Schoon en zuiver chemisch reinigen Franse spion had toegang tot alle NA V O-stukken Gebaar van Graham Greene slag in de Sovjetlucht Paarden en vee bij duizenden naar Utrecht Rembrandt uit Rusland naar Amsterdam GEZUIVERD VAN ALLE BLAAM Pacifist leidt defensie Libanon eist sancties tegen Israël DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 LUCKY LUKE: LA CARAVANE SIJSKE EN WISKE: DE JUNGLEBLOEM (Van onze correspondent) UTRECHT. De Utrechtse Irenèhal zal vrijdag en zaterdag in het teken van het paard en het rund staan, De twee dagen worden georganiseerd door de vereniging voor het houden van nationale vee- en paardententoonstellingen en con coursen hippique te Utrecht (U.T.V.). De echte paardenfokkers zullen vrij dagmorgen wel het meest aan hun trek komen. Voor het eerst zal dan het nieuwe Warmbloedpaarden Stamboek (W.P.N.) een show geven. Dit is deze zomer na een fusie ontstaan. Morgenochtend is er dan nog een show van het fjorden paarden stamboek en een provinciale keuring van haflingers. Zaterdagmorgen zal er een grote vee- en paardententoonstelling worden georganiseerd waarbij 2000 die ren te bewonderen zullen zijn in de meest voorkomende rassen. Zaterdagmid dag tot besluit een concours hippique. Doodvonnis voor massamoordenaar BOMBAY (AP) Te Bombay is een 40-jarige man ter dood veroordeeld. Hij zal worden opgehangen. De man heeft bekend in de loop van enkele ja- ren niet minder dan 41 mannen, vrou wen en kinderen té hebben vermoord. Het waren voornamelijk mensen uit de J* wijken en het motief was dief- AMSTERDAM Uit de Sovjet-Unie de toezegging gekomen, dat Rem- brandts. schilderij „Abrahams offer" ten toongesteld kan worden op de tentoon stelling „Rembrandt 16691969", die op 12 september in het Rijksmuseum te Amsterdam wordt geopend. Het schilde rij is nooit buiten Rusland geweest, sinds het in 1779 door keizerin Cathari- na uit de Londense collectie Walpole werd verworven. Het werk is een hoogtepunt uit Rem- brandts eerste periode. Het behoort tot erzameling van de Hermitage in Le ningrad; een expert van de Hermitage t als vaste begeleider met het schil- De Rembrandt-tentoonstelling van 13 september tot en met 30 november, zal 20 topstukken van elders bijeenbrengen naast een drietal uit de collectie van het Rijksmuseum zelf. Ook worden 120 van de beste tekeningen van Rembrandt ge toond. De tentoonstelling wordt gehou den ter herdenking van de 300ste sterf- ag' van de schilder. Tot de schilderijen /behoort ook „De nachtelijke samenzwering van Claudius Civilis" uit Stockholm. Het stuk heeft in 1662 nog in het toenmalige stadhuis op de Dam te Amsterdam gehangen, maar het is later vervangen door een werk van de thans vrijwel vergeten Jurriaen Ovens Rembrandts „CV "'Vilis" j<- 1925 het laatst in te zié weest. Het grote word auto uit Zweden hu .".erland - d, waar het op 7 sèptember zal arn- Er wordt in Nederland veel chemisch gereinigd. We zijn een schoon volkje en lopen niet graag rond met vlekken op ons jasje of in een smoeze lige jurk. Zitten we zelf om hoog met het wassen van een bepaald kledingstuk, durven we dit niet goed aan of is het materiaal waaruit het is ver vaardigd niet geschikt voor de wastobbe, dan Wikkelen we het zuiver zijden cocktailtoi letje met het kraaltjesbor duursel netjes in vloeipapier en brengen dat naar een „che misch reinigingsbedrijf" in het volle vertrouwen het weer „als nieuw" terug te krijgen. Dit is echter allemaal niet zo eenvou dig als het lijkt. Want naar recente statistische gegevens komen er ca. 200 klachten per jaar binnen bij de ver trouwenscommissie Nederlandse Huis houdraad Chemische Wasserijen, die sinds haar bestaan (1959) ruim 1100 klachten kreeg over ongelukjes die be handelde kledingstukken zijn overko men. Uit de praktijk is echter geble ken dat maar 30 