Swift in recordtijd vierde titel naar in successie Geus Akerendam wilde wél draven Nederlandse equipe kan draversinterland bijna niet verliezen Beter nu verliezen dan van Nederland KNAU wacht rapporten over dopingkwestie af BALS MOEST GATEN IN DELENSIE AJAX DICHTEN AC Milan al in tweede ronde DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1969 de leidse courant PAGINA 13 (Van onze sportredactie) DRONTEN Voor de vierde maal in successie heeft de wielerploeg van het Leidse Swift de nationale wegtitel voor clubs veroverd. Op het winde rige parcours in de Flevopolder vormden de profs Gerben Karstens en Bart Zoet met de amateurs Joop Zoetemelk en Jan Zoons het snelste kwartet. Zij lieten na 79 kilometer de chronometer stilstaan op de recordtijd van 1 uur, 42 minuten en 30,2 seconde in de categorie profs-amateurs. De eer de roem bij de amateurs was voor de ploeg van de wielervereniging „De IJsselstreek", die met Fedor den Hertog, Wim en Harm Holstege en Dries van Wijhe de snelste tijd liet afdrukken. In het totaalklassement bereikten de IJsselstreekrenners de tweede plaats achter het Leidse Swift. Bij de nieuwelingen begon voor Alcmaria Victrix de victorie bij „De Meerpaal" in het winderige Dronten. geweest. Ik had een verkoudheid en kon moeilijk ademhalen. Middelink zal wel zeggen, dat ük altijd zeur over mijn gezondheid, maar hij moet mij nemen zoals ik ben. Misschien ben ik wel een beetje lastig, maar ik heb vroeger veel meegemaaitt en dat vergeet Middelink. Vandaag heb ik goed kunnen rijden om dat dokter Rolink mij een spuit had gegeven. Ineens kon ik weer ademhalen. In de Tourploeg (hadden we geen ploeg- arts, zodat Middeltok al mijn klachten moest aanhoren. Ik ben erg gevoelig, maar ik zal harder worden." „Zeurpiet" nam wraak met kampioenschap Al vroeg in de ochtend hadden de grote en kleine vedetten uit de nationale wielerwereld zich dm het gemeenschaps huis ,,De Meerpaal" gemeld- Van het programma konden Harm Ottembros en Riini Wagtmans wórden geschrapt. Otten- wegens contraotuele verplichtingen in Spanje. Rini Wagtmans omdat hij de racefiets in het schuurt Ie had gezet. Voor de jeugd van Dronten een-tegenvaller, want dat betekende weer twee handteke ningen minder in het boekje. Er bleven toch nog voldoende cracks rer: Peter Post. Leijn Loevestein, Bart Zoet, Joop Zoetemelk. Fedor den Hertog. Harrie Steevens. Gerben Karstens en Jan ;en. De start trok op het vroege uur enige honderden toeschouwera. Alle aan dacht ging uit naar de verrichtingen van Swift uit Leiden, dat als favoriet van start ging- In een hoog tempo trokken Gerben Karstens. Bart Zoet, Joop Zoete melk en Jan Zoons over de asfaltwegen het polderlandschap, waar de wind vrij spel had. Afwisselend trokken de beide profs de amateurs over de smalle dijk. richting Lelystad. In een vlotte ca dans, zonder al te veel moeite legden de vier Swdtrennere de 79 kilometer af dn de fantastische tijd van 1.42.30.2. gevolgd door Olympia, waarvoor Peter Post het meeste werk verzette Post joeg het tem po op toen halverwege de koers het tijd verschil nog niet al te groot was- De Swift- coureurs sloegen echter in de laatste twin tig kilometer alle aanvallen af en Meten geen seconden meer afknabbelen. De Rotterdamse Leeuw, met Jan Jams- ui als kopman, moest het door het hoge tempo van Karstens laten afweten. De derde plaats was de beloning voor de ploeg