Woningnood is in Rijnsburg voorlopig nog niet opgelost overheersing Kunstskibaan op Duinrell Interkerkelijk beraad in Noordwijkerhout Gewonden op de weg Pretcentrum naast middenstandsshow P. I. T. '54 BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1969 Burgemeester B. H Koomans op receptie van 40-jarige woningbouwvereniging „Spinoza,, (Van onze correspondent") RIJNSBURG Met een feestelijke herdenking in de vorm van een receptie, heeft de Rijnsburgse woningbouwvereniging „Spinoza" zaterdagmiddag in de hal van het Rijnsburgse raadhuis haar 40-jarig bestaan gevierd. Een derde deel van de Rijns burgse bevolking woont in een huis, dat door deze vereniging werd gebouwd. Voorzitter van de jubileumcommissie, M. J. Goudriaan, vond het be staansrecht van de vereniging hiermee afdoende bewezen, zo verklaarde hij bij de opening van de receptie. Namens de gemeente bood hij het Spi- nozabestuur een bandrecorder aan, want „het is altijd goed te achterhalen wat er precies gezegd is". Voorzitter H. J. de Haan, van de Coöp. Raiffensenbank. bood een wandklok aan. Een comité van leden van Spinoza heeft een actie ge voerd om het bestuurshuis te kunnen verfraaien. De heer C. de Boer over handigde namens dit comité diverse attributen en siervoorwerpen voor de bestuurstafel. Namens de r- d leden getuigde mevr. De Haas-Krom hout van de waardering voor Spinoza j Inspraak Mr. C. M. van den Hoff, directeur van de Nationale Woningraad, deelde mee, dat op de vergadering van de afdeling Zuid-Holland, die juist die dag bijeen- j kwam, ook aandacht aan het jubileum is besteed. „Er is de laatste jaren veel veranderd en het tempo is adembenemend. niaar aan de andere kant bljjft het kunnen I van de mens toch beperkt", zo zei hy. I „De problemen van de toekomst, zoals I vormgeving en inspraak, blijven er. Ho- j pelijk zullen de bewoners hieraan mee willen doen, zodat er geen eenrichtings-1 verkeer ontstaat. U kunt bij alles wat u tegenkomt altijd een beroep op ons bureau doen". J.M. T Relatie tussen tv en toneel moet beter HILVERSUM (ANP) In januari 1970 gaat de AVRO beginnen aan een om vangrijke uitbreiding en vernieuwing van het studio- en kantorencomplex in Hilversum. De ledenadministratie zal van Amsterdam ook naar Hilversum worden overgebracht. Men hoopt de plannen binnen vijf jaar te kunnen rea liseren. Er zal een bedrag van ongeveer zeven miljoen gulden mee gemoeid zijn. De reserve die voor dit doel gevormd is, bedraagt momenteel vier miljoen Dit deelde zaterdagmiddag mr. L. H. Slotemaker, voorzitter van de AVRO, mede op de ledenvergadering van deze omroepvereniging in het Congresge bouw te Den Haag. Mr. Slotemaker „Onderwijsfront" distancieert zich van lerarenactie LEIDEN. Het Leldse Onderwijs front (scholieren en studenten) zal a.s. vrijdagmiddag om vier uur op de Ko renbeurs een demonstratie organiseren In aansluiting op de actie van een aan tal Nederlandse scholen, begonnen door het Twentse TwlckeleoUege. Het Onder wijsfront distantieert zich daar enigs zins van om verschillende redenen. Het Onderwijsfront verwijt de leraren geen leerlingen bij de actie te betrek ken en hetzelfde te doen als wat zij de minister verwijten: Niet meer dan praten, geen inspraak toe te kennen aan de andere partij. Voorts vindt men dat de leraren te weinig kritiek op de Mammoet zelf hebben (eigenlijk al leen op de uitvoering daarvan). De kritische Onderwijsfronters noemen de school van de Mammoetwet een su- perselectiesysteem: zittenblijvers wor den verwezen naar een speciale scnool, hetgeen vooral in de lagere sociale mi lieus zal leiden tot een lager onderwijs niveau: de prikkel tot schoolgaan is hier bij de ouders niet zo sterk. Van de doorstroming komt volgens het On derwijsfront niet veel terecht; naar bo ven (een moeilijker schooltype) zal dit moeilijk blijken. Tenslotte heeft het Onderwijsfront kritiek op het feit. dat met 12 jaar de scholieren al moeten kiezen, waardoor ze teveel beperkt worden in hun toekomstmogelijkheden. Men