dave dee gaat aan een solo-carrière beginnen ook TROEF' SPEELT OPEN KAART! JANE BIRKIN ZUCHTTE 'N TOP HIT BIJ ELKAAR VOOR JOU STRANDLEVEN MET SERGE GAINSBOURG IN EEN HOEKJE VAN DE STUDIO ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1969 Op vrijdagavond 19 september a.s. vanaf 8 uur, Hogewoerd 57 le Leiden m.in.v. de Leidse undergroundgroup „The White Rabbit". Je kunt dan kennismaken met „TROEF", het nieuwe Vormings centrum voor jongens en meisjes van 17 tot 25 jaar. 't Is natuurlijk onzin om te zeggen dat je geen raad weet met je vrije tijd. Er zijn heel wat mogelijkheden: Passief of actief, het doet er niet toe. Je hebt bepaald geen moeite om je na je dagtaak plezierig te vermaken! Vormingscentrum „TROEF" biedt jullie de gelegenheid om je te oriënteren op een gemakkelijk aanspreekbare manier over de meest uiteenlopende zaken. Beslist niet schools! Maar in een gezellige ongedwongen sfeer. Als je komt wordt er van je verwacht dat je een eigen inbreng hebt en dat je bereid bent naar elkaar te luisteren. Je kunt je programma zelf kiezen. Er zijn héél wat mogelijk heden, o.a. discussieavonden over allerlei onderwerpen die je interesseren. Ook heb je ruimschoots de gelegenheid om deskundigen in de discussie te betrekken. Dat kunnen de vaste medewerkers zijn, maar ook mensen van buiten af die bekendheid hebben gekregen door hun speciale kennis van een bepaald onderwerp. Niet alleen praten, er kan ook zoveel gedaan worden: zoals jazz-ballet, cabaret, emailleren, schilderen, tekenen, pottenbakken, enz. enz. En wat denk je van een cursus Engelse conversatie gecombineerd met luisteren naar een discussie over pop- en underground muziek? Verder organiseren we samen weekends, excursies en festiviteiten. Bovendien heeft de jeugd, zoals je destijds in de kranten hebt kunnen lezen, een leegstaand zaaltje in ons gebouw helemaal omgetoverd in een gezellige Sociëteitsruimte, waar jullie elkaar kunnen treffen. Wil je meer weten van deze avondcursus (1 avond in de week van 7.30 tot 10.30 uur) bel dan overdag (behalve 's zaterdags) liet secretariaat (01710-30494). Je kunt ook iedere dinsdag- en donderdagavond tussen 6 - 8 uur terecht bij mejuffrouw Kercklioffs, Hogewoerd 57- te Leiden. Verder bestaat er ook nog de gelegenheid om inlichtingen te ver krijgen en je op te geven op onze openingsavond 19 september a.s. N\' Dave Dee, nu nog met makker Dozy (rechts) achter het stuur, zal vanaf het einde van deze maand onder zyn eigen naam David Herman een solo-carrière beginnen. De eerste solo-plaat was geen succes. De tweede...? We zullen het maar afwachten. De grootste sensatie van de laatste maanden op het ge bied van popmuziek is wel het plaatje „Je t'aime moi non plus" van Jane Birkin en Serge Gainsbourg. Het sensationele i zit 'm hierin, dat op het j plaatje duidelijk is te horen, dat twee mensen elkaar lief hebben. Het resultaat hiervan is geweest, dat er in Frankrijk, I Engeland, Spanje en Italië een verbod heerst om de plaat te draaien. Alleen de instrumen tale versie mag ten gehore worden gebracht. In Milaan werd zelfs een partij „Je t'aimes" door de politie in beslag genomen. In Nederland wordt de plaat bij stapels verkocht en er is hier geen verbod de single te draaien. Het Is niet uitgesloten dat Jane en Serge er zelfs goud voor zullen krijgen, want het aantal van honderdduizend verkochte exem plaren nadert met rasse schreden. Het is een unicum dat een single in ons land zo'n hoog verkoopcij fer haalt. Alleen artiesten als Gert Timmerman, Cats of Heintje pres- Jane Birkin werd op 14 december 1947 in Londen geboren. Zij begon haar muzikale carrière in de film- business en speelde o.a. in „Blow up" en „Wonderwall" een rol. Maar deze filmrollen gaven haar toch niet die populariteit, die ze kreeg met „Je t'aime" (geschre ven door Serge Gainsbourg). In de Franse film „Slogan" ont moette