96 „MEERRUIMTEWONINGEN" KOMEN AAN DE SMARAGDLAAN Groene Kruis komt met babybus Tijdelijke brug tussen Leiden - Voorschoten BURGERLIJKE STAND HAUTE „Bont en bij Van Egmond COUTURE IN BONT beat' Pech voor LC-voetballers Nieuw seizoen voor bridgers MARKTEN Winkeliers verzetten zich tegen de ringweg PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1969 Mooi en goedkoop in woningwetsector Exploitatie door „De Goede Woning" Hema-vestiging gaat niet door LISSE Dat de Hema zich in Lisse zou gaan vestigen en daartoe het gebou wencomplex van het bloembollenbedryf van de firma Gerrit Segers aan de Ka naalstraat en de daaromheen gelegen i terreinen met woonhuizen aan de Ka naalstraatzijde zou aankopen was heus geen ..loos gerucht". Wel zeer degelijk bestonden deze plannen want per 1 sep tember zou het voorlopig koopkrediet, waarin opgenomen waren de data waar op bollenschuren en woonhuizen opge leverd zouden worden, getekend wor den, doch op het allerlaatste moment werd aan de eigenaren medegedeeld, dat van de koop werd afgezien, hetgeen ook een streep betekende door de plan nen van de firma Segers, die een mo dern bloembollenbedrijf wilde stichten op hun tuinen aan de Hyacinthenlaan. Zoals dat voor alle woningwetwoningen geldt, mag de woningbouwvereniging i ..De goede woning" van de 98 woningen i de helft aan eigen leden toewijzen. Voor de andere 49 heeft het gemeentebestuur het recht van voordracht. Zoals bekend is, behoren de -grote gezinnen tot de categorieën die het meest van de wo ningnood te lyden hebben. LEIDEN De gemeenteraad van Leiden krijgt binnenkort het plan voorgelegd voor de bouw van 96 eengezinswoningen in Morskwartier aan weerszijden van de Smaragdlaan. Met de bouw hoopt men reeds in oktober te kunnen beginnen. Het worden 39 stuks met twee bouw lagen en 57 met drie, alle van het „meerruimte-type" van het Rotter damse architectenbureau Van Tol, Noordhoek en de Ruyter. Het Brabantse aannemingsbedrijf Gebr. Den Teuling uit Kaatsheuvel hoopt eind 1970 of begin 1971 met de oplevering te beginnen. Het complex komt in beheer bij de Leidse woningbouwvereniging „De Goede Woning". Volgende maand moet de bou w reeds beginnen Het type „meerruimtewoning" is slechts 4.10 m breed, maar daarentegen 11.20 m lang of diep. Aan de voordeurzUde is een soort patio met daarvoor een schuur van 2.88 x 2.45 m. Naast de schuur is 'n toegangshek. Aan de achterzijde is een tegelplateau van 1.50 x 4.10 ni en ver volgens een tuin van 5 m diep. Voor- en achtertuin grenzen aan tegelpaden, die uitkomen op de trottoirs langs de Smaragdlaan. Elk dwars op deze laan geprojecteerde rijtje woningen bestaat uit een blokje lage en een blokje hoge woningen, die ten opzichte van elkaar iets verspringen. Door een wat speelse aanleg van de woonpaden en beplanting met bomen e.d. zal het complex een vriendelijk aan zien krijgen. De begane grond is voor beide woning typen gelijk. Achter de voordeur vindt men een hal, die van 1.20 tot 2.18 in breedte varieert. Links van die hal is de keuken (1.80 x 3.43 m) die een appa- ratenhoek heeft van 0.60 x 2.40 meter. Uiteraard bevindt zich op de begane grond een toilet met fonteintje. De woon kamer beslaat de volle breedte van de woning en heeft een lengte van 6.70 m. In de kamer bevindt zich de trap naar de verdieping, die een ruimte van 1 x 1.20 m inneemt. „Klein": 165- De LVI en de Centrale WEER KAARSEN EN OLIELAMPEN VAN ZOLDER HALEN LEIDEN Nog altijd is er geen op lossing gevonden voor het „probleem centrale", waarover al zoveel te doen is