PSP BREEKT LANDELIJK MET PAK Professoren en studenten gebukt onder massificatie Breuk in eigen kring voorkomen RECTORAATSQVERDRACHTEN Gevarenzone bereikt Damascus houdt nog twee Israëliërs vast Diplomatieke druk op Syrië Boze Amerikaan door eigen schuld zwaargewond in Leidse ziekenhuis Weer droevelijst verkeersdoden in dit weekeinde Zomer maar betrekkëlijk warm VOOR 85.000 MARK NIEUWE VIS IN RIJN Dure medische hulp een stuk welvaart Kritiek van artsen op uitlatingen op congres „Echte daders Rijksdagbrand zijn bekend Philips leent 60 min. Zw.frs. L.J2ilj-»OÜi CuL ADVERTENTIE (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM De Pacifistisch-So- cialistische Party heeft zaterdag nog maar net een breuk in eigen gelederen weten te voorkomen. Inzet van het ge schil tydens een besloten vergadering van de partijraad was de vraag, of de P.S.P. nog verder diende mee te doen aan de besprekingen met de P.v.d.A. en P.P.R. en een aantal A.R.-radicalen over een landelijk progressief akkoord. Ten slotte kwam. zonder breuk, uit de bus het besluit om niet langer aan de lan- delyke besprekingen deel te nemen. Over het al dan niet staken van overleg in de lagere regionen werd nog geen besluit genomen. Het partijbestuur van de P.S.P. had al eerder te kennen gegeven, dat het teleur gesteld is over de resultaten van de be sprekingen betreffende het PAK (pro gressief akkoord). Er wordt wel de schijn gewekt, dat het allemaal voor de wind gaat, maar in feite zit er geen schot zodat niet te verwachten is, dat er wezenlijke samenwerking zal zijn als de verkiezingen voor gemeenteraden provinciale staten moeten worden v bereid. Ter vergadering bleek er evenwel ook een krachtige stroming te zijn, die de PAK-besprekingen wilde voortzetten. Het zag er even naar uit, dat deze voor standers de partij zouden verlaten als de P.S.P. uit het PAK zou treden. Uit vrees hiervoor speelde men met de gedachte; de beslissing nog enige tijd uit te stellen om alsnog eventuele resultaten af te wachten. Nu de P.SP. formeel heeft gebroken met het landelijke PAK, wordt het voort bestaan van dat PAK onzeker, evenals de samenstelling ervan. Reeds voordat de P.S.P. de hoop op PAK-resultaten defi nitief had opgegeven, hadden de ge sprekspartners in de centrale PAK-groep laten weten, dat zij niet aan het samen- werkingsgesprek deelnamen met man daat van hun partijbesturen, maar a titre personnel. P.P.R.-secretaris Van Ruiten zei ons dan ook, dat de situatie op dit moment weliswaar niet overzichtelijk is, maar dat hij verwacht, dat het landelijk PAK-gesprek doorgaat in aanwezigheid van de P.S.P.'ers. Even onduidelijk is de situatie op lokaal en regionaal niveau geworden. Weliswaar slaat het PSP-besluit op het landelijke gesprek, maar volgens de heer Van Ruiten is het denkbaar, dat op de lagere niveaus de PSP'ers het partij standpunt zullen volgen en niet meer aan de verdere besprekingen zullen deelne men. Het zal er volgens de heer Van Ruiten sterk vanaf hangen, hoever men plaatselijk en provinciaal gevorderd is met de voorbereiding van samenwer king. Soms is dat al heel ver. „Hoe de PSP'ers zich verder ook zul len opstellen, in onze kring overheerst de opvatting, dat de gesprekken op alle ni veaus moeten doorgaan. Indien onver mijdelijk, ook zonder de PSP, indien mo gelijk ook met andere groeperingen, bij voorbeeld D '66. In ons vaandel staat immers het stimuleren van samenwer king tussen gelijkgezinde partijen", al dus de heer Van Ruiten. De voorzitter van de P.v.d.A., dr. A. richten naar de opvattingen van de partij. Een wagen, die de directie van het Automuseum in Leidschendam zou doen likkebaarden. Het is een Studebaker uit het jaar 192S, een ijzersterke wagen en in het lak alsof hij zo van de band was gelopen. De Studebaker was een van de pronkstukken bij de zaterdag georganiseerde jaarlijkse prestatie-rit van de Pionier Auto Club-. Deze ging ditmaal eens niet naar Zandvoort, maar men had Noordwijk als einddoel gekozen. En hier dan start de oude. trouwe Studebaker 