KRO-t.v. brengt meer regelmaat in presentatie winterprogramma antenne A VRO-voorzitter tegen overheersing door NOS Geldzorgen remmen de activiteiten Minister Veringapleit voor samenwerking VPRO raakte 12 van haar leden kwijt Vanavond televisie: PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 196» Het team van de t.v.-serie „Schaap met vijj poten" van boven naar beneden: HarriBannink (muziek). Wijnand Grijzen {decor), Joes Odufré producer-regisseurPiet Romer, Eli Asser (tekstschrijver) en Adèle Bloemendaal Relatie tussen tv en toneel moet beter (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Op de jaarlijkse persconferentie ter gelegenheid van de opening van het winterseizoen, liet mr. B. Schmitz, hoofd van de KRO-tv-sectie blijken, dat het bescheiden optimis me van vorig jaar ten aanzien van de financiën nu al verdwenen is. Uitzon derlijke kostenstijgingen in dit jaar de den 't wat ruimere budget slinken als sneeuw voor de zon. Bovendien blijkt het bedrag dat op het ogenblik per uur tv-programma beschikbaar is, nomi naal reeds 12 pet te liggen onder het ontwikkelingsplan dat in 1967 moet worden verschoven, maar heeft ook ge leid tot een planning van het seizoen dat uitsluitend in 1969 valt. Een belangrijke nieuwigheid is de vaste tv-avond per week, welke de KRO op dinsdag via Nederland I te beurt valt en om de 8 weken moet worden gewisseld met de AVRO welke op Ne derland II zal uitzenden. Van de thans mogelijk gemaakte regelmaat in de prestatie van de tv-programma's zul len de kijkers profiteren doordat bui tenlandse filmseries op een vaste avond en een vast uur op het scherm komen. Een belangwekkende cyclus als die van het filmwerk van de auteur Graham Greene kan zich nu ongestoord ont rollen en de musicalstrip „Baron von Münohausen" zal in anderhalve maand met 'n weekfrequentie volledig kunnen worden uitgezonden. De vergrote be langstelling voor de amusementspro gramma's van de KRO-televisie hoopt men 't komend jaar te kunnen honore ren. Ook de wetenschappelijke rubriek „Gamma" en het jeugdprogramma „Oebele" werd een succes. Dit heeft de programmaleiding van de KRO-tv voorzichtig gemaakt in het aanbrengen van grote veranderingen in het schema. Nieuwe series Tot de nieuwe filmseries, welke de KRO-tv gaat uitzenden behoort de Duit se produktie „Kapitein Harmsen", wel ke in kleur gelijktijdig in Duitsland en Nederland wordt uitge- HILVERSUM (ANP) ln januari 1970 gaat de AVRO beginnen aan een om vangrijke uitbreiding en vernieuwing van het studio- en kantorencomplex in Hilversum. De ledenadministratie zai van Amsterdam ook naar Hilversum worden overgebracht. Men hoopt de plannen binnen vftf jaar te kunnen rea liseren. Er zal een bedrag van ongeveer zeven miljoen gulden mee gemoeid zijn. De reserve die voor dit doel gevormd is, bedraagt momenteel vier miljoen Dit deelde zaterdagmiddag mr. L. H. Slotemaker. voorzitter van de AVRO, mede op de ledenvergadering van deze omroepvereniging in het Congresge bouw te Den Haag. Mr. Slotemaker oefende opnieuw kritiek uit op de Ne derlandse Omroepstichting „De wet kent de NOS grote bevoegdheden toe, maar niet de bevoegdheid om de parti culiere autonome omroepen voor te schrijven hoe zij hun door dezelfde wet erkende verantwoordelijkheden en ta ken moeten hanteren en vervullen. Dit nu wil de NOS wèl doen, want in haar statuten staan voorschriften, waaraan de omroepen op straffe van sancties moeten voldoen, voorschriften met be trekking tot de redactionele inhoud van de omroepbladen. Dit acht de AVRO in strijd met de door de wet aan de NOS verleende bevoegdheden en in strijd met het recht op vrije meningsuiting', aldus de heer Slotemaker. De AVRO- voorzitter verwacht eerst over enkele maanden een beslissing over het ver zoek aan de Kroon om nietigverklaring van de NOS-statuten. Een werkgroep structuur heeft onlangs een rapport samengesteld omtrent een