mening UW VOORHOUTSE MIDDENSTANDERS WILLEN VAN KOOPAVOND AF Voorzitter Hoek: „Omzet werd niet uitgebreid maar wel verplaatst OECUMENISCHE AKTIVITEITEN IN PETRUSBUURT WORDEN UITGEBREID Oud-voorzitter van Katwijkse bejaarden van blaam gezuiverd ARTIESTEN UIT FABELTJESLAND ANIMEERDEN 2000 KINDEREN Pastores van verschillende kerken hebben sterk programma opgesteld Wielerronde DIT IS ECHT IETS VOOR JOU „Alphen verkoopt oude terrein aan de gemeente Kaaskoningin in open rijtuig door feestvierend Bodegraven Nat pak bij spuitbal- wedstrijd MARKTEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1969 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De bijeenkomsten, die vorig winterseizoen op initiatief van de pastores van de verschillende kerken in het zuid-oostelijk deel van Leiden (Petrusbuurt-Professo- renwijk) zijn gehouden, zullen in het komende winterseizoen niet alleen herhaald worden, maar vooral sterk itgebreid worden. Als de opzet van de pastores die de plannen hebben voorbereid slagen worden de bij eenkomsten een groot oecume nisch gebeuren. en brochure, die de interkerkelijke ijveraars dezer dagen het licht hebben doen zien, staat dat het doel van de bijeenkomsten zal zijn, dat mensen, al dan niet aangesloten bij een der kerken, elkaar ontmoeten, pratend over de din gen die de essentie van ons leven en onze samenleving raken, er geen doek jes om winden maar eerlijk voor hun mening uitkomen. Zo zuilen er o.m. niet alleen kringen worden geformeerd, lezingen en cur sussen worden georganiseerd, maar zul len ook oecumenische gespreksgroepen worden gevormd, die over onderwerpen als: kerkelijk gebeuren rondom de ster venden de plaats van Maria in de kerk, onfeilbaar gezag en de waarde van schuldbelijdenis en biecht, zullen discus- Rètteketèt (1) Als abonnee van uw blad en secretaris van de Burcht heb ik het verslag gele zen welke een van uw redacteuren heeft gemaakt bij het bezoek van de 50.000ste aan de LEIDATO. Terwijl bij elke akti- viteit, die onze vereniging aan deze or ganisatie gaf de publiciteit tot het mini male werd beperkt, gebruikte nu de journalist een voor ons minderwaardige uitdrukking, zoals, onder het tètèrètèt- geblaas van de Blaasgroep van de Burcht enz. ""/d on.i i 'J zult kunnen begrijpen dat dit geen vorm is om de jeugd eventueel te inte resseren voor de muziek in welke vorm dan ook. Hët behoêft geen betoog dat vele oudei-s, die ook als abonnee van uw blad, en eveneens geïnteresseerd zijn bij de verrichtingen van ons korps, over bovengenoemde vorm van pubilciteit zeer ontevreden zijn. sieren. De groepen wroden begeleid door kapelaan Van Grieken, ds. Kronemeijer en pastoor Haymakers. De bijbelkring die onder leiding van cis. Kloek, ds. Happee en drs. Oudejans (r.k.) zal discussiëren over het thema De heilige geest, zal telkens de tweede vrijdag van de maanden oktober tot en met maart in de Zuiderkerk bijeenkomen. Ook de gesprekskring, die o.l.v. dr. Van der Zwaan staat, en die als thema zal hebben: het gezag in de crisis, revo lutie en evangelie, christendom en marxisme, en de invloed van de massa communicatiemiddelen. komt in de Zuiderkerk bijeen. De gespreksavonden zullen o.l.v. ds. J. Happee staan. Twee avonden, t.w. 2 en 16 februari, zal in de Lutherse kerk en in de Hooglandse kerk worden gepraat over: de jonge Luther. Vanaf 8 oktober zijn er elke woensdag avond ook bijbellezingen in het wijk- gebouw Staalwijk, 3 Octoberstraat. De winterlezingen door ds. Lamping worden -gehouden in het wijkcentrum Vredeskerk. Wat is het Christelijk ge loof, de waarheid van het christelijk ge loof, de overlevering van het christelijk geloof, komt aan de orde. Voor verdere informaties kan men zich onder meer nog wenden tot kapelaan H. van Grieken, en pastoor P. de Lange, beiden van de Petruskerk. H. - H. Rètteketèt (2) Leiden. 