S)e ÊcidóeSoiiAmit VOLKSFRONT VERANTWOORDELIJK Bomaanslagen door kinderen gepleegd KASSIER NEERGESCHOTEN BIJ OVERVAL IN OMMEN Politie arresteert zeven handelaren CHU en KYP blijven verder zoeken naar samenwerking Ook overval op bank in Amsterdam In Uw Dans- en Praethuis Evert Castelein Onderzoek verloopt moeizaam in Den Haag In Rotterdam, Amsterdam en Den Haag 169 VLOTTE MEISJES Evert Castelein Staking van leraren gaat niet door in Leiden Koninklijke Zout biedt op Int. Salt Loongrens ziekenfonds 16 mille Geen fijne huisjes DEZE WEEK NOTA AAN AFDELINGEN PAPENGRACHT 32 - LEIDEN POSTBUS 11, TELEFOON 20935 REDACTIE 20015 en 25594 ADVERTENTIE AFDELING 20826 GIRO 10 30 03 Bank: Amro-Bank N.V., Leiden Dir.: Drs. J. H. M. Brader J F. J. M. Koens Hoofdred. F. J. Plug - chefred. H. P. M. Heruer ABONNEMENT (bij vooruitbetaling) p.w. 1.10, p. mnd. 4.70, p. kwart. 14.10; fr p. post 16.95 ADV. (excl BTW) 22 ct. p. mm. Telefoontjes 2.- KLACHTEN bezorging tel. 33839 (18 00—19 00 uur) DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN TAMELIJK ZONNIG De weersverwachting, meegedeeld door het KNM^ geldig tot mofgenavond: Vrij warm en tamelijk zonnig en later op de dag een kleine kans op onweer. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. 60e jaargang, rio. 17.847 Van onze correspondent) OMMEN Op de AMRO-bank in Ommen is vanmorgen om half negen een gewapende roofoverval geploegd. BU deze overval werd de 64-jarige waarnemend kassier H. Boeve uit Dedemsvaart ernstig gewond. Toen hü weigerde te voldoen aan het bevel van de rovers hen geld te geven, schoot één van hen hem in de buik. De heer Boeve, die directeur van de AMRO-bank- lilialen in Ommen en Dedemsvaart is. werd naar een ziekenhuis in Zwolle overgebracht. Ruim een uur na de overval slaagde de politie er in één der overvallers in Ommen te grijpen. Hij had zich in de struiken verborgen. Nadat het schot was gelost, zijn de beide overvallers er onmiddellijk van door gegaan. De bankbediende B. de Lange heeft hen nog achtervolgd, maar door de marktdrukte in het centrum raakte hij ze spoedig kwijt. Er schijnt slechts weinig geld te zijn ontvreemd. De alarminstallatie van de bank heeft niet gefunctioneerd. In heel Nederland zoekt de politie naar drie rovers .die gistermiddag in het bijkantoor van de Spaarbank voor de Stad Amsterdam op klaarlichte dag aan de drukke Middenweg in AmSterdam-Ooet 72.245 gulden hebben buitgemaakt. Dui delijk is bij de overval gebleken, dat er iets niet geklopt heeft met het alarm systeem. Kassier Polman wist de alarm knop in te drukken, toen één van de rovers met het pistool in de hand over de balie sprong en geld eiste. Ei- gebeurde echter niers en de mannen kenden onge stoord hun gang gaan. terwijl het per soneel en de aanwezige klanten van het bijkantoor met iets. dat op een stengun leek, in bedwang werden gehouden. Pas drie minuten nadat de overvallers ver dwenen waren ln een gestolen auto. die met draaiende motor voor de deur stond en die ln de nabijheid van de plaats van de misdaad is teruggevonden, arriveerde de politie. Kassier Polman zegt. alles ge daan te hebben om tijd te rekken- Eerst overhandigde hij de rovers alleen het geld uit zijn werkbakje, maar hij werd ge dwongen, de kluis te openen. Daar over handigde hij zo langzaam mogelijk pakjes met bankbiljetten van 25 en 100 gulden, maar het baatte niet. Pas toen de over vallers vonden, dat hun buit groot genoeg was, trokken zij zich terug. De politie heeft nog geen enkel spoor. Drie employés van het bijkantoor van de Spaarbank voor de Stad Amsterdam, die gisteren werden geconfronteerd met drie bankovervallers. Links loket beambte G. Stoppelsteen, die trachtte te vluchten, maar werd achterhaald: in het 'midden Cora Klinkum, die met een pistool werd bedreigd, en rechts kassier E. J. C. Polman, die het geld uit de kluis moest halen. (ADVERTENTIE) wordt de laatste hand gelegd. De Bar