procent van alle be handelde klaagliederen op rekening van chemische wasserijen kon worden ge schoven. Voor het resterende aantal was ruim 30 procent te wijten aan afwijkigen die vóór de reiniging in aan leg aanwezig waren (aantasting der goederen door licht en lucht zg. atmos ferische storingen, slijtage, of een té vervuilde toestand der artikelen), ter wijl 60 procent van de klachten die vol komen terecht waren, hun oorzaak von den in de fabrikage. Het materiaal waarvan de kleding was gemaakt bleek b.v. niet voldoende te zijn voor- gekrompen (gevolg: krimpen tijdens de chemische reiniging), het gebruik van minder goede verfstoffen (gevolg: verkleuring) en, dit is misschien wel des Pudels Kern: 't ontbreken van ge gevens over de samenstelling der stof fen (veel kledingstukken zijn een men gelmoes) en indicaties voor de behan deling. Hierdoor kan het voorkomen dat de arme chemische reiniger, onwetend van het feit dat er wel drie soorten garen in een stof kunnen zijn verwerkt, een behandeling gaat toepassen die voor één van deze garens fataal is; hij zal dan een product afleveren dat beter behandeld had kunnen worden of. dat totaal bedorven had kunnen zijn. Een trieste zaak omdat de che mische reinigers hun taak opvatten als een zeer ernstige en alle mogelijke moeite doen fouten te voorkomen. Ze krijgen dan ondanks hun lofwaardige pogingen het Nederlandse volk netjes in de kleren te houden, vaak een re sultaat dat niet aan de verwachtingen beantwoordt. Noch aan die van de che mische reinigingsbedrijven noch aan die van de consument. Hier schuilt een lacune, waarvan de laatste niet zelden de dupe is. De Vereniging van Werkgevers in de Chemische Wasserijen, onthutst door het aantal klachten en verblijd met het optreden van de Vertrouwenscommis sie Nederlandse Huishoudraad, die haar in de meeste gevallen van blaam kan zuiveren, heeft onlangs bij een harer leden een persconferentie belegd waar bij een en ander uit de doeken werd gedaan over de moeite en zorg die het reinigingsbedrijf aan de haar toever trouwde goederen besteedt, waarbij tijdens 'n rondgang door de fabriek bleek dat niet de reiniging het knel punt voor deze industrie is maar de «ortering. Voor de goederen worden toever trouwd aan de geautomatiseerde appa ratuur, waarin zich de Perchlooraethy- leen bevindt, dat door de meeste rei nigingsbedrijven heden ten dage wordt gebruikt, heeft de sortering plaats door vakkundige mensen die bij wijze van spreken in één oogoopslag moeten kun nen zien met welk materiaal zij te doen hebben. Hier schuilt het gevaar voor uw modern matelpakje. De mengweef- sels waaruit het bestaat verdragen soms niet alle de inwerking van Perchloorae- thyleen. Zo zagen wij bij een demon stratie een „bontjas" van chenille ge plakt op een ondergrond, waarvan het plaksel niet bestendig bleek tegen de behandeling. Wat er van overbleef was een bundel rafilsDit is misschien wel het meest touchante voorbeeld uit de collectie „bedorven goederen", die wij te zien kregen en die buiten de schuld van de detacheurontvlekker en de sorteerders, de „operatie reini ging" niet konden doorstaan omdat al thans een deel van 't kledingstuk be stond uit een stof, een weefsel of een garen dat net precies anders had moe ten worden aangepakt. Na het geven van dit inzicht in de moeilijkheden kwam dan ook aan hel woord mevrouw B. Korteltaas de Haan van de „Vereniging Textieletikettering voor Was en Strijkbehandeling" die een pleidooi hield voor nauwer samen werking tussen de ca. 2200 confectiebe drijven die ons land rijk is en de che mische reinigingsbedrijven, tot heil van de klant. Vijfhonderd confectiefa- brikanten zien het nut van een derge lijk coöperatie in en geven hun kle ding een bijzonder deugdelijk etiket mee, al of niet mede voorzien van een eigen