van Janssen. Veel meegemaakt Bij de amateurs kwam een geprikkelde" ?edor den Hertog aan de start. Hij was kwaad en zou laten zien. dat hij kan fiet sen. Tour de l'Avenierploegleider Joop Middelink had hem zondagavond tijdens televisie-interview geprikkeld door op te merken, dat Den Hertog een zeurpiet was. Hij had zich daarover kwaad ge maakt. ..Zoiets had ik niet van een ploeg leider verwacht- Als hij vindt dat ik een zeurpiet ben. moet hij dat tegen mij zeg gen en niet tegen enkele miljoenen tele visiekijkers", zei de getergde Den Hertog na afloop. „Gisteren ben ik naar dokter Rolink Kramp Fedor den Hertog en zijn mannen, de gebroeders Holstege en Dries van Wijhe, Joegen onweerstaanbaar over de polder wegen en benaderden de tijd van de prof.-amateurcombinatie Swift tot op twee minuten. Een tijd die niemand had verwacht. Ook Fedor den Hertog niet. „We hebben er allemaal voor gevochten- Jam dat Willem Holstege na 40 kilometer het tempo niet meer kon volgen. Hij moest afhaken en dat was voor onze ploeg een groot nadeel. Middelink zal wel zeggen „daar heb je die zeurpiet maar onderweg kreeg ik kramp. Mijn toeclip was gebroken en door een ruk op de pedaal schoot ik met mijn voet te genhet asfalt. Als we deze pech niet hadden gehad, was het verschil zeker geen twee minuten geweest", aldus „zeur piet" Fedor den Hertog. De uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. Alcmakrta Victrix (Alk- ïaar) 1.00.38.8 over 43 lam; 2. De Zwaluwen (Almelo) 1.00.52.3 3. Groenewoud (Nijmegen) Amateurs: 1. De IJsselstreek (Wezep) 79 k i 1.44,33.5 2. De Peddelaars (Hoogevee: 44.45.40 3. De Meteoor (Assen) 1.46.45.6; Kamploer (Zwolle) 1.47.55.1. (ADVERTENTIE) Ottenbros laatste BARCELONA De Italiaan Gianni Motta heeft gisteren de jaarlijkse wieler wedstrijd op de Montjuich (Spanje) ge- De wedstrijd bestond uit twee onder delen: een peletonsrit en een tijdrit- De peletonsrit werd gewonnen door Felice Gimondi, die in de eindsprint Motta versloeg. De tijdrit over 2500 m was Motta. Wereldkampioen Harm Ottenbros eindigde als laatste. Hij deed 65 sec- lan ger over de 5 km dan Motta- Er warer 30.000 toeschouwers. De uitslag was: 1. Gianni Motta (It.) 5 km in 10 min. 32 sec.; 2- Felice Gimon di (It.) 10.36; 3. Luis Ocana (Sp) 10.42 4. Raymond Poulidor (Fr-) 10.51; Miguel Maria Lasa (Sp PostDuvndam in Berlij inse zes* se Berlijn Het Nederlandse koppel PositDuyndam zal deelnemen aan de Zesdaagse van Berlijn, die van 2 tot 8 oktober wordt gehouden in de Deutsch- landhalle. Er starten veertien combinaties. Post-Duyndam: Schulze-Oldenburg (W.- Dld L Sercu-Verschueren (Belg»; Louis en Fritz Pfenhlger (Zwits. Perurena- Rodriguez (Sp-); Renz-Fritz (W-Dld Gilmore-Lawrie (Austr.); Van Lancker- Mourioux (Fr-); Bugdahl-Kemper (W. Did.); Rancati-Damiiano (It.); Porter- Gowland (GB); Glemser-Roggendorf (W- Dld)Deloof (Belg.)-Daler (Tsj-Sl.) Tschan-Bennewitz (W.-Dld-)- Franse competitie PARIJS De uitslagen van de gisteravond voor de Franse eerste divisie gespeelde com petitiewedstrijden zijn: St. Etlenne-^Angou- (Rotterdam) 1.44 Eén schermer naai wereldstrijd HAVANA Voor het eerst sinds 1059 cal een ploeg van de Verenigde Staten weer op Cnba in sportwedstrijden uit- Van 2 tot en met 13 oktober zullen Amerikaanse schermers meestrijden om de wereldtitels schermen. Ruim twintig landen hebben ingeschreven voor dit toernooi De enige Nederlander, die zal deelne- len, is de Amsterdamse degenschermer Ferry Godhelp. De Kon. Ned. Amateur Schermbond beschikt niet over de finan ciën om een Nederlandse equipe af fe vaardigen. Voor Godhelp, die employé bij de KLM 'is, wogen de kosten minder Golfsters in Rest van Europa DUSSELDORF Joyce de Witt Puyt n Alice Janmaat zijn gekozen in het golfteam van de „Rest van Europa" (da mes), dat op 27 en 28 september in Chan- tilly (bij Parijs) tegen Gr.