Uitzicht op radio- en t.v.-seizoen van AVRO niet erg spectaculair antenne KRITIEK YAN STUDENTEN OP NOTA VAN CURATOREN QzQ&id&eQou/ici/nt WEER of geen WEER Weekeinde op televisie Sport op t.v. en radio RADIO PROGRAMMA A VRO achtervolgt Judith de Nijs in Kanaalrace Vijf directe reportages PAGINA 2 DE I.EIDSE COURANT ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1969 Mondiaal denken der jongeren weinig concreet INTERESSANT is het materiaal dat een opiniepeiling omtrent de denkbeel den van jongeren over het streven naar Europese eenheid heeft opgeleverd. Met een niet eens zo vaag vermoeden, dat vele Nederlandse jongeren het streven naar Europese integratie in mondiale verhoudingen niet meer waarde toeken nen als dorpspolitiek in het nationale leven, had Nieuw Europa, blad van de Europese Beweging Nederland, leiden de kopstukken van tientallen jongeren organisaties vragen' voorgelegd inzake hun mening over Europese éénwording, primaat van mondiale problemen (als ontwikkelingshulp en wereldontwape ning), gevaren voor de democratie in Europa en de toekomstige rol van West- Europa op economisch, politiek litair terrein. Gevaarlijke vragen inzoverre gemakkelijk kunnen leiden tot weidse beschouwingen zonder concreet funda ment; Interessante vragen tevens, om dat ze niet dwingen een oordeel te ge ven over details en pietluttigheden, maar de reagerende jongeren gelegen heid geven te getuigen van een visie, Op die manier kunnen we namelijk iets te weten komen omtrent het vermoeden, dat de jongere generaties van nu zich weinig meer bekommeren om de idealen welke de jongeren van 1940-1945 bewo gen en dat zij de problemen van twin tig jaar terug al weer als achterhaalde bijzaken beschouwen. Het materiaal door de ongeveer twin tig reacties vaak betrekkelijk uitvoe- rig geleverd, stemt inderdaad tot na denken. Soms hebben de jongeren een heldere visie op de gebrekkigheid van de verwezenlijkte integratie; niet zelden nemen ze evenwel hun toevlucht tot een vaag mondiaal denken. Waartegen na tuurlijk op zichzelf geen enkel bezwaar kan worden ingebracht, mits men bij dit denken concreet probeert te zijn en zich tot werkelijkheidszin dwingt. Teleur stellingen van jongeren van twintig- a vijfentwintig jaar geleden die nu opbre ken, zijn ook wel eens het gevolg van de weinige realiteitszin tijdens de roes van prijzenswaardig idealisme. TVATUURLIJK zitten er in de reacties 'der jongeren waardebepalingen met allerlei gradaties; kwantitatief over heersen de reacties van politieke jon gerenorganisaties, maar dat ligt ook wel een beetje voor de hand omdat de Euro pese éénwording niet in de laatste plaats een politieke kwestie is. En dan kan het vanzelfsprekend gebeuren dat in hun commentaar op politieke zaken de jon geren het wijsje galmen dat de ouderen alleen nog maar piepen. Niettemin valt op, welke betrekkelijk geringe waarde de doorsnee jongere aan de Europese éénheid toekent. Men ziet de E.E.G. vaak als een machtsblok dat verstarring in internationale verhoudin gen tot gevolg heeft: men verwijt de zes een egoïstisch protestionisme tegen over de ontwikkelingslanden; men vindt dat West-Europa meer aan Vietnam, Zuid-Afrika en Biafra zou moeten doen. Er wordt gepleit voor offerbereidheid om met de Oosteuropese landen tot menwerking te kunnen komen en of zonder verband hiermee Amerika meer links te laten liggen. Jongeren getuigen vaak van scherpe visie op het gebrek aan demo cratie in de huidige werkwijze van de E.E.G. en haar organen; daarnaast stel len ze, wat hun visie betreft, teleur, wanneer zonder steekhoudende motive ring veel waarde wordt toegekend erkenning van de D.D.R., het uit de N.A.V.O. stoten van Portugal e.d., het