Uittocht stafleden bij Medisch Opvoedk. Bureau Gouden echtpaar inEmmaus Echtpaar Rijsdam-Haasbeek 60 Jaar getrouwd, maar bruisend van levenslust Jubilerend Sperwers heeft in de Langestraat geen toekomst meer In 1940 in Rotterdam uitgebombardeerd" „Kroonleden in bestuur Universiteit oorzaak van tweeslachtigheid MARKTEN Alg. Woningbouw ver. krijgt duizend huizen onder beheer DE LEIDSE COURANT Conflictsituatie bleef voortduren LEIDEN Vanaf vrijdag zal de staf van het Medisch Opvoedkun dig Bureau, Rijnsburgerweg 142 in Leiden, geen spreekuur meer houden. Dat houdt in: geen aan name meer van nieuwe patiënten. Lopende afspraken zullen worden nagekomen. De staf is voornemens om dit eind van de week via adver tenties in alle Leidse dagbladen mee te delen. De reden van deze mededeling ie gele gen in de moeilijkheden wij schreven daar reeds uitvoerig over welke ge- renen zyn tussen het bestuur voorz. peof. Veeneklaas) en de directeur van he* MOB (dr. Teuns), die gesteund wordt door de gehele staf van het bu reau. De moeilijkheden zijn nog altijd néet opgelost wat tot gevolg heeft ge had, dat op het MOB thans sprake is van een ware uittocht. Alle stafmede werkers, van psychiaters tot secreta ressen, zijn druk aan het solliciteren. Verscheidene MOB's in den lande er zijn in totaal 75 van deze bureaus werkzaam op het gebied van de geeste lijke gezondheidszorg aan kinderen, die buiten de rechtstreekse zorg voor gees telijk gestoorden vallen hebben staf leden van „Leiden" reeds functies aan geboden. Vjjf psychologen hebben per 1 novem ber opgezegd, twee psychiaters en een hewegingstherapent vertrokken begin deze maand. Het laat zich aanzien, dat nog meer stafleden hun dienstverband on 1 oktober met het Leidse MOB zullen beëindigen. Groeiend modecentrum Modemagazijn van Witteieen achter monumentale gerei LEIDEN Vanmiddag ls in de Bree- straat, waar zo langzamerhand 'n klein modecentrum begint te groeien, een nieuw filiaal van Wltteveen geopend. Achter de 17e eeuwse pilastergevels, de enige die Leiden nog rijk is, heeft de firma Witteveen twee etages met wou wenmode ingericht. Mode voor de vrouw in de ruimste zin van het woord. Meis jes van 12 jaar worden meegerekend, maar ook de bejaarde vrouw van 90 kan hier terecht. De phrterre bestaat uit een zeer grote etalage, 'die tot binnen doorloopt, een afdeling rokken, truien, blouses en een afdeling japonnen. Het geheel beslaat 260 m2. Er zijn 20 paskamers. Een verdieping hoger is de mantelafde ling, zowel bont als moderne ruiten. Voor de jonge vrouw (Witteveen wil haar géén tiener noemen) is een speciale hoek ingericht met moderne kleding in vrfl kleine maten. Ook aan het personeel is gedacht. Voor hen is de tweede etage met gezellige kantine. De firma Witteveen heef nogal wat on derhandelingen moeten voeren met Mo numentenzorg, voordat men definitief toestemming kreeg het gebouw te be trekken. Breestraat 139. In 1656 werd dit huis gekocht door dr. Johan Bleman, destijds schepen, en niet lang daarna burgemees ter van Leiden. Hij liet het huis kort na de aankoop geheel verbouwen. De bouw meester, Willem van der Helm, heeft zich kennelijk laten inspireren door de gevel van de Lakenhal, die zijn voorganger Arent van 's Gravenzande ln 1639 had ontworpen. Aannemersbedrijf Bik en Breedeveld heeft de verbouwing uitgevoerd. De in richting is verzorgd door A. C. Klinken berg uit Leiden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Mark R.. z.v. W. G. L. Kouwenhoven en L. G. de Mink; Michiel, z.v. G. Lodder en A. M. van der Kooijt Adriana P., d.v. M. Baak en P. P. Quartel; Elisabeth, d.v, H. van Eljk en E. Leemans; Ortwin, z.v. W. A. Verreck en S. W. M. Valk; Petrus J„ z.v. P. van den Berg en J. C. Rikken; Margreet, d.v. J. A. Koelew(jn