concludeert daaruit, dat het Mam moetscholensysteem alleen een directe opleiding voor een vak verzorgt, maar geen functie vervult ten behoeve van persoonlijke vorming en algemene ont wikkeling. Een en ander wordt nader toegelicht in een bij de ALSV verkrijg bare documentatiemap. D. van der Mey: Wij zijn op financieel, sociaal en moreel gebied aansprakelijk" „Dank zij het werk van „Spinoza" en de enorme inspanningen van het bestuur is Rijnsburg totaal veranderd", aldus burgemeester B. H. Koomans, die als eerste spreker het woord voerde. Hij compli menteerde de vereniging eveneens met de uitgave van het jubileumboek „40 jaar bouwen". „De woningsituatie in Rijnsburg is nog verre van rooskleurig", aldus de burgemeester, „en het ziet er nog niet naar uit, dat we de eerste jaren in die behoefte kunnen voorzien". van der Meij. Hij meende dat het bestuur zich terdege bewust is van haar aan sprakelijkheid op sociaal, financieel er moreel gebied, al lijken sommige be slissingen voor de buitenstaander wel eens wat vreemd. „Het doel van Spinoza, doen wat mo gelijk is voor de naaste, is ook vandaag nog van kracht," aldus commissaris D. Andere facetten Nadat ook oud- en ere-voorzitter K. Zandbergen het woord had gevoerd, richtte tenslotte de huidige voorzitter, C. Noort een dankwoord tot de vele belangstellenden, onder wie het voltal lige college van b. en w., oud-burge meester mr. P. Höweler en vele anderen die bloemen en geschenken aanboden. „Gezamenlijk moeten wy trachten ons goede dorp leefbaar te houden. De eerste taak van Spinoza" is huizen te laten bouwen, maar wy mogen er daarnaast niet aan voorbijgaan dat er ook nog andere facetten aan die leefbaarheid zitten," aldus de heer Noort. Wijkcomité Noord-Hofland Doel: Betere verbinding met stadsdeel Zuid-West Ontevredenheid over scholen en winkels in nieuwe wijk VOORSCHOTEN Een merkwaardig gemêleerd gezelschap heeft dit week einde het wijkcomité Noord-Hofland opgericht. Eerste oogmerk van de wijk raad van de nieuwe wijk in Noord- Voorschoten is de gemeente Leiden ver zoeken zo vlug mogelijk een nieuwe verbinding te maken tussen de Leidse- weg en de stadswijk Zuid-West. PSP-raadsleden, middenstanders uit Z.- West, ouders van schoolgaande kinde ren van de Leidseweg en Noord-Hof land en consumenten uit die wijk w het er broederlijk over eens dat er actie moet worden gevoerd. De bewoners ten nu een groot eind omrijden er gevaarlijke kruispunt bij De Vink pas seren. De Voorschotense scholen en win kels vindt men niet aantrekkelijk. De middenstanders van Zuid-West zien een wijk, waar enkele duizenden mensen J. Hasenoot 40 jaar drukker RIJNSBURG Woensdag 10 sept. hoopt de heer J. Hasenoot, Duinstraat 62 te Katwyk aan Zee, te herdenken dat hy 40 jaar by drukkerij Verhagen te Ryns- burg werkzaam is. Op 21-jarige leeftyd kwam hy in dienst en is opgeklommen tot chef-drukkery, welke funktie hy al vele jaren vervult. De a.s. jubilaris ge niet dan ook grote waardering en hoog achting voor z'n persoon en werk. In de vooroorlogse jaren waren het lange dagen, tot zelfs diep in de nacht dat gewerkt moest worden om alles tij dig gereed te krijgen, terwijl de bezet tingsjaren ook problemen meebrachten. De naoorlogse tijd bracht in het bedrijf uitbreiding en modernisering, maar bij alle verandering is de grote toewijding van de a.s. jubilaris gebleven. De heer Hasenoot heeft ondanks zijn steeds drukke werkkring de bereidheid weten op te brengen aktief mede te werken aan het kerkelijke leven in de gemeente Katwijk aan Zee. Hij is 20 jaar bestuurslid van de Confessionele vere niging en sedert een paar jaar wijk- ouderling der Ned. Herv. Gemeente. Receptie vindt plaats van 4-5 uur in de raadzaal te Rijnsburg. V iswedstrijd LEIDEN De personeelsver. (Royal) hield een viswedstrijd in De Vliet. De vangst was goed. Uitslag: 1 G. Te gelaar 1070 gr. 9 stuks; 2 J. Gommans 915 gram 17 stuks; 3 J. Leuerin 870 gr. 17 stuks; 4 v.d. Steen 825 gr. 14 stuks; 7 De Witte 550 gram, 9 