geweest. Gemeenten en randgemeen ten, biologen en technici discussiëren nu al vele maanden met elkaar zonder dat een oplossing in zicht Hjkt. Bij de talloze meningen is nu ook de zienswijze van de Leidsche Vereeniging van Industrie- elen gevoegd. In haar maandblad zegt zij o.m.: „De biologen en de technici zijn tegengesteld geladen". Wij kunnen slechts hopen dat een overslaande vonk alle partijen tot elkaar zal brengen, zo dat er een aanvaardbaar compromis be reikt kan worden. Voor het einde van DRS VAN STEENIS VRAAGT GS Moeilijkheden voor kinderen door afbraak Griffioen brug is er verantwoordelijk voor de gebrek kige voorlichting?, zo vraagt het sta- Hij schrijft verder, dat de voor de kin deren, die nu noodgedwongen in Voor schoten op school moeten, op korte af stand weinig schoolruimte aanwezig i In Noord Hofland staat weliswaar ee school, maar het is daar niet mogelijk meer dan de eerste twee klassen te be zetten. Op verder afgelegen scholen komt het voor. dat de kinderen vaak met n dan vyftig in één klas zitten. LEIDEN DEN HAAG Wil het col lege van G.S. zijn medewerking geven by het realiseren van een tydeiyke oever verbinding over de Korte Vliet tussen Voorschoten en Leiden? Drs. H. van Steenis, lid van provinciale staten vraagt dit. naar aanleiding van het afbreken van het zgn. bruggetje by Griffioen. De heer Van Steenis voert aan, dat het bruggetje dagelijks werd gebruikt door 100 kinderen, die in Leiden Zuid-West scholen bezochten en door vele huis- iwen. die in het Leidse stadsdeel in kopen gingen doen. Door gebrekkige voorlichting, aldus de heer Van Steenis, kwamen de kinderen, die "s morgens nog over het bruggetje naar school waren tan, voor open water te staan. Wie deze eeuw moeten er in ons land nog tachtig centrales gebouwd worden. Het is te hopen dat deze soepeler van de grond komen dan de Leidse centrale. Wanneer dit niet gebeurt zullen wij ge noodzaakt zijn de kaarsen en olielam pen weer van de zolder te halen. Slechts de romantici onder ons kunnen dan nog tevreden zijn". De 39 kleinere woningen hebben een verdieping met drie slaapvertrekken (4.06 x 3.33 m. 2.15 x 4.20 m en 1.84 x 3.20 m) en een douchecel (2.15 x 1.23 m) met wastafel en (tweede) toilet. Daarnaast is er een ruimte waar de gas- stookketel voor de centrale verwarming wordt geplaatst en een vaste bergkast van 0.93 x 1.50 m. De verdieping heeft een balkon van 1.30 x 4.10 (gevelbreed). De haurprjjs van deze woningen zal on geveer 165.- per maand bedragen, waarbij de stookkosten voor eigen reke ning z(jn. „Groot"f205.- De grotere woningen hebben op de eerste verdieping twee slaapkamers (4.06 x 3.33 m en 4.06 x 3.10 m), een douchecel met wastafel en toilet, een balkon van 2.40 x 4.10 m en een grote bergruimte. De tweede verdieping heeft twee iden tieke kamers, een douchecel met was tafel maar zonder (derde) toilet, berg ruimte en c.v.-ketel. De huur van deze grote-gezinswoningen zal rond de 205.- per maand liggen, met stookkosten voor rekening van de huurder. LEIDEN Geboren: René A. W. C., z.v. A. C. Klinkenberg en R. Vogel: Nan cy, d.v. N. Breedevelt en C. Landesber- gen; Peter, z.v. W. J. L. A. H. Kruijs- wyk en P. E. Tijsterman: Adrianus G. H., z.v. H. P. Straathof en J. P. Hooge- veen; Bart M.. z.v. W. F. van Raaij en G. Kwakernaak; Johannes J. P. M., z.v. P. A. Lemmers en H. M. Meinderts: Saskia M. J., d.v. F. A. van Stein en J. M. van Eeuwijk: Catharina J., d.v. P. T. G. van Dijk en A. J. M. Verhoeven: Julia S., d.v. H. J. Koster en R. E. Marder; Janneke, d.v. J. H. Pluimgraaff en