FORUM VAN POLITICI IN ZUIDERKERK OVER VRAGEN RONDONTWIKKELINGSHULP HERFSTGEBAAR IN KATWIJK LEIDEN IN TEKEN VAN Geen interesse voor P X-walk ZOETERWOUDS DEKENAAT KRIJGT DEKENAAL BERAAD Besluit van parochieraden PROEF OP 3 OKTOBER Binnenstad gaat niet dicht voor wegverkeer Noordwijk onveilig door Amsterdamse knokploeg Vocaal Ensemble 40 jaar Jubileumconcert en noodkreet voor geld Nederlandse en Duitse jeugdleiders ontmoeten elkaar in Oud-Poelgeest MARKTEN DINSDAG 16 Süi-t-1.1W.0KK 1969 DE LEIDSE COURANT LEIDEN In het kader van de Vredesweek 1969 zal in Leiden in de week van 21 tot 28 september een groot aantal activiteiten worden ontplooid door een aantal samenwerkende kerken, organisaties en verenigingen. Landelijk wordt de Vredesweek georganiseerd door het Interkerkelijk Vredesberaad met als thema „Werken voor de vrede, welvaart voor de wereld". Het Leidse programma is samengesteld door de Kerngroep Vredesweek 1969, waarin samenwerken de gezamenlijke kerken, de Stichting Oud-Poelgeest, de Nederlandse Christen- Studenten-Vereniging (N.C.S.V.), de Vrijzinnig Christelijke Studenten-Bond (V.C.S.B.), de Rooms Katholieke Studenten-Vereniging „Sanctus Augustinus", de Socletas Studiosorum Reformatorum Lugdunensis (S.S.R.), de International Students Club Leiden, Pax Chrlsti, de Christen-Studenten-Raad (C.S.R.), het Agne8-lyceum, de Stichting Polemologische Bibliotheek, de Leidse Hervormde Jeugdraad, de Stichting Open Jeugdwerk Leython, het Zendingshuis der Neder lands Hervormde Kerk, het Netherlands Students' Bureau for International Co-operation (Nesbic), de Bond van Dienstweigeraars en de Oecumenische Groep Leiderdorp Rijndijk. De Vredesweek moest in Leiden op za terdag 20 september beginnen met een Pax Chrlsti-walk in het kader van de x-y-actie. Door te geringe belangstel ling in de vorm van inschrijving heeft de werkgroep Pax Chrlsti Leiden even wel tot afgelasting moeten besluiten. De marktkraam van het experimenteel kerkewerk bij de Hooglandse Kerk zal op zaterdag wel in het teken staan van de Vredesweek. Kerkdiensten Op zondag 21 september is in alle kerk- J diensten het thema dat van de vredes week. In de diensten zal de op donder dag 25 september te houden forum- j avond worden aangekondigd. Om zeven 1 uur begint voor de wijk Zuid-Oost in de Zuiderkerk Lammenschansweg een oecumenische dienst. Voorgangers zijn kapelaan H. van Grieken, de her- j vormde predikant ds. A. J. Lamping en zijn gereformeerde ambtgenoot ds. W. Op dinsdag 23 september spreekt in ..Eigen Huis", Rapenburg 24, op door de RKSV „Sanctus Augustinus" j 1 1 Hoofdstraat-hoek Kerklaan te Leider dorp, en om half twaalf in het LHJ- gebouw, Levendaal 101 te Leiden, de film „La Hora de los Hornos" („Het I uur van de opstand") worden vertoond. De toegangsprijs tot deze door het Nes bic en de Oecumenische Groep Leider dorp-Rijndijk georganiseerde voorstel lingen bedraagt een gulden vijftig. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Nes bic, Witte Singel 25, en aan de zaal. „La Hora de los Hornos" behandelt het geweld in Argentinië en is (illegaal) gemaakt door de Argentijn Fernando Solanas, die zoals hij in de televisieru briek „Brandpunt" heeft verklaard, met zijn film een bijdrage wil leveren aan de bevrijding van zijn volk. De film is in het Spaans opgenomen, maar het Nesbic zal een Nederlandse tekst doen inspreken. Acties In de vredesweek zullen verder de x-y- en de rietsuikeractie worden gevoerd. Het centrum van laatstgenoemde actie is gevestigd in het gebouw Rehoboth, Rapenburg 10, Leiden, telefoon 26623. Gouden medaille voor D. Spaarman LEIDEN Burgemeester Van der Wil ligen reikte vanochtend vroeg in de kof fiekamer van 't stadhuis de gouden me daille, behorend by de orde van Oranje- Nassau, uit aan de heer D. Spaarman, technisch hoofdambtenaar A by de Ste- delyke Fabrieken voor Gas en Elektri citeit, die zyn veertigjarig jubileum ln overheidsdienst vierde. 