LEIDATO IN VOLLE GANG 20.000ste bezoeker vanavond verwacht Bommen in Meren wijk waren bestemd voor spoorbruggetje MARKTEN Pakistaanse ambassadeur bedankte voor vele werk IEMC0 STEREO INSTALLATIE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN ,,Dag vogels", zei burgemeester G. C. van der Willigen, toen hij zaterdagmorgen rond elf uur de Leidato officieel opende en daarbij 5000 postduiven de lucht in liet vliegen. ,,Dag bloemen", zegt ongetwijfeld elke bezoeker, die dezer dagen de Groenoordhal betrad of nog zal betreden. De bloemenpracht vlakbij de ingang is afkomstig van de Roelofarendsveense bloemenveiling „Eendracht maakt macht", geheel op touw gezet door bloemenarrangeur Joop Oomen uit dezelfde plaats. Bloemen en kleuren zijn troef op deze achtste Leidato, de eerste in de nieuwe hal. Juist in deze enorme ruimte is de Leidato uitgegroeid tot een huishoudbeurs van meer dan regionale betekenis. Niet alleen uitNederland zijn er inzendingen, maar ook uit België, Duitsland en zelfs uit Pakistan. -r^T) t t-iv- 50 pet. van de deelnemers in 1970 ho- JL/.K U J\-pen te boeken. Ik geloof, dat het 75 pet. wordt. Het loopt enorm. Als het zo odorgaat zullen we 50.000 wel halen. De directeur van de Faam en Gé Hofenk hebben zelfs een weddenschap gesloten, dat we er 80.000 zullen hebben." Gé Hofenk: „Gisteren moest de mode show worden onderbroken, omdat het gewoon te druk was. Vanavond? Ja, dan gaat het allemaal gewoon weer door. Nu hopen we maar, dat er veel huis vrouwen met taarten komen aandragen. Dan kunnen die morgen fijn onder dc „krassen van dagen" worden verdeeld. Het belooft een prachtige middag te worden, met Bert van Dongen en Rien van Nunen." De Leidato is in volle gang. Het comité kon zich gisteravond verheugen met de lS.OOOaet bezoeker. Vandaag wellicht vanavond zo deelde de heer Jan Wolf slag ons mee, wordt de 20.000ste ver wacht. En die mag zich gelukkig prij zen, want de Houthal uit Roelofarends- veeti (stand 39/40) stelt voor hem of haar een complete kunststof-keuken voorzien van Ocron-aanrecht, gratis be schikbaar. Hij/zij hoeft het maar even af te halen. Wie zal het zijn vanavond Intussen doen alle standhouders hun best het de consument zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Hier wordt geleurd met dienblaadjes, waar niets van af kan vallen, daar ligt een krentenbrood van anderhalve meter lang te koop. Ook de sportstands genieten bijzonder veel be>nngstelling. De heer Bokern van de schaakclub „Phiiidor" vindt het to taal geen bezwaar sis u even een potje met hem wil schaken. Graag zelfs. Ver der zijn er o.a. boks- en korfbaldemon- stratieS op de galerij. GEWELDIG De heer Ziegelaar meldde ons gister avond, dat veel standhouders nog zelden op zo'n huishoudbeurs hebben mogen staan. „Ze vinden het allemaal gewel dig. Een firma van bloembckalen en bloemstukken doet dti jaar voor 't eerst mee, maar heeft in vergelijk met een huishoudshow in Haarlem hier al een dubbele omzet. Ze hebben zojuist voor volgend jaar ook alweer ingeschreven. Ik heb er al een heleboel. Ik zei van de week, dat we tijdens deze Leidato alvast Met volle bewondering staart de burge meester naar het schitterende bloemperk, dat in opdracht van dé Roelofarends veense bloemenveiling Eendracht Maakt Macht" door bloemenarrangeur Joop Oomen is aangelegd. I LEIDEN Zoals we in de krant van [zaterdag al meldden, liggen in de [Broek- en Simontjespolder drie vliegtuigbommen. Dit hebben boe- ren, die d.aar wonen, bekend ge- maakt aan ambtenaren van het grondbedrijf. Toen ze op de boerde- rijen kwamen in verband met land metingen, vertelde een van de boe ren, dat er een vijftig meter van de spoorlijn Leiden-Amsterdam op een diepte van ongeveer 5 meter drie bommen lagen. Deze waren door een Engels vliegtuig in de oorlog geworpen met het doel het spoor bruggetje