eventuele herziening of verbetering van de struc tuur van de omroepverenigingHet rap port zal dat najaar door het bestuur worden behandeld. De heer S. K. van der Zee, directeur DEN HAAG „De t(jd dat één mens een of meer grote wetenschapsgebieden kon overzien, behoort tot een ver verle den, hoewel een minister van Onderwijs met enig heimwee denkt aan de tijd, dat een geleerde als Boerhaave nog belast kon worden met 3 leeropdrachten: bota nie, geneeskunde en scheikunde", aldus de minister van Onderwijs en Weten schappen dr. G. H. Veringa hedenmorgen bij de opening van de derde internatio nale conferentie over aangeboren misvor mingen, dat deze week in het Haags Con gresgebouw gehouden wordt. Ongeveer 700 specialisten uit 43 landen nemen aan dit congres deel. Minister Veringa zei, dat de Neder landse regering het op hoge prijs stelt, dat deze conferentie in Nederland wordt gehouden. „Er is", aldus de minister, „een steeds groter wordende belangstel ling voor aangeboren misvormingen en tal van ziekten zijn, als gevolg van nieu we ontdekkingen verdwenen of sterk ver- Verder is er de comedy „The queen and I" welke zich afspeelt aan boord van de Nederlandse cruiser de „Staten dam". (kleur). Na afloop van „De Wrekers" aan het einde van het sei zoen staat de detectiveserie „The Out sider" gepland. Geprolongeerd zijn de westerns „Bonanza" en „Gunsmoke", voorts „Daktari" „He and She" en de succesvolle avonturen van Tommy Coo- Eenmaal in de 4 weken brengt de KRO op zondagavond een dramatisch of muziekdramatisch werk. Hiervoor zijn in produktie „Schakels", spel van Her man Heijermans, „De bemoeial", blij spel van Popplcwell en drie gedrama tiseerde documentaires onder de titel „Transplantatie" van Danek. Drie opera's KRO-Theater opent het seizoen met de opera „De Parelvissers" van Bizet. Verder staan twee kleurenprodukties van de „Fidelio" en „Cavalleria Rus- ticana" gereed. Wat 't tv-amusement betreft start de KRO op 4 oktober met de Wim Sonneveldshow, op 1 novem ber gevolgd door „De legende van John ny Green" en op 29 november een voorstelling van „Circus Heros". „Cabaretaria" en „Rust noch Duur" worden gelukkig voortgezet. Gamma film maakte voor de KRO een tv-serie getiteld: ,,'t Schaap met vijf poten", waarvoor Eli Asser de tekst schrijft. Adèle Bloemendaal, Leen Jongewaard en Piet Romer spelen hierin de hoofd- Onder de titel „Music, music, mu sic" keren ook de George Mitchell Sin gers terug. Eenmaal in de 4 weken volgt er een uitzending van Mik en eens in de 8 weken wordt „Piste" in kleur op het scherm vertoond. Naast de vaste rubrieken als Brand punt, Gamma en Nieuwspoort is er op de dinsdagvooravond een nieuwe informatieve uitzending onder de naam „Verslag op dinsdag". Een tweede nieuwe rubriek heet „Riskante kerk" met Frans Wij sen als eindredacteur. Uitzendingen als „Kopduel" onder een nieuwe presentator Frits van Turen- hout, „Zelf doen" en „Brandpunt Bui tenspel" worden gecontinueerd. Continuïteit bij de radio De radioluisteraar zal bij het nieuwe programma-schema merendeels uitzen dingen aantreffen, welke hem ver trouwd zijn geworden. Met andere woorden, het schema van 1968 is in grote trekken ongewijzigd geble ven. Dit is met opzet gedaan. De er varing heeft geleerd dat het enige tijd kost eer het publiek gewend is aan een nieuwe indeling en nieuwe program van het teleivisiebedrijf, noemde het een grote verbetering dat de omroepvereni gingen een vaste uitzendavond toege wezen hebben gekregen. Bij loting is dat voor de AVRO de dinsdagavond ge worden. Nu kan eindelijk ook aan het verzoek van een groot aantal kijkers worden voldaan om de serie Peyton Place op een vast tijdstip uit te zenden, tw. na 1 oktober op dinsdag in de vooravond. De AVRO heeft moeten afzien van de voorgenomen uitzending van Dossier XY, een programma, waarin de televi sie ten dienste wordt gesteld van de misdadabestrijding. In