1 technisch ZOETERWOUDE Gisteravond had in het Don Boscohuis te Zoeterwoude een bijeenkomst plaats van parochieraden in het Zoeterwoudse dekenaat. In de raden bestond er behoefte aan kennis te nemen van de gang van zaken en er varingen uit te wisselen. Daarnaast was dit een goede gelegenheid om de wense lijkheid te peilen tot instelling van een dekenaal beraad. Deken A. Lamot was daar een vurig voorstander van, omdat in het bijzonder hij speciaal met de toe nemende behoefte daaraan geconfron teerd wordt. Een dekenaal orgaan biedt een goede mogelijkheid om het contact met de hoogste organen in het bisdom te verge makkelijken en vragen en problemen van de gelovigen op de dekensvergade ring ter sprake te brengen en zo door te spelen naar het besturuscollege. De besprekingen werden geleid door pa ter drs. F. H. Gossens CssR, consulent voor pastorale zorg in het bisdom Rot terdam. Daarbij bleek, dat men in het algemeen voorstander was van een de kenale raad. Vanuit één parochie werd enig voorbehoud gemaakt. De dekenaal afgevaardigde in het diocesane pasto raal beraad, drs. P. G. v. d. Geest uit Stompwijk, achtte 't zonder meer nood zakelijk omdat het werken voor hem zonder achterban zeer moeilijk is. De ken A. Lamot noemde enkele zaken waarover reeds op kort termijn het oor deel van de dekenale raden gevraagd zal worden. Ook binnen de Kath. Kerk is duidelijk uiterlijk 15 oktober zijn aangewezen, een geleidelijke groei bezig naar grotere Alleen in de gefuseerde parochie van verbanden met behoud van het eigene Hazerswoude Rijndijk geeft dit pi oble- van elke parochie. Bjj het gesprek over men omdat daar binnenkort een nieuwe Hp samenstelling' van de dekenale raad 1 P.R. zal worden gekozen. Bij de uitwisseling van ervaringen kwam als grote algemene klacht naar voren de te geringe inbreng van de parochia nen. Men schijnt ook nog te weinig aan te voelen dat de leden van de P.R.'s hun afgevaardigden zijn. Als oorzaak werd o.m. genoemd dat men in de Kerk zo lang z'n mond heeft moeten houden waardoor dit alles wat onwennig is. Bij een wat oppervlakkige informatie kwa men vele zaken aan de orde zoals doop vieringen, communie uitreiken door le ken, ge-insbijdrage, volwassenen kate- chese, uitwisseling van afgevaardigden enz. Ter afsluiting van de t^eenkomst werden deze problemen in kleine groe pen nader uitgediept. ging men er aanvankelijk van uit, dat uit elke P.R. twee personen zitting zou den nemen. Toen de wenselijkheid naar voren kwam, dat daarbij de vrouw en de jeugd goed vertegenwoordigd zou den zijn, kwam men echter tot de con clusie dat deze opzet het best zou kun nen worden verwezenlijkt wanneer elke P.R. door drie afgevaardigden zou zijn vertegenwoordigd. Hiertoe werd besko ten. Eventueel kunnen ook niet-leden van de P.R. worden aangewezen. De raad zal met de deken samenwer ken op basis van wederzijds vertrouwen. Later zal de taak meer omschreven worden als dit wenselijk