Se&JuAseSowïatit Mireille Mathieu en Gilbert Becaud geven Franse inslag aan tv.-weekeinde PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1969 Kort jong, vroeg oud I AAT de Nederlandse burger op acht- *-* tienjarige leeftijd geheel volwassen zijn. Dit is, beknopt weergegeven, het advies van de Raad voor de Jeugdvor- ming; een advies waarvan gehoopt wordt dat het zal worden overgenomen in de grondwetsherziening waaraan momen teel nog de staatscommissie-Cals werkt. Over de rechten van de jonge burger is vrijwel de gehele Raad het eens; over de plichten in mindere mate. Want slechts een deel stelt zich achter de sug gestie om de jongeren zo mogelijk ook de meisjes in de een of andere vorm dienstplicht te laten vervullen, waarbij dan op basis van vrijwilligheid zou mogen worden gekozen tussen militaire en civiele dienstplicht. Jammer dat de Raad op dit punt niet eenstemmig is; wij vinden deze plicht juist een es sentieel onderdeel van de opgang van de jongeren naar de maatschappij op basis van algehele onderlinge solidariteit. Het advies van de Raad voor de Jeugd- vorming is over het geheel genomen een goed advies. Maar toch vereist het zorgvuldige bestudering van kwesties die eraan verbonden zijn. Volgens in zichten die nu groeien zullen de jonge mensen tot hun achttiende jaar in over grote mate bezig zijn met hun eigen vorming op scholen en instituten. Dan worden ze geheel volwassen, met of zon der verrichting van een vorm van dienst plicht ten bate van de samenleving. In zekere zin zullen de jongeren van straks dus maar kort jong zijn; het risico is er, dat ze maatschappelijk gezien ook vroeg oud zullen worden. Vandaag aan de dag komt de opvatting sterk naar voren, dat zestig jaar de grens is waarboven men bereid moet zijn zich bij de „oudgedienden" te laten inschakelen. Men kan profiteren van de opbrengst, van verrichte arbeid en van de ontwikkeling van onze samenleving, maar wordt niet meer geacht in die samenleving een echt-actieve rol te spelen Naarmate de burger eerder volwassen wordt en een volledige erkenning als burger in de maatschappij gaat krijgen, zal de leeftijdsgx-ens van zestig jaar on der sterke neerwaartse druk komen te staan. Over één of over een paar gene raties zou het dan wel eens kunnen ge beuren, dat de doorsnee-burger op vijftigjarige leeftijd zich moet gaan rangschikken bij de oude garde. De leef tijd der wijzen bereiken, betekent dan tevens afscheid nemen van de leeftijd der actieven. Met het oog op die ontwikkeling vragen we ons af, of er momenteel niet te veel aandacht wordt besteed aan de proble men van de jonge generatie en te weinig aan die van de ouderen. En dat terwijl di jonge generatie die nu in het centrum van de belangstelling staat, straks als zij tot de vijftigers gerekend moet wor den, met levensgrote problemen van het ouder-worden en de plaats van de oudei-en in de maatschappij geconfron teerd zal worden. We kunnen wel redeneren: wij lossen nu de problemen van de jeugd op en die jeugd straks de problemen van de ouderen, maar dan nemen we een groot risico. Vooral omdat onze generatie reeds ervaart hoe omvangrijk en gecompliceerd de problemen van het ouder worden (cultureel, levensbeschouwelijk, sociaal en economisch) feitelijk zijn. Rusland intimideert China jlVAT Rusland in China (en niet in de VS) de grootste bedreiging voor zijn bestaan ziet, daarvan hoort niemand op. Dat Moskou met de gedachte speelt om de kerncentra van China uit te scha kelen, hetzij door een luchtraid, hetzij op andere wijze, is een nieuwe maar geen vergassende