en M. H. T. Markwat; Karin, d.v. J. Bomhoff en M. J. Donkelaar. Overleden: J. Parlevliet, 90 jr., vrouw. Gehuwd: D. Keij en H. M. J. Loomans; A. Coert en G. J. Reizevoort; H. L. Cohen en J. Lou wrier; W. van Delft en 4» Jongejan. De moeilijkheden komen voort uit het streven van het bestuur om het MOB nauwer te liëren aan de Leidse universi teit en verschillende klinieken van het Academisch Ziekenhuis. Door het bestuur werd eveneens gezegd, dat onder de stafmedewerkers geen goe de verhoudingen heersten. In tegenstel ling daarmee is echter de bereidheid bij de staf om directeur dr. Teuns mas saal in het ontslag te volgen. Als opvolger van dr. Teuns is inmiddels mevrouw dr. Frets benoemd, de oudste psychiatrische medewerkster van prof. J. Bastiaans, die ook in het bestuur zit. Dr. H. Kits van Heijningen, voorzitter van de Nederlandse Federatie van MOB's heeft zijn bemiddeling aangeboden in de conflictsituatie. Die zal ook zater dag ter sprake komen op de vergade ring van de federatie van MOB's. „Knagend geweten" BOMEN GEROOID IN WINTER 1944 OEGSTGEEST Aangespoord door hun knagend geweten, zoals zij zelf schreven aan het gemeen tebestuur van Oegstgeest, willen drie voormalige inwoners van de ze gemeente enige jonge bomen voor hun rekening doen aanplan ten. De drie briefschrijvers, de heren F. J. A. Luts te Scheve- ningen, J. van Dalen te Las Pal- mas en P. J. M. Trouwborst te Noordwijkvierendit jaar het feit dat zij zich 95 jaar geleden (in de Hongerwinter van vergrepen aan enkele fraaie, dik ke bomen in hun omgeving. Dit vanwege het toenmalige brand stofgebrek. De drie oud-Oegst- geestenaren woonden in l9JjJ, »n de Willem de Zwijgerlaan en ver zaagden de bomen in de nachte lijke uren. Zij stellen voor enige jonge bomen aan te bieden en te plaatsen waar de Plantsoenen dienst van Oegstgeest dat wenst. Het college van b. en w. van Oegstgeets stelt de gemeenteraad voor het aanbod van de spijtheb bers te aanvaarden. LEIDEN In het bijzijn van hun drie kinderen, dertien kleinkinderen en zes achterkleinkinderen hoopt het echtpaar Rijsdam-Haasbeek maandag het feit te herdenken, dat zij 60 jaar geleden te Hillegom in het huwelijk traden, 's- Avonds van 7 tot 9 uur is er een re ceptie in hun woning aan de Hoge Morsweg 139 te Leiden. Leendert Rijsdam (84) is nog zo ge zond als een vis. Elke morgen om 6 uur Vragen n.a.v. autowrakkenplan LEIDEN Het gemeenteraadslid N. van Aken heeft vragen gesteld aan het gemeentebestuur naar aanleiding; van publicaties in de pers, waarin ge meldt wordt dat Leiden is aangewezen als één van de dertien gemeenten in Zuid-Hol land om te zorgen voor een concentratie van autokerkhoven in hun regio. Deze indeling komt in grote lijnen overeen met het door de Provinciale Waterstaat opgestelde „Vuilafvoerplan voor Zuid- Holland". Met betrekking tot dit „autowrakken- plan" vraagt de heer Van Aken of het college van b. en w. al op de hoogte is van dit plan, welke overwegingen er toe geleid hebben om Leiden aan te wijzen voor deze regiovoorzining. Ook vraagt de heer Vam Aken welke ruimtelijke konsekwenties dit provinciale plan voor Leiden zal hebben. Mochten van provin ciale zijde nog meer plannen te ver wachten zijn dan is. aldus de heer Van Aken, een beraad in Gewestraad-verband zeer gewenst. staat hij op, om daarna meestal grote einden te gaan fietsen. Van oorsprong is hij Oegstgeestenaar, daar de Hoge Morsweg vroeger nog onder Oegstgeest viel. „Een echte klokkenverzuiper" noemt hij zichzelf. Vroeger was dit de gebruikelijke scheldnaam voor een Oegstgeestenaar. Op 18-jarige leeftijd vertrok hij naar Hillegom om in de bloembollen te gaan werken. Negen jaar later kwam hij getrouwd terug en trad weer in dienst bij zijn vroegere patroon, de heer Van