UD0 START COMPETITIE IN LVB MET MAGERE OVERWINNING OVERMOEDIG NOORDWIJK LAAT WINST TEGEN ZWAK BARENDRECHT GLIPPEN BLITZ TWEEDE IN STERK BEZET EIGEN BASKETBALT0ERN00I Altior geeft St. Bernardus flink pak slaag RCL zet 2-1 achterstand in 3 - 2 overwinning om legio Quick Boys aanval heeft kansen nodig voor één doelpunt v. d. Hoorn heeft groot aandeel in Altior-zege VNL verliest 1ste wedstrijd aan de Vliet Bona Stars in finale Lew Lake toernooi weggeveegd Yerj'ongd DOSR versloeg SYLV SPORTBIJLAGE 2At Quick BoysSpijkenisse 1-1 (1-1) Ajfgaande op de uitslag zou je veronder stellen dat het allemaal veel beter is ge gaan met Quick Boys dan vorige week tegen 's-Gravenzandse SV. Niets is ech ter minder waar. Vooral de aanval var de Katwijkers laat nog heel veel te wen sen over. Duidelijk komt bij verscheidene spelers nog een gebrek aan routine de hoek kijken. Vooral bij de stellig niet slecht spelende Johan van Duin, die in een tijdsbestek van nauwelijks vijf minu ten Quick Boys aan twee goals had kunnen helpen. De eerste maal, vijf mi nuten voor het rustsignaal, verscheen hij alleen voor de doelman, presteerde het nog om de bal naast te schieten. Even voor rust herhaalde zich dat tafereeltje, met het te versmaden verschil dat Van Duin nu de bal in leeg doel had te schieten. Blunders in de jonge Quick Boys-aanval dus, die ook in het verdere verloop van de wedstrijd nog volop kansen zou creëren echter bij één goal blijven van Andries vein Leeuwen, die al na vier minuten een voorzet van Leen de Best koppend in een doelpunt omboog. Acht minuten la ter was Spijkenisse langszij gekomen. Zij profiteerde gretig van een aarzeling van een van de Katwijkse verdedigers. De goed in vorm zijnde doelman Jaap van Duyvenbode, die eenmaal nog net een hard schot tot corner wist te verwerken, was kansloos. In de tweede helft zou er niet meer gescoord worden, ondanks verwoede pogingen van de drif tige Quick Boys-aanval. 2A: Rijnsb. BoysSprang 2-1 (1-0) Een technisch sterk, maar aanvallend niet bijster opvallend spelend Sprang heeft in een matig duel moeten buigen voor een wat schotvaardiger en geluk kiger Rijnsburgse Boys. Overtuigend is het allemaal voor de thuisclub niet ge weest. De combinaties waren bij de be zoekers heel wat beter verzorgd en zo kon het gebeuren dat de driemansvoor hoede van Sprang de uit vijf spelers bestaande verdediging van de Boys nog danig in moeilijkheden bracht. Dat neemt niet weg dat de Rijnsburgers direct het initiatief In handen namen. Vooral rechtsbinnen Jac de Heyer diende zich met enkele gevaarlijke schoten aan. In de defensie vlotte het nog niet zo. Er werd een te afwachtende houding aan genomen en het gevolg was dat doelman Maaskant eenmaal gestrekt naar de hoek moest om een afstandsschot te keren. Het wat onbesuisd spelend Rijns burgse Boys nam niettemin na een half uur de leiding. Andries van Duyvenbode zette de bal voor, de linker stopper van Sprang miste de bal, die vervolgens voor de voeten van de aktieve Han Ouwersloot belandde. Deze passte door naar De Heyer, die van zestien meter afstand inschoot. Sprang kwam na rust aanvankelijk fel terug en zou na een kwartier tegenscoren via Vos, waarbij de Boys-aanhang, ten onrechte in de veronderstelling verkeerde dat Rijnders buitenspel stond. Een kwartier voor tijd grepen de gastheren alsnog