BIJNA OP DE 70-000 BEZOEKERS ACHTSTE LEIDATO mening Oud-directrice Elisabeth Zuster Zephyrina viert diamanten professie J. van Zijp: „Dit was de allerbeste Leidato; ook financieel' Harmonieman Lelieveld pauselijk onderscheiden DIT IS ECHT IETS VOOR JOU SeCcidóeSou^ant SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA I (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De 8ste Leidato is ver leden tijd. Het was overal aan te merken gisteravond. De mevrouw achter het buffet was niet meer over haar toeren en in het restau rant kon men zelfs weer eens op een stoel gaan zitten. De appel gebakjes waren sterk in prijs ver laagd. „Ze moeten weg; morgen zijn ze niet meer te eten", kregen we te horen. Ook de reclameteksten schreeuwden niet meer. Een groot bord met de letters „Laat hier uw ogen testen" had nauwelijks effect meer. „Zo lang ik dat bord kan lezen zijn mijn ogen best", merkte een voorbijganger schuchter op. Nee, het was gedaan met de drukte Hier en daar zochten bevriende middenstanders elkaar op en ver klapten met enige trots hun finan ciële eindresultaat. Volgens Gé Hofenk is dit niet gering geweest. ,,De eerste dagen was de verkoop bij de meeste standhouders niet zo schokkend, maar daarna ging het allemaal pas lopen, Ja, er is best verkocht. Wat de deelnemers be treft zijn we voor het volgend jaar ïl bijna volgeboekt. Dat bewijst toch wel wat hè". Maggie-j ongens Ook de niet-middenstanders gingen met gunstige resultaten huiswaarts, name de sportverenigingen boekten flink aantal nieuwe leden. De aquarium vereniging „De Natuurvriend" verwel komde er ongeveer 75. „Weet je wat je nóu krijgt", zo vertel de ons de heer Hofenk, „Met zo'n ei aantal bezoekers trek je onmiddellijk <le aandacht van de grote beursjongens. Die van de RAI en zo. Neem nou de Maggie- en die Knorrjongens, die zien alleen maar commercie. Als je die nou krijgt, dan wordt het allemaal nog in teressanter. Ze laten de mensen proe ven, gekriude hapjes en zo. Heb je dan zo'n 25.000 bezoekers, dan zie je ze niet. Maar ja, dit jaar hebben we er bijna 70.0000. Dat is natuurlijk wat anders." 60.000ste Onder de comitéleden was er de gehele week al links en rechts gewed omtrent het totale aantal Leidato-bezoekers. Slechts zelden was het getal 60.000 o schreden. Men bleef bescheiden, ir was toch wel erg gelukkig, toen zater dagavond een lokettist een enorme kreet slaakte: „De zestigduizendste!". Dat verliep ook allemaal zo aardig. Mevr. en meneer Haalebos utt Leiden liepen nog niet direct naar het loket, i wierpen eerst nog even een duitje in de collectebus van het Leger des Heils. Door dit oponthoud werden zij de gelukkigen. Aardig was ook de matheid op de ge zichten van hen, die juist een paar se conden eerder de drempel van de Groen- oordhal hadden overschreden. Watertan dend moest men toezien, wat het over gelukkige echtpaar allemaal in de armen werd gedrukt: twee fikse waardebonnen, een enorme worst, een taart en een drankenpakket. Bruidspaar Er waren echter nog meer mensen ge lukkig gemaakt. Voor de tweede keer in de Leidatoweek was er vrijdag een bruidspaar uitgenodigd: de heer en me vrouw Haasbroek-Terpstra. Gevolgd door een complete bruiloftstoet werden ze naar het podium geleid. En