Sterk groeiende Leidse Detailhandelsschool 1 januari naar Leiderdorp „Rijpwetering" gaf goed herstel te zien Wielrijdster aangereden Feestweek Zuideinde .Magical Mood had leuk feest EEN AKTIEVE AGENT Zwemexamens Prins Willem Alexander bad Meerburg nam tweede veld in gebruik 73 zieken op vakantie met de Henry Dunant Mogelijkheden in Leiden uitgeput LEIDEN De Leidse School voor de Detailhandel zal met ingang van 1 januari gevestigd worden in Lei derdorp. De school, die op het ogenblik gehuisvest is in 't school complex Hoge Morsweg 188, is in het eerste jaar van zijn bestaan van twee tot vijf klassen uitgegroeid, met een totaal van 115 leerlingen en 12 leraren, die er vrijwel allen een volledige dagfunctie hebben. Op de Hoge Morsweg heeft de Detail- handelsschool, die opleidt voor funkties ln het middenstaridsbedrijf, geen ruimte meer. Geen ruimte heeft men bijvoor beeld voor praktijklessen. Het was tot ehden ook niet mogelijk de gymnastiek- en zwemlessen in Leiden te geven. Deze lessen worden reeds in Leiderdorpse accommodaties gegeven. Na 1 Januari zal de school nu onder gebracht worden in lokalen van de lagere scholen, die thans in aanbouw zijn aan Rooseveltstraat 7 weken dicht de Leiderdorpse Koekoekslaan Wilddreef. Dit in afwachting van een semi-permanent-gebouw, dat gezet wordt naast het in aanbouw zijnde LOI-ge- bouw bij de Zijlbrug in Leiderdorp. Daar moet tezynertijd ook het definitieve ge bouw komen voor de Leidse School voor de Detailhandel. De sterk groeiende school, die onder lei ding staat van de heer J. C. van Britsum, blijkt een zeer groot verzorgingsgebied te hebben. De leerlingen komen zelfs uit plaatens als Hillegom, Woerden, Nieuwkoop en Nieuwveen. De Detail- school is een dagschool, waarvan de jaar duren. RIJPWETER1NG Tegelijk als een goede training voor de a.s. competitie, heeft de v.v. „Rijpwetering" voor het eerste en tweede elftal een serie van drie nederlaagwedstrijde in organisatie, waarvan er nu twee gespeeld zijn. Werd vorige week zondag onder tropische weersomstandigheden de eerste wedstrijd tegen VVSB uit Noordijkerhout met 2-3 verloren, gisteren herstelde het eerste elftal zich uitstekend, door de tweede wedstrijd met maar liefst 62 te win nen van de vierde klasser „Zeevogels" uit Egmond aan de Hoef. Zowel aanvallend als verdedigend stond de wedstrijd op behoorlijk peil en ook de schotvaardigheid ontbrak niet. Al vrij spoedig was het Hans Weenink, die zijn club de leiding gaf, door uit een moeilijke positie een prachtig doelpunt te scoren (10). Rijpwetering bleef met open aanvallen en vlotte combinaties komen en tien min. later bracht de goed spelende Ton v. d. Meer met een listig en fraai schot de stand op 20. De geenszins ontmoedigde tegenstanders bleven echter goed partij geven en uit een van hun aanvallen kon rechtsbuiten v. d. Wissel met een keurig schot de LEIDEN Vanmorgen vroeg is de Roo seveltstraat aan de kant van de Voor- schoterweg afgesloten voor alle verkeer in verband met de bouw van een tran sportriool tussen de Brahmslaan en de Trekvliet. Deze afsluiting, zal ongeveer 6 tot 7 weken kunnen duren. De fa. Egas uit Amsterdam bouwt langs achterstand tot 21 verkleinen, de Voorschotenweg een transportriool dat Na de rust was het weer RQpwetering, nodig is vi#)r aansluiting van het zuid- dat met goede aanvallen de toon aan- westeltjke stadsdeel op de bijna voltooide gaf- Ia een kwartier tijd was de stand rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de opgevoerd tot 41. Eerst wederom door