ZOETEMELK SCHEURDE GELE TRUI MAAR TROK LACHEND NIEUWE AAN ALLEEN TOXOPEUS HEEL TEVREDEN Leidende positie versterkt Telefoontjes WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 (Van een speciale verslaggever) QUIMPER Joop Zoetemelk heeft zijn gele trui gisteren in de Ronde van de Toekost met opvallend succes verdedigd. Hij heeft namelijk zijn positie aan de top van het algemeen klassement duidelijk versterkt. In de kopgroep van acht man, die in de laatste vijftien kilometer van de rit tussen Paimpol en Quimper een -oorsprong van bijna één minuut nam op de eersten an het peloton, was hij de enige van de eerste twintig uit de algemene rangschikking. Dat Sture Petterson en Gosta Petterson met hem meekwamen was, net als de aanwezigheid van Fedor den Hertog in de groep van acht, een winstpunt. Dit trio, dat op de drager van de gele trui al zes minuten achter staat, bestond immers uit temporijders, die ertoe hebben bijgedragen, dat de winst van Zoetemelk zulke aantrekkelijke pro porties kon aannemen. TOURRAPPORT Vijfde etappe uitslag van de zesde etappe van Ronde van de Toekomst, een rit over 115 er van Paimpol naar Quimper, ls: 4J2.0J bon. 4.12.20; 3. S. Pi bon. 4.12.20; 4. Ladlslav (Tsj.-Sl.) 4.12.32; 5. G. Petterson (Zwe.); 6. Den Hertog (Ned.); i. zoetemelk (Ned.) 4.12.45; 8. Colex (Mex.) 9. Hanusik (Polen) 4.13.13; 10. ird (Fr., Centr.); 11. Danguillaume (Fr.); 12. Hansen (Den.-Noorw.); 13. De Koning (Ned.); 14. Martinez (Fr., Centr,); 15. Cuevas Sn.), 41. Oosterhof (Ned.) 4.13.38; 47. Hoekstra (Ned.) 4.13.51; 52. Vr~ die i pelet Algemeen klassement Benjamins (Ned.) op 4.57; 9. Crapez (Belg.) i 5.08; 10. Roques (Fr., West) 5.22; 11. tgamy (Zwl.) op 5.27; 12. G. Petterson we.) op 5.32; 13. Den Hertog (Ned.) op 5.39; Duchemin (Fr., West) op 5.51; 15. Labux sJ.-Sl.) op 5.59; 16. Daley (G.B.) op 6.01; S. Petterson (Zwe.) op 6.03; 19. Besnard r.. Centr.) op 6.06; 20. Mortensen (Den.- »rw.) op 6.18; 29. Oosterhof (Ned.) op 7.13; Spetgens (Ned.) od 8.06: 80. Hoekstra (Ned.) op 15.02; 91. Van den Burgh (Ned.) Bergklassement Zoetemelk 7 pnt.; 2. Hansen (Noorw.- I, Wiles (G.B.). Van de Wiele (Belg.), er (Fr., West). Oosterhof (Ned.) en Duchemin (Fr., West) 5 pnt. Ploegenklassement van de vijfde Algemeen ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement luidt: L Nederland 65 uur 04 min. 23 sec.; 2. Bel- ië 65.10.21; 3. Frankrijk 54.13.01; 4. Groot- Brittannië 65.13.53 5. Spanje 65.15.37. Puntenklassement Het puntenklassement na de vijfde etappe •d (Fr.± Centr.) 45 pnt.; 2. Hoek stra (N Rollison (G.B.) 34 pnt.; Blawdzin, zijn naaste concurrent, ver loor bijna een minuut, Testier, door een valpartij bij de door de Nederlanders weer overgeslagen ravitaillering, zakte weg uit de top van het algemeen klas sement (hij verloor 16 minuten), Paul Crapez verloor vier minuten en Brian Jolly wist de schade te beperken tot een minuut. Het verschil had zelfs groter kunnen zijn. Vlak voor het eind van de door Zoetemelk, Den Hertog en ook de ande re Nederlanders zo sterk gereden vijfde etappe, viel Zoetemelk. In de venijnige beklimming in de straten van Quimper hadden zeven van de acht vluchters de 22-jarige Augustin Alcantara, die in de voorgaande dagen al een half uur op Zoetemelk had verloren, moeten laten In een poging om de zege van Mexico het eerste winstpunt overi gens voor de ploeg die het verst moest reizen- completer te maken, nam Luis Colex vlak voor het binnenkomen het stadion iets te veel risico. Hij viel. De vlak achter hem rijdende Joop Zoetemelk slaagde er maar net in hem te ontwijken, maar in de snelle schrik- manoeuvre kon hij zijn evenwicht niet bewaren, en sloeg ook tegen de grond. Daardoor verspeelde hij vijftien secon den op Andresen, die tien tellen na Al cantara over de streep kwam en iets minder op de oudste twee broers van de Pettersons en Fedor den Hertog. Joop Zoetemelk, de vergelijking moge voor Fransen misschien oneerbiedig zijn, heeft gisteren in de vijfde etappe iets "lan wat sterk aan de referendums De Gaulle herinnert. Op het moment dat de buitenwereld zou kunnen denken dat de positie van de eerste man in deze wielerronde wat zwakker was ge worden, demonstreerde hij