1928 in Utrecht nadat hij van een hypermoderne tiener nog een extra-poetsstreekje heeft gekregen. in de PSP het PAK. al op, dat Vondeling, toonde zich niet v< het feit, dat de meerderheid v zich wenst los te maken van „Eerdere uitlatingen wezen er de extremistische opvattingen tij de overhand kregen. Wij kant zullen echter overeenkomstig de wens van onze partij congressen blijven doorgaan met onze pogingen democra tisch en vooruitstrevend voelende en denkende mensen politiek samen te bun delen", aldus de heer Vondeling. Ook de kwestie van de verkiezing van de heer Noordewier tot lid van de Eerste Kamer in de plaats van de heer Lank- horst, die het partijbestuur graag tot se nator verkozen had willen zien, kwam aan de orde. De PSP-statenleden, door wier toedoen de heer Noordewier werd gekozen in afwijking van de kandidaten lijst, waarop de heer Lankhorst boven- prijkte, verklaarden zich bereid af te treden om te tonen, dat zij de aanwij zingen van de partij wilden volgen. De partijraad had zich namelijk achter het partijbestuur gesteld. De P.S.P. verzocht echter deze statenleden hun functie tot de volgende verkiezingen te blijven ver vullen, waarmee dit stukje wrevel was dwenen. De heer Noordewier ver klaarde zich eveneens bereid zich te wisseld worden tegen in Israël gevangen Arabieren Eerder was gezegd dat wel licht één van hen zou moeten terecht De beide nog gevangen Israëliërs zijn de professor in de fysiologie, Samuelof, en de zakenman Salah Houlam. Er wordt DAMASCUS (A.P. - Reuter). Nog veel diplomatieke druk op Syrië uitge zes passagiers van de gekaapte Boeing j oefend om ook deze twee de vrijheid van de T.W.A. bevinden zich in Damas- te hergeven. Een Israëlische woordvoer- cus. Het zün twee Israëlische mannen, der heeft verklaard dat Israël geen voor die vast worden gehouden, en een Filip- stellen tot uitlevering overweegt. pyns-Amcrikaanse vrouw en haar kinderen. Zij werd gewond toen zy ii paniek het vliegtuig na de gedwongei landing in Damascus verliet, maar za -binnenkort ook kunnen vertrekken. Zoals gemeld brachten de beide kapers nog steeds in Syrië in arrest worden gehouden TTT7 een. bom onder het vliegtuig tot ontploffing, waardoor zware schade aan de neus ontstond. De vier vrouwelijke Israëlische passa giers zijn vrijgelaten. Zij zijn vanmiddag met een dhartertoestel in Athene aange komen- De andere passagiers waren gis teren al uit Damascus vertrokken. Zij venklaarden goed te zijn behandeld. Ze hadden voorts geprobeerd om de Israë lische passagiers, met name de vrouwen onder hen, in bescherming te nemen. Dit is niet geheel en al gelukt. De gezagvoerder van de Boeing, Dean Carter, is ook in Damascus achtergeble ven om te proberen de beide Israëlische mannen los te praten. Het Palestijnse bevrijdingsfront hëeft verklaard, dat het de bedoeling is dat de Israëliërs uitge- (Van correspondent) DEN HAAG Spoorwegwerkers aan de zaterdagnacht buiten gebruik gestel de overweg aan de Wassenaarsewcg in Wassenaar hebben omstreeks half drie machteloos moeten toezien hoe een Ame rikaanse chauffeur, ondanks meerdere waarschuwingen van het spoorwegper soneel een ernstig ongeluk veroorzaakte, waarvan hij zelf het slachtoffer werd. De man werd zwaar gewond in het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden opgeno- Omstreeks half drie stopte de automo- Prehistorische mens gaaf gevonden SANTANDER (AP) Een wonder- baarlyk goed geconserveerd mens, die naar schatting 30.000 jaar voor Christus leefde, is in een Spaanse grot gevonden, aldus heeft prof. Leslie G. Freeman, van de universiteit van Chicago meegedeeld. Het is de eerste keer dat iets dergelijks gevonden; De geleerden kunnen nu enig iedee krijgen hoe de mensen er in die tijd werkelijk uitgezien hebben. De vondst vormt het hoogtepunt van drie jaar graven in de Morin, 20 kilome- van Santander. „Wij vonden twee /en", aldus dr. Freeman. Een scheen van een volwassene te zijn en het an dere dat van een kind. Het lijk van de volwassene was fantastisch goed geble- Terwijl