Vliet. Men verwacht het hele karwei de snelle Ton v. d. Meer en even later in oktober te hebben voltooid. I speelde Leo v. d. Zwet zich behendig In verband met de afsluiting van de vry en gaf vervolgens de doelman van Rooseveldtstraat en de noodzakelijke I „Zeevogels" voor de vierde keer het verkeersomleiding is aan weerszijden nakijken. van de Jacob van Campenlaan (tussen j Voor een overtreding in het beruchte Rooseveltstraat en Churchilllaaneen gebied wees de uitstekend leidende arbi- tijdelijke parkeer verbod ingesteld. Dit ter Honsbeek naar de witte stip. Ton de parkeer- v. d. Meer schoot hard in, maar een snelle reactie van de „Zeevogels"-goalie voorkwam een doelpunt. Precies het zelfde geval deed zich enkele minuten later aan de andere kant vor, maar hier werd de penalty door J. Groot in een doelphnt omgezet (42). Father W. v.d. Salm terug uit missie ZOETERWOUDE - Gistermorgen ar riveerde op Schiphol father W. v.d. Salm, missionaris van de congregatie van Mill Hill. Drie jaar geleden werd de jonge Zoeter- wouder tot priester gewijd om enkele maanden later naar het bisdom Jesselton op Borneo te vertrekken. De vervroegde terugkeer houdt verband met de op dracht. zijn studies in de PhUosofie vootr te zetten. Waar dti zal gebeuren hoopt hij binnenkort te vernemen bij een bezoek aan Engeland. Bouw van kantine wordt voorbereid HAZERSWOUDE Op 15 september a.s. zal de dienst gemeentewerken van Hazerswoude beschikken over alle ge gevens betreffende de bouw van een kantine (met kleedgelegenheden enz.), welke zal verrijzen nabij de sportterrei nen van de voetbalvereniging „St.-Ber- nardus". Zoals bekend heeft het gemeentebestuur het bestuur van de vereniging mede werking toegezegd inzake de verwezen lijking van de plannen tot bouw van een kantine. Intussen is op de jaarvergade ring van de voetbalvereniging een kan- tinecomité in het leven geroepen, dat tQt zich op alle mogelijke manieren bezig houdt om de plannen ten spoedigste ver wezenlijkt te zien. Na een bespreking tussen b. en w. en het comité is van gemeentewege de verzekering gegeven, dat spoed zal worden gezet achter de voorbereidende werkzaamheden. De heer W. Soeters, directeur gemeen tewerken. heeft het comité intussen be richt. dat hij op 15 september hiermee gereed zal zijn. Vanaf deze datum hoopt het comité dan activiteiten te ontplooien, welke een zichtbaar resultaat hebben voor de leden. „Koudekerk" oefende succesvol KOUDEKERK A/D RIJN De voet balvereniging „Koudekerk" heeft haar oefenprogramma voortgezet met 'n uit wedstrijd tegen DWSM te Maarsen Utrecht i. Vooral hadden het 2de elftal van DWSM en het 3de elftal van Kou dekerk elkaar bestreden en was de eind stand geworden 1-4 in het voordeel van Koudekerk 3. Burgemeester Q. Waverijn van de ge meente Maarssen (vroeger burgemees ter van Woudekerk a/d Rjjn) verrichtte met een harde schuiver de opening van de vriendschappelijke wedstrijd tussen DWSM 1 (3de kL UVB) en Koudekerk (4de kl. KNVB). Het werd een snelle wedstrijd, waar in de eerste helft het Initiatief uitgang van de thuisclub. In de 14de minuut wist de snelle rechts buiten van de thuisclub, Van Nooy, de achterhoede van Koudekerk te verschal ken en met een hard schot gaf hij doel man Vergunst het nakijken (1-0). Na de rust werd de wedstrijd voort gezet onder stromende regen. Koude kerk, technisch beter, wist zich aan de terreinomatandigheden aan te passen. In de 20ste mnluut na rust plaatste Al- bert Zweeris de bal met het hoofd voor de benen van de aanstormende Sj. de Wit. die listig geljjk maakte (1-1). Een kwartier voor het einde wist weer Sj. de Wit met een knal de bal in het net te werken. 