handelsmerk, waarop tot in de tails staat vermeld welke wasbehande- ling het kledingstuk verdraagt en wel ke niet. In de kleuren van het verkeer uitgevoerd: rood: „gevaar", oranje, „pas op met", groen: „veilig" bevat ten ze een samenvatting van de bete kenis der wasmerken. Deze symbolen zijn internationaal, zodat wanneer de Verg. Etikettering haar zin krijgt en alle textielfabrikanten meespelen, er ook geen ongelukken kunnen gebeuren met importgoederen. Met nadruk staat er ook op etiket vermeld wan neer het artikel niet chemisch kan worden gereinigd! De doorvoering van dit systeem vertoont een opgaande lijn: in 1960 werden er 2V4 miljoen waseti- ketten gebruikt; in 1961 3% miljoen, in 1962 7 3/5 miljoen; in 1963 li1/- miljoen en in 1964 reeds 20 miljoen, verspreid over alle EEG-landen. Wanneer we dan bedenken dat de eerste etikette ring begon te functionei-en in het jaar 1953 dan blijkt het toch wel dat ze de aandacht van de huisvrouw die haar spulletjes graag in goede staat houdt, verdient. Ook het grootwinkelbedrijf ziet de waarde van het etiket dat be veiligt in; de kleiner* détailhandel moet nog wel eens wordt* meegesleept. De bescherming van on'* otousjes, du re winterjassen en taiXeurs Ligt even wel in handen van de autsvrouw zelf. Wanneer zij vraagt 01 «1 geetiketteerde goederen, zal zij die ad den duur ont vangen. Er bestaat nu eenmaal een niet te loochenen wisselwerking tussen vraag en aanbod: in casu: producent en consument. Met de etikettering zijn bovendien drie belanghebbenden ge diend- fabrikant, chemisch reinigings bedrijf en de mevrouw uit de Nieuw- straat. Het moet er toch heen dat de „Vertrouwenscommissie Nederlandse Huishoudraad Chemische Wasserijen" niet meer drie schriftelijke dan wel te lefonisch klachten per dag te verwer ken krijgt. Betere samenwerking, be tere resultaten enveiliger che misch reinigen! Te weelderig Brussels leven J%flncmze corresponderijt} PARIJS Geleidelijk komen" enkele bijzonderheden los over de Franse NAVO-£pion die woensdag voqg'het eerst is verhoord door de rechter van onder zoek van het staatsveiligheidsgerechts- hof. Al tijdens dat.eerste verhoor is hij beschuldigd van hoogverraad en opgeslo ten in de Santégevangenis van Parijs, waar hij extra wordt bewaakt. Hij ris keert de doodstraf wegens het verraden van geheimen over de Franse landsver dediging aan een buitenlandse mogend heid. Die mogendheid wordt niet met name genoemd, maar men veronderstelt algemeen dat het Rusland moet zijn. De spion is een man van 40 Jaar, Fran cis Roussilhe, getrouwd en vader van drie kinderen. Bij de NAVO in Brussel werkte hij ieder dag van s morgens hall negen tot 's avonds zes uur in het uitge breide archief en had als archivaris toe gang tot geheime stukken. Zelfs las hij de notulen van besprekingen achter ge sloten deuren in de NAVO-raad. Bepaal de stukken waren geklassificeerd als Patiënt stierf na heenzending uit ziekenhuis Van 1 onzer verslaggevers IIOORN In het St.-Jansgastliuis is vannacht mevrouw I. C. Hensels uit Hoorn overleden. Ztj kreeg vorige week woensdagavond met haar bromfiets een ongeval in Berkhout. Toen zij over de brug, die toegang geeft tot de camping „De Hulk" reed. kwam zij met haar voorwiel in één van de vele gaten van de brug. Zij werd in de sloot geslingerd, maar kon tijdig worden gered door de heer L. Schilder. Met een shock en hoofdwonden werd het slachtoffer naar het St.