Brandstoffenhandelaren ondernemen actie om toekomst te verzekeren De gunning is aangehouden Sporthallen in Alphen en Noordwijk aanbesteed BELANGRIJKE RESULTATEN OP LEIDSE CONFERENTIE Delftenaar reed onder Voorhout de vaart in Gastarbeider Vernieuwd Landzicht vierde feest ontslagi en -^r MONONUCLEAIRE FAGOCYTEN PASTOOR C. VLAAR NAAR BODEGRAVEN BIOSCOPEN Veense show in Alkeburcht Korreltje MARKTEN Zwemexamens Poelmeer PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 SEPTEMBER OEGSTGEEST Het Comité Reclas sering Oegstgeest organiseert dinsdag avond 23 september a.s. om 20.00 in het Gemeentecentrum aan de Lytweg discussieavond, waarop criminali teitsproblemen aan de orde komen. Er zullen o.iru twee korte filmpjes worden vertoond: „geREGELd leven" en feestdag". De discussies zullen onder leiding staan van (de Oegstgeestenaar) dr. J. v. d. Griend, plv. Hoofd vat Directie Gevangeniswezen van het aisterie van Justitie. HOOFDDORP De heer Arie Krom hout uit Hoofddorp is vandaag in vrij willige hechtenis gegaan. De Hoofddor per weigerde Indertijd 25,- boete te Im»talen die hem door de economische po- Htirechter was opgelegd. Hij had ten onrechte in zijn wegrestaurant de prijs van koffie te veel verhoogd, wat overi gens op een caleulatiefout berustte. De heer Kromhout begon zijn wegrestau rant, nadat in zijn brandstoffenhandel geen droge boterham meer was te ver dienen. ,,In dat kopje koffie zag ik aan leiding de aandacht van het publiek op de beroerde situatie waarin de brandstof fenhandel verkeert, te vestigen", aldus de heer Kromhout. Het één is voorgekomen uit het ander, want de aktiviteiten van de heer Krom hout hebben ertoe geleid dat zich dezer dagen een groep van zestig verontruste collega's afkomstig uit Amsterdam, Lei den. de Bollenstreek en de Zaanstreek, heeft gevormd. Zij hebben al kontakt opgenomen met de ruim rijfdüizend col lega's in heel het land, teneinde zo spoe dig mogelijk te komen tot het beleggen van een prostestvergadering. waarin er op wordt aangedrongen met de meest mogelijke spoed naar een oplossing te Binnen tien dagen fenhandelaar, die door de komst van het aardgas, vrijwel geen mogelijkheid van bestaan meer heeft. De huidige maatregelen in het kader van het ont- wikkelings- en saneringsfonds waren slechts bestemd voor een kleine groep ernstig gedupeerden. Wij zullen onze wensen wat betreft aangepaste maat regelen binnen tien dagen kenbaar ma ken", aldus de heer D. Leen uit Hoofd dorp, die tot voor kort provinciaal be stuurslid was van de Nederlandse Bond van Brandstoffenhandelaren. Deze organisatie is overigens opgeheven, omdat een nieuwe organisatie zal wor den gesticht. De brandstoffenhandelaren krijgen het steeds moeilijker en daarom heeft de heer Kromhout geweigerd het bedrag te betalen en is vandaag vrijwillig gaan „zitten". Na vechtpartij Onachtzaamheid met nieuwe auto DEN HAAG/LEIDSCHENDAM „Bij veel gevaar, past veel voorzichtigheid," aldus het standpunt van de officier van justitie bij de Haagse politierechter en aan dit laatste zou het de 35-jarige In woonster van Leidschendam hebben ont broken, toen zij met haar auto de splitsing Kon. Julianalaan-Raadhuislaan in haar woonplaats wilde oversteken. Toen zij dat deed, volgde een botsing niet een andere auto waarvan de be stuurder voorrang had en de gevolgen waren niet alleen zwaar beschadigde auto's, doch de bestuurder van de aan gereden auto brak een arm, waardoor hij ruim twee maanden zijn werk niet heeft kunnen verrichten. Voor de politierechter gaf verdachte, die ongeveer een half jaar in het bezit van het rijbewijs was, toe onjuist te hebben gehandeld. Het was regenachtig en de ruiten waren beslagen. Bovendien werkte de schakeling van de vrijwel nieuwe auto moeilijk. Toen verdachte dan ook de auto. wilde laten optrekken, lukte dat eerst niet zo best en toen dit wel ging, had zij de intusen naderende auto op de voorrangsweg niet gezien. l De ---officier van justitie vond dat ve dachte onachtzaam was geweest, doch zag wel reden om de straf te beperken tot 300.