voor -de zo veelste keer regende het geschenken. Met een bruiloftstaart (vyf-hoog), een prent van oud-Leiden, een fles drank en een broodrooster zette het bruidspaar hun toch al zo feestelijke dag weer 's Avonds zette Johnny Kraaykamp er een korte, maar geweldige one-man- show op touw. Verschillende standhou ders trachtten meteen die kans aan te grijpen door met hem een reclamestuntie uit te halen. Johnny wilde er niets van weten. Als Sancho Panza in „De Man van La Mancha" kan hij zich dat im mers permitteren. Hij was vertrokken vóór iemand er notie van had. „Pikketanussie" Zaterdagavond trad Johnny Jordaan op. De mensen rondom het podium waren niet meer te houden. Het ging van „hat- Bataven-meisjes op vijfde plaats LEIDEN De laatste Zuid-Hollandse kompetitie-wedstrijd meisjes-C, georga niseerd door De Bataven op de Leidse Sintelbaan onder ideale weersomstandig heden is een overwinning geworden voor de Haagse atletiekvereniging „Sparta". Het Leidse „De Bataven" werd achter Typhoon, AAV'36 en AV 40 vijfde. De beste prestatie van de middag werd geleverd door Typhoon-atlete Stamhot, •/.y stootte de kogel naar 9.83 en deze worp leverde haar vereniging 1700 pun- Elnduitslag: 1 Sparta 4721 punten; 2 Typhoon 4666; 3 AAV 36c 4435; 4 AV •10 I 4085; 5 Bataven 3618; Haag '68 3601; Spartaan 3 3436; 8 Schoonhoven 3361; Sp. Cl. Reeuwijk 3260; 10 Spar taan 4 2749. JOHNNY KRAAYKAMP geen reclamestunts CONNY VINK toeteraar JOHNNY JORDAAN pikketanussie. Meijer en Seis winnen Katwijks laatste rally (Van s correspondent) Ter gelegenheid van de sluiting van het badseizoen 1969 werd zaterdagmid dag in Katwijk een grote puzzelrit door de auto- en motorclub „Voorscho ten" ten bate van het Anjerfonds ge houden. De rit, waaraan ook auto mobilisten uit Den Haag en o.a. Nijme gen deelnamen, was langer dan alle voorgaande. De start was om één uur vanaf de Sporthal. Er vertrokken telkens twee deelnemers tegelijk met tussenpozen van één minuut. Prijswinnaars in de A-klasse waren: 1 W. Meijer 22 strp., 2 H. Schopping 348; 3 J. van Gennip 350 strafp.. De poedelprijs viel in han den van D. Waal met 906 strafpunten. B-klasse: 1 W. Seis 390 strafp; 2 mevr. Lingerak 440 strafp., 3 W. van Dorp 481 strafp; Aan de heer L. de Rooy werd de poedelprijs uitgereikt voor 1131 strafpunten. De beste deelnemer uit Katwijk aan Zee, de heer G. Berk- heij met 583 strafpunten, kreeg even eens een prijs. Aan de volgende per sonen, die gedurende het zomerseizoen alle ritten hadden meegereden en kam pioen werden, A-klasse W. Meijer; B- klasse: W. Seis en C-klasse M. Goos, werd een beker uitgereikt. slkidee-boem-boem". Zjjn „pikketanus sie" ging erin als koek. Beter dan in Amerika, zal hij gedacht hebben. De reeks van artiesten werd gisteravond afgesloten met Connie Vink. „Hai" zei ze. „Hai" mompelden de omstanders. „Olé" zei ze. „Olé", klonk het al wat luider. „Olééééé!" schreewde ze. Toen was het gebeurd. Ze had de zaal, of liever: de hal, op haar hand. „Olééééé!" brulden de toehoorders nog harder. On der daverend applaus zong ze daarna vijftal liederen, waaronder de be kende „toeteraar". Leidato-baby's Met de laatste toeterklanken liep de Groenoordhal leeg. Er was voor het pu bliek niet veel meer te halen. Het was