Boerenknecht was kwaad op zijn baas en stak hooiberg in brand Deze week zomerbeurs én zomerfeest in Wassenaar VER. TOUWFABRIEKEN GAAN VEZELAFDELINGEN SLUITEN DRIEHONDERD TON HOOI GING IN VLAMMEN OP Y erzoeningspoging van politie mislukte BIOSCOPEN MARKTEN Zusters hebben eigen home Noordwi jkerhoutse Braderie bijna voortijdig beëindigd MAANDAG 4 AUGUSTUS 196» DE LEIDSE COURANT PAGINA S WEUWKOOP Na een hevige ruzie met zijn baas, de veehouder K. N, Hansen, heeft de boerenknecht Sj. M. zaterdagavond om ongeveer 7 uur een van de beide hooibergen op het terrein van de boerderij Achttien kevels 8 uit nijd in brand gestoken. Ook de andere hooiberg •tond weldra in lichterlaaie. Dank zij de afwaartse wind en de snelle assistentie van de Nieuwkoopse en Ter Aarse brandweer konden de belendende gebouwen van de kapitale boerderij gespaard blijven. Het was al spoedig duidelijk dat de brand aangestoken moest zijn door de knecht. Hij was het land in gevlucht en werd door de Nieuw koopse politie gearresteerd. Hij heeft bekend. Het boterde al enige tijd niet tussen de heer Hansen en zijn knecht, die gedreigd had de hele zaak in de fik te steken. Derden hadden za terdagavond de politie gewaar schuwd over een hevige ruzie tus sen baas en knecht. Toen de politie arriveerde, stonden beiden schijnbaar rustig met el kaar te praten. Hierna is de po litie weer vertrokken. Op de Pro vinciale weg gekomen, zagen zij 'n hevige brand nabij de plaats, die zij zojuist verlaten hadden. Per mobilofoon waarschuwde de politie de brandweer, die zeer snel op het terrein van de heer Hansen, waar de brand bleek te woeden, aanwezig was. De beide hooiber gen brandden als een fakkel en ook de aangrenzende schuur had reeds vlam gevat. De politie was direct teruggereden en rekende de knecht, die in een huisje bij de boerderij woont, in. Er was geen blussen aan. Het eerste werk van de brandweer was de belen dende gebouwen, die ernstig bedreigd werden, nat te houden en uitbreiding van I de brand te voorkomen. De heer Hansen heeft een zeer modern boerenbedrijf met 140 melkkoeien, I waarvan er meer dan honderd in de aan-1 grenzende schuur waren gehuisvest. Het vee kon bijtijds in het land worden ge-; dreven. Toen het ergste gevaar geweken was.) kon de Ter Aarse brandweer inrukken. De Nieuwkoopse brandweer bleeft de Angstig avontuur bij REM-eiland NOORDWIJK. John Pex en Rob Schroeder hebben zaterdagmiddag toen zij in hun motorbootje ,,Bot" even bui ten de kust aan het vissen waren een angstig avontuur beleefd. Toen om streeks half zes de wind opstak raakte het roer van het bootje onklaar. Twee uur brachten zij door in storm, regen en mist. Tegen achten werden ze 5 km ten zuiden van het REM-eiland gevonden door de redboot Kurt Carlssen. Dame geschept op zebra hele nacht en ook zondag in actie met nablussen en uithalen van het hooi. Burgemeester A. H. van Montfoort, met de laarzen aan, was tot diep in de nacht bij de brand aanwezig. Driehonderd ton hooi ging verloren. De heer Hansen was tegen brandschade verzekerd. Begrijpelijkerwijze trok de enorme brand, die vanuit de verte een fantas tische aanblik bood, grote belangstel ling, al viel het niet mee dichtbij te komen, vanwege de talrijke auto's, die de lange en smalle Achttienkavels ver sperden. Engeljeugd had prachtig speeltuinfeest LISSE Door het bestuur van de Speel tuinvereniging Kindervreugd'in Lisse- De Engel werd een groot speeltuinfeest georganiseerd. Twee zaterdagen werden in beslag genomen om alle kinderen in alle leeftijdsgroepen een kans te geven aan de feesten te kunnen deelnemen en naar de mooie prijzen te dingen. Het was voor het bestuur zelf een omvang rijke zaak, doch men wist zich ge steund door een dames-comité dat het eigenlijke organiserende en uitvoerende werk voor haar rekening nam. Het vele werk werd op beide zaterdagen be kroond met prachtig zomerweer, waar door het een stralend feest geworden is. Alle kinderen werden op royale wijze getracteerd en van Verfrissingen voor zien. De uitslagen waren: Jongens en meisjes van 3 jaar (krui wagen rijden): 1 Yvonne Kors, 2 Janne- man Opdam, 3 Jan van Duin, 4 Sonja