het lichaam in ontbinding overging, vulde een fijn bezinksel van klei de holten. De klei nam zo de vorm van de oorspronkelijke mens. r bilist voor de overweg die in verband met de bouw van een voorstadstation en een loopbrug in de nacht van zater dag op zondag was gesloten. Toen de man de wegwerkers had gevraagd of hij op een of andere manier toch niet kon doorrijden en van de wegwerkers andere route opgegeven kreeg, maakte hij zich daarover zo boos dat hij weer instapte, een eind terugreed en gasge- vend door de gesloten barrière heen reed. De wagen dook daarbij in een kuil, waardoor de Amerikaan zwaar werd gewond. De man was enigszins onder Een frontale botsing tussen twee per sonenwagens bij Oosterwolde heeft het leven aan vier mensen gekost. Een van de auto's reed bij herhaling op de lin ker weghelft De bestuurder daarvan; een 19 jaar oude jongeman, werd op slag ge dood, evenals zijn passagier (25). In de andere auto zat een echtpaar, 'waarvan de vrouw ter plaatse overleed en haar man later in het ziekenhuis. In Vorden vloog zaterdagnacht een auto uit de bocht, waarbij twee personen om het le ven kwamen en een derde zwaar gewond. Door het niet verlenen van voorrang bot ste een bromfietser in Utrecht" tegen een auto op; de 18 jaar oude berijder van de brommer werd gedood. Door het eveneens negeren van de voorrangsregel werd de auto van een 50-jarige vrouw in Utrecht van de weg gereden en in een weiland geduwd. Zij kwam daarbij om het leven. Twee jon gelui van respectievelijk 18 en 19 jaar werden op Noord-Beveland gedood toen hun auto met grote snelheid op een vrachtauto reed, die met volledige ver lichting aan de kant van de weg gepar keerd stond. In Heerenveen kwam een 21 jaar oude jongeman om het leven toen hij rijdend met grote snelheid de macht over het stuur verloor en tegen een lichtmast opbotste. Daarna sloeg de auto nog driemaal over de kop en kwam toen in een sloot terecht. In Nis- telrode reed een jongen met zijn brom mer tegen een boom en werd d,aarbij op slag gedood. In Oude Pekela ont stond een kettingbotsing tussen vijf brommers. Vier van de jeugdige berij ders liepen min of meer ernstige ver wondingen op. In Brummen geraakte een Volkswagenbusje in een slip en botste tegen een boom op. Een vrouw raakte daarbij bekneld en overleed. Haar man, die de auto bestuurde, liep geen letsel op. Een zevenjarig meisje uit Veenen- daal overleed in het ziekenhuis toen zij enkele uren tevoren bij oversteken door een auto was aangereden. In Teteringen werd zaterdagnacht een 68-jarige wiel rijder door een auto van achteren aan gereden. Hij was opslag dood. De be stuurder van de auto. vermoedelijk een .2 CV, reed door. Op de weg naar Baarle-Nassau reed een 50-jarige bak ker tegen een boom met zijn auto en was op slag dood. In Weerselo werd een 47 jaar oude man, die met zijn rijwiel aan de hand de weg overstak, door een auto geschept en gedood. Een 25 jaar oude timmei'man uit Hattemerbroek vloog zondagmiddag met zijn motor uit de bocht en botste tegen een huis. Hij overleed ter plaatse. Zondagavond is in Zeijen een 20-jarige jongen met een van een vriend geleeende motorfiets met grote snelheid tegen een boom gereden en gedood. De Boeing staat nog op het vliegveld in Damascus. De schade is aanzienlijk wordt geschat op 2,7 miljoen gulden. ONDANKS HITTEGOLF (Van ome correspondent DEN HAAG De drie zomermaan den juni, juli en augustus hebben dit maal meer warm weer gebracht dan de laatste jaren het geval is geweest, aldus heeft het KNMI meegedeeld. Vooral tussen 12 juli en 13 augustus bereikte de temperatuur herhaaldelijk waarden. In De Bilt werden in deze drie maan den in totaal 23 zomerse dagen opgete kend waarop de temperatuur tot 25 gra den of meer opliep, tegen negentien van deze warme dagen nonhaal. Het was voor het eerst sedert 1959 dat het aan tal zomerse dagen groter is dan nor maal en ook, dat de gemiddelde tempe ratuur van de zomer hoger is dan de normale waarde. Juli was de warmste maand en augustus bleef daar maar