„OF JE SMEZERS NU 4 OF 5 KEER EEN BEKEURING GEEFT ZE BLIJVEN TERUGKOMEN INSTELLING ONDERZOEK LEIDSE WOONBEHOEFTEN Pendelbusdienst voor parkeerders Opzichter Houwaart, die 53 jaar in de Noordwijkse duinen doorbracht: Jeugd van Sassenheim ving heel weinig vis Adviescommissie voor huisvestingszaken BIOSCOPEN Enquetering woonwensen en huisvesting bejaarden MARKTEN fi WOBHSDAG 6 AUGUSTUS 1-909 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 AUGUSTUS 196 (Van onze medewerkster) NOORD WIJK De meeste Noordwijkers kennen hem wel, opzichter Houwaart. Hij was altijd een vertrouwde verschijning in de duinen. In zijn groene pak met een zelfde kleur jagershoed op fietste hij over de paden of liep hij met zijn verrekijker door het hoge helmgras. Tot donderdag. Hij heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Na drie-en-vijftig jaar van zijn leven in de duinen te hebben door gebracht nam hij afscheid van Staatsbosbeheer. Het knusse huisje in de duinen, waarin hij dertig jaar heeft gewoond moet hij binnenkort gaan verlaten om weer in zijn geboortedorp te gaan wonen. Op een warme romeravond zochten we hem op in zjjn hui». Echt een huis voor een natuurliefhebber. De tuin aan de achterkant grenst direct aan de duinen. Het pad van de grote voortuin gaat naar een door weiland en bollenvelden be grensde Duinweg. Het huis staat enkele kilometer» van Noordwijks bebouwde kom verwijderd. Auto's komen vrijwel niet voorbij, je hoort alleen het gefluit van de vogels, om het half uur een „koekkoek" van de klok en af en toe een schot. „Eendejagers'verklaart de C. Houwaart kort. Hij is geen groot ver teller, daarvoor had hij mij van te voren gewaarschuwd. Met een zachte stem vertelt hg zijn verhaal. Hoe hij als zoon van een bekende jachtopziener werd geboren in de Noord wijk se Hoofdstraat. Twaalf jaar ..Nauwelijks twaalf jaren oud. in 1914, ben ik in het duin begonnen. Als plant - jongen." Hg is wat verbaasd als ik hem vraag wat dat precies inhoudt. „Nou, dennetjes aanplanten. Je ging met een planter mee. als hulpje. Je had een denneijzer. En een emmer met een dennetje en water. De planter groef een gat en dan zette je de den erin. Hg zette een denneijzer aan de ene kant van de boom. Een beetje wrikken. Ik aan de andere kant. Dan kreeg die boom lucht, begrijp je. Tot 1920 heb ik achter elkaar in het duin gezeten. Jammer genoeg werd dat jaar mijn dienstverband verbroken. Ik kon alleen 's winters in de duinen wer ken. Omdat m'n kameraden voeren ben ik ook nog op de haringvisserij geweest. Verder zat ik in het veld, bollen rooien. In '37 kwam ik weer voor vast in dienst van Staatsbosbeheer. Nog steeds onder dezelfde baas, F. A. Rus. Zomers be werkten we de grond, 's winters plant ten we en in het voorjaar moesten we verspenen." Een leven dat wel heel sterk door de seizoenen werd bepaald. Ook de crisis heeft zijn stempel gedrukt op het leven van de opzichter. ..Ik weet nog dat ik m '39 130 jongens onder mijn hoede had. Jeugdwerklozen. Ze kregen een zak geld van 2 k 3 gulden per week. Oorlog In de oorlog waren er natuurlijk geen jongens meer. Het was toen erg leeg hier. Verschrikkelijk kaal. Veel bomen waren verbrand, die moesten we alle maal opruimen. In de laatste honger winter werden de stronken als brand hout voor gaarkeukens gebruikt." Als hij over zijn bos praat, is het alsof hij het over zijn kinderen heeft: „Het bos aan de oorlogsweg ging kwijnen. We moesten het toen „verplegen." Dat houdt in dat we alle twijfelgeval len er tussenuit halen. Zo