aan ieder, die mocht twijfelen, zijn onmiskenbare overwicht. Hij kon dat doen door zijn eigen kwaliteiten en door de voortreffe lijke steun die hij van zijn paladijnen Den Hertog, Hoekstra, Van der Burgh, Oosterhof, De Koning, Spetgens en Ben jamins kreeg. Die qomplete inzet van de Nederlandse ploeg was nodig, want voor al de Franse nationalen zijn een be dreiging geweest. Geen risico Op de Cöt« d'Argrossec, ruim vijftig kilometer voor de eindstreep, brak het veld pas definitief in stukken. Onmiddel lijk daarna ontstond een kopgroep, waarin Gosta, Erik en Sture Petterson de sterksten waren en Fedor den Hertog aanvankelijk de Nederlandse belangen verdedigde. Joop Zoetemelk nam geen risico, reed ook naar voren en dat verminderde de animo van de anderen aanzienlijk. Er kwam echter nog een flinke helling toen er nog slechts dertig kilometer te rij- Motorrenners minder succesvol GARMISCH-PARTENKIRCHEN De tweede dag van de internationale motor- zesdaagse in Garmisch-Partenkirchen is voor Nederland minder succesvol ver lopen. Zowel het A- als het B-team ver loor een rijder. Jan Beukels, die deel uitmaakte van de A-formatie, moest wegens machinepech de strijd staken. B-rijder Hein van Olst zal de wedstrij den nog slechts als toeschouwer kunnen volgen. Een verbrande koppeling be tekende voor hem het einde van de strijd. Gisteren waren de eisen, die aan de deelnemers werden gesteld, aanzienlijk zwaarder dan op de eerste dag. In de eerste ronde werd nog volgens het B-tijdschema gereden, maar in de tweede ronde moest ende rijders binnen het zwaardere A-schema blijven. Voor 64 rijders bleek die opgave te moeilijk, Zij kregen of met machinepech te kampen of kwamen laat binnen. Onder hen waren behalve Van Olst en Beukels ook Jan Sohenk (wegens tijdsoverschrijding), Jo Lammers (gebroken as), Ab Wagenaar (vastgelop motor) en Jaap Sikkema (gebroken ketting). den was en daar formeerde zich een groep van vijfentwintig, die in de ra zendsnelle laatste kilometers slonk tot aaht man. Van die acht was Joop Zoetemelk be paald niet de fortuinlijkste. Hij was wel de gelukkigste nadat hij had ontdekt dat zijn verlies door domme pech aanzienlijk kleiner was dan wat een aantal van zijn concurrenten had verloren door te korten aan kracht en kwaliteit. Op dat moment deden zijn bloedende linker knie en -elleboog er niet meer toe, maakten de in zijn val opgelopen scheuren in zijn leidershemd niets meer uit. Want op het erepodium trok hij een half uur later lachend een glimmend nieuwe gele trui aan. De Boys mogen voetballen ZWOLLE De KNVB heeft gisteren de voormalige tweede-divlsieclub Zwol- sche Boys toestemming gegeven in het amateurvoetbal uit tc komen. De Zwolse club heeft de door een accountant getekende verklaring, waar in zij tot overeenstemming kwamen met de schuldeisers, aan de KNVB ter hand gesteld. Zwolsche Boys kan nu zondag zijn eerste competitiewedstrijd in de vierde klasse oost tegen Heino TEGEN PAKISTAN Gelijkspel voor hockeyteam ARNHEM In een zeer aantrekke lijk duel heeft het bondselftal De Bata vieren gisteren in Arnhem de olympi sche kampioen Pakistan een gelijkspel (11) afgedwongen. Het betekende een gedeeltelijke revanche voor de vorig jaar in Mexico geleden nederlaag 60. Niet minder dan acht spelers het Nederlandse olympisch hockeyteam water in het Batavierenelftal opgesteld, waardoor dit een ervaren Indruk maak te. Tegen de Pakistani, die minder pro fessioneel speelden dan in beide voor gaande ontmoetingen tegen Nederlandse ploegen, ging de strijd voor de rust vij- wel gelijk op. Drie minuten na de her vatting nam Pakistan de leiding. De rij zige linksback Arspad scoorde uit een strafcorner; 01. Twee minuten later scoorde Kick Thole, maar zijn treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Het gelijkspel werd echter toch een feit toen Jan Plet Fokker na een straf corner van Theo Terlingen de Pakistaan se doelman passeerde; 1l. JAARBEURSSTEDENBEKER Tien doelpunten van Liverpool LIVERPOOL Liverpool heeft gis teren de eerste wedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Jaarbeurs- stedenbeker met 100 gewonnen van Dundalk (Ierland). De ruststand was 50. Voor 32.000 toeschouwers