-Brittannië Uniek evenement op Duindigt (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Het ziet er naar uit dat Nederland de draversinterland tegen België, zondagmiddag op Duindigt, niet kan verliezen. Maar dat hebben zowel België als Nederland wel eens meer ge dacht b(j de vijfendertig voorgaande af leveringen van deze unieke interland, want nergens anders is men geslaagd in zulk een opzet. Zondag dus de 36e aflevering van de in ons land zo goed aangeslagen wed strijdenreeks. Er is wel eens met een andere formule geëxperimenteerd, maar men is teruggevallen op het systeem van vier koersen; een voor drie-, een ?5 COACH BULGARIJE: W.-Duitsland scoorde eenmaal Unieke prestatie van de Swift- combinatie uit Leiden, die voor de vierde achtereenvolgende maal be slag legde op het nationale wieler kampioenschap voor clubs. Van voor naar achter: Joop Zoetemelk, de kersverse winnaar van de Ronde van de Toekomst, Bart Zoet, Gerben Karstens en Jan Zoons. GEDRANG OM ZOETEMELK DRONTEN Sinds zijn overwinning in de Ronde van de Toekomst is Joop Zoetemelk het doelwit geworden van de leidei's van fabrieksploegen. Ook gisteren verdrongen de gegadigden zich om hem. Er werden afspraken ge maakt voor verdere imformatieve besprekingen. Oud-Tourwinnaar Jan Janssen polste namens Jean Stablinski, ploegleider van Sonolor-Sauvage, en nodigde Zoetemelk uit voor een onderhoud op vrijdag. Het staat inmiddels vrijwel vast, dat de neo-prof Harry Jansen bij Sonolor in dienst zal treden, wat de situatie voor Zoetemelk iets aantrekkelijker zou maken, „want om helemaal alleen tussen allemaal Fransen te zitten, is niets voor mij", aldus Zoetemelk. Ook Ton Vissers maakte namens Willem II-Gazelle zijn opwach ting. Hij komt maandag aan de beurt, als Zoetemelk naar Valkenswaard gaat om te onderhandelen. Om de situatie voor Zoetemelk nog ingewikkelder te maken, kwam ook clubgenoot Gerben Karstens met de suggestie dat hij vrijdag, als Karstens over zijn eigen contract met Peugeot in Parijs gaat praten, de naam Zoetemelk in het geding zal brengen. Alleen Caballero is tot nu toe op de achtergrond gebleven. Manager Frans van der Enden is wel geïnteresseerd, maar hij zei: „Ik heb gehoord wat de eisen van Zoetemelk en zijn raadgevers zijn en fancyprijzen willen wij niet betalen". Tafeltennisploegen VOORBURG Aan het toernooi om de internationale tafeltenniskampioen schappen van België, die op 11 en 12 ok tober in Deurne worden gehouden, zul len de volgende Nederlandse spelers en speelsters deelnemen: Aukje Wynia, Ma ry van Ruiten, Bert van der Helm, Frans Schoofs, Bert Schoofs, Peter Joëls en Henny Stolk De jeugdploeg die op 11 oktober in de Venlose sporthal tegen West-Duitsland speelt, is als volgt samengesteld: Vero- nique van der Laan, Ellen Klatt, Sonja Heltzel, Hans van den Broek, Henk der Zee en René Meyer. Double Van Overeem ging niet door Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Mensen hebben hun