Een op de vier Leidenaars bezocht reeds de Leidato „Zie het Babyion, dat wij gebouwd hebben!5 WIJZIGING BUSROUTE IN LEIDSE MORSKWARTIER StefickLcSoiVtavX ORGANISATOREN SPREKEN AL VAN RECORDCIIFERS WINTERDIENSTREGEUNG NZH DIT IS ECHT IETS Y00R JOU Jongen op slag dood in Hillegom BIOSCOPEN Korreltje K O heeft veel noten op haar zang DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Wat zegt u daar nou? Bent u nog niet op de Leidato geweest? Wel, dan behoort u in ieder geval niet tot de massa hoor. Want die is er al lang geweest. Gisteren passeerden om precies te zijn 1902 bezoekers de drempels van de Groen- oordhal. Dat was dan weer een fikse aanvulling van het totale aantal, dat momenteel ruim 40.000 bedraagt. Daar zal hedenavond wel weer het een en ander bijkomen. Het Leidato-comité spreekt al van recordcijfers. Secretaris J. van Zijp rekende het ons als volgt voor: „Als je nou bedenkt, dat Leiden en de randgemeenten zo'n 200.000 inwoners herbergen, dan kunnen we zo onderhand wel stellen, dat één van de vier inwoners de Leidato heeft be zocht. Is dat niet verschrikkelijk veel?" Op het Leidato-secretariaat, dat in de Groenoordhaal is gevestigd, is het enorm druk. De heer Van Zijp noemt het „de zoete inval". Wat het totaal aantal bezoekers betreft, tast men nog in het duister. .Wel wordt er links en rechts gewed. Het comité heeft al een totootje georganiseerd. Voor wie er het dichts bij zit. De hoogste schatting ligt om en nabij de 60.000zullen ze komen? Wij zijn in de ver onderstelling, dat het zelfs nog iets meer zal zijn. Gisteravond waren er zeven kassa's in werking. Normaliter zijn dat er twee. Prijzen Vóór b\j de ingang staat de VW-stand. Inforniatrice Lieke Schmidt riet ze er allemaal in en uitgaan. Ze verkoopt er hoekjes, waarin vermeld staat hoe mooi Leiden toch wel is. In vier verschillende talen nog maar liefst. Maar de Leidato is nog niet zo internationaal georiën teerd, dat het er krioelt van de buiten landers. Wel Nederlanders, of liever gezegd: rasechte Leidenaars. Die zyn er genoeg. Niets vermoedend komen zij binnen. Overrompeld door de commercie, met andere woorden: beladen met fol ders en prysiysten komen ze er weer uit. Leidato-propagandist J. van der Klugt zei het nog eens scherp: „Aan de stands worden prijzen uitgereikt. De jury be oordeelt ze in drie kategorieën, de fraai ste, de origineelste en de verkoopkrach- tigste. Die laatste kategorie is natuur lijk het belangrijkste." Vanuit dat ge zichtspunt zal hij ook zijn enorme stand hebben opgebouwd. Zijn stand ontving de 2e prijs in de kategorie „verkoop- krachtigste" 100.). De eerste en derde prijs werden resp. toegekend aan de fa. Vrijenhoek 250.-) en de fa. De Vrind 50.-). Zoals te verwachten was, ging de eerste prijs in de kategorie „de fraaiste" naar de prachtige bloe- menstand van de Roelofarendsveense bloemenveiling „Eendracht Maakt Macht." De tweede en derde prijs gingen resp. naar Foto Rinck en Foto Wolfslag. De origineelste stand had de fa. Perquin Tweede en derde in deze kategorie wer den de firma's Mulder en Knegtel. De Roelofarendsveense Bloemenveiling en de fa. Perquin mochten naast de 250.