gebeurd met de stunts en de huldigin gen. De hostesses namen het er eens van. Ook voor hen zat het er op. Zater dagmorgen hadden ze een bezoek ge bracht aan alle moeders, die op 30 aug. de openingsdag van de Leidato een baby ter wereld hadden gebracht. Weer typisch zo'n Leiato-stunt. In de vorm van een schitterende bos bloemen werden aan de volgende echtparen de gelukwensen van de Roelofarendsveense Bloemenveiling overgebracht: de echt paren Boeff, Holleman, Hollebeek en Van Tol te Leifien; Rooy akkers (Voor hout), v. d. Voet (Noordwijk). Wisch- meier (Rijnsburg), Rooks (Katwijk), Koster (Hazerswoude), v. d. Maat, Vis, Engbersen, Lindenberg en Hutte (allen te Alphen Allerbeste Pasen zal eveneens in de Groenoordhal de Leilento (voorjaarstentoonstelling) worden gehouden. De heer J. v. Zijp: „Dit was de allerbeste Leidato. die we tot nu hadden. In elk opzicht. Ook financieel. Met de reserves gaan we weer nieuwe evenementen op touw zetten. We zijn van plan nóg meer leven in de Leidse brouwerij te brengen. Dat zullen evenementen met voor ons nóg grotere financiële consequenties zijn. Maar eerst richten we nu onze aandacht op de komende Leilento." Buiten tuft een NZH-bus voorlopig voor de laatste keer van het Groenoordterrein. De laatste koste loze rit. Bijna 70.000het was niet gering. Jubilerend Motorhuis wil geen bloemen maar wel geld voor clubhuizen LEIDEN De directie van N.V. Het Motorhuis wil geen bloemen of geschenken ontvangen op dinsdag 23 september a.s. als zij in de Groenoordhal een receptie houdt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Het Motorhuis. In een uitnodiging voor de receptie maakt z(j er eventuele gevers at tent op, dat het haar welkom zou zijn indien men zou willen bij dragen aan het geldbedrag, dat Het Motorhuis ter gelegenheid van het jubleum aanbiedt aan de bur gemeester van Leiden, met het verzoek dit bedrag over te dragen aan de Stichting, waarin alle ge zindten in Leiden samenwerken om te komen tot de bouw van drie nieuwe clubhuizen in Leiden. Geldelijke bijdragen kunnen ge stort worden op de kantoorreke ning van notaris J. van Ameyden te Leiden, bij de Amro-Bank Lei den (girorekening bank: 9200) onder vermelding: „Jubileum Mo- LEIDEN De hengelsportvereni ging „Forel" hield zaterdag een onder linge viswedstrijd in het Oegstgeester- kanaal. Het weer was goed en er werd 2x2 uur gevist; de vangst was goed. De uitslag luidt als volgt: 1 A. Ooijen- dijk 1960 gram; 2 I. L. van Bohemen 1190 gram; 3 G. Ligtvoet 940 gram; 4 H. Abspoel 840 gram; 5 J. C. Ooijendijk 680 gram; 6 P. C. de Boer 670 gram; 7 B. J. Turk 640 gram; 8 J. Beekman 610 gram; 9 J. van Weerlee 470 gram; 10 J. Noppe 450 gram. Leidscb Muziek-Lyceiim Leiden, 6 september Nog één keer willen we graag de datum 1 september onder uw aller aandacht brengen. Deze datum toch zal door zeer velen nimmer vergeten kunnen worden. Herinneringen zijn menigmaal heel mooi, dqch je kunt er niet bij blijven leven, ïeer men elkaar niet iets blijvends heeft geschonken. En dit nu is het juist, wat de scheidende directrice van ons Leidsch Muziek-Lyceum in zo ruime mate heeft gedaan. Haar groot paede- gogisch talent zal bij zeer talrijke leer lingen in grote dankbaarheid bewaard blijven. Mevrouw