voorkeur, maar ook paarden hebben hun vóór en tégen ten aanzien van mensen. Zo wilde Geus Akerendam dinsdag niet draven voor Jan van Dooyeweerd, maar gisteren wilde hij dat wel voor broer Stef. En aangezien de, waarschUnijlk, snelste uit die derde koers op Duindigt - Gezina al gauw werd uitgescha keld kon de man op wiens naam het entrainement in Hoofddorp staat keurig winnen want Geus bleef voor op de slecht dravende Double Six n. Wim van Overeem leek alle kans te hebben zijn „dobule" van vorige week te herhalen toen hij in de eerste koers Gay uit een veld van zeventien paarden de winst reed en in de tweede achter Indien plaats nam. Maar dat viel tegen want Indien startte goed maar maakte na honderd meter een flinke fout. Toen waren Island Queen en Irona Buitenzorg meteen ver voor. Indien nog wel knap terug, maar meer dan derde werd hij niet. Irona won na dat zij twee keer juist door Indien van de winst was afgehouden. Fel gevecht Esta Beroona won na enige tijd rust haar koers knap na een fel gevecht te gen de verrassende Eberdiene TH. Good will verloor met centimeters zijn koers tegen Dynamiet. De km-tijd voor beide (1.21.7) was voor Goodwill een record Cliquot hield zich ditmaal dapper in de sprint voor de volbloeds. Hij werd het begin dan ook wat getemperd. Ska- tulya won de tweede ren vrij gemakke lijk. De uitslagen waren: ElkenprUs (2000 m): 1. Gay (W. B. Overeem) km-tijd 1.26.1, 2. Heny's Si 3 Toto;bwr f2.20. pl. fl,70. f4.50. f2,10; kop pel f2,90: cov. f 13,30; trio: f968,30. HerfstprUs (1520 m): 1. Irona Buitenzorg (J. Wagenaar Jr.) 1.29.5, 2. Island Queen. 3'Toto^w. f 1,90. pil f 1,20, f 1,30, f 1,10; kop- Wllgenprljs (2000 m): Toto: w. f2,60, pl. f 1,90, f 11,20. f3,80; kop pel f 25,80; COV. f32,80. inenprUs (2120 m): 1. Esta Beroom (J. Wagenaar Jr.) 1.22.6, 2. Eberdlne TH, 3. -.eorge van Rhea. Toto; w. f4,10, pl. f2,—, f5,80, f2,40; kop pel f7,80; cov. f 10,40; trio: f 1276,80. SparrenprUs (2000 m): 1. Dynamiet (M. Ver gay) 1.21.7, 2. Goodwill, 3. Fletcher D. Toto: w. f2,50, pl. f 1,30, fl,10, fl,30; pel f4,80; cov. f3,70. Llndeprljs (2000 m): 1. Frlscollne Mac •1. Vergay) 1.24.1, 2. Edoublalse, 3. Gea Toto: w. f 1,50, pl. f 1,30, 11,70, fï—kop pel f6,20; cov. f6,—. BeukenprUs (2000 m): 1. Gonda's Juweel (A. Th. Knijnenburg) 1.26.1, 1. Graflentje, 3. f 5,10; koppel Toto: w. f3,—, pl. f 1,10, fl,10; koppel f8,90; cov. f3,70; trio: f42,30. Gailyprijs (1350 m): 1. Cliquot (D. Welss) .22.8, 2. Spirit, 3. Ma Belle. Toto: w. f 1,70, pl. f 1,30, f2,50; koppel 5,90; cov. f3,80. Totallsatoromzetf 196.696,—. SOFIA Drie dagen na het gelijke spel (11) tegen Oostenrijk in Wenen, heeft West-Duitsland in Sofia de vriend schappelijke wedstrijd tegen Bulgarije met 10 gewonnen. Voor beide landen was de ontmoeting een onderdeel van de voorbereiding op de komende wedstrij den voor de kwalificatieronde van het wereldkampioenschap. West-Duits land speelt op 22 oktober tegen Schot land en Bulgarije' op dezelfde dag in Rotterdam, tegen Nederland. De Bulgaren waren, voor 60.000 toe schouwers, het meest in de aanval, maar de Duitse ploeg paste een versterkte mandekking toe met Franz Beckenbauer als Ausputzer. Reeds na 11 minuten nam Duitsland de leiding. Wolfgang Overath bediende Bernd Dörfel met een prachtige pass en deze had geen moeite om de uit zijn doel gekomen Simeoftov te passeren. Bulgarije was daarna voortdurend