ze haar huidige compag non zowel in het privé- als in het zakelijk leven: Serge Gainsbourg. Hij was het, die na verloop van tijd ontdekte dat sexy Jane ook over muzikale kwaliteiten be schikte. Hij besloot enkele lied jes voor haar te schrijven en die samen met haar op te nemen. Het resultaat werd „Je t'aime. moi non plus". Een LP kon niet uitblijven en zo verscheen er onlangs een lang- speler op het Fontana-label. De meeste van de op deze plaat voorkomende nummers werden door Gainsbourg zelf geschreven. Meest opvallende titels zijn „Orang outan". „L'anamour" en „69 Année érotique". Over het succes van „Je t'aime" verwondert Jane Birkin zich zeer. „De films waarin ik speelde brachten mij geen bekendheid, maar na eenmaal „Je t'aime" voor de TV te hebben gezongen j kent iedereen me en word ik over- I al herkend. By de opnamen van de plaat stonden Serge en ik ieder in een hoek van de studio. Het was j net het opnemen van een liefdes- j scene voor een film. Ik was één en j al zenuwen en in paniek. Maar I Serge stelde me op mijn gemak". Het is op de plaat bepaald wel te horen, dat Serge haar op haar gemak stelde. De enige mofc..'.;';heid voor het zuchtende twee.„; 3 enhter: wat doen we met de vo.a_ -'0 single? Wat voor bijgeluiden zullen dit keer een even groot succes moeten garanderen? I Dave Dee - leider/zanger van de populaire groep Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich - verlaat per 29 september deze popgroep om met ingang van diezelfde datum te beginnen aan een solocarrière. Hij doet dat, omdat hij vrij wil zijn. Dave Dee heeft in het ver leden vele aanbiedingen ge had om in films en toneel- ctr'-ken te spelen, maar aan- gezic. !;:j met zijn popgroep zóveel contracten elders moest nakomen, was het iwm onmogelijk op die aanbiedin gen in te gaan. Vandaar dat Dave Dee besloot de succes volle beatgroep te verlaten. Ook zijn bijnaam Dave Dee liet hij varen: hij zal onder zijn echte naam David Herman filmrollen gaan vervullen en óók zal hij zo nu en dan een plaat opnemen. Dave Dee kreeg steeds minder zin om zich elke avond door en thousiaste fans van het podium te laten sleuren en mede omdat hij meer zag in een solocarrière besloot hy de groep waarvan hy acht jaar. deel had uitgemaakt te verlaten. Dave wilde nu einde lijk eens gevolg gaan geven aan de uitnodigingen voor film- en toneelrollen, die hem al vele ma len bereikten. Reeds met Kerstmis 1968 wist hij het gedaan te krijgen dat de groep de pantomime die jaar lijks in Londen opgevoerd wordt - heeft gespeeld. In het verleden maakte Dave Dee voor Polydor al eens een soloplaat, maar „One man in my life" was geen succes. Zo kwam het verschil van me ning over de verdere muzikale richting van de groep niet geheel onverwacht. Dave Dee heeft de groep nu verlaten, na eerst nog een nieuwe single en een nieuwe LP te hebben opgenomen. De andere vier gaan gewoon door es wat zij er van gaan maken moe ten we afwachten, want de eers»; soloplaat van Dave en die vi het restant van zijn groep zulle, de doorslag zijn voor het verdere verloop van beider carrière. In ieder geval zijn het allemaal men sen die hun vak verstaan en die precies weten wat er van hen verlangd wordt. We geloven de; ze nog wel een paar jaar zullen meedraaien. ELSJE IN KABOUTER- LAND Wat vooraf ging. In haar droom stapt Elsje met kabou ter Prikkebeen kaboutersland binnen. Alle kabouters zijn bezig met de voorbereidingen voor de 50e verjaardag van ko ning Goudoog. Elsje mag blij ven om 't feest van de koning mee te maken. Intussen heeft ze samen met kabouter Prikke been overal rondgekeken. De feestdag is nu aangebroken. 