Voor 1971 Trekvliet moet demping een feit zijn Snackbar werd even opgetild en ergens anders neergezet AANPAK URGENT DOOR PLANNEN UNIVERSITEIT Echtpaar sliep weer in cel Burgemeester: Jammer dat de burgerij geen hulp biedt MARKTEN DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 AUGUSTUS Dr. J. Patijn opent de Groenoordhal LEIDEN Dr. J. H. Patyn, secretaris generaal van het Ministerie van Land bouw en Vissery, zal zaterdag 13 sep tember officieel de Groenoordhal aan de Willem de Zwügerlaan openen. Het ope- ningscermonieel en verschillende toe spraken zullen gehouden worden in een tent naast de veemarkt-sporthal, omdat de hal zelf geheel bezet zal zijn met de VEBO-tentoonstelling. Europaweg wordt periode gesloten LEIDEN De Europaweg tussen Lei den en Zoeterwoude (bij het voormalige Kruisherenklooster, het tegenwoordige Gemiva) zal van 22 augustus tot 12 september worden afgesloten. Deze maatregel is nodig wegens werkzaam heden op de weg Amsterdam-Den Haag (rijksweg 4). De verbindingswegen tus sen die weg en de secundaire weg nr. 17 (Europaweg) worden afgesloten, terwijl de te volgen omleidingsroutes met bor den worden aangegeven. Jongerenmisviering „Geen zin om WiElÖEN Nu het zich laat aanzien, dat het Korte Vlietkanaal in de loop fvan 1971 in gebruik kan worden genomen, zal tevens voortgang moeten worden gemaakt met de verdere uitvoering van het Wegenplan, voor jzover dit betrekking heeft op het westelijke staadsdeel. Dit delen b. en w. aan de raad mee. Een spoedige totstandkoming van de geprojecteer de verkeerswegen c.a. in dit stadsdeel is mede noodzakelijk, omdat in het door de Universiteit nagestreefde voorbereidings- en bouwschema oor het Witte Singelplan het begin van ae bouwkundige werkzaam- eden is gesteld op uiterlijk 1 januari 1971, terwijl de voltooiing van de erste bouwfase is gedacht in 1975. Dit brengt mede, dat de gemeente :ijdig al die wegverbindingen dient te verwezenlijken, die nodig zijn -oor de ontsluiting van het bouwterrein en voor een goede verkeers- jfwikkeling in de omgeving. Voorts zullen voldoende wegverbindingen tot stand moeten komen tussen de terreinen der Universiteit in het Morskwartier (B-faculteiten) en het terrein aan de Witte Singel (A- faculteiten). Een werk, dat in de eerste plaats tot uitvoering moet komen is de demping van de Trekvliét, de Rijn- en Schiekade De directeur der Gemeentewerken heeft overzicht verstrekt van de werken, die tot 1975 in het westelijke stadsge deelte tot uitvoering zullen moeten ko- In het kader van de universitaire bouwplannen. Het betreft hier de volgen de voorzieningen, met de daarachter ver melde kostenraming: 1. Aanleg van een weg langs het Witte Sin gelterrein door dem ping van de Trek vliet (Rijn- en Schie kade), welke deel zal uitmaken van het overeenkomstig het Wegenplan 1961 te maken ringwegen stelsel om de binnen stad f 7.100.000,— 2. Vaste brug over het Galgewater bij de v.m. Zeevaartschool, aan het noordelijk uiteinde van de sub 1 genoemde weg 2.600.000, 3. Vaste brug over de Vliet tussen de Jan van Goyenkade en °chelpenkade, aan 't uidelijk uiteinde van de sub 1 ge noemde weg 1.050.000, 4. Verbreding Morssin gel tussen Morsweg en Plesmanviaduct in aansluiting op de sub 2 genoemde brug 520.000, 5. Aansluiting en ver breding van het Gal- gewater(straat) na bij de sub 2 genoem de brug 6. Aansluitende wegver binding tussen ge dempte Trekvliet en Witte Singel (recon structie Groenhoven- straat) 7. Reconstructie, van de aansluiting