stuks; P. Apel doorn 445 gr. 5 stuks; 9 J. v. Went 405 gram 7 stuks; 10 V. Weber 380 gram 7 stuks. De aan de schaal gewogen vis W ASSENAAR Op zaterdag 13 sep tember a.s. zal de burgemeester van Wassenaar, mr. W'. J. Geertsema, op het Recreatiecentrum Duinrell te Wassenaar een nieuwe kunstskibaan openen. Dee kunstskibaan is aangelegd op initia tief van de Stichting tot Bevordering van de Skisport in Nederland (SBSN). Onder leiding van bekwame skileraren kunnen zowel beginnelingen als gevor derden zich hier in een natuurlijke om geving voorbereiden op de wintersport vakanties. Voor deelname aan de cur ia geen reisverplichting of lid- moeten komen wonen, als potentiële klant wegvallen. PSP-gemeenteraadslid Amptmeijer en zijn collega van Gedepu teerde Staten Van Steenis tenslotte zien in de actie niet alleen mogelijkheid bij de verschillende instanties Leiden, Voorschoten, de provincie en de aanne mer van het werk) aan te dringen op snelle verbetering van de toestand, maar ook om een actieve wijkraad in het leven te roepen. De reeds begonnen handtekeningenactie zal op efficientere wijze worden voort gezet. Dezer dagen krijgen de bewoners van de wijk een stenciltje in de bus, dat de doeleinden uiteenzet. Iemand van het wijkcomité zal vervolgens de hand tekeningen komen ophalen. Gezien de gang van zaken verwacht men, dat ze ker 80 pet. der bewoners tekent. Hillegoms jongeren in ludiek centrum HILLEGOM Een aantal Hillegomse jongeren hebben destijds tot de raad het verzoek gericht tot spoedige toewijzing van een recreatie-onderkomen. Dit punt werd reeds in de raadsvergadering van 11 april jj. ter sprake gebracht. Inmid dels is een bloembollenschuur van de nv de Brabander aan de Vossenlaan leeg gekomen en werd onderzocht of een ge deelte daarvan voorlopig tot recreatie ruimte is in te richten. Volgens een rap port van O.W. is dit inderdaad mogelijk en de kosten van inrichting worden ge raamd op 6.400,- zonder de aankleding, die de jongeren zelf zullen verrichten. i de woningbouw- Zwemles voor boven de 65 WASSENAAR Een dertigtal Was- senaarse bejaarden heeft de stoute schoenen aangetrokken - of beter ge- zegt uitgetrokken! - en zich aangemeld voor zwemlessen in het sportfondsen- bad. Iedere week op vrijdagavond zullen zy in het instructiehad in de kelr'er (Van onze correspondent) van het sportfondsenbad - en later wellicht lil het grote bod - in groepje» ajgeiop,,, vijf jaar Is er in de van 8 zwemles krygen. kerstweek een interkerkelijke bjjeen- Ter gelegenheid van de start van deze komst geweest in Noordwjjkerhout. De zwemlessen kwamen de burgemeester I kleine groep, die deze vieringen organi- en de besturen van UW en van de seerde, heeft de afgelopen twee jaar óók R.K. Bejaardensocieteit en van de Fe- de 4 mei-herdenking verzorgd. Vele goe- deratie van Bejaardenbonden van hun de kontakten kwamen zo tot stand, belangstelling blijk geven. Sinds kort is deze groep van vier uit- De bejaarde zwemsters en zwemmers gebreid en heeft daarbij een héél nieuwe en de genodigden werden verwelkomd i vorm en óók andere doelstellingen ge- door de directeur van het sportfondsen-kregen. Het „interkerkelijk beraad", zo- bad. de heer B. Timmermans, die enkele als de groep nu heet, zal het kontakt goede raadgevingen gaf en de dames en tussen de Kerken ter plaatse bevorde- heren veel succes toewenste. Burge- ren en die acties ondernemen waarbij meester mr. W. J. Geertsema felici- efn beroep op haar wordt gedaan, van- teerde de initiatiefnemers. Naast vele ,lit de no°d in de wereld, nood zowel andere activiteiten die al door de be- dichtbij als veraf, jaarden in Wassenaar wordt ontplooid - Q ir w,-,- ,Lei„De kerken hebben komt nu ook het zwemmen. Hij wenste de deelnemers aan de lessen veel succes :n veel genoegen toe. Wagens met stro in lichter laaie RIJNSBURG Als de kat van huis dan dansen de muizen. Wellicht heeft de rode haan zaterdagmiddag zo gedacht toen hy in het straatje gelegen tussen de openbare- en kleuterschool, middels