ITALIË RIEP UIT DUG-OUT TEGEN HONKBALKAMPIOEN: ANTILLEN Schitterend herstel van Ben Verhagen OVATIE VAN K0ERSPUBLIEK VOOR JAN WACENAAR JR. Tom Okker ontkwam aan greep van „grote zwarte vogel" Achtste Eur titel voor Nederland FD-ZEILERS VERBIJSTERD Henri Buitenzorg magistrale zege in Draversderby Volgend jaar weer NOODWEER WAS ZIJN BONDGENOOT SPORTBIJLAGE MAANDAG 4 AUGUSTUS 1969 ff nog scoorde (54) was de spanning even terug. Het was echter de laatste Italiaanse krachtsexplosie. Jan Dick Leurs verving Van Westrenen uitstekend en de Nederlandse aanval leefde in de achtste innings weer op, scoorde vlot vier runs, zodat Ricci toch nog gedesillusioneerd het veld moest verlaten. WIESBADEN Nederland heeft zaterdag in Wiesbaden voor de achtste keer het Europese honkbalkampioenschap behaald. In drie uur en vijfendertig minuten werd Italië naar een nederlaag van 95 gespeeld. John van Wes trenen en Jan Dick Leurs verzorgden het Nederlandse heuvelwerk. Bij de Italianen werden vier werpers ingezet. De derde Ita liaanse pitcher, Ricci, zorgde voor een sensatie in de zevende Italiaanse slagbeurt door op zijn honkslag twee runs te laten scoren. Hierdoor werd de achterstand van de Itali anen tot 53 verkleind. Toen Ricci zelf ook De Italianen toonden zich slechte verliezers. Zij feliciteerden hun tegenstanders niet en riepen uit hun dug-out, toen Charles Urbanus de beker in ontvangst nam, „Antillen, Antillen", daarmee op nieuw protesterend tegen het feit dat Antilliaanse spelers in het Nederlandse team speelden. Gianni Lercker was de werper, die de Nederlandse ploeg in de finale in bedwang moest houden. Al in de eerste innings moest hij capituleren voor honkslagen van Hamilton Richardson, Budson John en Roy Blijden, wat Nederland een voorsprong van 10 opleverde De twintigjarige Spartawerpen John van Westrenen leidde de Nederlandse ver dediging in de eerste twee innings uitstekend. Geen enkele Italiaan verscheen op de honken. In de derde innings ging het iets minder goed, maar met de steun van het wederom foutloos spelend veld hield hij de Italianen van de thuisplaat. Door f/1 zwak honklopen van Hans Augustinus ging in de vierde innings een mooie scoringskans verloren, maar attent honklopen van Hamilton Richardson en een Italiaanse veldfout, die door Van den Dungen Gronovius goed werd afgestraft, bracht Nederland op een voorsprong van 30. In de steek Hoewel op Van Westrenen hoe langer hoe harder werd geslagen, kwam Italië lange tijd niet tot scoren. Lercker werd in de vijfde Italiaanse slag beurt vervangen door een pinchhitter en in de zesde innings wierp Silva. Deze werd echter door zijn velders in de steek gelaten. Hans Augustinus opende met een honkslag, linksvelder Gatti miste een hoge bal van Van Westrenen, waarna Roy van den Dungen Gronovius met een schitterende stootslag voor volle honken zorgde. Een lage tik van Richardson werd toen gemist en de voor sprong bedroeg vijf punten (50). In de gelijkmakende slagbeurt scoorde Castelli op een tweehonkslag van Gabazzano. Ricci zorgde in de zevende innings voor 54. Hij kreeg in de achtste innings echter te maken met een furieus staande Nederlandse aanval, die dank zij Rasmijn, Blijden, Robert Maat en Tonnie de Jager honk slagen produceerden (91). Cresto zorgde ten slotte voor het vijfde Italiaanse punt. Resultaten De eindstand van het toernooi is: 1. Nederland 4 gespeeld 8 punten; 2. Italië 4 gespeeld 4 pun ten; 3. België 4 gespeeld 0 punten. Gedetailleerde uitslag: Italië: 000001310 5 Nederland 100202040 9 Werpersresultaten: Italië: Lercker 535 (5 innings), Silva 112 (een innings), Ricci 013 (1 1/3 innings). Bertoni 221 (1 2/3 innings). Nederland: Van Westrenen 348 (6 2/3 innings), Leurs 223 (2 1/3 innings). Veldfouten: Italië 