JAMIN 79. Britse troepen in staat van alarm Hollandse zeilers weer ruime zege NOORD-IERLAND Van Wijk niet in te halen Duitser kocht in Limburg met vals geld Golda Meir: veilige grenzen voor Israël Jamin heropent een gloednieuwe, hypermoderne winkel aan de Hoge Woerd 18 in Leiden. ,109c KERSEN BONBONS PAGINA 8 DB LE1DSB COURANT WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1969 Grote achterstand W estduitse atleten AUGSBURG Reeds na de eerste dag van de atletiekontmoeting tussen West- Duitsland en de Ver. Staten in Augsburg hebben de IVestduitse atleten een ach terstand. die nog nauwelijks is in te lo pen: 74 tegen 43 punten. De Duitse da mes bouwden, enigszins volgens de ver wachtingen. een kleine voorsprong op: 44—39. De Amerikaanse ploeg, die lang niet op volle sterkte aantrad, behaalde een reeks overwinningen, die alleen op de 5000 m door Werner Girke werd onder broken. De beste prestaties op deze eer ste dag leverden sprintspecialist John Carlos met zijn overwinning op de 100 m in 10.1 sec, de 800 m-loper Juris Luzins (1.46.7) en Lee Evans, wereldrecordhou der en olympisch kampioen op de 400 m. die deze afstand in 45.6 won. Ondanks de puntenwinst van de West- duitse dames eisten de presaties van de Amerikaanse atletes de meeste aandacht op. De 18-jarige Kathy Hammond won de 400 m in 53,1 sec., terwijl de Ameri kaanse estafetteploeg op de 4 x 100 m met 44,5 sec. de beste tijd ter wereld van dit seizoen realiseerde. GIMONDI NAM WRAAK IN PARIJS LUXEMBURG REIMS Felice Gimondi, winnaar van de Ronde van Italië, heeft indirect wraak genomen op de Italiaanse wieler bond. Nadat hU niet was gekozen in de Italiaanse ploeg voor het wereldkam pioenschap op de weg, zegevierde hij gis teren in de eerste etappe van Parijs Luxemburg, een wedstrijd die wordt ge zien als de generale repetitie voor de strijd in Zolder. Gimondi won de 228 km tussen No- gent-sur-Marne en Reims in 5 uur 31 minuten en 08 seconden en had een voor sprong van 44 seconden op een groep van twaalf renners waarin Jan van Katwijk, die enige weken geleden nog als vierde eindigde in de amateurronde van Rijn landPalts, de meeste aandacht op zich vestigde. Van Katwijk eindigde als derde achter de Italiaan Zandegu, maar nog voor tourwinnaar Eddy Merckx. Bij deze twaalf bevond zich ook René Pijnen, die in de Tour voortijdig moest afstappen. Rini Wagtmans en Jaak Frijters eindig den in het peloton, dat bijna negentien minuten achterstand op Gimondi had. De uitslag van de eerste etappe was: t. Gimondi (It.) 228 1cm in 5 uur 31 min. 08 sec. (met tljdvergoeding: 5.30.58), 2. Zandegu (It.) 5.31.52 )met tijdv. 5.31.47), 3. Van Katwijk (Ned.), 4. Merckx (Belg.), 5. De Vlaemlnck (Belg.), 6. Pijnen (Ned.). 7. Perm (Fr.), 3. Van Looy (Belg.), 9, Stevens (Belg.), iO Dalla Bona (It.) allen z.t. als Zandegu, 34. Hlddinga (Ned.) 5.47.03, 35. Gulmard (Fr.) 5.50.29, 48. Frijters (Ned.) z.t., 42. Wagtmans (Ned.) z.t en vervolgens het peloton ln de z.t. als Gul- BETOGINGEN MOGELIJK VERBODEN LONDEN (AFP) De in Noord-Ier- land gelegerde Britse troepen zijn in staat van alarm gebracht om een eventuele verslechtering in de toestand het hoofd te kunnen bieden. Naar officieel is mc gedeeld staan de militaire autoriteiten nauw contact met de politie van 1 onrustige Noord-Ierland. In een bekendmaking