een paar met vuur spelende kinderen een tweetal in totaal met drie ton stro geladen wagens van de heer M. den H. als zijn prooi opeiste. Omdat de Rijns burgse brandweer een dagje uit was, bond de Katwijkse brandweer onder lei ding van haar ondercommandant de heer A. Parlevliet de strijd tegen de vlammen aan. In welgeteld negen r ten was zij ter plaatse en kon daardoor verhinderen dat de beide schoolgebou wen een prooi der vlammen werden, zij het dat veel ruiten en ramen sneuvelden of schade opliepen. Uit de aard der zaak vergde het blussingswerk nogal veel tijd omdat de hele zaak uit elkaar ge haald moest worden. De schade aan d gebouwen wordt door de verzekering gedekt. SASSENHEIM Jan Boekei ii op de 45ste jaarvergadering van Tey- lingen benoemd tot „voetballer van hel jaar" van deze Sassenheimse voetbal vereniging. De heer E. Waasdorp kreeg bij zijn afscheid als voorzitter van de jeugdafdeling het ere-lidmaatschap geboden. Het bestuur van Teylingen werd in zijn geheel herkozen. DINSDAG 9 SEPTEMBER Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- ter'.aan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan. Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat. Oppen- heimstraat. DONDERDAG 11 SEPTEMBER Buurt 2L Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pellkaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- vensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuld-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Ouae Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdy'k, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht. St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug). Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg. Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat. Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr. Spaarnestraat, Lekstraat. zich duidelijk achter dit beraad gesteld. De r.-k. pastores worden vertegenwoordigd door kapelaan W. de Munck. Als straks de nieuwe dominee benoemd is zai hij als geeste lijke de plaats van ds. Smits innemen. De andere leden zijn: namens de hervormde gemeente. G. Visser; namens de r.-k. kerk in De Zilk: H. van Woesik; I namens de Victorparochie: mevr. Looijesteijn en mevr. Negenborn. namens de St.-Jozefparochie: mej. J. Groenen en dhr. C. de Groot; namens Sancta Maria: zr. Servatius; en namens St.-Bavo broeder v. d. Heuvel. Als muzikaal medewerker dhr. J. Postma Zowel uit de r.-k. parochie De Zilk als uit de herv. gemeente Noordwijkerhout zal nog een lid worden aangetrokken. Op het programma staan voorlopig de vredesweek. het werk van Novib (voor ontwikkelingslanden), de kerstbijeen komst en de Internationale Bidweek (1-25 januari). Al werkende zullen zich ongetwijfeld voor de groep steeds nieuwe mogelijk heden voordoen. Adres van het vooi'lopig secretariaat is Schoolstraat 35. NAAR EEN LEEFBAARDER „NOORD" Drie nieuwe voorzieningen ALPHEN Woendag 10 september a.s. krijgen de bewoners van Alphen-Noord er enkele voorzieningen bij. Om 10 uur Vredesweek in Noordwijkerhout (Van onze correspondent) NOORDWIJKERHOUT Van zondag 21 tot zondag 28 septem ber wordt door het Interkerkelijk Vredesberaad, waaraan acht ker ken samenwerken, in Noordwijker hout de derde Vredesweek geor ganiseerd. Dit jaar zal de aandacht gericht zijn op de verhouding tus sen de ontwikkelingslanden en de rijke landen. Voor Noordwyk, Noordwijkerhout en De Zilk Is door een aantal jongeren van het college Leeuwenhorst een werk groep gevormd, die het thema van de Vredesweek 1969: „Werken voor de vrede; welvaart voor de wereld" onder de byzondere aan dacht van de inwoners van de streek willen brengen. Er Is een uitgebreid aktie-pro- gramma opgesteld. De scholen in de drie plaatsen zijn uitgenodigd om met de leerlingen het thema van de Vredesweek uit te werken in gedichten, opstellen, tekeningen en andere expressiemiddelen. Om dat bij alle te voeren acties het verstrekken van inofrmatie over de tegenstelling tussen rijke en arme