A. J. Nljgh; Robbie, z.v. J. W. D. van der Zon en C. M. de Bruin; Florus-Jan H W., z.v. H. W den Ouden 'en S. M. J. Schmitz; Edward, z.v. C. F. de Roo en J. M. Duivenvoorde: Sandra, d.v. J. de Cler en C. G. Bakelaar; Florence, d.v. J. J. de Feber en E. M. J. Arnoldus: Mar- jon G. J., d.v. J. Baartwijk en G. J. Som- meling; James, z.v. K. van Weeren en J. Koetze; Jan IJ., z.v. W. C. Jonker en L. van Duijvenbode; Maria J., d.v. M. van Rh(jn en J. A. van der Bent; Wil- helmina, d.v. G. van Duijn en P. Guijt; Remco D. F., z.v. D. E. J. Molloy en H. J. C. Zwart: Cornelis W. P., z.v. P. de Mol en C. de Vreugd; Esther A. G., d.v. G. J. G. M. Coster en A. S. M. Zandvliet; Ronny C. P., z.v. T. W. J. Kempen en K. J. M. van Diemen; Michel, z.v. W. H. Mensink en A. E. Laven; Anna, d.v. C. Jonker en C. van Dujjn; Engelbrecht, z.v. E. van Rooijen en B. P. D. de Leeuw van Weenen; Angelique, d.v. P. J. van Leeuwen en M. Lens; Mark W. H., z.v. L. W. van Kesteren en W. C. Heijerman. Gehuwd: G. A. Heselink en J. M. Sweny; M. Naves en A. J. P. van LoLenen; A. Bruins en P. J. Kokkedee; R. Hoch- scheid en M. M. Mabesoone. Overleden: M. Segaar. 52 jaar, echtgen. van W. Jansen; G. L. Buth, 48 jaar, man; C. Bavelaar, 72 jaar, wed. van G. Brug- C. Bavelaar 72 j.. w.v. G. Brugman, H. B. Esderts 67 j., m.; J. J. A. Antoni 76 j., man; I. Heemskerk, 87 jaar, man; M. Bosman, 59 jaar, echtgenote van V. G. Cancian; W. de Kort, 46 jaar, echtgenote van R. W. F. Broesterhuizen; G. Luij- ting, 31 jaar, man. /~vP SPECTACULAIRE wijze heeft Van Egmond's Mode- bedrijven, Breestraat 173 te Leiden, gisteravond in de moderne entourage van Holiday Inn een bontshow georga niseerd. Niet alleen modellen uit Parijs, Londen en Milaan, maar ook eigen ontwerpen van vader en jongste zoon Ronald van Egmond werden gepresenteerd. De welkomstwoorden van gastvrouw Karin van Wamelen- Kraaykamp „u krijgt verschrikkelijk veel moois te zien" dekten de waarheid volkomen en wie dan ook de levensduur van zo'n kostbaar bezit niet wil verkorten kan beter de veilige weg bewandelen door de mantel 's zomers geheel aan de vakman over te laten; die bergt hem name lijk in de z.g. bontkluis voor u op. De vele exclusieve hoeden en onder de bontmantels ge dragen confectie waren van Gérard Brussé, Den Haa-g; de lederwaren kwamen van Antilope uit Leiden en de pruiken werden verzorgd door haarboutique L. van Ton geren, eveneens uit Leiden. de modieuze He l rassend facet erbij. De dansgroep van Helen le Clercq voegde zeer spectaculair beat bij het bont. Op enerverende beat muziek werden met warrige haardossen 26 jeugdige bontmodellen (variërend van 400 tot 600 gulden) naar voren gedanst. Dit optreden is geheel op film opgenomen en wie vein deze fantastische dansgroep (nogmaals) wil genieten kan zijn of haar hart ophalen op 30 oktober in het televisieprogramma „Jeun" in kleur van regisseur Lex de Rooi. Wat het onderdeel „bont" van de show betreft waren wij weg van een zwarte persianer mantel, sjiek en toch erg jeugdig, die door zijn afneembare koh-i-noor-kraag met bef in een ommezien een ander aanzien kreeg. Veel applaus kreeg ook de blauwe met wit afgezette kalfmantel, even als een heel exclusief jasje, uniek voor heel Europa, van dwars verwerkte bruin-witte nerts van z.g. mls-fokkingen. Ben nieuwigheidje op bontgebied was de bruine leetora mantel, door zoon Van Egmond zelf geshowd, waarvan de binnenkant van beige lam was en die aan beide zijden draagbaar is. Waren vroeger alleen koningen bont waardig, tegenwoordig is het pels beter „bereikbaar" en kunnen velen er zich mee tooien. A.P. Universiteiten werken samen bij onderzoek van de samenleving LEIDEN Zes universiteiten en hoge scholen, waaronder Leiden gaan samen werken in een binnenkort op te richten instituut „tot onderzoek van normen en waarden in de geïndustrialiseerde sa menleving". Het Instituut, dat gevestigd wordt in Rotterdam, komt voort uit het Universitair Instituut Vormingswerk Bedrijfsleven, dat sinds 1963 aan de Utrechtse universiteit werkzaam is. De projekten van het UTVB zullen ook in de interuniversitaire opzet vele studie richtingen tegelijk omvatten, waaron der vooral theologie en sociale weten schappen. Dit blijkt tekenend uit het eerste projekt, een onderzoek rond het rapport van de Staatscommisie Verdam over de herziening van het onderne mingsrecht. Het onderzoek hield zich be zig met „waarden", met vergelijking van het vroegere en het huidige bedrijfs- klimaat. Een oekumenische stichting te Rotter dam heeft haar gebouw aan de Maas boulevard ter beschikking gesteld voor werkzaamheden in de geest van het LTIVB. Het eerste onderzoeksprogram ma staat al op papier. Onderzocht zal worden: de verhouding tussen woorden en aktueel gedrag, de waarden, die door bepaalde groepen „kuituurmakers" al of niet bewust in de maatschappij worden ingebracht, de invloed van automatise ring op het „sociale systeem". Verder zal men problemen de doelstellingen van invloedrijke instellingen in onze maat schappij te formuleren, en wel in een dergelijke vorm, dat het tegelijk een omschrijving biedt hoe die Instellingen, grote bedrijven en onderwijsinstituten in de toekomst zouden moeten gaan funktioneren. Korfbaltoernooi LEIDEN In het kader van de ope ningsweek van de Groenoordhal wordt er hedenavond een microkorfbaltour- nooi voor bedrijven georganiseerd. Er wordt gespeeld in twee poules, waarbij de winnaars overgaan naar de finale, die donderdagavond gespeeld zal wor den. De duur van de wedstrijden is 2 x 15 minuten, terwijl de finalewedstrijd 2 x 30 minuten zal duren. De poule-indeling is als volgt: Poule I: Stadhuis; LOI 2; NRM: Koningsveld. Poule H: LOI 1; Brill; HCW-NEM; Leidse Wolspinnery (LWS). De eerste wedstrijden vangen aan om 19.00 uur. Huldiging en afscheid bij Co-op Rijnland LEIDEN Bestuur, directie, onder nemingsraad en pers. vereniging kwa men dinsdagavond in de kantine van de CO-OP bakkerij. Rooseveltstraat. bij een voor het huldigen van drie jubila rissen en om afscheid te nemen van twee medewerkers die de pensioenge rechtigde leeftijd hadden bereikt. De huldiging betrof mevr. M. Klein van de afd. administratie met een 25-jarig dienstvei'band; de heer G. Beurse. Branchebedrijfsleider met een 40-jarig en de heer J. v. Duyvenbode. voormalig chef-bakker, eveneens met een 40-jarig dienstverband. De gebroeders D. en G. Plasmeyer, die reeds eerder hun 50-jarig jubileum had den gevierd, namen afscheid. De heer C. A. Stuiver, voorzitter van „CO-OP RIJNLAND", vertolkte de waardering van het bestuur voor de wijze waarop al deze medewerkers hun taak hebben verricht. Jubilarissen en gepensioneerden ontvin gen van hem een enveloppe met inhoud. Daarna werden zij nog toegesproken door direktie en stafleden alsmede door het bestuur van de pers. vereniging, dit alles onder het aanbieden van geschen- LEIDEN „Kunstenaars in eigen tijd" heet de expositie die van 25 september t/m 13 oktober in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" zal worden gehouden. De werken op deze expositie werden door een jury geselecteerd uit 3275 