de volle winst. Bab Kralt stapte bij een vrije trap over de bal heen, Jac de Heyer was hem snel gevolgd en schoot de bal langs het „muurtje" in het Sprang-doel. Een In de ogen van de bezoekers geldig doelpunt, hetgeen een wat i melig slot ten gevolge had. 2A: HuizenARC 6-1 (2-0) Debutant ARC is de competitie niet al te succesvol begonnen. Kon de schade tegen Rijnsburgse Boys in de openings wedstrijd nog beperkt worden tot één treffer, tegen Huizen ging de Alphense formatie verloren in het aanvalsgeweld. Maar liefst zesmaal moest doelman Van Horzen zich gewonnen geven, waarbij hij één keer niet geheel vrijuit ging. Dat was dus een bittere tegenvaller, al zal niemand die ARC een warm hart toe draagt de toekomst nu somber inzien Immers, Huizen is ook nu weer een po tentiële kampioenskandidaat, dat eer spelersarsenaal bezit dat in technisch opzicht tot de besten gerekend mag worden. Dat ARC bijna een helft stand heeft weten te houden tegen deze ploeg, tekent dan ook stellig niet die zwakte, die in de grote nederlaag verdisconteerd lijkt te liggen. Pas in de 41ste minuut sloeg Huizen de eerste bres in de ARC- verdediging. Op slag van het rustsignaal werd de voorsprong tot 20 uitgebouwd. Het klasseverschil dat voor de rust nog niet zo duidelijk aan het licht was ge treden (ARC was toen b(j vlagen ge lijkwaardig aan haar tegenstander) trad na de hervatting eerst goed aan de dag. Binnen vijf minuten was de score tot 40 opgevoerd en eerst daarna was het de beurt aan de br "ekers. In eerste instantie lieten zij r een goede kans onbenut, nadat Gerrie •'ermaas onderuit was gehaald, en Van C ostrom de straf schop onbenut had gelaten. De eer werd alsnog gered in de 20ste minuut, toen Van Oostrom de bal vanaf de rechter- wing voorzette en Hans v. d. Horst via de paal inschoot. Zonder al te veel moeite toonde Huizen haar suprematie aan door nog /twee treffers aan haar totaal toe te voegen. 2A: SIZO—DOTO 3-1 (3-1) DOTO is zaterdagmiddag tegen SIZO overweldigend van start gegaan, wat tot gevolg had dat de Hillegommers al na zeventien minuten tegen een 30 ach terstand aankeken. Dat was bijzonder ontmoedigend en naar later zou blijken ook te veel voor SIZO, dat niet verder kwam dan één tegenpunt. DOTO opende de score al na één minuut via De Ronde. SIZO dat nauwelijks vat kon krijgen op het snelle spel van haar tegenstander zou spoedig alle hoop ontnomen worden toen kort na elkaar De Jong en De gekomen. Al na tien minuten rende Ted volkomen juist. Bij Koudekerk waren het *"1" Lumondoing op de Barendrecht-doelman voornamelijk de beide puntspelers Zwe- Ronde het net vonden. Bij beide doel punten ging keeper Van Haaften vrijuit. Oneffenheden op het veld waren- er oorzaak van dat de bal tweemaal o' hem heen sprong. Verder liet SIZO de wat rustiger spelende DOTO-ploeg niet komen. De Bollenstrekers gingen zelf in de aanval en nadat Snaterse Jong al enkele malen de lat hadden ge test, had Snaterse ten kreeg De Jong een corner te nemen, die Snaterse in een doelpunt omboog. De verwachting dat SIZO na de rust nog meer terug zou komen, werd echter niet ingelost. Het spelpeil verdere, tamme, verloop van de ont moeting geen wijziging meer ondergaan. 