komt er aan. De T.V. is er voor de Fabeltjeskrant, Het vloer tje was en is om te zoenen Ook het vrije-zit en praethoekje komt klaar. Welkom Feestelijke Dansavonden Lisse Zaterdag 8 uur Leiden Zaterdag 8 uur Leiden Zondag 8 uur Van één onzer verslaggevers I DEN HAAG - AMMAN. De Palestijnse verzetsorganisatie „Volksfront voor de bevrijding van Palestina" heeft de verant woordelijkheid opgeëist voor de aanslagen op de Israëlische ambas sades in Den Haag en Bonn en het El Al-kantoor in Brussel. Het Volksfront heeft de namen ge noemd van de plegers van de aanslagen. De granaat in Den Haag werd gegooid door de 16-jarige Wael Mohammed Has san; de aanslag in Brussel was het werk van Abel Abdel Moneim Saaoun (16) en Khated Ibrahim Abdel Razzak (13): in Bonn werd de aanslag gepleegd door de 15-jarige Talaat Hassan Ismael. Alle plegers van de aanslagen behoren tot de jeugdeenheid „Ho Tsji-minh" van het Volksfront. Namens de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de plaatsvervangend secretaris-generaal van het ministerie zijn spijt uitgesproken tegenover de ambassadeurs van Israël en West-Duitsland over de aanslag. De Haagse politie is momenteel volop bezig met het onderzoek in de zaak van de bomaanslag. Het enige houvast dat men heeft is de mededeling van de jongen, dat hij uit Jordanië komt. Het verhoor verloopt moeizaam met behulp van twee tolken. De jongen maakt een brutale indruk en laat niet blijken, dat hij spijt heeft vati het gebeurde. De handgranaat, die de jongen gooide, is van Russische makelij. Dit hebben deskundigen vanmorgen vastgesteld. Van de handlanger, die de jongen zegt gelhad te hebben, ontbreekt ieder spoor- Inmiddels heeft de politie besloten de Israëlische gebouwen in Den Haag extra- bewaking te geven. Onder de extra bewaking vallen onder meer de ambas sade, het woonhuis van de ambassadeur, I de ambassaderaad en drie synagogen. De ravage, die ontstond toen de granaat ontplofte in de woning van de eerste secretaris van de Duitse ambassade. ADVERTENTIE ROTTERDAM (ANP) Rechercheurs van de Rotterdamse politie hebben de afgelopen weken, naar vandaag bekend is geworden, zeven mannen gearresteerd die allen te maken hebben gehad met een omvangrijke handel in verdovende middelen. De arrestaties werden ver richt ln Rotterdam. Amsterdam, Den Haag en Veere. Drie van de mannen zün inmiddels aan de officier van justi tie voorgeleid, de overigen kregen een proces-verbaal wegens overtreding van de opiumwet. De zeven mannen waren allen afnemers van de 22-jarige Rotter damse auteur Frederik B., die op het ogenblik in een gevangenis te Cadiz (Spanje) verblijft. De auteur werd enige tUd geleden in Algecira* gearresteerd wegens smokkel van hennep uit Ma rokko. De arrestatie van Frederik B. leidde, na een omvangrijk onderzoek door de Rotterdamse recherche, tot de (ADVERTENTIE) Charmant, steengoed gekleed wachten nog op 169 sportiei jongemannen, oin (samen) steei goed te leren dansen. Nu (nog) kath. milieu. Roelofarendsveen: Maand. 9 u. Hillegom: Maandag 7 u. Leiden: 30 klubs Bocrhaavelaan 13 - 01710 - 52054 i Nederlandse af- Begin augustus van dit jaar werd de Rotterdamse auteur door rechercheurs van de Spaanse politie aangehouden. Hij had toen 1 kg hennep in zijn bezit, die hij in Marokko had gekocht en over de Spaanse grens had gesmokkeld. Een in specteur van de afdeling verdovende middelen in Rotterdam vloog naar Spanje en zette daar het onderzoek voort. Na langdurige verhoren bekende B. dat hij in de weken voor zijn aanhou ding al grote hoeveelheden hennep de Rotterdamse politie spreekt van vele kilo's vanuit Marokko via Spanje naar Nederland had vervoerd. Uit het in Ne derland verrichte onderzoek bleek dat B. een belangrijk deel van de naar Neder land gesmokkelde hennep al had ver kocht. Bij de arrestatie van de zeven af nemers vond de recherche in totaal nog 4 kg hennep en hasjiesj. Van de zeven in Nederland gearresteer de mannen zjjn er inmiddels zoals gemeld drie aan de officier van justi tie voorgeleid. Dit zjjn een 32-jarige -bankwerker uit Veere, een 24-jarige tekstschrijver uit Amsterdam en een 22- jarige grafisch tekenaar uit Den Haag. De granaat, die de Arabische jongen gisteren nog op zak had. Een granaat van hetzelfde type werd gisteren in de richting van de Israëlische ambassade gegooid en kwam terecht in een ernaast gelegen woning. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De leraren van de scho lengemeenschap „Sint Agnes" in Leiden gaan vrijdag niet in staking. Maandag avond heeft men besloten ervan af te zien. Op de vergadering van leraren kwam de vraag aan de orde of de actie waartoe men reeds besloten had, doorge zet moest worden. Er waren nogal wat tegenstanders. Zij hadden tot hun spijt geconstateerd, dat het verhoopte sneeuwbaleffect van de actie vorig schooljaar op gang gebracht door het Twickelcollege is uitgebleven. Scholen, die tot actievoeren besloten hebben, staan thans nog te zwak om als een effectieve pressiegroep op te treden, aldus de tegenstanders. Toen het voorstel wel of niet staken in stemming werd gebracht staakten de stemmen. Omdat voor het voeren van actie solidariteit een eerste vereiste is, besloten de docenten van de scholen gemeenschap St.-Agnes de demonstratie ve actie geen doorgang te laten vinden. Unaniem zijn de docenten wel van me ning, dat dit zeer zeker niet betekent dat de ongerustheid over het regeringsbeleid inzake de uitvoering van de mammoet wet ook maar enigszins verminderd is. Zij zullen blijven ageren zolang er geen garanties bestaan dat de leraren opti male inspraak hebben in het onderwijs beleid en zolang niet al hun grieven zijn ingelost. Van Egmond organiseert dinsdagavond 16 september ren bijzondere bont modeshow, n de Holiday Inn Hat entreegeld ik/ 5.— Incl. consumpties. van egmond bontmodeshow Van Egmond - Internationale bontmode - Breestreat 173 - Laid«n. Tel. 0171023337 Van één onzer verslaggevers) ARNHEM Koninklijke Zout-Organon N.V. heeft gisteren een bod gedaan op één miljoen aandelen, zijnde ongeveer 52 procent van het geplaatste aandelen kapitaal, van de in dc L'SA gevestigde vennootschap International Salt Compa ny van 46,50 dollars in contanten per aandeel. Het bod houdt in. dat KZO al le haar aangeboden aandelen tot een to taal van één miljoen zal aanvaarden, mits het aantal aangeboden aandelen 800.000 te boven gaat. Voorts houdt het bod in, dat KZO het recht heeft, indien meer dan 1 miljoen aandelen aangeboden worden, de meer dere hoeveelheid te harer keuze geheel of gedeeltelijk te kopen. Het bod is van daag van kracht geworden en loopt, be houdens verlening, af op 30 september 1969. Dc heer E. L. Fuller, voorzitter van de „Board of Directors" van Interna tional Slat Company, heeft verklaard dat het bod van te voren door KZO met de directie van International Salt Company is besproken en hij verklaar de voorts, dat de directie van Interna tional Salt Company het bos als vriend schappelijk beschouwt en, op lange ter mijn, als gunstig voor International Salt Company. De heer Fuller, de andere le den van het bestuur van de vennootschap en hun familieleden verwachten voor een deel van hun aandelen van het bod ge bruik te maken. De slotkoers van de aandelen International Salt Company op de New Yorkse beurs was vrijdag 5 sep tember 1969: 34,75 dollars. Voorstel (tan Ziekenfondsraad UTRECHT (ANP) De federatie van door verzekerden cu medewerken be stuurde ziekenfondsen (YMZ), dc central* bond van onderling beheerde ziekenfond sen (CBOZ) en de r.