over de Holle Mare te Dombarderen. De bommen misten echter hun doel. Twee boeren, de heren Bregman en Stuifzand, zijn getuige geweest van het vallen van deze bommen. De heer Stuifzand heeft de gaten, die de Dommen veroorzaakten, gedicht met kruiwagens zand. Er is nooit meer aandacht aan be steed. tot een paar dagen geleden. De heer Bregman achtte het in ver band met de te verwachten heiwerk zaamheden niet verantwoord nog langer te zwijgen. Voor die tijd was er geen De bommen zijn inmiddels-gelocaliseerd ringsdienst van de Marino onschadelijk worden gemaakt. De werkzaamheden in I de Broek en Simontjespoldev in verband <0 In een met de Merenwijk ondervinden hiervan j Levendaal geen enkele vertraging. Kap. Warmerdam ■oot winkelbedrijf aan het zaterdag tijdens het pas sen van een pak uit een pantalon een portemonnee gestolen met een inhouel van 270.-. Van het Pieterskerkhof is in de nacht van zaterdag op zondag een Ci- troën ID gestolen. Het kentekennum mer van de grijze auto is JH 26-59. De Gemmasociëteit van de Geren- singelparochie begint woensdagmiddag a.s. weer met haar aktiviteiten op de bekende plaats en het vaste uur. De bejaardensociëteit van de Harte- OORSCHOTEN - Zaterdagavond brugparochie begint ook woensdag weer nam afsi van Voorschoten Eén van de vele attracties is de zgn. tiktestUjd-wedstrijdvan uitzendbureau „Actief" uit Leiderdorp. Ook burgemees ter G. C. van der Willigen testte zijn tiktijd. MUZIEK i Van i modeverslaggeefster heeft de St. Laurentiusparochie schoten afscheid genomen van kapelaan H. P. Warmerdam, die na een vijfjarige peridoe de zielzorg gaat verwisselen voor een studie aan Leidse Universiteit. Het afscheidsfeest werdingezet met een Eucharistieviering, waarbij het gemeen tebestuur en de predikanten van Voor schoten aanwezig waren. In het Bondsgebouw sprak namens het kerbestuur de heer F. Wilbers. Pas toor M. M. Out stelde dat kapelaan War merdam gedurende zijn Voorschotense periode ook gewerkt had in geheel Voor schoten en prees zjjn oecumensche inslag. Ds. Saraber constateerde, dat de schei dende kapelaan heel snel vrienden ge- 9 Kaarten In- het Romanuszaaltje aan de Mare start de kaartclub „Har- tebrug" a.s. woensdag 3 september weer met haar kaartavonden. Ieder een is van harte welkom. Ook niet-Har- tebruggers. De zaal is open om 19.30 verkeersknooppunt komen met i maaM had en zijn vertrek voor de Raad l'SP STAPT UI I PAK PvdA-Leiden: Klap in gezicht lagere bestuurders Zaterdagavond werd het feest opgeluis- MODE terd door André van Duin. Met zijn goeldnieuwe, uiterst dynamische act dwong hij de bezoekers tot luisteren en... kijken. Joop de Knegt heeft de Van Modehuis De Faam algehele muzikale leiding in handen. idee geweest om dit jaar de Leidato I „Man, wat was dat geweldig hè. Die voor de eerste maal op te luisteren met I gekke bekken van die knul. Ik heb enkele modeflitsen, momenten uit het LEIDEN Het bestuur van de P.v.d.A. gisteren mijn eigen geluidsinstallatie modebeeld voor de komende winter, afdeling Leiden beschouwt het besluit maar meegenomen. Want dat ding hier' Iedere avond worden de shows gegeven van de PSP om liet PAK-gesprek op was niets. NI kan iedereen verstaan om 20,15 en 21.15 uur in het restaurant landelijk niveau af te breken als een van de Groenoordhal. De hostesses van klap in het gezicht van tal van plaatse de Leidato zijn eveneens door dit mode- j lijke bestuurders, die na diepgaand over- huis „aangekleed". j leg op hun niveau een vorm hebben Uit ecu collectie die speciaal voor Mode- ««vonden voor een geipeeeinde benade- huis De Faam gemaakt werd zagen we i rm^ van van Proble o.a. een beeldig rood jersey jurkje met twee zakjes en kleine knoopjes 'garne ring; ook voor hoeden kan men hier ruimschoots terecht. Jammer, dat in de rumoerige stemming van zo'n eerste Leidato-avond de zuiver