ontwikkeling. Zowel voor China als Rusland geldt, dat zij rekening houden met aanval en verdediging; on getwijfeld hebben zij voor beide gevallen hun blauwdrukken gereed liggen. De Russische vrees voor het Oosten is niet nieuw. Hij dateert nog uit de tijd van de Gothen en Atilla, loopt als een rode draad via Djengis Khan en Timur Lenk tot Mao Tse-toeng toe. Omgekeerd weten de Chinezen al vanouds hun weet je van de Tartaarse horden, die uit het westen de Chinese grenzen plachten te bestormen. Beide partijen zijn als het ware historisch gepi-econditioneerd. Zij pretenderen bovendien allebei het alleen- bezit te hebben van de sleutel, die het slot opent naar een betere wereld. China is, militair en technisch gezien, de zwakste van de twee. Dat verklaart wellicht de ietwat gewijzigde houding, die Peking officieel jegens de VS begint aan te nemen. De grootste vrees van China is een samengaan van de VS en de Sovjet-Unie met het Hemelse Rijk als slachtoffer. Maar China weet ook, dat de Russen gemakkelijk dood kunnen lopen in de geweldige ruimten en men senmassa's van dit land. Dit alles betekent niet, dat een oorlog, of zelfs maar een grensoorlog tussen China en Rusland voor de deur staat. Wat de veilre toekomst brengen zal, weet geen mens, maar voor de naaste toekomst lijkt het Russische spel meer op het blazen van een kat, die zijn tegenstander wil intimideren. Dat daarachter de vrees verscholen ligt dat China ooit een kern- mogendheid van betekenis zal worden, ligt voor de hand. Deze vrees is ook Amerika niet vreemd. Geld voor studerende jeugd en jongeren Staatssecretaris Grosheide heeft in Grflhingen waar hij vrijdag een nieuw gymnasium opende er aan herin nerd dat jonge mensen die voortgezet onderwijs en dan in het bijzonder vwo en havo volgen bevoorrecht zijn boven jongeren die op jeugdige leeftijd moeten gaan werken. „Voor de studerende jeugd besteedt het Nederlandse volk een veelvoud van het bedrag dat wordt op gebracht voor de wei-kende jeugd De staatssecretaris heeft gelijk en wanneer hij dan nog de gelden die de gemeenschap voor het hoger onderwijs voteert, in het geding betrekt, komt zijn betoog op nog steviger benen te staan. Keerzijde van de medaille is dan weer dat de maatschappij zelf de ontplooiing van dat talent nodig heeft om tegen de eisen van de toekomst opgewassen te blijven. Achter deze wooi-den van mr. Grosheide zal ook wel de bedoeling schuil gaan er op te wijzen dat temporisering van uitgaven voor de „mammoet" noodzakelijk is, wil aan de onderwijsrechten van andere groepen niet. getornd worden- Daarom vallen we hem bij: ook wij zien als taak van de overheid er voor te zorgen „dat voor het gehele onderwijs een evenwichtig systeem van onderwijsvoorzieningen wordt Maar dan zal de overheid ook duidelijk moeten maken hoe ze de urgenties zien en daarvoor op voldoende schaal geld beschikbaar moeten stellen. Urgent vinden we dan naast enkele maar niet alle claims van het voort gezet onderwijs en naast enkele brood nodige voorzieningen in de universitaire sector een radicale aanpak tot vergroting van de kans op beter lager onderwijs, kleinere klassen daar zijn voor de democratisei'ing van het onderwijs bij voorbeeld nog belangrijker dan meer taak- en diensturen bij het voortgezet onderwijs Maar alleen wanneer minister Veringa en staatssecretaris Grosheide de onder wijsvernieuwing aan de basis echt fors aanpakken, zullen we de onderwijsgroepen hogerop ervan overtuigen dat enig geduld bij de integrale invoering van vernieuwing die de „mammoet" beloofde, noodzakelijk