is. Men kwam overeen dat de kandidaten voor de D.R. leidingaanleg. In Leiden werd hij gelijk belast met de dagelijkse leiding bij de aanleg en het onderhoud van de hoofd- buizennetten en van de hoge-druk- transportleidingen naar de buitenge meenten. Hij neemt daardoor een bijzon der belangrijke plaats in de dagelijkse leiding van ds Gasdistributie-afdeling in. Ook buiten het Leidse bedrijf zijn de capaciteiten van de heer Spaarman ge waardeerd. Zo werd hij op verzoek LEIDEN Op advies van de commissaris van politie hebben burgemeester en I we houders van Leiden besloten bij wijze van proef dit jaar op 3 oktober de 'stad niet meer af te sluiten voor het wegverkeer. Het wegverkeer uit de ,g Hoge Rijndijk zal met verkeersborden worden geadviseerd via St. Joris- Hooigracht, Pelikaanstraat, Oude Singel en Nieuwe Beestenmarkt naar station en verder te gaan; in tegengestelde richting zal een route worden aangegeven via Steenstraat, Princessekade, Rapenburg, Steenschuur en Kore- j vaarstraat. Het openbaar vervoer (autobussen en taxi's) kan normaal van de I marktenroute en van de Breestraat gebruik maken. I Tijdens de paint-in en de bespeling van de rijdende beiaard op de Breestraat (tussen 9.30 en 11 uur) zal de politie deze straat verkeersvrij houden, met uit zondering voor autobussen en taxi's. Tijdens het passeren van de drle-oktober- optocht zal de politie dezelfde maatregelen nemen als voor het bloemencorso, aanleg georganiseerde" bijeenkomst de° voorzit- j Verder zal de Haarlemmerweg tussen Maresingel en Willem de Zwijgerlaan (waar van de Kraakgasleiding, Ter van de Engelse Black Power, de de drie-oktobermarkt wordt gehouden) op 2 oktober (opbouwdag) voor door- werd belast met de controle heer R. Sawh. over „Black Power'and gaand verkeer en op 3 oktober voor alle verkeer met voertuigen, ry- en trek- j derhoud daarvan. the Third World". De bijeenkomst be- dieren en vee, in beide richtingen gesloten zijn. gint om 8 uur. In het Stedelijk Museum „De Laken hal", Oude Singel 28, wordt op woens dag" 24 september door de VCSB een kennismakingsavond gehouden, waarop iedere belangstellende welkom is. Op 1 deze avond, die om acht uur begint, voert de groep Ontwikkelingshulp van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente een lekenspel op. Daarna vindt een discus sie plaats met prof. dr. J. Tinbergen, directeur van het Nederlands Econo misch Instituut. Voordat hij op 1 juli 1948 ambtenaar in dienst trad van het Leidse Hiertoe behoren o.m. de kerkelijke fi- bedrijf, had hij bij het Gemeentelijke nanciën en de bisschopsfiguur. Gasbedrijf in Zaandam een zeer grote ervaring opgedaan op het gebied UNIVERSITAIR NIEUWS 1 hij ook l het 1 Aan de Leidse universiteit slaagden ,r j t_ K« voor: kand.ex. Nederlandse taal- en let- de G.G.Z.H. indertijd ingeschakeld bfl1 de (erkunde, mej. P. M. Bol (Rotterdam); het deel Den Haag-Leiden de h&er A w stikvoort sassenheim) doct.ex. Ned. Recht, de heer C. H. de Jong (Amsterdam). LEIDERDORP „De Rynklievers" hield afgelopen weekend 'n wedvlucht jonge en oude duiven vanaf Sittard. Uitslag 1-8 R. Lolkes de Beer, 2 J. Ze venhoven, 3-6-10 A. G. Holland, 4 J. 1 Alphen, 5 A. v. d. Dop Zn, 7 J. Ver- straaten, 9 Chr. v. d. Pluym. LEIDEN Bij de bloemisterij Mul- r aan de Haarlemmerweg is de afge lopen dagen ingebroken. Siervoorwerpen ter waarde van f 1000,— zijn weggeno- Van de daders ontbreekt elk spoor. Politici I11 de