't Défilé is afgelopen. Tiental len geschenken zijn op de pa leistraploper neergelegd. Ko ning Goudoog is 't meest blij met 't horlogekleedje. Dat heelt hij juist zo nodig. Hij pakt het uit de stapel, bekykt 't kleedje 'ns goed eo stopt het dan in z'n zak. ,,Dat mensenkind Elsje, kan toch wel wat," zegt hij in zichzelf. De andere cadeaux worden wel door de lakeien verzameld en in 't paleis op 'n speciale tafel uitgestald. De kabouters lopen nu in groepjes naar de paleistuin, waar alles klaar is om hun te ontvangen voor 't noenmaal. Opgewekt pratend zoeken ze 'n plaatsje aan de lange tafels, die opgesteld zijn. ,,'t Wordt 'n heerlijke dag," zegt Elsje tegen Prikkebeen en ze pakt vlug n gele roos van de tafelversiering. Ze steekt hem naast de oranje strik in 't haar. Elsje zit aan tafel naast Prik kebeen met aan haar andere kant kabouter Zilverbolletje van de bakkerij. Op 'n podium in 't midden van de paleistuin begint 't sprinkhanenorkestje al gezellige bekende deuntjes te spelen. Als iedereen 'n plaatsje heeft gevonden, klinkt er opeens 'n zware gongslag door de lucht. Elsje weet niet wat dat bete kent, maar de kabouters wel. Ze grijpen allemaal tegelijk naar hun puntmutsen. Ze wor den keurig rechtop onder hun stoel neergezet. Elsje kijkt om. Daar komt een lakei aan met een grote, ronde dampende soepterrien op een blad. Hij begint soep op te scheppen aan Elsje haar tafel. Elsje kijkt in haar bord en ze kijkt nog 'na goed. Ze ziet dich te dubbele schelpjes in haar soep dryven. „Schelpensoep, za lig." zegt ze. Ze begint direct niet haar lepel de schelpjes open te duwen en 't vlees er uit te peuteren, maar kabouter Prikkebeen, die 't ziet, zegt: „Je moet even wachten. Niet iedereen heeft al soep." Ge hoorzaam legt Elsje de lepel Er komen nog veel meer lek kernijen. Heerlijk kleine stuk jes vlees in olijfolie gedompeld. Duiveeitjes versierd met takjes peterselie. Reepjes inktvis in 'n botersausje. Alle kabouters eten hun buikje rond. 't Is een geweldig goed feest, vindt Elsje. Ze is blij. dat ze de dag kan meemaken. UIT HET WILDE WESTEN de overkant zwemmen. De eerste keer mocht ik dat niet, later ging myn zusje mee en nog later ging ik alleen. We gingen tikkertje doen in het water, dat was leuk. Je zwom naar de overkant en als de tikker er aan kwam dan sprong je er weer vlug in en zWom dan terug. Mijn zusje ging onder water zwemmen, maar dat kon ik niet, daar was het te diep voor. Het water was lauw. Op een keer kwam vader ons halen, want we moesten naar de kerk. Dat was wel jammer. Ook moesten we op tijd terug zijn voor de melkboer, die een rijdend winkeltje had. Hij verkocht van alles, paprika-chips, nibbits, bier en waspoeder. Op een andere keer zijn we langs de zee naar Noordwijk gewandeld. Toen we thuis kwamen was ik zo moe, ik kon niet meer lopen. We kregen ieder een kwartje om onze moeheid te vergeten en daar kochten we lollies, pepermunt en drop voor. We aten die dag soep, sla, aardappels en hamburgers. Rudf de Heiden EEN VROLIJK KONIJNTJE MOEDER EEND EN HAAR KLEIN EENDJE Met zachte of gebruikte elastiekjes kun je het beste „tekenen". Nieuwe kun je ook gebruiken, b.v. voor de ronde kop. De elastiekjes worden met een beetje lijm op het karton geplakt. En tenslotte worden de motieven nog met kleurpotloden of verf opgevrolijkt. De Navaho-Indianen waren een prairievolk, da/t hoofdzakelijk van de jacht leefde. En voor een kleine bliksemoorlog met de naburige stammen gingen ze ook niet op de loop. Een Navaho-Indiaan begint al met zijn opleiding, als hy 7 of 8 jaar oud was. Hij leerde o.a. de dieren te besluipen en zich t« be schermen in de ruwe natuur. Als afsluiting van zijn veeljarige op leiding viel hem dan de eer ten deel in de stam van de jagers op genomen te worden en een naam te krijgen, die op zijn bijzondere talenten sloeg. DE KINDEREN VERTELLEN WEER Vandaag komen de vakantiever haaltjes aan de beurt en dan be ginnen we met: IN DE VAKANTIE Wij zijn zee weken naar Noord- wijkerhout geweest. We kampeer den op een camping, vlak bij de bossen en de duinen. Op een keer, toen we door de bossen wandel