2B: Arnemulden-Ter Leede 1-2 (0-2) Wat velen niet hadden verwacht is toch gebeurd. Ter Leede heeft de lastige uit wedstrijd tegen Arnemuiden tot een overwinning gebracht. Het begin was voor de gastheren. Luid aangemoedigd door een grote supportersschare trokken de Arnemuiders ten aanval. Zij vonden een hecht struikelblok in de Ter Leede verdediging. De Sassenheimers kwamen er steeds beter in en met mooi open spel brachten zij veel verwarring in de verdediging van de gastheren. Na 20 minuten kon N. v. d. Fange met een zacht „knikkie" doelman Van Belzen het nakijken geven (0-1). Wel probeer den de gastheren Ter Leede onder meer druk te brengen maar het aanvalspa- troon was steeds hetzelfde, waardoor Ter Leede gemakkelijk kon ruimen. Na 35 minuten volgde uit een dieptepass een schitterend doelpunt. De Arnemui- dense doelman was hierbij uit zijn doel gekomen en toen kon v. d. Fange met een fraaie boogbal de stand op 0-2 bren gen. Na de rust wist Joost de Ridder de ach terstand te verkleinen 1-2. Het werd nu een alles of niets spel, waarbij er wel kansen kwamen maar niet werden be- 2B: Barendrecht—Noordwyk 2-2 (0-2) Het was niet te verwonderen dat spelers en bestuurders van Noordwijk in mineur stemming het Barendrecht-terrein ver lieten. Ze wisten dat ze een gelijkspel hadden veroverd, maar ze beseften tege lijkertijd dat er veel meer ingezeten had. Noordwijk was de rust namelijk inge gaan met een 20 voorsprong, een mar ge die optimisme rechtvaardigde. Im mers, Barendrecht dat als nieuwkomer dit seizoen de tweede klasse is binnen gestapt, had nauwelijks kunnen impone- neren tegen de roodwitten. Zonder al teveel moeite was Noordwijk op 20 af met op zijn hielen een back. In krampachtige poging Lumondoing nog tegen te houden sprong de back voeten van de ex-SJC'er, tikte vervolgens de bal in de richting van zijn eigen doel, maar omdat zijn keeper op een dergelijke actie helemaal niet was ingesteld sprong de bal in het doel: 10. Ted Lumondoing zou ook nog zelf scoren. Hij deed dat tien minuten later nadat hij door Dick Heemskerk de vrije ruimte was inge stuurd. Noordwijk heeft nog volop kan sen gekregen, maar ook al scoorde zij niet meer, een ieder was gerust op de uitslag. Ook toen Jaap v. d. Niet na d€ rust een blundertje maakte, zich ver keken had op een ogenschijnlijk onge vaarlijk schot. De badplaatsbewoners maakten echter de fout te ver op te dringen. Met name Karsten Luyt maakten zich daar als halfspelers aan schuldig. Een uitval werd daardoor de gasten noodlottig toen na een half uur een der Barendrechters inkopte. SB: RCL—TOGR 3-2 (1-1) Dank zij een grotere inzet heeft RCL haar tweede overwinning geboekt. En dat terwijl de Leiderdorpers vijf minuten voor tijd nog tegen een 21 achterstand aankeken! RCL kreeg al kort na het begin een presentje in de schoot ge-- worpen. Bij een scrimmage voor het TOGR-doel, die ingeluid was door een inzet van Hennie Rotmensen, raakte een der verdedigers wat in paniek en depo neerde de bal in eigen doel. Na een klein half uurtje spelen stonden de par tijen al weer naast elkaar toen back Henk Gordijn, in de waan verkerend dat de bal de achterlijn wel zou passeren, zijn tegenstander alle gelegenheid gaf te zetten, waardoor het tegen punt ontstond. Ook het tweede TOGR- doelpunt was het gevolg van een fout. De Leiderdorpse defensie bleef namelijk staan voor vermeend buitenspel, wat TOGR-aanvaller dankbaar uitbuitte, Eerst vijf minuten voor tijd kon RCL tegenscoren. Thijs de Witt kopte een corner van Jaap van Kuyk in, maar de doelman wist de bal nog juist over te tikken. Opnieuw legde Van Kuyk de bal op het hoofd van De Wit, die nu wel succes had. Kort voor tijd haalde Thijs de Witt met een hard schot in de linker bovenhoek de Leiderdorpse zege alsnog binnen. 