mening MAJORETTES VAN ARTI GAVEN EERSTE SHOW mm Streekmuziekschool „Rijnakkoord5' start TIP DE LEIDSE COURANT Auto maakte geweldige schuiver op rijksweg 6 gewonden Clown Henrico groot stuntman Burgemeester Detmers opende eerste Zoeterwoudse camping Zomerfeesten in Leiderdorp Veel polsstokspringers van de wal in de sloot Solorit van v. d. Hulst BIOSCOPEN Korreltje MARKTEN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 TER AAR Zaterdagavond zijn de ma jorettes van de muziekvereniging Arti et Religioni voor de eerste maal voor het voetlicht gekomen in samenwerking met het muziekkorps en het tamboer corps. Nadat de heer Th. A. Hijdra het college van b. en w. welkom had ge heten, kwam de voorzitter van Arti, de heer G. v. Lammeren, aan het woord om de aanwezigen te vragen zich posi tief achter de muziekvereniging op te stellen, zowel moreel als financieel. De voorzitter bracht dank aan hen die reeds veel hadden gedaan. Met de mars Arosa werd de muziekavond begonnen, waarna het doek van het toneel open ging om de twintig majorettes in het licht te zetten. Van het toneel kon men aflezen dat de leden van de Instuif veel werk hadden verzet om het een keurig aanzien te geven. De eerste show, die de majorettes weg gaven, viel bijzonder in de smaak. De heer Stellaard, dirigent van 't tam boerkorps, die deze meisjes heeft op geleid tot wat ze nu kunnen, kan te vreden zijn, want het eerste optreden van deze majorettes was eenvoudig maar heel goed. Burgemeester E. J. Hogenboom vond deze majorettes een nieuw wapenfeit van Arti, waar hij verheugd mee was. Nadat de erewijn was rondgedeeld, sprak pater J. Muller, die geestelijk adviseur van de vereniging is, over enkele' van lijn bevindingen op het terrein van de gemeentepolitiek. be samenwerking van dirigent J. L. Cornelissen en J. Stellaard bleek prima afgestemd in het slotnummer San Carlo. LEIDERDORP De nieuwe Streek- uren in bovengenoemde plaatsen, muziekschool is per 1 augustus opge-1 De streekmuziekschool „Rijnakkoord" richt. De lessen Algemene Muzikale Vor- stelt zich ten doel 't bevorderen van de ming worden vanaf de laatste week vanamateuristische muziekbeoefening door augustus, bij voldoende deelneming ge- het geven van algemene muzikale geven in Hoogmade, Woubrugge, Kou- ming en instrumentaal onderwijs dekerk, Hazerswoude-Dorp en Hazers- woude-Rijndijk. Ook zij die een instru ment willen gaan bespelen kunnen zich als leerling laten inschrijven. De direc teur van de school houdt extra spreek Buurtgekkts Houdt ons op de hoogte van het iws in uw woonplaats en uw naaste omgeving. Alle feiten en gebeurtenissen die daarvoor in aanmerking komen, zullen we graag opnemen in onze regionale berichtgeving. t alle tips kunt u terecht bij de redactie: Papengracht 32, Lei den, tel. 01710-2Ö015 of 25594. (Deze telefoonnummers zyn uit sluitend voor redactionele aange legenheden; voor klachten over de bezorging en advertenties raad plege men de linkerbovenhoek van de voorpagina). KATWIJK A.D. RIJN: S. Hofstra, Noordwijkerweg 54, tel. 2096. LEIDSCHENDAM: H. v. d. Plas, Mauvelaan 22, tel. 4269. LISSE: C. H. Steenwinkel, Heere- weg 294A, tel. 3489. NOORD WIJK (uitsluitend voor sportnieuws): R. A. M. v. Nie- rop, Oranjeweg 22, Noordwijk aan Zee, tel. 2178; (uitsluitend voor r.