scoorden Evans (2), Smith (2), Graham (2), Law- ler (2), Thompson en Callaghan. In Oslo schakelde Skeid Oslo het ster ke München 1860 met 21 uit. De eerste ontmoeting tussen beide clubs was in een gelijkspel (11) geëindigd. Gisteren was de ruststand 01 door Keiler. Na de hervatting scoorde Sjoeberg twee keer. Er waren 13.000 toeschouwers. FC Zürich versloeg, in de eerste ont moeting tussen beide clubs, Kilmarnock (Schotland). De uitslag was 32. De doelpunten werden gemaakt door Vol- kert (strafschop), Kuenzli en Gruenig voor de Zwitsers, McLean en Mathie scoorden tegen. Anderlecht plaatste zich voor de vol gende ronde door Valur Reykjavik in de tweede ontmoeting met 20 te ver slaan. De Belgen wonnen de eerste wed strijd met 60. Nordahl scoorde voor en Mulder na rust. Er waren slechts 2.000 toeschouwers. Het Schotse Dunfermline won voor 10.000 toeschouwers de eerste wedstrijd tegen Girondins Bordeaux met 40 na een ruststand van 10. In Wenen was SC Wien met 4—2 ster ker dan het Poolse Ruch Chorzow. De ruststand was 31. Het Oostduitse Karl Zeiss Jena won het eerste treffen met Altay Izmir (Tur kije) met 10. Lausanne heeft de eerste ontmoeting tegen het Hongaarse Vasas Gyoer in Lausanne met 21 verloren. Europa Cupfinale in Italië STOCKHOLM De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren in Stock holm de data en plaatsen vastgesteld voor de Europese bekertoernooien. De finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen wordt op 6 me! 1970 gehouden in Rome of Milaan. De eindstrijd van het toer nooi voor bekerwinnaars wordt op 29 april in Wenen gespeeld. Tsjechische volleyballer bij Valuas VENLO De Venlose volleybalver eniging Valuas, uitkomend in de ere divisie (heren), is erin geslaagd voor 't aanstaande seizoen de 26-jarige Tsjech Jaroslav Stepanik aan te trekken. Sta- panik, die in Tsjecho-Slowakije voor Rode Ster Praag uitkwam, arriveert half oktober in Venlo. Commentaar miljoenennota (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De leiders van de meeste Tweede-Kamerfracties willen straks bij de algemene politieke en finan ciële beschouwing beel meer duidelijk heid hebben over de sociaal-economische visie van de regering. Vooral de vraag, waarom de regering het SER-advies over de loon- en prijzenpolitiek slechts 'voor een deel gevolgd heeft, eist een on omwonden antwoord, aldus de socialist Den Uyl, mr. Biesheuvel van de A.R., de heer J. Mellema van de C.II.U. en mr. H. van Mierlo van D '66 by hun eerste reacties op de miljoenennota 1970. „Ik houd mijn hart vast voor het prijs peil van volgend jaar", aldus mr. H. van Mierlo, die zei een zeer groot wan trouwen te hebben in het pakket belas tingmaatregelen van de regering. Hij wees er ook op, met welke overschrij- Vrije keus tussen eed en belofte DEN HAAG (ANP) Minister mr. C. H- F. Polak (Justitie) heeft bij de Tweede Kamer een ontwerp van wet Ingediend, dat beoogt de volledige vrije keuze mo gelijk te maken tussen eed en belofte. Na aanvaarding van het wetsontwerp tot herziening van de Eedswet 1916 zal, in alle gevallen waarin een wettelijk voor schrift het afleggen van een eed bevor dert. of daaraan rechtsgevolgen verbindt, de te beëdigen pereoon in plaats van de eed de belofte kunnen afleggen, als hij daaraan de voorkeur geeft. Men hoeft zijn voorkeur niet te motiveren- Overigens is een valse belofte volgens het Wetboek van Strafrecht even strafbaar als een valse eed. Geen visa voor voetballers TOKIO Het is nog niet zeker of de kwalificatieronde voor het wereld kampioenschap voetbal waarin Japan. Zuid-Korea en Rhodesie uitkomen, zal doorgaan. Oorspronkelijk zou het toer nooi van 10 tot 24 oktober in Seoul wor den gehouden. De Zuid-Koreaanse rege ring heeft echter te kennen gegeven geen visa te zullen verstrekken aan de Rhodesiërs. De Japanse regering heeft gisteren verklaard ook geen Rhodesi- sche voetballers te zullen toelaten. Even min ia 1 aan de Japanse voetballers ver lof worden gegeven om naar Rhodeslë MUENCHEN Gisteren is in Mün chen de loting gehouden voor de Euro pese bekertoernooien basketball. De Ne- gescheurde kruisband werd toen niet uit Delft zal 6 november thuis tegen de Poolse kampioen spelen, waarna