7 september. Geachte redactie. Met enige verontwaardiging hebben wij kennis genomen van het verslag over het bezoek van de 50.000ste aan de Lei- dato. In dit Verslag vermeldt u, dat deze 50.000ste bezoekster werd begroet door „rètttèkètét-geblaas van de bazuingroep van „de Burcht". Wij vinden het betreurenswaardig, dat een journalist zich op deze wijze uit drukt over een intrada. die gespeeld wordt. Deze intrada was speciaal voor de Leidato door een vakman geschre ven en werd volgens vakmensen goed geblazen. Zodoende hopen wij dat u een behoorlijke uitdrukking zult weten te gebruiken, in plaats van rèttè- kèt. Mocht uw journalist niet goed op de hoogte zqn van de muzikale kennis die deze groep bezit, dan nodigen wij hem hiermede uit om verschillende repe tities bij te wonen, teneinde muziekles te krijgen, waardoor de waarderipg dan op een behoorlijk niveau zal geschieden. Namens leden van „de Burcht" W. M. te L. Naschrift redactie: Onze verslaggever heeft bepaald niet de bedoeling gehad een muziekrecensie te schrijven over de „Intrada" van „De Burcht". Hij heeft slechts een indruk willen geven van het showvolle gebeu ren, dat de Leidato was en in deze in druk paste naar zijn mening heel wel een uitdrukking als „rèttèkètèt". De schrijver heeft op geen enkele manier de kwailteit van de „Intrada" en de wij ze waarop die gespeeld werd willen be oordelen. Leidscbendamse gaat in beroep LEIDSCHEND AM/LEIDEN Morgen komt tijdens de openbare vergadering van de derde kamer uit het college van Ged. Stat. een beroep aan de orde, in gesteld door mevr. J. E. Huijsman-de Freiter te Leidschendam. Mevr. Huijsman is het oneens met het besluit van b. en w. van Leidschendam, waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoek van haar echtgenoot om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van hun zoon Jacques Vincent naar een christelijke school voor buiten gewoon lager onderwijs te Voorburg. Succes voor Noord wijkse hockeyclub in bekercompetitie NOORDWIJK Dank zij een goed oefenprogramma gedurende de laatste weken heeft de Noordwijkse Hockeyclub enige fraaie successen behaald ii nationale bekercompetitie. Het eerste herenteam won met 3-1 van het Am- stelveense Pinoké, terwijl het damesteam zelfs met 6-1 van Hurley wist te nen. Ook het tweede herenteam kwam tot een overwinning (1-0 tegen Hurley) Meisjes-A bereikte tegen Forescate uit Voorschoten een goed en verdiend ge lijkspel. Dames n verloren met 3-2 var een Forescate-combinatie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Op zaterdag 27 september a.s. zal de „Koudekerk" weer een wielerronde ganiseren. Medewerking aan deze ronde van Koudekerk zullen ondermeer lenen de wielerverenigingen SWIFT uit Leiden; „AVANTI" uit Alphen aan di Rijn en „UITHOORN" uit Uithoorn. De start en finish zullen plaats vinden aan de Prins Bernhardstraat ter hoogte van het postkantoor. Het volgende parcours zal verreden worden: Pr. Bernhardstraat-Poelgeest- laan, Kerklaan, W. de Zwijgerlaan de Pr. Bernhardstraat terug. Er komen 4 categorieën aan de start: om 12.45 uui B-adspiranten; om 13.00 uur A-adspi- ranten; om 13.45 uur Nieuwelingen: oir 15.00 uur Amateurs. Buiten de vele premies die verreden zul len worden, heeft het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn een prach tige beker beschikbaar gesteld voor de winnaar van de amateurs. Deze wielerwedstrijden worden des mid dags gereden om de plaatselijke mid denstand en de bezorgende middenstand niet te hinderen in hun verzorging hun klantenkring. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" en de plaatselijke E.H.B.O. vereniging zullen hun mede werking verlenen. Wees niet bleu en kom eens langs bij PAPENGRACHT 32 Want we kunnen nog een paar stevige boys gebruiken om TIJDELIJK onze krant te bezorgen. Inlichtingen over periode en verdiensten worden je gaarne ver strekt door de heer Peynenborg, Abonnementenafdeling. DONDERDAG 11 SEPTEMBER Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Ouae Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr-, Vosmolengracht. Oost- dwarsgracht. Koolstraat. Emmastraat. Baatstraat. thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Pnnsessekade. Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt., Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sious- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. KATWIJK AAN ZEE In november van het vorig jaar is enig rumoer ontstaan over het bestuursbeleid van de afdeling Katwijk van de Alge- omene Bond van Bejaarden tijdens de afwezigheid van haar voorzitter Gerda Harteveidt; Pieter Schiereck c de Jager, die met zijn echtgenote zijn kinderen in Canada bezocht, en Helena g. j. van der Helm: Bernar- i Ondanks het feit dat C de Jager geheel belangeloos gedurende vele LaUiefge^wnlcm'A. a°b. Zw'eert» I laren de afdeling Katwijk op eminente wijze had geleid, meenden mede- de .long en Theodora a. m. van Veen; j bestuursleden hun voorzitter te moeten betichten van een onjuiste Bastiaan viiegenthart cn Margaretha j handelswijze, voornamelijk en in hoofdzaak wat betreft de door 13 leden e. Kampinga: Hendrikus van Mcurs en van Bond van Bejaarden gestorte waarborgsom van ƒ100.be stemd voor een reis naar Lowestoft. BURGERLIJKE STAND LEIDSCHENDAM Geboren: Catha- rina T. M. dr. van T. N. van Rijn en C. A. M. Steijger. Ondertrouwd: Willem Kleinhout en Adriana P. A. l'Ami; Jacob G. Huisman en Adriana C. de Groot; Johannes M. Jansen en Agnes A. E. Jansen; Jasper J. H. Romijn en Hogervoort; Johanne P. Rotteveel en Johanna C. H. van Swieten; Eduard van der Zwan en Gem ma G. J. M. Blokland: Johannes H. van der Reijden te Leiden en Maria H. M. C. IJsebrands. Ire- Voor anderhalve Ioii ALPHEN a/d RIJN In de kantine van de v.v. „Alphen" heeft voorzitter C. F. J. van Winkel gisteravond tijdens een druk bezochte ledenvergadering toe stemming van de leden verkregen het hoofdterrein van de vereniging met de opstallen voor de som van 151.800.- ann de gemeente te verkopen. Gespecificeerd ziet deze verkoop er als volgt uit: 119.800.- voor het terrein, 10.000.- voor de kleedkamers, 18.000.- voor de tribune en overige opstallen totaal voor 4.000.- Het bouwen en in richten van een nieuwe tribune en kan tine op de nieuwe terreinen (oostelijk van de Oranje Nasausingel) zal in totaal 200.000.- gaan kosten. Voor de kan tine is een bedrag geraamd van 138.400.- en voor de tribune een be drag van 60.0000.- Dit waren in grote lijnen de voorstellen van het bestuur aan de leden, die, nadat vragen uitvoerig door het bestuur wa ren beantwoord, met deze voorstellen akkoord konden gaan. De tribune krijgt plaats voor 672 zitplaatsen (40 meter lang met acht rijen zitplaatsen). De kantine krijgt een afmeting van 36 bij 9. Er is ook een ruime bestuurskamer in ondergebracht. BODEGRAVEN Om half negen trok het muziekkorps met de tamboers naar Dronen- wijk om de Kaaskoningin te begeleiden op haar tocht in open rijtuig door het dorp. Om 9 uur arriveerde zij op de kaasmarkt, waar zij met een vijftal electrische gongsignalen de eigenlijke kaasmarkt of'ricieel opende in het bij zijn van het gemeentebestuur en notabele figuren uit de kaashandel. Hare Majesteit De heer Cohen van het Ned. Zuivelbu- reau zette uiteen hoe de campagne voor fondue-kaas in Zwitserland met succes is verlopen. Nu wil men dit in ons land gaan propageren, waardoor per hoofd 1 a 2 ons kaas meer gebruikt zal wor den, waarmee de commerciële belangen van de kaashandel verbeterd worden. Een staf dames van het zuivelbureau bediende de gasten. Mevr. Eekhof sprak enkele woorden over de bereiding van het gerecht. In het Anker werden de zelfkazende boerinnen ontvangen. Het bleef tot het middaguur een gezellige drukte. De wedstrijd in het raden van het ge wicht van partijen kaas had de volgen de uitlag: partij I: D. Oskam, 2 C. van Os, 3 H. Gelderblom. Het betrof een partij van 42 kazen van G. Kwakernaak met een totaal gewicht van 608 