- bovendien de bronzen gemeentepenning in ontvangst nemen. Commercie De overige stands mochten er overigens ook wezen. Gezien de enorme drukte mag wel worden verondersteld, dat verkoopkrachtig zy'n. De banketbakkers- stand büvoorbeeld. De warme bakkers haden een lading sausijzenbroodjes ge- hakken, waar men U tegen zei. Ze den er ook naar gegeten. We bemerkten «laar nog een aardig tafereeltje. Een man op middelbare leeftijd had een rukkeiyk saucijzenbroodje gekocht stond het by de betreffende stand lekker op te peuzelen. Door de overweldigende drukte kwam er echter plotseling elleboog in zyn maag. „Au!" schreeuwde hy uit. De sausyzenspetters vlogen in 't rond. Het broodje vielde man raapte het open at weer lustig verder. Zó lekker was het. De man vergat gewoon het stof. Een paar stands verderop is het bijna even leuk. Onder de kreet: „Goedge keurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen" wordt een pasge trouwd stelletje een elektrisch koffiezet apparaat aangesmeerd. Daarmee willen we maar zeggen: de Leidato heeft tot nu toe volledig aan zyn doel beant woord. Ook de buffetten van de Groen- oordhal delen in de commerciële feest vreugde. Zakjes patat worden zoma, keel ingepropt, bier bereikt met liters de maagbodem. De obers blijven rustig onder. Zy begrijpen het wel. Ze zyn immers zelf ook niet vies var pilsje, getuige de fikse buikrand de gordel. Stunts Het Leidato-comité biyft inmiddels voor stunts zorgen. Gisteren helden zy de gemeentesecretarie op, of er die dag nog een bruidspaar was. Wel, dat banketbakkers ontvingen zy een pracht een bruidstaart. Ze behoefden het r even aan te pakken. Toen mocht liet bruidspaar Cozijn-Pont weer weg gaan. Vrydag wordt er weer 'n bruids paar opgebeld. De artiesten van gisteravond waren het Cocktail-trio. In het artiesten-program- vas dit tot nog toe de beste zet van Gé Hofenk. Deze kleinkunstenaars speel den het warempel klaar, dat iedereen ogenblik zyn pilsje en zijn gehakt bal vergat. Zij veroorzaakten een ont stellende drukte rondom het podium. Die „hatsikidee-liederen," mits door hen gebracht, doen het op zo'n Leiddato heel best, dat weet men uit ervaring. In het secretariaat worden al die stunts uitgedacht. Plots komt er een bekend Leids journalist binnenvallen. „Jongens", zegt hij tegen het Leidato-comité, „jon gens, als jullie nou eens boven op die galerij gaan staan, dan kunnen jullie met recht zeggen: Zie het Babyion, dat wy gebouwd hebben. Die show van jul lie is geweldig." Iedereen lacht, behalve de heer Van Zijp. Hij zit de oogst van de zeven kassa's bij elkaar te tellen. „9102 bezoekers," zegt hy plots. Sport i kijkje. We nemen binnen nog eens e Het is er ontzaglyk druk. De het sausijzenbroodje was niet de enige, die per ongeluk een por in de maag kreeg. Het overkam ons verscheidene keren. Het moge vreemd klinken, zelfs de Groenoordhal bleek hyna te klein voor deze Leidato. Een groter compliment voor de organisatoren is er niet. Ook de sportstands bleken een goede zet. Zij hebben niet over belangstelling te klagen. Het is er ook enorm gezellig. Bij de Schermvereniging A.E.W. wordt u gratis bijna een gaatje in de buik geprikt: de korfbalverenigingen doen het wat rustiger aan: u krijgt alleen maar een bal naar uw hoofd geworpen. De „Spartaan".' geeft demonstraties ge wichtheffen. Bij de Handbal Vereniging Leiden is het een natte boel. Men heeft er een home-trainer neergezet. Iedereen wil het natuurlijk even proberen. Het zweet gutst maar zo van de gezichten. De stands van de Koninklijke Neder landse Gymnastiekbond en die van de Bona Stars beschikken enkel over een balie, zodat het er wat rustiger is. Jaap van der Vlist en Frans Zwart geven boks-demonstraties voor de boksvereni ging „Door Training Sterk". „We wil- nen postuur. Op de manier waarop Johan Cruyff een doelpunt maakt bewerkte Aad het hoofd van de man met zyn voet. Even leek het erop, dat het menens zou worden, maar dat was een vergis sing onzerzijds. Karate is een prachtige sport. Tenslotte is er nog de Leidse Zwemclub, die uiteraard geen demon stratie kan geven. Wellicht kan men er „droogzwemmen." Bij de uitgang ontmoetten we nog