scheerwollen beige mantel met hoge I rugsluiting en nertskraag niet helemaal "et bestuur heelt gisteravond tot zijn recht kwam, wat echter niet j ^„„o-pn nn^ln" aan de kwaliteit II 'nr,crpTI on—epn mantel afdeed. wat er gezongen wordt. Ik vind het eindeloos leuk werken in Leiden.. Ik zit hier al jaren bij de Leidato. Zodoende heb ik er veel relaties aan overgehou den. Zo verzorg ik feesten van de Grof smederij, U.V.S. en de Eimior. Hard- stikke leuk. Ik zit nu zo'n dikke tien iets van. Laat die artiesten- maar jaar in het vak en dan weet je er mij over, dan wordt het knots!" De heer Hansen, die etsen en penteke ningen reproduceert, deelde ons mee, dat zaterdagavond zrjn jas gesto len was, maar daar zat hij niet zo erg mee. Hij is immers door alle burge meesters uit de omringende dorpen van de Haarlemmermeer, die bij de ope ning aanwezig waren, uitgenodigd etsen te komen reproduceren. j Het besluit van de PSP om het lan delijk overleg af te breken zal naar de mening van het Leidse afdelingsbestuur van de P.v.d.A. in ernstige mate het verdere gesprek op plaatselijk niveau kunnen vertragen. wordt 1 PAK-gesprek op gemeentelijk In imitatie bontjasjes is er de komende Het o.a. in Leiden gevoerde overleg winter veel keuze. We denken hierbij i eist een duidelijke uitspraak. Zeker nu aan een soort eskimo-jasje, wit met de Leidse leden' van D' 66, PSP,. P.v.d.A. grijs gevlekt en koperen kpoopjes met - en PPR al eerder hun vertrouwen in bijpassend mutsje. Voor een avondje-uit een plaatselijke PAK-sa menwerking heb- was een wit broekpak met kanten jasje ben uitgesproken, erg leuk. JEUGD VAN DIE LEYTHE OPPER MACHTIG LEIDEN „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomstAls dat waar is, dan lijkt de Leidse Roeivereniging Die Leythe een goede tijd tegemoet te gaan. Want tijdens de afgelopen zaterdag gehouden wedstrijden voor jeugd van 9 tot 14 jaar in Uithoorn, lieten de Leidse roeiers er achter zich. JOY-RIDING MET TIEN WAGENS Wim van Beek: plezierig spel De reeks van vier orgelcon certen, onder patronage van K O gedurende de zomer- In de Pieterskerk gegeven, is vrijdagavond voor 'n bevredigend aantal toehoorders zeer plezierig besloten door de organist Wim van Beek, hoofdleraar aan het Gronings Conservatorium. Dat plezierige slaat in de eerste plaats op de barokke weelderig heid, tot welke kunstuiting Van Beek een sterke affiniteit ver toont. Zijn spel kenmerkte zich over het algemeen door een open voordracht en zonnige disposi tie, die vooral in de koraalparti- la „Ach wie nichtig, ach wie flüchtig" van Georg Böhm (die mogelijk een leraar van Bach is geweesten in een kostelijk stukje als het Trio in Es Dur van Bachs leerling Joh. L. Krebs doorkwamen, Wim van Beek moet een opge ruimd man zijn, zo licht en blij genuanceerd klonk Böhms par tita, doorzichtig uitgesponnen in een pure trant. Veel stijl legde de organist ook aan de dag - - of liever aan de avond in het amusement uit galante tijden, 'n esthetisch verzetje op een adel lijke soirée. Bachs meesterhand bewerkte het orgelconcert in D moll van Vivaldi. Van Beek zal aan dit orkestrale werk alle le vendigheid die het nodig heeft, ondersteund door een uitstekende registering die een boeiende klankkleur schiep. goede vondst vijf was het, het pro gramma: de Partita over Psalm 8 van dr. Anthon van der Horst, te wisselen met de graag ge speelde (en graag gehoorde) Preludium en Fuga in Es Dur van Bach, die aanvankelijk als openingswerk genoteeerd stond. Nu kon het concert worden uit geluid met de verovering van een rijk. palet. De Psalmpartita van Van der Horst is een knap com positorisch wrochtsel, dat een vrij sober en donker karakter draagt. Die stemming, door Van Beek zonder veel vertoon opge bouwd, wordt feitelijk nergens doorbroken, of het zou moeten zyn in de twee korte bicinia aan