ombouwen van de Raad van Europa tot een contactorgaan tussen Oost en West, pleidooi om alleen maar direct aan te sturen op een werelddemocratie. Deze verschijnselen dwingen ons tot de slotsom, dat de jongeren van 1970 wel veel meer mondiaal denken dan hun voorgangers in 1945, maar dat hun idealisme weigert rekening te houden met concrete zaken. Daaruit vloeit dan weer de vraag voort, wat er gebeuren zal wanneer dit idealisme is afgestompt op de harde werkelijkheid. Zullen dan de gevolgen misschien niet nog erger zijn dan de teleurstelling die nu mensen bevangt Vanwege het gedeel telijk falen van hun pogingen om ten minste als uitgangspunt voor een betere wereld in hun wereldsector omstandig heden te scheppen voor een betere wel vaart en vooral voor een beter welzijn? ÏVTEUW-EUROPA vindt de uitslag van zijn onderzoek ook niet rooskleurig. Tot optimisme stemt, dat vele jongeren het gebrek aan echte democratie in de Werkwijze van de Europese organen on derkennen, maar andere reacties beves tigen bange vermoedens. Het hoofdarti- deze kwestie in genoemd nlad constateert letterlijk: De jongeren van nu kijken wel verder dan hun neus lang is, maar kij ken is niet voldoende. Te vaak vergeten doen wat de hand te doen vindt. Gestage, vaak vervelende politieke acti viteit is nodig, opdat er iets wordt ver werkelijkt van wat wij allen willen. An ders vervallen wij in een neurotisch he ter weten aan de wal van de geschie- Zelf heeft de jongerengeneratie van 1945 moeten ervaren dat ze met haar idealisme de praktische moeilijkheden onderschat had en ze heeft zich toen wel licht te laat geconcentreerd op midde- die moeilijkheden met een krach tig offensief te kunnen aanpakken. Veel jongeren van nu leven in de waan, dat alleen voldoende is om zulke moeilijkheden te laten verdwijnen; ze hameren op een paar idealen die realiseren zijn, wanneer men eerst niet alle krachten inzet om eerst ande- taken tot een goed eind te brengen. Dictators hebben ons in de eerste helft an de twintigste eeuw op de totale log getrakteerd en zij waren, door handige voorbereiding volgens het cept van „elke dag een draadje" bijna in die opzet geslaagd. Bij het naderen het jaar 2000 willen de jongeren totale renovatie van de wereld in goede zin; de zwakke stee in hun offen sief lijkt ons dat ze niet meer met .draadjes" willen werken en daardoor nze samenleving confronteren met alles of niets"-tactiek. Over de uitslag Werven kunnen w helaasniet optimistisch zijn. Alles blijft zo'n beetje bij het oude (Van o n roepcorrespondent) HILVERSUM Wie gedacht mocht hebben dat het uitzicht op het radio- en televisieseizoen 1969—1970 bij de grootste omroepvereniging, die de AVRO toch is, een spectaculair pers pectief zou bieden, moeten wij teleur stellen. De programmamakers drijven voort op hun jarenlange routine en in grote trekken blijft alles zo'n beetje bij het oude. AVRO-t.v., die op de „vaste" dins dagavond tegenover de KRO komt te staan, heeft het nieuwe ritme in de planning eveneens uitgebuit tot een grotere regelmaat in programmering. „Televisier" start met een nieuwe op zet door wekelijks een magazine van circa 30 minuten op de dinsdagavond te presenteren. Voorts zijn er korte af leveringen van tien minuten op de vrijdag en zaterdag. De afdeling documentaires bereidt in samenwerking met de futuroloog prof. dr. F. L. Polak een serie van negen uitzendingen voor, die gericht zijn op de toekomst. De rubriek „Info" wordt geprolongeerd, evenals de^ Medische Kroniek van dokter Van Swol. Een no viteit is de eanmaal per maand op dinsdag te maken uitzending over het Britse league-voetbal. T.v.