-Jansgastliuis vervoerd. Na hier onderzocht en verbon den te zijn door de verpleegster werd zij naar huis gezonden. Mevrouw Hensels werd de dag daarna nogmaals onderzocht door de aan het ziekenhuis verbonden arts dr. Schoenmakers. Ook deze zond haar naar huis. De echtgenoot, de heer p Hensels, was het hiermee niet eens, gezien de slechte conditie van zijn vrouw. Na een dag of drie waarschuwde hij zijn huisarts, dr. G. J. A. van der Knaap. Deze adviseerde onmiddellijke opname in het ziekenhuis, waar zij onder behan deling werd gesteld van dr. J. Roelfsema. Dit gebeurde maandag. Vannacht is mevrouw Hensels in het ziekenhuis over leden. De doodsoorzaak zou worden vast gesteld door de gemeentearts van Hoorn. Verder werd geen commentaar gegeven. Wel wordt de brug van een nieuw dek 1 voorzien. Voor grammofoon geruilde baby weer terug PETERBOROUGH (Reuter) Ambte naren van de afdeling sociale zaken van de Britse gemeente Peterborough hebben woensdag de 24-jarige mevrouu H. Shirley Thome haar tweejarig doch tertje teruggegeven dat zij geruild had »or een radiogrammofooncomblnatie. Mevrouw Thorne, echtgenote van eer vuilniswagenchauffeur, had zich tot so ciale zaken gewend na vergeefse po gingen mevrouw Butler, met wie zij het kind geruild had, te overreden haar dochtertje terug te geven. Mevrouw Thorne had de radiogrammofoon voor 24 gulden verkocht en voor 85 gulden een andere combinatie gekocht in de hoop van mevrouw Butler in ruil voor deze nieuwe combinatie haar kind terug te krijgen. Mevrouw Butler zei echter: „Je kan je grammofoon wel houden". Huilend zei zij tegen verslaggevers: „Mijn man en ik zullen blijven probe ren Jacqueline langs officiële weg te adopteren. Haar vader en moeder ver anderen steeds van mening en ik ge loof niet dat zij weten wat zij willen". Het echtpaar Butler heeft geen kinde- DEN HAAG De minister handhaaft de verdeelsleutel, waarmee de drie krijgsraachtonderdelen van het begro- tingsgeld voorzien worden. Dit staat buit enicdere discussie. Dit is het antwoord op de ideeën van de majoors M. H. von Meyenfeldt en H. Vollen van de landmacht. De twee officieren, lid van de A. R. en in belang rijke functies actief in de nationale christelijke officierenvereniging hebben deze verdeelsleutel in' het maandblad „A.R.-staatkunde" ter discussie gesteld. Zij menen als rechtgeaarde landmacht officieren, dal het leger meer geld moet krijgen, om de kwaliteit van bijvoorbeeld de parate eenheden te vergroten en niet de kwantiteit, Volgens hen zijn de marine en de luchtmacht al paraat ge noeg ook in kwaliteit. Het pikante van een en ander is, dat de majoors von Meyenfeldt en Vollen lid zijn van de zogenaamde legeiraads- staf, die staatssecretaris Haex bijstaat in diens beleidstaak. „kosmisch" dat wil zeggen: zij kwamen slechts onder de ogen van de hoogste NAVO-funotionarlssen. Toen op 4 augus tus zijn dagtaak was geëindigd, wilde Francis om vijf minuten over zessen In luto stappen, een Fiat 850, die hem uitgeleend was door een vriendin. Maar op netzelfde ogenblik sprongen twe6 recnercheurs teyporschijn en binnen ega tel had Francis de boeien-om ue polsen Dé "gehèime politie van <ie NAVO was dooj-twpè;' omstandighedeT) op Francis opmerkzaam 'gemaakt. Zijn naam genoemd door een Tsjechoslowaakse spion die kans ha dgezien over het IJze ren Gordijn naar West-Europa te komen en daar bepaalde onthullingen had ge daan, waardoor Francis gecompromit teerd werd. In de tweede plaats wa: Francis zo onvoorzichtig geweest eer leven te leiden dat niet overeenkwam met zijn salaris. Hij hield van een goed leven en van vele vriendinnen. Vanzelf sprekend werd hij voortdurend gescha duwd. Men zag hem herhaaldelijk ln ge zelschap van een Hongaarse schone aan wie hij een Fiat 850 had cadeau geaaan. 