de re turnwedstrijd 13 november volgt. De win naar van deze ontmoeting speelt in de tweede ronde eerst op 4 december te gen Bulgarije en op 11 december volgt de returnwedstrijd. dingen de prijsramingen in lilt moeilijk heden in de sociaal-economische sector veroorzaakt hebben. De socialist Den Uyl was het daarmee volledig eens. Mr. B. Biesheuvel zei in dit verband nog niet overtuigd te zijn van de noodzaak om van het advies van de S.E.R. af te wijken. Drs. W. Schmelzer van de K.V.P. wilde echter niet zo ver gaan. „Het kabinet heeft zich tot het uiterste ingespannen om tegemoet te komen aan de wensen van de werknemers en werkgevers". De liberaal mr. E. Toxopeus was de enige, die volledig achter de maatregelen staat. „Ik heb het volste vertrouwen in Wibteveen", aldus de voorzitter van de V.V.D.-Tweede-Kamerfractie, „ook al omdat hij vooral rekening houdt met de zwakkeren in de maatschappij". Voor wat de andere beleidspunten be treft, willen de fractieleiders afwachten hoe zij verwezenlijkt kunnen worden. „Er wordt wel zeer veel opgenoemd, maar de bezorgdheid over de democratie klink mij veel te vaag", aldus mr. Van Mierlo. Presidium van Eerste en Tweede Kamer DEN HAAG (ANP) De Tweeile Kamer heeft de nominatie opgemaakt voor het voorzitterschap van de Kamer. Als eerste werd daarop geplaatst mr. F. J. F. M. van Thiel, de huidige voorzitter van de Kamer. Hij verkreeg 116 stem men. Als tweede en derde werden op de nominatie geplaatst respectievelijk drs. G. M. Nederhorst (P.v-d A.) en R. Zege- ring Hadders (V.V-D-). De nieuwe voorzitter van de Eerste Kamer, mr. M. de Niet, heeft 34 afge vaardigden. die de provincies Noord- Brabant, Zeeland, Utrecht, Limburg, Noord-Holland en Friesland vertegen woordigen, beëdigd. Onder hen zijn zeventien, die nog niet eerder in de Kamer zitting hadden. Zij zijn: mej. G. M. P. Cornelissen, drs. M. J. J- van Amelsfoort, J. H. Franssen, drs. L. J. C- Horbach, mr- C. E. Schelfhout, A. J. Copray en dr. G. W. Groenveld (allen K V.P.)H. Versloot, E. Steenbergen, mevrouw mr. I. Vorrink en drs. J. H- Zoon (allen P.v.d.A.); IJ. P. v. d Werff (V VD drs. J. de Koning en S- Tuinen (beiden' A R P): D. Rijnders (C.H.U.); J- Lankhorst (P.S.P.) en J. J. G. Tonnaer (P.P-.R). Mr. De Niet, die voor de eerste maal als voorzitter optrad, deed een beroep op de leden om de goede voornemens, waar mee zij ongetwijfeld hun carrière als Eerste-Kamerlid zullen beginnen, ook ten uitvoer te brengen. De laatste jaren is het met de aanwezigheid bergafwaarts gegaan- Indien Uw tekst geplaatst wordt op 3 achtereenvolgende dagen SLECHTS 2x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3x BETALEN U kunt Uw „TELEFOONTJE" opgeven een dag voor plaatsing. Voor plaatsing op zaterdag uiterlijk tot vrijdagmiddag 2 uur. PERSONEEL aangeboden 2 Gevraagd Granietwer ker, vloerenlegger, schuur- der en opperman. Fa. Bou- wens, Lijsterstr. 23, Leiden, tel. 54150. 1-9559 2 Behangen en witten van ;U\v kamers. 35 jaar erva ring. Tel. 23123. 7-9520 2 Meisje b.z.a. als hulp in i huishouding voor de hele ■week, in Warmond of Lei den. Br. no. 7-9581 bureau blad. Nette jongeman i.b.v. rij bewijs B-E zoekt passende werkkring voor de zaterdag. Brieven onder nr 7-9596 aan het bureau van dit blad. H-TS.-er, 19 jaar, in bezit van rijbewijs B-E zoekt v.'erk voor zaterdags, tel. 01710-25892. 7-9593 Wy komen. Bij U aan oor alle soorten laswerk. tVarmonderweg 31, Sassen heim. Tel. 02532-8099. 7-7232 PERSONEEL gevraagd N.V. Leidse Matrassen- fabriek „Olga" zoekt voor :te indiensttreding op borduurafdeling enige lette jongens, leeftijd 17 jaar. Aanmelden Papen gracht 2a, van 8.00—17.30 1-7345 3ec S1 Gevraagd 1ste bediende voor direct moet beslist vak man zijn. Hoog loon. 5-d. werkweek, waarvan zater dagmiddag vrij. Banketbak kerij Zuilhof, Schoolstraat 4, Gevraagd flinke werkster voor 1 2 ochtenden per week. H. P. Jansen, Stations weg 6, Leiden. Aanmelden na 4.00 uur of telefonisch 23102. 1-9576 2 Wie wil my 2 morgens of 1 dag per week helpen met huishoudelijk werk. Mevr. van Rosmalen. Wal deck Pyrmontlaan 18 (dicht bij bushalte Kievit) Wasse naar. lel. 01751-8391. 