JAN NIET JANSSEN: MEER OM „IK KOERS DE SPORT Renner overleden in Ronde v. Kortenhoef RACETALENT JACKIE VLIEGENDE SCHOT" ICKX VERSLOEG IN SLIJTAGESLAG ULTIMATUM VAN GEESINK AAN NJJB Oververmoeid en niet naar wereldstrijd „Toekomst"-renners bijna 2000 km Manchester United maakte indruk Fassnacht zwom twee Europese records Greyhoundtitels Wodan en Diana v. Dongen derde in G. P. Finland SPORTBIJLAGE MAANDAG 4 AUGUSTUS 1969 (Van onze sportredactie) DEN HAAG Anton Geesink heeft de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond voor een alterna tief gesteld. Hij eist een volle dig onderzoek inzake enige hem ter ore gekomen opmerkingen die Nederlandse officials te Beauvallon (Fr.) gemaakt zou den hebben en wil eerherstel. Zo niet dan trekt hij zijn promi nente judokampioenen Wim Ruska, de gebroeders Peter en Jan Snijders, Ernst Eugster en nog enige andere judoka's te rug, waardoor de Nederlandse deelneming aan de wereldkam pioenschappen in oktober te Mexico City volkomen onzeker is geworden. Reeds een aantal jaren achtereen ver blijft Anton Geesink in het vakantie- en trainingskamp te Beauvallon waar de geneugten van het Middellandse Zeegebied gecombineerd kunnen wor den met avondtrainingen, hardlopen in de bergen e.d. Dit jaar zonder zijn voornaamste wedstrijd judoka's omdat deze in Nederland te Well (L.) op kosten van de bond konden trainen. Wel echter in gezelschap van Duitse en Franse judoka's, zoals onder meer de Duitser Klaus Glahn, de grote Europese tegenstander van Wim Rus- ka. Ook waren enige Nederlandse of ficials o.a. J. Nauwelaerts d'age en J Bontje aanwezig. Volgens de Duitser Klaus Glahn zijn het deze officials geweest die verteld hebben dat de Nederlandse successen bij de Europese kampioenschappen te Oostende alléén te danken zijn ge weest aan de geheel vernieuwde trai- ningsopzet van bondscoach/trainer Jan van der Horst. Anton Geesink, die dit uiteraard van Glahn te horen kreeg, was woedend omdat hiermee zijn inbreng (jarenlange instructie aan en training van de voornaamste Nederlandse kampioenen) tot nul werd geredu ceerd. Geesink, zelf bondstrainer vóór Jan van der Horst, heeft daarom in een schrijven aan de bond zijn ulti matum gesteld: onderzoek en eerher stel, anders geen topjudoka's uit zijn Kodokan-Dojo meer in de komende wedstrijden. (Van onze sportredactie) PUTTEN Als Jan Janssen zich overgeeft aan een gewetensonderzoek blijkt dat de oorzaak van zijn terugval in prestaties voor een deel ook toe te schrijven valt aan eigen schuld, en dus niet alleen aan de virusziekte die wielerarts Rolink constateerde. Jan Janssen is door beiden aan het sukkelen geraakt en moest gisteravond Jan Janssen: „Ik ben oververmoeid ge raakt- Daardoor ook had ik te weinig weerstand toen ik die kwaal opliep- Voor een deel draag ik dus zelf de schuld aan wat er nu met me aan de hand is. Ik heb nog nooit zo'n slechte conditie gehad als dit jaar en dat komt allemaal door het winnen van de Ronde van Frankrijk vorig jaar. Ik nam ceel te veel hooi op mijn vork. Maar wat wil je- De contracten vlogen op me af. Anderen moeten bedelen om ergens binnen te komen en ik kon zo van de ene koers in de andere stappen. Dat leverde geld op, veel geld. Laat dat eens liggen als je het binnen bereik weet. Ik reed soms twee koereen op