van de Morsweg op de rlng- 8. Reconstructie van de aansluiting van de Haagweg op de ring weg 1.300.000,— 9. Wegverbinding tus sen Schelpenkade en Koninginnelaan als voortzetting In zui delijke richting van de ringweg EO. Wegverbinding tus sen Rooseveltstr. en Potgieterlaan (weg langs westzijde spoor baan Leiden-Woerden 520.000,- Brug over de Rijn tussen Churchilllaan T2. Wegverbinding tus sen Dr. Lelylaan en Plesmanweg; 2.000.000, 13'. Reconstructie Konin ginnelaan (zie ook punt 9) 900.000, 14. Vaste brug over de Witte Singel (wa ter), ter hoogte van het Paterstraatje, als verbinding van het Univ. complex Witte Singel met de binnenstad 500.000, 15. Fiets tunnel onder gedempte Trekvliet, hoogte van het uni versitaire complex Witte Singel 800.000,— 16. Voltooiing van de Plesmanweg memorie 17. Omhoogbrengen van een gedeelte van de spoorbaan Leiden- Woerden memorie 18. Kosten nodige grond- verwervingen memorie 650.000,— 390.000,- 260.000,— 910.000,— totaal 22.000.000,— zwaar, omdat het Korte Vlietkanaal door zijn doorstromingscapaciteit ruim schoots compensatie biedt. Eeu spoedige uitvoering van de demping het gedeelte van de Trekvliet, dat is gelegen tussen de Haagbrug en het zui delijk deel van de Groenhovenstraat, is in het bijzonder van belang, omdat zo als hiervoor gezegd in het door de Universiteit nagestreefde voorbereidings bouwschema voor het Witte Singei- plan het begin van de bouwkundige werkzaamheden Is gesteld op uiterlijk 1 januari 1971. Vóór dit tijdstip zullen der halve door de gemeente die cieviel-tech- nische werken tot stand moeten worden gebracht, die voor de uitvoering van het universitaire bouwplan nodig zjjn en waartoe behoren een werkterrein op de gedempte Trekvliet en een vervangende autoverbinding voor een deel van de Witte Singel. Door de tijdige demping van het genoemde gedeelte van de Trek vliet kan aan dezbe evreisten worden tegemoetgekomen. Het plan voor de demping omvat: baggerwerken ln de Trekvliet; het dempen van de Trekvliet van de Haagbrug af tot even voorbij het zuidelijke deel van de Groen hovenstraat; sloop- en opruimingswerken nabij de Haagbrug; rioleringswerken; het maken van een weg op de ge dempte Trekvliet; het ruimen en omleggen van kabels en leidingen. De kosten zijn geraamd op f 2.950.000, exclusief de kosten van het ruimen en omleggen van kabels e.d. in de Witte Singel, welke door de Universiteit recht streeks zullen worden betaald. De uitvoering van het werk zal onge veer vijftien maanden vergen, zodat uiterlijk 1 oktober 1969 daarmede moet worden begonnen. Naast de onder 1 tot en met 15 noemde wei-ken maken voorts nog twee objecten deel uit van het totaal der dige voorzieningen in het westelijk stads deel, t.w. de afbouw van de Plesman weg en het omhoog brengen vai spoorbaan Leiden-Woerden. Voor het nog aan te leggen gedeelte van de Ples manweg, tussen de Vondellaan en de Haagse Schouwweg, is reeds een kre diet van f2.439.825.— beschikbaar ge steld dat echter nog niet de vereiste goedkeuring van G.S. heeft verkregen. De raad heeft in maart 1968 een inmid dels goedgekeurd voorbereidingskrediet van f 288.400,beschikbaar gesteld voor het omhoog brengen van een gedeelte van de spoorbaan Leiden-Woerden. Dit werk, waarvan de kosten worden ge raamd op f 12.000.000,vormt even eens een belangrijk element in het to taal der nodige voorzieningen. Aange zien nog geen zekerheid bestaat over de kostenverdeling tussen de gemeente en de N.V. Nederlandse Spoorwegen, verdient het