weinig onder. De zon heeft te De Bilt 595 uur geschenen tegen 607 uur nor maal. Ook deze zomer was dus wat aan de sombere kant. Na de bijzonder zon nige zomer van 1959 zijn te De Bilt alle zomers op die van 1967 na te somber geweest. Gemiddeld over het gehele land is ruim 250 mm regen gevallen tegen 214 mm normaal. Augustus was een bij zonder natte maand, gemiddeld viel toen ongeveer 150 mm regen nadat juni en juli samen 102 mm regen hadden op geleverd. Zowel te Vlissingen als te Maastricht kan van de natste augustus worden gesproken sedert het begin de metingen van de neerslag, meer :euw geleden. (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Er heerst toenemende on rust in de universitaire wereld. Massifi catie is er de hoofdoorzaak van. Studen- in professoren gaan er onder ge bukt. De toegang tot de universiteit wordt verruimd. Juist in een periode, dat zy de geboortengolf moet opvangen. Er komen daardoor jongelui naar de universiteit wier vooropleiding onvoldoende is. Op het moment dat de universiteit uit haar krachten is gegroeid, krygt ze nieuwe las ten te dragen. Bomen moeten worden gesnoeid om ze tot volle wasdom te laten komen. In een bos moet worden gerooid om de kracht- tige en levensvatbare gewassen de ruimte te geven. Men zal de universiteit de mo gelijkheid moeten geven zich te ontdoen van studenten wier studieresultaten te kort schieten. Zeker als men haar ver plicht meer en meer studenten op te ne men. De Leidse universiteit telt nu meer dan 10.000 studenten.De gevarenzone is bereikt. Men leeft er te dicht op elkaar. Dat bevordert de aggressiviteit. Het uni versitaire bedrijf dreigt onbestuurbaar te worden. De papieren rompslomp neemt onrustbarende vormen aan. Steeds meer verplichtingen, die niet rechtstreeks met de leeropdracht te maken hebben, druk ken als een loden last op de docenten. De traagheid van de ambtelijke molens en perfectionisme zijn grote vijanden ook voor het academisch bedrijf. Sommige verlangens van de studenten zijn alleszins redelijk. De massacolleges zouden moeten worden vervangen door kleine werkgroepen. Dat zou het contact tussen docent en studenten bevorderen. Maar dat eist een aanzienlijkè uitbreiding van het docentencorps. Er is geen geld voor. Het is terecht dat de studenten in spraak willen bij de organisatie van het onderwijs. Zij zijn van het huidige sys teem de dupe. Zij kunnen op dit terrein als deskundigen worden beschouwd. Zij zijn zelfs de enige deskundigen, omdat ze het hele studieprogram meemaken. Ook zijn ze in hoge mate in staat te oordelen over desociale voorzieningen, die voor hen dienen te worden getroffen. Zij al leen kennen de noden immers van zeer nabij. „Hun deskundigheid wordt echter zeer twijfelachtig als het er om gaat de inhoud van een vak te bepalen. Nog twijfelachtigers is hun deskundigheid als benoemingen aan de orde zijn en beheers problemen zich voordoen. Beheren is een apart vak. Hier zijn studenten even in- METEORIET ONTPLOFTE PAL BOVEN ZEEUWS DORP competent als trampassagiers, die de w genbestuurder zouden moeten kiezen. De studenten verlaten na enige tijd de uni versiteit. Velen zitten dat blijkt tus sentijds gewoon in de verkeerde tram. Er is een essentieel verschil tussen de flucturenenden studentenbevolking van een universiteit, een heterogene massa en de mensen die een binding voor het leven aangaan met die universiteit en die zich geheel aan onderwijs en onderzoek wil len wijden". Geen jaarrede NIJMEGEN In de vergadering van de senatus contractus van de katholieke universiteit te Nymegen. die op dondcr- dain 28 augustus werd gehouden, heeft dit college o.a. besloten het collegejaar wel aan te vangen op maandag 15 sep tember a.s. met een mis, maar niel met een openbare senaatsvergadering. Wat betreft het verslag over het afgelopen studiejaar zal worden volstaan met een schriftelyk verslag. De rectores hebben voorgesteld de dies op 17 oktober a.s. te vieren met een byeenkomst, waar prof. dr. J. J. Poelliekke een rede zal houden in het