een dag, ik rende van huldiging naar huldiging, ik deed een stuk of vijf zesdaagsen en ik werkte een afschuwelijke serie contractjes op winterbanen af. Nu moet ik, met mijn ziekte, de tol betalen en ik leerde er mijn les uit- Deze winter doe ik niets, helemaal niets. Als ik eens na ga wat ik de laatste zeven jaar afgesjouwd heb in de wiel rennerij, dan zeg ik: Jan, kalm aan Boven alles „Het zal me geld kosten, maar mijn gezondheid gaat boven alles. Wat heb ik eraan om door te knalden en de centen op een hoop te vegen om ze straks, als ik stop met de sport, naai- de dokter te bren gen omdat ik een wrak ben? Mijn leeftijd gaat bij het leveren van prestaties nu ook meetellen. Ik merk het en dat is een vreemde gewaarwording. Vroeger kon ik aides spelenderwijs. Ik won ParijsNice met nog geen duizend trainingskilometere- Nu moet ik er zeker vierduizend draaien en meer moeite doen om goede uitslagen te maken- Dat zijn de jaren die aan je knagen. Ik ben nu 29 jaar en dat is niet eens zo oud. Maar toch krijg ik het lastig en dat komt misschien ook wel doordat ik al met eenëntwintig jaar in het zware het moeilijke besluit nemen om te bedanken voor de ploeg voor het wereldkampioenschap. Vorig jaar om deze tijd was hij nog de uitzinnig bejubelde Tourwinnaar, nu is hij voor het pu bliek een geknakte vedette van wie maar moet worden afgewacht of hij er bovenop komt. In zijn met veel hout bewerkte bungalow „Mon Repos" in Putten (met een papiertje op de voor- AA deur: „Geen petjes, shirtjes en foto's") over peinst Jan Janssen dat het legioen soms gemeen hard kan zijn in het oordeel en haalt dan scherp uit: „Wie denkt, dat ik een versleten man ben, vergist zich". Jan Janssen voelt zich geen kam pioen op zijn retour, al stelt hij wel duidelijk vast, dat het vorderen van zijn leeftijd er het koersen niet gemakkelijker op maakt. KORTENHOEF De amateurronde van Kortenhoef is zaterdag geëindigd in een drama door het overlijden tjjdens de koers van de Rijnsburgse wielrenner, lid van de Leidse Swift-combinatie, Cees Scliylf. Schijff meldde zich tijdens de wed strijd met klachten over ademnood bij zijn vrouw, die langs het parcours aanwezig was. Nauwelijks had hij ge vraagd of men hem vast wilde houden „Ik geloof, dat ik van mijn fiets ga vallen" of hij raakte buiten bewust zijn. EHBO'ers schoten direct toe en begonnen massage en kunstmatige ademhaling toe te passen. Ook een arts was spoedig ter plaatse en diende zuurstof toe. Medische hulp mocht evenwel niet meer baten. Nog op het parcours werd de dood geconstateerd. Als vermoedelijke doodsoorzaak werd hartverlamming opgegeven. De dood van Cees Schijff heeft grote ontsteltenis veroorzaakt. In het gezin van Schijff, die twee jonge kinderen had, maar ook in de vereniging Swift, waarvan de meeste leden pas gisteren bij de trainingswedstrijd in Oud Ade de droeve tijding kregen. De wedstrijd werd afgelast, eveneens een wedstrijd die voor dinsdag op het programma stond. De verslagenheid in de club, die dit jaar vijftig jaar bestaat, is bij zonder groot. „Cees Schijff was een geweldig spor tieve knaap en een bijzonder goed lid," vertelde ons de zeer verslagen Swift-secretaris Jan van der Lelie. „Het is een ramp." De heer Van dei- Lelie verklaarde ook, dat Schijff pas enkele maanden geleden