Wassenaar, 5 Sj. van Dijk. Meisjes van 4-5 jaar: 1 Ellen van der Voort, 2 Jenny Reeuwijk, 3 Louis v. d. Zijden, 4 Nicolette Juffermans. Jongens van 4-5 jaar: 1 Dickie Korte- kaas, 2 Richard van Dijk, 3 Tonny van Beek, 4 Bertje v. d. Meer. Meisjes van 6-7 jaar tegel lopen 1 Elly van der Meer, 2 Ellen van Rui ten, 3 Mary Kortekaas, 4 Renie Rut- Jongens van 6-7 jaar (balspel): 1 Peter van Dijk, 2 Ad van Elk, 3 Peter Boekei, 4 Ronald Wassenaar. Meisjes van 10-11 jaar (was ophan gen): 1 Sonja van Duin, 2 Ans van Mil, 3 Mariëtte Hogervorst, 4 Cock Witteman, 5 Joan van Hal. Jongens van 10-11 jaar (flessenspel) 1 Ruud van Dijk, 2 Ronald Kortekaas, 3 Louis van Dijk, 4 J. van Duin. Meisjes van 12-13 jaar (Kangeroe- ballen): 1 Janny Dofferhof, 2 Ineke Dofferhof, 3 Brigitte van Rooijen. Jongens van 12-13 jaar (Kangeroe- ballen): 1 Martin Dofferhof, 2 Ger van Dijk, 3 Peter Slobbe. De mooie prijzen werden met felici tatiewoorden aangeboden en door de jeugd zeer dankbaar in ontvangst ge- Vaccinatie tegen kinderverlamming LEIDEN Voor inenting of herinen-j ting van kinderen tot en met 19 jaar, zal weer gelegenheid worden geboden op: woensdag 6 aug. 1969 van 14 tot 17 uur, daarna nog op: woensdag 20 aug. en woensdag 3 september, beide dagen van 14 tot 16 uur, in het gebouw van de G.G. en G.D., Roodenburgerstraat la. Alle" inentingsbewijzen van het kind moeten worden meegebracht. Het is van belang zich tevoren bij de G.G. en G.D., eventueel telefonisch (tel. 20645) te oriënteren of de (her)inenting wel nodig is. Voor kinderen tot 6 jaar kan men zich ook wenden tot de huisarts, wat vooral van belang is wanneer men reeds lopende afspraken heeft. Korfbal Verjongd TOP wil naar 1ste klasse SASSENHEIM Het eerste twaalftal van TOP, dat vorig seizoen de hoogge spannen verwachtingen niet heeft kun nen waal-maken, zal uiteraard dit sei zoen alles in het werk stellen om het kampioenschap van de le klasse te be halen. Of dit het drastisch verjongde TOP zal gelukken, zal moeten afgewacht worden. TOP 2, dat gepromoveerd is naar de 2e klasse, zal moeten proberen om zich in dit milieu te handhaven. De klasse-indeling van TOP 1 en 2 is als volgt: le klasse: Avanti (Pijnacker), Excelsior 3 (Delft), Fluks (Noordvrijk), Jodan Boys (Gouda), ODO (Maasland), Ons Eiland 2 (Leiden), Pernix 2 (Lei den). TOP, VES 2 (Den Haag). 2e klasse A: DES 2 (Delft), Fiks 2 OegstgeestKVS 3 (Scheveningen), ODS (Rijswijk), TOP 2. Valto (De Lier), VEO 3 (Voorburg), VES 3 (Den Haag), Warmond (Warmond WARMOND. Het spreekuur van de voorzitter en secretaris van de woon ruimteadviescommissie is verplaatst naar dinsdag 12 augustus, 's avonds van half acht tot half negen ten gemeente huize te Warmond. Zich veilig wanend op een zebra aan hel Stationsplein werd een 56-jarige Leidse dame door een personenwagen aangere- De bestuurder van de auto was een 20- jarige jongeman uit Hazerswoude, die liaar te laat opmerkte. Het gevolg was dat ze met een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis moest worden vervoerd. Bovendien was haar kleding flink bevuild. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Said zn v. B. A. B. A. Mohamed en M. Schouten; Johan na dr v. J. Pardon en J. Loeber; Bar- tholomeus Willebrordus zn v. G. P. de Roo en A. J. Marks; Willem zn v. P. W. Schaddé van Dooren en P. J. van der Vijver; Benjamin zn v. D. Y. H. Prins en P. A. van der Pols; Shirley Maria Elisabeth dr v. F. V. Buschman en A. E. Werkhoven; Gamilla Fatima dr v. M. El-Murabet en P. H. Verhoogt; Richard Cornells Gerard zn v. A. Hou- waart en G. A. van Polanen; Alida Jan na dr v. G. Peet en J. H. Haasnoot; Diederik Willem zn W. F. Ridder van Rappard en Jonkvrouwe A. C. Elias; Jan Jaap zn v. J. S. Rijkels en R. M. Jansen; Pauline dr v. A. van Wijk en W. C. M. Hermsen; Willem Jacob zn v. L. van Beelen en C. J. van Beele; Bas- tiaan zn v. M. van den Berg en J. G. Boonzaaijer; Stephen zn v. M. van den Berg en J. G. Boonzaaijer. Overleden: A. P. Veere, 76 jaar, wed. van T. C. Staats; M. J. R. van Gijten- beek, 16 jaar, dochter; P. de Graaf, 42 jaar, man; G. J. A. E. Janssen Steen berg, 6 iaar, zoon; P. Kraan, 76 