's Avonds werd hij herhaaldelijk aange troffen In bars of in nachtkroegen van Brussel, waar zijn champagnerekeningen aan de hoge kant waren. Eenmaal per week gJing hij naar Parijs voor een De- zoek aan vrouw en kinderen ln de leef tijd van 5, 6 en 9 jaar. Francis kwam uit een Detrekkelijk arme familie. Zijn vader was zeliwrljver. zijn moeder verloor hij op jeugdige leer tijd. In de Parijse woning ontving de vrouw van Francis zo goed als geen be zoek. Zij leefde hoogst eenvoudig en De- moeide zich alleen maai- met haar huis houden en 'haar drie kinderen. Haar enige weelde was een bontjas. Bij de Du ren stond het echtpaar uitstekend aan geschreven. Het schijnt dat zijn opdrachtgevers hem zelfs al het materiaal beschikbaar stelden om geheime stukken te kunnen fotokopiëren. In de laatste paar Jaar moet hij 7.000 documenten op microfilms heD- ben verkocht. Telefoonkrakers door techniek de cel in AMSTERDAM (ANP) In nauwe samenwerking met de telefoondienst heeft de Amserdamse recherche de hand kunnen leggen op drie mannen, die de afgelopen maanden ongeveer 120 geldla den van telefooncellen in het district Amsterdam hebben opengebroken en naar schatting voor ca. f8.500,aan kwartjes en dubbeltjes buitmaakten. De schade die door de activiteiten van het drietal aan de kostbare telefoonappara ten werd aangericht was echter vele ma len groter en bedroeg volgens ir. >1. F. van Rooijen, directeur van het telefoon district Amsterdam, gemiddeld f 500. per kraak of in totaal f 60.000, De daciers, de 27-jaiige lasser H. P., diens broer de 21-jarige monteur H. M. P. en de 20-jarige. verwarmingsmonteur D. J. W. van den B„ hebben inmiddels bekend. Zij konden worden aangehouden dank zij een „elektrische bewaking" de cellen, waardoor bij de telefoondienst onmiddellijk kon worden geconstateerd, dat aan de geldbus van een bepaalde cel werd geknoeid. (Van parlementaire redactie) DEN HAAG Minister B. Udink Ontwikkelingshulp zit enige weken op een voor hem persoonlijk zeer vreemde stoel. Hü neemt namelijk in de komende weken minister W. den Toom van Defen sie waar. Een gebruikelijke procedure in het regeringscentrum. Voor drs. Udink heeft deze stoel echter een merkwaardig kleurtje. Hij is namelijk pacifist. Destijds werd hij afgekeurd voor militaire dienst. Wan neer dit niet gebeurd was zou hij eer beroep gedaan hebben op de wet om al: gewetensbezwaarde behandeld te worden. Nu staat hij ineens voor eenzelfde feit, zij het dan als minister. Desondanks zal hij Defensie blijven waarnemen, want: „je moet je persoonlijke overtuiging weten te scheiden van de dienst aa: volk", aldus deze pacifistische minister van Ontwikkelingshulp. NEW YORK (Reuter) Libanon heeft gisteravond in de Veiligheidsraad aange drongen op het toepassen van sancties tegen Israël in verband met Israëlische vergeldingsaanvallen van maandag op Zuidlibanese dorpen. een vergadering van de raad, die op verzoek van zowel Libanon als Isra el bijeengekomen was, zei de Libanese vertegenwoordiger Ghorra, dat als de Veiligheidsraad geen sancties tegen Israel zou toepassen, Israël zeker zou door gaan met het plegen van „agressie". De.Libanese, vertegenwoordiger herinner de raad eraan, dat na de Israëlische aanval van december op het .vliegveld van Beiroet, de Veiligheidsraad te ken nen gaf, dat verdere maatregelen zou den moeten worden genomen als er een herhaling zou zijn van aanvallen op Li banon. Volgens Ghorra was de tijd ge komen om die waarschuwing ten uitvoer te 1. ~en. De Israëlische afgevaardigde Tekoah stelde hier tegenover, dat Liba non zich zeer goed bewust was een ter- reurbasis tegen Israël te zijn. Nieuw bestuur Zusters van Liefde ROSMALEN (KNP) Het provinciaal kapittel van de zusters van Liefde van Tilburg heeft tijdens haar eerste zitting te Rosmalen een nieuw bestuur gekozen om in de komende zes jaren de Neder landse provincie te besturen. Dit alge mene bestuurscollege bestaat uit 9 zus ters. Drie van hen zijn speciaal belast met de beleidsvoering. Zij vormen het centraal bestuur: zuster Mediatrix Hoes, provinciaal overste; zuster Emmanuëlle Pieters; zuster van Loveren. De overige zes bestuursleden zijn vrij gemaakt voor het contact met de leden van de provin- sie. Om dit contact te kunnen