-toneel De afdeling drama zal een gevarieerd aantal stukken van Nederlandse en buitenlandse auteurs op het scherm vertonen. Wij noemen „Buiten voor de deur" van Wolfgang Borchert, „Wals van de toreadoren" van Anouilh, „Cen trum vermoordt een pianiste" van Paul Pörtner, „De dromen van Si- mone Machard" van Berthold 'Brecht, „Dantons dood" van George Büchner, [Ren kleine negertjes" van Agatha de Drama- Christie. In het kader Meer centraal overleg voor het onderwijs rrSSEN het ministerie van 'Onderwijs, de onderwijzersverbonden en de lera renorganisaties wordt npg altijd ge kibbeld over de structuur vah één ge organiseerd overleg inzake de rechts positie van het onderwijzend personeel. Er zou één bijzondere commissie van overleg komen voor het gehele onderwijs, uitgezonderd universiteiten en hoge scholen. Maar de zaak zit al jaren vast op het punt. welke positie in de afde lingen van die commissie bepaalde cate gorale lerarenorganisaties moeten in nemen, die niet bij een grote centrale aangesloten zijn. Regering en categorale organisaties wensen een paritaire samen stelling van de afdelingen, de centrales willen categorale organisaties één afge vaardigde toekennen en voor zichzelf twee afgevaardigden per ceritrale. Beide partijen hopen, dat minister Veringa erin zal slagen alsnog de „steen der wijzen" te vinden; helaas hoopt iedereen ook, dat dan deze „steen" zijn eigen standpunt zal zijn- Wij hopen iets heel anders: dat er op korte termijn niet alleen overeenstem ming zal zijn bij het onderwijs inzake een overlegstructuur die betrekking heeft op rechtsposities, maar ook over het eigenlijke onderwijs. Wij achten het fataal, dat basisonder wijs en voortgezet onderwijs tijd en moeite besteden (soms zonder succes!) aan het vaststellen van eigen, separate urgenties en dan de minister maar laten uitmaken wat onder de gezamenlijke urgenties weer het meest urgente is. Basisonderwijs en voortgezet'onderwijs klagen gezamenlijk over een nog altijd slechte aanpassing; beide hebben de mond vol van „gelijke kansen voor ieder kind", beide eisen „democratisering van het onderwijs". Maar alle partijen blij ven in hun eigen hokje vechten. De één maakt een halszaak van talenpractica, terwijl kleine klassen op de basisscholen een veel belangrijker zaak is; de ander (in dat geval het wetenschappelijk on derwijs) herziet studieprogramma's zon der serieus overleg met het voortgezet onderwijs, waarop men dan later kan kert, omdat het niet aansluit op die resultaten, die universiteit en hogeschool als basis begeren. Het hele onderwijs wordt revolutio nair; maar bijna iedereen loopt het risico door de bomen niet meer het bos Een hogedrukgebied, dat zich uit strekt van de Atlantische Oceaan tot over een groot deel van West- Europa beheerste vrijdag het weer in ons land. Het was dan ook op vele plaatsen zonnig weer met uit zondering van het noorden van het land waar vrij veel bewolking was. De middagtemperaturen liepen op tot omstreeks 19 graden. Een vlak lagedrukgebied boven de Middel landse Zee zorgde ervoor, dat ook het weer rustig wasOm het eer der genoemde hogedrukgebied trekken zwakken frontale storin gen van Schotland naar Zuid- Skandinavi. Deze storingen zullen echter op het weer in ons land geen invloed uitoefenen, zodat het zaterdag opnieuw rustig weer zal zijn waarbij flinke zonnige perio den zullen voorkomen. Zondag 7 september: Zon: 6:01—19.14; Maan 0.29—18.03 Hoogwater te Scheveningen: 12.21 Maandag 8 september: Zon: 6.03—1912Maan: 1.42—18.23 Hoogwater te Scheveningen: 0.52 13.29. Vooruitzichten voor maandag Aantal uren zon: 4 tot 11; min. temp.: 0 tot 4 graden onder nor maal; max. temp.i van ongeveer normaal tot 3 graden boven nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur; 