4C: Koudekerk—SVOW 2-2 (0-1) SVOW en Koudekerk hebben elkaar gis teren in bedwang weten te houden en gezien de verhouding in het veld was dat De Wit, die met lange passes uit de achterhoede aan het werk werden gezet. By- SVOW was het aanvankelijk vooral Riny v. d. Wetering, die zich op de voorgrond plaatste. SVOW nam vier minuten voor de rust de leiding via Van Heek en leek, nadat Ab Zweris al vrij snel in de tweede helft voor de gelijk maker had gezorgd, op de zege af te stevenen toen Co van Heek ten val gebracht door Arie Zweris en Van Heek zelf de penalty inschoot. Vijf minuten later echter zorgde Ab Zweris er, ook al via een penalty, voor dat de Oude We- teringse winst tot één punt beperkt bleef. 4C: Be Fair-TJVS 0-0 (0-0) In een vrij gelijkopgaande strijd slaag den beide teams er niet in te scoren, al hebben Jaap en Arie Hereur aan UVS- zijde alle gelegenheid daartoe gehad. De Leidenaars stelden tegenover de grotere fysieke kracht van de thuisclub grotere dosis techniek, wat de beide ploegen tegen elkaar deed opwegen. In het doel van de blauwwitten maakte Bram Brand, die vorig jaar nog in d€ regionale jeugd speelde, een verdienste lijke indruk. 4C: OegstgeestDuinoord 6-2 (3-1) De gevaarlijke, met Quick Boys-spelers aangevulde ploeg van Oegstgeest heeft zich na de teleurstelling van vorige week voor de eerste maal aangediend. Wist Duinoord vrij lange tijd gelijke tred te houden met de thuisclub, laatste kwartier werd zij volkomen weg gespeeld door de plotseling op volle toeren draaiende Oegstgeestenaren. Het scoreverloop: 11: J. van Duivenbode 10; 25: J. van Duivenbode 20; 30: 21; 37: eigen inzet 31. Rust. 50: 32 75: J. de Wakker 4—2; 78 en 81: J. van Duivenbode 52 en 62. 4C: FloreantHaz. Boys 0-0 (0-0) Haz. Boys heeft alle gelegenheid gehad te doelpunten tegen Floreant. In een spannend duel, dat veel publiek trok, waren de Boys in technisch opzicht on getwijfeld de meerdere. Het enthou siastere Floreant, dat een goede verde diging bleek te bezitten, belette de be zoekers echter dit overwicht in doel punten uit te drukken. Nu hadden de Hazerswoudenaars dat ook wel aan zich zelf te wijten. In het laatste kwartier verschenen b.v. de vleugelspelers Peter Pos en Aad Raaphorst alleen voor de Boskoopse doelman Bertus Hoogenboom, zonder dat dat de stand kon wijzigen. LEIDEN Het is niet alleen Bona Stars dat de aandacht trekt van de Leidse basketbal-liefhebbers. Blitz en Essor ver heugen zich eveneens in een groot aan tal leden en supporters. Essor, kam pioen in de eerste Haagse klasse, en Blitz, vierde in deze klasse, kwamen za terdag in de Vijf meihal voor het eerst OEGSTGEEST UDO is gisteren welgemoed van start gegaan tegen Stompw. Boys. Waren de Oegst- geesternaren over het algemeen technisch beter tóch werd het een moeizaam bevochten overwinning. De Stompwijkers gaven enthousiast tegenspel te zien alhoewel na de rust de strijd een enigszins rom melig verloop te zien gaf. Wij kre gen de indruk dat de arbiter beslist wat sterker op had