is. Want een aantal van de problemen waarvoor nu het voortgezet onderwijs staat, vindt zijn meest- logische oplossing op de basisscholen- Wié dit betwijfelt, wijzen we nog eens op de boeiende studie van prof. Van Heek: „Het verborgen talent-" Grosheide „Elk jaar vele extra miljoenen voor uitvoering mammoetwet" GRONINGEN „Mijn beleid is erop gericht om elk jaar opnieuw vele extra- miljoenen beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de mammoetwet. Dit houdt in, dat het nog een aantal jaren duren kan voordat die wet zo is inge voerd als nu door de meest enthousiasten wordt gewenst". Dit zei staatssecretaris Grosheide (O. en W.) gisteren in een rede bij de ope ning van het nieuwe gebouw van het Willem Lodewijkgymnasium te Gronin gen. De staatssecretaris, wiens beleid aan sterke kritiek onderhevig is, greep deze gelegenheid duidelijk aan om zijn talrijke critici in den lande van rebliek te dienen. De huidige revolutionaire ontwikkelin gen in het voortgezet ondei-wijs doen veel stof opwaaien, zo stelde hij vast. „Met de mammoetwet is dan ook een totaal nieu we periode van onderwijsgeschiedenis aangebi-oken". De staatssecretaris zei er begrip voor te hebben, dat vele leraren teleurgesteld zijn dat zij één jaar na invoering van de mammoetwet er nog niet in geslaagd zijn alles te bereiken wat hen als ideaal voor ogen staat. „Ik deel hun idealen", aldus de heer Grosheide. Galerie d'Eendt, Spuistraat 270-272 Am sterdam, exposeert van 2 tot 29 sep tember beel'dhouwwerken van Ma ja van Hall en van schilderijen en gou aches van Ans Wortel. RADIO PROGRAMMA ZATERDAG HILVERSUM I (402 m) - KRO: Kanjer Koning Kompetitie 1969. 18.30 N 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht gevi muziekprogramma. 19.30 Stereo: SjooV gerenprogramma. 20.00 In antwoord Het t.v.-programma van dit weekein de heeft 'n onmiskenbaar Franse inslag: Mireille Mathieu en Gilbert Becaud zorgen dat de liefhebbers van het Gal lische lied resp. vanavond en morgen avond aan hun trekken komen. Als u dan nog meer Frans wilt horen: In specteur Bourrel lost morgenavond in „De laatste vijf minuten" weer alle moeilijkheden op. „Doebidoe-oe-oe" opent de rij van ticnerprogramma's in het nieuwe seizoen vanavond met een eerste aflevering. „Als kind aan huis", t.v.-spel van de bekende Ame rikaanse auteur Tad Mosel, is van avond het hoogtepunt van het NCRV programma op het tweede net. De KRO start morgenavond een serie van zes programma's over onszelf. Waar om zijn we wie we zijn? Waarom den ken we zoals we denken? „Wie zijn toch die mensen" is de titel van deze populair-wetensch&ppelijke serie. MM... a Amsterdam In de maand maart van dit jaar zette Mireille Mathieu, dochter van een bescheiden steenhouwer uit Avignon, voor het eerst voet op Nederlandse bo dem. Dat geschiedde met het oog op haar optreden tijdens het Grand Gala du Disque Populaire. Vorige week woensdag stond zij voor een uitver kochte Doelenzaal in Rotterdam en daags daarna oogstte zij succes in het Concertgebouw van Amsterdam. Van dat optreden in Amsterdam maak te de AVRO-televisie een registratie, die vanavond wordt uitgezonden. Mi reille Mathieu (22), die met een don kere volle stem blijdschap en ver driet, liefde en eenzaamheid manifes teert, is een van de opvallendste chan- sonnière in het voetspoor van haar onvergetelijke landgenote Edith Piaf. Aanvankelijk zagen de talentenjagers echter niet veel in Mireilles schorre stemmetje, zodat zij tot tweemaal toe onverbiddelijk werd afgewezen. Wan neer zij echter bij een volgende talen tenjacht meer