Egmond. Toen vestigde hij zich voorgoed op de Hoge Morsweg. Leidse Universiteit De heer P. H. M. Lohman, geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te I Maassluis, is gepromoveerd in de facul- I teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „De invloed van röntgenstraling en ultraviolet licht op nucleinezuren en in vitro f ekweekte zoogdiercellen". De promotor was prof. dr. J. A. Cohen. De heer H. Zwenk, geboren te Zwolle en thans wonende te Waddinxveen, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „De Invloed van genetische factoren op de gevoeligheid van ascherichia coli voor ioniserende straling (Genetic control of X-ray sen sitivity in Escherichia coli (Summary in English)". De promotor was prof dr. ir. A. Rörsch. De heer P. J. van Heldingen, geboren te Soerabaja (Nederlands Indië) thans Indonesia, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift getiteld ,,A reclassification of the species of linyphia latreille based on the functio ning of the genitalia (araneida, linyphi- dae)". De promotor was prof. dr. L. D. Met zijn vrouw M. Haasbeek. Haar der was spoorwegwachteres. Zij in een spoorwegwachtershuisje geboren. J Bróngersma. Tegenwoordig heeft ze het maar al te Geslaagd: doct.ex. Franse taal- en let- druk met haar man. Als ze zich even tèrkunde. mevr. H. W. C. Dorrepaal- omdraait is hij vertrokken. Hij is altijd"1 v. Beek (Den Haag); doct.ex. Natuur- op pad. „Daar blijf je jong bij", zegt kunde, de heer C. T. C. Hejjning (Lei- Leendert zelf. den). DONDERDAG 4 SEPTEMBER I960 200 kinderen in actie niet ,Skippy-baV Het Leidato-comité organiseerde gis termiddag op het terrein van de Groenoordhal „skippy-bal" voor de jeugd. Tweehonderd kinderen werden hiervoor ingeschreven. Eerst waren de meisjes aan de beurt. Zich vast houdend aan het handvat van een eusachtige bal moesten zij zich over :en baan voortbewegen. Aan 't eind van die baan lagen dan een hand schoen en een hoedje. Wanneer de handschoenen waren aangetrokken cn de hoedjes waren opgezet, kon men de terugreis aanvaarden. Ge likte het om hierbij nóch tiandschoen, nóch hoed te verliezen, dan kwamen 3e in aanmerking voor mooie prijzen, aoals een fiets en een fototoestel. Zoals de foto toont, gelukte dit he- :aas niet altijd De prijswinnaars werden in drie leef tijdsgroepen verdeeld. De uitslag luidde als volgt: Meisjes 6-7 jaar: 1 Liesbeth Zwa- Ters. 2 Liesbeth Smit. 3 Pascal Merks. Meisjes 8-9 jaar: 1 Marjon Baars. 2 Villeke de Bruin. 3 Willy Vlasveld, 'leisjes 10-11 jaar: 1 Christine Teeuw, 2 Maria Nauta, 3 Irene de Vriend. •Tongens 6-7 jaar: l Koos Veefkind. 2 Martin Boers, 3 Edwin Huisman. •Jongens 8-9 jaar: 1 Lex Nagel, 2 John Bavelaar, 3 Tonny Schimmel. ■Jongens 10-11 jaar: 1 Tom Prins, 2 Robby Wansink, 3 Herbert Veldt. jongerenmisviering Biechten en toch eerlijk zijn LEIDEN Zaterdagavond organiseert de Jongerenmis Leiden om half acht weer een jongerenmis in de Hartebrug- kerk. Het thema van deze week is: „Biechten en toch eerlijk zijn." D« teksten van deze jongerenmis worden verzorgd door de tekstgroep van Hanz Post die als celebrant voor deze jonge renmis pater Corbije van het seminarie Beresteyn te Voorschoten heeft uitge nodigd. Ook de mis op 13 september zal in de Hartebrug verzorgd worden, maar hierover volgen komende week meer mededelingen. Verder zoekt de Jongerenmis Leiden naar nog meer aktieve medewerkers en medewerksters in de tekstgroepen, koor, band en de verdere organisatie. Ook ouderen kunnen op verzoek eens een avond van-een gespreksgroep meemaken. LEIDEN Een der eerste Leidse club huizen bestaat deze week 75 jaar. Het is het clubhuis de „Sperwers" in de Langestraat. De oprichters prof. H. Oort en mej. E. O. Knappert .tevens opricht ster van het Leidse