van het Britse leger in Noord-Ierland is gezegd dat tot nog toe geen Britse militairen zijn onge zet. Ook het afgelopen weekeinde waren zij in staat van paraadheid om in geval HSV-i-FEIJENOORD PUBLIEK NAM GEEN GENOEGEN MET ZWAK SPEL HAMBURG Feijenoord heeft gister avond in Hamburg een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Bundesligaclub HSV met 21 verloren. Bij de rust de stand nog gelijk: 11. Er waren 8.500 toeschouwers. Feijenoord heeft de beste kansen een overwinning gehad. In de 28ste nuut liepen de Rotterdammers een ach terstand op na een doelpunt Poetzschke, maar Kindvall maakte in de 40sle minuut gelijk. Kindvall en Hasil, met doelman Trevtel de beste Feijenoor- ders, kregen in de tweede helft nog kan sen, maar vooral de Oostenrijker, die in de eerste helft al tegen de lat had ge schoten, had weinig geluk. De beslissing viel zeven minuten vóór tijd, toen „Bubi" Hoenig na een solo van 12 m raak schoot Het optreden van zowel de Hamburger Sportverein als Feijenoord bleef duide lijk onder de verwachtingen van publiek. De toeschouwers maakten hun ongenoegen over het zwakke spel ken baar met veel fluitconcerten en hieven spreekkoren aan waarin de spelers werd verzocht te stoppen. SNEEK Op de derde dag van d« Sneekweek waaide de wind uit alle rich tingen. De banen werden vier keer ver anderd, maar toch gebeurde het dat enige klassen zowel voor de wind startten als finishten. In de middag werd de wind echter gunstiger, waardoor er toch nog actie ontstond. De eerste race van de returnontmoe ting tussen de Hollandse en Friese regen boogzeilers eindigde weer in een ruime overwinning voor de Hollanders. Bouw van Wijk nam resoluut de leiding er bleek niet meer in te halen. Wel eindig de De Wilde achter Van Wijk als tweede, maar de volgende plaatsen waren voor Hollanders: De Goederen, Metzelaar en Hofland, terwijl de Friezen Reuve- Eusebio wil maar vijf ton LISSABON Eusebio, Portugals stervoetballer, heeft Benfica een laatste voorstel gedaan in de onder handelingen voor een nieuw contract. Hij vraagt een bedrag van vier mil joen escudos, ongeveer 498.000 gul den. Het oorspronkelijke voorstel van Eusebio luidde, dat hij zijn con tract wilde vernieuwen tegen een bedrag van vijf miljoen escudos voor de periode van drie jaar, plus 10 van het bedrag dat Benfica ontvangt voor het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden tegen buitenlandse teams, een maandsalaris van 9.000 es cudos ongeveer 1000 gulden), een bonusuitkering en alle belasting voor rekening van Benfica. Het bestuur 'van Benfica deelde daarop mee dat het aan deze eisen niet kon voldoen en bood hem 3}/z miljoen escudos en geen aandeel in de ontvangsten voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden. Eu sebio heeft gisteren gezegd, dat hij later deze week naar Lourenco Mar ques, zijn geboorteplaats in Mozam bique, wil gaan voor familiebezoek en om enige privé-zaken af te han delen. Ondertussen zet Eusebio zijn trai ning bij Benfica voort. De club heeft hem daartoe toestemming verleend tot overeenstemming is bereikt over een nieuw contract of tot hij een con tract krijgt bij een andere dub. In Lissabon beschouwt men 'dit als een aanwijzing, 'dat rowel Eusebio als Benfica nog hopen met elkaar tot overeenstemming te komen. kamp, De Vries en Jager de achterhoede vormden. In de vrijheidsklasse werd Rienk Al- berda met een ruime voorsprong eerst< voor Cees Haas, die de beste uitzichten op de hoofdprijs heeft. Dc uitslagen van gisteren zijn: 86 m2 Al: 8. A. J. Helder, 2. J. Helder. Schakel: 1. n, 2. Amsterdam. Vrijheid: 1. Alberda, la, 2. Wester. ü6 m2 2. Eggink. Spanker: 1. Grieset, 2. Vlught. Vaurlen: 1. Dekker. 