Westendorff heeft steeds met ongekende blijheid aan haar levenswerk voldaan. Daarvan getuigde onlangs bij het voorlopig afscheid, bur gemeester v. d. Willigen, „dat het iets unieks was." Gedurende 38 jaren heeft mevrouw Wes tendorff de leiding van het voor velen bekend geworden Leidsch Muziek- Lyceum gehad. De school groeide uit tot 435 leerlingen, w.o. tal van ouderen, die later hun kinderen weer met grote vreugde aan de gewaardeerde leiding dit instituut toevertrouwden. Dit afscheid van 't Leidsch Muziek-Lyceum m haar energieke leidster valt ve- ;waar, niet in het minst mevrouw Westendorff zelf. Zij zei mij bij het zich op het komende afscheid „Geen mens is onovertrefbaar - ik ook niet - maar er moet een stijgende lijn zitten in je werk. nen zaait, mag men ook oogst ver wachten en al valt dit misschien niet direct waar te nemen, dan kan het generaties later nog komen." Vele leerlingen zullen het met onderge tekende eens zijn: „wij gunnen haar een rijke oogst!" Een ruime voldoening ook in haar verdere leven, want weliswaar n wij afscheid van de school, de prettige en dankbare herinnering blij' >ns vergezellen. M. A. A. DORREN-ZANDVLIET Veel vrienden op receptie LEIDEN De oud-directrice van hei St. Elisabeth-ziekenhuis, zuster Zephy rina, heeft zaterdagmiddag onu 'e belangstelling gerecipieerd ter gelegen heid van haar 63-jarig proi» jst. Nagenoeg alle jaren van haar leven ah religieuze in de congregatie van de Zus ters Franciscanessen van de H. Elisa beth (ook wel „de zusters van heeft zuster Zephyrina in Leiden ge- Tot vtff jaar geleden, toen zij bij he bereiken van de 75-jarige leeftijd eer vol ontslag vroeg en verkreeg was zi enkele tientallen jaren directrice var het ziekenhuis aan de Hooigracht, dal onder haar directroraat van een fort herenhuis uitgroeide tot een groot com plex. Haar aandeel in de groei en bloei van het St.-Elisabeth-ziekenhuis vonc bij haar gouden professiefeest o.m. offi cieel erkenning in de vorm van een rid derschap in de Orde van Oranje Nassau. Zuster Zephyrina. een geboren en ge togen Leidse Engelina Geerling - heeft nog altijd een klinkende naam en een enorm aantal vrienden. Velen van hen gaven zaterdagmiddag acte de pre sence in de hal, waar zuster Zephyrina, geflankeerd door haar overste, zuster Zita, zittend de felicitaties in ontvangst studenten de vergaderingen van de cura toren mochten bijwonen. Het bestuur van de U.S.N. ziet evenmin als prof. Van Melsem praktische of ideo logische bezwaren, zo deelt het mee. In tegendeel, het bestuur van de U.S.N. is van mening dat openbaarheid het best gerealiseerd kan wordien door alle ge- interesseerden toegang tot de vergade ringen en documenten te versohaffen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Adrianus H., z.v G. W. Balk en A. C. Brouwer; Gerben, O. J. Muntinga en M. Cosijnse; Ga- briëlle, d.v. L. Annokkée en J. Aalbers- berg; Brenda B. M., d.v. G. J. M. Koek en J. M. Speel; Maaike J., d.v. J. P. van Borssum Waalkes en P. G. H. Zaad- noordijk; Hendrika, d.v. D. de Haas eii J. A. J. den Hertog; Johannes A. C., z.v. J. van der Stelt en T. A. Vermeulen; Jan M. F., z.v. F. Ottenhofen N. F. Pezaro; Carolien Th. M., d.v. A. B. A. Schippers en E .A. M. de Vrind; Jeroen