-k. nieuws): L. J. v. d. Meer, Vinkenlaan 41, Noordwijk-Binnen, tel. 2153; (voor het overige nieuws): mevr. Leeflang, Voorstraat 160, Noordwijk-Binnen, tel. 3175. NOORDWIJKERHOUT B. Schalks, Mgr. Westerwoudt- laan 68, tel. 2031. OEGSTGEEST: A. N. C. Koch, Ridderspoorlaan 11, tel. 52617. RIJNSBTJRG: L. J. Goudriaan, Pe- tronella van Saxenstraat 16, tel. 2768. SASSENHEIMmevr. Kaptein- De Tombe, Acacialaan 6, tel. 8058. VALKENBURG: W. J. H. de Fei- ter, 't Boonrak 24A, tel. 6764. VOORHOUT: Jac. v. d. Blom, Rijnsburgerweg 26, tel. 8206. VOORSCHOTEN: J. P. Peeters, Leidseweg 139, tel. 2421. WARMOND: J. A. M. Luyten, Herenweg 123, tel. 2482. WASSENAAR: P. Zonneveld: Burmanlaan 10, tel. 3387. kinderen en volwassenen, in groepsver band of individueel. De muziekschool is een door het rijk er kende instelling voor muziekonderwijs. Voor inlichtingen wende men zich tot de administratie van de Streekmuziek school „Rijnakkoord" Hoofdstraat 103, Leiderdrop, telefoon (01710- 34200 of de contactpersonen in de woonplaats: mevr. C. v. d. Werf-v. d. Bosch, Zuidsingel 4, Hazerswoude, tel. (01728) 135; mevr. F. M. M. Peeters-van Leeuwenberg, Pot gieterslaan 12, Hazerswoude, tel. (1714) 2577; mevr. G. W. Jansen-van Ooyen, Van Dorthstraat 30, Woubrugge, tel. 01729) 288; J. L. M. Bisschop, Van Poel geestlaan 60, Hoogmade; C. v. d. Molen, Prinses WilheVninastraat 29, Koudekerk, tel. (01714) 2580 Spreekuur dependancesHazerswouder- Dorp, 3de maandag van augustus 7-7.45 uur, Herv. Ver. Gebouw; Hazerswoude- Rijndijk, 3de maandag van augustus 8- 8.45 uur, Gemeentehuis; Woubrugge, 3de dinsdag van augustus 7-7.45 uur, oude Raedhuys; Hoogmade, 3de dinsdag van augustus 8-8.45 uur. Rest v/d Ploeg, Koudekerk, 3de donderdag van augustus 7-7.45 uur, Openb. Lagere School. LEIDEN. Op ryksweg 4 by Hoog made is zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd, toen een auto door een plas water reed, de chauffeur de macht over het stuur kwyt raakte, de wagen 90 meter op z'n kant door de berm schoof, over de kop sloeg en daarna nog eens 25 meter doorschoot, voor hy tegen een boom tot stilstand kwam. Van de zes inzittenden, allen uit Rotterdam, moes ten vier met ernstige verwondingen in het St.-EUsabethziekenhuis worden op genomen. Het ongeluk gebeurde toen de auto, die uit de richting Hoogmade kwam, met grote snelheid de rijksweg op 3choot en daar in een enorme plas water be landde waardoor de chauffeur, een 27- jarige Rotterdammer, de macht over het stuur kwijtraakte. Hij en zijn 2- jarig zoontje werden lichtgewond en mochten na behandeling in het zieken huis huiswaarts keren. De andere pas sagiers, zijn 26-jarige echtgenote, een 9 maanden oud kind, een 23-jarige en een 55-jarige vrouw, werden ernstig ge wond. De auto werd totaal vernield. Noordwijkerhout 385 m2 groter NOORDWIJK/NOORDWIJKERHOUT - Bij de overname van het waterleiding bedrijf van Voorhout in 1957 is een stuk grond, gelegen aan de Kerkstraat te Noordwijkerhout, eigendom van de gemeente Noordwijk gehouden. De grond is bebouwd met een buiten gebruik zijnd pompstation, een transformatorgebouw tje van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden en een reimvaterkelder met een inhoud van ongeveer 300 m3. Een ge deelte van het perceel werd vorig jaar aan de gemeente Noordwijkerhout kocht. Deze gemeente wenst thans realisering van een bestemmingsplan nog 385 m2 te kopen. B. en w. var Noordwijk stellen de raad voor hier mee akkoord te gaan. Jongetje brak been TER AAR Vrijdagmiddag geraakte het zoontje van de heer J. Straver be kneld tussen het wiel van een zelfbe dieningswagen en het trottoir in het uit breidingsplan Aardam-west. Met gebroken beentje en verschillende den werd het jongetje opgenomen in een ziekenhuis. Naar aanleiding van een door u, gepu bliceerd bericht betreffende de brand in Warmond: „Buurtbewoners tekenen protest aan bij de raad", zou ik het vol gende willen opmerken: 1. Het bericht is gebaseerd op buurtge- klets, zonder ruggespraak met de be langhebbenden, de Warmondse brand er en ons bedryf. De Warmondse brandweer kwam tijdig, kon doorrijden naar het water, daar snel, maar moest wegens det»tt a tTTD DNTGTT TTf hitte van het brandende pakhuis -t)-LJ A.U W WIN vjTG U XV. uitwijken naar achteren. DRIE GEWONDEN Daar werd op de waterleiding aange sloten, maar er was op die warme za terdagmiddag geen druk op de water leiding, daar ieder bezig was de tuin te spuiten. Inmiddels arriveerde de Leidse brandweer en werd vanwege de hitte uitgeweken naar de tuin van de buur man, waarvandaan toen pas water kwam om te spuiten. 