5, Nederland 0. Slaggemiddelde: Nederland: Van den Dungen Gronovius en Rasmijn 0.500 (1 uit 2) Blijden 0.400, Richardson 0.333, Maat 0.200. de Jager 0.200. Promotie West-Duitsland heeft zich, door de promotiewed strijd tegen het Belgische honkbalteam twee jaar geleden Europees kampioen bij afwezigheid van Italië en Nederland met 63 te winnen voor de a-groep van het volgende toernooi ge plaatst. Met Spanje, dat als eerste in groep b eindigde, nemen de Westduiters nu de plaats België in groep a over. (Van onze zeïlmedewerker) MUIDEN Flying-Dutchmanzeiler Ben Verhagen is hard op weg een reis naar Australië te verdienen. Het weekeinde van de Hollandweek II telde als selectie voor de wereldtitelstrijd aldaar en na 1-1 volgde voor de ogen van de verbijsterde F.D.-top nogmaals 1-1. Verhagen is na de debacle in Mexico hard op weg zich te rehabiliteren voor dit smadelijke resultaat. Op het IJsselmeer is hij daarmee be gonnen met Ted van Yperen aan de trapezedraad. De Rhooner was niet te verslaan. Op vrijwel alle fronten was hij de meerdere van de toch ook uitstekend varende Heike Blok-Nico de Jong, die rond Pampus een bijzonder goede indruk achterlieten. Wat betreft snelheid was Blok zelfs superieur, maar de ingewortelde routine bü Verhagen is niet te verdelgen. De 42-jarige Verhagen heeft nog lang niet afgedaan, daar hebben velen zich in vergist. Nu Verhagen reeds met één been in het vliegtuig naar Australië staat, heeft hij zich gerealiseerd dat de veel te lichte Ted van Yperen helaas voor het winde rige klimaat aldaar niet geschikt zal zijn. Er zal een potige knaap in de draad moe ten hangen. Vanaf nu gaat Verhagen trainen met zijn zoon Jan, die zwaarder is. Met zijn zoon zal Verhagen ook de laatste selecties te Medemblik varen. Eindelijk is Verhagen zover dat hij met serieuze plannen rondloopt om van een Nederlands schip over te stappen in een veel snellere Engelse F. D. Deze stap kan hem op weg helpen om tot de wereldtop door te dringen. Voor de anderen is er een kans om als tweede equipe te worden uitgezonden. Kanshebbers op het ogenblik zijn: Blok, Imhoff en Bierman. Het team Blok-De Jong steekt op het ogenblik in grootse vorm. Met Imhoff-Nol Tas is het triest gesteld- Zij hebben de laatste tijd te veel ups en downs. Na de slappe zaterdagrace, met zeer weinig wind, waarin Imhoff vierde werd, was er gisteren voor hem een goede kans om in de kopgroep door te dringen. Imhoff zeilde extreem hoog. Plof, daar draaide de wind en de Stor my" lag om- Imhoffs reactie was te traag. Op de eindstreep restte hem een zevende plaats. Heike Blok zeilde het eerste kruisrak matig, maar scheerde halfwinds langs vele tegenstanders. Woortman gokte met een groep op de goede zijde van het kruisrak en kreeg de leiding. Verhagen, altijd op zeker zeilend, bevoer de gulden middenweg en lag zodoende vierde. Ten Herkei verdween uit de kop door een ge scheurde spinnaker'. Van Essen door een erbarmelijke fout in het lange kruisrak en Bierman gaf Blok de vrije hand door onder spinnaker een onuitlegbare koers te gaan varen. Bierman begreep er later zelf ook niets van. Blok greep zijn kans en finishte als derde. Woortman liet een gaatje open voor Verhagen bij de laatste boei. Verhagen greep deze kans en zijn vierde zege was een feit. Na Verhagen (6368 punten) volgen op de eindlijst de namen van Blok (4988 punten), de Oos tenrijker Seidl (7-3-3-6) met 3791 pun ten en voorts Imhoff, Bierman en Ten Herkei. In vacuum Per saldo was de strijd onder de veer tig Finnen interessanter, want de slot- race moest de hoofdprijswinnaar aan wijzen. Zaterdag bleef de kopgroep namelijk met de eindstreep in zicht in een „vacuüm" liggen en ving het peloton wel wind op, waarna zij beheerst finish ten. Dat leverde