bleven alleen de oergezonde bomen over. Dat doen we ook als er te veel bomen zijn. De bomen met gespleten top gaan eruit bomen die op minder dan 80 cm elkaar staan worden ook „gedund." Behalve opzichter van Staatsbosbeheer is de heer Houwaart ook onbezoldigd jachtopzichter en ambtenaar van meentedienst. Hg heeft de bevoegdheid om mensen die in overtreding zgn te bekeuren. Dat houdt in dat die mensen voor een bepaalde tijd niet in de duinen mogen komen. Smezers Zijn er veel overtreders in de duinen? „Nou, ik heb nooit veel moeilijkheden gehad. Ik ben geen liefhebber van schreeuwen. Als ik er zeker van ben dat iemand regelmatig overtredingen be gaat, ga ik naar hem toe. Meestal be grijpen ze het dan wel. Dan zien ze het wel in. Wat ik nare mensen vind zijn, dat m Noordwijks „smezers" wordt genoemd. Gluurders. Je kan ze vier of vijf keer een bekeuring geven omdat ze de mensen lastig vallen. Ze blijven te rugkomen. Dan heb ik nog liever met stropers te doen. Dat is tenminste nog Ik zag eens een stelletje „langharigen" steeds maar op hun brommers rondjes rjjden. Ik vroeg toen: „Vinden jullie het hier nou zo mooi dat je komt?" Ze zeiden van ja. „Nou dan kan je me helpen om het zo te houden. Daar hoef je niets voor te doen. Niet eens rondjes draaien op je brommer." Dat begrepen ze best. Nee. ik heb nooit malheur gehad. Ook de ruiters kunnen wel eens ont- deugend zijn. Maar de ruiters die zich voortdurend niet aan de paden houden zijn altijd dezelfde." SASSENHEIM Gisteren stonden de aktiviteiten van de jeugdrecreatie in 't teken van de hengelsport, 's Morgens gooiden 21 meisjes en jongens tot 9 jr. hun dobbertje uit in de vijver van de Charbonlaan. Maar de warmte verdreef de vis blijkbaar naar de diepte, want de jeugd kreeg hoegenaamd geen beet. Alleen Renée Endlich ving een visje van 8% cm en verdiende daarmee de hoofdprijs. De vijf andere prijzen wer den onder de deelnemers verloot. Niet temin was het een gezellige morgen. s Middags ging de jeugd boven de 9 jaar in de Ringvaart bij het viaduct tegenover „de Leeghwater" hun geluk beproeven. Hier waren 42 deelnemers, meisje» en jongens verdeeld over een groep van 9 tot 12 jaar en een groep van 12 tot 16 jaar. Van de zijde der ouders was er veel belangstelling. Bij de groep van 9 tot 12 jaar was Frans Johan Duyn nummer één met 5 stuks, tweede was Lourens de Haas met 3 stuks en derde Tony Knegt met 2 stuks. De grootste witvis van 19 cm had Fred v. d. Wees, gevolgd door Lourens de Haas met een exemplaar van 18 cm, terwijl Tony Knegt ook een visje van 18 cm verschalkte. Bij de groep van 12 tot 16 jaar was André Kuipers de eerste met 13 stuks. Gabrie Gressie tweede met 6 stuks en Gerard Turk derde met 5 stuks. De grootste witvis had Gert Vos met 29 cm. gevolgd door Hans Ravensbergen met 24 cm en derde was Lou Endlich met 22 cm. Zoals dat voor echte sport vissers betaamt werd de frisse dronk gekoeld in de Ringvaart. BURGERLIJKE STAND LEIDSCHENDAM Geboren Carlo J„ z.v. B. A. T. Bol en W. T. de Wit; Andreas N. J., z.v. W. C. Loomans en M. J. van der Salm; Folkert R., z.v. R. L. Kuyper en H. A. Schoonhoven; Caro line M. P., d.v. W. A. J. Zandvliet en F. M. J. Leuwener; Margaretha J. M., d.v. H. J. Strijk en G. A. Hoogervorst; Maria J-, d.v. L. Jacobs en J. H. Gra- vesteflni Gerben W„ z.v. J- W. Hetjdt en Y. D. Hoogstraten. Ondertrouwd; Auguatinus P. C. Wage- makers te Tilburg en Anna W. Mooij- man; Jan H. Adriaansen te Voorburg en Lya A. Mulder. Getrouwd: Hubert us J. van Bohemen en Agatha