4. Daar hieruit blijkt dat het eigendom der straat niet ter zake is (de onder grond is ons eigendom en hebben wij papieren die uitwijzen dat de gemeente heeft aangeboden die van ons te kopen, wat ze toch wel niet zal doen, als het eigendom der gemeente is), had dit derwerp geen zin van discussie hoeven te zijn. D;t bewijst alleen te meer, dat alles wordt aangevat om ons in een kwaad daglicht te stellen. Ik kan het niet be wonderen, dat de courant hieraan zijn medewerking verleent. WARMOND K. W. van der WILLIK. Naschrift redaktie: Het betreft hier geen „medewerking", maar de publika- tie van een door ons gesignaleerd nieuwsfeit, dat buurtbewoner,? protes teren bij de gemeenteraad tegen huns inziens onjuiste toestand. Hun mening hebben we hier weergegevt Het is niet aan ons te bepalen wie het gelijk aan zyn zijde heeft. Wellicht zal de Warmondse raad over deze zaak uitspraak doen, die we dan eveneens zullen publiceren. Nieuwe veebal LEIDEN, 16 aug: Met vele anderen, waaronder een groot gedeelte van Lei- dens jeugd, hebt ik vrijdag j.l. het noegen gehad om de nieuwe veehal te bezichtigen. Voor zover ik 't als leek kan bekijken vind ik 't een geweldig Leiden een ongekend complex. Kosten noch moeite zijn gespaard om voor de komende generaties op de markt dagen een goed onderkomen te verschaf fen. Dit in tegenstelling tot de binnen stad, waar honderden burgers van Lei krotten moeten verblijven en ge speend zijn van elk gerief. Doch dat zijn hoewel zij toch voor de kosten van het nieuwe veeverblijf moet opdraaien. Doch dat mag de pret nietl drukken, je kunt ook te zwartgallig zijn, nietwaar Het gehele terrein is door een onafzien- baar stalen rasterwerk afgezet, blijk baar om ongenode gasten buiten te hou den. Nogmaals, als leek, vind ik dat ac commodatie, verlichting etc. in de hal niets te wensen overlaten. Ik vermoed, dat de veiligheidsinspectie, alles tot in de puntjes in orde heeft bevonden. Toch meen ik, dat er iets over 't hoofd is ge- zien. Ik bedoel de bescherming aan bal kons. Deze zijn toch m.I. bestemd voor de toeschouwers bij eventuele sportevene menten. Ik houd mijn hart vast voor de kinderen die spelenderwijs of door en thousiaste feestfans door de gapende openingen van de leuning worden ge drukt en enkele meters leger op de harde vloer terecht komen. J. P. MANKE (Van redactiewege bekort). LEIDEN Triest en be zorgd staan de gezichten van de artiesten die niet in de piste staan; onecht lach ende monden van de kunste naars die optreden. Het kin- derpubliek weet van niets, maar hun circus wordt met een fiscale moord bedreigd. Langzaam maar zeker wordt de nek dichtgeknepen, zodat de tweemaster van Circus Robert! voor altijd tegen de grond zal komen te liggen. De hoge vermakelijkheids belasting, de huurprijs van een brandweerwagen die meer op een koopprijs lijkt en ten slotte de borgsom die het circus in de gemeentekas moet storten zyn de factoren die de directie het zo moei lijk maken. Rob Roberti zit er mee, dit seizoen is een ramp voor hem. Enige tijd geleden stond het nog in onze krant. Zijn optredeni met de mini-panters getuigt van een prachtige