X LEIDATO BEGROETTE 50.000-STE B EZOEKER VERKEERSONDERZOEK LEIDS GEWEST Boze geluiden in raad van Oegstgeest VVD-er Stapels: gefrustreerd „NIET ALLEEN LEIDSE ZAAK' Man stond 4 dagen op vrije voeten en ging weer de gevangenis in Luifelbaan werd Luifelsteeg Winkeliers vol jaar achter bruine hekken „6e ouóe post" Middenstand knokploeg? GROTE VRAAG NAAR ARBEIDSKRACHTEN IN DE BOLLENSTREEK TIKTESTWEDSTRIJD „Goeddat we n bestelauto bij ons hebben Korreltje MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1969 (Van onze correspondent) OEGSTGEEST Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben aan de gemeente Leiden bericht dat zij het noodzakelijk achten dat voor de Leidse agglomeratie een verkeersonderzoek wordt ingesteld. B. en W. van Oegstgeest legden gisteravond de raad het voorstel voor mee te doen aan het onderzoek en een eerste krediet te verlenen van 26.300 gulden. Wat het werkelijke voordeel voor een randgemeente als Oegstgeest is door mee te doen aan een dergelijk onderzoek, vormde het kernthema van een uitvoerige gedachtenwisseling die over het voorstel ontstond. betalen aan het oplossen van problemen in die gebieden, die Leiden geannexeerd heeft." De heer Aldershof (pc) voelde er voor alles op Leiden terug te spelen en voorts dit daarna ter discussie stellen in de Gewestraad. Wethouder Van der Voet vond dat i met beide benen op de grond moest blijven: „Wij zijn niet gelukkig met de procedure. Maar wij weten hoe het met het verkeer in Leiden gesteld is: „v deloos!" Nu Ged. Staten aan Leiden een opdracht geven moeten wij „ja" zeggen. In het algemeen belang en om uit de impasse te geraken. Als wtf niet doen moeten wij zelf een verkeersdes- kundige aantrekken. Stemmen staken bij voorstel tot deelname aan het onderzoek „Ged. Staten ziet het verkeersprobleem binnen de Leidse agglomeratie en niet alleen binnen Leiden. Desondanks richtte deze instantie zich alleen tot b. en w. van Leiden en stuurde zij geen brief aan de omliggende gemeenten," aldus ir. Stapel (VVD), die verklaarde dat zijn fractie zich door deze gang van zaken gefrustreerd voelde. „Dit is geen beste procedure. Leiden zegt: Laten wij ons alleen beperken tot randgemeenten als Oegstgeest, Leiderdorp en Voorschoten, achteraf kunnen wij Katwijk en Rijns- burg er bij betrekken. Leiden legt de grens tot Oegstgeest, maar wie zegt dat de Oegstgeester problemen zich niet uitstrekken tot in Rijnsburg?" Wat is de Oegstgeester visie De Leidse problemen zijn de Oegstgeester pi-oble- men niet. Spreker stelde voor om het bedrag niet te voteren als demonstratie tegen G.S. Hij wilde het onderzoek in groter verband zien door Katwijk en Rijnsburg er direct bij te betrekken. Ook de fractievoorzitter van de Prot. Chr. groepering, de heer Van Weizen, deelde mede dat er in zijn fractie weinig enthousiasme bestond zich bij het onder zoek aan te sluiten, „Het is niet duide lijk welke voordelen en wat voor op lossingen in het verkeer er voor onze gemeente uit zullen komen. Hij achtte een onderzoek in groter regionaal ver band wenselijk. Mevrouw Gouverneur van Deen (KVP) legde de nadruk op de gemeente War mond: wat is haar visie en waarom wordt deze gemeente niet genoemd? De fractievoorzitter, van de P De Graaf zag indirect wel degelijk het nut van een verkeersonderzoek. „Mee doen is meespelen, waardoor wij h,et meeste kunnen