de heer Van der Klugt, die er zeer vermoeid uitzag. Hij was zo onvoor zichtig geweest om grammofoon platen van het Cocktail-trio uit te delen. Dat kostte hem bijna het leven. Toen men eenmaal wist dat er iets te halen viel, stortte de massa zich op hem. Tijdig wist hij zich nog te redden. Over énkele dagen valt er overigens nog veel De eigenaar meer te halen. Binnenkort - wellicht vrijdag - verwacht men de 50.000e bezoeker. Hem of haar zal het niet aan geschenken ontbreken. Leidse speelgoed winkel heeft voor zijn stand een levens grote bengelende oerang-oetang aan een touwtje gehangen. Tot groot ver maak van de kinderen. len de mensen alleen maar laten zien, dat boksen niet gevaarlijk is. Het is juist gezellig bq ons. Als we de ring uit zyn, zyn we toch immers weer vrien den." Bij de Atletiekvereniging Holland kan men hordelopen, al is het maar twee meter. Bij Swift-Combinatie kan men wielrennen. Maar daar komt men hele- mééi niet vooruit. De fiets staat name lijk op de een of andere manier aan de grond vastgespijkerd. De acht schaak tafels van de schaakver. „Philidor" zyn de gehele avond bezet. De heer Bokern meldde ons nog. dat het ledental groeit als een bloemetje in de zon. Judoclub „De Eendracht" maakt het nog bonter. Een groepje van 16 jongens en meisjes worden beurtelings op het (judo)matje geroepen, om vei-volgens middels de dubbele heupzwaai met .r7lJllng«"werden de twee pisgehouw-1 een smak op hetzelfde matje terecht den naar de Groenoordhal vervoerd om te komen. Aad van der Luyt gaf nog daar op het podium n.aar even gehul-een *arate-dem0™tj;a^e_™et.,,,'i_e digd te worden. Van de gezameniyke 8 i de groep, een man met een beton- Wees niet bleu en kom eens langs bij PAPENGRACHT 32 Want we kunnen nog een paar stevige boys gebruiken om TIJDELIJK onze krant te bezorgen. Inlichtingen over periode en verdiensten worden Je gaarne v«r- strekt door de heer Peynenborg, Abonnementenafdeling, LEIDEN HAARLEM De winterdienstregeling van de NZH, die op zondag Lyn 43/45: Den Haag-Wassenaar-Leiden september ingaat en die geldig blyft tot 3 mei 1970 is voornamelijk een aan- passing van de bestaande aan de vervoersbehoeften op de zondagmorgen. Dit ^et vervallen leidde tot frequentieverlagingen op een aantal lijnen. Door het gereedkomen van de reconstructie van de provinciale weg en de op- en afritten met de Hoorneslaan is de mogelykheid geschapen het Katwykse Hoornes een betere verbinding met Den Haag te geven. In Leiden zal door de voortschrijdende bebouwing in het Morskwartier de route worden gewyzlgd. Stadsnet Leiden Lyn 15: Morskwartier-Lelderdorp Zowel te Leiden (Morskwartier) als te Leiderdorp zal een andere route worden gereden. In het Morskwartier is de heenroute via de Damlaan en de Opaalstraat (begin/ eindpunt aan het einde hiervan). De terugroute is gelegd via de Topaaslaan Diamantlaan. In Leiderdorp wordt de route: Steen- bakkerslaan-M. P. Splinterlaan-Laan v. Ouderzorg-Van der Valk Boumanweg- Acacialaan-Ericalaan-Mauritssingel. De dienstregeling bUjft zoals die van de zomerdienst, de rytyden zullen aan de gewyzigde route worden Interlokale lijnen Lyn 30: Katwyk-Valkenburg-Leiden Als gebruikeiyk vervalt tydens de wii terdienst de route langs het kampeer terrein. De ritten Leiden Station 8.32 en 9.32 en Katwijk (Vuurbaak 8.45 en 9.45 vervallen op zondag. Ook de laatste rit op deze lijn vervalt en zal worden gereden via de route van lijn 31 in de voor die lijn passende dienstrege ling: Katwijk (Vuurbaak) v. 0.05. Lijn 31: Zoals reeds by hjn 30 is vermeld krijgt de wyk Hoornes een late verbinding met Leiden. De rit Katwijk (Vuurbaak) A 20.15 wordt doorgetrokken naar 