1-9577 "SI Gevraagd beschaafde lste en 2de kapster, onze dameskapsalon en t boutique. Aanmelden da meskapsalon Anco. Thor- beckestraat 58, Leiden, tel. 31310. 1-9573 2 Flink meisje gevr. voor halve dagen in gezin met 3 kinderen. Mevrouw Van Bommel, Lange Kerkdam 29. Wassenaar. 1-9580 2 Nette ervaren chauffeur z.s.m. gevraagd bij garage A. W. Koudijs, Spaargaren straat 39. tel. 50.000, Oegst- geest. 1-9584 2 Gevraagd per 15 novem- een net meisje voor de huishouding, voor 2 dagen per week, of enkele ochten den. Mevr. van den Bos, Korte Mare 4, Leiden. 1-9600 2 Gevraagd: net meisje voor ons veranderatelier, 5-daagse werkweek, gezelli ge werkkring, hoog loon- In lichtingen dagelijks bij de Broekenspecialist, Haarlem merstraat 197, Leiden, tel. 01710-31413. 1-9599 2 Te koop aangeboden moderne kinderwagen. Te bevT.: J. Straathof, 2de Bin nenvestgracht 14, Leiden (na 18.00 uur). 2-9562 2 Gevraagd: een flinke werkster voor 1 of 2 ochten den per week. Mevr. Waals, Rhijngeesterstraatweg 161, Oegstgeest, tel- 51464. 1-9624 TE KOOP aangeboden Voor al uw behang, wit sel, muurverven, verfgereed- schappen naar de Pelikaan. Verhuur van plaktafels, afstoomapparaten, schuur- machines. Verfh. „De Peli kaan", Pelikaanstr. 27, Lei den, tel. 25813. 2-7275 2 Voor al uw behang, en witwerk natuurlijk naar „De Pelikaan". Ook voor het beplakken van plafonds met Synprotex plafondtegels. Verfh. „De Pelikaan", Peli kaanstraat 27, Leiden, tel. 25813. 2-7274 2 Plastic dakgoten en bui zen in 32, 40, 60, 70 110 mm compleet met hulpstukken steeds uit voorraad lever baar. Het Houtcentrum, Levendaal 139, tel. 21367 t/o Consumarkt. 2-9575 2 Aangeboden: 80 ronde houten kuipjes, zeer geschikt voor plantenbak in tuin of kamer. Ook afzonderlijk te koop. H. J. v. d. Pluym, St - Jorissteeg 7a, Leiden, tel. 21266—22429. 2-9568 2 Demonstratie naaimachi nes (elektr. in koffer) als nieuw 95, 115, 135. Vol ledige garantie. Handnaai machines 35,-, 45,-, 65,-. Nieuwe zig-zag naaimachi nes van 295 voor f265- Demonstratie ook aan huis. Herenstraat 23, Leiden, tel. 01710-32027. 2-9582 2 Speciale afdeling ledl- kantjes, wiegen, boxen, kin derstoelen, wandelwagens, commodes, dekens en ma trasjes enz. Eerste klas af werking en laag in prijs. Na tuurlijk weer speciaalzaak Bambi, Haarlemmerstr. 227, Leiden. 2-7239 2 Modieus, prachtig en sterk zijn Bambi's honderden jassen, mantels, jacks voor 08 jaar. In bont, wollen stoffen, terlenka met bont, vistram. Toch laag in prijs. Speciaalzaak Bambi, Haar lemmerstr. 227, Leiden. 2-7237 2 Exoplex decoratieve houten wandbekledlng ln vele exotische houtsoorten o.a. essen, eiken, Iepen, teak noten, palissander en zebra noten. H. Janse, Haarlem merstraat 129, Leiden, tel. 30553. 2-7192 2 Te koop aangeboden trouwjapon met kanten mantel, m. 38. Br. onder nr. 2-9563 bur. van dit blad. 2 De Kastenspecialist, 600 modellen hang - legkasten, wandkasten, keukens, keu kenmeubelen, bureaus, com plete slaapkamers enz. Uniek in de kastenwereld. Hoogl. Kerkgracbt 49, hoek Nieuwstraat, Leiden. Telef 01710-33078 2-7186 2 Hengafelttegels. Alle kleuren, direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels - Smits Wo ninginrichting - Mare 98, Vrouwensteeg 9, teL 23913. 2-7191 2 Leerling-verkoopster ge vraagd. Van Velsen, Dames hoeden en Modes. Donker- steeg 3, tel. 21406. Na 6 uur tel. 30075. 1-9583 2 Badminton. Grote keuze in oefen- en wedstrijd fra mes in de kwaliteit hout en aluminium. Bespanningen worden door ons gezet. Carl ton shuttles - shorts - shirts sokken. Speciale sportschoe- Wilms Floet Sport, 2 Gevraagd voor zo spoe dig mog^k bloemistknecht Haarlemmer8traat 182-184', bij J. J. Rodewijk. Floraweg 19 Roefo,arendsveen. 1-7329 Leiaen- ™- -!4S,Z- 2"9531 2 Wy vragen een ervaren hulpverkoopster, voor de ge hele zaterdag en enkele mid dagen per week. Leeftijd 25 tot 35 jaar. Persoonlijke aanmelding N.V. Heraa te Leiden. 1-7365 2 Gevraagd zelfstandige huishoudelijke hulp voor 2 dagen per week. Tel. 01710- Voorschoten, tel. 01717-2512.51088. 1-9558 2 Aangeboden: VW de Lu xe, in prima staat met ra diaal banden. Tevens Vespa scooter. T.e.a.b. Tel. 01712- 351. 2-9545 2 Alles voor doe het zelf! Houtboard, triplex, sp plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. EL Janse, Haarlemmerstr. 