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent Workshop zullen drie werken van de Nederlandse auteurs Rudolf Bruyn, Chris Verheugd en Chiem van Houwe- ninge worden uitgevoerd. Pierre Janssen en Leen Timp brengen een aantal programma's onder de ti tel „Brandpunten van cultuur". Het programma „Jonge mensen op weg naar het concertpodium", gepresenteerd door Willem Duys wordt voortgezet. Leerlingen van de conservatoria in Rotterdam, Utrecht en Enschede zul len de kans krijgen van hun muzikaal talent blijk te geven. In het kader van Drama Workshop zendt de AVRO de eenakter „Vrij dagmiddag 2 uur" van Chris Ver heugd uit. Lo van Hensbergen ver tolkt er de hoodfrol in. Op de maandelijkse zaterdagavond van de AVRO-t.v. is er weer de Mounties- show. Eenmaal per maand op zondag volgt „De ster van de maand" en Wil lem Duys presenteert op de vaste dins- T>Ji Po i-f o 11 dag, eenmaal in de twee weken „Voor JA 11 Lil Vjdl 1 Cll de vuist weg". Rijk de Gooijer krijgt een vaste zaterdagavondshow op Ne derland II en voor Johnny Kraaykamp schreef Jan Moraal een strip, waarin deze komiek de hoofdrol zal vervullen. Voorts staan prod-ukties op het pro gramma met het Hulster Gemengd Koor, Gert en Hermien, Seth Gaaike- ma, Corry Brokken en Liesbeth List. Het jongerenprogramma „Doebiedoe" wordt met minder popmuziek voortge zet op de vrijdagavond. In het eerste kwartaal van 1970 zal een interscholaire quiz worden uitge zonden. Het team dat de eerste prijs behaalt mag een reis naar de wereld tentoonstelling in Japan maken. De radio Uit de circa 90 programma's die AVRO-radio wekelijks uitzendt hebben wij slechts hier en daar een greep ge daan. De zondagavond zal een behng- rijke wijziging ondergaan. Van half ne gen tot half elf brengt de AVRO een muziekprogramma, waarvoor de luis- Rudi Carrell presenteert vanavond een grote show voor de Duitse f.v. die wordt uitgezonden vanuit Stuttgart, waar mo menteel de „Duitse Firato" wordt uit gehouden. De VARA neemt 't program ma rechtstreeks over. „Der Rudi" heeft voor deze internationale show als thema gekozen de zogenaamde Autobahn-Rast- statte, de pleisterplaatsen die ook ve le toeristen en reizigers niet onbekend zullen zijn. In deze sfeer van pleisterende reizigers ontvangt Rudi Carrell een groot aantal gasten, zoals, de ook hier bekende zan ger Karei Gott, de Wiener, Sangerkna- ben en de zangeres Gitte. Nederland is vertegenwoordigd door Bueno de Mesquita. Medewerking verlenen ver der de vocale groep The Rosy Singers en de groep The Herculians. Voor de muzikale begeleiding zorgt het orkest van Edwin Lehn en RUdi-zelf zorgde voor samenstelling en teksten. (Zaterdag Nederland I 20.15). letter word teraars hun wensen kunnen uiten. Men TVT 1 f richt zich daarbij speciaal tot een pu- W OFK. IS cl lOlIF bliek waarvan de voorkeur uitgaat naar het klassieke en semi-klassieke reper toire, alsmede naar het daarbij aan sluitende stijlvolle liahte repertoire. De „Sportrevue" zal van dinsdag naar donderdag (12.30 uur) worden ver plaatst. De donderdagavond zal van half negen af gevuld worden met een con cert. gevolgd door een hoorspel of ca baret. Acht concerten worden uitge voerd door het Residentie-Orkest, waar onder het afscheidsconcert van Theo Olof als concertmeester. De vroege vrijdagochtend krijgt een ander accent door het invoeren van een gepresenteerd platenprogramma, waarin naast actualiteiten ook is op genomen „De groenteman" en een woord van bezinning. Het tot dusver gevoerde beleid met betrekking tot hel populaire Hilversum III zal ook in het nieuwe seizoen verder worden doorge trokken. Er blijven veranderingen mo gelijk als gevolg van de. nog lopende besprekingen binnen de