Geen unanieme! mening over gevangenen van Breda coupe des aLpesreerste in algemeen klassement der tourwagens en eerste in klasse tot 1150 cc. coupon rn DAF Demonstratie schippers tegen opheffen beurzen WOENSDAG 10 SEPTEMBER de leidse courant (ADVERTENTIE) Van verslaggevers DEN HAAG Van de Nederlandse be volking is 31 procent van mening, dat de drie nog in Breda gevangen gehouden Duitse oorlogsmisdadigers nog dit jaar vrij moeten komen. Daartegenover staat i 30 procent, dal te kennen geeft, dat I Fischer. Kotalla en Aus der Fiinten tot hun dood in de gevangenis dienen te blij- Dit zijn de resultaten van een opinie peiling, die de N.V. v/h Nederlandse stich- voor statistiek te Den Haag enkele weken geleden heeft gehouden. Verder bleek uit de opiniepeiling, dat 11 procent meent, dat de „drie van Bre da" eventueel later wel vrij moeten ko men, maar de eerste jaren nog niet. Van degenen, die geen mening wilden geven, zijn 20 procent, die niets wilden zeggen, omdat zij het probleem te moeilijk von den; 8 procent gaf geen mening omdat het probleem hen eigenlijk niet interes- Operettefestival C oiïgresgebou w Van 16 tot en met 21 september a.s. vindt in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag een Operettefestival plaats. Er zullen achtereenvolgens drie operettes worden uitgevoerd, te weten ..Der Zare- witech" van Franz Léhar. .lm Wedssen Rössl" van Ralph Benataky en „Der Bet- telstudent" van Carl Müllöcker. De ope rettes worden gebracht door solisten, koor. orkest en ballet van het Duitse gezelschap Stadtische Bühnen Oberhausen. met in totaal 130 medewerkenden. ..Der Zarewitsoh" wordt uitgevoerd op 16 en 17 september. Solisten zijn ander meer Thomas Tarjan, Heinz Sehuite. Manfred Johst, Mary-Lou Sullivan. Ernst Koschnitake en In gild Thissen. De uit voeringen van ..lm Weissen Rössl" vinden plaats op 18 en 19 september. De voor naamste acteurs en actrices zijn hier Eva Dubbeit, Williellm Maurer, Gertie Kleiber, Ingrid Thissen. Rudolf Bading en Marlon Iguchi- Tenslotte volgen op 20 en 21 september twee vertolkingen van "Der Bettelstudent-. De belangrijkse rollen worden hier ge speeld door Friz Reinhardt, Meta Köhler, Mary-Lou Sullivan, Ursula Aholt en Heinz Schulte- Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Zondag 21 september, aanvang 14-30 uur. zal er een speciale familiematinee worden opgevoerd van ..Der Bettelstudent". DE BILT Een onweersstoring trok gisteravond en in de nacht van België naar Duitsland. Hierbij is in het zuidoosten van ons land opgetreden. Achter deze storing draaide de vrind in ons land naar richtingen tussen zuid en zuidwest. Hiermee werd zeer vochtige lucht aangevoerd, waarin zich op uitgebreide schaal dichte mist vormde Een hogedrukgebied boven Rusland trekt inmiddels naar het oosten weg, terwijl storingen boven de oceaan hun invloed win de Britse eilanden geleidelijk meer naar het vasteland uitbreiden- Dit geschiedt echter in een langzaam tempo, zodat de kans op regen het komende etmaal niet groot is. Wet zal de zuidelijke wind iets in kracht toenemen. Het blijft nog vrij warm voor de lijd van het Zon: 06.0719.05; maan: 05.29 18.59; hoogw. Schev-: 3.00—15.20. Vooruiteichten voor vrijdag: koeler, af en toe regen met kant op Rusland maant Indonesië DJAKARTA (Reuter) Rusland heeft Indonesië gemaand nog dit jaar een begin te maken met het aflossen van een lening ten bedrage van circa 2,5 miljard gulden. Een regeringswoordvoerder zei gisteren in Djakarta, dat de besprekingen die een Russische economische missie sedert vorige maand met de Indonesische rege ring voert, op dood spoor zUn gekomen. De Russen gaan van het standpunt uit, dat de terugbetaling van de schuld dit jaar moet beginnen op grond van een in het verleden met de toenmalige president Soekarno gemaakte afspraak. De woord voerder zei dat aan deze voorwaarde ech ter niet kan worden voldaan in verband met de zwakke tostand van de Indonesi sche economie. Indonesië wil zijn schul den aan alle crediteuren, in totaal onge veer 7,16 miljard gulden, op gelijke wijze aflossen zonder zijn economie te benade len. Over hervatting van in het verleden stopgezette Russische projecten in Indo nesië was nog geen besluit genomen, al dus de woordvoerder. De Russen wachten de adviezen af van hun experts, die ter plaatse een onderzoek instellen. SHV-directie UTRECHT De hoofddirectie van de SHV heeft met machtiging van de raad van commissarissen aan de heren J. W. Jeurgens en ir. C. J. Suylen de persoon lijke titel van directeur van de vennoot schap toegekend. Weersvooruitzichten voor vrijdag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: één tot zes; min. temp.: nul tot uier graden boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot drie graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: zeventig procent: kans op een geheel droog etmaal: dertig pet Weer in Nederland Weer in Europa Helsinki ïnnsbrüek Kopenhagen Lissabon lx)carno Luxemburg München zw. bew. 20 12 Nice licht bew. 2S is Oslo gch. bew. 31 13 Parijs geh. bew. 2* is Rome seh. be 31 Wenen half bew. 3t 18 ZOrlch zw. bew. 12 11 juan les pins,, alpenrally 1969: 3738 km door de franse alpen. 