1-2 voor Koudekerk. II I t I II. NIEUWKOOP. De 67-jarige mevr. A. Twaalfhoven-Wijfje is zaterdagavond op de fiets bij het oversteken bij het Be jaardentehuis gegrepen door 'n vracht auto van een groentehandelaar. Ver pleegsters uit het Éejaardentehuis ver leenden eerste hulp, evenals de artsen Esseus en Sanders. Met de ziekenauto van Th. v. d. Laan werd de vrouw naar het Acad. Zieken huis in Leiden vervoerd, waar bleek, dat zij behalve een gebroken been ook nog inwendige kwesturen had opgelo- NIEUWKOOP. Het traditionele „Bruggenbuurt"-feest in het Zuideinde zal dit jaar gehouden worden van 19 tot en met 23 augustus. De opening van de feestelijkheden is dinsdagavond a.s. om half acht, waarbij de muziekvereni ging Eensgezind met drumband en ma jorettes zal optreden. Tal van wedstrijden als kinderspelen, viswedstrijd en ringrijden staan op het programma. Hoogtepunten zijn de feestavond in de konsumptletent op woensdagavond, de kindervoorstelling vrijdagmiddag om 4 uur en een prachtig vuurwerk als besluit op zaterdagavond. Bestuur P.P.H. nam afscheid BOSKOOP. Plant Propaganda Hol land (Stichting voor onpersoonlijke re clame) heeft voor wat het besturen be treft een vernieuwing ondergaan. Voor zitter van het nieuwe bestuur is burge meester Van Dedeni, drs. M. .1. Camps (Den Haag) is secretaris en de heer C. Verboom, Boskoop, directeur. Van het oude bestuur is vrijdag 15 aug. in „Flora" in een daartoe gehouden klei ne bijeenkomst afscheid genomen. De nieuwe voorzitter van de PPH, burge meester Van Dedem, bracht het heen gaande oude bestuur dank voor het zeer veel werk dat gedurende 16 jaar bèlan- j geloos is verricht ter bevordering van de afzet van boomkwekerk-produkten in binnen- en buitenland. Hij bood het scheidende bestuur van PPH als herinnering een paar gouden manchetknopen aan. TER AAR Voor het verjarings fonds van de Nederlandse Hervormde Kerk werd in de maand juli 126.80 bijeengebracht. ALPHEN a/d RIJN - Wedvlucht „De Blauwband" vanaf St.-Ghislain, af stand 197 km. Gelost om 9.30 uur met noorden-wind. In concours 93 duiven. De eerste duif bereikte haar hok om 12.47.48 u. en de laatste duif om 13.09.30 u. Uitslag: A. Dissel 1. 8, 15; J. Verkade 2. 9 18; B. Hoogervorst 3, 12. 16; H. Sassen 4. 10; T. Lagerweij 5, 7. 17; J. Landaal 6; J. A. Mens 11.19; E. van Egmond 13| W. Kesting 14. Hierna werd nog enige druk uitgeoefend op het Rijpwetering-doel, maar de Ripse verdediging met doelman Ten Cate aan het hoofd bleef de situatie meester. Een goede en vlotte combinatie tussen Ton v. d. Meer en Hans Weenink werd door de laatste met een vliegend schot af gerond (52). Kort voor het einde maakte Leo v. d. Zwet het half dozijn vol: 6—2. Het tweede elftal versloeg „Zeevogels" 2 met 21. A.s. zondag worden de ne derlaagwedstrijden besloten tegen het eertse en tweede elftal van Bodegraven. HAZERSWOUDE Ook dit jaar organiseert het Plattelandsjongeren Kon- takt te Hazerswoude-dorp een puzzel- rit. Op zaterdag 30 augustus kan weer worden deelgenomen door auto's, brom fietsen en motoren. Ook nu weer zijn er fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Er zal worden gestart vanaf 18.30 uur, terwyl van 18.00-19.30 uur kan worden ingeschreven in het herv. verenigings gebouw. Na afloop gezellig samenzijn in Hotel „Florida" te Boskoop m.m.v. „The Jolly Jokers" en prijsuitreiking. HAZERSWOUDE Zaterdagmor gen is de heer Westdorp uit de Hazers- woudse Hoogeveen gewond geraakt, toen hij met zijn bromfiets op het rij wielpad reed langs de Rijndijk ter hoogte van restaurant Stigter. Een automobi list gaf hem geen voorrang, toen hij vanaf de Rijndijk naar het restaurant wilde rijden. Met ernstige verwondingen aan het rechterbeen werd de heer West dorp door de EHBO naar het St.