het begin na het koraal. Een mooiere afsluiting van een concert dan met Bachs Es Dur Preludium en Fuga is nauwelijks denkbaar. Majesteitelijk, bijna onbezorgd zwierig, wordt hier 'n religieus monument geïnspi reerd op de Drievuldigheid opgetrokken. Men hoorde in de twee di'iestellen van thema's in prelude en fuga de vorst der oude orgelisten, de man Gods onder de klassieke toondichters, in al zijn inventieve kracht. Het was jammer, dat de door Wim van Beek fraai gerealiseerde on volprezen rijkdom wat werd verdoezeld door een zekere in- gehoudenheid. Maar ook een be kwaam vakman als deze Gronin ger mag vermoeid zijn na een energiek gepresenteerd recital Zijn artistieke verdiensten wer den met een zekere opgetogen heid begfoet: er was een schuch ter applaus, dat al spoedig in de gothische ruimte was opgezogen. TON PIETERS. Winnaar van de 24 deelnemende jon gens wats Hans Pardoen, die als een der laatsten startte en allerlei foefjes van de voorgaande tegenstanders had bekeken. Hij deed het bijzonder snel en bleek na afloop 22 seconden te hebben gewonnen op zijn clubgenootje Matthy Bronsgeest, die lang de lijst aanvoerde. Voor een verrassing zorgde Jeroen Hui- zinga, die zich in de laatste serie nog tussen de beide koplopers in 'werkte en daarmee de driedubbele Leidse zege com pleet maakte. Bij de meisjes hadden zich acht deel neemsters aangemeld en ook hier waren de eerste drie plaatsen voor jeugdleden van Die Leythe. Winnares was Anne- Marie Meerburg, die met haar trjd van 3 min. 32,9 sec. bij de jongens 5e zou zijn geworden. Vooralsnog lijkt Die Lei- j the op eenzame hoogte te staan in deze i nieuwe jeugd-categorle. UITSLAGEN Jongens: 1 Hans Pardoen (Leythe) 2.43,1; 2 Jeroen Huizinga (Leythe) 2.57,6; Matthy Bronsgeest (Leythe) 3.05,6; Rob Geerts (Michiel de R.) 3.13,9; 5 Bos Grootenhuis (Naarden) 3.42,9; 8 Wim v. d. Beek (Leythe) 4.02,5. Meisjes: 1 Anne-Marie Meerburg (Ley the) 3.32.9; 2' Joyce Bronsgeest lLey the) 3.58.0: 3 Michèle Parmentier (Ley the) 4.18,9; 4 Saskia v. Driel (Michiel de R.) 4.52.6; 5 Marijke Helle (Willem i hetmoet hè"! LEIDEN Vrijdag is een jongeman, een 17-jarige Sassenheïmer, aangehou den, die bekend heeft op donderdag een auto te hebben gestolen uit die Lieven de Keystraat. Bovendien bekende hij zich schuldig te hebben gemaakt aan jo-riding met acht a tien wagens. Eén daarvan reed hij in Lisse total loss. Hij is overgedragen aan de politie van Lisse. N.V. LIAM geopend LEIDEN De heer C. J. Piena, wet houder van Openbare Werken heeft zaterdagmiddag de officiële opening ver richt van het nieuwe bedrijfspand van de N.V. LIAM aan de Vondellaan. Het bedrijf ligt langs de spoorlijn in het Morskwartier op korte afstand van het Legermuseum. Het nieuwe automobielbedrijf onder lei ding van directeur P. J. Kempeneers is dealer voor Mercedes-Benz en brengt van dit merk de gehele lijn van de bestel-, bedrijfs- en personenwagens. Het LIAM-gebouw heeft zowel toon zalen als werkplaatsen. Schola Cantorum eindigt bestaan OEGSTGEEST Na een studieweek end, te Brabant gehouden, heeft het be stuur van de Scliola Cantorum te Oegst- geest het volgende communiqué uitge- De Schola Cantorum heeft zich in de afgelopen dertig jaar steeds ingezet voor een verantwoorde uitvoering van de gregoriaanse gezangen tijdens de li turgie-vieringen. Zonder iets af te doen aan de onver gankelijke schoonheidswaarde van de gregoriaanse kerkmuziek moet worden erkend, dat deze muziek niet meer kan worden gerekend tot de eigentijdse li turgische kerkmuziek. De verschijningsvorm van de Schola Cantorum verwijst krachtens haar naam, haar liturgische kleding en haar gre goriaanse repertoire naar een inmiddels achterhaald verleden, i Zij vormt op deze wijze een belemme ring bij de ontwikkeling van een nieuwe liturgische zanggroep, welke gestalte zou moeten geven aan