inzendin gen uit Zuid-Holland op een door CO-OP uitgeschreven schilderwedstrijd, 't Werk van de landelijke prijswinnaars zal i 29 november tot 14 december in Doelen" te Rotterdam worden geëxpo- LEIDERDORP Morgen start de Lei- derdorpse Bridgeclub met haar winter seizoen. De eerste avond is de z.g. ken nismakingsavond, welke gehouden wordt in het wegrestaurant Alberts Corner a de Persant Snoepweg, aanvang 8 u Voor de vele bewoners, die zich in afgelopen weken in Leiderdorp hebben gevestigd en die belangstelling bridge hebben een welkome gelegen heid om met bestuur en leden kennis te maken. Donderdag 25 september wordt de jaar lijkse ledenvergadering in het Dorpshuis gehouden. Naast de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penning meester vermeldt de agenda o.a. be stuursverkiezing (voorzitter aftredend en herkiesbaar), voorstel tot instelling van een technische commissie en ii plaats van de tweede wedstrijdleider, die mede aftredend is, doch niet herkies baar, benoeming van een al'gemeen ad- Blijft men bridgen in het Dorpshuis is ook een vraag die aan de orde komt en die zeker stof tot bespreking zal geven. Is de agenda op tijd afgewerkt, dan i er ook nog" gelegenheid om te bridgen. LEIDERDORP Geboren: Johannes Jacoba, d.v. H. Hoogstraten en M. E van der Heiden: Pauline, d.v. J. H. Fr Schellart en M. J. M. van Lieshout. Ondertrouwd: Bastiaan v. Dijk en Willy Hendrika Bongers. Getrouwd: Gerardus Boom en Wilhel- mfria Elvirfe' Elizabeth Oosterhoff; Ro bert Fruman en Marianne van Varick. LEIDEN/ROTTERDAM De Zuidhol landse vereniging „Het Groene Kruis" heeft sinds kort een babybus in gebruik ten behoeve van de Zuigelingenzorg. De bus geheel Ingericht is er een Investering van f 75.000 mee gemoeid zal ook In Leiden en Lisse verschijnen. In Zuid-Holland met zijn uitbreidende steden en dorpen is een mobiel consul tatiebureau zeker een dringende behoef te, omdat de voorzieningen voor het kruiswerk nog wel eens achter blijken te lopen by de voortschrijdende woning bouw. Dikwijls komt het ook voor, met name in kleinere gemeenten, dat het inwonertal en kruisverenigingen te klein zijn om een permanent gebouwtje te stichten en in stand te houden. In Leiden zal de babybus op gezette tijden standplaats kiezen aan de Mo- zartlaan, In Lisse worden met het mo biele bureau spreekuren gehouden aan de Ooievaarstraat in de Poelpolder. In plaatsen waar de verschillende kruis verenigingen samenwerken in Leiden Het Motor- is data sinds enige tijd hel geval LEIDEN - Het zaalvoetbaltoernooi voor bedrijfsteams beleefde gisteravond in de Groenoordhal het tweede deel van de eerste ronde. Nadat maandagavond reeds acht teams overgewipt waren naai de volgende ronde, die vanavond wordt verspeeld, voegde zich daar gisteravond nog een achttal teams bij. Geen der Leidse Courant-teams zal daar bij zQn. Het eerste team, dat op de openings avond aantrad, werd tweemaal naar 'n kansloze nederlaag gespeeld en redde eerst in hel slotduel de eer, dank zij 'n 0-0 gelijkspel. De reservés bleken heel wat meer in hun mars te hebben. Na twee achtereenvolgende (zowel het derde team huis „Is hel Stadhui» werden met 2-1 uarwlsipga.i dan „Hat verslagen, waarbij Peter Guerin twee maal scoorde en Leo Burghouwt en Wim Westbroek ieder eenmaal) leek de weg naar de kwartfinale open te liggen. Een gelijkspel tegen Boemerang 4 zou na melijk al voldoende zijn. De in oranje- groene shirts en witte broeken gesto ken LC'ers leken die puntenverdeling inderdaad te grijpen, toen Westbroek een vrije trap ineens