omroepen ten aanzien van een zo groot mogelijke continuïteit in de dagelijkse uitzend schema's. Een ,four letter word" is een Engels begrip voor de (meestal korte) woor den waarmee obcene zaken plegen te worden aangeduid. Als in een Britse film „werk" een ,vies woord" genoemd wordt is het wel duidelijk dat die film in de toekomst moet spelen want we zijn, helaas, zo ver nog niet. In die filmtoekomst is vrijwel alle werk door machines overgenomen. De arbeiders gaan nog wel naar de fabriek, maar er is eigenlijk mets voor hen te doen. Val is een jonge man van in de twintig, al zes jaar verloofd met Betty Dorrick (gespeeld door het tiener-zangeresje Cilla Black) en Betty vindt dat hij maar. moet gaan werken zodat ze kun ne trouwen. Val doet dat, bij de Domes tic Industries Community Estate, waar Val de ideale stomige sfeer vindt om er zijn hobby, paddestoelen kweken, te beoefenen. Voor Domestic wordt het iets catastrofaals. (Zondag Nederland II 20,30). NOS-tv zendt zondagmiddag (16.00) een rechtstreeks reportage in kleur van het internationale concours hippique CHIO in de Rotterdamse manége te Rotterdam. Men kan dan getuige zijn van de strijd om de Grote Prijs van de stad Rotterdam. Aan dit concours hippique wordt bovendien aandacht besteed in Sca la op zaterdag (Nederland II 19.03) en in Studio op zondagavond. In Studio Sport (Nederland I 19.03) wordt het belangrijkste onderdeel de samenvatting van de voetbal wedstrijd PolenNederland, die 's middags in Katowice wordt ge speeld. Voorts wordt aandacht be steed aan de wielerwegwedstrijd voor profs Bordeaux-Parijs, de drielandenturnwedstrijd Gr.-Brit- tanniëZwedenNederland in Bllingham, de individuele auto- ltlimraces in Vaals en de voetbal wedstrijd AnderlechtFC Brugge. Aardigste sportprogramma van het t.v weekeinde zal overigens wel weer Brandpunt-Buitenspel zijn, het maandelijkse sportprogramma van de KRO waarin Aad van den Heuvel, Ed van Westerloo en Fons Peters geen blad voor de mond ne men. (Zaterdag Nederland II 21.42) Hoofdmoot van Langs-de-lijn van NOS-radio (Hilversum II, 14.30 17.50 en 18.10-18.30) is ook de wed strijd Polen-Nederland. Van 16.00 af is er een rechtstreeks verslag door Theo Koomen en Dick van Rijn. Het programma bevat voorts flitsen van het CHIO, de paarden- koersen op Duindigt en in Gro ningen en de gebruikelijke uitsla genreeksen. NEDERLAND I (STER - reclame uitzendingen om 18 19.03, 19.56 en 20.: NOS 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VARA 19.07 uur: Rawhide, serie 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.15 uur: Rudi Carrel show 21.15 uur: Achter het nieuws, actualiteiten NEDERLAND I NOS 15.30 uur: Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 16.00 uur: Paardesport 16.57 uur: "Totouitslagen 17.00 uur: Sluiting •18.55 uur: De Fabeltjeskrant CVK/IKOR/RKK 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Waar de mensen zijn, film NOS 19.30 uur: Studio Sport 21.42 uur: De eilandbewoners, spel van Strindberg 22.32 uur: Journaal (NOS). NEDERLAND II (STER - reclame-r uitzendingen om 18.56. 19.56 en 20.16). NOS 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala 20.30 uur: Journaal AVRO •20.35 uur: The Saint 21.25 uur: Andy Williams Show NOS 22.15 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.55 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VPRO 19.05 uur: Concert voor jonge mensen (Berlioz' Sym phonic Fantastique) KRO 19.30 uur: Vijfentwintig jaar „Hoofdstad-operette" 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.15 uur: Wie zijn toch die men sen?, documentaire 20.52 uur: De wrekers, serie 21.42 uur: Brandpunt-Buitenspel. Evangelie 22.37 uur: Journaal (NOS). 