succes had en de twee de prijs behaalde, schreven enthou siaste muziekcritici: ,,De mooiste stem van dé Midi", Impressario Johnny Stark, de man die het pad effende voor onder anderen Johnny Halliday, Sylvie Vartan en Frangoise Hardy, werd op de prestaties van Mireille Ma thieu attent gemaakt en in 1965 haal de hij haar naar Parijs. Johnny Stark pakte, zoals steeds, de zaken groots aan. Mireille kreeg les van een uiterst strenge muziekpedagoog en van een ballet- en spraakleraar. Een jaar la ter achtte Johnny haar voldoende geschoold om te debuteren in de mu sic hall Olympia te Parijs. Haar op treden .aldaar werd waaruit resulteerde dat Mireilles ster snel steeg. (Nederland I 20.55—21.45) Als kind aan huis Vanavond een televisiespel van de Amerikaanse auteur Tad Mosel. een schrijver die wel wordt gekarakteri seerd als iemand uit de school van Paddy Chayefsky. Van deze laatste heeft de NCRV onder meer „De grole kans" uitgezonden. Het spel dat de NCRV van Mosel uitzendt is getiteld „The lost saints" oftewel „Als kind aan huis". Het werd vertaald door Willy van Hemert, die tevens de regie heeft. De rolbezetting is klein en het verhaal tamelijk eenvoudig. Het dienstmeisje Kate (Kitty Jansen) is •als kind aan huis" bij de familie Hallet. bestaande uit vader (Lou van Hensbergen). moeder (Henny Orri), en dochter Kitty (Maud Jansen, e-n doch ter van Kitty Jansen). Na achtten jaar trouwe dienst is een zeer vriend schap pelijke verhouding ontstaan, ci e nu echter wordt verstoord door de moeder van Kate (Lily Bouwmeester). Voor dat zij naar haar broer vertrekt om daar te gaan wonen komt ze een ring op bezoek. De door een verloren pi ri ces en de dood van haar man wat ver bitterde vrouw krijgt tijdens dit bezoek een ongelukje en moet daarom enke le weken blijven. In die tijd brengt 7.ij door alle aandacht van Kate op te eisen, het huishouden van de familie Hallet volkomen in de war. De hoer des huizes neemt echter ogenblikkelijk maatregelen als hij van de behandelen de arts hoort dat de ziekte slechts in gebeeld is. Als haar moeder eindelijk vertrekt is echter de verhouding van Kate ten opzichte van meneer en me vrouw volledig veranderd. (Nederland II 21.20 - 22.20) The gentleman Op uitnodiging van de BBC maakten zes Europese televisiestations uit Duits land, Italië, Frankrijk, Joego-Slavië, Polen en Nedei-land (NCRV) een half uur programma in kleur over stookstertjes", een vrolijke film uit de serie Doris Day shows die van 16.00 tot 16.25 uur in kleur wordt uitgezonden, en „Vogels in Afrika" uit de BBC-serie „Look", een documentaire waarin de Engelse ornitholoog Leslie Brown de-kij kers meeneemt naar Afrika voor een bezoek aan enkele kolonies flamingo' pelikanen en aan het nest van de mach tige kroonarend. Deze film wordt van 16.25 tot 16.50 uur in kleur uitgezonden. (Nederland I - middagprogramma). MIREILLE MATHIEU schappen (atletiek) in Den Haag; de volleybalinterland Nederland Brzzilië (heren in Leeuwai'den; de autorace op het Circuit van Zand voort. (Nederland I 19.30-20.30). Langs de lijn Haar op- p 1 TX ar**1 Gilbert Becaud Morgenavond zendt de KRO-televisie 'n tour de chant uit met de Franse chan sonnier Gilbert Bécaud begeleid dooi- Gilbert Sigrist en zijn ensemble. Deze tour de chant werd 4 juli in de Kurzaal te Scheveningen opgenomen. Gilbert Bécaud. al jaren een van de meest favoriete vertolkers van het Fran- se chanson, brengt naast zijn oude suc cessen zoals „Et maintenant", „L'im- portant e'est la rose" en „Nathalie" nok enkele nieuwe chansons ten gehore. (Nederland I 20.35-21.25). In het radio spox-tpx'ogramma van de - NOS-radio-(14.30-17.00, u.