Zuiderkerk wordt op donderdag 25 september een door de gezamenlijke kerken georganiseerde forumavond ge bonden, waarop politici vragen beant woorden over hun ontwikkelingsbeleid. De vragen worden op zondag 21 sep tember van alle kansels bekendge- Medewerking aan de avond, die om acht uur begint, is toegezegd door drs. T. H. Westenterp (KVP). drs. H. M. Frans- sen (PvdA), ir. D. S. Tuynman (WD) en drs. P. Boersma (AR). Gevraagd zijn verder mr. dr. J. Imkamp (D'66), A. G. van der Spek (PSP) en Marcus Bakker (CPN). Het forum zal worden voorgezeten door prof. dr. A. J. Ras- ker. In het gemeentecentrum van Oegst- geest, Lijtweg 9, spreekt op vrijdag 26 september prof. dr. H. Linneman over „Rijke en arme landen". De door het Zendingshuis der Nederlands Hervorm de Kerk georganiseerde avond begint om acht uur. Illegale film ft LEIDEN The Bona Stars-jeugd speler J. van Berge Henegouwen is gis- avond op de jaarvergadering van TBS uitgeroepen tot beste junior van het seizoen. Hij kreeg een (wissel)tro- fee, welke beschikbaar was gesteld door het oud-TBS-bestuurslid Th. Bark. O LEIDEN Vlsklub „Royal" hield haar derde wedstrijd op de Kaag-Leede. ft ZOETERWOUDE In zijn bespre- De vangst was maüg. Uitslag: 1. P. v. king ter afsluiting van de in juni met Vliet 1845-22; 2. K. de Ridder 1075-10);! 726 deelnemers gehouden Zoeterwoudse 3. J. v. Went 700-8; 4. J. Leuering 615- rijwieltochten heeft het organisatieco- j 9; 5. J. Gommans 570-9; 6. B. Kevzer mité de datum vastgesteld voor 1970.1550-8; 7. S. Tegelaar 365-4; 8. Steenber- De fietsenenthousiasten kunnen daarvoorgen 340-4; 9. T. Houthuizen 275-4; 10 j 7 juni reserveren. j Krabbe 240-4. NOORDWIJK. Een groepje Amster- waren zij kennelijk op een knokpartytje damse jongelui, die 's avonds in een 1 uit. Toen een van de Noordwijkers hen busje naar Noordwijk waren gekomen duidelijk maakte, dat zij evenmin tot om in een dancing aan de boulevard schoonheden konden worden gerekend, wat vertier te zoeken, heeft na afloop was een 16-jarige knaap uit de hoofd- j nogal huisgehouden in de badplaats. stad er als de kippen bij om trappen en Enkele Noordwjjkse kweekschoolleer- klappen uit te delen, lingen kregen het met hen op De Grent j aan de stok, toen 'n jeugdige Mokum- JYleS mor een smalende opmerking maakte zeker gewas, dat de kinnen De onderwyzer-in-spé diende echter da- H. J. Brasker onderscheiden LEIDEN Vandaag vierde de heer H. J. Brasker, wonend Mors- weg 388, zyn veertigjarig jubileum bij de N.V. Wernink, waar hy zyn loopbaan begon als betonvlechter. Hj) werkte zich op tot bedryflelder en is nu ook belast met de inkoop van grondstoffen voor tennlsvloe- ren. Vanmorgen werd de heer Brasker gehuldigd in de directie kamer, waar burgemeester Van der Willigen hem de zilveren ere medaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau, uitreikte. De burgemeester releveerde onder meer de loopbaan van de heer Brasker. In 1932, toen de afdeling Natuur- en Kunststeen werd op gericht, ging h(j over naar deze afdeling en wel als polijster. Hij bleef dit tot 31 oktober 1942. Na het overlijden van zyn vader nam hy diens plaats in als baas. Hy kreeg de toenmalige afdelin gen kolenhandel, bouwmaterialen, kalkfabriek en aanleg van tennis- vloeren onder zich, by elkaar der tig werknemers omvattend. Op 16 september 1954, toen hy zyn zil veren jubileum vierde, werd de heer Brasker benoemd tot bedrijfs leider. van de a.s. meesters sierde. Door