295 poederkoffie s 0 gr 128 00 79 jjus d'orange 0.7 it M 80 59 koffiemelk 1020 gr M 13$ 119 fritesaus pindakaas i peper - noot s 0 gr 195 60 59| zoute pinda's jbrinta 70 691 jdash ton 3kj trommelw)l§0 785 750 j sprits 60 491 1 arcopal vuurv.dekscha f 80 70s Praags gezelschap kwam tot grootse toneelprestatie zuurkool spaansè meloen LAGROOMTAART drogisterij 100-49 1000-205 losse pijpekrullen zeven blijmakertjes voor *n week? hier zijn er twintig! plus het HELE levensmiddelenpakket tegen nergens-anders-prijzen emmer 750cc 160 138 125 uitstekend 100 baal 140 12$ 119jf 500 gr 80 10 stuks 0^ .ai it >30 72$ 495! DIKKE VLEESKRABBEN 108 2e'KILO GELDERSE WORST 98 2e Wilson Pickett naar ons land PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1969 „King of Soul" in Circustheater DEN' HAAG Voor zaterdag 20 sep tember werd door het Organisatiebureau Paul Acket in het kader van een korte Europese tournee ..King of Soul" Wilson Pickett met zün orkest gecontracteerd. Er z(Jn twee concerten: 's avonds 8 uur in het Circustheater, Scheveningen, en om middernacht in Het Concertgebouw. Amsterdam. Aan de Wilson Pickettshow, die behalve in Nederland alleen nog maar gepresenteerd wordt in Londen. Duitsland en Spanje, gaat een optreden van Vigon and the Lemons vooraf. Wilson Pickett begon, zoals dat meestal het geval is met soulartiesten. in het religieuze vlak. Toen hü een jaar of veertien was verhuisde hij met zijn familie vanuit zijn geboorteplaats Pratt- ville in Alabama naar Detroit. Vier jaar lang zong hij spirituals op tal van reli gieuze bijeenkomsten in en om Detroit. In 1959 werd Wilson ontdekt" door Willie Seorefield, die zelf zong in The Falcons, een van de vocale topattracties van Detroit en omstreken. The Falcons waren zo onder de indfuk van Wilsons stijl en stemgeluid, dat ze hem onmiddel- lijk vroegen tot de groep toe te treden. Mel The Falcons kwam Wilson voor het eerst met rythm and blues in aanraking en deze ervaring zou van blijvende in vloed zijn op zijn verdere carrière. Nadat hij reeds enkele jaren van de groep deel uit maakte, kwam Wilson tot de ontdekking dat hij talent bezat ook nummers to schfijven. Hij schreef sinds dien het grootse gedeelte van het reper toire van The Falcons, waaronder de eerste hit van de groep „I found a love". Wilson werd al snel de favoriet van de vele soulfans. Zün vaardigheid als songwriter verschafte hem nog grotere bekendheid. In 1963 besloot Wilbur Golden, manager van Correc-Tonc- Records in Detroit, dat Wilson klaar was voor grotere dingen. Golden bracht hem in contact met de welbekende Lloyd Price, die indertüd zün eigen platen label, Double LL, had. De eerste plaat, die Wilson voor dit label maakte, was een van zijn eigen nummers, „If you need mc". De plaat werd een bit en werd nadien door vele artiesten van naam ..gecoverd", waaronder Solomon King, Tom Jones en The Rolling Stones, die het nummer voor dc tweede maal naar de hoogste top van de hitlüstcn voerden. In 1964 zette Wilson de stap-die hem definitief als wereldartiest zou vestigen: hij tekende een contract met Atlantic. Elhe single, die hij op Atlantic uitbrengt, is onveranderlijk een grote hit; de uit schieters zijn „In the midnight hour", dat Wilson samen met de legendarische Memphissologitarist Steve Cropper Cum laude wei. KONINKLIJKE SCHOUWBURG stellingen niet op te heffen schreef en waarvan sindsdien ontelbare versies zijn verschenen, „Land of 1000 dances", een nummer van Chris Kenher en Wilson-j versie van de Beatles' million-seller „Hey Jude". Wilson Pickett is uitgegroeid tot een van de meest gevraagde artiesten van dc Verenigde Staten, die