dressuur. De clown Henrico is pas zeventien jaar, maar hij haalt zijn dwaze toeren uit op een manier die vele oudere clowns in verlegen heid zou brengen. De lenig heid en het bravour waarmee hij zijn stunts in de miniatuur piste vara Roberti brengit mist men maar al te vaak bij zijn oudere collega's met oor-tot- Ook de kinderen op de tri bunes wisten zijn kwaliteiten te waarderen en gaven hem een gul applaus. Op de Telderskade hoek Hof- laan wordt ook nog een aan trekkelijke show gegeven met duiven door mevrouw Ro berti. Ze heeft de vogels van alles geleerd: motorfietsen, wippen era van een glijbaan afglijden. Als je zo'n beest op een dak hoort koeren zou je niet zeggen dat zoiets mo gelijk was. LEIDEN Gisteren is een viswedstrijd in het water van de Amstel gehouden. De uitslag is als volgt: D. Deij 1865 gr. plus grootste Bliek 420 mm; E. M. Schreuder 1375 ;W. de Wit jr. 1250; H. van Gent 1180 met gr. Voorn 280 mm; J. Kromwijk 1175; J. van Gent 1000; W. Holverda 885; J. van Meteren 850 W. de Wit Sr. 820; C. Kok 450. ZOETERWOUDE Op bescheiden wij ze gestart met enkele caravans blijkt de rustminnende stedeling nu reeds de weg gevonden te hebben naar de cam ping „Buitenrust" in het Westeinde, waar thans 32 gezinnen domicilie heb ben gekozen. Alle reden dus voor de heer en mevrouw De Jong-Straathof om de camping offi cieel te openen. Het was zaterdagavond dan ook 'n drukte van belang bijna aan het einde van de doodlopende Westeind- seweg. De feestelijke stemming werd nog verhoogd door de aanwezigheid van de Sint-Jansfanfare. Eregasten waren me vrouw en burgemeester Detmers. De heer C. de Jong bracht in zijn wel komstwoord dank aan allen die bij de voorbereiding en totstandkoming van de camping hun medewerking hadden TER AAR Zondagavond streeks half tien zijn vier inwoners Alphen gewond geraakt bij een auto botsing op de Westkanaalweg tussen Papenveer en Kattenbrug. Een sport wagen met vier inzittenden, bestuurd door de heer Van R. uit Alphen komen de vanuit de richting Kattenbrug, klapte tegen een stilstaande vrachtwagen op. Deze stond melkbussen te lossen bij veehouder. De wagen was goed verlicht. Drie van de inzittenden moes ten met ernstige verwondingen in een ziekenhuis worden opgenomen. De sport- waren werd vrijwel totaal vernield, de vrachtwagen werd beschadigd. gegeven en verzocht burgemeester Det- de officiële opening te willen ver richten. Alvorens deze hiertoe overging bracht hij hulde aan de pioniersgeest de familie De Jong. „Het gemeente bestuur juicht dit initiatief toe en heeft zich van het begin af positief opgesteld", aldus de burgemeester. Hij bood de ge- meentevlag aan als symbool vaii: de band tussen de gemeente en de camping. Op toepasselijke wijze verrichtte Zoeterwou- des eerste burger daarna de opening, nl. door het opentrekken van een rits van de tent die de toegang naar de cam ping blokkeerde. De genodigden maakten daarna 'n rond wandeling op de camping en konden constateren, dat deze ook qua sanitaire voorzieningen aan hoge eisen voldoet. Opvallend goed verzorgd waren de tui nen en gazons rond de caravans: een duidelijke uiting van liefde van de be woners voor hun „buiten". In een gekostumeerde mini-voetbalwed- LEIDEN Nieuwelingen en amateurs vertrokken gistermorgen gezamenlijk voor een van de zomerritten van „Swift" LEIDERDORP In het kader van de i geanimeerde Klaverjaswedstrljd gehou- Na vijftien van de 38 te rijden kilome- door de Leiderdorp» Oranje Vereniging den, waaraan door een 100-tal dames en ters ontsnapte Cock v. d Hulst, die ge- 3"' georganiseerde zomerfeesten werd op heren werd deelgenomen. zeischap kreeg van nieuweling Simon I 1 vrijdagavond