- boete en voorwaardelijk week gevangenisstraf. Hoewel verdachte dus schuld bekende, zei ze niet te be grijpen waarom ze die straf zou krijgen; het was gewoon een ongeluk. De rechter vond de voorwaardelijke gevangenisstraf overbodig en legde alleen de 300.- boete op. ZOETERWOUDE Dezer dagen is het tien jaar geleden, dat de heer C. B. Paardekooper de exploitatie van café Landzicht overnam. In die jaren heeft dit bedrijf een grote opgang gemaakt. Tweemaal had uitbreiding plaats; de keuken werd belangrijk vergroot e zaal kreeg een fikse uitbreiding. Er werd ook een groot parkeerterrein gelegd. Bij hel tweede lustrum is het interieur gemoderniseerd waarbij geheel nieuwe bar in hoefijzervorm is geplaatst, waardoor het geheel nog meer aan sfeer heeft gewonnen. In een door zeer vele bloemstukken getooide zaak mocht de familie Paarde kooper vele vrienden en zakenrelaties ontvangen. Ook deken A. Lamot en burgemeester J. A. Detmers gaven blijk van hun aanwezigheid alsmede het bestuur van SJZ. welke vereniging in Landzicht lange tijd een gastvrij club huis had. De drumband VIOS, die in de heer Paardekooper ondanks zijn drukke beslommeringen een toegewijd voorzitter heeft, bracht aan het begin van de avond een serenade. ROELOFABENDSVEEN Een gewel dige ruzie tussen gastarbeiders, die zich vanmorgen afspeelde op de terreinen de firma Van Ruiten in Roelof- arendsveen, heeft er in geresulteerd, dat twee man zjjn ontslagen. Het Gewes telijk Arbeidsbureau is inzake deze kwestie ingeschakeld, maar wenste hier- geen mededelingen te verstrekken. Naar men van de zijde van de firma Van Ruiten mededeelde, heerste er al enige tijd onrust tussen de buitenlandse werk- jrs. Een familievete zou de aanlei ding zijn geweest. Vanmorgen kwam kwam het tot een uitbarsting. Een gastarbeider is op (staande voet ontsla gen, terwijl een tweede uit solidariteits- overwegingen eveneens het bedrijf heeft verlaten. Een woordvoerder van de fa. Van Ruiten deelde ons mede, dat de twee gastarbeiders niet ontslagen zjjn wege hun werk, maar omdat mei het bedrijf rust wenst. ALPHEN De Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij heeft gistermiddag in het Alphense raad huis onder grote belangstelling openbaar aanbesteed de bouw van een standaard sporthal voor de ge meenten Noordwijk en Alphen aan den Rijn. De architectuur van de projecten berust bij architect S. de Jong te Nijmegen, lid van het eigen architectenbureau van de Ned. Hei de Mij. De inschrijving was open gesteld voor de objecten afzonder lijk en voor beide complexen in massa. De gunning is aangehouden. Voor wat het complex te Alphen betreft, waren de drie laagste inschrijvingen van: Bouwbedr. Joh. Westmaas, Alphen a/d Rijn 530.050.-; A. J. Langeveld, Bouwbedrijf, Leiden 530.050.-: Aanne mingsbedrijf firma N. Tetteroo en Zn., Leidschendam 533.750.- De hoogste in deze afdeling was de aanbieding van de n.v. Gelderse Bouwmaatschappij, Amers foort 614.000.-. De drie laagste inschrijvingen voor het project voor Noordwijk zijn: A. J. Lan geveld, voornoemd 532.500.