de eigentijdse liturgische inzichten voor zover het de kerkmuziek betreft. Na rijp beraad heeft de Schola Canto- rum de consekwenties uit deze situatie getrokken en heeft zij in1 nauw over-> leg 'met het parochieteam unaniem be sloten zichzelf met ingang van 1 ok tober 1969 te ontbinden. Zij spreekt tenslotte gaarne de wens uit, dat de nieuw te vormen liturgische zanggroep haar taak met evenveel en thousiasme zal verrichten als de Schola Cantorum dit in de voorbije jaren heeft trachten te doen. Afscheid van heer Laken Ds. L. DOORN NIET TERUG IN ZOETER- WOUDE ZOETERWOUDE Vorig jaar sep tember ging ds. L. Doorn uit Zoeter- woude voor de tijdsduur van één jaar en zes weken als reserve-legerpredikant in militaire dienst. Nadat enige tijd ge leden enkele gesprekken over de toe komst hebben plaats gevonden heeft ds. Doorn thans vanuit Ermelo aan de kerkeraacl bericht dat hij na afloop van zijn diensttijd niet naar de hei*vormde gemeente van Zoeterwoude zal terug keren. Gehandicapten en zieken dagje uit ROTTERDAM. 18 sept. Vee; aan voer totaal 1612; slachtrunderen 1105; varkens 507slachtrunderen 520-540f 440-490, 380-410, 360-370; varkens 277- 280, 275-277, 261-271; stieren 460-530; worstkoeien 365-380; slachtzeugen 200- 215; zware varkens 215-240; slachtrun- deren kleiner, redelijk, goed prijshou- Wethouder Drs. A. vin der Laan noem- dend; varkens groter, vlug; fijne var- de de kapelaan een gemiddelde Voor- j kens hoger; slachtzeugen onveranderd, schotenaar gaf de wethouder: Een in- enkele prima's boven notering, woner, dei niet in Voorschoten geboren is, ongeveer tien jaar in Voorschoten LEIDEN, 1 sept Groente: cliam- blijft wonen, jaarlijks de paardenmarkt i pignons 2.70-3.00; appelen 25-31; peren bezoekt, enige keren gaat vissen bij de 22; pruimen 91; zwarte bessen 22-28; begraafplaats in Rosenburgh en daarna andijvie I 76-93: andijvie II 44-70; augur- Voorschoten verruilt voor'n ander dorp. ken 25-92; pronkbonen 80-1.55; snijbo- Vertegenwoordigers van De Zonnebloem, nen 70-2.55: spekbonen 27; stambonen de Liturgische commissie, de parochie- 80-2.00; kroten 23-26; kroten, gekookt raad. de jeugdbeweging koor spraken ook goede woorden tot de scheidende kapelaan. Daarna bestond voor iedereen de gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen. Als opvolger van kapelaan Warmerdam is benoemd kapelaan H. J. Witteman, die reeds zijn intrek in de pastorie ge nomen heeft en speciaal belast zal wor den met de zielzorg in de nieuwe wijk Noord-Hofland. rode kool 13-34; groene kool 39-44; postelein 87-1.33; prei 18-50; rabarber 34; spinazie 1.22-1.31; komkommers 18- 55; Tomaten A 5.10-5.30; idem B 4.70- 5.20; idem C 4.90-5.10; idem CC 2.60- 2.80; uien picklers 16-41; waspeen 21: witlof 2.73-3.10; meloenen 85-1.90; bloemkool A "95-1.85; sla II 26-48; bos- peen 33-37: peterselie 7-16; selderij 7-16; krul selderij 36-38. Kap. H. v. Grieken 25 jaar priester LEIDEN. De plantsoen in Voorschoten een grote druk te. In de Vliet lagen twee grote plezier boten, ervoor talloze aut's, die de pas sagiers aanbrachten voor de traditionele jaarlijkse boottocht voor zieken en ge handicapte bejaarden. Evenals vorig jaar werd deze feestelijke tocht georga- Hij had zijn taak als grafbouwer altijd j niseerd door de U.V.V., de Zonnebloem, met liefde gedaan. „Als je nog een i Rode Kruis en de Lionsclub Leid- jaai'tje of wat van je pensioen af zit, schemdam/'Voorschoten, dan verheug je je er op hè; maar nu, hoor, ik vind het niet leuk. Maar Ditmaal waren er zelfs twee schepen, geluk. Gistermiddag scheen de zon lek ker en zorgde voor een vrolijke tint bij zijn afscheid van de begraafplaats de Zijlpoort in café-restaurant het Itarre- vviel. Het was een afscheid dat hij niet prettig vond. ni) 5.13.9. hij alle gretige aanvragen te kunnen GROFVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 2 SEPTEMBER Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei- plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat. Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- I menschansplein), Lammenschansplein, I Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap- j pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaal weg (van Lammebrug tot spoorlijnVrouwenweg, Cronestein I (Woonschepenj. zenuwachtig zijn theekopje uitdrinkend. 1 voldoen. Ruim drie honderd opvarenden Zijn collega's, vrienden en kennissen konden zo genieten van deze dag, die met kwamen van hem afscheid nemen. De een windje en een zonnetje weer vrolijk heer Laken noemde ze allemaal brj de 1 en prettig verliep. voornaam: „Dag Dick"Hallo, en j In Avifauna werd afgestapt, waar nog- natuurlijk ook van Martin, dat begrijp j al wat rolstoelen, brandcards, stekken je. Kijk es, we vonden dat we je dit en steunen bij te pas kwamen. Het ge- moesten geven. J zeischap bezichtigde het mooie vogel- 23 Jaa r m issie- arbeid in ontwikkelingsla nd LEIDEN „l hebt het beste deel va uw leven besteed aan mijn land en zij bewoners. lit wens u nog een lang leve met veel vruchtbare jaren toe in ui land hebben." Dal zei gistermiddag i Lange bij zijn „tekening" van de jubi- rende kapelaan. „Hoe ontraditioneel je ook bent, je zult waarschijnlijk wel de traditionele enve loppe willen aanpakken." Een bedrag onder couvert werd ook aangeboden door de heer W. G. van der Linden, voorzitter van het comité, dat de feestviering had georganiseerd. De jubileumviering was 's morgens begonnen met een con- celebratie in de St.-Petruskerk door ka pelaan Van Grieken en vier congregatie- Het ging er hartelijk- en vriendschappe- I park en liet zich de broodmaaltijd goed I Petruszaaltje de Pakistaanse ani- lijk aan toe, maar toch deed het pijn. j smaken. Burgemeester L. d eKool was |3asa ur Nederland, de heer Hassin, Hoe luidde het gezegde ook weer? Was naar Avifauna gekomen en verraste de tot kapelaan H. van Grieken tydens de het niet: „Partir, e'est mourir un peu"? I aanwezigen op een geestige toespraak. I receptie ter gelegenheid van zijn j jarig priesterfeest. Het korte toespraak je van de ambassadeur, die vergezeld was van zijn ambtgenoot in België, nir. Riaz Pirachan, was het hoogtepunt van een hartelijke en door zeer velen be zochte bijeenkomst, die werd geopend door pastoor P. de Lange. In het ene jaar, waarin kapelaan Van Grieken in de St.-Petrusparochie werk baar is daarvoor werkte hij 23 jaar in Pakistan heeft hij zich doen ken nen als een niet-traditioneel man, een modern denkend zielzorger, enthousiast voor alle mogelijke oecumenische, akti viteiten, zo zei pastoor De Lange. „De overgang naar de Nederlandse zielzorg zal stellig veel aanpassing van je ge vergd hebben," zo vervolgde pastoor De LEIDATO-TIP compleet met versterker, grammofoon en 2 luidsprekerboxen (6-Watt) nu 395. Hi Fi stand (boven) Clemens van Pinxteren kistan), Jaap van der Klugt (missio naris Pakistan) en René van Eydhoven oud-missionaris in Pakistan, thans rector van een college in Tilburg). De Eucharistieviering, die door 't parochieel koor onder leiding van Thijs Kramer werd opgeluisterd met de St.-Bavomis van Jan Valksteijn, werd door zeer velen bijgewoond. Aanwezig waren onder meer dr. J. van de Poel, gemeentesecretaris namens het gemeentebestuur van Leiden en de pre dikanten ds. D. Kronemeijer (Ger.) en A. J. Lamping (Herv.) met wie de jubilaris intensief samenwerkt in de Prof essoremvijk De jubieluemviering zal woensdagmid- dagnog een vervolg krijgen op de St.- Jansschool aan het Rapenburg, waar kapelaan Van Grieken moderator is. De St.-Lodewijksgroep zal het feest boven dien nog vieren in oktober tegelijk met haar 35-jarig bestaansfeest.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4