129. Leiden, tel. 30553. 2-7193 2 Voor zachtboardplafonds. houten wandbetimmeringen, reparaties aan ramen, deu- vloeren, verbouwingen, dakkapellen. vernieuwen oude daken enz. Timmer- en aannemersbe drijf L. J. J. v. d. Steen jr. Prins Hendrikplein 9a, Lei den, tel. 43518-21367. 2-7334 2 Ruil of verkoop overtollig foto-, film- of projectietoestel bij: Foto Vorrink. Beëdigd taxateur op foto- en filmgebied. Brou wersgracht 1. hk. Prinse gracht, Den Haag, tel. 070- 60.80.80-60.45.66. 's Maan dags gesloten. 2-7364 2 O. M.-meubelen, Oude Vest 87, Leiden, tel. 21699. Bij aankoop van elk bank stel een ladenkastje van 100,- voor 1,-. 2-7183 2 Te koop: diepvries kisten, Iets beschadigd, 5 jaar ga rantie, ingebouwde verlich ting met invriesschakelaar. Thuisbezorgd en aangeslo ten, inhoud 200 1. 450; 300 1. 660; 420 1. 775; 6' 950. Kisten zijn uit a raad leverbaar. Voor het in vriezen gratis een handboek met richtlijnen. Weber Koel techniek, Leiderdorp. Tel. 01710-31726. 2-7362 2 Honderden truien, lange broeken, aparte jurkjes, Jon genspakjes, maillots enz. On beperkte keus en lage prij zen. Dat is ons devies. Voor 08 jaar speciaalzaak Bam bi, Haarlemmerstr. 227, Lei- 2-7238 2 Voor rijwiel of bromfiets naar H. van Marwijk, Zijl singel 65. Tel. 25356, Lelden. Inruil en financiering. 2-7273 2 Lage prijzen. Voor 88, heeft u een prachtige 2- deurs mahonie hang-leg- kast. Verder keuze uit meer ian 600 modellen. De Kas- tenspecialist, Hoogl. Kerk- gr. 49, hoek Nieuwstraat, 01710-33078. 2-7234 2 Aangeboden: 2 rieten stoelen met tafel (excl. mo del). 2 fauteuils, slaapzit- bank met bergruimte, divan- bed, dekens, tafelkleed en gordijnen, tel. 02532-7834. 2-9592 2 Te koop: brommer merk Typhoon, ziet er prachtig uit. Te bevragen: na 18.00 uur, Kerklaan 1, Sassenheim. 2 Aangeboden plm. 900 dakpannen Tule du Nord. Eiken schouw, inhoud 2 ton. C. d. Greef en zn. Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 01710- 24773. 2-4976 2 Markiezen, rolscbermen, aluminium jaloezieën- Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers Markiezenfabriek, C. E. Jedeloo. Oegstgeest, Juffermanstraat 35. tele foon 01710-53105. 2-7368 2 Te koop aangeboden waterpomp met toebehoren en bromfiets merk Mobilelte, te bevragen 's avonds na 5 uur P- A. van Diemen a/b Ilona, Blauwpolderkade. Rijpwetering. 2-9595 2 A.E.G. badkaraerkaehelt speciale aanbieding van 45,- nu 29,75. Radio Wira Haarlemmerstraat 91, tel. 22456- 2-9597 2 Te koop: een dames rij broek en jasje, maat 46. Rij laarzen, maat 39, Kastanje- lahn 3, tel. 82378. Leider dorp. 2-9548 2 Te koop v.g.aji. drum stel „Jayhama", Prijs 1350 Na 7 uur 'e avonds telef. 01711-2401. 2-24311 2 Moderne bankstellen - schrijfbureaus, ronde maho nie tafel, bergmeubels, rij wielen, salontafel, eethoe- ken, tafels, stoelen, fauteuils bandrecorder, vloerkleden, bedstellen, ledikanten, auto peds, ladenkastjes, kinder tafelstoel, moderne kinder wagen, wandelwagen, kin derfiets, sjoelbak. Kom kij ken, koopjes halen, Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (Gesloten huis). 2-4977 TE HUUR aangeboden 2 A.s. bruidsparen!! Alleen wij verhuren de nieuwste 8 persoons „Chrysler". Trouwauto's, met chauffeurs gekleed in fraaie beige livrei's. Keuze uit: wit ivoor of zwarte br.-coupé. Inl.: uitsluitend dir.-H. G. T. J. de Jong, Zeemanlaan 12a, Leiden, tel. 23055. 8-7255 2 Aangeboden: zit-slaap- kamer met verwarming en str. w., Lankhorstlaan 3, Warmond. 8-9594 2 Te huur aangeboden: kamers met kookgelegen heid, douche en toilet, tussen Lisse en Sassenheim- Brie ven onder nr 8-9602 aan het bureau van dit blad. 2 Gratis benzine? Dat kun nen wij niet leveren. Wel kunnen wij door onze lagere prijzen het autorijden goed koper maken. Van Haaste- rens. PLOT. servicestation, Potgieterlaan. Leiden. 5-7340 TE HUUR gevraagd 2 Verpleegster zoekt on gemeubileerde kamer, event, gebruik van douche en keu ken. Max. f 100.- p. maand. Brieven onder nr. 4-4969 aan het bureau van dit blad. 2 Heer, 41 jaar, zoekt net kosthuis in Voorhout of Noordwijkerhout. Volledige verzorging 80,- vergoeding per week- Brieven onder nr 4-9591 aan het bureau van dit blad of bellen 02533-3372 2 Verpl. zoekt 1-pers. flat of vrije kamers met kookge.l w.c. zo mogelijk c.v. in Sas senheim of onmiddellijke omgeving. Br. onder nr. 4- 24290 aan het buv. v. d. bl. HUISDIEREN 2 7 Dwergpoedeltjes te koop aangeb.. 