enkele merkwaardige uitslagen op (winnaar Roel van Heusden, tweede ex-Solist Arjan van Vemde), om dat in die kopgroep de op papier geplan de hoofdprijskandidaten zeilden. Wel muntte de blonde Amsterdammer Kees Kruijer uit door zijn constant zeilen (3-3). De overige kandidaten. Beek (5-6) en Binkhorst (2-13) moesten met minder punten gisteren het IJsselmeer op- Er werd pittig gezeild. Met Albert Hofland aan kop en Kruijer, Binkhorst en Beek dicht in de buurt, was het in feite een strijd, die slechts uitgezeild behoefde te worden. Wel verspeelde Kruijer in een kort stukje laveren naar de eindstreep nog twee plaatsen aan Binkhorst (2) en Beek (3), maar zijn hoofdprijs was toen al veilig. Een lofwaardige prestatie, die Kruijer hopelijk aanzet zich ten volle op de Finnzeilerij te werpen. Voor Bink horst was er een tweede en voor Beek een derde plaats- Hofland, die de slotrace won, eindigde als vierde. De Solingstrijd was nauwelijks het aanzien waard. Jan Schooneveldt, die vroeger hel onrustige helmhout van de F. D. haneerde, ging viermaal ver voor twee concurrenten (Du Pon en Jan Kim man) over de eindstreep. Er zijn evenwel tekenen dat er meer leven komt in deze goedkope (althans goedkoper dan een Draak, zo'n 8.000,driemanskielbooL ln vele landen staat reeds een flinke vloot op stapel of in de vaart Sneekweek De deelnemers aan de Sneekweek trof fen zaterdag ideaal zeilweer. Een matige oostelijke wind en een heerlijk zonnetje zorgden voor goede omstandigheden, maar voor de toeschouwers is er niet zo veel te zien, omdat de start van de race niet meer op het starteiland plaatsvindt, maar van een schip op bet water. In de Vrijheidsklasse werd Kees de Haas winnaar. Hij finishte vóór de nationale kampioen, Alberda uit Sneek. In de Regenboogklasse ging John Hof land als eerste over de aankomstlijn na een voor-de-wind-duel met Metzelaar uit Woubrugge. Harry Amsterdam werd in öe Schakelklasse eerste vóór Van Paridon- De uitslagen zijn: Valken:~1.'Dé Wilde, l. Veen: Pampus: 1. Von Dijken. 2. Pauli: OK- jollen-. j. Nater. 2. <\tema; 16 t Hepstra> 2. Vos: Spanker: 1. Rozëgaarde-Ötsschop. 2. Dubbeldam: Vrijheid: 1. De Haas. 2. Alberda: Regenbogen: I. Hofland. 2. Metzelaar; Scha kel: 1. Amsterdam. 2. Paridon; Finnjollen: 1. Venekamp. 2. De Vries- Flits: 3. Broer. 2. Van de Pal; Stern: 1. Busemaker. 2. Zwart; De Voogt. 2. Daum (W.-Dld.). De tweede dag van de Sneekweek eln- Tennistoernooi South Oranje SOUTH ORANGE In de halve fi nales van het tennistoernooi van South Orange zorgde Stan Smith voor een ver rassing door de favoriet geachte Arthur Ashe met 61, 36, 61 te verslaan. In de finale zal Smith uitkomen tegen Clark Graebner, die met 63, 75 won van Bob Lutz. s altjjd aardig om thuis in een kast te zetten. Het prijzengeld zal Tom Okker, winnaar van de open Nederlandse tenniskampioen- Hilversum, als prof ten minste zo belangrijk zijn. digde gisteren ln een grote drijfpartij. Aanvankelijk stond er een matige wind, die echter ln de loop van de dag, toen de zon was doorgebroken, afflauwde. De grote verrassing vond plaats in de Regenboogklasse. In zijn nieuwe schip, de Jantje van Leiden, vestigde de Lang weerder notaris mr. Reindert Mulder de aandacht op zich- Deze oud-Valkenzeiler en ook vroegere Drakenzeiler legde bij de start hij was als eerste weg reeds de basis voor zijn uiteindelijke zege. Met vier minuten voorsprong op Bouw van Wijk uit Woubrugge ging Mulder over de aankomstlijn. Derde werd De Goederen. In de Vrijheidsklasse werd Kees de Haas uit Breukelen wederom eerst: de Valkenklasse behaalde De Wilde zijn tweede achtereenvolgende overwinning. De uitslagen zijn: Pampus: 1. Paull, 2. Donker; OK-Jollen: 1. De koning. 