realiseren, is de provincie verdeeld in zes kringen. Kringbestuursleden zijn: zuster Bartha- rine Buis; zuster Teresia de Groot; zus ter Annunciata Kok; zuster Aleide Kruyt- zer; zuster Willibalde Rademaker; zuster Jeanette van Ruyven. Rusland tekende nooit auteurs rechten besluit (Door Harold Jackson) Graham Greene zei vorige week, dat hij een beroep had gedaan op zijn col lega-romanschrijvers om in het vervolg niet meer toe te staan, dat hun werken in de Sovjet-Unie gepubliceerd worden, totdat de literaire vrijheid daar weer in dellijk door verscheidene auteurs en or ganisaties gunstig op gereageerd, maar allemaal stelden ze dezelfde vraag: „Wie in Rusland ga je dit publicatiever bod opleggen?" Greene's eigen uitgever bijvoorbeeld had ér geen idee van welke werken van de auteur door de staatspers in Moskou uitgegeven waren. „De Russen hebben ons nog nooit verteld wat ze publiceren en daar kunnen we helemaal niets aan doen". Dat is het probleem. Rusland heeft nog nooit een van de internationa le auteursrechtovereenkomsten onderte kend ondanks al de druk die men altijd op haar heeft uitgeoefend. Er is een tijd geweest dat ze zelfs geen honoraria be taalden voor de werken, die ze onge oorloofd 'nadrukten. Er is een kleine verbetering ingetreden. De betalingen worden aLleen gedaan in geblokkeerde roebels en de schrijver moet naar Rusland gaan om het in ontvangst te nemen. Maar hij kan het niet in andere valuta wisselen en hij moet het daar uit geven. Priestley: neen zeggen De schrijver J. B. Priestley bracht het probleem dat hieruit ontstaat lot uit drukking. „Ik ben niet meer in Rusland geweest sinds de moeilijkheden met de schrijvers", zei hij, „Als ik toch zou gaan, zou dat onder de auspiciën van de Russische Schrijversunie zijn en dat weiger ik absoluut vanwege hun stand punt. Dus bestaat er voor mij helemaal geen mogelijkheid om de honoraria voor mijn toneelstukken te krijgen". Hij zei dat hij hel helemaal eens was met de zienswijze van de heer Greene. „Maar het is niet mijn ervaring, dat de Rus sen je ooit om toestemming vragen. En jk vind het mooi, dat de aandacht hier eens op wordt gevestigd. Als de Russen mijn toestemming vroegen, zou ik nee zeggen". John Braine: zinloos John Braine, wiens „Room at the top" ,en „-Life at the top" zeer populair in Rusland werden zonder dat de Russen het copyright gekocht hadden, was wat harder in zijn oordeel. „Ik zie geen kwaad in Greene's gebaar, maar wan neer ik de Russische geschiedenis naga en ik zie het aantal schrijvers, dat ten onder is gegaan, dan kan ik alleen maar verbaasd zijn, dat de heer Greene zich nu pas van de situatie bewust is gewor den". Hij was van mening, dat de Rus sische houding ten opzichte van het auteursrecht het voorstel van Greene's absoluut zinloos maakte. Braine's reactie scheen tenminste ge deeltelijk bepaald te zijn door Greene's vroegere pogingen ten bate van de in het nauwgedreven Russische schrijvers, kort na de gevangenneming van Daniel en Sinyavsky schreef hij naar de secre taris van de Russische Schrijversunie met het verzoek, dat zijn achtergehou den honoraria aan hun vrouwen zouden worden uitbetaald. Maar hij zei er ook bij, dat zijn brief niet beschouwd moest worden als een aanval op de Sovjet- Unie, „Als ik zou moeten kiezen tussen de Sovjet-Unie of de Verenigde Staten, dan zou ik zeker voor de Sovjet-Unie kiezen. Maar des te meer liefde men voor een land voelt, des te sneller pro testeert men als men daar misstanden constateert". Hoezeer dit standpunt gewijzigd is in Greene's laatste oproep, is niet duide lijk. Hij was op vakantie in Frankrijk en weigerde verder commentaar. Maar één ding is duidelijk: de Russen zullen zeker met publiceren doorgaan. (copyright The Guardian-Persunie)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11