moeten treden. De eerste vijftien minuten van de strijd zagen wij een dominerend UDO, welks midvoor Manuputty legio schietkansen kreeg. In de 12e minuut bracht hij de bal prachtig voor de doelmond waa aanvoerder van de Stompwijkse Boys het leder niet onder controle kreeg in eigen doel kopte. (1-0). Tot een kwartier voor rust ging de strijd praktisèh gelijk op. Een goed gezette aanval van de Stompwijkers bracht de UDO-linksback Van Leer in verwarring, hetgeen met een doelpunt werd afgestraft (1-1). Na de thee kon er dus nog van alles gebeuren. Helaas werd er zo nu en dan wel wat al te fors gespeeld. Na onge veer een kwartier mocht de UDO rechts buiten Crama een hoekschop nemen. De Stompwijkse verdediging maakte korte metten met de bal die echter precies te recht kwam voor de voeten van v. d. Star die de keeper wist te verschalken. (2-1). Resteerde nog een half uur speel tijd zodat de Stompwijkers de moed nog niet opgaven. Aan beide zijden deden zich voldoende scoringskansen voor r het lukte niet meer. Met spanning werd het eindsignaal van de scheids rechter verbeid maar toen het zover bleek dat men ongeveer 8 minuten te lang was doorgegaan. Jammer dat juist in die „extra" minuten Jos Witte- door een Stompwijkse Boys te pak ken werd genomen en geblesseerd het veld moest verlaten. Dat dit in het strafschopgebied gebeurde was duide lijk, maar dat er geen strafschop uit resulteerde zal wel altijd een raadsel blijven LEIDEN Leidse Boys—LDWS 1-5. De beide rivalen uit de tweede klasse het vorig seizoen stonden als nieuw komers in de hoogste LVB-afdeling al LANGER AAR Altior-St.-Bernardus 6-0. Het is Altior gelukt de eerste thuis wedstrijd met duidelijke cijfers te winnen. We zagen dan ook een goed spelend Atlior dat vooral „voor" bijzonder ge vaarlijk was. De nieuwe trainer -Van Eek kan tevreden zijn; hij heeft Altior toch wel een goede injectie gegeven. Zo waren er een paar oude spelers terug gekeerd, zoals Ouwerkerk, Van Alphen en Van de Bogaard. Nadat de goed lei dende scheidsrechter v. d. Berg beide aanvoerders bij zich had geroepen, mocht St.-Bernardus aftrappen. Er was direct een fel aanvallend Altior te zien, binnen drie minuten leverde dit een doelpunt op, gemaakt door A. Ouwerkerk. Hierna golfde het spel over en weer tot de 23ste minuut. Toen zagen we een n aanval vanuit de verdediging, van w uit T. Rossenberg de bal goed doorgaf aan J. v. d. Hoorn: 20. St.-Bernardus was in het veld toch niet zwakker, maar de aanvallen van Altior waren gevaar lijker. Zo kon A. Ouwerkerk vlak voor rust de stand op 30 brengen. J. v. d. Hoorn (2 x) en C. Lek schoten en kopten de eindstand naar 60. direct tegenover elkaar. Evenals vorig ZOETERVVOUDE - MeerburgMMO jaar liet LDWS er ook nu geen twijfel over bestaan wie de sterkste wel Vrijwel de gehele speeltijd zette LDWS de thuisclub onder zware druk. In de eerste helft leverde dat wel eei krachtsverschil op, maar in doelpunten werd dat vooralsnog niet uitgedrukt. Zelfs presteerden de gastheren het jen uitval van Wetselaar de leiding emen. Eerst kort voor de rust de poneerde de van VNL overgekomen J. Weselman de bal uit een scrimmage in het doel. Het superieure LDWS was na rust niet meer te houden. Binnen tien minuten had Theo Pet met twee zuivere schoten doel getroffen, waarna in de 30e en 40e minuut resp. J. Wesselman