2. Ott. Finnjol- len: 1. De Vries, 2. Gros. Regenboog team wedstrijd: 1. Van Wijk, 2. De Wilde, 3. De Goederen. 4. Holland 234 pnt., 2. Friesland 13 pot Resultaten koersen in Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de giste ren in Hilversum gehouden koersen zijn: Irma Bultenzorgprljs over COOO meter (eer ste afdeling) 1. Hendrik <J. P. de Graaf) km- tijd 1.28.5; 2. Hullabaloo: 3. Hannibal Spencer. Toto: wlnn. 00.50; pl. 3.90, 0.40, 8.70; koppel 11,80: COV. 3.70; trio 34640. Iris Buit enzorgp rijs over 8500 meter (eerste afdeling) a. Ingrid Hannover <J. R. de Boer) Entry Volann-pr(js over 2000 nieter: 8. Christlaan de Wet (L. Schoonhoven) 1.20.2; Toto: wlnn. 3,30; pl. 1,50, 8,50. 8.90; koppel Toto: wlnn. uy Hanoverprijs r:^b GIna Narclso (T. L. Oudshoorii) 3. Francisco. Toto: wlnn. 2.20: pi. 1.70. 2.—; koppel S.aO; Toto: wlnn. 13.—; pl. 2.30, tt.70, 7.40; koppel 7.— cov. 3.90; trio 1817.50. lUustre Mac-prijs over 2400 meter: 8. Go My Dear (J. de Leeuw) a.26.6; 2. Flera Hanover P; 3. Flra Beerona. Toto: wlnn. 540; pl. 2.30. 8,90; koppel 9.50; Totailsatoromzet: 252.005,50. Tennisser Gulyas Ie vriendelijk HAMBURG De Australische prof Roy Emerson heeft gisteren, op de twee de dag van de internationale open IVest duitse tenniskampioenschappen in Ham burg de 37-jarige Hongaarse amateur Istvan Gulyas met moeite verslagen. Emerson won met 7—5, 68, 26, 7—5, 75, mede dank zU een vriendelijk ge baar van de Hongaar die- in de vijfde set een lijnrechter in zijn eigen nadeel corrigeerde. Behalve Emerson bereikten Tony Roche, Marty Riessen, Wilhelm Bungert, Harald Elsenbrolch en Ingo Budlng de achtste finales. Tom Okker plaatste zich maandag reeds bij de laatste zestien. Okker bereikte met Rlessen de tweede ronde van het herendubbelspel door de Oostenrijkse kampioen Herdy en 6e Zwitser Werrod to twee seta «6-*, «P nood te worden gebruikt ter be scherming van vitale instellingen. Het Noordierse kabinet vergaderde gis teren voor de derde maal in drie dagen eventuele maatregelen te bespreken ter handhaving van de orde. Na afloop wilden de ministers niets zeggen. Men houdt in Belfast rekening met de mogelijkheid dat de autoriteiten marsen andere betogingen die volgende week zullen worden gehouden, worden verbo- In Belfast was het overigens gister avond rustig in de omgeving van Dis- raelistraat waar groepen jongeren zich voor de vierde achtereenvolgende avond verzamelden. (Van onze correspondent) VENLO Op diverse plaatsen ii Midden-Limburg zijn tijdens het afge lopen weekend valse bankbiljetten gedoken. In Weert werd een zestal keiiers opgelicht met bedrieglijke kopie en van echte Duitse vijftig-Markbiljetten. Het bedrog kwam in beide plaatsen pas aan het licht toen de winkeliers naar de banken gingen om het vreemde geld om te wisselen. Inmiddels is al komen vast te staan dat de valse bankbiljetten door een Duitssprekende vijftiger zijn uitgegeven in licht kostuum