bereiken." Burgemeester: „Niet goed gespeeld" Burgemeester Van Eysinga was het met de raad eens dat qua procedure de zaak niet goed gespeeld was. Het colege is het ook eens met de heer Stapel. Men heeft zich tot Leiden gewend, terwijl juist de Gewestraad is ontstaan. De studie is echter gewenst en men heeft al nadrukkelijk in de richting van de kust gekeken. „Aanbreien is mogelijk," aldus de voorzitter, „en dat zonder scha de, dit heeft men nadrukelijk medege deeld met betrekking tot Rijnsburg en Katwijk. Voor Oegstgeest is van be lang: aansluiting op de Merenwijk; de ontwikkeling van het Universitaire ge bied (waarbij rond de Rhijnhofweg veel zal veranderen) én de doorbraak in het oude dorp. Tevens hebben wij de weten schap dat een wetsontwerp in voorbe reiding is (ruimtelijke ordening) op grond waarvan de bestemmingsplannen dienen te worden overlegd mét ver- keersstudies. Wij zijn niet gelukkig met de hele gang van zaken, maar het kómt in het Gewest ter tafel." Niet tegenwerken De heer Stapel (VVD) wilde een ver keersonderzoek niet tegenwerken, maar dit is vanuit Leiden naar buiten werkende bekeken, „Ik heb het gevoel dat wij Het voorstel werd in stemming ge bracht: vóór de beide wethouders, de KVP en PC-fraetie. Tégen de P.v.d.A, en de VVD. Dit betekende 66. De stemmen staakten hetgeen inhoudt dat binnenkort, waarschijnlijk nog vóór 15 september, wanneer Leiden hoopt te starten met. het onderzoek, het voorstel opnieuw in de raad zal komen. Schoutenburgerstraat De Schoutenburgerstraat vormt een lengstuk van de drukke verkeersader de Lange Voort. De bewoners hebben hinder van het vaak intense verkeer, hetgeen hen herhaaldelijk genoopt heeft hierover adressen te sturen aan b. t De oplossing van de „trillingskwestie" is de straat geheel van een asfaltdek te voorzien. De kosten hiervan bedra gen 71.000 gulden. De raad besloot dit krediet te verlenen. Drs. De Graaf (P.v.d.A.) merkte op dat men het wel moest zien in de hele context van plannen. Wethouder i Voet zei echter dat men zich geen gen erover moest maken. De opschuiving die plaats vindt betreft niet die straten waar de bus doorkomt. Het maakt niet zoveel uit of verbeteringen aan andere wegen in december a.s. of maart van het volgend jaar plaat svinden. Aanslag op Bos van Poelgeest? Voor de bouw van een loods en verdere voorzieningen op de gemeentewerf, ge legen aan de rand van het Bos van Poelgeest, is een krediet nodig var 103.000 gulden. „Een voorstel dat ga randeert dat het terrein van gemeente werken in het Bos van Poelgeest blij vend zal zijn, méér blijft het er straks bij? Zal het bos niet verder aangetast worden door uitbx-eidingen h vroeg drs. De Graaf. Wethouder Van der Voet stel de spreker gerust. „Het huidige terrein is groot genoeg voor de gemeente." Schaaktweekamp Het bestuur van het Leids Schaakge nootschap heeft bekend gemaakt dat 't L.S.G. in 1970 haar 75-jarig bestaan zal vieren. O.a. met een belangrijke twee kamp tussen R. Fisher (USA) en M. M. Botwinnik (USSR). Beide grootmeesters zullen elkaar in Oegstgeest ontmoeten en in.de maanden april en mei 1970 maai liefst 18 partijen spelen. De schaaktwee kamp wordt gehouden in de aula var het Rijnlands Lyceum. B. en w. var Oegstgeest zullen vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting verlenen, en de raad gaat akkoord met de beschikbaar stelling van 5000 