22.5 noteren, maar bi.i be studering van de film bleek dat bij een van de wissels een onrechtmatigheid was begaan.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7