samenwerking met de Enschdese politie en de Duitse t.v. werd dit programma reeds eenmaal uitgezonden. De politie in Enschede heeft de AVRO kort geleden echter la ten weten dat men met in staat is om aan de voor oktober geplande tweede uitzending van Dossier XY opnieuw medewerking te verlenen. De heer Van der Zee zei te vermoeden dat dit is gebeurd in opdracht van de officier van justitie in Arnhem. De relatie tussen t-v. en de toneelge zelschappen behoeft volgens de heer Van der Zee nodig verbetering. „Tot op het laatste moment weten wü niets over wedke acteurs en actrices wü voor dit programma kunnen beschikken. De t.v. zal meer inspraak in het gebruik van toneelspelers en -speelsters moeten krij gen. Wellicht kunnen zü zich dan ook beter handhaven t.o.v. het buitenland". Er zou naar zün mening een afspraak met de toneelgezelschappen gemaakt worden dat de televisie gedurende een vaste periode van büvoorbeeld enkele maanden over acteurs en actrices kan beschikken. „Men moet nu eenmaal wil len erkennen dat er naast gewoon toneel ook nog televisietoneel bestaat", aldus de directeur van het televisiebedrüf- De AVRO zal via de radio het ko mende seizoen op verschillende tijd stippen weer regelmatig verkeersinfor matie gaan verstrekken. De radiopro gramma's zullen voor 25 procent een cultureel, voor 21 procent een informa tief en voor 54 procent een ontspannend karakter hebben. De Duitse Rudi Carrell Show, die de l VARA zaterdag rechtstreeks uit Stutt- i gart op het scherm bracht, leverde l het bewijs dat onze Oosterburen heel wat ruimer in slappe tv-was zitten dan I onze eigen omroepen. Rudi kreeg, of het geen geld kostte, gelegenheid om j duur effect op duur effect te stapelen. Het gekke was dat, hoewel hij geld- - smijtend best overeind bleef staan, ook ditmaal zijn grote kracht in kleine din gen lag geestige woordvondsten, ge vatte visuele grapjes en een attent in haken op de actualiteit. Kortom in de dingen die ook zijn Nederlandse shows tot een succes plachten te maken. J; De VARA had de gelegenheid om deze show rechtstreeks uit te kunnen zenden j met gretigheid aangegrepen. Zelfs met een al te grote gretigheid naar onze smaak. Ervan uitgaande n.l. dat men betrekkelijk goed Duits moest kunnen verstaan om alle snelle grapjes te kun nen waarderen. De show had naar onze smaak nauwe lijks verloren als ze, zeg acht dagen later zou zijn uitgezonden. En dan met een ondertiteling die alle Carrell-fans bediend zou hebben. Heel interessant was het (Buitenland) se materiaal dat Achter het Nieuws zaterdag kon tonen over China en over het grensconflict van dat land met Rus land. Na de ongemeen-boeiende film die de NCRV onlangs bracht van de Chine se versie van dit conflict, kregen we thans de Sovjet-visie. Met haast even plechtstatig nationalistisch sentiment, maar zonder de ongelooflijke hysterie van de Chinezen. Beide filmdocumenten waren gelijkelijk interessant omdat ze onbewerkt (alleen vertaald) werden geboden. Kapitein Harmsen (Hams Masaus) met zijn filrrwromv (Marianne Lindnerin de Duitse filmserie, die de KRO gaat uitzenden. ma's. Daarom is besloten geen dras tische verandering in het schema aan te brengen. Overigens mag niet de conclusie wor den getrokken dat er helemaal niets verandert. Op het gebied van de lich te muziek komt er op zondagavond een direct uitgezonden muziekshow. Op de dinsdagavond zal de KRO weer een programma brengen voor hen, die speciale culturele uitzendingen op hoog niveau op prijs stellen. In de sector religieuze programma's zal de KRO-radio aan een groot aantal (30) gekwalificeerde sprekers gelegenheid geven hun visie te uiten over de per soon van Christus. De vernieuwing en aanpassing van de eucharistievierin gen zal ook nu bijzondere aandacht krijgen. Tenslotte zal door een interne reorga nisatie de KRO-radio sneller en inten siever kunnen inspelen op de gebeur tenissen