T. M. van den Nouweland; Cor nell» N. Hoogervorst te Oegstgeest en Antoni" J. M. van Heiningen; Francis- ens J. Oom» te Den Haag en Ingrid E. Hefleat Diploma-zwemmen in Hilleoom HILLEGOM. Gisteravond slaagden de navolgenden jongens en meisjes voor het zwemdiploma van de KNZB. Diploma A meisjes: Annemarie van Leeuwen, Marion Elderbroek, Pauline Verbeek. Jolanda Evers. Margo Thiers. Cora Blokker, Nancy de Bruin, Hette de Boer, Anja van Bourgondiën, Chris- ta de Gier, Anja de Groot, Yvonne Bal kenende, Karin Huisman, Annemarie v. Dijk, Lenneke Hoogerwerf, José Neder- stigt, Anneke Lommers, Majo Seysener, Wilma Lommerse, Louise van der Lin- Gitta van Haaster, José Grimbergen en Edith de Gier. Diploma A jongens: Gerard van der Zwet, Jack Romijn, Jan Sailer, Fred Geerlings, Peter Hageman, Hans Nijman, Robert Houtzager, Erik Pos. Lous de Vries, Piet van der Zwet. Nico van der Plas. Gijs Hoogkamer. Hans Boll, Rudy Houtzager. Arno Warmerdam, Martin Blokker. Frank Seegers. Wim Pompert. Maarten Bakker. John Schoor), Wim Munnik. Wim Verleur. Eddv Galjaard, Simon Woerlee. Henk Duwel, Jan van der Zwet. Jan Hoogervorst. Edwin van der Linden. Nico Wassenaar. Henk Mink. Jan Zethof. Peter Mink en Carel Hent. Diploma B meisjes: Marieke Baartman. Desirée Zglstra. Lia Warmerdam, Jose phine Wevers, Vera Zuyderduin. Shirley de Vries, Willeke Kempkes, Karin Vast binder. Anja van de Vis en Lieke Lange- laan. Diploma B jongens: Leendert Keyzer, Aart Broekhuizen, John Rozendaal, Gert j Segers, Ton van der Putten, Louis van I de Vos. Pim de Boer, Jan Westeyn, Eddy Smit». BURGERLIJKE STAND VALKENBURG. Geboren: Charlotte j Frédérique, d.v. D. Vries en N. M. j Verschoor; Johanna Christina, d.v. A. Peursem en A. J. de Mooij; Tjeerd, z.v. G. L. van der Water en A. van der Meij; i Franc isnw Gerard us, z.v. Q. H. W. Duin dam en M. E. Hoppezak Gehuwd: G. J. Vishnu da tt, 22 jaar. te Leiden en C. W. Rfuisch, 21 jearj A. Kromhout, V< jaar, 1» Rgnsburg »n U der Nag-eï, Jaar. LEIDEN De studiecommissie inzake huisvestingsvraagstukken ingesteld op 10 dec. 1964). die tot taak had aan B. en W. adviezen uit te brengen over de algemene beleidslijnen voor een doel matige woonruimteverdeling en het daarbij in studie nemen van de bestaande normen en van de eventuele wenselijk heid tot wijziging van deze normen, heeft aldus B. en W. in ruime mate aan haar opdracht voldaan. Daarmede is tevens de opdracht voltooid. Dit betekent, dat de commissie thans kan worden opge- Omdat het huisveslingsvraagstuk in Leiden een bijzonder gecompliceerde aangelegenheid is, willen B. en W. een commissie van advies in het leven roe pen voor aangelegenheden betreffende de algemene beleidsaspecten van dit vraagstuk Deze commissie krijgt dan als voorzitter een lid van het college en telt verder vijf uit de raad te benoemen leden en drie niet-raadsleden, van wie een ver tegenwoordiger uit de kring van de be jaardenzorg, een vertegenwoordiger uit de kring van de jongeren en een lid van de Huisvesting8commis»ie. Voor de instelling van deze commissie hebben B. en W. een verordening laten ontwerpen. Bestuursleden Burgerijfonds LEIDEN. Op aanbeveling van b. en w. wordt de raad van Leiden voorgesteld te benoemen als bestuursleden van de Stichting Burgerijfonds de heren mr. H. A. C. Branderhorst, J. C. van Eek, prof. dr. J. Goslings, G. Groen en ir. H. A. Meyer. Pastoorswisseling in Hillegom HILLEGOM. Zaterdag a.s. zal tijdens de Eucharistieviering van 19.00 uur de presentatie-installatie plaats hebben van