19.55 uur: Het Praags Poppen- pantomime •20.30 uur: Work.is a four lette word, film 22.30 uur: TV maandag NEDERLAND I NOS/NOT 10.45 uur: Walter en Conny 11.10 uur: Notre ville 11.35 uur: Bronnen van onze geschiedenis 12.00 uur: Sluiting De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. 0 Nieuws, li discussie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Piano recital: semi-klassieke muziek. 20.00 In druk: literair programma. AVRO: 20.30 Ste reo: Superclean dreammachine: licht geva- rieerd platenprogramma. 21.30 Internationa le muziekspiegel: I. Liederenrecital; II. a. Pianorecital; b. Praags Kamerorkest en pia no. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: 't Mag geen naam hebben: licht pla tenprogramma. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM IH (240 m en FM-kanalon) AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DrrUit: platen- Nieuws. 10.02 Juist op jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Moza- schrijven: verzoekplatenprogramma. 22.00 De iek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriende- Troubadour: luisterliedjes. 22.25 Overweging, lijke groeten..: verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ste- 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Artles- reo: Goal..: muzikaal sportprogramma met ten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Ro- commentaren, reportages en nieuws. 23.55— me-Ankara-Madridprogramma voor de 24.00 Nieuws. gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat-Athe- HILVERSUM n (298 m) VARA: 18.00 ne-Warschau: programma voor de gastar- Nieuws. 18.11 Commentaar op het nieuws, beiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Mu- ,s; iiCht gevarieerd muziekprogram- Nieuws, 17.02 Radiojournaal. 17.05 Operakoor. 19.30 Stereo: Sjook: prograi ast-Sellers: platennieuws. 19.30 Nieuws. 19.35 Stereo: licht instrumentaal ensemble. 20.00 Akkoord: een programma om mee in te stemmen. 21.00 Nederlandse chansons. 21.15 Lichte grammofoonmuziek. Nii klassieke grammofoonmuziek. Br 0 Popparty. ZONDAG HILVERSUM I (402 m) Nieuws. 8.10 Stereo: Badinerie: ou sieke muziek (gr). 9.00 Nieuws standen. 9.15 Impromptu: klassiek platenprogramma. 10.00 Kucharisti 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Licht gevarieerd platenprogramma. 11.45 Buitenlands commen taar. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerk orgelconcert: oude muziek (opn). 12.41 MAANDAG I (402 m) KRO: 7.00 klassieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Over- Ing; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor huisvrouw. (9.00—9.10 Gymnastiek voor huisvrouw, 9.35 Waterstanden). NOS: sr de zieken. 11.30 Bejaar- .1.55 Mededelingen. NCRV: tuinder;1 l2P26°\aedede'lfngën t.d.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Acutaüteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Or gel en strijkkwartet: klassieke muziek. 15.00 Gereformeerde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: informaties over Zuid-Holland, afgewisseld met muziek. (16.00 1 Nieuws). Overheidsvoorlichting: 37.20 jaarbeurs in Pararaaxibo. VARA: --iek. 7.20 SociL. strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonm Tussenbeide: xrpagina). VPRO: tualiteiten. 8.20 Nederlands Operakoc n. In de pau- dio Orkes - - Was in het- sieke en klankbeeld. 15.55 Ste- A.gent 000 Klassieke kamermuziek (gr). 1 actie: Nederlands Jazzorkest. CVK: 17.00 kelings istelijk Gereformeerde kerkdienst. 18.00 sieke h vent: wekelijks halfuur over en uit de 14.45 St< gesprek. 18.45 15.00 Promenade-orkest: Nieuws, ziek. AVRO: is.an vinni uitdaging lichte muziek "uit Latlji gelbegeleiding: geestelijke 20.30 Stereo: Stereoklub: muzikale Nieuws. 