van elke dag. HILVERSUM (ANP) Interne moei- lükheden bü de VPRO en het tot de cember van het afgelopen jaar uitble ven van zekerheid over de nieuwe koers van deze omroep hebben de VPRO in 1968 ruim twaalf procent van haar leden gekost. Het aantal abonnees op het programmablad .liep terug van 105.351 tot 96.910, terwül het aantal Niettemin werd over 1968 een gunstiger financieel resultaat (een batig saldo van ruim 15.000,bereikt, maar dit gaf toch weinig aanleiding tot tevredenheid, omdat dit resultaat voor een deel te danken was aan door omstandigheden bespaarde propagandakosten, aan niet vervulde vakatures in het personeel- bestand en aan minder uitgaven aan het programma blad, dat echter drin gend verbetering behoeft. Bovendien zag de VPRO zich geconfronteerd met mindere belangstelling voor haar t.v.- programma's. Een en ander blijkt uit het zojuist ver schenen jaarverslag, dat het jaar 1968 als een van de meest bewogen jaren uit de geschiedenis van de VPRO ken schetst. „De crisis, di° in dat jaar naar buiten trad ,werd deels door interne, deels door externe factoren bepaald, enerzijds samenhangende met de evolu tie van de omroep met een specifiek werkgebied naar een volledige omroep met een veel breder en algemener taak en anderzijds met snelle veranderingen, die zich in cultuur, maatschappij en kerk voltrokken. De onzekerheid over het te voeren be leid, het gebrek aan het uitzetten van een duidelijk bestek, leidde ook intern tot grote, naar buiten zichtbaar worden de spanningen en crisisverschijnselen", aldus het jaarverslag. De VPRO zal blijven streven naar een andere struc tuur van openheid en samenwerking in de omroep, terwille van een op de toekomst gericht cultuurbeleid. Op zaterdag 13 september wordt in Utrecht de vergadering van de „leden raad" gehouden. Op deze vergadering zal het gesprek over het programma beleid worden voortgezet. V... Barbara Stuart i: jéF „The queen and I". minderd". Minister Veringa acht het bui tengewoon gelukkig, dat de conferentie niet alleen bedoeld is om gedachten en gegevens uit te wisselen, maar ook om tot een interdisciplinaire samenwerking te komen: „Door de spreiding van de vele onderzoekingen, ontwikkelt zich een situatie waardoor zelfs onderzoekers op verwante terreinen vreemd tegenover el kaar komen te staan. Hier speelt ook het probleeem van de steeds verder gaande specialisatie in de wetenschap, die dreigt te leiden tot versnippering en waardoor de wederzijdse beïnvloeding achterwege blijft". Minister Veringa sprak tenslotte de hoop uit, dat het voor alle deelnemers een leerrijke bijeenkomst zou worden. Behal ve minister Veringa spraken nog de Ne- derlande medevoorzitter van het congres, prof. dr. S. van Creveld, voorzitter dr. V. McKusick, de voorzitter van het weten schappelijk comité dr. Fraser en ere voorzitter de heer B. O'Connor. In dit verband vragen we ons af op dit gebied niet meer geboden kan wor den. „Materiaal voor binnenlands ge bruik" uit Rusland, Oost Duitsland, Cu ba of Tsjechoslowakije. Het wordt tóch allemaal opgenomen en vastgelegd. Het zou bepaald heel leerzaam zijn als we er af en toe eens kennis van zouden kun nen nemen. Bij de KRjO was Brandpunt-buitenspel terug met een goede aflevering over actuele zaken, waarbij het buitenspel element (meestal een speels satirisch element), beperkt bleef tot enkele kant tekeningen. Men was eigenlijk te zwaar op de hand voor een zaterdagavond. Men speelde ook een beetje gevaarlijk spel. t.a.v. bijvoorbeeld Eddy P. G. aan wie uitspraken ontlokt werden die kon- iraktspelers Pieters Graafland zake lijk wellicht geen goed zullen doen. Gisteren was het zowel voor AVRO als voor VPRO nog zomer. Men vulde de tijd dus met aankopen. Deze criticus hoefde alleen in actie te komen voor de VPRO-extra over de gearresteerde Tsjechische schaakmeester Ludek Pach- man. Zoveel aandacht voor één gear resteerde