de in de dancing genuttigde bier tjes in baldadige overmoed verkerend, Gemeente bracht subsidie terug VOORSCHOTEN Volgende maand zal het Voorschotens Vocaal Ensemble 4(1 jaar bestaan. Het jubileum zal gevierd worden met een jubileumconcert in de Moeder Godskerk in Boschgeest en met een receptie in kasteel Duivenvoorde op zaterdag 11 oktober. Op 16 oktober '29 besloten 16 Voorschotenaren 'n christe lijk gemengd koor op te richten. Het kreeg de niet byzonder originele nnam „Zang zjj onze Leus". Deze naam paste echter geheel in het kader van de toenmalige samenleving. Eerst in 1965 werd de naam veranderd in Voorschotens Christelyk Vocaal En semble en thans laat men, hoewel nog niet officieel, ook liever het woord chris telijk weg. Niet omdat het koor geen christeiyke grondbeginselen meer zou aanhangen, maar omdat het woord chris telyk enigszins „besmet" is. Het koor staat thans open voor ledereen, die chris telyk denkt en dat zyn o.a. de r.-k. bur gers van Voorschoten. Voorzitter H. Oudshoorn toont aan dat het Vocaal Ensemble geen gewoon ge mengd koor is, maar een koor dat er voor staat verantwoorde uitvoeringen te geven. Op de repeties ontbreken maxi maal maar drie of vier leden, wie enige keren achtereen wegblijft, wordt vrien- deiyk verzocht op te krassen. Het koor heeft Voorschoten iets te bieden en dat valt af te leiden uit het steeds uitver- Tekorten Toch kan dit 40-jarig bestaan wel het einde betekenen van het koor. Niet omdat het ontbreekt aan enthousiasme, maar gewoon omdat de financiën ver der werken onmogelijk maakt. Het koor werkt vrijwel zonder subsidie. Er is kleine gemeentelijke subsidie, welke a gevuld wordt met een kleine ryk- provincie-subsidie. Vorig jaar verlaagde de gemeente Voorschoten de subsidie tot f 560,en hiermee werden tevens de andere subsidies vérlaagd. De laatst gehouden uitvoering kostte bruto f 5.600,Aan recettes kwam bin nen f2.700,de gemeentelijke subsi die bedroeg f 560,Het restant is bij eengebracht door de leden. Voorzitter Oudshoorn wist op gelyksoortige koren in de omgeving, waar de gemeente veel groter subsidiepost beschikbaar stelt. Het bestuur wijst op de orgel- en belaardconcerten welke jaarlyks gege ven worden. Hiervoor worden duizenden uitgetrokken, terwyi ieder concert maxi maal door ongeveer 60 mensen bezocht Zonder het een te laten, kan de ge meente Voorschoten ook wel eens wat doen aan een gemengde zangvereniging, die ongeveer 700 bezoekers by ieder concert telt. Het bestuur zal deze week als laatste redpoging om de financiën rond te krijgen een schry'ven richten tot de Voorschotense gemeenteraad, waarin opening van zaken gegeven wordt kochte „huis" tydens een concert. Het financiële achtergrond belicht wordt. KATWIJK Ondanks het nog erg mooie zomerweer, geloven ze het wél weer in Katwijk. Blijk- baar zijn de verwachtingen voor de paar laatste nazomerdagen er j niet hoog meer gespannen, want I overal breken exploitanten van Nederlands meest westelijke hore- cabedrijven hun houten optrekken af om meer landimoaarts een wel licht beter belegde boterham te verdienen. De badgast die nog van een paar mooie dagen zon, zee en zand wil genieten, zal nu zelf aan zijn kostje moeten zien te komen. Taktiek bezorgde Van Balgooy zege in Residentie DEN HAAG. In het damesenkel van het Residentietournooi heeft H. v. Bal gooy (Veglo) beslag gelegd op de 1ste prijs. In de finale bedwong ze door tac tisch spel de watervlugge 15-jarige Marjolein Kroon (Vijfsluizen) met 11-8. 