-Elisa- bethziekenhuis vervoerd. Muziekshow van St. Matthias slecht bezocht WARMOND Zaterdagavond werd door de drumband „St.-Mattias" uit Warmond een show gegeven op de Baan, waaraan ook de „Paulus-band" en drumband „Nieuw-Leven", beide uit Leiden, medewerking verleenden. De j publieke belangstelling was niet bijster groot, hoewel men voor de show nog een ondgang had gemaakt door het dorp. Op de Baan werd eerst een uit voering gegeven door de „Paulus-band", die met zijn bazuinblazers veel succes oogstte. Hierna gaven de majorettes van „St.-Matthias" een prachtige show weg, terwijl zjj werden begeleid door hun eigen band. Ter afsluiting van deze avond, die ge heel onder leiding stond van de heer C. van Egmond uit Leiden, werd nog een mars gespeeld door alle bands ge zamenlijk. DE LEIDSE COURANT Foute berekening bij grondierkoop door verkeerde tekening NOORDWIJK De Noordwijkse raad wordt voorgesteld een besluit te her zien dat betrekking heeft op de verkoop van grond aan het bouw- en aanne mersbedrijf M. de Raad en Zoon. Het betreft de bouwgrond in het plan Boe- renburg, nodig voor de derde houw- stroom. Achteraf is gebleken, dat voor de berekening van de oppervlakte van de te verkopen grond niet de juiste teke ning is gebruikt, waardoor in die bere kening een vergissing is geslopen Een herberkening heeft uitgemaakt, dat de oppervlakte van de grond geen 27255 m2 is, maar ongeveer 30.495 m2. Kredieten worden verder aan de raad gevraagd voor de uitvoering van het laatste gedeelte van het stratenplan Boerenburg en voor de levering van gas, wat eren elektriciteit. Voor het stratenplan bedraagt dit 995.000.-. voor het gasnet 56.250 -, voor het waterbedrijf 60.000.- en voor de straat verlichting 22.500.-. MAANDau 18 AUGUSTUS i LISSE. Na de openingsfeestavond op vrijdagavond werd de afgelopen zater dag de gehele dag in beslag genomen om een uitgebreid feestprogramma in een non-stop-tempo af te werken. Door de enorme zware regenval in de nacht van vrijdag op zaterdag was het voet balveld aan de Gerard Doustraat in de Poelpolder een moeras geworden, zodat de gecostumeerde voetbalwedstrijd af gelast moest worden. Men moest om de zelfde redenen de „Apenkermis" als „buitengebeuren" laten vervallen, maar het programma was veelzijdig, zodat men zich ook in de grote tent r.an de Noordwijk voor soepele heffing bouwvergunning NOORDWIJK B. en w. van Noord- wyk willen de plaatselijke legesveror dening wyzigeu. De laatste tijd komt het herhaaldelijk voor dat verleende bouwvergunningen niet worden afge haald en de aanvragers weigeren de verschuldigde leges te betalen. Vele aanvragers blijken achteraf om uiteen lopende redenen te besluiten hun bouw plan niet uit te voeren. Dit geeft vaak aanleiding tot onprettige situaties en veel administratieve rompslomp. De gemeente is op grond van de legesver- ordening verplicht de verschuldigde leges te Incasseren, terwijl b. en w. dit niet geheel redelijk vinden. De legesbedragen zijn berekend op de totale kosten die de gemeente in ver band met een bouwvergunnat\g moet maken, dus inclusief de kosten van toe zicht tijdens de uitvoering van de bouw. Deze kosten behoeven