Volkshuis) wilden door de oprichting van de „Sperwers" steun verlenen aan de jeugd van de bevolking van de buurt, waarin de Lan gestraat is gelegen, door onderricht te geven in handenarebid, koken, muziek, tekenen etc. Was de opzet aanvankelijk duidelijk vrijzinnig protestants, sinds de Tweede Wereldoorlog is deze signatuur bewust op de achtergrond gekomen. Het werk is thans algemeen. Naast het z.g. club werk (handenarbeid, sport, judo etc.) en instuifavonden waar een ieder kan doen waar hij zin in heeft (biljarten, tafeltennissen, tafelvoetbal, discobar of alleen maar lezen, praten of naar de t.v. kijken) is er elke week een dans avond waar dikwijls bevriende bans voor ZOETERWOUDE Volgende week donderdag, 11 september, zal het vijftig jaar geleden zijn dat de heer en mevr. Th. K. Simons en J. H. RL Simons-van Brakkee, woonachtig in het Zoeterwoud- se bejaardencentrum „Huize Emmaus," te Rotterdam in het huwelijk traden. De gouden bruidegom is Brabander van geboorte, zijn wieg stond in Oosterhout. Mevrouw Simons kwam ln Rotterdam ter wereld, waar de familie tot 1940 woonde. Het vreselijke bombardement van de havenstad op de 14e mei maakte daar een einde aan. Hoewel hun woning midden in het rampgebied onbeschadigd bleef moesten zij toch weg en na 7 dagen met een aantal andere gezinnen in een fietsenstalling te hebben gebi vakkeerd verhuisde het gezin naar Utrecht- Het echtpaar, dat vier kinderen heeft, drie dochters( waaronder één religieuze) en een zoon, kwam vorig jaar naar Zoeterwoude. Hoewel zij vol lof zijn over de goede verzorging hebben zij de overgang van de grote stad naar het platteland als bijzonder moeilijk ervaren. Naast het prijsgeven van de eigen woning kwam daarbij ook nog dat men verder wegtrok van de kinderen. Zij waren dan ook bijzonder vereerd met het bezoek dat zij vorige week ontvin gen van hun oud-pastoor en kapelaan uit de Utrechtse parochie waarvoor de heer Simons, die boekhouder was. in zijn vrije tijd veel administratief werk deed. Het echtpaar, resp. 77 en 76 jaar. mag zich in een redelijk goede gezondheid verheugen en maakt nogal eens een wandeling. Hun gouden huwelijksjubi leum zal in de familiekring en de ge meenschap van „Huize Emmaus" royaal aandacht krijgen. Huize Roomburgh maakte boottocht LEIDEN Het ontspanningscomité van Huize Roomburgh organiseerde ook dit jaar weer een boottocht. Om half negen vertrok men gistermorgen met de salonboot van Rederij Neuteboom. De reis ging via Amsterdam naar Haar lem en van Haarlem weer terug naar Leiden. Om half zeven gisteravond ging men in Leiden weer aan wal. De reis, waaraan door de goede hulp van het verplegend personeel ook minder vali den konden deelnemen, was tot ieders grote tevredenheid verlopen. Ook aan lekker eten heelt het de zeizigera niet i onijtwohea, de muziek zorgen. Ook voor de volwas senen uit de buurt wordt iets gedaan. Zo is een damesgymnastiekclub in op richting. De leiding bestaat uit beroepskrachten geassisteerd door vrijwilligers. (Er is momenteel behoefte aan nog enige vrij willigers; gegadigden kunnen "s mid dags van 5 tot uur (maandags niet bij het clubhuis inlichtingen verkrijgen over het werk). De toekomst van het clubhuis ligt elders in Leiden. De buurt van de Langestraat is saneringsgebied en langzaam maar zeker verdwijnen de oude huisjes en daarmede de jongens en meisjes die het clubhuis bevolkten. Aan club- en buurthuiswerk is echter een stijgende behoefte zodat het be stuur in overleg met de L.J.A. en de gemeente omziet naar een geschikte plaats waar het clubhuis zijn nuttige werk kan blijven voortzetten. MUNTENDAM CONTRA VERINGA PvdA ontsteld over procedure LEIDEN De nota van minister Ve- ringa haalt in zijn voorstel van een uni versiteitsbestuur opnieuw