als zijn grootste hobby spiritualplaten verzamelt en hoopt zelfs in de toekomst een elpee met uit sluitend spirituals te kunnen opnemen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Iedere universiteit kan voor zichzelf de beslissing nemen het predikaat „cum laude" bü promoties af te schaffen. De universiteiten kunnen echter niet zelfstandig overgaan tot af schaffing van de stellingen bü promo ties. Dit heeft het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen desgevraagd medegedeeld in een reactie op een rap port van het centrale stafbestuur van de universiteit van Amsterdam, waarin de afschaffing van het predikaat „cum laude" en van stellingen bij promoties wordt voorgesteld. Over het predikaat „cum laude" staat in het academisoh statuut, dat het door de senaat kan worden toegekend bij een proefschrift, dat van „meer dan gewone bekwaamheid" getuigt. Er bestaat ech-: ter geen enkele verplichting toe. Over de stellingen zegt artikel 222 eerste lid van het academisch statuut, dat er bij een proefschrift tenminste zes stellingen behoren te zijn toegevoegd, die niet op het onderwerp zelf betrekking hebben. Vanavond „De drie Zusters Het I.T.I.-Internationaal Theater Insti tuut) bestaat in Nederland 20 jaar. Ter gelegenheid daarvan heeft I.T.I. zichzelf en het Nederlandse publiek vereerd met een zeer fraai geschenk: een bezoek van een Tsjechisch toneelgezelschap, het „Theater achter de Poort" uit Praag, dat in totaal zeven voorstellingen in Ne derland geeft. Gisteravond was het eer ste programma van deze groep in Den Haag te zien en dat beloofde zoveel voor de hoofdschotel van de tournee, dc voor stelling van „De Drie Zusters", dat men vanavond grootse dingen mag verwach ten in de Koninklijke Schouwburg, waar het stuk van Tsjechow dan gespeeld Gisteravond was er een voorproefje:, twee eenakters, een van Belgische en een van Tsjechische afkomst. Het stuk van Gelderode, zonder tekst, men opende, is een expressionistisch bal let of pantomime, dat een zeer meesle pende vorm gekregen had, mede door de knappe maskers en het uitstekende toneelbeeld van de beroemde decoront werper Josef Svododa. dat slechts bestond uit enkele spiegels. Een perfect gebruik van licht completeerde het ge heel. Die technische perfectie was in nog veel grotere mate te constateren in „Kat op de rails" een stuk van Josef Topoi de huisschrijver van het gezelschap. Geen meesterwerk wellicht, dit spel over twee gelieven, dat een staalkaart bleek te ge ven van allerlei tinten en gradaties tussen tragedie en komedie. Opnieuw een boeiend decor dat bestond uit bij na niets en opnieuw een uitermate ge raffineerde belichting. De twee hoofdrol len werden met hetzelfde meesterschap en jechnisch kunnen gebracht. In 't spel was niets aan toevallen overgelaten, al les was uitstekend bedacht en wat het meest opviel was de geweldige plastiek van de spelers. Ook de drie kleine bij rollen werden door een technische per fectie gekenmerkt. Op grond daarvan kan men de voor- 8 pet lening BNG: 250 min DEN HAAG (A.N.P.). De N.V. Bank >or Nederlandse Gemeenten maakt be kend, dat de 8 pet 25-jarige obligatie lening 1969, waarop gisteren de inschrij ving openstond, zeer grote belangstelling heeft ondervonden. Ingeschreven werd voor een bedrag van ruim 337 min. Gebruikmakend van de bevoegdheid, voorbehouden in het prospectus d.d. 1 september 1969, heeft de bank het be drag van de lening vastgesteld op 250 min. zodat bij de toewijzing met belang rijke reducties rekening moet worden gehouden. 8/9 tot 13/9 'overal'prijs prijs onze 'altijd' onze 'deze week'prijs ~'i? w

Leidse Courant | 1969 | | pagina 6