11-4 Het herenenkel spel B gaf een prachtige gelijk opgaande stryd te zien tussen W. de Rooy (Smash) en A. Sip (Drop Shot) (15-8, 4-15, 13-15). De finale damesdubbel C tussen M. Wong- S. Fredriksz (Veglo) en M. Kater-J. Heerkens (Velo-Mariahoeve) werd in de derde game beslist. De Veglo-speel- sters kwamen met 16-14 op match point, maar verloren tenslotte toch met 16-17. Uitslag: 15-12, 6-15, 16-17. J. Guérin-T. Wong (Veglo) werden in de demifinale van he herendubbel B. uit geschakeld door de ulteindelyke win naars F. Oey-A. Bastiaans (12-15, 9- 15). In de deminfinales van het ge mengd dubbel B verloren T. van Houten -J. Guérin (Veglo) van H. Klaphaak-H. v. d. Wetering (Drop Shot) 15-10, 6- 15, 6-15 en het echtpaar Van Balgooy (Veglo) van S. van Leeuwen-A. Sip (Drop Shot) 15-7, 10-16, 9-15. van 16-20 september a.s. op het Vor mingscentrum Oud-Poelgeest een ont moeting plaats tussen jeugdleiders uit Duitsland en Nederland. Diverse spre kers uit beide landen zullen onderwer- den in het jeugdwerk voor de eerste maal in Nederland gehouden; in 1968 vond de ontmoeting in Berlijn plaats. Deze derde conferentie staat onder lei pen inleiden die zich bezighouden metdinS van Ds- Aalberts, vormingslei- /l.„' at. Oii/l-PAalcroaofmai A I de vragen rondom het hedendaagse jeugdwerk, zoals dit zich op plaatse lijk niveau ontwikkelt. Excursies in Leiden en Haarlem geven een beeld van het jeugdwerk, zoals dit in de middelgrote steden plaatsvindt. Vrijdag in de namiddag zullen de deel nemers door de Duitse Ambassa in het Frans Halsmuseum ontvangen worden. Het gaat bij deze cursussen de hier vermelde is de eerste van een serie om een ontmoeting van jonge mensen uit beide landen, waarbij speciaal ge dacht is aan hen, die door hun positie in de maatschappij in staat zyn het be sprokene en ervarene in breder kring door te geven. De conferenties worden beurtelings in Nederlands en Duitsland Personeel Minnesota maakte vliegreisje LEIDEN Ongeveer honderd employé's van Minnesota (Nederland) N.V. hebben het afgelopen weekeinde in Kopenhagen doorgebracht om het 10-jarig bestaan van het bedryf te vieren. Vrydagavond vertrokken van Schiphol twee vliegtuigen vol deelnemers. In Ko penhagen bezochten zy Tivoli en maak ten een tocht over het Deense eiland See- land. Zondagavond laat keerde het ge zelschap weer op Schiphol terug. op „Oud-Poelgeest", mej. A. L. Klijn, secretaris buitenland by de Neder landse Jeugd Gemeenschap en de heer Rudolf Hermann, secretaris buitenland van de Bund der Deutschen Kathollschen Jugend. repliek en toen de aanvaller het onderspit dolf, riep hy de hulp van zyn Amsterdamse kornuiten in. Een v: hen, een 22-jarige tekenaar, begon met een mes te dreigen. Daarop we de politie gewaarschuwd, die het gezel schap inrekende en naar het bureau jq DlHVCIlVOOrclC bracht, waar tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt. Het m Colloquim Musicum Straatterreur Een ander groepje hoofdstedelingen hield zich bezig met een soort straat terreur in de Hoofdstraat. Hiervan werd een 18-jarige scholier uit Noord- wyk de dupe. Uit een automatiek ko mend, kreeg hy. zonder dat er ook maar enige aanleiding toe bestond, een klap boven het oog, vermoedelijk met I yang een boksbeugel of een dergeiyk weer een concert, deze keer te geven door 't Colloquium Musicum, bestaande uit Alphons van Leggelo (fluit), Ernö Olah (viool), Richte van der Meer (cel lo) en Rlenk Jiskoot (claveclmbel). Op het programma staat ensemblespel van Quentin, De Narvaez, Zipoli, J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Quantz, Danzl en een tweetal anonieme componisten. Om 19.30 precies is er een rondleiding door het kasteel bij kaarslicht. De aan- het concert is 20.30 uur. VOORSCHOTEN B. en W. vragen een krediet van 854.000,- voor het bouwrijp meiken van het 6e gedeelte van de wijk Noord-Hofland. Het betreft het gedeelte ten zuiden van de Piet Heynlaan, als mede de aansluiting van de Piet Heyn laan op de Leidseweg. DRIE TEAMS PIT '54 GAAN VERDER „BEKEREN" ZOETERWOUDE. De eerste drie herenteams van de Zoetex-woudse tafel tennisvereniging PIT '54 zyn ongesla gen uit de poule tevoorschyn gekomen. Zij hebben zich daarmede het recht verworven verder te mogen „békeren". Het a-team klopte Den Burcht c met 7-3 waarby alle teamgenoten in het en kelspel met twee overwinningen even succesvol waren. Ook het dubbel kwam in Z'woudse handen. Heren b stuur de Docos g met 'n 9-1 nederlaag naar de Sleutelstad terug. Alleen P. Opdam liet een steekje vallen. Met dezelfde score boekte het c team een zege op Docos h. Hier moest Coby Verhagen- v. d. Helm éénmaal de winst aan haar tegenstander laten. Zeprovia a was te sterk voor het d team van Pit. I. Do- brony (2) en J. van Teylingen (1) zorgden voor de tegenpunten. Het e- team ging met 6-4 ten onder tegen Docos i. Alle spelers scoorden éénmaal tegen. Het f team leed de maximale nederlaag tegen Docos j. Bij de dames kwam alleen het b-team achter de tafel. Het resulteerde in een 8-2 negatief resultaat voor Paduy a. Corrie van Teylingen Qd kwam een keer tot winst en Betty Vervoorn en Paula van Teylingen bleven ongesla gen. Bij de junioren klopte het jongens a- team TOV c met 6-4: Maximale winst voor Peter v. d. Salm en twee over winningen voor Ton Paardekooper. Spanning te over ln deze wedstrijd waarin byna alle partijen pas in de derde game werden beslist. Voor het c-team was geen roem weggelegd in de ontmoeting tegen DHC d en Scylla, 10-0. Het aspirantenteam was kansloos tegen DHC d en verloor eveneens met 10-0. ROTTERDAM, 16 sept. Vee Aan voer totaal 2927; weekaanvoer 4529; slachtrunderen 150, gebruiksvee 546, vette kalveren 140, graskalveren 319, nuchtere kalveren 1382, varkens 7, big gen 11, paarden 5, veulens 10, schapen en lammeren 334, bokken en geiten 23. Pryzen: slachtrunderen 510-525, 430- 475. 365-400, 350-360, vette kalveren 370- 410, 345-365, 330-345, stieren 455-525, worstkoeien 350-365, kalf- en melk koeien 110-1575. vare koeien 750-1225, vaarzen 950-1125, pniken 650-900, gras kalveren 425-525, nuchtere kalveren 120- 160, mestkalveren 280-375, schapen 85- 120, lammeren 120-140. Resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen, iets minder, lui, als gisteren; kalf- en melk koeien, iets korter, matig, stabiel; vare koeien, gewoon, stroef, lager; vaarzen en pinken, als vorige week, stug, nau welijks prijshoudend; graskalveren groot, flauw, prijshoudend; vette kalveren, gro ter, traag, iets gedrukt; nuchtere kal veren, ruimer, vlot, sty ver; schapen en lammeren, groot, stil, onveranderd. Aan voer foschapen redeiyk, met stugge han del. BODEGRAVEN, 16 sept. Kaas Aan voer 42 partijen Goudse kaas. Pryzen: late kwal. 4.20-4.27; 2de kwal. 4.00-4.19j extra kwal. 4.78j handel klam.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3