echter niet te worden gemaakt indien een bouwplan niet wordt uitgevoerd. Het geheel kwijtschelden van de leges verwerpt het college, omdat de beoor deling van een bouwplan, het inwinnen van het advies van Stad en Landschap en de administratieve afwikkeling vaak aanzienlijke kosten met zich brengt. B. en w. willen een regeling treffen, dat de leges moeten worden betaald vóór het in behandeling nemen van de bouw- aanvrage. Daarnaast zouden zij in de legesverordening de mogelijkheid willen openen tot gedeeltelijke in enkele gevallen zelfs gehele teruggaaf van de betaalde leges indien een bouwplan geen doorgang vindt. De raad wordt gevraagd hiermee akkoord te gaan. Gerard Doustraat volop vermaken kon met een goed opgezette Fancy-Fair waarvoor veel belangstelling was. Voorts was er gelegenheid tot schieten, ballen gooien en een schilderwedstrijd. Van al deze mogelijkheden wist men een dankbaar gebruik te maken. Het rad van avontuur trok met zijn ratelend geluid aller aandacht. De middaguren waren hoofdzakelijk gevuld met een fietspuzzeltocht plus een puzzeltocht voor brommers. Er is rustig geprofi teerd van alle mogelijkheden, niet het minst van de „eetwedstrijd", waarbij het er om ging wie de meeste panne koeken wist te verorberen. De uitslag van de gehouden wedstrijden is als volgt: Dropping (vrijdagnacht) winnaar groep E, in welke groep opgenomen waren Tom Plagman, Kees van Wielingen. Kees Wildenburg en Arie Meijera. Er waren 76 deelnemers! Paint-in (schilderkunst): abstractie schilderstukken: Koos Hogervorst met „Ik zoek wat" (15 jaar); concrete schil derstukken: winnaar René Veennis met „Knelis Kneepjes" (8 jaar!). Pannekoeken-eetwedstrijd: 1. Jan Haas (13 pannekoeken); 2. Leni Beukers (10 pannekoeken). Rijwielpuzzelrit Veek. Bromfietspuzzeltocht Baak. Het jeugdfeest werd met een goed ver zorgde dansavond besloten met mede-1 werking van groep Progress uit Sas- j senheim. De gehele organisatie van het j jeugdfeest was in goede handen' LISSE Wij vragen voor 10 spoedig mogelijk het agentschap LISSE. Inlichtingen en aanmelden b!£ „DE LEIDSE COURANT" - Papengracht S2 - LEIDEN - Telefoon 20985 of by Mevrouw v. d. KAMP - Oranjelaan 64 - LISSE. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Met goed resultaat behaalden de hieronder vermelde personen het zwemdiploma: Adri Leenheer, Arie Duiker, Peter Pont, Eugéne Schakenbos, Anton de Boer, Ma rian Heemskerk, Els Heemskerk, Henny Meier, Hans van Goozen, G. J. M. Koot, Frans Kompier, Gabriël Peil, Ben van der Laan, Victor Peil, Hans van der Molen, Jochem Lekkerkerker, Peter Posthuma, Huibert Lekx, Henk Verbree, Hans de Wit. Robbie de Wit, Johannes Geelhuizen. An. van Wetten. Maria van Egmond, Margriet van de Meij, Bert van Eijk, Goos Lekkerkerker. Willeke van Veen. Theodorus Zuijdwijk. Leo Smit, Paula Heemskerk, Jos Meijer, Jan- ny de Jong, Wim Brouwer, Vincent Beu- keboom, Paul Verbree, Els van Veen, Bart Anne Heenk, Marina Worst, Hed- wig Straver, Liedy van der Voort, Ma ria van Saase, Els Pijnacker, Jasper Quak, Zaida Geelhuizen, Arnold van Waas, Dick Reijneveld, Albert van der Woerd. Anjo Hermans, Benny Roest, Bart van der Velde, Emilie Duiker, Han- neke van Borstelen, Gert van Wierin- gen Nico Roelofs, Anne M. Wols, Wou ter Kool, Johnny Goudkuil, Marijke Kroon, Hans van der Woerd. Robert Sbemmerding, Gerry Ooms, BeatriH wa der Linden, Wim van Driel, Annelies Kimpel, Liesbeth Heenk, Caroline Reyne- veld, Margriet Reijneveld, Marcel van Willigenburg, Frieda Dekker, Jos Geel huizen, Yvonne Snellenberg, Jennette Ketel, Karin Thomassen, Anne Marieke van der Velde, Marijke Berg, Ineke Lau rier, Jessica Smits, Joyzea Llmting, Ryan Oudshoorn, Maria Cras, Thomas de Boer, Willem Dorrepaal, Harrl Bruins- ma, Theo Bezuljen, Frits de Kam, Jetty Vreugdenhil, Helma van der Meij, Lekx Roukens, Robert van Iterson, Ingeborg G. Ernens, A. M. M. van Waas-van der Klein, J. van VooreneyFlipse, A. van Velzen-Vissers, G. van der Berg-van den Akker W. van der Berg, J. C. Penninga- van V.