-; n.v. Vogel Wassenaar 546.000.-; Marcel Muyres," Sittard 551.600.-. Van deze categorie was de n.v. Geld. Bouwmij. voornoemd met 630.600.- de hoogste inschrijver. ?SfTAt* J UNIVERStTAlP NIEUWS LEIDEN In de Faculteïf^lr t?ènees- kunde van de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het se mi-artsexamen Mej. J. C. Langbroek. Delft; J. C. M. v. d. Berg, Noordwijk; S. H. F. Boelsma, Den Haag; J. H. Houbolt, Den Haag; R. W. Kreis, Den Haag; H. Mulder, Voorschoten; H. Plokker, Den Haag. Voor het artsexamen slaagden: Mej. J. F. van Nieuwkerk, cum laude, 's-GravenzandeP. H. Arends, Den Haag; R. Brand, Slikkerveer; R. J. E. A. Höppener, Heerlen; W. J. v. ii. Ven, Oegstgeest. Poppen en bloemen in 't Duivenhuys LEIDEN Poppen van Winy de Jongh. Vragende en niet-begrijpende. verdrietige en blije, lachende en luisterende kinderkopjes. Elk kopje is een klein kunstwerk met een eigen expressie. Winy de Jongh gaf haar poppen allen een eigen naam, Maja, Joy. Petra, Hugo en Fonsje. Zij gaf ze ook elk hun eigen gezichtje. Ze maakte van iedere pop een persoon lijkheid je. De geboetseerde kopjes zrjri "bijzonder nawfrgezet afgewerkt met pruiken en 'n poppenlijf. De kle ren zien eruit als een verkleinde uit gave van echte kinderkleren. A,ttrir buten* als slofjes, boeken, speelgoed en dieren, alles is tot in de kleinste details verzorgd. WINY DE JONGH is een wat te ruggetrokken vrouw die in de orthopedische kinderafdeling van een Haarlems ziekenhuis werkt. Niemand wist iets van haar hobby af, tot de galeriehoudster van 't Duivenhuys bij toeval één van haar poppen zag. Zij was getroffen door de ontroerende uitdrukking in het gezicht van de pop en besloot een expositie aan de poppen te wijden. Winy de Jongh's eerste tentoonstelling. Zij lijkt geob sedeerd door de ellende in Vietnam. Er is een klein Vietnam-groepje. Een moeder met in haar armen haar dode kind. Een verschrikkelijk eenzaam jongetje. Een meisje dat haar broer tje tracht te troosten omdat hij geen voetjes meer heeft. Naast deze groep zijn er de spelende kinderpoppen. Een meisje met een hond. Twee kinderen die spelen met oma's hoed en bril. Een ventje dat zijn tekenboek aan grootmoe laat zien. Marijntje, het boerenjongetje van A. M. de Jong, en het meisje dat starend over haar boek met het droevige verhaal zit gebogen. BEMALVE de poppen staat in 't Duivenhuys •bloèrrtsféfkurfsfVan John Berserik. Voor hem zal'het zeer waarschijnlijk de laatste expositie zijn. Hij werkt sinds kort bij het Congresgebouw ill Den Haag"e'n leidt daarnaast nog cursussen. Er blijft hem geen tijd meer over om expo sities voor te bereiden. De composities in 't Duivenhuys zijn alle in bruin, oranje, beige. Hij verwerkte veel brokken metaal tussen de gedroogde stengels 'en bloemen wat vaak een grillig effect geeft. De exposities van Winy de Jongh en John Berserik zijn geopend van 5 t/m 25 september. Openingstijden van dinsdag t/m zondag 2-8 uur. RONNY VINK. Diepgaande studie pas laatste jaren mogelijk geworden LEIDEN De conferentie over mono- nucleaire fagocyten, die dezer dagen te Leiden ia gehouden, ia een groot, succes geworden. In het bijzonder ia dit te dan ken aan het feit, dat aan de bijeenkomst, die de eerste in haar soort was. werd deelgenomen door vooraanstaande des kundigen uit verschillende disciplines, zoals de elektroneninicroseopie, de bio chemie, de eelkynetica. de pathologie en Mede hierdoor hebben de uit tien landen afkomstige deelnemers zich ter confe rentie een beter inzicht kunnen ver werven in de wijze, waarop de mono- BODEGRAVEN Nadat kapelaan J. G. M. van Breugel zes weken het pasto raat heeft waargenomen, zal de parochie van St. Willibrord eerstdaags zijn nieuwe herder begroeten. Het is pastoor C. Vlaar uit Rijswijk van de H. Benedictuspa- rochie (5000 6000 zielen). De nieuwe pastoor ontving in 1933 te Warmond de priesterwijding. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Leimuiden. Sloten, conrector van het Haagse zieken huis Joannes de Deo, zeven jaar kape laan te Volendam, daarna Wateringen bouwpastoor in Hoek van Holland en ten slotte zeven jaar pastoor te Rijswijk Hoewei pastoor Vlaar tegen de 60 loopt, voelt hij zich nog jong en vitaal. Een ernstige ziekte kwam hij te boven. Een wat rustiger parochie stond hem wel aan. Deze benoeming kwam tot stand --** In overleg met Dekenale Raad en pa- rochiële Instituten te Bodegraven. persoonlik contact o| hoge prijs. Pastoor Vlaar ziet als voornaamste taak voortor ri: .'.al de nieuwe ne.cioi gi de xieh»org w het elgemeeo, «n «telt teerd blyvei i door één kapelaan. nucleaire fagocyten worden afgetrok ken naar de plaats van een ontsteking en daar de vreemde microörganismen herkennen, opnemen en verwerken. Ver der werd een inzicht verkregen in de werkingswijze van verschillende ont- stekingwerende stoffen. Nog geen eensluidende mening werd echter gevormd over de rol van de mono nuclear fagocyten voor de vorming van anti-lichamen. Een direct resultaat van de conferentie is afgezien van het feit, dat de besprekingen, naar ver scheidene deelnemers opmerkten, stimu lerend waren voor verder onderzoek dat werd besloten tot een nieuwe clas sificatie, het zogenaamde systeem der mononueleaire fagocyten. Na driekwart eeuwen Het doet ogenschijnlijk merkwaardig aan, dat het meer dan driekwart eeuw heeft geduurd, voordat men zich een dieper inzicht in de fagocyterende cellen verwierf. Reeds in 1892 heeft de Rus sische geleerde Elia Motchnikoff voor 't eerst macrofagen beschreven als resul taat van onderzoekingen, waartoe hij werd geïnspireerd tijdens een vakantie in de Straat van Messina. Hij ontwik kelde de theorie en werd daarmede in 1908 een van de eerste Nobelprijs winnaars dat fagocyterende cellen een rol spelen bij de afweer tegen vreemde mlcro-organlsmen. Ruim veertig jaar geleden, in 1928, heeft, zoals prof. dr. F. J. Kenning van de Groninger Universiteit op de confe rentie releveerde, een Nederlander, na melijk prof. Keunings voorganger, prof. dr. J. de Haan, voor het eerst gepu bliceerd, dat macrofagen in de lever, zogenaamde Kupffercellen, afkomstig zijn van monocyten. Motchnikoff en De Haan moesten het echter stellen zonder de hedendaagse mogelijkheden van onder meer de elek- Ironenmioroscopie, de fasecontrastmi- eroscopie en de werking niet radioactie ve stoffen, die onontbeerlijk waren, wilde men tot het in de laatste ja-en verkre gen diepere Inzicht kunnen komen. Met gebruikmaking van deze mogelijk heden hebben dr. R. van Furth van de afdeling Microbiële Ziekten van het Aca demisch T Ti prof. dr. van de Rockefeller University te New York in onderlinge samenwerking onder zoekingen gedaan, die hebben geleid tot de classificatie, die de dezer dagen gehouden conferentie besloot te aan vaarden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Johanna B.. d.v. M. J. Delfos en J. Siebert: Loes, d.v. G. Massaro en N. Heijnes: Clara A. P., d.v. J. F. van Bernmelen en D. Minnee; Yvonne H. J. M., d.v. H. T. Vergeer en J. C. M. de Groot; Helene S. A., d.v. R. P. Wolters en G. T. S. Wolters; Marcel lus W. M.. z.v. P. S van Wissen M. C. Wortman; Ellen J.. d.v. J. Lig- teringen en C. G. Jesseurun; Gilda C., d.v. A. A. Teljeur en A. Ros. Overleden: A. Raaphorst, 83 jaar, man; L. van Eest eren, 70 jaar, man. HILLEGOM Dinsdag 23 septem ber gaat de Amateur Filmclub '66 voo de Bollenstreek met een ledenvergade ring in huize Weltevreden", v. d. Ende laan 9 te Hillegom van start. De films in de week van 4 t m 8 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Repulsion (18 jr.) Prol. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 ui Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur): I press. streng geheim (18 j.) Lido: Sexy Suzanne zondigt weer (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie 't laatst lacht (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het circus (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Funny Girl Dagelijks: 2.Ó0 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Techniek der Liefdeskunst (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachlvewst v. -at. 23 30 uur: De maagden van Solidor US jr.) In massa (beide projecten) was de fa. Marcel Muyres voornoemd de laagste I met haar aanbieding ad 1.099.300.- en' hoogste het Aannemingsbedr. F. Schreu- ders te Zutphen met 1.247.200.-. Vrijwel alle Alphense bedrijven hebben met een inschrijving belangstelling voor deze bouwwerken getoond. Behalve de reeds genoemde plaatselijke aannemers bedrijven schreven voorts nog in Ges man en Zoetemeyer (voor Noordwijk 589.000.-, Alphen 576.000.-, in massa 1.165.000.-); Gebrs. De Ouden (Noord wijk 590.000.-. Alphen 555.000.-); Aannemingsbedr. A. den Ouden (schreef in massa in, excl. O.B., ad 1.145.000.-); Gebr. Blanksma (N: 615.000.-, A: 569.800.-, in massa, excl. O.B. ad r 142.176.- 1.184.800.-)- Aannemings bedrijf J. van Wieringen (N: 601.000.-: A: 580.000.-, in massa. incl. O.B. 1.322.720.-). Door bouwbedrijven uit ons verschlj- ningsgebied werd voorts nog een aan bieding gedaan door: de firma J. Hilge- man en Zn.. Linschoten (N: 600.000 -, A: 589.500.-, in massa, incl. O.B. f 1.343.216.-); De Rooy. Badhoevedorp (N: 587.000.-, A: 543.000.-); Fa, C. v. d. Wiel, Noordwijk (in massa, incl. O.B. 1.370.800.-); „Erica". Den Haag (N: 593.500.-. A: 483.000.-. in massa, excl. O.B. - ad 141.180.- - 1.176.500.-) Duraco n.v. Den Haag (N: 612.000.-, A: 596.000.-, in massa. incl. O. B. - ad 144.960.- - 1.208.000.-). Oorzaak Bierspoeling van zipt gebroken hart DEN HAAG „Nou," zei de Haagse politierechter, „van Delft naar Voorhout op de fiets is ook echt nog geen deel name aan de Tour de France, een der gelijk fietstochtje is best te doen, voor al wanneer de liefde ermee Is gemoeid." En dat was het geval by de 23-jarige chauffeur, die in Vobrhout diep in het nachtelijk uur met de door hem be stuurde auto de Leidsevaart in reed. Behalve de liefde, kwam bij deze ge beurtenis liefdesverdriet maar ook bier te pas. Om precies te zyn, het waren ROELOFARENDSVEEN De dames de LTV hebben ter opening van het winterseizoen weer hun eerste kon- taktavond gehad, welke voorafgegaan werd met een Eucharistieviering in de noodkerk van St.