16.02 Brazillana: _j Latijns-Amerika. 16.30 Voor ae jeugd. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Over heidsvoorlichting: Samenwerking met ontwik kelingslanden. Samenstelling en presentatie; Thon Raes. Ongeveer 17.55 Mededelingen. Fit: licht platen- maatschap- NCRV: 9.00 Nieuws. 9.1 ronieK. 22.25 Overweging. 22.30 programma. 10.00 Nieu\._. - 2.40" Mededelingen. 22.45 Audio: (ïi.oo Nieuws). TROS: 12.00 Nieu" nformaties voor kenners en lief- Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. tualiteiten. 13.08 T.N.T.: muziek vai. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-In: arogramma. (om 9.00 Sportmedede- Humanistisch Verbond: Waf lORRRrr- 17.02 Actualiteiten, draaiik: verzoekplatenprc BRUSSEL NED (324 m) Muzikaal onthaal: kale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand dedelingen en SOS-berichten de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal, pers). 12.55 Buitenlands persove weerbericht, mededelingen de schippers. 13.20 Tafelmu- Symfonische mu- 14.30 Langs de lijn: sportreportag. slagen en lichte grammofoonmuziek. (van ziek. (15.00—15.03 Nieuws). 16.00—17.50 Reportage voetbalwedstrijd Po- 16.03 Beursberichten. 16.09 Program len—Nederland). 18.05 Mededelingen. 18,10 de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht Langs de lijn H: sportreportages en -be- dedelingen. Aansluitend: J; schouwingen. VARA: 18.30 Stereo: Oogst '69: cabaretliedjes. NOS: (Van c correspondent) NIJMEGEN „Het is nu wel gebleken, dat de democratiseringsbeweging curato ren in feite veel te ver gaat. De senaat was niet meer in staat voldoende tegen wicht te bieden en nu moeten curatoren deze rol overnemen. Immers, in de struk- tuur wordt telkens de hoogleraar weer binnengesmokkeld, terwijl zogenaamd wordt uitgegaan van de drie geledingen: wetenschappelijk corps, overig personeel en studenten". Aldus foirouleert de voorzitter van de unie van studenten te Nijmegen (U.S.N.) Pieter van Waesberghen, enkele punten van kritiek, die in studentenkringen zijn gerezen tegen het voorstel voor nieuwe bestuursstruktuur, dat door curatoren of ficieel is uitgebracht. Het U.S.N.-bestuur heeft overwegende bezwaren tegen het feit, dat curatoren na afloop van de dis cussies over de nota op 1 november vast stellen, binnen welke grenzen de experi menten in bestuursvorm zich de .komende jaren dienen te bewegen. Het is van me ning, dat bij een dergelijk fundamentele zaak een democratische besluitvorming, waarbij alle aan de universiteit betrok ken zijn, noodzakelijk is. In plaats van de pariteit van de drie geledingen op de universiteit, hanteren curatoren het principe van gedifferen tieerd en functioneel medebeslissings ten opzichte van de andere geledingen een uitzonderingspositie blijven innemen. Verder blijft de nota kritiekloos binnen de grenzen, die op de nota van minister Veringa zijn vastgesteld voor experimen ten met de bestuursvorm. Hearing UTRECHT Op zijn toer langs de Nederlandse universiteiten heeft het P.vc.d.A.-onderwijsteam uit de Tweede Kamer een bezoek gebracht aan de Utrechtse universiteit. Belangstellend is bij een hearing in de nieuwe universi teitsstad de Uithof geluisterd naar de me ningen van alle geledingen uit de Utrecht se universiteit. Meningen over het hete hangijzer in de nota-Veringa, de auto- recht, waardoor hoogleraren en lectoren nomie, meningen die afweken of parallel 2 oktober liepen. Een werkelijk nieuw standpunt kwam niet ter tafel. Een van de geledingen, die het meest naar voren trad, was wel die van de stu denten. Willibrord de Graaf en Wouter Koning van de U.S.F. pakten deze gele genheid aan om het U.S.F.