de verplichte jaarlijkse keuring had ondergaan. Er was toen niets aan het licht gekomen. De laatste weken klaagde Cees Schijff echter wel over ademnood. „Er is nog tegen hem gezegd eens met een dokter te gaan praten, maar hij dacht zelf, dat het een verkoudheid was," aldus de heer Van der Lelie. Cees Schijijf was een van de betere renners van Swift. Hij won weliswaar niet vaak een amateurskoers, maar door zijn sterk aanvallend rijden en sprintcapaciteiten grossierde hij lei- dersprijzen en premies. Als Schijff had ingeschreven voor een wedstrijd dan was men altijd verzekerd van een grote animator. Cees Schijff, die 26 jaar oud werd, zal woensdag in Rijnsburg worden be graven. Bestuursleden van de Swift- combinatie zullen daarbij als slippen- dragers fungeren. De Spaanse ploeg die zal deelnemen aan het wereldkampioenschap op de weg voor professionals bestaat uit: Lopez Rodriquez, Perurena, Saez, Gonzalez Linares, Momene, Ocana, Gandarias, Lasa, Diaz en San Miguel. Ploegentijdrit De Nederlandse A-ploeg heeft in een ploegentijdrit over 100 kilometer, die bij Verviers werd gehouden, een tweede plaats bereikt achter Zwitserland. Het Zwitserse kwartet legde de 100 kilo meter af in de tijd van 1.59.00. Het Nederlandse A-team (bestaande uit Ben jamins, Den Hertog, Oosterhof en Zoe temelk) deed 13 seconden langer over deze afstand. Nederland B (bestaande uit Bravenboer, v. d. Burg, Tabak en W. Vlot) eindigde als derde in 2.01.10 vóór Frankrijk, dat 2.02.13 voor zich liet afdrukken. Ronde van Maarheeze Eef Dolman heeft gisteren de Ronde van Maarheze gewonnen. Dolman maak te deel uit van een kopgroep van vijf renners, die een ronde voorsprong ver overde op de rest van het veld. Dolman en Duyndam sprongen kort voor de eindstreep uit de kopgroep weg. In de slotfaze slaagde Dolman erin Duyndam op enige seconden achterstand te rijden. uitslag is: 1. Dolman 12 c.: Duyndam: 3. op 14 s inbros; 5. Hoogerheide; Ronde van Polen De 24-jarige Pool Vojzieck Matoesiek heeft de Ronde van Polen gewonnen. De dertiende en laatste etappe van de 1836 km lange ronde leverde een zege op voor de Pool Stee. De beste Nederlander in de eindrangschikking is Piet Legierse, die elfde werd. In de landenrangschik king werd Nederland zesde. afgeschreven. werk zat- Vanaf dde tijd heb ik me steeds 100 procent gegeven. Ik was eer zuchtig. Altijd bijten, altijd knokken. Dat Baat. niet in je kouwe kleren zitten." Om de business „Wielrennen is een hard vak met zovael zware en moeilijke kanten. Als je vraagt: fiets jij nog echt voor de sport, moet ik zeggen: nee. Daarvoor heb ik er te veel in afgezien. Ik koers niet meer om de sport maar om de business. Nog een jaar of drie. dan hou ik er mee op. Volgend jaar wil ik nog een goed seizoen maken. Daar heb ik deze winter alles voor over. In 1970 zal ik bewijzen dat ik niet ver sleten ben. Als dat gebeurd is. ga ik mijn aftocht voorbereiden-" „De laatste t-wee jaar van mijn carrière zou ik graag bij een Nederlandse ploeg zitten en dan scheid ik er mee uit. Op mijn 31e of 32e stop ik. Dan is het wélle tjes geweest en kan ik terugkijken op een geslaagde carrière. Hoe ik dan verder door het leven ga. weet ik nog niet. In ieder geval niet rentenieren. Op de eerste plaats ben ik geen miljonair, zoals de meesten wel