-Petrus Banden. De avond werd hierna geopend met een welkomstwoord door mevr. L. v. Klink, die ook woorden van waardering sprak tot de geestelijk adviseur pater Weisen- born, die vanwege zijn vertrek naar Berkel en Rodenrijs voor de laatste maal op deze damesbijeenkomst aanwezig was. Het werd een gezellige en ook leer zame avond. Met een spel „prijsbewust" konden de dames vaststellen wat zij van de prijzen van de huishoudelijke artike len afweten, terwijl men óok behoorlijk animo had voor het bingospel. In aansluiting op deze avond is er op vrijdag 12 september a.s. om kwart voor acht in de Alkeburcht een modeshow, welke verzorgd wordt door de Neveda- wolfabrieken. De eigen Veense kinde ren tonen de modellen, terwijl ook echte Veense mannequins laten zien wat Ne- veda voor dames en heren te bieden heeft. Tevens tonen Zij de Smyrna- Soedankollektie. Na de show kan hierover nog nadere inlichtingen krijgen. Behalve de dames van de zijn ook niet-leden op deze avond harte welkom. KIJNSBURG, 9 sept. BLOEMEN Anjers: witte sim 10-6; rode sim 10-17; roze sim 9-18: crowly sim 9-16; dusty sim 10-20; arthus sim 8-17; gy sim 8-16; selecta sim 10-20: Willaim 1020; La Reve 15-25; Esperance 10-18 per stuk. Freesia: golden yellow 60-100; white swan 100-150 per bos. Rozen: Baccare 40-60; earol 8-13; garnelle 8-13; zonna 10-20 per stuk KATWIJK, 9 sept. Groente Waspeen p. kist: Al 3.70-5.00, A2 2.60-5.10. BI 3.70-5.70, B2 2.20-2.50, C2 0.80-0.90, breekpeen p. kist 1.90-4.40, bospeen p. bos: I 55-69, II 11-26, andijvie 62-100. bloemkool; (6 p. bak) I 107-144. id. II 49-93. (8 p.b.l I 86-129. id. H 46-86, (10 p. b I 91. id. II 84. knolselderie p. st. 18-33, prinsessebonen 90-185, sla p. st. I 60-64. id. II 23-34, spinazie 132, spitskool 48-49. tomaten A2 2.60, uien p. kist 6.80. peterselie 8-9. krulpeterselie 12.000 kgj 12.000 bloemkolen. tien flesjejs bier geweest die nodig waren om het verdriet weg te spoelen. Er was dus alle reden om te veronder stellen, dat verdachte niet in staat was de auto naar behoren te besturen het geen hij demonstreerde, door een bocht in de weg niet op te merken en rechtuit in de vaart te rijden. Wat dit alles op zichzelf al 'n kwaad gebeuren, verdachte maakte het nog erger, doordat hem reeds eerder zijn rijbewijs was ontnomen evéneens van wege de drank achter het autostuur. „Ik wilde naar mijn meisje in Voorhout," zo zétte hij voor de politierechter uit een, die daarop de suggestie voor de fietstocht Delft-Voorhout aan de hand deed. „Ik vind dat geval van liefde in elk geval geen dringende omstandigheid, om het rijverbod dat u was opgelegd te overtreden," verweet de rechter. Overigens vond de rechter het wel vreemd, dat verdachte omstreeks drie uur in het water terecht was gekoben. „Dan zult u wel een flink poosje in café's hebben doorgebracht," zo ver onderstelde hij. „Ik denk dat ik in slaap ben gevallen," veronderstelde verdachte. Een politieman deelde mee. dat ver dachte stevig dronken De officier had de indruk, dat verdachte, aan zijn veroordeling niet zo zwaar tilde, maar vonnissen van de rechter dienen te worden nagekomen. De eis luidde daarom vijf weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, benevens opnieuw intrekken van het rijbewijs ge durende 1% jaar. „Die eis valt mij nog OEGSTGEEST In het nieuwe zwem bad „Poelmeer" werden zaterdag de zwemproeven afgenomen. Voor het diploma A slaagden: Remco Zandbergen 5 j.. Èmmelien BotengaS;., Eduard Knape 5 j., Karin v. Rees 5 j., Robbie Haarlemmer 5 j., Tessa de Jong 6 j., Karin San Giorgi 6j., Rolf Toole 6j., Guus Groesbeek 6j.. Jasper Lands meer 6 j.. Renée Verbeek 6 j., Dieneke Mandema 6j., Quirine Cleton 6j„ Rob Burgmeijer. Roelof Stapel. Eric v, Heijst, Paul v. Vooren, Hester v. Schie, Saskia v. Raad, Robert v. Duijvenbode, San- neke Verhage, Peter Driessen, Marijn de Jong. Monique Blom. Anne Marieke v. d. Horst. Herman Prakke. Aafke Don ker, Jeannine v. d. Vooren, Watze Man