gulden uit 't recreatie fonds als subsidie aan LSG ter tege moetkoming in de kosten. Het bestemmingsplan „Bungalowpark President Kennedylaan" werd door de Vier dagen nadat een 37-jarige landarbeider de gevangenis had verlaten, kreeg l>y een baan in een hotel te Noord wijk. „U lag dus in elk geval daar veilig voor anker," constateerde de president van de Haagse rechtbank. Want na die vier dagen was het alweer mis gegaan met verdachte en keerde hij in het Huis van Bewaring terug. Een goed vriend had hem aan het baantje in het hotel geholpen, doch veel plezier beleefde hy daar niet van. „Ik word altijd door mijn verleden achtervolgd Toen verdachte middels zijn relatie ont dekte, waar een weduwe haar geld be waarde, pleegde de man inbraak in haar woning en stal er 800.-. Over dit bedrag bestond verschil va nmening, want vol gens benadeelde miste zij plm. 1000.- Na enkele wilde dagen en nachten in Amsterdam, had verdachte weinig geld „Ik wordt altijd achtervolgd door mijn verleden," zo klaagde hij voor de recht bank, „Maar u had nu toch werk in het hotel," stelde de rechter vast. „Ja, maar ze kwamen het toch wel aan de weet dat ik al eerder ben veroordeeld," gaf verdachte te kennen. Er stonden drie veroordelingen op zijn strafblad hij was reeds ter beschikking van regering gesteld. „Het Leger des Heils heeft zich een poosje met u bemoeid, maar die reclassering ziet er ook niets meer in," merkte de president rechtbank op. „Deze man heeft veel aan zichzelf te wijten, hij wil niet anders," stelde de officier van justitie, die tot een eis kwam van drie maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. M. Thoolen, vond verdachte een onbegrijpelijk mens. Maar om die reden moet hij niet iedere keer in de gevangenis worden gestopt, maar moet men trachten hem te verboteren. Elf jaar van zijn leven heeft verdachte in gevangenissen en inrichtingen door gebracht en dat heeft allemaal niets geholpen. Pleiter vroeg een kortere ge vangenisstraf en betere hulp voor ver dachte. Vonnis over 14 dagen. raad aanvaard. Het bezwaarschrift van Jhr. J. M. de Beyer met betreking tot overlast van het honk van de zeever kenners werd ongegrond verklaard. De rondvraag leverde een aantal ge meentelijke huishoudelijke punten. De heer Brouwer vestigde de aandacht op de plannen van de woningbouwvereni ging Buitenlust, die inhouden de bouw van een zestiental bejaardenwoningen. Maar de overheid heeft de provincie Zuid-Holland eveneens een contingent van dergelijke woningen toegezegd. „Mo gelijk kunnen wij het met de plannen van Buitenlust combineren, als wij maar weten of Oegstgeest ook een deel krijgt toegewezen." Daar kon de voorziter echter nog niets over zeggen, maar inlichtingen zullen ingewonnen worden. Kledingbeurs in Den Burcht LEIDEN. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers houdt woensdag van 10.30 totl6.00 uur ln samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen wederom een kledingbeurs Den Burcht. Dames- en kinderkleding (niet ouder wets, vuil en versleten) dle men ten verkoop wenst aan te bieden, wordt dinsdag tussen 14.00 en 16.00 uur en tussen 20.00 en 21.30 uur ingenomen. LEIDEN Dr. H. A. Valkenburg, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan de Leidse Universiteit is benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Medische faculteit te Rotterdam om