denken, op de tweede plaats kan ik niet stil zitten." Ik weet alleen wat ik zeker niet zal doen. In de wielrennerij terugkomen of een café exploi teren." PARIJS De Ronde van de Toe komst, die van 11 tot en met 21 septem ber zal worden gehouden, heeft een le lengte van 1.846 kilometer. Het etappeschema luidt: 11 september: individuele tijdrit over 10 km. 12 septem ber: eerste halve etappe: SavigneLs Ferte Mace 92 km; tweede halve etappe La Ferte Mace: ploegentijdrit over 1( km. 13 september: La Ferte Mace Cherbourg 218 km. 14 september: Cher bourgSt.-Hilaire de Harcouet 180 km. 15 septeber: St.-Hilaire du Harcouet Paimpol 193 km. 16 september: Paimpol Quimper 165 km. 17 september: Quim- perRaquigny 119 km en PloermelAn gers 179 km. 19 september: AngersCha- teauroux 210 km. 20 september: chateau- rouxRiom 206 km. 21 september: Cha- tel GuyonClermont circuit van Chara de 80 kilometer. Drie tienkampers boven 8000 pnt OOST-BERLIJN Bij de Oostduitse atletiekkampioenschappen hebben drie tienkampers een puntentotaal behaald van meer dan 8000 punten. Het zijn Ru- diger Demmig (8029 pnt.), Herbert Wes- sel (8021) en Manfred Tiedke (8013). De nationale recordhouder Joachim Kirst (8279) moest wegens een blessure ver stek laten gaan. Bij de dames won Pe tra Vogt de 100 meter in 11.3 seconden. Zij evenaarde daarmee het Oostduitse re- ZüRICH .Manchester United heeft zaterdagavond in een vriendschappe lijke wedstrijd FC Zürich een verplette rende nederlaag (91) bezorgd. De Engelsen die zonder Denis Law er Nobby Stiles speelden, verbaasden de 17.000 supporters van FC Zürich, dat in de Zwitserse competitie vorig seizoen op de derde plaats is beëindigd. Morgan scoorde drie doelpunten, Kidd twee. Best, Foulkes, Dowling en Aston ieder een. SESTRIERE De Zwitser Peter Schet- ty is gisteren Europees kampioen berg- ltlim geworden. In Sestriere zegevierde hij met zijn Ferrari 212 in de bergklim Cesena-Sestriere, de zesde en laatste wedstrijd van de competitie om het Eu ropees kampioenschap. i Nederland het haas. waarachter zU i LOS ANGELES De in Amerika blijvende Westduitser Hans Fassnacht heeft vrijdagavond in Los Angeles het Europees record op de 400 meter vrije slag verbeterd. Met een tijd van 4 minuut 6,9 seconden bleef hij ruim onder het oude record van 4.08.2, dat hij een maand geleden in San ta Clara vestigde. Fassnacht benaderde het wereldrecord van de Canadees Ralph Hutton tot op 0.4 seconden- Zaterdag bracht Fassnacht nog een Europees record op zijn naam. Hij won de 400 meter wisselslag in 4 minuut 43 seconden. Daarmee was hij precies een seconde sneller dan zijn landgenoot Mi chael Holthaus elf maanden geleden in Berlijn. Johan Schans tweede in zwemmarathon ROBERVAL Johan Schans is zal dag tweede geworden in e rathon in Roberval (Canada). Winnaar van de 40 km. lange zwem wedstrijd, die bijzonder zwaar was door stormachtig weer, werd de Argentijn Iglesias, die daarmee ruim 11.000 gulden in de wacht sleepte. Het was de derde achtereenvolgende keer dat de Argentijn Johan Schans had aanvankelijk de lei ding maar finishte tenslotte een half uur na de winnaar die een tijd maakte van 9 uur en 32 minuten. Prijzenpot HILVERSUM Tom Okker is letterlijk en figuurlijk de grote winnaar geworden in Hilversum. Van het totale prijzenbedrag van 