-en 18.10-18^30; uur via Hilversum II) kan men onder meer beluisteren: de internationale autoraces in Zand- de motorraces op de weg in Henge lo (Gld) de paardenkoersen in Alkmaar en Baarlo: uitslagen van de korfbal, handbal en honkbalcompetitie. Wie zijn toch die mensen Tussen morgen 31 augustus en 30 sep tember zendt de KRO een serie tele visieprogramma's uit onder de titel: „Wie zijn toch die mensen?". Die men sen zijn wij, westerlingen. We bekijken onszelf in historisch perspectief. Op het röntgenseherm van de historie komen alle mogelijke kronkels en knobbels aan het licht, die in een ver verleden zijn aangegroeid en waar wc in het heden last van hebben. Want we zijn allemaal van gisteren. Hel verleden leeft door en staat vaak de toekomst in de weg. Door dit verleden te doorzien en niet door het te verdringen kan misschien een oplossing voor de huidige moeilijk heden worden gevonden. Vooral in de ze tijd van gespecialiseerde wetenschap pen bestaat het gevaar dat de kloof tussen de wetenschapsmensen en het niet academisch gevormde deel van het Nederlandse volk (en elk ander volk onoverbrugbaar gx-oot wordt. De pro gramma's zijn gemaakt voor iedereen die belangstelling maar geen speciale kennis heeft. De redactieleden: dr. S. Donders, cultuur-filosoof, prof dr. A. G. Weiier, historicus, hoogleraar aan de universiteit in Nijmegen, Marga Kerk- laan, journalisten en televisie-regisseur, hebben geprobeerd de px-ogramma's overzichtelijk te maken voor een groot publiek zonder de wetenschappelijke inhoud geweld aan te doen. De bedoe ling is niet „les" te geven. Het is meer eeen kwestie van: „Wat zie ik?" (Nederland I 21.35p22.15) In het jongste nummer van Studio, het KRO-magaizine, prys Ben Schmitz de VARA die „met een creatieve inval die bijna niets kost zomaar hun zomer avond vullen". Hij doet dat in een artikel waarin hU er de redelijkheid vasi aantoont dat de t.v. het 's zomers zuinig aandoet om 's winters wat beter te kunnen uitpakken. Van die redelijkheid zijn we altijd wel overtuigd geweest en ons is ook de afgelopen maanden vrijwel geen kwaad woord ontvallen over de vele buiten landse produkties en de herhalingen. Integendeel. Gisteren programmeerde de VARA b.v. ,,Maar niet op zaterdag" en zo'n Engelse show, die stijf staat van voortreffelijk vakwerk in het lichte genre, mag men ons zeven dagen per week voorzetten Dat geldt niet voor Zomasu- een zomeravond, al waarderen we er de poging in om met eigen werk (hard werk, kunnen we wel zeggen) elke week dik twee uur de buis te vullen. Wij vinden het een verkeerde opzet om nieuwsaohtergronden (nieuws is helaas meestal slecht nieuws) door een amusementsprogramma te strooien. We vinden het verkeerd dat men niet vooraf ongeveer kan weten wat men te zien zal krygen. Gisteren was daar b.v. een reportage by van een Praags theater dat, als het goed gaat. binnen kort door een paar duizend kykere bezocht zal worden, tydens een Neder landse tournee. Dit is dus wat je noemt „gericht kijk- wex-k". De mensen voor wie dit onder deel bestemd was keken wellicht naar „II"omdat daar Jules Croiset zijn plannen voor het komende seizoen mei zijn eigen theater'uit de doeken deed. Bezwaar hebben we ook tegen de buitenlandse vedette die de uitzen dingen pleegt te besluiten en die niet verstaan wordt door de meeste van de kijkers die wachten op de oubollig» „groeten van vakantiegangers". We vinden dit fouten in de program maformule van „Zomaar een zomer avond". Onze bezwaren