de heer Th. J. Hilhorst als pastoor van de Sint-Jozefparochie te Hillegom. Deze kerkelijke plechtigheid zal tegelijk het afscheid inhouden van pastoor J. M. Dunselman. Na afloop zal men in het jeugdhuis achter de kerk in de gelegen heid worden gesteld nader met de nieu we pastoor kennis te maken en van pastoor Dunselman afscheid te nemen. Bridge-marathon in Katwijk/Zee KATWIJK Op 15 en 16 augustus a.s. wordt voor de vele bridge-liefhebbers een wel "zeer speciaal evenement verzorgd, t.w. een „bridge-marathon". Aanvang 15 augustus 20.00 uur tot ca. 13.00 uur op 16 augustus. Tijdens de drives wordt 'n late lunch en 'n vroeg ontbijt geser veerd, terwijl er tevens gelegenheid is tot zwemmen in het overdekt zwembad „Miereweide" of tot het maken van een duinwandeling. Inschrijving door over making van f 35.— t.n.v. A. den Hoed, Katwijk, giro 57.41.38 of t.n.v. A. de Ruiter, Katwijk, giro 39.37.91. Er wordt o.a. deelgenomen door de heer Kreyns, wereldkampioen, en Van der Werf, Den Haag, en vele andere prominente spelers. Inventarisatie van „De Camp" LEIDEN Voor 11.200 gulden wil de heer H. D. van Weizen. makelaar te Oegstgeest voor de gemeente Leiden een inventarisatie annex taxatie maken van de in het saneringsgebied „De Camp" aanwezige onroerende goederen, dit ter voorbereiding van de sanering. Omdat deze uitgave (incl. BTW) in aan merking komt voor de z.g. 80 pct.-bij- drage in de kosten van verwerving in saneringsgebieden, komt slechts een klein gedeelte van deze kosten ten laste van de gemeente. Dit delen B. en W. aan de raad mede. De raad der gemeente Leiden komt op maandag 18 augustus om twee uur des middags bijeen. Eventueel zal de vergadering 's avonds om half acht wor den voortgezet. De agenda vermeldt 36 preadviesen en voorstellen. Motor in de brand LEIDSCHENDAM De 20ijarige F. A. N. H. uit Sassenheim kreeg gisteren de schrik van zijn leven toen hij bij het aantrappen de vlammen uit zijn zware motor zag komen. De politie en de brandweer waren spoedig ter plaatse, maar konden niet verhinderen dat de motor geheel uitbrandde. Het bleek, dat de man eerder op de avond een aanrg- ding had gehad waardoor waarschijnlijk de elektrische installatie defect was ge- Camera: Half a sixpence a.l. Dagelijks: 2.30 ook zondag. Iedere avond: De wet van het west« 7.00 en 9.15 uur 14 jr. Nachtvoorstelling: 23.30 uur De l'Amour 18 jaar. Lido: Mammie, wat deed jij nou in oorlog? 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor; Ga je weg of ik neem je weg a Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Samen uit. samen thuis. a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur TriauonThe Sound of music, a.l. Dagelijks: 2 en 8 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rpx: Topfotomodel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtv.: Strijd tegen ontucht. 18 jt 23.30 uur. LEIDEN B en W. achten het noodzakelijk een enquetering te doen plaatsvinden op het gebied van woonwensen in Leiden, vooral met 't oog op de doorstroming en huisvesting van de bejaarde in1 een onderzoek ten aanzien van de huisvesting van de bejaarde in woners. Het college heeft dit aan de raad medegedeeld. De oplossing van de woningnood hi Leiden is volgens b. en w. direct afhan kelijk van het bereiken ven een zo hoog mogelijk doorstronüngseffect. Een on derzoek naar het te verwachten door stromingsproces, waarbij de Leidse wo ningvoorraad is betrokken, is daarom van veel betekenis. Ook vinden b. en w. liet van belang, dat het Leidse bouwpro