9 weken oud- Te bez.: 't Watertje 13A te Zoeterwoude. 10-9590 2 Aangeboden: nest jonge hondjes, 8 weken oud, kleur zwart, soort Keesje. Inlich tingen: mevr: Paauw, Geer- weg 1, Zoetermeer (dorp), tel- 01715-562 10-9601 AUTO'S 2 Autoradio 12 V. f 85. met luidspreker, nieuw zit nog in de doos, prijs slechts 85.Erades, Prinsenstr. 43A, Leiden, tel. 01710- 43789. 9-4978 2 Ford Cortina, blauw. bouwjaar 1964; Ford Tau- nus 12 M, bouwjaar 1964, blauw; Ford Cortina 1500 4-deurs, bouwjaar 1965, wit; Ford Taunus 17 M super 4-deurs, bouwjaar 1965, blauw; Ford Corsair, bouw jaar 1964 met radio; Taunus 12 M bestelwagen, bouwjaar 1965. Inruil en financiering mogelijk. Event. ANWB- keuring verzorgen wij gaar ne. Calex Automobielbedrijf N V-, Kort Galgewater 14-16 Leiden, tel. 33355. 9-9622 2 Gebruikte auto's groot of klein daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel zijn. Fi nanciering en kleine aan betaling. Lage Morsweg 67, teL 30692. 9-7189 2 VW bestelwagens 1968 Uitv. met ramen. Kleuren: wit en groen. 2 prachtocc. onder volledige garantie, le 2 Fiat Dealer: Garage De Doelen, Noordeinde 25, hoek Varkensmarkt, tel. 22945, staat van 8 tot 17.30 uur voor u klaar om alle repa ratiewerkzaamheden en ser vicediensten aan uw auto te verrichten. 9-7254 aanbet. bij financ. 1760. Kamsteeg - Oegstgeest Ge versstraat 30. 9-24302 2 VW 1200 1964. Type '65 Blauw. Fantastisch onderh. met 3 maanden garant, op motor en versnellingsbak 2750.Kamsteeg - Oc casion-Centrum, Geversstr. 30, Oegstgeest, tel. 01710- 51940. 9-24303 2 Opel Rekord, bouwjaar 1966, slechts 44.000 km heeft deze mooie en betrouwbare automobiel gereden. Een ANWB-rapport verzorgen wij gaarne voor U. Inruil en financiering mogelijk- Calex Autobedrijf N.V-, Kort Gal gewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9—21 uur. 9-9621 2 Auto Heemskerk voor een goede occasion. Keuze uit pLm. 75 stuks. Garantie 6 mnd. Rijksweg Amster dam-Rotterdam aan afrit Broassemermeer, teL 01713- 2866. 9-7194 2 VW 1600 1968 Ponton- mod., groen. Nu met een le aanbet. van f 1850.—. Kam steeg Ossasion-Centrum, Ge versstraat 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940, 's Avonds geopend tot 21 uur. 9-24304 2 Te koop: Renault R 8 1963, in goede staat en met nieuwe banden, te bevragen: Egmonderstraat 2, Noord- wijk 9-9574 2 Fiat 124, bouwjaar 1967, wit, 50.000 km. Deze mooie en goede auto komt van eerste eigenaar en kan elke keuring doorstaan. Inruil en financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden, tel. 33355- Dagelijks geopend van 9 tot 21 uur- 9-9620 2 'n Occasion kopen een zaak van vertrouwen Kamsteeg Occasion-Cen trum, Oegstgeest. 9-24305 2 Auto's te koop gevraagd v.a. 1962, moeten absoluut in goede staat zijn. Directe contante betaling. Erades, Prinsenstr. 43A, Leiden, tel. 01710-43783. 9-24292 2 VW 411 1969 Demonstra tieauto. Wit 4-deurs. Reed slechts 14.000 km. Onder volledige VW-garantie. le Aanbet. 2450.Kamsteeg straat 30, Oegstgeest, telef. 01710-51940. 9-24307 2 Peugeot 404. bouwjaar 1963, met schuifdak; deze ruime auto kost slechts 1350,Citroën 2 CV, bouwjaar 1960, leuke auto voor de knutselaar f 300, Calex Automobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16 Leiden, tel. 33355- 9-9619 2 Opel-Rekord, b.j. 1962. Type 1700, Rijdt prima, nieuwe uitlaat, prima ban den en accu, prijs 475. Atjehstr. 53A (Kooi), Lei den. 9-4978 2 VW 1200 1966 lichtgrijs slechts 49.000 km gereden, schriftelijke garantie. f 3150.Kamsteeg Occa sion-Centrum, Geversstr. 30 Oegstgeest, tel. 01710-51940. 9-24306 2 Trabant Type 601, b.j. 1964, geheel nagezien, o.a. uitlaat geheel vernieuwd. Prijs slechts 975.Inruil mogelijk. Erades, Prinsen straat 43A. Leiden, telefoon 01710-43783. 9-4978 2 Ford Taunus 12 M 1966 slechts 56.000 km gedraaid, wegens verhuizing, voor zeer zacht prijsje. W. van Diggelen Bloemistenlaan 45a Leiden. 9-9617 2 VW 1300 1969. Demon stratieauto. 14.000 km, licht blauw. Voll. gegarandeerd le aanbet. 