2. Rutgers; Vrijheid: J. De Haas. 2. De Vries; 16 m2: 1. Mulder, 2. Hiemstra; Stern: 1. Bussemaker, 2. Frentzen: FJ: 1. Zutdema, 2. Van der Vlugt; Vaurien: 1. De Voogt. 2. Van Aartwijk: Scha kel: 1. Lonterman. 2. Slob; Finnjollen: 1. Faber, 2. Gros; Regenboog: 1. Mulder. 2. Van Wijk; Valken: 1. De Wilde, 2. Wester. (Van onze paardesportredacteur) DEN HAAG De 45e Derby voor dravers, die gistermiddag op de W'as- senaarse baan Duindigt werd verreden is in een zowel spectaculaire als magi strale zege geëindigd voor Henrie Bui tenzorg. Toen Jan Wagenaar jr. om even voor drie uur met deze hengst in de baan verscheen ontving hij een spontane ovatie van het publiek bij zijn terugkeer op de drafpiste. Hij werd onlangs vrij ernsitg gewond bij een verkeersongeluk dat hem overkwam bij Alkmaar. Van de hem behandelende medici had hij toestemming gekregen om in deze bijzonder belangrijke draverij te mogen starten. De manier waarop hij Henri Buitenzorg naar de overwinning in de ze Derby voerde, grenst bijna aan het ongelooflijke. Toen de negen paarden, die waren overgebleven van de 221, die destijds als veulen voor deze draverij waren in geschreven, zich achter de startauto op stelden, viel er een stilte over het dui zendkoppige publiek op Duindigt. Dit was immers de draverij van het jaar. de Derby. Hoot Song, die het beste start nummer had geloot, nam de leiding op korte afstand gevolgd door Hercules V, Heatrix G. Hibma A en de overigen. Na ongeveer honderd meter bij het in gaan van de eerste bocht, maakte Henri Buitenzorg ec galoppade wat hem zoveel terrein kostte dat hij in de achterhoede terechtkwam. Toen Henri Buitenzorg een maal weer in draf was teruggebracht, hadden Hoot Songien zijn volgers reeds een voorsprong van zeker zestig meter. Langzaam maar zeker kwam hij ech ter weer naderbij. Na ongeveer twaalf honderd meter was het nog steeds Hoot Song die aan de leiding ging voor de in middels snel naar voren gekomen Helè- ne Hannover, Heatrix G en Hibma A. Bij het ingaan van de laatste bocht was Henri Buitenzorg het leidende trio tot Zwolsman waterskikampioen ROTTERDAM Vincent Zwolsman is gisteren in Rotterdam nationaal waterski- karnpioen bij de jeugd tot 18 jaar gewor den. Hij vergaarde 2667.62 punten. op ongeveer twintig meter genaderd. In de laatste rechte lijn kwam hij snel na derbij en toonde tot welke pretaties hij In zo'n onweerstaanbare rush passeer de hij de leiders zodat het leek of zij stilstonden. Hij zegevierde, ondanks de reeds genoemde terreinkostende galop pade, in een record kilometertijd van 1.22.8. Nog nooit in de geschiedenis van de Ne derlandse drafsport is een Derby zo spec taculair en op zo'n magistrale wijze ge wonnen door het paard dat zich zal kun nen meten met de beste 3-jarigen in Europa: Henri Buitenzorg. De Leo Engertprijs, die het programma stond werd winning voor Leo Schoonhoven die met Dave Fez van start tot finish leidde. Al leen in de laatste tweehonderd meter hij nog een felle aanval af te slaan Royal Hanover. De uitslagc ndlgt gehoi fio°60:'cov. f 5,40.' UltgeestprtJs (2140 m): 1. Geraldo •nblower, f 3,60; kop- 1.23.6, 2. Dorus >ortprijs (2140 m): rkhof) ^L.6.3, pl. f 1,50, f 1,70; koppel 2, Flevo, 3. Funny Guy. Geluksvogel (A. C. HILVERSUM Tom Okker is aan d< greep van de grote zwarte adelaar ont komen. Roger Taylor, de rijzige, donker harige Brit, die zaterdag na ruim twee uur tennis reële kansen leek te hebben in zijn finalepartij tegen Okker in Hil« versum, werd tijdens zijn opmars in de uitputtingsslag, waarin zijn vooruitzich ten geleidelijk beter werden, geremd door een plotseling opkomend noodw Na bijna twee uur en drie kwartier moest de partij worden gestaakt. Gistermiddag besliste een weer volmaakt frisse Okker de wedstrijd in iets meer dan een half uur, 108, 79, 54 was de