dema, Manuela Michiels v. Kessenich, Pieter de Goede, Joost den Dubbelden, Conny Baasten, Jeroen v. Raad, Yvonne James. Arthur v. d. Spek. Edde Loeli- ger. Wil Crubbe, Petra Meijs, Roos van Leeuwen, Mariëtte Gaarman, Arthur v. Baaren, Martin Baardman, Paul Bosma, Bram Breebaart, Daan v. Egmond, Bert v. Leeuwen, Jan Maarten Verbeek, Ray mond Meijs. Ton v. d. Meer, Elvire Fen- nema, Jantine Teeuw, Roel Gramkou. Martie Binnendijk. Marie Verhoog, Jeannette v. d. Meulen, Eelco Geertsma, Casper Teeuw, Martin v. Dtj'k, Paul IJdo Fok. Ruud v. Iterson, Jolanda Bree baart, Cornelis Fennema, Wim Verbeek, Peter Hillebrand, Roland Legerste. Voor het diploma B slaagden: Anneke Spierenburg, Roland Botenga, Frank v. Kesteren, Steven Kok, Loes de Graaf, Hans Keereweer, Willemien Jaspers, Franka v. d. Vlis, Peter Loeven, Adeline Kronenburg, Annelies de Leeuw. Wil lem Möller. Eric den Dubelden, Bart Limburg, Helma Anholts, Anton Busse- maker, Dirk v. Eek, Jacquelnie San Giorgi, Kees Donker, Liesbeth Smith, Frans Hajonides v. d. Meulen, Roelant C. de Waart. Wilma v. d. Salm, Michel Polderman. Ingrid Krouwel, Imca Co- hen, Antoinette v. Aken, Anne Marie Hanselaar, Wilma v. Rees, George Kuijl, Tannijra Meesters. Hillegommer gewond bij botsing in De Zilk (Van correspondent) G. MOLENAAR GEHULDIGD BIJ 40-JARIG JUBILEUM ALPHEN AAN DEN RIJN „Toen I u als 14-jarige knaap, begeleid door uw vader, het bedrijf van Samsom N.V. 40 jaar geleden binnen stapte zag de wereld er beslist heel anders uit", aldus de directeur van het bedrijf mr. R. H. Sam som tot de heer G. Molenaar, die in verband met zijn 40-jarig arbeidsjubi- leum bij het bedrijf van N. Samsom N.V. in zijn woning aan de Aarkade 26 gistermorgen op hartelijke wijze werd gehuldigd. Van zettersleerling werd de jubilaris gezel, vervolgens leermeester gezel en daarna „toetsenbordbewerker monoty pe". aldus mr. Samsom. De directie is dankbaar voor de wijze waarop u steeds in al die jaren de belangen van het be drijf hebt gediend. U mag Inderdaad terug zi?n op een eervolle staat van dienst Vervolgens reikte mr. Samsom :'arls de gouden speld met de daarbij behorqpde diamant uit, dia hij DE ZILK Met ernstige hoofdwonden moest de 16-jarige F. V. uit Hillegom gistermiddag in de Mariastichting Haarlem worden opgenomen toen hy als medepassagier betrokken raakte bij een autobotsing in De Zilk. Het ongeval gebeurde om kwart over rijf, toen de personenauto waarin hij zat, bestuurd door de 23-jarige G. B. uit Hillegom. de Zilkerduinweg opreed, ko mende uit de richting Hillegom, i het kruispunt Hoogduinweg-Beukenlaan in botsing kwam met een vrachtauto. Deze vrachtwagen, bestuurd door de 39- jarige W. van der H. uit De Zilk. wilde linksaf de Beukenlaan inslaan i leende daarbij geen voorrang a naderende auto, die bij de botsing die volgde, totaal werd vernield. Tegen Van j der H. werd proces-verbaal opgemaakt. op de revers bevestigde. Het geschenk onder couvert volgde daarna terwijl mevrouw Molenaar i prachtig bloemstuk kreeg aangeboden. De heer C. A. Been. chef van de afde ling Correctie, waar de jubilaris thans bij werkt, sprak van een plichtsgetrouw vakman met wie het prettig samenwer ken is. Namens de collega's bood ook de heer Been een geschenk onder vert aan. Als collega sprak de heer A. Lammers nog enkele vriendelijke woorden waarna de jubilaris in enkele welgekozen woor den dank zegde voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn echtgenote ge sproken en de geschenken daarby i

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4