gramma voor de komende jaren vol doende aantrekkelijk zal zijn voor be vordering van de vestiging van onder j meer ook personen uit middelbare en hogere welstandsklassen. Zowel de in Leiden wonende potentiële doorstromers als degenen die zich hier willen vestigen zullen nu uiteraard aan 'n te betrekken anderewoning in Leiden bepaalde eisen stellen. Vandaar de nood- zakelijk geachte enquete (grootte van de I te betrekken andere woning, woning- type, accommodatie, situering). De N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge- I meenten, die eveneens een nader inzicht I zou willen hebben in de Leidse woon- I behoeften, wil In dit onderzoek partici- i peren en 50 pet. van de kosten (in to- taal 75.000 gulden) na aftrek aange- I vraagde rijkssubsidie voor haar reke ning nemen. in buurgemeenten (en niet eerder in Lei den hebben gewoond); b. een aantal gezinshoofden, die ge durende de laatste jaren Leiden hebben verlaten door verhuizing naar een buur gemeente. Daarbij is het van belang te vernemen in hoeverre de vestiging in de betreffen de gemeente verband houdt met het feit dat de woonverlangens van de betrok kenen in Leiden niet waren te realiseren. Met de gegevens, welke deze enquete op levert, kan bij de woningbouw in Leiden in de voor ons liggende periode eveneens rekening worden gehouden. B. en w. hebben zich inmiddels terzake gewend tot b. en w. van de gemeenten Leider dorp. Oegstgeest, Voorschoten en Zoeter- woude, waar het aanvullende onderzoek zou kunnen plaatshebben. In verband met de voorbereiding voor de uitvoering van het bestemmingsplan Leiden-Merenwijk Is de N.V. v.h. Neder landse Stichting voor Statistiek bereid gevonden het vorengenoemde onderzoek in het komende najaar te verrichten. Het rapport omtrent de uitkomsten van de enquetering kan in 1970 worden ver wacht. onderzoek inrichting Enquetering In de eerste plaats is het gewenst, dat een enquete plaatsvindt inzake de be reidheid van de Leidenaren om van wo ning te veranderen. Dit onderzoek kan worden gebaseerd op een representa tieve steekproef, omvattende 1200 wonin gen, welke wordt samengesteld op basis van de beschikbare inventarisatie van ge gevens omtrent de Leidse woningvoor raad. Bedoelde inven.V, isatie wordt op gebouwd om een inzic-nt te geven in o. in. het aantal woningen in Leiden, het type van deze woningen, de ouderdom, de kwaliteit, de huurwaarde /h de eigen domsverhoudingen. Met de in de steek proef begrepen hoofden van huishoudin gen zullen vraaggesprekken worden ge voerd. Het gehanteerde vragenformulier zal erop gericht zijn om: a. inzicht te verkrijgen in de mate van tevrede\heid met de huidige woning; b. indien men inderdaad wenst te ver huizen na te gaan welk type woning men, gelet op 4e financiële mogelijkhe den van iedere betrokkene, verlangt wat betreft o.a. grootte, Indeling, accommo datie en ligging. Enquetering in buurgemeenten Voorts willen b. en w. een aanvullend onderzoek doen uitvoeren bij s, een aantal in Leiden werkzame ge-1 «fle fcMi hébben gereetjgd' Het onderzoek ten aanzien van de huisvestingssituatie van de bejaarde in woners valt ten dele samen niet de hier voor vermelde enquetering' betreffende de woonwensen. In verband hiermede zal onder de ongeveer 1200 te ènqueteren Leidse huishoudingen een voldoende groot en representatief aantal personen worden opgenomen, die behoren tot de categorie van de bejaarden. Daarbjj zul len de daarvoor in aanmerking komen de, aan de levensomstandigheden van de bejaarden aangepaste vormen