66 auto's aan 'de start, slechts 25 auto's aan de finish, hieronder daf55 met de equipe laurent-marche die eerste wordt in het al gemeen klassement der tourwagens en eerste in de klasse tot 1150 cc. opnieuw een duidelijk bewijs van de kracht en de betrouwbaarheid van de vol automatische daf. test'm zelf. j Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, I DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat Ju wenst) dp768- 34 i Naam:xi I J Adres: Plaats: J f In enveloppe zonder postzegel zenden aan DAF. antwooitrtummer 2000. Eindhoven. AUTOMATIC/VARIOMATIC L-»-—J Betoging in Den Haag De Stichting „Onderling Verband van Binnenschippers" heeft gisteravond be sloten om half september in Den Haag een protestdemonstratie te houden tegen de opheffing van de zgn. evenredige vrachtverdeling. De stichting is fel ge kant tegen het door staatssecretaris Keijzer aangekondigde besluit de schip- persbeurzen per 1 juli 1970 op te heffen. De schippersbeurzen verschaften de binnenschipper in de wilde vaart nog een redelijke kans op geregelde vrachten. Straks wordt de schipper vogelvrij. Er komen wel zgn. referentietarieven, maar gezien de overcapaciteit aan binnen schepen zullen vele schippers door de nood gedwongen onder de prijs gaan werken, zo zei voorzitter H. Akkerman na afloop van een vergadering in Rot terdam, die door ongeveer negentig schippers werd bijgewoond. De dag van de demonstratie staat nog niet vast, die hangt af van de mogelijkheid om door de staatssecretaris te worden ontvangen. De stichting zal naar aanleiding van haar plannen contact opnemen met de staats secretaris. Billijke verdeling Volgens de heer Akkerman zijn tach tig procent van de schippers voorstander van het beurzensysteem, omdat op de beurs via volgnummers een billijke ver deling van de hoeveelheid vracht wordt gegarandeerd. In korte tijd, na een re cente vergadering in Amsterdam, hebben reeds dertienhonderd van de zesduizend schippers een persoonlijke protestbrief getekend, zo vertelde de heer Akkerman. Deze dertienhonderd vertegenwoordigen een half miljoen ton aan tonnage, dat is eenvijfde deel van de capaciteit in de zgn. wilde vaart. Het is bijna onmogelijk om alle mensen te bei-eiken, omdat het op het ogenblik in de binnenvaart niet slecht gaat; vele schepen zijn onderweg. De Stichting Onderling Verband is niet opgenomen in de overkoepelende fede ratie van binnenschippersverenigingen. De stichting organiseerde twee jaar ge leden een staking, gericht tegen de op heffing van de beurzen, die door de meerderheid van de schippers werd op gevolgd. Ontslag minister in Tunesië: einde Cuba-experiment TUNIS (AP) Bij een drastische kabinetswijziging is de drieënveertig jaar oude minister van Planning en Nationale Economie van Tunesië. Ahmed Ben Salah, ontslagen. Deze heeft acht jaar lang geprobeerd een op Cuba georiënteerd collectief landbouwsysteem in te voeren. Hij had vrijwel onbeperkte zeggenschap over ieder aspect vam het economische leven in het land. Zijn landbouwplannen stuitten op steeds meer tegenstand van de conservatieve Tunesische boeren. In februari werd de Tunesische minister, die een nieuwe „productie-eenheid" ten zuiden van Tunis inhuldigde, door de boe: en met stenen bekogeld. Hij moest door de politie gered worden, die schoten in de luöht loste- V erplaatsingsduur van militairen DEN HAAG (ANP) Minister Den Toom (Defensie) is van mening, dat moet worden vastgehouden aan de normale verplaatsingsduur van Nederlandse mili tairen builen ons land. Deze verplaat singsduur is, zoals bekend, in het alge meen gesteld op drie jaren voor gehuw den, die zioh dobr hun gezin laten ver gezellen, alsmede voor ongehuwden en op twee jaren voor gehuwden, die hun gezin in ons land achterlaten. Aan een langere verplaatsingsduur zijn in de regel bezwaren verbonden. Wel is mi nister Den Toom bereid zijn goedkeüring te hechten aan verzoeken van de in de Bondsrepubliek geplaatste militairen om na een verblijf van drie jaren deze met maximaal twee jaren te verlengen, mits het individuele carrièrebeleid zich hier tegen niet verzet en er geen andere ge schikte militairen voor uitzending op vrijwillige basis beschikbaar zijn, dan wel wanneer sociale en/of dienstbelangen zulks gewenst maken. Minister Den Toom heeft dit de Tweede Kamer mee gedeeld in antwoord op schriftelijke vragen. Hieruit blijkt ook, dat venhuis- kosten gemiddeld 3500.belopen. NOOTDORP Het totalisatorgebouw op de Nootdorpse renbaan is sinds gis teren verrijkt met een mobiel object. De versiering werd in opdracht van d* Nootdorpse draverüvercniging ontwor pen door ir. II. V. Gerritsen en de Voor- burgse kunstenaar Frans Letterie. In het object zijn ruim 270 cijfertjes verwerkt in de meest willekeurige volg orde en rangschikking, waarmee de wind kan spelen. Daarmee wil men dulden op de wisselvalligheid van het lot. Boven de cijfers zijn een aantal beweegbare paardjes aangebracht, waarmee men aan wil tonen dat allee om het paard draait De cijfers zijn vervaardigd door leerlin gen van de ló ge re technische «hooi ia Voorburg

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11