in het Dorpshuis een zeer Er waren 20 prachtige prijzen beschik- J Strijk. Tot^ 12 km voor het einde trok zondag- 2 15 4 30 7 00 en 9 lfTi strijd leverden ook z(j hun gewaardeer de bijdrage aan het openingsfestijn. In de tot een sfeervolle feestzaal om getoverde stalruimte werd daarna met de campingbewoners deze heugelijke ge beurtenis op een bijzonder aangename wijze gevierd. Veel succes oogstte de daarbij als boerenblaaskapel optredende Sint-Jansfanfare Er zijn reeds volop plannen om aan „Buitenrust" uitbreiding te geven. Ten westen ligt hiervoor naast het parkeer terrein reeds een stuk grond gereed. Dit is echter grondgebied van de gemeente Leidschendam, die hiervoor haar mede werking weigert. Ook achter de boerde rij is men nu doende verharding aan te brengen. Camera: Barbarella (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. en zat. Onge remde driften (18 jaar). Aanvang 23.30 uur. Lldo: Zoek (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Sissi (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. plaats om te sterven nieuweling Simon 20 prachtige prijzen beschik- j Strijk. Tot 12 km voor het einde trok baar. Wij volstaan met de namen en re-liet tweetal eendrachtig op. Toen vond sultaten van de le vijf prijswinnaars: v- d. Hulst het welletjes, de Zoeterwou- le prijs heer Brandwijk 5429 pnt.; 2edenaar demarreerde en finishte met n Voort uit Woerden had gisteren zyn dagje. Een edelkarper van 75 cm i gewicht van 15 pond uit het water halen is geen kleinigheid. Ze kunnen soms goed terugvechten, maar een goede viseer wint altijd. heer G .Nagtegaal 5389; 3e P. Zuiderduin 5350; 4e heer A. J. v. Grim 5283; 5e heer C. Rooda 5282. De poedelprijs werd gewonnen door de heer G, Baars met 3538 punten. De leiding van deze wed strijd was in goede haden van de heren P. Vervark en J. Wolt. Na weken van prachtig zomerweer, viel zaterdagmorgen de regen bij stromen neer. Desondanks besloten de organisa toren, zij het dat met enige vertraging de wedstrijden toch te laten doorgaan. Het comité dat het polstokverspringen verzorgde had hiervoor enorm veel werk verzet. Wij schreven reeds over de komst (als adviseur) van de heer Johan Boerma uit Suameer in Friesland. In de Tollenaersingel was een prima wed strijdvlonder gebouwd en men had ge zorgd voor de juiste polstokken. 15 Deel nemers namen aan deze wedstrijd deel. Duidelijk bleek, dat deze sport een goede oefening vereist en de meeste deelne mers maakten dan ook kennis met het water van de singel. Als beste plaatste zich de heer C. Borst die met een sprong van 9.25 m le werd. De heer Borst die blijk gaf wel wat van de techniek deze sport af te weten, maakte tenslotte nog een extra sprong met als resultaat 10.25 m. De 4 prijswinnaars waren: le prijs C. Borst; 2e G. W. de Haas; Ondanks de aanhoudende regen ns 25 mensen aan het boegsprieten deel. Evenals in 1968 en 1967 werd de le prijs gewonnen door mej. A. Hagenaars. De 4 prijswinnaars(sters) waren: le prijs mej. A. Hagenaars 2e de heer T. Bosch; 3e mej. v. d. Bosch; 4e de heer H. v. Evert Ondanks de zeer slechte weersomstandigheden bestond voor deze spelen toch nog een flinke belangstelling. Bij het mastklimmen werden de prijzen als volgt gewonnen: le heer Hans v. Evert; 2e heer Kees v. d. Ploeg; 3e heer Douwe Dijksma. Irene Smit wc 4e prijs, die beschikbaar was gesteld voor de deelnemers (sters) onder de 10 Voor de vossenjacht, waar vorig ji ruim 70 deelnemers waren, hadden zich dit jaar slechts een veertigtal kinderen opgegeven. Er waren drie eerste prfl- zljn, en wel voor Hans Van, Peter Van en Ineeke Koning. Eveneens drie tweede voor de drie kinderen Schutte, Cobi Gor dijn en Marijke Gordijn. 