van huisvesting in de enquetering worden betrokken. Vervolgens is een onderzoek noodza kelijk inzake de medische aspecten (ge zondheidstoestand en contacten niet de buitenwereld», waarbij aansluiting kan worden gevonden bij de evenbedoelde gegevens. Het laatstbedoelde onderzoek. Oud-sradgenote werd met de voorbereiding waarvan is begon nen, zal moeten worden verricht door in het bijzonder op dat gebied deskundigen (de gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst en/of het maatschappe lijk werk). Naar aanleiding van een door leden van de socialistisohe raadsfractie inge diend voorstel (begroting 1969) delen b. en w. mede, dat volgens voorlopige ra mingen de benodigde hoeveelheid zelf standige bejaardenwoningen voor 1970 ca. 4400 en voor 1980 ongeveer 5700 zal bedragen. In Leiden zijn 306 speciaal voor be-1 jaarden gebouwde woningen aanwezig, waarvan 168 eigendom zijn van wo ningbouwcorporaties. Ten aanzien van het woningprobleem van de bejaarden j kan nieuwbouw slechts in beperkte mate soelaas bieden. Ook aankoop van parti culiere huizen kan alleen op beperkte schaal plaatsvinden. Daarom zal bijzon dere aandacht moeten worden besteed aan het bestaande woningbezit van de woningbouwcorporaties, aldus b. en w. Met gel.ruikmaking van de in opbouw zijnde woninginventarisatie, t.a.v. zowel de bij de woningbouwcorporaties aan wezige woningen, die speciaal voor be- j jaart'^i geschikt zijn te achten als van J die, welke voor bewoning door bejaar- i den geschikt zijn te maken, wordt na-1 gegaan of thans al dan niet bewoning door oudere personen plaatsvindt. I Bouwrijp maken grond Elisabeth LEIDERDORP Op 15 augustus zal, 1 zoals w(j reeds eerder berichtten, de eerste paal worden geslagen voor het nieuwe St.-Elisabeth-ziekenhuis in Lei derdorp. Het terrein moest evenwel nog bouwrijp gemaakt worden. Vooruit lopend op de goedkeuring van de ge meenteraad heeft de directeur van de gemeentebedrijven namens het college van b. en w. inmiddels eer onderhandse aanbesteding gehouden en de werkzaam heden gegund. Twee Leidse meisjes met hersenschudding na val van bromfiets LEIDEN Een 22-jarige berijdster van een bromfiets kwam gisteravond omstreeks 8 uur op 't kruispunt Noord einde/Rapenburg dermate ernstig met een motorrijder in aanraking, dat zij daardoor kwam te vallen en er hersen schudding aan overhield. Met een zie kenauto werd zij daarop naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Een unr later raasde een 18-jarig meisje met haar bromfiets zó hard over het Stationsplein, dat zij een voetganger op het zebrapad te laat opmerkte, het geen tot gevolg had, dat zij slipte en met een smak op het wegdek terecht kwam. Ook zij liep daardoor een her senschudding op. Met oog op Sinterklaasdrukte pi rovinciaal oversre LEIDEN. Een oud-stadgenote, mej. gekozen tot Provinciale Overste van de is tijden» de laatste kapittel-vergadering M. J. van der Sanden (zuster Virginia) congregatie der zusters "Franciscanessen van Aerdenhout. Haar verkiezing houdt in, dat zij het hoofd is geworden van de Congregatie in Nederland. De congrega tie der zusters is internationaal. In vele landen heeft deze congregatie moeder huizen. In Nederland is de congregatie werkzaam op het gebied van onderwijs, ziekenhuizen, bejaardenzorg, maatschap pelijk werk- en gezinszorg. De Neder landse congregatie heeft ook missie» in Indonesië en Pakistan. Than» is zr. Virginia directrice van de Landbouw- huishoudschool te Wervershoof. Zij blijft deze taak nog vervullen tot oktober '69, rt J heer nieuwe functie zal aan- waarpa «f ▼aardetx LEIDEN Met het uog up de enorme drukte in de binnenstad rund het St.