1625.Kam steeg Occasion-Centrum, Ge versstraat 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940. 9-24308 2 VAV. de Luxe, b.j. eind 1961, met vijf nieuwe ban den, absoluut geen oliever- bruik, benz. 1 12. Prijs nu slechts 875.Inruil mo gelijk. Erades. Prinsenstr. 43A, Leiden, lel. 01710- 43783. 9-4978 2 Aangeboden: Daffodil 1962, zeer goed onderhouden nieuwe banden, Herenweg 21-23, Noordwijk-Binnen, tel. 01719-2820. 9-9585 2 Wy maken voor U ieder model aanhangwagen achter auto. Goed en goed koop. Warmonderweg 31, Sassenheim, tel. 025321-8099. 9-7231 2 Calex, de garage met de grootste sortering occasions, is dagelijks geopend van 9 tot 21 uur en zaterdags en zondags van 9 tot 18 uur. Al onze automobielen mogen door de ANWB gekeurd worden. Off. Mazda Dealer Calex Automobielbedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16 Leiden, tel. 33355. 9-9623 2 Opel-Kapitan. b.j. 1961. Prima banden, zeer goede motor enz. Absoluut gaaf. Benz. 1 10. Prijs slechts f 975.Inruil mogelijk. Erades, Prinsenstraat 43A, Leiden, tel. 01710-43789. 2 VW 1600 TL 1967. Met ruilmotor. Groen, prachtig onderhouden. Schr. garantie 4750.Kamsteeg Occa sion-Centrum, Geversstr. 30, 2 DAF type 750, b.j. 1963. bijzonder zuinig en snel, prima banden en accu, nieu we uitlaat. Prijs slechts 425.Inruil mogelijk. Erades, Prinsenstraat 43A, Leiden, tel. 01710-43789. 9-4978 Oegstgeest, tel. 01710-51940. 's Avonds geopend tot 21 u 9-24310 DIVERSEN 2 VW 1600 L Variant 1968 1.blauw 40.000- km, gegaran deerd. E.v. te financieren m. als le aanbet. 2150. Kamsteeg Occasion-Centrum Geversstraat 30, Oegstgeest. tel. 01710-51940. 9-24309 2 Bri taxicentrale „Noord einde". Dag en nacht ge opend. Kwitanties voor uw ziekenfonds. M. J. Schutte, Noordeinde 52, tel. 21629. 5-7314. 2 Ford-Zephyr 4-ell.. b.j. 1964. Grote en ruime vier- deurs wagen, keurige bekle ding, netjes in het lak, pri ma banden en accu, voor zien van schuifdak, radio, enz., bena. 1 12, geen olie- verbruik, prijs slechts 1475 Inruil mogelijk, Erades, Prinsenstr. 43A. Leiden, tel. 01710-43789. 9-4978 1969, enkele maanden ge bruikt, 2000 km gelopen, kleur: bruin. Een nieuwe auto, onder volle garantie voor f 4450,—. Autobedrijf G. Broertjes, officieel Dat- sun-dealer. Hoofdstraat 158, Sassenheim, tel- 01532-8921. 2 Kaalheid geen probleem meer. Laat u vrijblijvend Pelattl-herenhaarwerk de monstreren. Na telefonische afspraak ook na 18 uur. Pelatti-Depot Lelden, Bree- straat 32, tel. 01710-25212. 5-7342 2 De sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, re pareren, veranderen en leve ren van elk slot, Haarlem merstraat 273 (bij overdek te), tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente. Maandag de gehele dag gesloten. 5-7313. 2 Vervoerskosten omlaag? Dat kan wanneer u benzine of dieselolie tankt bij Van Haasterens PLOT service station, Potgieterlaan. De kleinste tot en met de groot ste auto kan gemakkelijk bij ons voorrijden- 5-7339 2 Wy verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prijzen o.a. visitekaartjes, geboorte kaartjes, verlovingskaartjes, huwelijksaankondigingen en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte be diening. Drukwerkservice Halpa, Haarlemmerstr. 64, teL 24185. 6-7190 2 Kunst- en Antiekhan del T. Ooms voor het vak kundig restaureren van al uw schilderstukken, porse lein en aardewerk. Ruim 30 jaar ervaring. Tevens wo ninginrichting en het goed koopste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haar lemmerstraat 93, Lelden. Tel. 26368 5-7186 2 Onze specialiteit is het verzorgen van uw bruids- bouquet, gaarne tonen wij u onze uitvoeringen van o.a. orchideeën - lelietjes v. da len - rozen - stephanotus - gerbera's enz. Bloemenma gazijn C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21 te Leiden, tel. 20550. 5-7279 2 Even lezen a.u.b. Heren. u een onverzorgd kapsel Kom nou! -Een verzorgd model doet het altijd I Heren- kapsalon Ernest Langezaal, le Binnenvestgracht 29, hk. Morsstraat, Leiden. Zater dagsmiddags 4 u. gesloten; overige avonden 6 uur. 5-4975 Adverteer doelbewust U bereikt zo veel en bet kost zo weinig 30 woorden TWEE GULDEN excL 4 B.T.W.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11