en G. de Roode de voorsprong nog flink uitbouwden. LEIDEN VNL—Wet. Boys 2-5. De eerste competitiewedstrijd op het nieuwe terrein aan de Vliet is voor de VNL'ers op een grote teleurstelling uit gelopen, want met niet minder dan 52 ging deze wedstrijd verloren. Direct na in dit seizoen binnen de lijnen in 'n sterk bezet toernooi, uitstekend georganiseerd door Blitz. Even werd teveel gevraagd van het improvisatetalent van Blitz, toen Flash vrijdagavond zonder opgaaf van reden afschreef. Niemand heeft 't echter gemerkt. Er bleven slechts vaantjes Bij de dames troffen we de nieuwe eredivisieclub Juventus aan. Zij was het ook die de eerste plaats greep in de da mesafdeling. Echter eerst nadat Rowic, de grote rivale van Juventus in 't vorige seizoen, door een doelpuntengemiddelde naar de tweede platas venvezen was. Derde eindigden de Blitzdames. Bij de herenafdeling domineerde, met 'n beetje tegenzin, het organiserende Blitz. Er waren teams uitgenodigd op 't niveau van de eerste klasse Den Haag, waarin Blitz zelf uitkomt. Nieuwe spelers en meer training hebben de Leidenaren echter nu reeds op een hoger niveau ge bracht. Daarom moest Yellow Kange- roes met een tweede plaats genoegen nemen, gevolgd door het Leidse Essor en tenslotte als vierde de Hasper Sport- verein uit Aken. Blitz is daar te gast geweest in juni van dit jaar. De goede indruk, die zij daar maakten, is een vende geworden. Ook nu moesten de Duitsers met een nederlaag genoegen Bij de junioren was er weinig klasse- verschil. Spannende wedstrijden v eerst laat in dit toernooi de winnaar aan. Het werd het Dordse Rowic, Blitz werd tweede, gevolgd door Bona Stars op de derde plaats. Een groots toernooi.met een uitgebreid wedstrijdenprogramma was soepel, lopen. Redep voor Blitz om, volgend jaar wederom een dergelijk basketbalfestijn te organiseren. Dan zullen waarschijn lijk herenteams utigenodigd worden uit de rayonklasse. Een klasse hoger, het doel waar Blitz dit seizoen naar streven. Bona Stars heeft zich in het Lew Lake- toernooi niet volledig waar kunnen ma ken. Na een gelijkspel vrijdagavond te- gen AMVJ met een incompleet team, werd er zaterdag met Van Tuyll en rte beide De Jongen meer van hen ver wacht. Het kwam er echter gedeeltelijk uit. Een uitstekend duel tegen Rotter dam-Zuid deed andere toernooideelne- mers met vrees de strijd tegen Bona Stars tegemoet zien. De vrees bleek ech ter ongegrond De Stars, tweede in hun poule, werden ki de kwartfinale weg gespeeld. De strijd tegén Rotterdam-Zuid was waarlijk imponerend. Van Tuyll tornde hoog boven de gebrs. Harrewijn uit en droeg er persoonlijk zorg voor, dat na vijf minuten een stand van 12-2 was be reikt. Hierop moesten de Stars enigs zins terrein prijsgeven. Een hechte ver dediging was de basis, waarop de Stars hun zege zouden bouwen. Steunend op een goede conditie waren zij in staat 40 minuten lang een agressieve zone dicht te houden. Hierdoor kon men in de aan val zo nu en dan een steekje laten val len. Zo was het afstandsschot, wel raak op de training, nog niet geheel aange past aan een snelle wedstrijd en liet het passen ook nog te wensen over. Het waren echter de Stars, die by rust de leiding hadden met 25-20 en na een goe de tweede helft de zege veilig stelden met 47-42. Scoorde Van Tuyll in dit duel 20 punten, in de tweede