ge vaarlijk, voornamelijk door Dermend- jejev en Kotzev. In de 27ste minuut schoot Dermendjejev net over de lat. De acties van de Bulgaren waren in de tweede helft dynamischer. Opvallend het spel van de sterk aanvallende Jaki- mof en de gevaarlijke Asparoechof. die vooral met zijn kopballen verwarring stichtte in de Duitse verdediging. Bulga rije verhoogde nog het tempo, maar de Duitsers speelden tactisch zeer sterk en bleven met gemak overeind. De Bulgaarse bondscoach, dr. Bosjkov, zei na afloop: „De zege van de Duitsers was gelukkig maar niet onverdiend- De Duitse ploeg speelde beter, was fysiek sterk, overbrugde het middenveld sneller en werkte met beter gerichte passes. Maar het is beter dat wij nu verliezen dan tegen Nederland" Opstelling van het Bulgaarse team: Simeonov; Sjalamanov, Iskov, Gagane- lov en Davidov; Penev en Dermendieiev: Bonev, Asparoechef, Jakimof (Sjekof) en Kotzev (Mitkof). Andere interlands Rusland won gisteren in Belgrado met 31 van Joego-Slavië in een wedstrijd, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Joegoslavische voetbalbond. In de 17e minuut scoorde Dzajic voor Joego-Slavië. Asatjanan, Nodija en Biso- vec zorgden respectievelijk in de 21ste, 37ste en 62ste minuut voor de Russische Turkije won gisteren in Istanboel met 30 van Zwitserland- De doelpunten werden gescoord door Metin. Nihat en Can- Zweden heeft gisteren in Stockholm Hongarije met 20 verslagen. De doel- .punten werden gemaakt door Nicklasson en Panca (eigen doel). vier-, een voor vijf- en een slot- koers voor zes- tot tien jarigen. Bij de jeugd is Henri Buitenzorg de grote favoriet. Als hij enige concurrentie heeft te duchten, zal die komen van entrainementgenote Helène Hanover. Gallant Way is in vorm en bij de vier jarigen zal hij wel kunnen afrekenen met Goodwill en de Belg Daisy Belle, die als vervanger optreedt, maar wel de beste recordtijd van haar landgenoten heeft: 1.21.9 voor de kilometer. Generaal Padua B zou er met zijn record van 1,21.1 ook bij moeten zijn, maar bij het waarschijnlijk zeer hoge tempo kan 2100 meter voor hem op de duur wat t« veei worden. Indien alles min of meer volgens de (papleren) kansberekening gaat, bereikt Nederland „de rust" met een redelijke voorsprong. Felix en Fernandel, met mis schien Faith Hollandia of Flamingo Six, kunnen de zaak dan al vrijwel beslissen. De Belgen hebben een vrij sterk viertal, met waarschnlijk Clipper als beste. Waarschijnijlk zal Cherie Spencer dan het geheel met een zege afronden. Maar het is goed mogelijk, dat op haar het ge hele cohort Belgen volgt, tenzij Anton zich ei tussen weet te werken. Om half twee is de eerste start. Onze prognose luidt: SterrebeekprUs (2520 m, met trio): Hoss Westlandia - Heldin - Etienne Madden. Prijs van Den Haag (2000 m, auto- start): Henri Buitenzorg - Helène Han over - Heatrix G. Wassenaarse Pauw (ren, 2500 m, met trio): Schermer - Hubert - Cambrous- sard. Outsider: Turquoise. Beneluxprijs (2100 m, autostart): Gal lant Way - Goodwill - Daisy Belle III. Prijs van Amsterdam (2100 m, auto start): Felix - Fernandel - Clipper. Societeitsprijs (2100 m, met trio): Clara Williams - Fernanda D - Ven- geur D. Outsider: Captain Double K. Prijs van Duindigt (2100 m, autostart): Cherie Spencer - stal Proosten (Beau- jolals en Babar) - Ann Williams. Societeitsprijs (ren, 2000 m): Cornish Wind - Indian Cress - Blason. Outsider: Contessa. Oo.stendeprjjs (2500 m, met trio): Flet cher D - Fluitlijster S - Ella Ross. Out- cirter: Armeboer. Kortriikprijs (2120 m, voor amateurs): Haopv First - Furie O - Duchesse d'Erebus. Hilversum Zaterdagavond heeft Hilversum een Drogramma van negen zeer behoorlijk bezette draverijen, Om half zeven is de eerste start. Het programma met onze favorieten: Araprijs (2000 m, 1ste afd., autostart, met trio): Hedy O - Halla Hollandia - Heliotroop R. AraprUs (2000 m, 2de afd., autostart): Helmvogel S - Godetia - Had je me maar. Outsider: Hanoi en Hilda Z. BoomvalkprUs (2000 m, autostart, met ♦rio): Glittering Jewel - Hadewych - Hermance. Outsider: Gonda Mac. AasgierpriJs (2040 m): Hornblower - ^c'sha Double - Heros. RosuilprUs (2920 m): Fluitlijster S - F^mund van Peterhof - Frickson R. BosduifprUs (2400 m, met trio): Faith "oilandia - Carma - Barbarossa W. Toekomstbeker VII (2020 m, voor -""•ateurs): Filette Six - Clementina Lee - Fddv Six Outsider: Esta Beroona. Rulzerdprlis (2000 m, autostart, met trio, 1ste afd.): Gezina - Eric Kinley - RnizerdnrHs (2000 m, autostart, 2de "MV Grace Aeain - Flying Victoria - du Coo d'Or. Voor Koprenlrov drie gewichthef titels WARSCHAU De Rui Viktor Koe- rentsov heeft gisteravond In Warschau tiidens de wedstrijden om de wereld- en Europese kampioenschappen gewicht heffen drie titels in de middengewlcht- Masse veroverd. Koerentsov werd eerste in de drie olympische oefeningen en de onderdelen drukken en stoten. De Fransman Ame Terme werd wereld- en Europees kam pioen trekken. De resultaten waren: drie olympische oefeningen: 1. Koerentsov 467,5 kg; druk ken: 1. Koerentsov 152,5 kg; trekken: 1. Terme 140 kg; stoten: 1- Koerentsov 177,5 kg. Open monden bi? het tweede duel voor de Jaarbeursstedenbeker tussen Ajax en Hannover '96. Vooral verbazing bij de Duitse spelers, die vorige week nog van Ajax wonnen, maar gisteravond in het Olympisch Stadion kansloos met 30 ten onder gingen. Waardoor Ajax zich voor de tweede ronde plaatste. Damesteam negende in Schaakolympiade WARSCHAU Het Nederlandse da- messchaakteam, bestaande uit de dames Tuk, Heemskerk en reserve .Timmer, heeft tijdens de Schaakolympiade in Lu blin (Polen) in het eindklassement de negende plaats bereikt met dertien pun ten. Winnaar werd 't team van Rusland met 26 punten. Hongarije en Tsjecho- Slowakije bezetten de tweede en derde plaats met resp. 20'/» en 19 punten. UTRECHT Het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Atletiekunie heeft zich gister avond in Utrecht beraden over de diskwalificatie van tienkamper Edward de Noorlander in Athene. Naar aanleiding van dit beraad heeft het KNAU-bestuur het volgende communiqué uitgegeven: „Het bestuur acht doping een hoogst ernstige zaak en een overtreding van het bepaalde in artikel 8, lid 13 van het wedstrijdreglement" (in dit artikel Is een bepaling opgenomen, waarin het aan atleten wordt verboden om gebruik te maken van doping). „Het beraad heeft geleid tot de conclusie, dat het KNAU-bestuur niet in staat is in het onderhavige geval stelling te nemen zo lang niet alle rapporten en informaties zijn ontvangen. Het bestuur zal zich ter zake wenden tot de IAAF, waarvan in eerste instantie een uitspraak mag worden verwacht." Een woord voerder van de KNAU verklaarde, dat De Noorlander gerechtigd is om in wed strijden uit te komen zo lang er nog geen uitspraak