kg. Par tij II: 57 kazen vail C. Zwanenburg met een totaal gewicht van 551 kg; gewon nen door: 1 B. den Elzen, 2 J. Karse- meijer, 3 N. van Veldhuizen. Partij IH: 40 kazen van v. d. Hulst; gewicht 353 kg. Prijswinnaars: 1 B. den Elzen, 2 en 3 J. en C. Jongenaal en K. Blok. De geldprijzen werden door de Kaaskonin gin aan de winnaars ter hand gesteld. Het hoogtepunt van de middag was het optreden van de Fabeltjeskrant in de grote hal van Liko. Wel 2000 kinderen konden er genieten van de grollen en grappen van de heuse dieren uit het tv-programma. Veel belangstelling' be stond ook voor de spuitbahvedstrijd op de Oude Markt. Velen hadden er een nat pak voor over om van dichtbij de spuitgasten aan 't werk te zien. Er werd namelijk niet alleen tegen de bal ge spoten, ook de kijkers werden als het maar enigszins mogelijk was. bij het I waterballet betrokken. De wedstrijd, die oni half zes begon, ging tussen leden van de Vrijwillige Brandweer en het tamboerkorps Triomf. maakte nog een rondgang over de kaasmarkt en onderhield zich met enkele boeren en han delaars. De goederenmarkt was uitgebreider dan ooit en trok vele belangstellenden. Boven alle drukte klonken de vrolijke tonen van de ker- mismuziek, waar de jeugd in draaimolen en botsautootjes zich uitstekend vermaakte. in de hal van het gemeentehuis, waar de kaas handel verenigd was en voorzitter A. de Meye- re een welkomstwoord sprak. Van deze bijeen komst was meer werk gemaakt dan andere jaren. Op elk tafeltje prijkte een fondu-toestel, waarir. later gesmolten belegen kaas werd ge daan. Elke bezoeker kon nu korstjes brood in de kaas dopen en met een teug witte landwijn Om 11 uur deed de kaaskoningin haar entree genieten van een smakelijk hapje. Om onbegrijpelijke redeuen heeft het bestuur deze „zaak" in de openbaar heid gebracht, zodat de eer en goeds naam van hun voorzitter geheel on nodig werden aangerand. Aangezien deze laster, zoals spoedig bleek, van alle grond ontbloot was. heeft de heer C. de Jager zich tot de politie te Katwijk gewend, die in ver band met deze beledigingen proces-ver baal opmaakte. Dit had tot gevolg dat de officier van justitie te 's-Gravenhage de tegenwoordige voorzitter van de afd. Katwijk de heer C. de Jager is in middels afgetreden en een mede bestuurslid ter verantwoording op zijn kabinet deed verschijnen met de bedoe ling C. de Jager van alle blaam te zuiveren, hetgeen inmiddels is geschied. De beschuldigingen aan het adres van de oud-voorzitter blijkep op niets ge grond te zijn geweest. Wij hebben de heer De Jager om zijn mening over een en ander gevraagd. De oud-voorzitter betreurde het ten zeer ste dat hij nodeloos gekrenkt is, doch deed de zaak overigens met een schou derophalen af. Hij was van mening dat het ingrijpen van de officier van justi tie. met wie hij eveneens een langdurig onderhoud haa. zijn uitwerking niet zou missen en wilde uit vergevingsgezind heid de kwestie als afgedaan beschou wen aangezien hij niet wenst dat ie mand bestraft wordt, temeer omdat dit de afdeling Katwijk van de Bejaar den Bond ernstige schade zou berok- RIJNSBURG Morgenavond zal in de hal van het raadhuis een ontmoeting plaats hebben tussen leden cn oud-leden van R.D.C. Burgemeester B. H. Kooi- mans zal de naar hem genoemde wis selbeker uitreiken aan de Rijnsburgse kampioen 1968-1969 de heer P. van Eg- mond. De wedstrijd begint om 7.45 uur. VOORBURG De heer C. Koppe, die meer dan 30 jaar penningmeester van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid is geweest van Bouwvakarbeidersbond St. Jozef te Voorburg, heeft wegens be reiken van hoge leeftijd, voor deze-func tie moeten bedanken. Vanaf januari 1970 zal mevrouw Warmenhoven zijn Op 12 september kunnen op het oude adres nog vakantiebonnen ingewisseld worden. LEIDEN', 10 sept. - Groente - Appelen 9-20, aardappelen 10-25, andijvie A 69- 86, B 50-78, pronkbonen 1.05-1.35, snij bonen 1.40-2.75, stambonen 