wedstryd tegen Blue Stars was hy bepaald minder tref zeker. Geen enkele Starsspeler beschik te trouwens over enig richtingsgevoel. Hierdoor vond Blue Stars eigenlijk geen problemen op hun weg naar de zege. Toch moesten de Amsterdammers alle zeilen byzetten om het taaie Bona Stars terug te wy'zen. De volgende ronde was bereikt, maar verdedigd werd er tot de laatste minuut. Dit goede verdedigen had tot resultaat dat Bona Stars zich by rust nog kon verheugen in een ge ringe voorsprong (21-24). Na rust kreeg Blue Stars het nog moei lijker. Eerst nadat het schot by de Lei denaren volledig wegviel en Blue Stars In de laatste fase van de strijd 3 breaks wist af te ronden, was het verzet ge broken. Dit verzet bestond vooral uit Jaap Maassen, de enige Leidenaar, die na rust regelmatig scoorde. Blue Stars greep de winst met 35-45, maar blijft bevreesd voor de competitiewedstrijd op 4 oktober in Leiden. Gisteren kwamen de Stars in de kwart finale uit tegen Flamingo's. Ongunsti ger had de loting niet kunnen zijn. Een warme Apollohal droeg er niet toe bij de Stars te inspireren. Gewillig lieten :ij zich naar de slachtbank leiden. '3-36 was de eindstand in het voordeel ■an een degelijk spelend Flamingo's. Een verdiende nederlaag voor de Leidena ren, die totaal van schot af waren. Waarschynlijk was het teveel voor hen geweest, vier wedstrijden draaien in een weekend. het begin waren de aanvallen van Wet. Boys veel gevaarlijker en binnen een half uur hadden de Boys al een 30 voorsprong. Nog voor de rust hadden zij zelfs al een 50 voorsprong. De Leidenaars hadden daar in het geheel niet op gerekend en hun spel ging alle overtuiging missen. Na de rust ging de strijd praktisch gelijk op, waarbij VNL sterker speelde dan Wet. Boys, maar 't duurde tot in het laatste kwartier voor dat zy kans zag de score een drage lijker aanzien te geven. Door doelpunten van resp. H. Dubbeldeman en P. Boek hout (uit een strafschop) bracht VNL de stand op 25. ZOETERWOUDE Meerb.—MMO 2-1. Voor veel supporters speelde Meerburg een niet onverdienstelijke partij voetbal. Vooral voor de rust was het alles Meer- lijk burg wat de toon aangaf. Reeds na vyf Enden-Van de Zwan-aanval minuten was het al raak. De MMO-1 werd: 10. Nog feller vochten de Boys keeper kon de bal niet voldoende o controle krijgen en liet het leder los, vlak voor de aanstormende Koos Romyn, die de bal keihard in de touwen joeg: 10. Meerburg ging door met zijn stormloop, steeds weer paniek zaaiend in de MMO-achterhoede. Meerburg kon door een corner van E. Westerhof, en ingekopt door J. Janmaat, zijn voor sprong nog vergroten tot 20. Na de rust was het aanvankelijk weer Meer burg dat probeerde de toon aan te geven, maar door B. Kraan in de voorhoede te zetten groeide het zelfvertrouwen van MMO. Het spel werd dan ook harder, tot C. de Rooy te hard aan de noodrem trok. B. Kraan yoltrok het vonnis: 21. MMO rook de gelijkmaker en probeerde met alle geoorloofde middelen dit te bewerkstelligen. De Meerburg-verdedi ging was echter op haar post en gaf geen kans om de punten te delen. VOORSCHOTEN Randstad Sport— Alph. Boys 11. Scheidsrechter F. Stik- kelorum hield de lijntjes strak in deze wedstrijd en misschien dat mede daar door voor het spel het predikaat sportief, maar mannelijk toepasselijk was. De Boys, een elftal met vele jonge spelers, zat er wat feller bovenop en soms wel iets meer tegenaan. Toch was het ge- gelijke spel niet geflatteerd. In de doel puntloze eerste helft was het eerste kwartier beslist voor de Boys, maar de Randstad Sp.