- Nicolaasfeest en andere feestdagen is men er van verschillende zijden over gaan denken een pendelbiisdienst te rea- liesren tussen het parkeerterrein van de Groenoordhal en de binnenstad van Lei den. Onder leiding van de Stichting K O, die in liet afgelopen seizoen hier omtrent een aantal lezingen gaf, onder wierp een groepje Leidenaren deze vraag aan een nnedrzock, waarin tot uiting kwam, dat een dergelijke ver binding moet voldoen aan de volgende uitgangspunten: een snelle verbinding naar bet hart van de stad, een grote frequentie (b.v. 5 minui en-dienst), een zeer voordelig tarief, geen concurrentie aan bestaande lijnen en de exploitatie moet gedekt zijn. Ais hart van de stad koos men de Harte- brugkerk. De Mare wordt halteplaats. De route stelt men als volgt voor: Vee marktterrein, via de nieuwe weg over het Schuttersveld, Stationsweg. Steen straat, Prinsessekade. Apothekersdijk. Stille Rijn, Mare (halte). Korte Mare, Haarlemmerweg, Veemarktterrein. Wat de frequentie betreft, zal er steeds een bus klaar moeten staan. Op de werkdagen met koopavonden moeten die rtjdan van tot 21-30 uur »n op zaterdag van 10.00 tot 18.30 uur. Om een frequentie van vijf minuten mogelijk te maken dienen 4 5 bussen te wor den ingezet. Bij de bepaling van het tarief moet wel degelijk rekening worden gehouden met de vraag of het parkeren op het Groen- oord-terrein gratis is. De kosten van een retourtje zou men moeten stellen op een kwartje, dit in verband met de tarieven van de parkeermeter. Ook zullen de bestaande lijnen geen concurrentie mogen ondervinden. De pendelbussen dienen slechts toeganke lijk te zijn voor autobezitters, wier voertuigen op het veemarktterrein ge parkeerd staan. In de omgeving van het parkeerterrein is geen groot woon gebied, waardoor geen passagiers aan de bestaande lijnen zullen worden ont trokken. De totale kosten voor het gekozen tijd vak (men denkt voorlopig enkel aan de laatste acht dagen vóór St.-Nicolaas) worden geraamd op 5000.-, die gro tendeels gedekt zullen moeten worden door de diverse middenstandszaken en grootwinkelbedrijven, die in deze week zeer zeker belang zullen hebben bij een zo groot mogelijk aanbod van klanten. Een symbolische bijdrage van de ge meente moet dat enkel sttmelwo. LISSE, ,5 augustus. Bloembollen. kele vroege tulpen zift 12 op en zift 11 12 per 100; Bellona 11-8,20: BrUliac Star 14.85-9.50; Cassini 5.85-5.25: Coi leur Cardinal 8.70-7.80; Cram. Brillian 8.95-8.60: Gen. de Wet 11.70-11.25; Gol den Brilliant 8.10-7.70; Grand Due 5.65 15.20; Joffre 19-18; Pink Beauty 16.10 15.05; Prins van Oostenrijk 9.10-8.75 Prins Carnaval 12.30-11.20; Prinses Ire- ne 15.05-12.25; Sunburst 10.90-10.f_ Christmas Marvel 20.20-14.35; dubbele vroege tulpen Bonanza 10.70-10.30 Electra 9.50-5.20; Marechal Niel 9.95^ 9.30; Red Blossom 9.90-9.60; Stockholm 7.90-6.70; Vuurbaak 10.70-9.30; Willems- oord 9.60-8.80; Darwin Hybriden: Apel doorn 9.80-5.80; Dover 6.65-5.95; Gea Eisenhower 7.60-6.55; Jewel of Spring 8.60-7.90; Oxford 6.90-5.60; Red Matador I 6.45-6.05; Spring Song 6.55-5.45; Diplo mate 7.45-5.75; Hoboken 7.10-6.30. KATWIJK A. D. RIJN, 5 augustus Groente waspeen (per kist): Al 2,60-1 3.80; A2 2.60-3.70; BI 4.00-5.90; bospeen (per bos) 31-47; andijvie 19-24; bloem-1 kool (per stuk): 6 st. per bak: I 15-28 II 15; 8 st. per bak: I 15-35; 12 at. per f bak. I 16; kroten (per kist): Al 2.80- 3,10; BI 1.00; prei; A2 38-50; B2 15: prinsessenbonen 60; rabarber 16; rode kool 15; sla (per stuk) 15-22; spinazie 3-11: spitskool 6-12; tomaten (per bak je a 6 kg) 310:, peterselie (per bos) 8- 15; krulpeterselie (per bos) 8; selderie (per bos) 6-11 Aanvoeren waspeen 68 duizend kg; bloemkool 36.:000 stuks LEIDEN. 