-standpunt nog eens nadrukkelijk te stellen. Toegegeven moet worden, dat ook de P.v.d.A.'ers geen antwoord wisten op een vfaag van Willibrord de Graaf een definitie te wil len geven van „onderwijskwaliteit", een begrip dat In de nota-Veringa te pas en te onpas wordt gebruikt, maar waaraan geen verdere uitleg wordt gegeven. Curator Destombe en de nieuwe rector- magnificus prof. Van der Ven verdedig den nog eens het standpunt, dat zij in hun „tegennota" over de autonomie en het dualisme in de nota-Veringa naar voren hadden gebracht. De Haagse Kunstkring, Denneweg 64, opent het tentoonstellingsseizoen met een expositie van schilderijen en gra fiek van de 21-jarige Arie van Geest uit Maasland. De tentoonstelling wordt gehouden van 13 september tot en met (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. Op zaterdag 13 sep-, tember zal, wanneer de weersomstan digheden gunstig zijn, Judith de Nijs om 8.00 uur een poging doen om als tweede Nederlandse vrouw het Kanaal van Cap Gris Nez naar Dover over te zwemmen. Vóór, tijdens en na haar race zal de 27-jarige ex-nationaal, ex- Europees en ex-wereldrecordhoudster op de lange afstand, op de voet worden gevolgd door een team van de AVRO- telcvisie. Twee dagen eerder, namelijk op donderdag 11 september van 22.05 tot 22.45 uur via Nederland 1, zal in kleur een filmreportage camera beelden van William Vogler worden getoond over de voorbereiding op deze tocht door Judith de Nijs. Daartoe iiucll inca ten aantal Uanun- gen van Judith van Benkel-de Nije gevolgd. Onder andere in de zwe baden te Koudekerk aan de Rijn Aiphen aan de Rijn, op de plassen Loosdreaht, op het Aarkanaal, aan Noordzeekust en op de internationale 1 ange-afstandsrace CapriNapels. Op Judith de Nijs5 grote dag, die tevens haar zwemcarrière zal besluiten, zullen dank zij de medewerking van de Vlaamse televisie in een aantal extra- uitzendingen van „AVRO's Sportpano- rama" de Kanaalpoging van de ex- wereldkampioene reahtstreeks op het scherm worden gebradht. Afhankelijk van de vorderingen van Judith de Nijs zullen via Nederland 1 vijf directe re portages volgen van 8.30 tot., ongeveer 8.55 uur, van 11.00 tot ongeveer 11.25 uur, van 13.00 tot ongeveer 13.25 uur, van 15.00 tot ongeveer 15.25 uur en van 16.30 bot ongeveer 16-55 uur. Opdat deze televisie-uitzendingen tot stand zouden eunnen komen, is niet alleen de hulp van de BRT, die met twee camera's en één helikopter de race zal volgen, nodig, ook de Neder landse PTT heeft een grote bijdrage geleverd in de tedhnisohe voorberei dingen. Zo kan door haar medewerking jen stuk noodzakelijke straalverbinding in Frankrijk momden owarbpugd. Hoofdredacteur van ANP gaat Philips naa DEN HAAG De heer J. W. M. Mar- tinot uit Wassenaar, hoofdredacteur van het Algemeen Nederlands Persbureau ANP, is benoemd tot adjunct-directeur voor perszaken en hoofd van de pers dienst van Philips. De heer Martinot zal op 1 mei van het volgend jaar bij Philips in dienst treden. Het is nog niet bekend wie hem bij het ANP zal opvolgen. Het huidige hoofd van de Philipspersdienst, de heer Sj. de Vrij, heeft de wens te kennen gegeven zijn functie per 1 januari 1971 neer te leggen. Dreigbrief van „El Fatah voor Von Thadden FRANKFORT (AP) De voorzitter in de NPD Adolf von Thadden. heeft verklaard, dat hij een dreigbrief heeft ontvangen die was ondertekend met „El Fatah". Volgens von Thadden stond er in de i „het Duits geschreven brief: „Jij zwijn, nou slaan we je dood". Von Thad den zei niet te weten waarmee hij de Aarabisohe guerilla-organisatie zou heb ben kunnen beledigd. Hij zei dat, hoe wel hij niet anti-Israëlisch was, hij ge kant was tegen de politiek van de hui dige regering in Tel Aviv.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2