J., z.v. H. A. Flaman en T. J. van den Haselkamp; Michel, z.v. R. Slingerland en W. M. Orth. Overleden: J. C. D. Peters, 61 jr m.; E. A. M. van de Klundert, 2 maanden, dochter; J. van den Berg, 38 jr, m.; P. H. van Dam, 38 jr. m.; B. Stijger, 59 jr, m.; A. E. van Mierlo, 76 jr, wed. v. J. N. de Groot; C. Kriek, 64 jr, m.; A. J. Gijzenij, 72 jr, m.; D. Overmeer, 82 jr, m.; M. Kukler, 47 jr, echtgen. v. A. J. Erelid van St. Laurentius" VOORSCHOTEN De heer H. J. Le lieveld heeft dit weekeinde na SS jaar voorzitterschap van de Harmonievereni ging St. Laurentius te Voorschoten deze functie kunnen leggen. Zijn werkzaamhe den zijn ook door de kerk gewaardeerd en pastoor J. Blonk las een oorkonde voor van paus Paulus VI waarbij de heer H. ZATERDAG-AMATEURVOETTB AL Vierde klasse B: DUNO-Ornas 0-0, Hei- neoord-Maasdam 2-0, De Zwervers- Semper Altius 1-1, Hermandad-Rand- stad Sport 7-2, SV Hoogvliet-DSO 3-2. Vierde klasse C: Schoonhoven-Sport- lust '46 0-3, Koudekerk-SVOW 2-2, Be Fair-UVS 0-0, Oegstgeest-Duinoord 6-2 Floreant-Haz. Boys 0-0. OEGSTGEEST In de nacht van zaterdag op zondag is in de welhaast be rucht geworden bocht b(J Buitenlust (Rljnsburgerwegeen VW uit de bocht gevlogen en over de kop gegaan. De inzittenden liepen geen verwondingen op. Lelieveld de kerkelijke onderscheiding in goud Pro Ecclesia et Pontifice" werd toegekend voor deze prestatie. Pastoor Blonk was verheugd, dat na dat H. M. de Koningin dit jaar de heer Lelieveld al de gouden ere-medaille toe gekend had ook de Kerk zich wist te herinneren dat de Laurentiusharmonie binnen het geheel van de r.k. kerk een belangrijk toontje meegeblazen heeft. „Een vereniging leiden is heel moeilijk, vooral een harmoniegezelschap. On danks de zorgen in eigen bedrijf tijdens de crisisjaren, bleef er altijd aandacht over voor de liefhebberij de muziek. De nieuwe voorzitter van de harmonie, de heer Van Veen, dankte de heer Lelie veld en bij acclamatie werd de schei dende voorzitter benoemd tot erelid. In zijn dankwoord sprak de heer Lelie veld over de moeilijke opgave het ere lidmaatschap waar te maken. „Ik heb steeds getracht met ere lid te zijn, dat is mij eigenlijk genoeg. De harmonie heeft als patroon een martelaar en daarom martelen we graag door". Dankbaar was hij voor de kerkelijke onderschei ding, hoewel hjj deze onderscheiding 'n beetje groot vond om hem dagelijks te .dragen. De feestelijke bijeenkomst werd o.a. bij gewoond door de pastoors Blonk, Out en Staadegaard en de heer G. Schrama, ere-burger van Voorschoten, die steeds geflverd heeft voor de harmonie. LEIDEN De Leidse Postduiven- club hield een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Weert op 31 aug. 1969. Aantal duiven: 210, gelost om 11 uur met noordwesten wind. Uitslag: 1 A. W. Krol; 2 en 9 H. van Riet; 3 en 10 W. v. d. Nieuwendijk; 4 J. C. Koster; 5 en 8 K. v. d. Nieuwendijk; 6 W. v. d. Hoogt; 7 J. van Alphen Sr. LEIDEN, 8 september. GROENTE Appelen 16-18: aardappelen 20-25; an dijvie A 83-98; B 68-87; pronkbonen 1,00- 1,60-2,05; kroten 11-28; kroten gekookt 60; boerenkool 9; rode kool 13-27; groe ne kool 14-31; postelein 75-1,33; prei 61- 65; rabarber 12-13; spinazie A 75-1,28; B 85-1,08; stoofsla 36-47; spruiten A 1,40-1,59; B 1,40-1,48; komkommers 