inkogelde. De bal schampte daarbij nog even het been van een verdediger. Op advies van het publiek keurde de arbiter het doelpunt echter af omdat de bal buiten het doel gebied lag. Boemerang 4 stapt nu over naar de volgende ronde, samen met het eerste en tweede team van Sijthoff. Royal T C. 2. v. d. Berg. Rotogravure. AMPuO-bank en het Leidsch Dagblad. Ook op deze avond vielen de technische kwaliteiten van enkele spelers, die zich in het veldvoetbal verdienstelijk maken, duidelijk op. Zo kostte het Lugdunum- verdediger Reo Redel weinig moeite om zijn solo's, waarbij hij enkele keurige schijnbewegingen aanwendde, le bekro- LEIDEN, 17 sept.. Groente Appelen 21-23; aardappelen 7-22; andijvie A 64- 1,70: idem B 50-61; augurken 1,20-1,44; pronkbonen 55-90; snijbonen 1,10-1.75; stambonen 1,05-1,95; kroten, gekookt 55; rode kool 18; groene kool 16-23; Poste lein 14-36; prei 44-59; rabarber 22; spi nazie A 32-45; idem 12-32; stoefsla 33; spruiten A 57-76; spruiten B 58-67; kom kommers 15-35; champignons 2,85-2,90; tomaten A 3,- - 3,10; idem B 3.10-3.30; idem C 2,70-2,90; uien 12-31; waspeen 13-15 per 100 kg. Meloenen 98-1,92; Bloemkool 16-99; Knolselderij 21-23; Sla A 23-30; idem B 6-18 per 100 stuks. Bospeen 27-53; peterselie 11-15; radijs 23-32; selderij 10-14. WOERDEN, 17 Sept. - Kaas - Aanvoer 49 partij. Notering le kwal. 4,16-4.25 p.kg. 2e kwal. 3.90-4.15 p. kg. extra kwal. tot 4.78 p. kg. Handel: flauw. Tegenstelling: lopen-rijden Voorstel in tegenspraak met praatplan VOORSCHOTEN De Algemene Winkeliersvereniging 'Voorschoten' heeft zich tot de gemeenteraad ge richt met het verzoek het op de raadsagenda geplaatste voorstel tot het verlenen van een voorberei dingskrediet van f 42.000,voor de aanleg van een kernringweg in het „Centrum" voorlopig niet in be handeling te nemen. De Winkeliersvereniging wyst er in het schryven op, dat tijdens een bespreking tussen het College van b. en w. en het bestuur van de A.W.V. door het College van b. en w. uitdrukkelijk verklaard is, dat het ontwerp-bestemmingsplan „Cen trum" geen „kant en klaar" plan is. Het College heeft tydens deze bespreking het plan voor het Centrum een „praat-plan" genoemd. Tijdens de gehouden burgeravond over de centrumplannen is vooral van de zijde van de winkeliers een aantal bezwaren geuit. Het verschil tussen b. en w. en de winkeliers is vooral te vinden in de toe komst: B. en W. willen van de schooi en Voorstraat een soort „flaneerbaan" maken, de winkeliers zien liever een centrum, dat per auto snel bereikbaar is. De A.W.V. schrijft, dat het bijzonder voorbarig voorkomt om reeds nu tot een aanzienlijke kredietverlening aan de raad te verzoeken terwijl de ter vise legging van het plan nog moet plaat? vinden en het plan ook nog in de Mid- denstandsadviescommisle besproken moet worden. De winkeliersvereniging verzoekt de raad het voorstel van b. en vv. niet te honoreren, doch eerst de nor male procedure van het gehele plan af te wachten, waardoor voorkomen wordt datg emaakte financiële aanloopkosten de beoordeling van het plan gaan bein- vloeden. Tenslotte verzoekt de winkeliersvereni ging voor de beslissing over het voor stel tot het beschikbaar stellen van een aanloopkrediet eerst Inzage te nemen van het verslag van de bespreking van het College van b. en w. met het bestuur van de Algemene Wlnkeliersverengiing; van 12 augustus. Korreltje Het is moeilijker om een goed winnaar te zijn dan een goed verliezer, want we hebben er minder oefening in.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4