Tsjech? Terecht! In de uitzen ding zei dr. Max Euwe dat Hein Don- ner destijds had bezworen dat hij niet meer tegen Russen zou schaken als Pachman gearresteerd zou worden. Don- ner schaakt momenteel tegen Russen Dat is symptomatisch voor de stem ming ten opzichte van Tsjecho-Slowa- kije. Destijds stond ledereen in vuur en vlam. Nu het vrijheidsvuur ln dat land werkelijk van dag tot dag wordt gedoofd vlamt het protest al lang niet meer. Uitzendingen als deze kunnen wellicht helpen om die vlam brandende te houden. Advocaat Judd Advocaat Judd neemt vanavond de verdediging op zich van kapitein Fan ning, die door twee Cubanen wordt beschuldigd van mooi'd op enkele vrienden van hen. Fanning wordt uit zee opgepikt. Hij beweert dat zijn schip is verdwenen, mét de vier pas sagiers en het bemanningslid. Later vindt men de tienjarige Rita Chambers, die ook aan boord was, met een schot wond in de schouder. Judd wil Rita ondervragen, maar haar tante belet hem dat. Inmiddels wordt het schip met de lijken aan boord gevonden. Een getuige verklaart, dat Fanning wapens naar en vluchtelingen van Cuba smokkelt; Fanning zou vanwege het onverwachte verschijnen van de Cu baanse kustwacht de wapens overboord hebben moeten gooien en vervolgens de opvarenden gedood en Rita gewond hebben. Judd probeert dan om Rita, als enige overlevende, de waarheid te laten vertellen. (Nederland I, 20.20) Met de muziek mee De VARA neemt afscheid van hel zomeramusementsprogramma Met de muziek mee. Dat gebeurt in de spec taculaire Frieslandhal te Leeuwarden, waar plaats is voor zo'n 3500 toeschou wers. Een stoet van Nedeilandse en buitenlandse artiesten verlenen hun medewerking: Rika Zarai, caberetier Rients Gratama, het Leedy Trio, snel dichter Willy Alfredo, het komisch duo The Perrards worden allen ontvangen door gastheer Henk van Stipriaan. Voorts wordt het magie ofgel bespeeld door Harry Klompé, bijgestaan door niet minder dan 25 organisten van de City Orgelsociëteit. Tevens is er de finale van de wedstrijd om de Cor Steijntrofee. Finalisten zijn: Fred Bre- kelmans (Den Haag), J. C. Kolvers (Zaandam) en Hans Jacobs (Wijk bij Duurstede). Ook deze laatste maal zorgt het VARA-dansorkest o.l.v. Charlie NedeCpelt voor de muzikale onder steuning. (Nederland II, 20.20) Oorlog en vrede In 1956 sloegen Italianen en Ameri kanen dc handen ineen om tesamen een grootse filmversie van Leo Tolstoi's „Oorlog en vrede" te vervaardigen. Paramount leverde de regisseur en de sterren, Italië de figuratie en de re- quisieten. Hoewel de verfilming in middels overschaduwd is door de vier delen tellende, twaalf uur durende Russische versie, die veel dieper op Tolstoi inging, mochten de makers des tijds niet ontevreden zijn. Regisseur King Vidor hield de grote lijnen van de roman aan, al ging veel van Tolstoi's tekst verloren. Audrey Hepburn was een betoverende Natasja, maar Mei Ferrer was hopeloos miscast als prins Andrei. Het meest „Russisch" was wel Henry Fonda als de trouwe Pjotr Bezukhov. Vidors filmversie legde de nadruk op de veldtocht van Napoleon en of de groots opgezette veldslagen straks op uw televisiescherm goed uitkomen valt te betwijfelen. In de totaalbeelden met duizenden figuranten speelde de kleur der uniformen een te grote rol en het gevaar bestaat, dat deze scenes straks op uw beeldbuis een grauwe massa worden. Wat er dan van de 5319 meter lange film (speelduur ruim drie uur!) overblijft is een romantisch verhaaltje rond de argeloze Natasja, smoorver liefd op prins Andrei, van wie zij door een misverstand verwijderd raakt, om hem pas op zün sterfbed weer terug te zien. Gezien de lengte van de film zal de uitzending in twee afleveringen plaatsvinden. Woensdag volgt het twee de deel. (Nederland II, 21.10) NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NOS •18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal KRO •19.07 uur: Avonturen van Felix de kat, tekenfilm. 