aanbeveling ook dit werk voorlopig pro memorie in de kredietre geling op te nemen. De Universiteit heeft toegezegd haar bijdrage van f2.553.900,— in de kosten van de infra-structurele gemeentelijke werken in dit stadsdeel vroegtijdig te zullen voldoen. Het bedrag van 22 mil joen gulden zal ln ongeveer zes Jaar worden verwerkt, t.w. in het eerste jaar circa f3.000.000,— en in elk der vol gende vijf jaar circa f 4.000.00Ö, Als eerste onderdeel vna de onderhavige werken moet aan de orde komen de demping van de Trekvliet, Het Hoog- tuaocu v.uuiu.u.mau heemraadschap van Rijnland heeft te" M°rw.Tëiyl'a«ii"Z 2.60<MM(^- tegen deze demping tn beglneel geen be- terug uit V.S. Mignon Astrid „Nu rustig de school afmaken LEIDERDORP Miss Teenager van Nederland, Mignon Astricl Graafland uit Leiderdorp, is gis termorgen teruggekeerd van haar verblijf van bijna drie weken in Los Angeles. Want daar, op 7, S en 9 augustus, waren de verkie zingen voor de mooiste teenage van dit ondermaanse. Het is haar niet gelukt de titc 'n de wacht te slepen, maar daa lijdt- Mignon bepaald niet. onder Gistermiddagweer thuis, en wee 'ot rust gekomen van de vet noeiende reis uti de Ver. Stater: rus ze één en al enthousiasm iver alle fijne dingen, die ze heel neegemaalct. 'lit niets bleek, dat ze het oo ien, niet tot de mooiste gelcoze 'e zijn. Integendeel bijna. „Nu lca 'k immers ongestoord door aller 'ei contracten rustig de HAVf rfmaken?" vond ze. Overigens weet ze niet, hoeveel de ze dan wél geworden is. Dt inale werd gewonnen door de En- ïelse Mary Louise Lewis, én de >eide tweede finalisten werden be rend geniaalst. Oe meisjes logeerden in het enor- ne „Sheraton-Vniversal-Hofel", licht 'bij de flimstudio's gelegen, het gehouden, dat door ruimhon- Daar werd ook het afscheidsban- derd gasten bezocht werd. Dadr eindigde Mignons droom. IN DIT STADSDEEL - zoals men het ziet vanaf de studen tenflat - zullen zich in enkele jaren tijd grote veranderingen voltrekken De Trekvliet (Rijn en Schiekade) zal vanaf de Haagwegbrug (linksboven) tot even voorbij het zuidelijk deel van de Groenhovenstraat (midden fotoworden ge dempt Dit werk, dat van de Trekvliet een royale allee zal maken, moet vóór 1 januari 1971 gereed zijn, omdat dan de werkzaamheden moeten beginnen voor de uitvoering van het universitaire bouw plan „Witte Singel", waarvan de ruim 100 meter hoge toren op de plaats van het voorma lige Diaconessenhuis (mid denhoven onder het Stations plein-flatgebouw aan de hori zon) Rechts boven op de fo to kan men nog molen De Valk en de vuilverbrandings installatie ontwaren; rechts in het midden in de bocht van de Witte Singel bevindt zich de amtbswoning van de bur gemeester (met daktorentje) (Foto Dirk Ketting) op te staan LEIDEN Zaterdagavond 23 augustus zal de Jongerenmis Lelden weer begin- met het organiseren van jongeren- len in de Hartebrugkerk aan de Mare te Leiden. Deze 54ste jongerenmis heeft, in verband met de start va; nieuwe serie, een extra tintje. Voor deze is de folkgroup „THE TRIANGLE" uit Haarlem uitgenodigd om het n kale gedeelte van deze mis te verzorgen. De verdere verzorging van de viering in eigen handen. De gespreksgroep v: Wim de Grood heeft in samenwerking met de celebrant (deze keer pater C. Vliet van het Bonaventura-College) als onderwerp gekozen:„Ik heb geen zin op te staan!!!" De aktiegroep hoopt, dat de grote Har tebrugkerk weer stampvol zal zijn bij deze bijzondere jongerenmis. De fietsen kan men weer kwijt op de binnenplaats