7-210 dollar (26.000 gulden) sleepte hij bijna de helft weg: 3.540 dollar voor zijn overwinningen in het herenenkelspel (3.000) en in het herendubbelspel (500) en zijn plaats in de halve finales van het gemengd dubbelspel (40). Aan gezien het gemengd dubbelspel niet kon worden voltooid, besloot de toernooicommissie aan de drie koppels die de vierde ronde be reikten 80 dollar te betalen en aan de twee paren die hun wedstrijd uit de derde ronde nog moesten spelen 60 dollar- Het restant van het prijzenbedrag werd, voorzover het professionals of geregistreerde spelers of speelsters betreft, „ver diend" door: Roger Taylor (1530 dollar). Jan Kodes (600), Vladimir Zednik (400), Kerry Melville (365). Karen Krantzcke (215), Jan Kukal (200), Pat Walkden (105), Trudy Groenman (59), Bob Maud, ïrena Procter-Godwin en Jean-Claude Barclay (40), Frew McMillan en Francis Taylor-McLennan (30) en Helen Gourlay (25). Berisping voor motorrenners ARNHEM Jan Huberts en Han Leen heer, de twee internationale startbewijs- houders van de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging, die op de hoogte waren van de ontvreemding van de Su- zuki-raccmotor uit het automuseum van Leidschendam. zijn door de centrale sportcommissie bestraft met een beris ping. Uit eeen onderzoek is komen vast te staan, dat de beide internationale rijders min of meer bij toeval op de hoogte kwa- man van de identiteit van de dader. Om dat zij met de betrokkene bevriend zijn, hebben zij hem niet bij de politie gegeven. De centrale sportcommissie zegt begrip te hebben voor deze motieven van menselijke aard, doch is anderzijds van mening dat het hier een zo ernsti ge zaak betreft, dat de renners medede ling aan de politie of de KNMV hadden moeten doen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op de windhondenren baan Clingendael kwamen gisteren weer ranke whippets en snelle greyhounds in actie t(jdens hondenraces, die b(j de greyhounds (reuen en teven) zelfs om het nationale kampioenschap gingen. De titelstrijd van de teven had een regelmatig verloop. In de finale nam de favoriet Diana (eigenaar W. van der Broek, Amsterdam) spoedig de leiding om tenslotte met ruime voorsprong als winnende hond én als kampioen 1969 over de einstreep te gaan. Sabrina (C. M. Smits, Puttershoek) werd twee de, hetgeen gezien de „veteranenleef- tijd" van deze hond (bijna zeven jaar) een fraaie prestatie was. Op de derde plaats kwam Sandera (H. Bulten, Steenderen), waarna Polly, die nog niet zo lang geleden moeder was geworden van enkele flinke hondekinderen, als vierde arriveerde. De winnende hond Diana had de afstand van 350 meter afgelegd in 22.6 sec. De finale om het Nederlands grey- houndkampioenschap voor reuen kreeg een dramatisch slot. Othello, die ver leden jaar de titel won, had de beste start en leek onbedreigd naar de eind streep te rennen. Met nog slechts tach tig meter voor de boeg maakte het dier echter kennelijk een verkeerde beweging. Het tempo van Othello ver traagde toen aanzienlijk, hetgeen de andere honden gelegenheid bood de achterstand in te lopen. Wodan (E. Balck, Rotterdam) werd in 23 sec. win naar, 2. Bluestar (D. Merkenstein, Haar lem), 3. Bonanza (J. Bol, Langerak). Ver daarachter kwam Othello naar de finish hinken. En terwijl Wodan met een rood-wit-blauw dekje en een lau werkrans werd gehuldigd bogen dieren vrienden zich over Othello, die hijgend en verslagen op de grond lag. Een frisse dronk bracht het dier weer wat op verhaal, maar Othello bleef hin ken, waarna tot een bezoek aan de dierenarts moest worden besloten. Het programma werd gecompleteerd met races voor whippets. De resultaten daarvan waren: A-klasse: 1. Bonny (W. Breeman, Rotterdam), 2. Pepito (A. Smits, Puttershoek), 3. Pedro (J. Lut- teke, Utrecht). B.