landen voorop staat, wordt vrijdagavond 12 september om 8 uur in de hal van de Irene-school aan de Viaductweg de film „Voed sel of hongersnood" vertoont. Deze film, met grote vakmanschap samengesteld, is een schokkend document geworden over toestan den, de men In onze tijd nauwelijks voor mogelijk gehouden zou heb- Bij grote belangstelling wordt om 8 uur die avond een tweede voor stelling gegeven. Hoogtepunt van de aktie is het weekeinde van 20 en 21 september. Dan zal op indringende wijze de aandacht van de inwoners van Noordwijkerhout voor de verhou ding rijke en arme landen en de ontwikkelingshulp worden ge vraagd. opent de burgemeester, mr. R. M. Gal las, het noodwinkelcentrum aan de Dia mantstraat. Een half uur later opent mevrouw H. W. Gallas-Dortland het Medisch Wijkcentrum van de Samenwer kende Kruisverenigingen. Tien voor elf stelt de burgemeester de buslijn van West-Nederland" open, die voorlopig 'n een uursdient onderhoudt van Alphen- centrum naar Alphen-noord, een lang verbeide doorbreking van het isolement van Alphens nieuw woongebied. De plechtigheden gaan vergezeld met enkele toespraken tijdens een bijeenkomt in de aula van de prot. chr. school aan de Briljanttraat. Tot slot volgt een korte bijeenkomst in hotel-restaurant „Toor". Als ceremoniemeester zal fungeren mr. Hans Vélu. Ook met-kerkelijk Graag wil de groep de mogelijkheid open laten tot aansluiting van niet- kerkelijk gebonden leden en ook in haar werk naar buiten een zo groot mogelijke openheid scheppen. Heelhuids onder tractor vandaan HAZERSWOUDE Een 17-jarige in woner van Koudekerk heeft zaterdag middag het geluk van zijn leven be leefd! Omstreeks drie uur reed hij vanaf de Rijndijk met een tractor in de .rich ting van de Bruggestraat. Waarschijn lijk door de bocht te scherp te nemen begon zijn voertuig te slippen, stootte tegen de trottoirband en sloeg omver. De jongen kwam helemaal onder het voertuig terecht. Toen de jongen onder de tractor van daan werd gehaald, bleek hij geen en kele verwonding te hebben opgelopen. Geluk van alles schijnt het gat in het wegdek te zijn geweest en de spatbor den. Enige tijd later zag men de jonge man weer fier en trots op een tractor HAZERSWOUDE Drie inwoners van Scheveningen en drie uit Alphen aan den Rijn zijn gisteren door de EHBO-ambu- lance naar het Leidse Academisch Zie kenhuis vervoerd, nadat zrj gewond \ya- geraakt bij een verkeersongeval op het kruispunt Gemeneweg-Rijndijk. Om streeks kwart voor vijf zou een Scheve- ningse automobilist, die vanaf de Ge- meneweg kwam, geen voorrang hebben verleend aan een personenwagen, be stuurd door een Alphenaar, die zich op de Rijndijk richting Alphen begaf. De botsing had tot gevolg, dat de Scheve- ningse automobilist een hersenschudding opliep, zijn echtgenote en zoon schaaf- snijwonden, de Alphense chauffeur inwendige kneuzingen, een vrouwelijke inzittende een hersenschudding en nog vrouwelijke inzittende een aantal schaaf- en snijwonden. Intussen was de GGD-ambulance uit Leiden ter plaatse nabij de Ralffeisenbank op de Rijndijk, een Inzittende van een personen wagen klaagde over hartklachten. INITIATIEF VAN DRUMBAND VIOS Het programma luidt: 9 september Den Burcht c-Pit a; Pit b-Docos g; Pit d-Ze- profla a; Pit f-Docos 1; dames: Unitas b- Pit a; Pit b-Paduy a; 11 september: Do- cos h-Pit c; Docos j-Pit e. ZOETERWOUDE Volgende donderdag 18 september zullen 's ayonds om 7 uur de deuren van „Ons Huis" aan de Dorpsstraat opengaan voor de middenstandsshow. In de oorpronkelijke opzet is echter een ingrijpende wijziging gekomen. Het lag in de bedoeling, dat de Sint Jansfanfare, zoals dit om de drie jaar gebruikelijk is, daarnaast eer fancy-fair zou organiseren om haar fi nanciële positie wat op te vijzelen. Nu het bestuur van de fanfare te elfder ure heeft heloten van dit voornemen af te zien, is de drumband VIOS in de gele genheid gesteld. Deze heeft haar kans gretig gegrepen. Zij heeft in enkele da gen 'n koortsachtige aktiviteit ontwik