van de Romanuszaal, ingang Mare ach ter de kerk.Na de jongerenmis is er gelegenheid koffiedrinken in de Roma- nus-zaal en voor het geven van me ningen over de opzet van de vieringen. Wil men aktief aan het brengen van jongerenmissen in Leiden meewerken, dan Ran men zich wenden tot het cor respondentie- en sekretriaatsaders: Hen- rij van wieten, Korevaarstraat 37, Leiden tel. 23565. RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 1 september, 's avonds te half 8, in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a.: Benoeming van twee leden van het Col lege van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium; voorstel om aan de Regio nale Commissie Zuid-Holland van het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs geen bezwaren en opmerkingen kenbaar te maken ten aanzien van het door deze commissie ingediende voorstel voor Zuid-Holland voor het deelplan van scholen voor ge meentelijk voortgezet onderwijs ten be hoeve van het scholenplan 1972, 1973 en 1974; het uit de algemene dienst nemen van objecten, gelegen in saneringsge- bieden, en het inbrengen daarvan in het saneringsbedrijf der gemeente; verdere uitvoering van het Wegenplan, voor zo ver dit betrekking heetf op het westelijk stadsdeel in verband met de universi taire bouwplannen aan de Witte Singel; nota van b. en w., waarin het parkeer beleid voor de binnenstad in het alge meen op korte en op langere termijn wordt behandeld (Parkeernota 1969); informatieve nota betreffende samen hang van de Parkeernota 1969 en het Wegenplan en Basisplan Sanering en Stadsvernieuwing 1961. LEIDEN Koos en Hetty van Weer- Het paar is te helpen. Met het aanbod lee, het dakloze echtpaar, dat reeds van kamers maar ook met een woning, twee nachten geslapen heeft op de Ko- j Het echtpaar Van Weerlee, aldus de renbeursbrng, hebben de afgelopen nacht j burgemeester, staat ingeschreven in weer doorgebracht op het politiebureau. Kr°fP B- Dat houdl in (,at het Gemeente- Omstreeks twaalf uur werd het stel, 'tik Huisvestingsbureau een wonlngver- dat'reeds eerder enkele nachten op het Kenning zal geven als er een woning bureau aan de Zonneveldstraat had wordt aangeboden met doorgebracht, opgehaald door m elllaneewagen. Dit gebeurde nadat een geschokte voorbijganger, de 24-jarige Leidenaar K., de burgemeester had op gebeld. Wat de politie he denavond zal doen is niet bekend. Een politiefunctionaris zei ons: „Het is een triest geval. We willen heus wel mede werking geven in de vorm van onder dak, maar we kunnen ook geen prece denten scheppen voor andeven." Om deze reden werd het echtpaar Van Weerlee begin deze week, nadat het twee nachten in een cel had doorge bracht, langer „logies" op het politie bureau ontzegd. Door de tussenkomst van de burgemeester kwam evenwel gisteravond verandering in dit stand- De burgemeester liet ons hedenmor gen weten, dat hjj teleurgesteld is, dat er na de sociaal bewogen publicatie in ons blad van gisteren, geen helpende handen uit de burgerij zjjn gekomen. Thijs Balkhoven vermoedelijk hersenschudding ROTTERDAM Op het terrein van Zwart Wit '28 in Rotterdam heeft het zaterdag-amateurteam van West 2 met 3-2 gewonnen van de collega's van het zondagvoetbal. In het zondagteam speel den de beide UVS'ers Plezier en Holl een weinig opvallende rol. Thijs Balkho ven kon niet van de party zijn. In de wedstrijd j.l. dinsdag tegen het Ned. Elftal, knalde Dick van Dijk de bal van korte afstand tegen de Leidenaar, die daardoor vermoedelijk