stand, toen er gestopt moest worden. Okker maakte de partij uit met 61 om zowel de der de als de vierde set- Okker behaalde nog een eerste prijs, samen met Taylor in het dubbelspel. De twee profs hadden aanmerkelijk minder moeite dan was verwacht met het Tsjechische Davis Cuppaar Kodes-Kukal: 63, 62, 64. Het derde onderdeel, waarin Neder lands beste speler winstkansen had, het gemengd dubbelspel, moest door de re gen van zaterdag en door de lange duur van de partij Okker-Taylor (3 uur 18 minuten) van het programma worden geschrapt. De Australische overheersing bij de dames, Kerry Melville en Karen Krantz- cke speelden de eindstrijd en Melville won met 62, 36, 63, werd in het da mesdubbelspel voortgezet tegen de Zuid- afrikaanse Pat Walkden. die met de der de Australische speelster, Helen Gour- lay, de finale met 61, 46, 36 verloor. Okker en Taylor, de twee profs in Hil versum, hebben hun professionele aan pak van het tennisspel gemeen, maar verder zijn er voornamelijk verschilpun ten. Okker is veel meer artiest en speelt daardoor meer spectaculair. Okker ver plaatst zich ook veel meer over de baan dan Taylor, die met zijn nuchtere, bijna koele benadering van het spel de plan nen van de tegenstander vaak uitstekend aanvoelt. Okker heeft 'n verrukkelijke, dikwijls gemakkelijk scorende backhand, Taylor gebx-uikt die slag zelden anders dan als defensief wapen. Maar Taylor onverzettelijk, ijzersterk en bezit een b wondérenswaardige wilskracht. De bot sing van deze zo verschillende groothe den speelde zich af onder een bijna draaglijke temperatuur en dat bleek HILVERSUM De open internationale tenniskampioenschappen van Hilversum zullen volgend jaar weer worden georganiseerd. De heer Jan Mulder, voorzitter van de toernooicommissie, beschouwde zyn wedstrydenreeks als zeer geslaagd en veronderstelt, net als vorig jaar, toen er een verlies was van 1600 gulden, financieel eruit te kunnen s De „organisator" vertelde: „Wij hebben, naar ik schat, tienduizend bezoekers gehad en daardoor zal het bedx'ag dat op de begroting stond ongeveer zijn gedekt, hoewel dat nu nog niet met zekerheid is vast ie stellen. Mogelijk zullen wij voox' volgend jaar proberen vier profs aan te trekken. Meer is geen haalbare kaart. Dit jaar waren wij te laat met het contracteren van de profs en daardoor hebben de leiders van de groep van professionals ons min of meer voor het blok kunnen zetten. Zij hegreperL-dat wij in ieder geval Okker en ook Taylor nodig hadden en daarom hebben wij meer dan 10.000 gulden zij noemen dat een bijdrage voor het in stand houden van de profgroep moeten betalen. Volgend jaar hoop ik één week vroeger op tie kalender te kunnen komen, maar dan zal ik waarschijnlijk" toch weer een regenverzekering afsluiten. Dit jaar waren wij verzekerd tegen regen op zaterdag tussen 11 en 13 uur en op zondag tussen 12 en 13 uur. Drie uui totaal voor een premie van 1400 gulden." Directe „winners" Taylor bijvoorbeeld hield langer kracht zijn eerste opslag, hij sloeg in de ge hele pax-tij dei-tien directe winners tegen Okker vijf en hij maakte veel minder de indruk aan het eind van zijn krachten te na de eerste twee slopende sets Die twee sets hadden meer spanning dan echt flonkerend tennis gebracht, daar- leent de speelwijze van Taylor zich ook niet zo. Maar spanning was er in overvloed. IJselijk van het begin af. Ok ker startte met twee doorbraken op de service van Taylor, kwam met 30 voor, maar zag de onweerstaanbaar vechten de Brit terugkomen tot 44. In het der tiende spel doorbrak Okker de opslag Taylor opnieuw, maar voor de der- keer in deze set kon hij zijn eigen ser e, niet houden, 77 en daarna 87 voor Taylor met een setpunt. Okker over leefde het en veroverde weer de service van zijn