onderwijs te geven in de methodologie van epidemio logisch onderzoek. LEIDEN Voorlopig is „de wyde blik" op het Bevrijdingsplein in Leiden Zuid- West van de baan. Ter voorbereiding van de bouw van de nu al in de volks mond zogeheten „Pienaflat" heeft I.B.B. een groot deel van het plein omheind met een lange reeks van somberbruin ge teerde hekken en een even groot deel van de winkels aan het direkte gezicht onttrokken. Men spreekt al van de „Luifelsteeg" inplaats van de Luifel baan. Zoals bekend komt op het thans om heinde gedeelte een flat voor alleen- (Advertenties) Restaurant Specialiteiten Bouwt aan uitbreiding. Reserveringen: telef. 02532-7235 SASSEXHEIM staanden. In de onderbouw komen win kels. Déeerste verdieping zal wördèri ingenomen door een Gemeentelijk ge zondheidscentrum. De overblijvendé ruimte zal eveneens voor winkelruimte worden benut. In de toren daarboven (acht woonlagen) komen 104 tweeka merwoningen! n de huurpremiesector. Het hele bouwwerk wordt tien etages hoog en azl een groot deel van het open bevrijdingsplein van de Vijf Meilaan af sluiten. Wanneer het werk gereed zal zijn is nog moeilijk te voorspellen, maar een dik jaar zal er wel mee gemoeid zijn. Tot zo lang zullen een aantal winkels slechts te bereiken zijn door een smalle loopgang, zoals de foto laat zien. Pax Christi X-Y-Walk Het Interkerkelijke Vredesberaad organiseert van 21-28 sept. a.s. de Vredesweek 1969 met als the ma: rijke en arme landen. In het kader van deze vredesweek vindt za. 20 sept. a.s. een „walk" plaats, georganiseerd door Pax Christi Leiden. Deze walk staat voor iede re belangstellende open. Een walk is een wandel- en dis- kussietocht, waarbij de deelnemers van te voren voor elke te lopen kilometer aan hun familie of ken nissen een bepaald bedrag vragen, bijv. een kwartje of meer. Deze Pax Christi walk is bijna 12 km lang. Tjjdens de tocht hebben de deelnemers, die in groepjes van 20 lopen, de gelegenheid met elkaar van gedachten te wisselen over het probleem van de rijke en arme landen; dit ook aan de hand van een routeboekje, dat routebeschrij ving en diskussiestof bevat en dat iedere deelnemer by inschrijving ontvangt. De walk staat in het teken van de x-y-aktie en het geld dat door de deelnemers verzameld is komt ten goede aan deze aktie. Men verzamelt om 14 uur in de Pieterskerk, alwaar de groep ont wikkelingshulp van de vrijzinnig hervormde gemeente een lekenspel over de Derde Wereld zal opvoe ren en een korte inleiding gehou den zal worden over de x-y-aktie. Daarna start men en hoopt onge veer 18 uur aan te komen op het eindpunt: het LHJ-gebouw, Leven daal 101, alwaar brood en koffie worden versterkt. Voor aanmel ding en verdere inlichtingen: Pax Christi Leiden, postbus 1015, Lei den; of: W. Rikmanspoel, Heren gracht 41-43, Leiden, Tel. 40158. Studenten moesten veilingaanvoer draaiende houden LISSE Rij liet Gewestelijk Arbeids bureau te Lisse, waaronder ressorteren de gemeenten Hïllegom, Lisse, Sassen- lieim, Voorhout, Noordioijk en Noord- wijkerliout, stonden in augustus voor dit jaar het laagst genoteerde aantal arbeidskrachten ingeschreven: 15S. In de bloembollensector was geen aanbod meer genoteerd. Verschillende bedrijven moesten op het hoogtepunt van de seizoendrukte daardoor naar andere wegen zoeken om in het personeels tekort te voorzien. Bij de twee grote bloembollenveilingen