-klasse: 1. Rico de Brothé (J. Scheffer, Vlaardingen), 2. Berthilde (H. van der Giessen, Rotter dam), 3. Collina (mevrouw A. Smits, Puttershoek). C-klasse: 1. Johnny (H. Rovers, Breda), 2. Alpha (H. van der Berg. Noordwijkerhout), 3. Esther (W. Schoenmaker, Den Haag). H ADENAU De Belg Jackie Ickx, orige maand tweede in de Engelse Grand Prix, heeft gisteren voor ruim 50.000 toeschouwers met zijn Brabham Ford op de Nürburgring de Grote Prijs West-Duitsland op zijn naam ge bracht. In dc zevende wedstrijd van dc comuetitie om het wereldkampioenschap :oureurs haalden slechts vier van de 13 gestarte Formule I-rcnwagens de finish. De Schot Jackie Stewart, die met vijf overwinningen de ranglijst voor het kampioenschap aanvoert, ging met zijn Matra Ford als tweede over de De toeSchoüwers langs het 22.8 kilo eter lange noordelijke deel van de ing" hebben bij broeierige hitte een lerverende race gezien. Jackie Stewart, gedoodverfd als de nieuwe wereld- imoioen. en het 24-jarige Belgische talent Jackie Ickx vvaaren de hoofdrol- Stewart startte met zijn Matra Ford •oortreffelijk en voerde direct het veld lan. Ickx, met zijn Brabham Ford snelste n de training, zette een achtervolging in die de toeschouwers volledig in zijn ban had. In de slijtageslag die volgde duurde ses ronden voordat Ickx zijn rivaal passeren. De Brabham Ford, die een verbetering van het ronde- d zorgde en dat op 7 min. 43.8 sec. bracht, stond zijn eerste plaats niet moer af. De „Vliegende Schot" heeft overigens luwelijks verlies geleden. Weliswaar liep Ickx door zijn zege drie punten hem in, maar het verschil is nog .anig dat met vier wedstrijden te rijden Stewart amper iets kan gebeuren. Ten opzichte van oud-wereldkampioen Graham Hill en Bruce McLaren, de overige twee ooureurs die nog enigszins als zijn concurrenten in de strijd om de wereldtitel kunnen worden beschouwd, boekte Stewart zelfs winst. Wedstrijdrecord Niet alleen het baanrecord werd in het duel tussen Stewart en Ickx scher per gesteld, ook het wedstrijdrecord moest eraan geloven. Ickx had voor de veertien ronden van het circuit, dat maar liefst 176 bochten telt, slechts 1 uur 49 min. 55.4 sec. nodig en kwam tot een reeordgemiddelde van 174.5 kilometer per De overwinning van Ickx was even eens een triomf voor coureurconstruc teur Jaok Brabham, de 42-jarige Australische oud-wereldkampioen die door een ongeval tijdelijk als coureur is uitgeschakeld. De wijzigingen die zijn aangebracht aan de Brabham Ford heb ben de wagen duidelijk sneller gemaakt. Dat bleek al in de Engelse Grand Prix waar Ickx tweede werd. Voor Mario Andretti, de Amerikaan die de 500 mijlen van Indianapolis won, was het debuut in een Europese For mule I-race zeer onfortuinlijk. De nieuwe vierwiel aangedreven Lotus kwam niet verder dan drie ronden. Zege