't Bos- plein, zodat tot ca. 20.50 een halfuur- dienst hiermee biyft bestaan. Lyn 351 Wassenaarse Slag-Voorschoten L|jn 40/42: Noord wyk-Leiden- Leiderdorp Op verzoek van het gemeentebestuur van Leiderdorp wordt het begin/eind punt van lyn 40 verlegd naar Engelen- daal. De route is als volgt: Persant Snoepweg-Van der Valk Boumanweg- Laan van Ouderzorg-Van Poelgeestlaan- Vronkenlaan-EngelendaaL Op eondagmorgen tot ongeveer 10.00 wordt een halfuursdienst ingevoerd. Door het met vyftlen minuten opschuV- de rit op ma Wassenaar v. 6.08 via Voor schoten naar Leiden biyft de dienstrege ling van deze lynen ongewyzigd. Lün h Den Haag-Voorschoten-Leiden (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM De 13-jarige jongen A. J. M. van de Reep uit Hillegom werd gistermiddag op de T-kruising Parallel- weg-Spoorlaan in Hillegom op slag ge- De knaap fietste op de Parallelweg, toen hy in botsing kwam met een uit de Spoorlaan komende grote vrachtauto. De Hillegomse politie deelde ons mede, dat het nog niet duideiyk is hoe de jongen onder de vrachtauto is geraakt. Eerste bewoners in Cleyn Duin KATWIJK Zonder enig uiterlyk ver toon hebben gisteren zes Katwykse ge zinnen bezit genomen van hun nieuwe woning, een zojuist gereed gekomen flat die plaats zal bieden aan 37 personen. Deze zes gezinnen zyn de eerste bewo ners van de nieuwe wyk „Cleyn Duin". Wanneer de bouwactiviteit onvermin derd in het huidige tempo voortgaat zal binnenkort dit woongebied plaats bie den aan 2500 Katwljkers. zelfde geldt voor de zaterdag- en zon dagavond, zodat de dienstregeling geiyk blyft aan die welke op maandag t/m vrijdag geldt. Ook deze lyn krijgt op zondagmorgen tot ca. 12 uur een halfuursdienst. De vertrek- en aankomsttyden worden vijf tien minuten verschoven, zodat op het traject Leidschendam Damlaan-Den Haag SS een kwartiersdienst ontstaat. L4jn 49: Den Haag-Leiderdorp Lyn 50Leiden-Bollenstreek-Haarlem NZH's stamlijn krygt eveneens op zon dagmorgen tot ca. 11 ur een halfuurs- freqentie. Tezamen met de lynen 92/93 wordt dan tussen Sassenheim en Haar lem een kwartiersdienst onderhouden. Des avonds wordt op alle dagen een 20- minutendienst ingevoerd. Lyn 60: Teneinde bij Leiden-station meer tyd be schikbaar te hebben worden de vertrek tijden van Leiden-Lange Mare met twee minuten vervroegd. Lynen 90/91/92/93: Den Haag-Katwyk- Noordwyk-Haarlem De beproefde dienstregeling van lijn 90 blijft op een ondergeschikt punt n de rit Den Haag v. 20.02 wordt gesteld op 20.10 gehandhaafd. Door de trektijd van de bus van 20.47 zever nuten vroeger te stellen kan de dienst van 20.17 van Den Haag naar Katwijk vervallen. Door de totstandkoming van de a sluiting tussen de Provinciale weg de Hoorneslaan is ook de route van lijn 92 hiernaar verlegd. Zowel heen als terug wordt deze nu Heremveg-Provincialeweg- Hoorneslaan. Hierdoor verkrijgt Hoor nes een rechtstreekse verbinding met Den Haag en Noordwyk. Het eind/beginpunt van lijn 93 komt weer voor Sancta Maria te liggen. Verbouwing buitenplaats Wittenburg Wassenaar WASSENAAR De buitenplaats de Wittenburg in Wassenaar, in eigendom verworven door de vereniging Interna tionaal Ontvangstcentrum voor het Be drijfsleven, zal worden verbouwd. Het voornemen bestaat op de eerste en tweede verdieping van het gebouw een achttiental dubbele kamers met badka- i in te richten, terwyi het bestaan- :rras door overdekking aan het res taurant zal worden toegevoegd. Men verwacht met de verbouwing tegen het einde van dit jaar gereed te zijn. Aan genomen wordt dat clublokaliteiten en restaurant 15 oktober onder een nieuwe directie weer voor leden en introducé's geopend kunnen