kader van de Erasmusherdenking. Ont democratisering De rector-magnificus van de t.h. Twen te, prof. dr. ir. J. C. Vlugter, spitste zijn rede bij de opening van het academische jaar toe op het op gang gebrachte demo cratiseringsproces, de herstructurering van het bestuur en de interne organisatie van de t.h.t., de ontwikkeling van de campus, de studie omtrent de herstruc turering van het onderwijs en op de voorgestelde uitgroei van de t.h. Twente naar een universiteit. Prof. Vlugter ei- teerde prof. dr. Hartmut von Hentig uit Götingen, die naar aanleiding van de de mocratiseringsprocessen heeft opgemerkt, dat „in onze technische, verwetenschap pelijkte en gespecialiseerde wereld de Sachverwaltung door middel van gede gen kennis van zaken een steeds hogere vlucht neemt. Hij komt daarbij in con flict met de democratie, de heerschappij van het volk, dat is van de leken". Deze voor de massa oncontroleerbare zaakdes kundigheid begint steeds meer te zege vieren, waardoor wij in feite op de weg van de ontdemoeratisering zijn aangeko- Wetenschap GRONINGEN De positie van de we tenschap in de maatschappy is zo gron dig gewijzigd en zal voortgaan zich zo te vvyzigen, dat men van een fundamentele verandering mag spreken. De wetenschap is niet slechts van periferie naar centrum van de samenleving verschoven, maar dramatischer: de wetenschap is bezig de kern zelf van de maatschappy te wor den. Het idee van een natuurlyke wereld, waarop de mens wat culturele versier selen aanbrengt, is verleden tyd. Daar voor in de plaats komt een wetenschap- pelyke wereld. Dit concludeerde de rec tor-magnificus van de ryksuniversiteit in Groningen, prof. de J. Th. Snyders, tij dens de opening van het academisch jaar. DUSSELDORF (DPA) Met het oog op de massale vissterfte die zich onlangs als gevolg van een vergiftiging in de Ryn heeft voorgedaan, wordt in de ko mende dagen ruim 5.000 kg jonge paling uitgezet in enige zyrivieren van de Ryn. zoals de Ruhr, de Erft en de Sieg. Men hoopt dat de dieren tegen de tijd dat zij in de Rijn komen, min of meer gehard zullen zijn tegen de slechte kwa liteit van het rivierwater. Naar het ministerie van Voedselvoor ziening in de Westduitse deelstaat Noord- rij n-Y/estf alen gisteren bekendmaakte, zullen tegen het eind van het jaar ook andere vissoorten worden uitgezet, zoals karpers, snoeken, zeelten en baaizen. Dit kost de deelstaat dit jaar 85.000 Mark. (Van onz MIDDELBURG Aan de hand van in groot aantal waarnemingen door be- oners van Zeeuws-Vlaanderen, hebben de amateur-sterrekundigen van de Mid delburgse volkssterrenwacht vastgesteld, >r dit jaar een meteoriet op 20 km hoogte boven de gemeente Axel is ont ploft. Door metingen heeft men kunnen snede van ongeveer 5 centimeter had. Met een snelheid van 65 km per secon- vergezeld van een stralende licht- boog van anderhalve kilometer, raasde de meteoriet precies op het centrum van Axel aan. Het brok steen ontplofte op circa 20 km boven de grond. Wanneer dit niet gebeurd was, zou de meteoriet, dan I hoe klein op zich ook, grote schade in j Axel hebben kunnen aanrichten. UTRECHT (ANP) De landelijke huisartsenvereniging, de landelijke spe cialistenvereniging en de voorzitter vai de nationale ziekenhuisraad hebben com mentaar geleverd op de redevoering var de voorzitter van de r.-k. bond van zie kenfondsen, de heer J. Hendriks, op de sociale studiedagen van het N.K.V. De heer Hendriks stelde daarbij, dat de bestaande systemen de ondoelmatigheid in de gezondheidszorg stimuleren c: adstrueerde dat met een groot aantal voorbeelden. (Zie ons blad van zaler De heer C. Z. Salomé, vice-voorzitter van de L.H.V., noemde het „typisch", dat er nu kritiek komt op het abonne mentssysteem, nu twee jaar geleden de nieuwe en aanzienlijk hogere huis artstarieven zijn vastgesteld op basis van de werkelijke kosten. Het invt van betaling per verrichting zou volgens hem dan ook financieel voor de zieken fondsen weinig verschil maken. Een verrichtingensysteem zou wel voor art- JACQUES DELARUE; PARIJS (AFP) „De brandstichters van het Ryksdaggebouw (Berlyn 1933) zyn geïdentificeerd. Hyn namen, evenals de resultaten van het criminologische en technologische onderzoek zullen op 10 oktober in Parys onthuld worden op een persconferentie". Dit heeft Jacques Dclarue, algemeen rapporteur van „het Europese comité voor het wetenschappelijk onderzoek van de oorzaken en gevolgen van de tweede wereldoorlog" bekendgemaakt. „Het is nu wetenschappelijk vastgesteld, dat de Ne derlander Van der Lubbe in een val is gelopen, die gezet was door de geheime diensten van Göring", aldus Delarue. Weer een* een protestmars in Amsterdam- Die was er zaterd agmiddag en gericht tegen de National Demokratische Partei DeutschlamdsDe belangstelling was overigens miniem. Twee mannen van de ongeveer vijftig betogers droegen spandoeken mee waarop stond N.P.Dweg ermee" en „Wer eld vrij van nazi's". Ook de -Damjeugddie in flinke getale van het goede weer lag te genieten, toonde weinig geestdrift toen de stoet passeerde sen en fondsen leiden tot een veel in gewikkelder administratie. Dat het abon nementssysteem ondoelmatigheid in dp vorm van overconsumptie in de hand werkt, is volgens dokter Salomé niet aan getoond. Hij betwijfelt eveneens, of veel huisartsen er door worden gestimuleerd om moeilijke patiënten „af te schuiven" op de specialist. Het percentage verwij zingen per arts hangt af van ka rakter en werkwijze van de huisarts en natuurlijk ook van zijn werklust alsmede van de samenstelling van de bevolking van zijn praktijk. Als het in derdaad zo zou zijn, dat de huisarts zijn handelen louter zou afstemmen op het financieel gewin, dan zal diezelfde huisarts te weinig, in plaats van te veel patiënten naar de specialist gaan ver wijzen, zodra de hoogte van zijn hono rarium zoals de heer Hendriks sug gereerde afhankelijk wordt gesteld van het verwijzingspercentage. Uiter aard zou dat in het nadeel van de pa tiënt zijn. De heer Salomé zou in ieder geval onoverkomelijke bezwaren hebben tegen een beoordeling van de kwaliteit van de geneeskundige hulp door de be talende instanties, in casu de zieken fondsen. Het hoofdbezwaar van dr. J. van Mansvelt, voorzitter van de L.S.V., te gen het betoog van de heer Hendriks is, dat hij het onjuist vindt om in een paniekreactie op de stijgende kosten van de gezondheidszorg nu maar ineens het hele systeem overboord te willen gooien. De kosten moeten natuurlijk nauwlettend worden gevolgd en be waakt, aldus dr. Van Mansvelt. De ge zondheidszorg heeft in de periode 1954 1968 maar acht procent van de wel vaartsvermeerdering in beslag geno men. Men kan een betere gezondheids zorg ook als een stuk welvaartsvermeer- dering beschouwen. De kritiek op een te automatisch la ten uitvoeren van laboratoriumonder zoeken en röntgenologische nevenwerk zaamheden kan ,dr. Van Mansvelt niet onderschrijven. „Inderdaad blijken die nevenwerkzaamheden niet altijd nuttig, dat gebeurt nu eenmaal bij alle gezondheidszorg die goed is en iets be ter Vil worden". Over de richtlijnen voor de tarieven n de specialisten zei dr. Van Mans velt, dat de L.S.V., geholpen door de wetenschappelijke verenigingen, in die richtlijnen heeft aangegeven wat in het algemeen gebruikelijk was. Het is be slist niet zo, dat in alle gevallen het particuliere tarief driemaal zo hoog is 'astgesteld als het ziekenfondstarief. Het verschil is in sommige gevallen kleiner, in andere groter. EINDHOVEN (ANP) De N.V. Philips gloeilampenfabrieken gaat over tot uit gifte van een 6 pet obligatielening ter grootte van 60 miljoen Zwitserse franks tegen een uitgiftekoers van 99 pot. De opbrengst van de lening is gedeeltelijk bestemd voor aflossing van een krediet dat Philips bij Zwitserse banken heeft opgenomen en gedeeltelijk voor de finan ciering van uitbreiding van activiteiten buiten Nederland. Een Zwitsers bankcon - sortium zal de lening overnemen. Inschrij ving op de lening staat open in de periode 5 tot 12 september 1969.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5