Hezemans Toine Hezemans heeft zaterdag op de Westduitse Nürburgring een wedstrijd voor Opeis gewonnen. De eindhovenaar legde de vijf ronden (114.175 km) of met zijn Commodore in 54 min. 0.4 sec., het geen neerkomt op een gemiddelde van 126.8 km per uur. De Zweed Tjerneld werd met een GT-1900 tweede en de Duitser Wisse met een Commodore derde. De Nederlandse coureur Hans Oskamp heeft gisteren in het Belgische Kokssijde met een Morris Cooper S bij wedstrijden om de trofee van de Noordzee een over winning in de toerwagenklasse behaald. Oskamp legde het parkoers of in 44 minuten 41.9 seconden, hetgeen op een gemiddelde snelheid van 138.797 kilo meter per uur neerkwam. Laatste kans Kent Andersson heeft in de Grote Prijs van Finland zijn laatste kans om de wereldtitel in de kwartliterklasse te ver overen gegrepen. De Zweed, die al op de training van de Asser TT toonde over een uitzonderlijke snelle Yamaha te beschikken, zegevierde zonder ernstig bedreigd te zijn. Andersson beeft thans zes punten achterstand op dc Spanjaard Santiago Herrero, met de grote prijzen van Italië en Joego-Slavië nog voor de Dave Simmonds, reeds zeker van de titel bij de 125 cc-motoren, won ook op het. circuit van Imatra. De Britse Kawa- sakirijder heeft het lange tijd moeilijk gehad. De Oostduitser Bartusch bleef hem op korte afstand volgen en ook Cees van Dongen, die uiteindelijk derde werd, vormde met zijn Suzuki een be dreiging. Giacomo Agostini, reeds kampioen in de beide zwearste klassen, was ook nu oppermachtig en won zoals hij wilde. (ger MZ 48.07.9: 3. Van Dongen (Ned.) met Suzukt 48.18.8; 4. Braun (W.-Dld.) met Suzuki 48.22.7. 250 cc-klasse (21 ronden, 126.3 km) 1. An dersson (Zweden) met Yamaha 54.26.4 (gem. 139.5 km per uur); 2. Bartusch (O.-Dld.) met MZ 55.30.1; 3. Jansson (Zweden) met Kawa- 350 cc-klasse: 23 ronden, 138.6 km): 1. Agos- (23 ronden, 138.6 km): 1. Agos- MV-Agusta 57.51.9 (gem. 143.8 op een ronde; 2. Nelson (G.B.) s-Engelhardt (W.-Dld.) i de wereldtitel (W.-D Toersen in Oldebroek De 15.000 toeschouwers die zaterdag naar het Gelderse Oldebroek waren ge komen voor de internatianale motor races op het Vreecircuit, hebben Jan de Vries en Cees van Dongen niet aan het werk kunnen zien. Wel kwam Aalt Toersen aan de start. De kandidaat voor de wereldtitel was echter niet van plan het uiterste van zjjn 50-cc-motortje te Nadat liij twee ronden aan kop had ge legen. liet hij zonder terug te vechten Jos Sohurgers passeren. Schurgers rijdt evenals Toersen op een Van Veen-Kreidler en door zijn zege in deze race versterkte Schurgers zijn positie in de strijd om het Nederlandse kampioenschap. Zijn voor sprong op Teun Ramaker, die derde werd, bedraagt drie punten. Jan Huberts behaalde in de internatio nale 125 cc-klasse de zege. Hij ging van start af op kop en won onbedreigd. Bij de training van zaterdagmorgen kwam de coureur Nelis Geukes uit Am sterdam ten val. In een ziekenhuis in Zwollebleek dat hij een enkelbreuk had opgelopen. slagen zijn: laaf: 1. Schurgers (op Kreld- Xreidler). Snelste ronde: r ln 1.55.3, een gemiddelde luberts 1.447.06, gei 50 cc Nationaal: 1. Jansen (Kreldler); 2 latkamp (BMS/Kreldler). Snelste ronde 1. 96.980 km per ur l1: 1. Zoombelt Snelste ronde:

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9