zouden ver dwenen als het programma in de vol gende zomer zou terugkeren als een blokprogramma, waarbij de kyker zelf ja-of-neen kan zeggen feegen de ver schillende onderdelen. Overigensde presentatie is gaaixdeweg sterker geworden. Dat geldt óók voor sommige onderdelen als „Zomaar een vraag" (gisteren met Herman Krob bers), dat van misselijk" naar „goed" evolueerde en het geldt eveneens voor het duo Van KootenDe Bie dat, gisteren versterkt met Rijk de Gooyer, vaardig van leer trok. Hoog tepunt gisteren: Herman van Veen met een voortreffelijk geïnterpreteerd Brellchanson. Het kwam „live" uit Stadskanaal en dat overtuigde ons toch weer niet helemaal wat betreft de economische opzet van het programma. Vg. HILVERSUM lOOgt gelop. icht 5gevarle« 24BRUSSEL' NED (324 18.03 Popmuziek. 18.30 Lichte zang. 18.52 Taal\ muziek. 19.00 Nieuws, muziek. 20.00 Licht mi muziek (gr). Impromptu: klassiek verzoekplatenpro- 1 Eucharistieviering. 11.00 5 Mededelingen. NCRV: 1 i Limburgs Symfoniec kerkmuziek. .55 Samenvatting van het thema van i ag: Liturgie en kerkmuziek. NCRV: ieuws. 19.07 Musica Sacra: moderne gewij- muziek. 19.30 Vrede: de uitdaging var tijd, lezing. 19.45 Stereo: Semi-klas: a orgel: geestelijke Liederen. KRO: tereo: Stereoclub: muzikale en techn: ps voor stereofans. 22.00 Nieuw Zicht iele godsdienstige kroniek. 22.25 Ove i strijdlied. 8.13 Weer en Tafel. 11.30 Overzicht van de ontwikke ling van liturgie en kerkmuziek. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, le- E5:: urologie. AVRC Superclean Dreammachim :rd platenprogramma. 21.30 Ir muziekspiegel: I. Brabant B: 2, Universiteitskoor uit Llss; itival van Chimay: strijken - Te elfder ure: licht platenpro- 12.03 Met vrienden i - Madrid progra ns. 17.02 Radiojournaal 1 eerd muziekpro gramma. 22.00 Nieuws, berichten en De Ze ven Kunsten. 22.15 Dansmuziek. (23.00- Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws. MAANDAG .HILVERSUM I (402 m) KRO: Badinerie: klassieke muziek (gr). dualiteiten7.50 Overweging: ieuws). 8-30 Nieuws. 8.3: w. (9.00-9.10 Gymnastiek >rgel e >1, oude he rei ADVERTENTIE nkopers: ja hebt u, neen kunt u krijgen Toegegeven, we zijn hebberds. Hoe meer drukwerkopdrachten er onze kam uitkomen, hoe liever 'l ons is. Toch zeggen we meer dan eens ..neen' tegen een klant. Zonder kwade bedoeling overigens. Integendeel. Neen" zeggen we bijvoorbeeld als duizend circulaires minstens zo goed in een goedkopere techniek kunnen worden gedrukt. O! wanneer de opdrachtgever van een folder door de keus van hel papier, formaat of iets anders zier onbewust dreigt te benadelen. Nogmaals, we halen graag naar ons toe. Maar her belario van de klant bhjft toch altijd voorop staan. Daarom kunt u uw opdrachten voor handels drukwerk met een gerust hart aan ons toevertrouwen. En de kwaliteit van de uitvoering 1 Dat is geen puntDaarover kunt u zich alleen maar m de goede zin verbazen westerpers nv specialisten in handelsdrukwerk prmsegracht 42 den haag telefoon (070) 183820 papengracht 32, hiden telefoon (01770) 20935 GILBERT BECAUD verschillende facetten van het leven in Engeland. Op 22 juli werd door de BBC de bijdrage van de NCRV uitge zonden in deze zomerserie, die de titel kreeg „Door de ogen van een ander". Het onderwerp dat samensteller-regis seur Leo Moen in deze film behan delde was de Engelse gentleman, nog niet zo lang g eleden het voorbeeld van de ideale man, maar nu verdrongen door het sportieve type. Om achter de werkelijke plaats van de gentleman te komen in de Engelse samenleving sprak John Peereboom met vele men vele plaatsen. (Nederland II kleur 22.20 - 22.50) NEDERLAND I (STER- reclameuilzendingen om 18.56, 19.03. 