-verdediging herstelde zich daarna en wist steeds beter de aanval door beheerst ingrijpen af te zwakken. Helaas liepen de vanuit de verdediging opgezette tegenaanvallen te veel vast op de met twee invallers aangevulde voorwaartsen. Het spel schommelde wat rommelig heen en weer en enige malen werden aan weerskanten doelrijpe kan- ,om paal en lat" gebracht. Toch de beste kansen vlak voor de rust Randstad Sport. Het duurde tot vijf minuten na de rust voordat einde- zoveelste reprise van een Van de beloond terug. Toch scheelde het maar weinig, of drie minuten later had een fraai< schot er 20 van gemaakt, doch de bal schoor de lat. Voor de Voorschotenaren jam mer, dat de verdediging in de 15e min. bij een indirecte finaal blunderde. Van zo'n 20 meter links voor het doel vloog de bal onbelemmerd in de rechterbene denhoek. Toch lag het voornamelijk aan Voorschotense verdediging, dat het by 11 bleef, want de Boys zijn beslist in staat een hogere score te maken. ROELOF ARENDSVEEN: Alvorens in de competitie van start te gaan speelde DOSR een nuttige oefenparty tegen de in vroegere jaren altyd zeer gevreesde tegenstander SVLV. Ten aanzien van vorig jaar heeft DOSR nu een geheel gewyzigd elftal. Behalve de verjonging van het elftal kwamen ook weer twee spelers in het veld, n.l. Piet van Es en W. Akerboom welke lang durig vanwege een beenbreuk uitge schakeld waren geweest. Niettegen staande DOSR voor rust beter spel te zien gaf dan haar gasten moest half time toch met een 0-1 achterstand voor de Veenders worden afgesloten. Dit gebeurde reeds na 10 minuten spe len toen L. Schouten half inkopte op een door het midden gespeelde bal, welke hierna door rechtsbinnen J. van Bemmelen mooi over keeper Bouw meester werd ingeschoten. 0-1. Na rust een zelfde spelbeeld. Maar nadat na 10 min. spelen en L. Schouten een pe nalty voor DOSR had gemist, kwam DOSR toch tot een betere benutting van de kansen. Wel moest eerst de paal voor SVLV nog redding brengen maar in de 21ste minuut kwamen de partyen dan toch gelyk. Dit uit een voorzet van Ton Sanders welke door midvoor Henny de Prie onberispelijk werd ingeschoten. 1-1. Met nog 10 min. te spelen kwam DOSR aan het winnen de doelpunt, dit doordat P. van Es dank zy een misser van keeper R. Del- gois op gemakkelijke wijze kon sco ren. Een 2-1 einduitslag welke voor DOSR verdiend was te noemen. LEIDSE VOETBALBOND Eerste Idasse: Randstad Sport-Alph. Boys 1-1, Altior-St. Bernardus 6-0, UDO-Stompw. Boys 2-1, Leidse Bovs- LDWS 1-5. Tweede klasse: KRV-Oranje Groen 4-1 Meerburg-MMO 2-1, VNL-Wet. Boys 2-5. ZATERDAGVOETBAL Tweede klasse a: NSDM—'s-Graven zandse SV 1-0, SIZO-DOTO 1-3, SSC '55-Kozakken Boys 0-2, Rynsburgse Boys-Sprang 2-1, Huizen-ARC 6-1, Quick Boys-Spijkenisse 1-1. Tweede klasse b: Zwaluwen-RWH 1-0 Barendrecht-Noordwijk 2-2, Arnemul- denv-Ter Leede 1-2, Zwart Wit '28-rie Meeuwen 1-1; Excelsior M-de Zwervers 4-0, CSVD-HBSS 4-2. Derde klasse b: PPSC-Schevenin'gen 1-1, Unicum-Spirit 0-0, RCL-TOGR 3-2 Jodan Boys-Groote Lindt 1-1, WGZ- ASWH 1-0, Oapelle-JAC 2-0.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14