1.10-2.35, kroten 19-21, kroten gekookt 60, Chine se kool 27-28, rode kool 13-27, groene kool 38-40, spitskool 31. postelein 63-99 prei 43-54, rabarber 16-17, spinazie A 98-1.32, B 66-93, stoofsla 54-58, sprui ten A 1.04-1.17, B 86-1.16. komkommers 23-49, champignons 2.65-2.80, Tomaten A 3.40-3.70. B 3.40-3.50, C 3.30-3.40, CC 2.60, uien 20-29, waspeen 20, witlof 2.31- 2.89, meloenen 75-1.79, bloemkool 68- 1.47, Sla A 47-53, B 50-78, bospeen 72- 76, peterselie 10-12, selderij 8-13. LISSE, 9 sept.. BLOEMBOLLEN Tulpen zift 12/op en zift 11/12 per 100; Dubbele vroege tulpen: Schoonoord 18.05 -16.70, Stockholm 7.70-6.60, Theeroos 14.60-11.50, Vuurbaak 6.50-5.60, Wilhelm Kordes 11.85-9.40, Willemsoord 6.95-5.95, Triumph tulpen: Atom 9.10-6.35, Au reola 7.45-7.20, Aviateur 8.10-7.10, Axel Munthe 6.45-4.25, Bingham 14.95-9.20, Blenda 13.65-11.40. Bruno Walter 15.20- 12.55, Danton 6.10-5.35, Denbola 8.75- 6.75, Dreaming Maid 11.75-11.35, Du bonnet 11.55-7.20, Edith Eddy 9.10-7.45, Elmus 8.15-6.90, Emmy Peeck 8.30-7.25, Fiery Star 6.80-4.10. Garden Party 16.25 -14.65. General Patton 7.05-6.65, Golden Eddy 7.75-6.70, Golden Surprise 8.80- 7.40. Gretha Benkemper 8.60-8.25. Hi- bernia 10.70-9.20, Hindenburg 7.10-6.95, Kansas 10.20-9.30, Kees Nelis 10.70-8.40, Korneforos 7.50-6.45, Levant 10.80-8.80, Lucky Strike 8.60-7.90, Lustige Witwe 7.50-7.20. Leidse Spaarbank Tegoed nadert de 100 miljoen LEIDEN - In augustus werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd f 6.419.210,60 en terugbetaald 6.175.971,58. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 501 en het aantal afbetaalde boekjes 393. Op 1058 rekeningen van deelnemers aan de afhaaldienst werd f 35.427,bijge schreven. Er werden 1088 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenijlke in houd van f 52.250,87. Het tegoed der 66458 inleggers bedroeg aan het enide van de maand een bedrag van f97.616.888,64. VOORHOUT In de eerste sei zoensvergadering van de r.k. mid denstand van Voorhout, waarvoor zeer grote belangstelling was, is wel duidelijk gebleken, dat de van af september 1968 ingestelde koop avond een zeer teleurstellende uit werking heeft gehad. De opzet om verruiming van de omzet te verkrij gen. is niet bewaarheid geworden. De ervaring heeft dit in het afgelo pen jaar voldoende aangetoond. Geen omzetuitbreiding, maar een omzetverplaatsing is het geworden, welke niet anders dan een hogere post onkosten brengt (meer uren, personeel). De alleszins bedrukte discussie maandag avond ontstond naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur van Voorhout, waarin op werd gewezen dat het aangevraagde tijdslimiet van deze j koopavond afloopt per 1 januari 1970 de vraag van burgemeester en wet houders of deze weer een verzoek moeten indienen by het Hoofd Bedrijfschap De tailhandel voor verlenging. „Zonder een stemming hierover te hou den is het wel merkbaar, dat het over grote deel van de hier aanwezige mid denstanders eigenlijk van deze koop avond af wil", aldus voorzitter M. A. Hoek. Toch werd vanaf de bestuurstafel opge merkt dat men zich goed moet realise ren wat men thans gaat doen. Mettertijd zal een nieuwe winkelsluitingswet van kracht worden met vele veranderingen. Ware het niet beter om deze koopavond te handhaven, zo werd gesuggereerd Hierop werd het besluit genomen dat het bestuur zal informeren bij het ge meentebestuur en bij de Kamer van Koophandel, welke de consequenties zul len zijn, als men tot afschaffing van de koopavond zou besluiten. Eenmaal geïn formeerd zal een vergadering worden In zijn openingswoord merkte de voor zitter M. A. Hoek op, dat het zomer seizoen voor de middenstand toeristisch gezien nogal meegevallen is. Met de aan staande kermisdagen zal de middenstand ook weer hun beste beentje gaan voor zetten. Er zal o.m. een etalage-puzzel- wedstrjjd worden georganiseerd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3