19.56 en 20.16) NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal AVRO: 19.07 uur: Doebidoe, tienerprogr. 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Keer Kwis, quiz 20.55 uur: M.M.a Amsterdam, Mireille Mathieu 21.45 uur: De Saint, serie 22.35 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen o 18.56, 19.56 en 10.16). NOS: 18.50 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala, magazine NCRV: 19.03 uur: Yao, jeugdserie 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Beringe 5x internatio naal, vijf kamp 21.20 uur: Als kind aan huis, t.v - 22.20 uur: The gentleman, docu mentaire 22.50 uur: Evangelie PVIPPHBiliiH. middag- dienst. N.O.S.: 15.30 Zoeklicht op Nederlanc" informatie over Gelderland, afgewisseld me muziek. (16.00-16.02 Nieuws). Overheidsvooi lichting: 17.20 Het toerisme in Surinam< Cees van Maasdam in gesprek met de heer F. L. de Rooy. NCRV: 17.30 Voor de kleu ters. 17.45 Voor de Jeugd. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- ziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actua- htciten. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. ^O-sT^ÏLOO^meuws! 11.02 Stereo: Repertorium Nederlandse radio orkesten: omroeporkest, jazzcombo en piano: VPRO: 12.00 Agent 000: i lichte muziek. 13.01 AVRO: 15.30 Ste- Doris Dayshow Het programma, dat de N.O.S.-televi- sie morgenmiddag via Nederland 1 uit zendt, bestaat behalve uit het journaal (15.30 uur), het weekjournaal (15.32 uur), de verkeersinformatie (15.55 uur) en de toto-uitslagen (16.50 uur) uit „Twee oude Studio-Sport NEDERLAND I op KRO-RKK 11.00—12.00 uur: Eucharistieviering NOS Journaal 15.32 uur: Weekjournaal 15.55 uur: V erkeersi nf onna t i e 16 00 uur: Doris Dayshow 16.25 uur: Vogels in Afrika, korte documentaire 16.50 uur: Voetbaluitslagen 18.55 uur: Pluimpje NOS 19.30 uur: Studio Sport 20.30 uur: Journaal KRO 20.35 uur: Gilbert Becaud, tour de chant 21.25 uur: Wie zijn toch die men sen (1), zes program ma's over ons zelf NEDERLAND II renspringen in het zwemstadion Den Hommel in Urecht; de honkbal wedstrijd SpartaSBC Rotterdam; NOS 18.55 uur: Pluimpje 19.00 uur: Journaal VARA 19.05 uur: Coronation Street, 19 3' uur: Bespied: Jordanië, reisverslag 19.45 uur: Verkenning in weten- sohap: De geboorte, documentaire 20.35 uur: Shadoks en de Gibi's 20.37 uur: De laatste vijf minuten, NOT-NOS 10.45 uur: Schooltelevisie. de Nederlandse estaL4tei:am®i»ee- 9* mel ^gegeven programma's zün kleuren televisieprogramma's. b« NOS start met groter vliegtuig (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Mei ingang van de volgende maand krijgt de NOS de beschikking over een geheel nieuw dienstvliegtuig. Het is de modernste versie van de in Amerika tweestaar- tige, tweemotorige, achtpersoons Cessna, voorzien van de nieuwste navigatie-, radio- en vlieginstrumen- ten. Het toestel heeft aan voor- en achterzijde respectievelijk een zo genaamde trek- en duwpropeller. De NOS bezat tot nu toe een kleine een- motorige Cessna, waarmee vlieger Charles van der Heijde al sinds jaren de cameramensen van hel journaal en het filmmateriaal van en naar het vliegveld Hilversum vervoerde. De actieradius en snelheid van het nieuwe NOS-toestel is niet alleen groter en hoger, maar het vliegtuig biedt boven dien gelegenheid om een volledig televisieteam in korte tijd naar ver van Hilversum gelegen provincies en het hyBtSSJ-Sed wroary.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2