wist men een aan tal studenten als tijdelijke krachten aan te trekken, om de grote aanvoer bloem bollen af te handelen. Dat het aantal ingeschrevenen bij het G.A.B. Lisse eind augustus 29 hoger was dan in 1968 vindt zijn oorzaak in een stijging van het aantal ingeschre venen in de Horeca-sector, handela- personeel en metaal, mede veroorzaakt door een hoger aanbod onder de jeug digen beneden de 18 jaar. Vrouwen gewild De vraag om arbeidskrachten bedroeg 664 tegen 289 in het vorig jaar in deze maand. In de vrouwelijke sector liep het aantal ingeschrevenen iets op, na melijk van 34 in juli tot 48 eind augus tus. De vraag om vrouwelijke arbeids krachten daalde van 392 in juli tot 298 in augustus, doch was bijna driemaal zoveel dan in aug. 1968, toen 109 vrou welijke krachten gevraagd werden. Eerste veemarkt in Groenoordhal pas 10 oktober LEIDEN. Hoewel de Groenoordhal 13 september geopend wordt zal de eerste veemarkt pas op 10 oktober in het gebouw worden gehouden. Na de opening ls er eerst de VEBO- tentoonstelling en daarna moet de di rectie van de hal de ruitme geven aan de 3 oktober Vereeniging en de opbou wers van de kermis. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden is dr. L. M. de Rijk, thans gewoon hoog leraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, benoemd tot gewoon hoogleraar in de centrale interfaculteit en de facul teit der letteren aan de Rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de antieke en middeleeuwse wijsbegeerte. in met 31 augustus 1972 is benoemd dr. P. W. Klein, gewoon hoogleraar aan de Ned. Economische Hogeschool in Rot terdam, tot buitegenwoon hoogleraar in die faculteit der letteren aan Leidse Uni- versieit om onderwijs te geven in de economische geschiedenis. (Advertentie) uitzendbureau ZATERDAG: Mej. de Ridder 219 sec. ZONDAG: Mevr. van Hooven 194 sec. MAANDAG: Mevr. Schippers 223 sec. DINSDAG: Mej. Lourier 160 sec. WOENSDAG: Mevr. Dekker 157 sec. DONDERDAG: Mej. van Urk 215 sec. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 59, tel. 01710-34245 's-Gravenhage, Joh. Bildersstraat 20, tel. 070-245465* Het is zover. De 50.000ste: v.l.n.r. feest- arrangeur Joop de Knegt, mevr. Van Duyn, een Leidato-hostess en meneer Van Duyn. LEIDEN Het totale aantal Lel- dato-bezoekers van het vorig jaar .bedroeg 41.837. Gistermiddag arri- Enschede veercje de 41.838 ste. Gejuich dus de Leidato-gelederen. Het was LEIDEN In navolging overwegen enkele Leidse. middenstan ders een soort knokploeg te vormen,, daar zjj van mening zyn dut tegen wan- mevrouw Koning Uit Noorden. Zij beta].rs nl.t afdoende kan worden opge- ontving een lekkere taart en een treden. Leidato-waardebon. Maar het grote Men wii desnoods geweld gebruiken om feest ZOU nog komen. De 50.00ste. de wel geleverde maar niet betaalde goe- I 0m 2120 uur WJJ he, ZQ m deren terug te halen. Verschillende m.d- 0n,u.r „rellekotst-geblaas" van de ba- denstandern ln Leiden zijn reecis meer- aulngroop van hpl jeugdorkest „De dere maken voor grote bedragen opgc- Burchr wel.d het echtpaar Van Duvn licht. Deze gevallen kwamen met name „it Katwl1k „aar hpl pollium „eleld Èn de meubileringsbranche en bi] dewal zp kregen was weer de moeite een complete keuken, een boor- (vooral kleuren-tele-j Aarzelt niet steunt Margriet LEIDEN. In de week van 8 t.m. 13 september zal weer de jaarlijkse