den ontdekten we een zwempan, daar was het fijn zwemmen. Op warme dagen gingen we er dik wijls heen. Je kon gewoon naar WAT IK IN DE VAKANTIE DEED We zijn de eerste dag met de rondvaart naar Avifauna geweest. Daar zijn we ook nog even in het zwembad geweest. Niet zo lang, anders ging de boot weg. Met de auto van mijn oom, zijn we naar Kraantje Lek geweest en naar het strand. Het was daar wel druk, maar ik ben toch nog even in zee geweest. Op 16 juli ben ik jarig geweest, mijn broer was ook een beetje jarig. We hebben toen allebei een fiets gehad. We eten elke zondag kip. dat is lekker. Elke week krijg ik Donald Duck, mijn broer de Sjors en Jos krijgt Pep. Wc hebben dus veel te lezen. Ik heb een nieuwe zwembroek van badstof gehad. Mijn broer Jos is 7 augustus jarig geweest, dat was ook leuk. Zijn jullie wel eens op een warme zomeravond lang op gebleven! Ik wel hoor, tot wel 10 uur. Berco en ik hebben 5 dagen bij myn oma gelogeerd. We zijn toen naar de stad geweest en naar he! „Leidse hout". Ik heb toen een pistool gehad. Ik rind het fijn om in de krant te staan. Berco staat ook wel eens in de krant met leuke ver haaltjes. Tekeningen - maai" heel anders nu. Nadat Peter zijn kunstwerk van knopen zo prachtig gemaakt heeft, kreeg hij opeens een idee om met elastiekjes te „tekenen". Let op! Helmut Breedeveld MIJN VAKANTIE Ik ben met mijn broer op vakan tie geweest in Drunen. We zijn een dag naar de Elfteling geweest. Daar was een fijne grote speel tuin. Na het spelen gingen we naar het sprookjesbos. We heb ben daar Roodkapje met de woll gezien en nog heel veel meer. Daarna zijn we weer naar de speeltuin geweest en hebben toen patat gekocht. Mijn broer en ik gingen in de traptreintjes, dat was leuk. We kregen later nog cider en bleven in de speeltuin spelen. Toen wilden we naar het zwembad, maar daar stond een bord: meisjes en dames moeten een badmuts op. Mijn tante had geen badmuts bij zich. We zijn toen maar gauw in Drunen gaan Alles dromt samen op het strand. De zon schijnt, het water is warm en iedereen voelt zich op z'n gemak. Iedereen Hoeveel mensen zijn er wel. Tellen jullie nu eens alle mensen, die je ziet, maar ook die mensen, waarvan je vermoedt, dat ze er zijn. Het is bijvoorbeeld wel duidelijk, dat de persoon, die de hond aan de riem heeft, ook meegeteld moet worden. Bekijk de tekening heel nauwkeurig en vergelijk dan je uitkomst met de oplossing, ueuofuad ZZ :3n|Sfiojdo Jeroen Kaldenhoven OP MIJN VAKANTIE IN ENGELAND Ik ging weer met plezier naar Engeland. We gingen met de nachtboot de zee over. Toen we in Engeland aankwamen, gingen we met de trein naar Londen en verder met de bus naar Cember. Daar bleven we een week. Na die week gingen we weer terug naar Londen. We logeerden daar in een hotel. We gingen veeï uit, naar de film, bij de soldaten gekeken in treintjes gezeten en gewinkeld. Ook heb ik in een dubbeldekker gezeten, boven. Toen ik op het trapje liep, ging de bus al rijden en tuimelde ik bijna voorover. En toen ik de bus uit moest, ging hij bijna verder voor ik er goed en wel uit was. Je moest je we haasten. De volgende dag gingen we weer naar huis. Eerst opstaan, wassen, aankleden en ontbijten in het ho tel; met een taxi naar het sta tion verder met de trein naar de boot. Nu gingen we met de dag boot. Ik ging op de boot in een stoel zitten, er was in de haven veel te zien. Op zee zag ik in de verte een groot schip, ik wist niet welke boot het was. We gingen ook op de boot eten. Daar zagen we opeens in de verte Nederland. We hadden er zes uur over ge daan. In Nederland stapten we weer In de trein naar Leiden. Ik heb ook nog in de trein gegeten Aan het station in Leiden namen we een taxi en reden naar hui». UT PUKKIES DAGBOEK Nee maar! Dat Pukkie nu uitgf- rekend in> een onderbroek terecht moet' komen!

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10