is gedaan. AMSTERDAM Om de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker te bereiken, heeft Ajax de kwali teiten van doelman Bals hard nodig gehad. Hoewel de over winning tegen het matige Hannover '96 ruim uitviel, 30 als revanche op de nederlaag van 21 in Hannover, heeft Bals een aantal zeer opmerkelijke reddingen moeten ver richten. De verdediging van Ajax liet tegen de simpel spe lende Duitsers nogal wat gaten vallen, waardoor Heynckes, Zobel en nog eens Heynckes geheel vrij voor Ajax' aan voerder kwamen. Bals doorstond deze moeilijke momenten met glans en verdiende daarmee de bewondering van 24.000 toeschouwers. Steunend op een zuinige voorsprong van 21 uit de thuis wedstrijd begon Hannover '96 verdedigend. Zeer verdedigend zelfs, want het duurde een half uur voor Bals het eerste schot moest keren. Dat was slechts een incidentele onder breking van de macht van Ajax, dat echter veel moeite had met de laatste verdedigingslijn van Hannover. Ajax kon, ondanks het goede werk van Rijnders en Mühren op het middenveld, niet meer produceren dan een aantal afstandsschoten, die de weinig overtuigende doelman Pod- laski weinig problemen bezorgden dooi'dat de richting van de schoten niet juist was. Halverwege de eerste helft nam Ajax toch een voorsprong. Na een afgeslagen aanval van de Amsterdammers ging Hannover wat nonchalant door en daardoor kon Cruyff de bal op het middenveld veroveren. Hij liep door en vuurde van twintig meter in de rechter benedenhoek (1—0). Pal voor de rust joeg Van Dijk de bal tegen de lat. Dan maar Mühren Na de rust had Ajax snel succes, overigens met volledige medewerking van doelman Podlaski, die de bal in de tweede minuut uit een ver en zeker niet moeilijk schot van Swart van zijn lichaam over de doellijn liet springen (20). In de 22e minuut kreeg Keizer een gave kaps aangeboden door Van Dijk. Keizer achtte echter de mogelijkheid voor Cruyff groter, maar die stuurde de bal door naar Mühren, die de snelle combinatie voltooide (30). De Belgische eerste-divisieclub Charleroi plaatste zich ook voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeurs stedenbeker. Charleroi versloeg FC Zagreb in Zagreb met 31. De Belgen hadden de eerste wedstrijd al met 21 ge wonnen Er waren slechts 1.500 toeschouwers. Sporting Lissabon versloeg op eigen terrein ASK Ling (Oost.) met 40 in de eerste wedstrijd. Hvidovre Kopenhagen verloor met 21 van FC Porto in de eerste wedstrijd van dit toernooi. Europa Cup I De Spaanse kampioen Real Madrid heeft gisteravond in Madrid Olympiakos Nicosia (Cyprus) met 8—0 verslagen in de eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De ruststand was 3—0. De doelpunten werden gescoord door Amancio, Gento, Grosso, Fleitas, Grande en PiiTl. Er waren 40.000 toeschouwers. AC Milan plaatste zich gisteravond voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup I door Avenir Beggen in Luxemburg met 30 te verslaan. De doelpunten werden gemaakt door Combin, Sormani en Rivera. Er waren 12.000 toeschouwers. AC Milan won dc eerste wedstrijd met 5—0. Europa Cup II FC Lierse heeft gisteravond dc tweede ronde bereikt van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Belgen versloegen op Cyprus Haplel Nicosia met 10, nadat zij de thuiswedstrijd met 101 gewonnen hadden. Denul scoorde voor 2500 toeschouwers

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13