^len, J. de Boer, T. M. de Boer- Verhulst, M. M. de Jongh-van der Steen, J. F. Siereveld-Gosen, Inge Wagenaar, Sandra Wubs L. M. van der Velden, Wilhelmina Wubs, M. J. van Veen-van der Snoek, Marja van der Rovaart, Mi- netta van der Voorn, Marieke Quak, Majo van der Meyden, Arjan van der Vis, Lex Geelhuizen. Anneke Reijne veld, Peter Verboom, Ellen van der Vis. De laatste 9 behaalden het B-diploma, de rest kreeg het A-diploma. Burgemeester C. M. van der Linden van Koudekerk reikte na afloop de diploma's alt. HOOFDWONDEN ZOETERWOUDE Zaterdagmorgen om ongeveer half elf werd de politie gealarmeerd voor een aanryding, die was veroorzaakt door een bromfietser. Een 39-jarige inwoner uit Den Haag, die zijn wagen had geparkeerd, stak zonder om te kijken het rijwielpad over met alle nare gevolgen vandien. Met een hoofdwond werd hij per EHD overgebracht naar het Elisabeth-Zieken- huis. Even daarvoor was een kettingbotsing ontstaan op de Vijf meilaan. Een viertal wagens waren op elkaar gebotst, nadat een inwoner uit Alkemade, C. A. Boers, moest afremmen. Achtereenvolgens een inwoner uit De Kaag, een Leidenaar, en een Voorscho tenaar werden door deze manoeuvre ver rast. Een 65-jarige man, de heer Fasel, moest met een hoofdwond vervoerd wor den naar het El.-ziekenhuis. De geweldige stortbui, die zaterdag boven ons land losbrak, heeft ook in Leiden flink huisgehouden. Verschillen de wegen werden door de geweldige re genval ondermynd en stukgespoeld. Zo ontstonden er o.a. gaten in het wegdek van de Apothekersdijk en de Jan Vos- sensteeg. Vele mensen klaagden ook bij de brandweer vanwege wateroverlast. In een woning aan de Jan v. Goyen- kade is gisteren brand uitgebroken, toen de vrouw des huizes krulspelden heet maakte in kokend water en de pan af dekte met plastic, dat in brand vloog. De schade bedraagt ongeveer 1500 gul- Door het verbreken van een ruit aan de achterzijde is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een machine fabriek aan de Rijndijk. Er werd 1500 gulden gestolen. Het geld lag los in een bureaulade. Bij de spoorwegovergang in de Mors weg knalden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee bromfietsers, beiden met een duopassagiere, frnotaal tegen elkaar. Een der bestuurders. 17 jaar oud, moest met een hersenschudding in het St.-Eli- sabeth-ziekenhuis worden opgenomen. Zijn duopassagiere liep schaafwonden op. De andere bestuurder, 18 jaar, kreeg, evenals zijn duopassagiere, scahafwon den aan handen en gezicht. VISCLUB ROYAL LEIDEN. De tweede wedstrijd van de visclub Royal" van dit seizoen vond plaats onder slechte weelsomstandig heden. De wedstrijd was matig te noe men. De uitslag luidt als volgt: 1. We ber. 970 gram (gr. blei); 2. Houthuizen. 