worden. OEGSTGEEST Schaaksociëteit „Palamedes" is weer van start gegaan en dat betekent dat Iedere schaaklief hebber 's zaterdags in het Witte Huis in Oegstgeest van 14.00-17.30 uur weer terecht kan. Hutspotwandeltocht LEIDEN Op zaterdag 4 oktober a.s. wordt de 11e Hutspotwandcltocht ge houden. De deelnemers ontvangen deze keer een vis van plateel, vervaardigd door een Goudse Pijpen- en Aardewerk fabriek. Ook dit jaar worden weer zeer vele wandelliefhebbers verwacht. Deelname staat open voor iedereen, jong en oud, zowel individueel als in groeps verband. Afstanden: 5, 10, 15 en 25 km. Start: Romanuszaal, Lange Mare te Lei den, achter Hartebrugkerk, Haarlem merstraat (centrum). Starttyden: 20 km van 13.00-14.00 u. Overige afstan den van 13.00-15.00 u. Inschrijfgeld: voor personen tot en met 15 jaar 1.25 per persoon. Voor alle overigen 1.50 per persoon. Inschrijving: door storting of overschrij ving van het Inschrijfgeld op postgiro nummer 54 95 95 ten name van de pen ningmeester van de Wandelkring Lei den en Omstreken, Oosterstraat 11a te Leiden of bij W. v. d. Poel. Irislaan 171, Oegstgeest; J. P. Woordes, Eikenlaan 53, Alphen aan den Ryn, tel. tel. 01720- 5724; C. A. J. van Latesteyn, Ooster straat Ha, Leiden; W. Breedvelt, Hack- fortstraat 140, Den Haag, etl. 070 - 398736: J. van 't Slot, Clusiusweg 26, Noordwyk, tel. 01719-4975. De films in de week van 4 t/m 8 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Repulsion (18 jr.) Prol. Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, (vrijd. en zaterd. 23.30 uur): I press. streng geheim (18 j.) Lido: Sexy Suzanne zondigt weer (18 j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie 't laatst lacht (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Het circus (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Funny Girl Dageiyks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Techniek der Liefdeskunst (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur: De maagden van Solidor (18 jr.) Wie wys van hart is, neemt een te> rechtwyzing aan; een dwaze prater komt in verzet. De „Musical Workshop" uit War schau, die op 23 oktober op uitnodi ging van K O hun Interpretaties van de eigentydse muziek In de La kenhal ten beste zullen geven. Programma LEIDEN Reeds lange tyd voordat het grootste Barett, piano), het Promenade Orkest (Kerstconcert burg een sterk satirisch getint politiek-literair caba- gedeelte van de Leidse bevolking zyn bast in de liete met Aafje Heynis) en het Rotterdams Philharmo- ret: „Das Kom(m)odchen". Voorts zijn er de drie Spaanse zon lag bruin te branden, of juist bezig was nisch Orkest (Jean Fournet, dir. en Marinus Fllpse, toppers: „En ik, zei Seth", met Seth Gaaikema, zyn hart aan Heidelberg te verliezen; reeds lange tijd piano). Dam zyn er in samenwerking met het Leids Marnix Knappers, Natascha Emanuels en Tonmy daarvóór was men bij K O bezig een goed gepeperd Academisch Kunstcentrum nog een drietal concerten Huurdeman; „Met blijdschap geven wy kennis", met programma samen te stellen voor liet komende sei- met eigentijdse muziek tot stand gekomen: de „Mu- Gerard Cox. Frans Halsema en Connie Stuart, die zoen, waarin overigens wat de structuur van de stich- sical Workshop" uit Warschau (foto) op 23 oktober, Adèle Bloemendaal vervangt, daar deze binnen korte ting betreft een kleine verandering Is aangebracht. Ton Hartsuiker, piano, op 24 februari en het trio tijd zelf met biydschap keninis van de geboorte van Men kent geen groene en gele kaarten meer. Alle Rien de Reede (fluit). Theo Bles (piano) en Willy een kind zal geven; en tenslotte prolongeert Fons prijzen zijn voortaan eender, zodat