tegenstander om daarna zon der een slag te verliezen op eigen opslag de set met 108 binnen te halen. Strijdvlam lager Een uur en vijf minuten had de eerste set geduurd. Het was begrijpelijk, dat de strijdvlam daarna wat lager brandde, maar de vei-moeidheid had de speel- kracht van Taylor minder aangetast dan bij Okker. Felle rallies werden steeds vaker afgewisseld met zeer vertragende acties. Herhaaldelijk echter bleek het x'ijke talent van Okker voldoende om de enorme fysieke macht van Taylor te be teugelen tot 77 in de tweede set lukte dat, Taylor kwam toen zelfs op eigen ice met 040 achter Op dat mo ment toonde hij zijn perfecte mentatli- teit. Hij vocht door, greep de game on danks die hopeloos lijkende achterstand en won daarna de service van Okker, om de set met 97 binnen te halen. Weer was bijna een vol uur verstreken. In zijn greep Ook in de derde set mocht Taylor met de service beginnen. Een waai'devol plus punt, want keer op keer moest Okker een achterstand wegwerken. Het ging soms moeizaam, een enkele keer wat gemak kelijker, als ook Taylor even stoom af blies. De 1600 toeschouwers echter gen, dat Okker de meeste problemen had van de twee vechters op de baan. Taylor kreeg de Nederlander in greep. Okker keek vaak naar de lucht of de dreigende regen niet wilde doorzetten. Okker ook vroeg om een onderbreking, omdat de onweerslucht het zicht op de baan bijzonder slecht maakte. Okker voelde, dat de wolken, die zich boven het tennispark samengroepten niet alleen regen zouden kunnen brengen, r hem ook uitstel zouden kunnen geven. Een rust in een bikkelhard gevecht, dat niet alleen meer door talent, techniek f tactiek zou worden beslist, maar door wil en kracht. Die regen kwam onmiddellijk, nadal Taylor een achterstand van 54 had op gelopen. Na twee uur en 42 minuten moest de strijd worden afgebroken. De ene game, die Okker nog miste in de der de set pakte hij gisteren in het minima- Ie aantal slagen. In de vierde set kwaxu Taylor met 52 achter en Okker nog slechts twee slagen van de winst. De Brit gaf zich echter niet gewonnen. Het werd 35, 45 maar twee keer ach ter elkaar de service van Okker doorbre- breken kon zelfs Taylor niet: 64 voor Okker, die de door iedere tennisser ge vreesde regen zaterdag als een geschenk van de hemel moet hebben gevoeld. Hel verschil tussen winst en verlies bedroe:; 2.000 dollar, ruim 7.000 gulden. „Vluggertje" De laatste Nederlandse vertegenwoox - digster, Trudy Groenman, overleefde de halve eindstrijd van het damesenkelspel niet. De 26-jaxige Groningse vocht tegen Kerry Melville voor wat zij waard was, maar de routine van de Australische nummer twee legde veel gewicht in de schaal De eerste set was een „vlugger tje": 61. De tweede leek het te worden doordat Kerry Melville met 41 v kwam. Daarna stokte even iets in voortreffelijke ritme van de op één week na 22-jarige speelster uit Melbourne. Tru dy Groenman sloeg onmiddellijk toe. Het werd 44 en toch weer 54 voor Mel ville en 1540 op de service van de Ne derlandse. Trudy Groenman wenste strij dend ten onder te gaan. Zij poetste die twee wedstrijdpunt'en uit en daarna nog drie. De zesde leverde tenslotte de win nende slag op voor de Australische, maar het was een wrange triomf. De lijnrechter gaf de bal uit na een slag in de uiterste hoek van Melville, de scheidsrechter echter corrigeerde zijn assistent en schonk daarmee de partij aan de inderdaad sterkere Australische. LUXEMBURG De Oostenrijker Ernst Melchior zal 't Luxemburgse voet balelftal gaan trainen. De Oostenrijker, die vroeger bij Austria Wien speelde en 41 keer in het Oostenrijkse nationale elftal uitkwam, volgt Robert Heiixz op, die trainer werd bij AZ '67.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 8