6 augustus GROENTE: Appelen 19-41; Pruimen 1.50; Aard appelen 6-22; Andijvie 6-26; Pronk- bonen 36; Snijbonen 39-62; Stambonen 26-1.17; Tuinbonen 6-11; Kroten 11-21; - Kroten, gekookt 60; Rodekool 12-15; Spitskool 10-13; Prei 24-30; Rabarber Sinazie 10-22; Spruiten 1,35-1.45; Komkommers 18-41; Tomaten A 3.50- j 3.80; Tomaten B 3.40-3.60; Tomaten C 3.10-3.40; Uien 19-30; Meloenen 57-1.87; j- Perziken 76-1.15; Bloemkool 15-39; Sla 5-26; Bospeen 21-36; Peterselie 6-9 Selderij 6-15. EN. 6 augustus. Kaas aan-K voer 57 partijen. Notering: le kwal. 4.00-1 4.12; 2e kwal. 3.75-3.39; extra kwaL 4.66. Handel flauw. BOUW SPORTHAL KOMT NADERBIJ LEIDSCHENDAM Naar wij verne men zullen b. en w. vergunning verlenen voor de bouw van de sporthal aan Amstelweg. De betreffende stukken v< de sporthal liggen tot 17 augustus i op de secretarie ter inzage. Tot dezelfde datum kunnen eventuele bezwaren tegen de bouw worden ingebracht. De sporthal is een ontwerp van de Ned. Heide Mij. Verwacht wordt, dat de sporthal eind 1970 in gebruik genomen kan worden. Orientatieritten VVV-Katwijk KATWIJK Evenals voorgaande jaren organiseert de VVV-Katwijk (met dewerking van de Auto- en Motorclub „Voorschoten") ook dit jaar weer aantal oriëntatieritten. De ritten den gereden op vrijdagavonden en wel op 8 augustus en 29 augustus 1969. Er zal worden gereden in twee klassen, A- klasse voor geroutineerden, B-klasse voro beginners. De ritten worden gereden volgens een reglement dat aai start zal worden uitgereikt. Inschrijvingen vanaf 19.00 uur in het restaurant van de nieuwe sporthal aan de Stadhoudersdreef (nabij de Biltlaan en het Gemeentehuis). De eerste deel nemers starten om 19.30 uur. N ederlaag toernooi van Leiderdorps RCL LEIDERDORP. Als voorbereiding op de a.s. voetbalcompetitie organiseert RCL in de komende weken een neder- laagtoernooi. De winnaar krijgt de Sleu tels van Leiderdorp. Zaterdag a.s. om 16.15 uur speelt de a-selectie tegen Rgnsburgse Boys. Zaterdag 16 augustus staat er een wedstrijd op het programma tegen het Noordwijkerhoutse WSB en zaterdag 23 augustus komen de Leider dorpers in het veld tegen een combinatie van de Leidse eerste klasser UVS. Het programma van de b-selectie van RCL ziet er als volgt uit; 9 aug. Meerburg; 16 aug. MMO; 23 aug. Oegstgeest. Deze wedstrijden beginnen om 14.15 uur. LEIDERDORP. De gemeenteraad van Leiderdorp vergadert op maandag 11 augustus. Op de agenda staan de vol gende voorstellen: tot het bouwrijpma- ken van de gronden in complex XV van het gemeentelijk grondbedrijf; tot het geven van de bestemming openbare weg aan de Engelendaal; tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 van de Lager-onderwgswet 1920 ten behoeve van het bestuur van de Protest an ts-Chr. schoolvereniging te Leiderdorp; tot het beslissen op een bezwaarschrift tegen een aanschrijving tot verbetering van een aantal woningen aan de Doeslaan. Onbekende stal f2000 LEIDEN De een of andere onver laat zag kans in de periode van vrjjdag tot dinsdag j.l. uit een verlaten huis aan de Rynsburgerweg 2000.- te stelen. De politie heeft nog geen enkele aan wijzing hieromtrent.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4