ook alle deelnemers Goudswaard (slagwerk) in april van het volgend jaar. Jansen zijn „Driemaal andermaal", welke voorstelling alle voorstellingen kunnen bezoeken. De gemeente en Zoals gebruikeiyk vinden deze concerten in de Laken- het vorig seizoen herhaalde malen een propvolle de bedrijven subsidiëren nu dus het totaal, zodat alle hal plaats. De jaariykse vier orgelconcerten zullen Schouwburg genoot. Weest u er dus tijdig bq. inschrijvers van K O voortaan gelijke rechten heb- nog nadere publikatie krygen. Tenslotte het Cultureel Jeugdwerk, waaraan K A O ben op een voortreffeiyk en uitgebreid programma, ruime aandacht schenkt. Voor scholieren, die de waarvan wy u de vorige week reeds beknopt melding TONEEL Er zqn 26 voorstellingen van alle grote lagere school verlaten hebben, ls er film en toneel, gaven. Ter oriëntering volgt hier het complete pro- Nederlandse gezelschappen; De Nederlandse Comedle. Een bijzonder leerzaam facet van dit werk is, dat de gramma, waarmee wy ons voornamelijk beperken tot Haagse Comedie, het Nieuw Rotterdams Toneel voorstellingen na afloop geanalyseerd en besproken toneel, muziek en cabaret. Morgen berichten wij u en de toneelgroepen Theater, Centrum en Globe. Boven- zullen worden. nog uitvoerig omtrent de talencursussen, studie- dien is er nog een extra voorstelling van „Er zit een Dan zijn er de Jeugid-abonnementen voor nlet-acho- cursusses, lezingen, werkgroepen, etc. Het zou wer- haar in mijn soep", met Trudy Laby. lieren. Ook zy kunnen meegenieten van drie toneel- keiyk te veel zyn om alle noten, die K O dit seizoen Er zijn drie voorstellingen hedendaags toneel, waar- voorstellingen in de Leidse Schouwburg, de drie Mo- op haar zang heeft, te vermelden. van data en gezelschappen nog in het maandblad derne toneelvoorstellingen, de drie Promenaxieconcer- genoemd zullen worden. Eveneens in samenwerking ten de Stadsgehoorzaal en de drie eigentydse met het LAK zal niervoor een keuze gemaakt worden, muziekuitvoeringen in de Lakenhal. De jeugd, die MUZIEK - Om liefhebber, van verschillende instru- hiervoor in aanmerking komt, wordt gesplitst in drie mental isten zoveel mogelijk aan hun trekken te laten OPERETTE Ook de operette-liefhebbers komen leef tijdsgroepen. De cursussen, die morgen in onze komen, bestaat de Meesterserie dit seizoen uit de dit seizoen aan hun trekken. Op 20 en 21 oktober courant ter sprake komen, zyn eveneens voor de Jeugd vplgende solisten: Alexander Cattorino, piano (met zijn er opvoeringen van „Die Zirkusprinzessin" door onderwerp daartoe aanleiding Slowaaks Kamerorkest); Tsuyoshi Tsutaumi, cello de Hofstad-operette. geeft. (met Rotterdams Philharmonisch Orkeet); Monique Niet te onderschatten ls nog de samenwerking met Haas, piano (met Residentie Orkest): Annie Fischer, BALLET op 16 april, van het volgend jaar. Het Inter- studenten (het LAK). Het vorig seizoen namen 5500 piano (met Residentie Orkest); Malcolm Frager, nationaal Folkloristisch Danstheater komt met dan- studenten aan K O-actlviteiten deel. zy waren lid piano (met Rott. Philh. Orkeet o.l.v. Jean Fournet); sen uit Israël, Roemenië, Rusland, Joego-Slavië, Bul- van het Leids Academisch Kunstcentrum en zodoende Joehio Unno, riool en Jolle Huckrlede, clarinet (te- garije, Griekenland en Polen naar Lelden. teven. Inschrijver van K A O. Op deze manier hoopt met Residentie Orkest). De drie Promenade men steeds meer de studenten in het culturele burger- ven van de vertrek- an eankonuittjjden Conoerten *|Jn van het Residentie Orkeet .(Nerine GABARE®. Op 90 wpiember ia er In de Schouw- teven te integreren,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3