3e prijs Jan Ko- ruime voorsprong van liefst drie minuten op Wim van Velzen, die met een groepje op Strijk was neergestre ken en in de eindsprint de tweede plaats voor zich opeiste. In het totaalklasse ment werd Simon Strijk derde. UITSLAGEN Amateurs: 1 C. v. d. Hulst; 2 Wim van Velzen; 3 Sjaak de Koning; 4 Arie v. d. Lely; 5 Teun van Duuren. Nieuwelingen: 1 S. Strijk; 2 P. Aker boom; 3 H. v. d. Voort; 4 James Bonnet; 5 Arie Jong; 6 Aad Kijzer. A-adspiranten (22 km); 1 Jan Jansen; 2 Ton van Bemmelen; 3 Fred v. 't Hart; 4 Eduard Oudshoorn. B-adspiranten (12 km): 1 Frans Zoete melk; 2 Stanley ten Cate; 3 Sjaak Aertssen; 4 Bert Nievelsteyn 5 John v. Immerseel. Veteranen: 1 Gab Mieremet. In de Ronde van Tiel heeft Jan Jansen, de a-adspirant van Switf, voor een leuk succes gezorgd. De 15-jarige Voorscho tenaar ging er in de laatste ronde plot seling vandoor, veroverde een tiental meters en teerde daar de hele ronde, verwoed vechtend op. Op de streep had hij nog juist een lengte voorsprong, zo dat hij zijn eerste „open" triomf be haalde. Bij de dames wist Erna Meksers de Warmodse representante van Swift, op de derde plaats beslag te leggen, achter Janny Jonkers en Tineke Laze- ZOETERWOUDE SJZ houdt a.s woensdag om 8 uur haar jaarvergade ring in het eigen clubhuis. Een nieuw lid van het dagelijks bestuur moet den gekozen, omdat de heer W. Kalkers zich hiervoor niet meer beschikbaar stelt. Het bestuur stelt als kandidaat de heer n. v. d. Krogt. Voor de vice-functies van het dagelijks bestuur worden door het bestuur 1 gedragen de heren A. v. d. Hoeven, W. Kalkers en B. Belt. Ook het zilveren jubileum van het vol gend jaar komt ter sprake, evenals de gang van zaken in de a.s. competitie. LEIiJen Wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Dizier op 9 augustus. Anatal duiven 142. Gelost om 6.30 uur met noordoosten wind. Warm ween, Nulpunt: 393.700. Uitslag: 1-6 P. Landesbregen, 2 H. Riet, 3-8 J. v. Alphen sr., 4-5-7-10 W. v. d. Hoogt, 9 J. Koeten Rex: Sexyrella (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: 23.30 uur Callgirls van Kopenhagen (18 jaar). AMSTERDAM, 18 aug. Vee Aange voerd 215 runderen. Prijzen: 3.905.20. Handel zeer kalm. 73 varkens 3.183.22. ROTTERDAM, 18 augustus. VEE. Totale aanvoer 1476 stuks: slachtrun- deren 1090; varkens 386; slachtrunde- 520-540; 450-490; 385-400; 365-375; varkens 259-262; 257-259; 245-257; stieren 465-540; worstkoeien 370-385; slachtzeugen 190-205; zware varkens 210-235; slachtrunderen iets kleiner, re delijk, prijshoudend; varkens groter, vlot, hoger, enkele prima's boven note ring). TER AAR, 15 aug. Groente Stok- prinsessebonen 5595; stamprinsesse- bonen 5085; ;snijbonen 45—80; idem II 4060; idem kas 1.00; idem kas n 3540; rabarber 23; spekbonen 3040; dubbele stokprinsessebonen 6085; wit te pronkbonen I 60—65; idem II 35 45; andijvie 1929; uien 18. Augurkey, A 90—1.20; idem B 55—65; idem C 27; idem Dl 25; idem t) II 20; idem E 8 11; idem CD 18, alles per kg. Tomaten A extra 3.10—3.50; idem B extra 3.30 3.70; idem C extra 2.60; tomaten AI 2.802.80—3.20; idem B 2.60—3.30; idem Cl 2.60. Komkommers A 20; idem B 17; idem C 15; bloemkool AI 4170; idem A n 4055sla 610 per stuk. selderij 48 per bos. KATWIJK, 16 aug. Groente Was- peen AI 3.503.90; AH 3.204.90; BI 4.105.10; bloemkool 6 per bak I 5287; 6 per bak H 1526; 8 per bak I 32—71; 8 per bak II 15—19; 12 per bak I 1531; sla 12; uien 6.306.80j bospeen 4854; peterselie 719; selde rij 68; krulpetereselie 17; kroten AH 4.00; andijvie 3744;; spitskool 1620. Aanvoer: 22.000 kg waspeen; 15.000 bloemkolen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3