collec te worden gehouden ten behoeve van het Medisch Kleuterdagverblijf. Het betreft zowel een huis aan huis-collecte als (op zaterdag) een straatcollecte. In het kleuterverblijf worden zwakke, nerveuze, moeilijke en onevenwichtige kleuters opgenomen uit Leidse gezin nen die dringend behoefte hebben aan leiding staande rustige omgeving. Ve- i hen worden daarom op me disch advies van de huisarts voor enige tijd in het kleuterverblijf opgenomen. Hier kan aan elk kind de aandacht ge schonken worden, die het nodige heeft op verhaal te kmen. De actie .„Aarzel* niet, «teunt Margriet", machine, bloemen, toegangsbewijzen en een c'nèque van f 100,—. „Het ls goed, dat we de bestelauto bij ons hebben", merkte de heer Van Duyn tersluiks nog op. LeiKAARTo Maar er werd nog veel meer uitgedeeld. Het was immers LeiKAARTo-avond. Vanaf het podium liet feestarangeur Joop de Knegt (wat doet hij het voor treffelijk!) een aantal vreemde voor werpen zien, die mannen altijd bij zich plegen te dragen. Die voorwerpen va rieerden van een schoenveter en een vul pen tot een krijtje. Welke man nu maar toevallig iets dergelijks in zijn zak had, ontving een gele kaart. De eigenaar van de meeste gele kaarten kreeg de hoofd prijs. In dit geval was dat de heer Van Hoven uit Leiden. Zijn prijs, een fototoe stel, stond hij aan zijn vrouw af. Verder werden er rollades, taarten, cakes, fles sen Vermouth en worsten uitgedeeld. Het was niet bij te houden. Alberti's Intussen zongen Willy en Willeke Al- berti uit volle borst: „Weet je nog wel die avond in de regenhet was om kwart voor negenEnfin, het combo begeleidde wel. Belangstelling was er genoeg. Het was gewoon een dwaze gedachte om in de buurt van het podium fee gaan wandelen. Dat was niet mogelijk. Daarom gingen we maar even naar het secretariaat. Aldaar deelde de heer Wolfslag ons nog het een en ander mee over de zondag gehouden Leidato-loop. De jongste deel nemer (5 jaai') was namelijk in de bloe metjes gezet. Nu bleek echter dat er hóg een jongere deelneemster aan de prestatieloop had meegedaan. Het was Marina den Engelsman (3). „Natuurlijk zullen we dit even rechtzetten", aldus de heer Wolfslag, „ze zal niets tekort Oudste Over de oudste deelnemer, een man van 73 jaar, was ook nog iets grappigs te melden. Hij had een gratis abonnement gekregen op een weekblad, dat hij zelf mocht uitkiezen. Na rijp beraad kwam hij dezer dagen bij de heer Van Zijp in de winkel met zijn besluit. „Ja", had hij gezegd, „ik heb er lang over nagedacht. Ik wil een grappig blaadje hebben. Ik neem De Lach". En daarmee uit. Hij zél De Lach krij gen. Iedere week opnieuw. Vanavond ls liet LeiKRANTo-avond. De verrassende momenten zullen weer niet te tellen zyn. Op het podium wordt Johnny Kraaykamp verwacht. Daar de ze zyn leven r:cliynt te beteren vroe ger liet hy het hier en daar nog wel eens afweten kunnen we er wel zeker van zijn, dat het amusement in goede han- Advertentie) COSMETICA it REVLON if H. RUBINSTEIN ORLANE ■fr LANCOME it SANS SOUCIS S U R I N G A R Breestraat 108 - Leiden BURGERLIJKE STAND LIEDEN Marijke d.v. G. J. van Weer- lee en E. M. J. Kruithof; Renzo, z.v. P. Hoogstraten en M. Koot; Frank E. L., z.v. A. J. van Drunen en S. G. Tubbing; Alwin S., z.v. M. S. Hoogmoed en R. Versohoor; Pieter, z.v. I. Lens en J. Hemerik; Karin L., d.v. R. Haver- schmidt en J. J. Berkhout. Ondertrouwd: G. A. Hesselink en J. M. Sweny; J. J. de Bruin en P. Beekman; C. Veefkind en M. A. van Rooden; S. K. de Graaf en J. M. Devilee; W. Simmers en W, J. de Haas; J. Duindam en S. ten Have; J. T. M. Vreeburg en S. H. Hoo- geboom; W. P. M. Loves en H. J. M. Goddijn; H. J. L. Salman en M. van Loef; J. Fengler en C. J. Duffels; G. Wagemaker en M. F. Sjardijn; P. A. M. van der Kwartel en C. M. J. Compierj B. A. J. M. Spronk en N. Willighagen; R. F. Pont en W. H. Hug; J. T. Wester beek en M. C. Kort; B. K. J. Albada Jel- gersma en M. M. Hekert; P. Bolhuis en J. WesselJ. A. G. de Groot en W. Eringa; H. Kraaij en M. van Weeren; J. Roeters en M. D. Prins; H. F. M. Ruhe en E. A. de Wekker. Overleden: L. F. Jansen, 71 jr, m.j H. T. Chong, 59 jr, m.; C. S. Tjong A Hung, 12 jr, dochter; M. Möhlen, 68 jr, m.; G. S: van Vliet, 54 jr, echtgen. v: J. A. de Jong; J. de Haan, 76 jr, echtgen. v.; A. J. Robbers: M. Kouwenhoven, 70 jr, wed. v.; H. Romeijn. Adegeesters spuien wensen aan gemeente VOORSCHOTEN. In de wijk Ade- geest te Voorschoten hebben enige be woners een commissie gevormd om te komen tot een doelmatig gesprek met het gemeentebestuur. De commissie heeft inmiddels het verzoek gericht tot b. en w. voor een burgeravond, tijdens welke de gerezen moeilijkheden bepraat kunnen worden. Alle buurtbewoners hebben een formu lier in de bus gekregen met het verzoek dit ingevuld in te leveren bij de voor lopige commissie. Op 't formulier staan negen punten, de wijkbewoners worden verzocht de urgentie van de genoemde punten bekend te maken, omdat vol gens de commissie hoogstens vier of vijf vragen uitputtend behandeld kun nen worden tijdens een burgeravond. De voorgestelde onderwerpen zijn: de doorgaande verbinding tussen de wijk Noord-Hofland en de Papelaan via de Richard Wagnerlaan, waardoor een verkeersader dwars door de wijk komt; oprichting van een wijlcgebouwtje; openbaar vervoer naar het dorp; stich ting van een openbare kleuterschool! verbreding van rijwegen en trottoirs, vergroting van parkeerplaatsen ten koste van enkele meters groen; afras tering van open water; dienstverlening van de apotheek, twee maal per maand is de enige apotheek het gehele week einde gesloten en worden de patiënten naar Leiden verwezen; meer midden standsvestigingen in de vorm van win kels; speelmogelijkheden voor kleine kinderen in de wijk; beveiliging van oversteek Leidseweg en andere drukke verkeerspunten. Tenslotte wordt de bewoners gevraagd hun mening te geven over de oprich ting van een wijkraad in Adegeest en hoe dit zou .moeten geschieden. Wee den herder, die de schapen mijn weide verloren en verdoold laat rondlopen spreekt Jahwe. (Jeremia) LEIDEN, 5 september, Groente Appelen 8-19; aardappelen 8-25; andij vie A 56-90; B 47-69; augurken 15-80; pronlcbonen 85-1,60; snijbonen 1,45-2,65; stambonen 75-2,05; kroten 23; kroten gekookt 60; rode kool 21-29; groene kool 21-32; witte kool 21-27; postelein 86-1,18; prei 15-44; rabarber 14-23; stoofsla 63-98; spruiten A 1,15-1,37; 1,28-1,62; komkommers 20-57; tomaten A 4,10-4,20; E 4,10-4,20; C 3,60; CC 2,60; uien 17-28; waspeen 13; witlof 2,89-3,75; meloenen 1,35-2,07; bloem kool 95-1,77; sla (15 kg en meer) 4"^ 58; (12 kg en meer) 38-47; B 8-3! bospeen 18-61; peterselie 6-9j selder^ 7-8; knolselderij 23-24. t

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4