19.23 uur: Mevrouw Fynemans komt, feuilleton. NOS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Advocaat Judd 21.10 uur: Wie rijn toch die mensen deel 3 21.45 uur: Earl Hines and his All Stars 22.15 uur; Gezag in geding NOS 22.45 uur: Journaal NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16 uur) NOS 18.50 uur: De Fabeltjeski""-' 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala VARA 19.30 uur: Coronation Streel NOS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Met de muziek mee •21.10 uur: Oorlog en Vrede, film TELEAC 22.45 uur: Cursusinformat ie statistiek NOS 22.50 uur: Journaal Televisie morgen NEDERLAND I NOS/NOT 10.45 uur: Verkennen ontdekken 11.10 uur: De kerk in de samenleving van Indonesië 11.35 uur: Notre ville 12.00 uur: Sluiting De met aangegeven programma's zijp kleurentelevisieprogramma's RADIO PROGRAMMA t.b.v. land-en tuinbouw; 12.30 .26 Mededelingen HILVERSUM I (402 m) - dikalen. 18.30 Nieuws. NCRV: 18.41 Actuali teiten. 19.00 Literama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.15 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 19.30 Stereo: lichte gram- mofoonmuzlek. 20.30 Omroeporkest: modern- ne muziek. 21.10 Het bijzondere van de Vrije Universiteit, toespraak. 21.35 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Mozart, schrijver van muziek en brie ven, muzikale lezing. 23.65-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) - AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.30 Sterren parade: licht gevarieerd muziekprogramma .g.v. de jaarlijkse Algemene Vergadering NOS: 20.05 Stereo: Scala internationaal: kunst kroniek. 21.30 Stereo: Internationale- Gaudea- inus Muziekweek 1969: Radio Blazersensem ble en Nederlands Slagwerkensemble: moder ne muziek. Bond Zonder Naam: 22.20 Re kening en verantwoording, lezing. NOS: 2 Nieuws. 22.55 Radiorama: nini-magazine. 23.25 Jazz irchief. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL: 18.00 Nieuws. 18.03 Popmuziek voor de soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Grammofoonmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken. 18.55 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten, 19.40 Lichte muziek. 20.00 Operakroniek. 22. 0 Voor de zeelleden. DINSDAG 9 SEPT. 1969 HILVERSUM I 402 m NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor: lichte grammofoonmuziek met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Klassieke gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Leven door hoop, lezing. 10.15 se Antillen. De heer P. J. van Wel spreekt over David Ricardo Capriles een Cura- ?aose biografie. KRO: 17.10 Voor de kinderen. HILVERSUM II (298 m AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwij ding. NOS: 9.00 Muziek uit Middeleeuwen en Renaissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprograma. (11.0-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten.) 12.30 Overheidsvoor lichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Klein chanson. 14.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuider buren. AVRO: 15.00 Paul Vlaanderen en het Alex-Mysterle, detective-hoorspel. 15.30 Stereo: ±17.55 Mededelingen. [SUM m 24C pep. <10.00 Nieuws).'i: opvallend vrolijk gevar tenprogramma. (12.00 1 13.03 Ekspres: licht platenprc BRUSSEL NED 324 m (Nederlandse uit :nding 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde mu Weerbericht en SOS-berichte mlands pers overzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, delingen, dagklapper en SOS-berichten vo de schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieu' 14.03 Orkestmuziek. (15.00-15.03 Nieuws). 16 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Kamerm ziek. 16.15 Voor oudere luisteraars. 17 Nieuws, weerbericht en mededelingen. Aa sluitend: Jazzmuziek.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2