-k. bond van zieken fondsen hebben de ziekenfondsraad in een gezamenlijke brief gevraagd om de loongrens van de ziekenfondsverzekering extra te verhogen. Deze loongrens (momenteel 13.800,gaat normaliter omhoog met dc gecombineerde loonprUs- index. Men wil naar de 16.000.toe. Inwilliging van dit verzoek zou dan ook betekenen, dat de loongrens op 1 janu ari 1970 de 17500.zou benaderen. (ADVERTENTIE) nachtrust Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het partijbestuur van de K.V.P. wil positief zoeken naar een verdere samenwerking met de A.R. en de C.H.U. De afdelingen, werkgroepen en kringbesturen ontvangen nog deze week een nota met voorstellen van hel partijbestuur over deze samenwerking. Deze nota houdt onder meer in dat verder overleg gevoerd moet worden n gemeenschappelijk kernprogram met een aantal duidelijk omschreven beleidspunten. Mr. A. van der Stee, vooratter van de KV.P., zei hierover gisteravond: „Het bestuur heeft zijn standpunt over een verdere samenwerking al bepaald. De uiteindelijke beslissing valt in de partij raad op 28 en 29 november". De besturen van de A.R. en de C.H.U. zijn nog niet zo ver. Waarnemend-voor zitter C. van Mastrigt van de C.H.U. twijfelde echter niet aan de bereidheid van het bestuur om een even positief voorstel voor zijn partij samen te stellen als het K-V.P.-bestuur. „Ik ga er in ieder geval van uit, dat wij samen tot een basisprogram moeten komen. Ook al weet ik, dat ik straks geen voorzitter meer ben", aldus de heer Van Mastrigt. De twee voorzitters deden deze uit spraak gisteravond bij het bespreken van het rapport over het welzijnsbeleid. Het is het laatste stuk van de gespreksgroep 18 van de A.R., C.H.U. en K.V.P. Het ligt nu aan de drie partijen zelf of zij nog verder willen gaan met hun samen werking. Hoe de A.R. er tegenover staat, ie nog steeds een niet beantwoorde vraag. Dr. W. Hoogendijk, directeur van de Dr. Kuypersstiohtiing, meende echter, dat ook het A.R.-bestuwr een positief voorstel zal doen aan partijconvent. Voorzit ter dr. A. Veerman was gisteravond niet op de bijeenkomst aanwezig om zelf antwoord op deze vraag te geven. Ook 's avonds laat was hij nog niet bereik- ln november moet de principiële be slissing vallen, of de drie confessionele partjjen nog verder willen zoeken tot een bepaalde vorm van samenwerking- Daarna gaan de partüen zich eerst af zonderlijk beraden over een gezamenlijk politiek kernprogram, wanneer de prin cipiële beslissing positief uitvalt. De stof voor dit gezamenlijk politiek kernpro gram is aanwezig in de zeven rapporten, die de groep van 18 de laatste anderhalf jaar samengesteld heeft. Of het tenslotte zal komen tot een ge zamenlijk program van de drie partijen hangt vooral af van de A.R.-radicalen. Sommigen van deze radicalen hebben in hun commentaar op de woorden van de C.H.U.l en KV.P.-vooraitters al laten uitkomen, dat zij voorlopig niet bereid zijn voor een verdere samenwerking te kiezen. „Eerst zal er in de C.H.U. en de K.V.P. nog heel wat moeten verande ren", aldus hun reacties. Intussen is het nu wel duidelijk ge worden, dat de A.R., C-H.U. en K.V.P. in een aantal provincies een bepaalde vorm van samenwerking gevonden heb ben of zoeken voor de verkiezingen van volgend jaar voor de Provinciale Staten. De advertenties z(jn er al geweest: mooie, hele huisjes te koop in het landelijke Noordhollandse Heerhugowaard en dat tegen een soepel kapitaaltje Er zit echter zo blijkt wel een „maar" achter. Het is inderdaad zo. dat cr in Heerhugowaard (tussen Alkmaar en Hoorn) liefst twee straten huizen te koop staan. Er zijn echter al bewoners geweest. Maar men ontdekte ineens scheuren die tot spleten uitdijen, brokjes vallend steen, die groeiden tot b-rokken, kortom de huizen bleken niet al te best te zijn gebouwd noch te stevig op het fundament te staan. De bewoners zijn stuk voor stuk weggegaan, ritten nu letterlijk op straat uit angst voor vallend puin. De huizen staan tc koop. maar de bewoners hebben op de deuren heel duidelijk de lijst klachten geformuleerd Aspirantkopers, die het niet erg vinden over luttele jaren in een ruïne te zitten, weten dus waar ze aan toe zijn!

Leidse Courant | 1969 | | pagina 1