en met een strooien zomerhoedje op. De man wijzig de overigens hier en daar zijn voor komen door eenvoudige trucs als het af zetten van hoed of bril en het al dan niet dragen van een jas. TEL AVIV (AP) Premier Golda Meir van Israël heeft beloofd dat „wanneer de tjjd komt voor vrede, niemand ook maar een voet grond zal opgeven die nodig is om Israël te verzekeren van veilige grenzen". Zij sprak op een besloten zit ting van de conventie van twee dagen van de aan het bewind zijnde arbeiders partij. kort nadat er een woordenwisse ling had plaatsgehad tussen de minister van Buitenlandse Zaken, Abba Eban en volgelingen van de minister van Defen sie, Mosje Dajan. „Niettegenstaande meningsverschillen over de toekomstige kaart van Israël, zullen wij elke centimeter land meten om de grens vast te stellen die werkelijk een leven in vrede zal verzekeren" aldus In het laatste stadium van de conven- Woordenstrijd tussen duiven en „haviken tie brak een heftige woordenwisseling uit tussen de „duiven" en de „haviken", tussen Abba Eban en Sjimon Peres, vice- secretaris-generaal van de partij en een toegewijd volgeling van Mosje Dajan. Het ging om de inhoud van het ver- kiezingsprogram van de partij, een om streden document waarin beloofd wordt, dat Israël de Arabische wereld en de uit spraken van de Verenigde Naties inzake het Midden-Oosten zal blijven trotseren. Het program probeert een compromis tot stand te brengen tussen het gematig de standpunt van Abba Eban (op vredes besprekingen wachten alvorens de gren zen vast te stellen) en dat van Dajan (strategische veiligheidsgrenzen vast stellen). I Dajan is voorstander van het behou-| den van de Gaza-strook, de hoogten vanl Gola en een verbinding met de straal I van Tiran aan de Rode Zee. Het is overigens niet gekomen tot eenl afscheiding van de groep-Dajan. Bemanning Deens vliegtuig vrij KARTOEM (Reuter) De Soedanese autoriteiten hebben de bemanning van het sedert zondag vastgehouden Deense vliegtuig vrijgelaten. Het toestel zelf is nog niet vrijgegeven. De tachtig passa giers kregen gisteren toestemming het land te verlaten. De Soedanezen hadden het toestel vastgehouden, omdat het op weg zou zijn naar Israël. Volgens de Deense luchtchartermaatschappij was de DC6-B echter op weg naar Nicosia en Kopenhagen. Daar vindt u een fijne ruime zaak, waar het gezellig winkelen is. Waar u keuze kunt maken uit de vele honderden Jamin lekkernij en-voor-weinig-geld. Kom eens kijken, kiezen, kopen bij die nieuwe Jamin. U wordt er plezierig en snel geholpen. Bovendiende komende weken heeft de opening een èxtra feestelijk tintje. 250 gram ROOMBOTERKOEKJES. Met échte roomboter 250 gram ENGELSE SNIJCARAMELS. Daar blijven ze van eten. Maar wat hindert dat? ,78c 250 gram COCKTAIL, met luxe gevulde hopjes, diverse chocoladf- en hazelnootcaramels verschillende soorten toffees en nog veel meer. En dat alles voor maar reent En voor ieder kind dat met mamma meekomt een lekkere verrassing. Niet te geloven voor die prijs feesxaanbieding tot en met zaterdag 9 augustus in onze winkel aan de Hoge Woerd 16: 150 gram van tSTvoor bij besteding van tenminste 1,50. Superprise coupons Een nieuw systeem, om de eerste 6 weken na de opening nog voordeliger te kunnen kopen bij Jamin. Vraag een coupon

Leidse Courant | 1969 | | pagina 8