een hersenschud ding opliep. Tijdens het duel gisteravond liep de zondag-keeper v. d. Luit een gebroken been op. Eddy de Zoeter van De Musschen verving hem. ALLES WEL AAN BOORD VAN DE HENRI DUNANT minder dan 10 per week of een wo ning met een kale huurprijs van 170 per maand in de zgn. vrye sector dus. Parkeernota in de raad VANAVOND HEARING BURGERIJ LEIDEN In de komende vergadering van de Leidse gemeenteraad op maan dagavond 1 september zal de Parkeer nota 1969 en de Informatieve nota van b. en w. over de samenhang van de Par keernota met het Wegenplan en Basis plan 1961 en het binnenstadsbeleid aan de orde worden gesteld. Aan de behandeling van de Parkeer nota in de raad zal een openbare bij eenkomst hearing voorafgaan die voor iedere Leidenaar toegankelijk is. Op deze hearing zal men ztfn visie op de Parkeernota naar voren kunnen brengen. Inbreng vanuit de gehele bur gerij in kritiek en suggesties wordt door het gemeentebestuur op grote prijs ge steld. De bijeenkomst wordt gehouden hedenavond in de Foyer van de Stads gehoorzaal en begint om acht uur. Aktiviteiten „Het Mierennest" LEIDEN - De komende weken orga niseert klubhuis „Het Mierennest" aller lei incidentele aktiviteiten. Voor elke leeftijd is er wel iets te doen. Het is nu nog goed weer en niet zo vroeg donker, dus kan er van alles gedaan worden. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 20 aug.: Voetballen in het eugddorp; leeftijd: vanaf 14 aar. Zaterdag 23 aug.: Viswedstrijd in de Kaag; leeftijd: voor iedereen. Maandag 25 aug.: Volksdansen in het klubhuis; leeftijd: vanaf 8 jaar. Dinsdag 26 aug.: Dropping; leeftjjd: i vanaf 14 jaar. Woensdag 27 aug.: Volksspelen in het jeugddorp; leeftijd: 4-12 jaar. j Donderdag 28 aug.: Handballen in het jeugddorp; leeft.: meisjes vanaf 13 Jr. Vrijdag 29 aug.: Boottocht over de Ka- gerplassen; leeftijd: vanaf 14 jaar. Nadere inlichtingen en inschrijven da- A gelijks 's middags van 1.30-5.30 uur bti: tocht werd gegeven Klubhuis „Het Mierennest," Morsweg 59 '?t Ere Je w Leiden. Tel. 25807. LEIDEN Uit Bergen op Zoom komt de volgende bladzijde uit het logboek van de „J. Henry Dunant", het Rode Kruissohlp, dat met ruim zeventig lang durig zieken uit Leiden en wijde omge ving een reis maakt over de Nederland se wateren. De dag was pas begonnen of het vertrek sein voor een in HellevoetsL de Deltawerken brachten onze gasten i vervoeringzo iets moois. Onder lei-1 ding van de gastvrouw werd een her sengymnastiek gehouden. Donderdag is de finale tussen zaal 1 en zaal 2. Ook een lotto onder leiding van een broeder was een succes. Er wordt zo intens mee- UTRECHT, 21 aug. Vee Totale aan gedaan. Een pluim op de muts van de voer 4201; runderen 999; vette kalv. 144; kok is ook verdiend. gars kalv. 57; nuchtere kalv. 442; scha- In Bergen op Zoom wachtte een trakta-pen 1174; varkens 356 boven 100 kg; tie: het tamboer- en jachtkorps De Ar-; idem 10 beneden 100 kg; biggen 973; tilleristen van de artillerie gaf op de jjjÉ| kade een show ten beste, die onze gas ten in verrukking bracht. Een bui dreig de de show in het water te laten vallen. Kapelaan Sibbelink verzorgde met een welgemeend woord de avondsluiting en spoedig was ieder in droomland. VOORSCHOTEN Gister middag; vond in Voorscho ten een ongewoon transport plaats. Een houten snack bar werd met alles er op en er aan in de takels van een zware kraanwagen uit de buurtgemeente Leid- schendam gehesen en onge veer honderd meter verder keurig netjes in een plant soentje