de tweeslach tigheid binnen van dagelijkse bestuur ders, benoemd door de Kroon en een algemeen bestuur, de universiteitsraad, samengesteld uit de groeperingen van de universiteit. Het is niet ln te zien waar om de financiering door het Rijk met zich meebrengt, dat de Kroon tegelijk ook de leden van het dagelijks bestuur benoemt. En dit te meer niet, omdat dit bij soortgelijke situaties in andere sektoreu van de overheid ook een hoogst ongebruikelijke gang van zaken is. Dat is de konklusie van prof. dr. P. Munten dam, de nieuwe president-kurator van de Leidse universiteit gisteren op een hearing van leden van de Tweede Ka mer van de PvdA in de Akademie. De heren Oele, Lems, Willems en La- ban en mej. Barendregt toonden zich tamelijk ontsteld over de procedure, die minister Veringa bij het indienen van zijn nota heeft gevolgd. Vlak voor het zomerreces van de Kamer hadden zij het stuk gekregen, en nu trokken zij in alle haast het land door, om vóór half september van de bestuurders en stu denten zelf hun mening te horen. Hun werd van alle kanten op het hart gedrukt, om de nodige experimenteer ruimte binnen de nieuwe wet te beplei ten. Zo hield prof. dr. H. H. Philipsen, hoogleraar in methoden en technieken in de sociologie, een pleidooi om het binnen zijn instituut op gang gekomen systeem van iedereen-een-stem, onge acht zijn funktie, niet door wetswijzi ging af te laten snijden. Van studentenzijde was de kritiek voor al gericht op het feit, dat deze nota de „SAMENWERKING UNIEK" DEN BOSCH, 3 sept. Vee Aanvoer totaal 6489; runderen 2149, graskalveren 306, vette kalveren 424, nuchtere kalve ren 2129, schapen 645, fokzeugen 16, slachtvarkens 617, biggen 203, slacht- runderen 781. Prijzen: melkkoeien 1175- 1825, guste koeien 900-1350, graskalve ren 500-725, kalfvaarzen roodbont 1300- 1800, id. zwartbont 1175-1575, klam- vaarzen 1200-1435, guste vaarzen 1000- 1275, pinken 775-975, nuchtere kalve ren 285-440, weideschapen 80-120, wei- delammeren 60-95, drachtige zeugen 525-650, biggen 83-94, slachtrunderen extra kw. 5.05-5.40, id. Ie kw. 4.45-5.00, id. 2e kw. 3.85-4.35, ld. 3e kw. 3.50-3.80, vette stieren 4.75-5.20, worstkoeien 3.40- 3.60, vette kalveren le kw. 4.00-4.20, id. 2e kw. 3.75-3.95, id. 3e kw. 3.55-3.70. nuchtere slachtkalveren 1.35-1.75 id. per stuk 55-90, slachtzeugen le kw. 2.10- 2.20, id. 2e kw. 2.02-2.08, slachtvarkens 2.45-2.55, vette schapen 105-140, vette lammeren 100-125. Resp. aanvoer, han del en prijzen: melkkoeien, minder, prijsh.; guste koeien, normaal, redelijk, vrijwel gelijk; jongvee, groter, redelijk, vrijwel gelijk; vette kalveren, gewoon, rustig, stijf duurder; nuchtere kalveren, ruimer, behoorlijk, prijsh.; schapen en lammeren, redelijk, matig, niet lager; fokzeugen, minder, stroef, weinig ver anderd; biggen, matig, vrij vlot, con stant; slachtvee, als vorige week, iets williger, niet hoger; slachtzeugen, nor maal, iets levendiger, onveranderd. UTRECHT. 4 sept. Vee Totaal 4193; i runderen 119, vette kalveren 60, gras- LEIDERDORP Nog geen week wez'& geweest als adviseur. Het aantal kalveren 79, nuchtere kalveren 367, scha- jjH&H jfi pen 1145 varkens boven 100 kg 303. id. beneden 100 kg 18, biggen 1013. geiten 79. Prijzen: melkkoeien 1100-1450. kalf vaarzen 950-1150. vare koeien 900-1075, pinken 725-850. stieren 1050-1300, graa- kalveren 425-650. nuchtere kalveren 45- 85, fokkalveren 115-360, schapen 85-120, i lammeren 105-155, dr. varkens 510-735, lopers 120-150 biggen 97-115, geiten 20- 65, vette koeien: I 4.95-5.10, II 4.60-4.80, Tweede Kamer wordt aangeboden, zon der dat de nota van de regeringskom- missaris voor het Wetenschappelijk On derwijs, prof. dr. K. Posthumus, over de opzet van de studie, is behandeld. Bovendien meenden de