915 gram: 3. Roelandse 590 gram (gr. voorn); 4. Gommans 480; 5. v. Went 385; 6. Leuering 320; 7. De Ridder 185; 8. Lepelaar 145; 9. Krabbe 105; 10. Pee- ters 100. ZOETERWOUDE. Gisteren »s het tweede veld van Meerburg in ge bruik genomen aan de Laan de Goede Herder. Dat betekende dan de kroon op het werk dat verricht is in samen werking met de gemeente Zoeterwoude. Ook de enthousiaste zelfwerkzaamheid van de leden heeft geleid tot dit succes. Voor de ingebruikname zijn vier elf tallen van het Leidse DOCOS uitgeno digd. De reserves van Meerburg en DOCOS openden om twaalf uur het terrein. In een leuke wedstrijd won DO COS 2 met 3-2. 's Middags speelden de eerste elftallen o.l.v. scheidsrechter Goossens. DOCOS combineerde beter, maar kon het verschil van twee klassen toch niet waarmaken. Meerburg speel de meer uit de verdediging en na on geveer een kwartier nam zij de leiding toen E. Romeyn passtte naar zijn broer, die de keeper handig wist te ont wijken en 1-0 scoorde. Vlak voor de rust maakte een DOCOS-aanvaller ge bruik van een misverstand in de Meer burg-defensie: 1-1. Voor Meerburg bracht de lat nog eenmaal redding. DOCOS had het geluk dat de scheids rechter een met de hand weggewerkt Hchot van T. Spierenburg over het hoofd zag. „Ons Buiten hield eerste kindercorso LEIDEN. Zaterdagmiddag vond in aanwezigheid van de burgemeester i G. C. van der Willigen, wethouder C. J. Plena en echtgenote en de beide ge meenteraadsleden, de heren De Kier »-n van de verschillende zustertuingroepen. het bestuur van de Leidse Bond en de ereleden het eerste kiudercorso plaats van de Volkstuingroep „Ons Buiten op haar complex. In de morgen zag het er naar uit dat het corso door de zeer slechte weersomstandigheden niet door zou gaan. Gelukkig bleken de weergo den met de organisatoren en met do kinderen te zyn, daar het ophield met regenen om plm. 1 uur. Om twee precies werd aan Jong K. en G. het sein gegeven, dat men kon gaan i S6 Kinderen waren naar de speelweide gekomen, uitgedost met een fiets, toped of een handwagentje, allemaal prachtig versierd met bloemen, fruit groenten. In de kantine had een jury van vrouwelijke en mannelijke studen ten de zeer moeilijke taak om iedereen persoonlijk te beoordelen en dat geen gemakkelijke opgave. Nadat men deze jury was gepasseerd werd er rondwandeling door de stoet gemaakt over het complex, via de Marnixstraat over de Ventweg, Willem de Zwijger laan, naar het tweede stuk van het complex (het Oostblok). Daarna werd via de wandeldreef weer teruggewan deld naar de kantine. De burgemeester nam daarna het woorden en feliciteerde het damescomité en het bestuur vai Tuingroep ..Ons Buiten" met dit eerst zeer geslaagde kindercorso en noemde de namen van de winnaars. Ook de secretaris van de Leidse Bond van Amateur Tuinders, de heer J. Zwart, kreeg nog het woord. Hij feli citeerde het bestuur en het damescomi té van de aangesloten tuingroep met dit initiatief, want ook de kinderen moeten in de recreatie op de volkstuinen bezig worded gehouden, niet alleen op de Kindertuinen, die „Ons Buiten" hen heeft ingericht, maar door hen in te schakelen bij andere evenementen, zoals een kindercorso. Ie prijs: Sascia van Haaren! 2e prijs: Monic Ligtvoet; 3e pry's: Karin Keijzer; In de groep 7-8 jaar: le prijs: Marie v. d. Plas; 2e prijs: Petra Flaman; 3e pr.: Elro Hoexum; 4e prijs: Hansje Nieva 5e prijs: Petra Verhoogt. In de groep 9-10 jaar: le prijs: Trees Houniet; 2e prijs: Monique Lagerberg; 3ë prys: Hennie Crama; 4e prys: Jan- nie Smits; 5e prijs: Peter Haasbeek. In de groep 11-12 jaar: le prijs: Eddie van Leeuwen; 2e prijs: Astrid v. Vliet: 3e prijs: Kareltje Keyzer; 4eprijs:Henk v. d. Berg; 5e prijs: Gerard Pieter Roo sendaal. Scholen werken morgen weer met normale tijden LEIDEN* Met ingang van morgen gelden voor