weer neergezet. Het was de snackbar van de heer Miltenburg in de Schoolstraat, die plaats moest maken voor 't nieuw te bouwen restaurant. De bouw vraagt ongeveer acht maanden tijd en zo lang zal de oude snackbar nog' dienst moeten doen op zijn nieuwe plaats in het plantsoentje bij de splitsing Schoolstraat- Voorstraat. Aan het til-, takel- en h (ja- werk is anderhalve dag voorbereidend werk vooraf gegaan. De snackbar is tien jaar geleden neergezet; er zaten toen wielen onder, maar officieus was bekend dat deze wielen alleen dien den om de wet niet te over treden en zodoende niet echt het zware gevaarte konden dragen. Tijdens het vervoer, dat voetje voor voetje plaats vond, ging alles volgens plan. Het verkeer werd om geleid vla de [Voorstraat. bokken, gelten 46; melk-, kalfkoelen 1150-1400; kalfvaarzen 950-110; vare koeien 900-1050; pinken 700-825; stieren 1000-1350; graskalv. 450-650; nuchtere kalv. 40-80; fakkalv. 125-360; schapen 90-130; lammeren 110-160; drachtige varkens 525-700 lopers 115-140; biggen 85-110; bokken, geiten 20-65 vette koeien le kw. 5.15-5.30; idem 2e kw. 4.80-5.00j idem 3e kw. 4.30-4.70; vette kalv. le kw. 3.80-4.00; idem 2e kw. 3.70-3.80; idem 3e kw. 3.45-3.50; nuchtere kalv. 1.40-1.85; zware vette varkens 2.30-2.40; zouters 2.50-2.60; slecht zeugen 1.95-2.05; jonge slacht zeugen 2.10-2.20; melk-, kalf- koeien traag - prijsh.; vette koeien vlot - ruim prijsh.; vare koeien rustig - ruim prijsh.; vette kalv. vlot - prijsh.; gras kalv. redelijk - niet prijsh.; nuchtere kalv. rustig - prijsh.; fokkalv. idem; schapen rustig - iets hoger; lammeren idem; varkens redelijk - hoger.; biggen idem. DEN BOSCH, 20 aug. Vee Aanvoer 5620; runderen 1820, graskalveren 222, vette kalveren 526, nuchtere kalveren 1646, schapen 597, fokzeugen 23, slacht- varkens 608, biggen 182, slachtrunderen 680. Prijzen (in guldens): melk en kalf- koeien 1215-1870, guste koeien 965-1400, graskalveren 525-70, kalfvaarzen rood 1375-1875, ld. zwart 1275-1625, klam- vaarzen 1250-1500, guste vaarzen 1075- 1325, pinken 800-1025, nuchtere kalve ren voor fok of mesterij 285-435, weide- schapen 80-115, weidelammeren 60-90, drachtige zeugen 500-635 biggen 82-93, alles per stuk, slachtrunderen extr. kw. 5.10-5.45, id. le kw. 4.50-5.05, id. 2e kw. 3.95-4.40, id. 3e kw. 3.60-3.85, vette stie ren 4.75-5.25 worstkoeien 3.45-3.65 alles p. kg. gesl. gew.; vette kalveren le kw. 3.80-4.00, id. 2e kw. 3.60-3.75, id. 3e kw. 3.40-3.55 1.40-1.80 p. kg. lev. gew., id. p. stuk 60-95, slachtzeugen le kw. 2.02- 2.07, id. 2e kw. 1.94-2.00 slachtvarkena 2.35-2.45 alles p. kg. lev. gew.; vette schapen 100-135, vette lammeren 95-120 p. stuk. Resp. aanvoer, handel en prij zen: melk- en kalfkoeien, iets groter, vlotter, duur; guste koeien, gewoon, gunstig, prijsh.; jongvee, gewoon, ma tig. prijsh.; vette kalveren, behoorlijk, onveranderd, onveranderd; nuchtere sl.- kalveren, minder, vlot, ruim gehandh.j schapen en lammeren, ruimer, stil, ge drukt; fokzeugen, groot, traag, niet prijsh.; lopers en biggen, beperkt, re delijk, ongeveer gehandh.; slachtvee, iets ruimer, vlotter, geen verandering: slachtzeugen, groter, iets stijver, Iets stijver. GOUDA, 21 aug. Kaas Aanvoer 84 partijen. Prijzen: le kw. 4.01-4.13, 2e kw. 3.75-4.00, extra kw. 4.14-4.68 p. kg. Handel kalm. WOERDEN, 20 aug. Haas Aanroer 42 partijen: notering: le kwal. 4.00-4.08| 2e kwal 3.70-3.99; extra kwal. tot 4.6fl per leg. Handel flauw,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5