studenten, dat de nota Veringa het moeilijk op gang gekomen overleg binnen de universiteit weer doorkruist. De voorzitter vap het, stafkonyent, de vereniging van alle leden van de weten schappelijke staf, dr. O. van Belle, meen de, dat de speciale positie van het we tenschappelijk corps onvoldoende in A nota tot uitdrukking komt. Hy toonde, zich voorstander van een onafhankelij ker positie van de stafleden ten opzichte van hun hoogleraar. De studenten voer den als hun grootste bezwaar tegen de nota aan, dat het een demokratisering voorstelt van de top van de universiteit, terwijl het eigenijlke konflikt aan de basis ligt. En dit laatste laat de nota juist in het midden. nadat de verenigin9-in-oprichting I waarmee in ^«ierdorp ge. a 3 r start, wordt, noemde hn uniek in zich aan de pers presenteerde, is I Nederland. Maar dit is voor een groot Zij sinds gisteravond een echte ver- deel dan toch zeker aan de even unieke eniging geworden, en wel krachtens samenwerking met het gemeentebestuur haar eerste algemene ledenver- Ite danken-" z° noemde de heer Kooie de gadering. De Algemene Woning bouwvereniging „Leiderdorp" is een feit geworden. vroede vaderen. Medebeslissingsrecht daavond in Het Dorpshuis. Dat er ook in Leiderdorp nog een woningtekort is, be wees wel de grote belangstelling van de zijde van de inwoners van Leiderdorp. Zoals bekend bedraagt het aantal wo ningzoekenden er 340, waarvan een veertigtal echter weer een woning ach terlaten. Weliswaar begint de vereniging direkt al met een stevige basis, in de eerste instantie zal ze een 500-tal wo ningen van de gemeente overnemen met alle lusten en lasten, terwijl t.z.t. even eens de 460 in aanbouw zijnde woning wet-wonningen aan het pakket zullen worden toegevoegd. Toch betekent dit nog geen opheffing van de Leiderdorpse woningnood, daar er van overheidswege slechts 30% aan de Leiderdorpse bevol king ten goede zal komen. Na zijn opening gaf de heer Meerburg de heer J. C. Koole het woord. Als con sulent ven de Nationale Woningraad is bg ffetoto opriohtillgepariode aau- beslisslngsrecht voorbereiding doch goedkope „Inspraak burger bij de bouw van de goede, eensgezinsivoning, dus huurprijzen. eenmaal in," zo vond ,ook bij de volkshuisvesting' Toch dient men er rekening mee te hou den, dat er geen enkel recht bestaat op een spoediger toekenning van een wo ning, wanneer men als lid bij de ver eniging staat ingeschreven. De eind-bal lotage berust altijd nog bij het college van b. en w. Tenslotte zij vermeld, dat de vereniging staande de vergadering het oprichtingsbestuur volledig accepteerde, zodat de 115 leden, welke zich reeds nu hebben opgegeven, hun vertrouwen heb ben gegeven aan het volgende bestuur: C. Meerburg, voorzitter; G. P. Duiven voorde, seer.; J. K. Wolt, penningm.; en de leden mevr. A. van Heteren-de Kroes, en de heren H. van der Horst, A. Moraal en J. C. van Ejjden, 1.45-1.90, vette varkens 2.50-2.6( zouters 2.68-2.73. slachtzeugen 2.10-2.15, jonge zeugen 2.15-2.20. Resp. handel en prijzen: melkkoeien, redelijk, ruim prijs houdend; vette koelen, matig, iets la ger; vare koeien, rustig, ruim prijsh.; vette kalveren, vlug, prijsh.; graskalve ren, matig, prijsh.; nuchtere kalveren, rustig, prijsh.; fokkalveren, kalm, prijs houdend; schapen, kalm, prijsh.; lam meren, kalm, prijsh.; varkens, redelijk, niet geheel prijsh.; biggon, redelijk, niet geheel prijsh. WOERDEN, 3 september Kaas Aanvoer 62 partijen; notering: le kwal. 4.13-4.25 per kg; 2e kwal. 3.90-4.12 per kg; extra kwal. tot 4.70 per kg; han del redelijk. GOUDA, 4 sept. Kaas Aanvoer 96 partijen. Prijzen: le kwal. 4.164.28 per kg; 2e kwal. 3.904.15 per kg; extra kwal. 4.29—4.72 per kg. Handel goed.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4