keld en kans gezien een 24-tal zaken en bedrijven als sponsors aan te trekken. Hiermede is het financieel risico gedekt en zal op het parkeerterrein grenzend aan „Ons Huis" een tent verrijzen met een vloeroppervlakte van 250 m2, waarin een imposant pretcentrum zal worden ondergebracht. Top-attraktie zal een lichtspel zijn w op men de namen van de 24 sponsers weer terugvindt. Op de show behoren naast een flink aantal zaken uit Zoeter- woude ook enkele zaken van daarbuiten tot de deelnemers. Om de aandacht op het geheel te vesti gen zal de reklametrom duchtig worden geroerd. In Zoeterwoude en Stompwijk zal huis aan huis een programmaboekje worden verspreid. In het centrum zullen grote borden worden geplaatst, terwijl vanaf de toegangswegen borden en len de bezoekers de weg zullen wijzen. Een geluidswagen zal rond gaan e drumband VIOS zal een mars door het dorp maken. De how zal op 18, 19 en 20 september 's avonds gec'pend zijn. De laatste dag echter ook 's middags. ZOETERWOUDE De tweede serie bekerwedstrijden is door de teams van PIT '54 met wisselend succes gespeeld. Het heren a-team boekte opnieuw de volle winst, nu op Docos d. In het b-team liet alleen captain G. Verhagen een steekje vallen, zodat NSSS b met een 91 nederlaag huiswaarts toog. Mevr. C. Verhagen-v. d. Helm had het leeu wenaandeel in de 64 zege van het c- team op Steeds Vooruit c. H. v. Veen en Th. v. d. Helm voegde daar ieder één punt aan toe. De tegenstander van het vierde team liet verstek gaan. Het e-team leed een maximale nederlaag en het f-team ging met 82 ten onder waarbij C. v. Velzen en P. Paardekooper voor de tegenpunten zorgden. Het dames a-team boekte de halve winst (55) in de uitwedstrijd tegen Sportief a. Na het zwakke begin van de jeugdteams vorige week werd ook nu geen enkele positieve uitslag geboekt. Hier waren de uitsla gen: meisjes: Phoenix a-Pit a 100; Jongens: Pit a-Phoenlx a 28, overwin ningen van Ton Paardekooper en Peter d. Salm: Set g-Pit b 100; adspiran- ten: Pit a-De Treffers c 010. De films in de week van 4 t/m 8 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Repulsion (18 jr.) Prol. Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur): I press. streng geheim (18 j.) Lido: Sexy Suzanne zondigt weer (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie 't laatst lacht (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het circus (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Trianon: Funny Girl Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur- Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Techniek der Liefdeskunst (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur: De maagden van Solidor (18 jr.) Korreltje ROTTERDAM, 8 sept. Vee Aanvoer 1730. 1219 slachtrunderen; 511 varkens. Prijzen: slachtrunderen 520540, 440 490, 380—410, 360—370; varkens 272— 275, 270—272, 255—265; stieren 560— 520; worstkoeien 365380; slachtzeugen 200215; zware varkens 215240. Over zicht handel: slachtrunderen: groot - redelijk - prijshoudend; varkens: rui mer - vlug. Fijne varkens lager, slacht zeugen onveranderd, enkele prima's bo ven notering. .AMSTERDAM, S sept. Vee Aanvoer 236 runderen (3.605.20); handel kalm. 65 varkens (3.363.40), handel kalm. RIJNSBURG, 6 sept. BLOEMEN Anjers: Witte Sim 15-26, Rode Sim 14- 24, Rose Sim 10-22, Crowly 13-23, Dusty 15-26, Arthur 14-25, Gy 14-27, Selecta 17-27, William 17-27, Keever 13-23, Es- perance 15-28, La Rève 15-29 per stuk. Freesia's: Golden Yellow 85-125, White Swan 100-175 per bos. Rozen: Baccara 40-65, Carol 8-12, Garnette 8-12, Zorina 12-20 per stuk. Div. snijbloemen: Anthu- rium 100-250, Gerbera 20-35, Lelies 40- 100 per stuk. Asters 80-125, Statice 40- 65 per bos. Chrysanten: Lyona 160-185, Tokyo 185-200, Indianapolis 200-240, Spi der 260-290, Lilian Hoek 140-160, Koens Elite 150-175, Delightfull 175-200 per bos. Alex Bedser 35-41, Regolia 35-45, Migoli 35-40, Breitner 40-46 per tuk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4