de leerlingen van de Leidse basis- en kleuterscholen weer de gewone lestijden. De scholen hebben vanwege de ongewone warmte een aantal dagen ge werkt volgens het zgn. tropenrooster. Dit hield in, dat de kinderen 's middags na 1 uur vrij hadden at men 's morgens een uur eerder begon. In de Lange Schoolsteeg is ln de nacht van zaterdag op zondag een braak gepleegd met een valse sleutel. Uit het huis werd f 1100,ontvreemd. Gouden echtpaar aan Lisserdijk LISSE. De heer en mevrouw A. de Jong-Kulk, wonende Lisserdijk 309, zyn momenteel in de bruidsdagen. Zij zijn 50 jaar getrouwd en verkeren In goede gezondheid. De bruidegom is ai bijna 80 jr. en nog i kras als weinigen. Zyn vrouw is zes jaar jonger en na een ernstige ziekte van twee jaar geleden nu weer in staat alle huiselyke bezigheden te ver richten. De heer De Jong is na het verlaten van de schoolbanken in de veendery in de Rooversbroek te Lisse gaan werken, maar aan turfsteken kwam ook weer een einde toen de Rooversbroek „uit- geveend" was. Alvorens tot een andere werkkring over te gaan moest hij in de eerste wereldoorlog 1914-1918 de wa penrok aantrekken. Hij had intussen ook zijn gade gevonden in mej. Kulk en in 1919 traden zij te Lisse in het huwe lijk. Ze bleven in de Haarlemmermeer wonen. De bruidegom werkte 33 jaar by de firma Grullemans en van die tijd af heeft hij de laatste 15 jaar de moes tuin Verzorgd voor alle families Grul lemans. Op vrijdag 22 augustus zal het feest met familie en naaste kennissen gevierd wordea m het Baken, Achterweg, Lisse. LEIDEN De „Henry Dunant" lag er stralend by vanmorgen. Al vanaf 7 uur was het dringen op de loopplank van het Roode Kruisschip. Tal van medewerker* waren druk bezig de 73 deelnemers voornamelijk chronische zieken aan het inschepen voor hun jaarlykse vakantietocht. Naast dokter Verhoef, die zich dit jaar als „scheepsarts" bereid verklaarde, en hoofdzuster Alexia van het Elizabeth Ziekenhuis zijn er dit jaar een dertigtal Roode Kruis-medewerkers en vier gediplomeerde verpleegsters op het schip aanwezig. Bovndien is er nog het vier gediplomeerde verpleegsters op het scrip aanwezig. Bovendien is er nog hel weer op een uitstekende verzorging rekenen. Fantastisch evenement" De heer H. van Veen is razend enthou siast. „Het wordt weer een fantastisch evenement, zoals ieder jaar trouwens. De mensen vechten er gewoon voor om mee te kunnen. Man, wat een dankbaar werk is dit. We werken er allemaal belangloos aan mee. Ik zou het trou wens niet betaald willen hebben. Vroeger hadden wij 2 dagen, vakantie. Tegen woordig twintig. Mag ik daarvan een week aan deze mensen opofferen?" Prof. P. J. Gaillard, de voorzitter van de afdeling Leiden van het Roode Kruis, luidde het gezelschap vanmorgen ultj Hij toonde zich bijzonder ingenomen met de aanwezigheid van de burge meesters G. C. vani der Willigen en M. A. van der Have (Leiderdorp). De reis gaat vandaag naar Gouda, al waar de plaatselijke afdeling hen van avond met muziek en de nodige festivi teiten aan boord zal verwelkome^. Mor gen vertrekt men naar Hellevoetsluis. Daarna zijn Bergen op Zoom en Willem stad aan de beurt. Ook de afdelingen van déze plaatsen zullen voor een fees telijke ontvangst zorgen. Vrijdagavond denkt men in Koudekerk aan den Rijn te arriveren. Daar wacht de deelnemers een bezoek van de druivenkoningii Zaterdagmorgen vroeg werpt het schip zijn ankel weer bij de plaats van wam men vertrok: de Zijl (nabij de Span- jaard8brug).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4