21- 55; champignons 2,75-2,95; tomaten A 4,00-5,00; B 3,90-4,00; C 3,90-4,10; CC 2,90; uien 27-28; witlof 2,44-3,11; meloe- n 62-2,05; bloemkool 1.02-1,81; sla A -50; sla B 17-34; bospeen 73-77; peter selie 7-10; selderij 6-7; knolselderij 22-26. Wees niet bleu en kom eens langs bij PAPENGRACHT 32 Want we kunnen nog een paar stevige boys gebruiken om TIJDELIJK onze krant te bezorgen. Inlichtingen over periode en verdiensten worden je gaarne ver strekt door de heer Peynenborg, Abonnementenafdeling. STUDENTEN VERZETTEN ZICH TEGEN WACHTLIJST GRONINGEN (ANP) In Groningen weigeren de tweedejaars medische stu denten. die door de medische faculteit voor de tijd van één jaar op een wacht lijst zijn geplaatst zich bij deze regeling neer te leggen. Zij vinden dat hert prin cipiële recht op vrijheid van studiekeuze wordt aangetast en dat door het cumula tieve effect van de wachtlijsten toege werkt wordt naar een situatie waarin een numerus fixus onafwendbaar is- E. Verhoeven; F. G. Marljt en n. üiiiu, I'. L. Schoonheim en M. E. P. Janson; H. de Vogel en C. Favier; E. J. Nagel en M. Hertman; F. J. M. van Ulden en W. C. M. Beekman; A. D. van den Dries en G. A. J. M. Plessen; L. J. Navarro en C. L. Merien; A. van der Heijden en J. J. de Feij; B. A. G. van Zijl en D. van der Klugt; B. J. Lamboo en D. van de Wiel. Geboren: Marinus J. A. J., z.v. J. A. van Es en M. M. Maarsseveen; Eliza beth H., d.v. J. P. A. van Bemmelen en C. Goor; Krijn, z.v. G. J. van der Meij en A. D. Durieux; Bianca S. M., d.v. H. Beerenfenger en O. K. Kroesemeijer; 1 Jantine M.. d.v. G. J. Waasdorp en A. j M. D. de Roos; Apolonia G. M., d.v. J. M. Slobbe en E. G. Vink; Mariëlla T. D.. d.v. A. van der Plas en A. A. M. Slagt- velck Raldo K., z.v. R. T. Jessurun en G. M. Mulder; Christian S., z.v. C. J. Nij- qvist en G. G. Dalenberg; Edwin, z.v. J. van Hooidonk en M. van den Bosch; Cornells D., z.v. D. C. van Leeuwen en L. de Jong. ZOETERWOUDE Vrijdagavond a.s. I is er voor de leden en donateurs van de v.v. Meerburg klaverjassen in de kantine. Er zal in competitieverband worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur. VALKEÏNBURG In verband met de te houden jaarlijkse paardenmarkt I zal het huisvuil niet, zoals gebruikelijk I op woensdag, maar deze keer op dins dag 9 september worden opgehaald. Wilt u iets weten KLAVERJASSEN W(J hebben ver schil van mening over het reglement van klaverjassen. Als b.v. harten gevraagd wordt en de volgende heeft geen harten en troeft af. De volgende heeft ook geen harten, moet die ook troeven? Antwoord: Er ztjn twee systemen voor klaverjassen, het Amsterdams klaver jassen en het Rotterdams klaverjassen. Volgens het Amsterdams systeem be hoeft men niet te troeven als zijn maat de slag reeds wint. Het meest wordt echter gespeeld het Rotterdams systeem, waarbij men altijd verplicht ls te troeven als men de gevraagde kleur niet heeft. Het beste ls dus vooraf even te over leggen volgens welk systeem men zal spelen. SJAH VAN PERZIE Kunt mfl zeg gen of de oudste zoon van de Sjah van Perzlë de naam Reza heeft? Antwoord: De op 31 oktober 1960 ge boren oudste zoon van de Sjah van Perzië heet: Cyrus Reza Pahlevi.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3