jaar, Voor elk bruidspaar wordt de loper uitgerold BOSKOOP De raad wordt a.s. don derdag voorgesteld om met betrekking tot huwelijksvoltrekkingen te komen tot een uniforme regeling. De maandag blijft bestemd voor kosteloze huwelijks voltrekkingen. Voorgesteld wordt op de dagen dinsdag tot en met vrqdag een bedrag van 75.aan leges vast te stellen. Tot heden was dit op dinsdag 50.woendag 60.en donderdag en vrijdag 75.De legeskosten voor gebruik van loper zal bij goedkeuring door de raad, worden geschrapt. (De kosten voor het uitleggen van de loper zijn in het uniforme vast te stellen be drag van 75.verdisconteerd. Red.). Dit betekent dus, dat voor ieder huwe lijk, zo men daartoe de wens te kennen geeft, de loper zal worden uitgelegd zonder hiervoor extra moet worden be taald. De films In de week van 3 juli t.e.m. 9 aug. zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Half a sixpence a.l. Dagelijks: 2.30 ook zondag. Iedere avond: De wet van het wésten, 7.00 en 9.15 uur 14 jr. Nachtvoorstelling: 23.30 uur De l'Amour 18 jaar. LIdo: Mammie, wat deed jy nou in da oorlog? 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Ga je weg of ik neem je weg a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit. samen thuis. a.l. Trianon: The Sound of i Rex; Topfotomodel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv.: Str(jd tegen ontucht. 18 jr. 23.30 uur. Korreltje De mensen zijn in wezen allemaal ge lijk; opvoeding en milieu maken in we zen niet zo heel veel verschil uit. ROTTERDAM, 4 augustus '69, VEE Aanvoer totaal 1159: slachtrm-deren 796, varkens 363. Prijzen: slachtrunderen 525- 545, 455-500, 390-405, 370-380, varkens 261-264, 259-261, 250-257, stieren 460- 535, vvorstkoeien 375-390, slachtzeugen 190-210, zware varkens 215-240. Over zicht: slachtrunderen: korter - willig - iets hoger; varkens: kleiner - traag - lager, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 4 augustus '69, VEE Aanvoer: 130 runderen (390-520, handel vlot) en 68 varken (320-325, handel la ger). Directeur H. Westhof 40 jaar bij Leidse Neder landsche Middenstandsbaak LEIDEN De heer H. H. Westhof, di recteur van de Nederlandse Midden- standsbank te Leiden heeft vrijdag her dacht, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van deze bank. Ter gelegenheid van dit jubileum zal d« heer Westhof vrijdag 29 augusLus reci piëren in restaurant Van der Heijden van 4.30 tot 6.00 uur. LEIDEN De P.V. „Het Oosten" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Quentin. Afstand 280 km. 1 C. Gijsman: 2 B. Singeling; 3 S. Schoe- man; 4, 7, 8 H. van Schaik; 5 J. van Duuren; 6 C. de Mooy; 9, 10 P. Juffer- NIEUWKOOP Sinds vandaag wonen de Nieuwkoopse zusters niet meer in het Bejaardentehuis aan de Dorpsstraat, waar zij, zij het na meerdere uitbreidin gen, sinds haar komst in 1890 hebben gewoond en haar „klooster" hadden. Het bestuur van de Stichting heeft te harer gerieve een tweetal Eurowoningen - Gabriëlstraat 19 en 21 - onderling verbonden, gekocht. De verhuizing is nu achter de rug en vandaag hebben zij haar nieuwe home betrokken. De refter en recreatiezaal en de cellen van de zusters, tot voor enkele jaren behorende tot het heilige der heiligen, het „slot", dat door geen leek betreden mocht worden, zullen straks als profaan gebied na algehele verbouwing worden bestemd als woonruimte voor meerdere bejaarden, waaraan dringend behoefte is. De directrice, zuster Van der Geest, blijft met zuster Ponsioen in het tehuis wonen. De overige tien zusters met de overste zuster Maria gaan midden in de parochie wonen. Naast haar dage lijkse taak in het Huishoud- en kleuter onderwijs en de Bejaardenzorg willen zy, gescheiden van haar werk-omgeving zich op velerlei wijzen aan parochieel werk wijden. Een apart leefmilieu temidden van de mensen lijkt haar daarvoor het meest geschikt. De zusters zijn met deze ver huizing begrijpelijkerwijze zeer ingeno men en hebben van haar apostolischs taakopvatting vanuit ons Nieuwkoop® „Maagdenhuis" goede verwachtingen. WASSENAAR. Donderdag, vrijdag en zaterdag zal door de Oranjevereniging „Koningin WUheknina" het jaarlijkse zomerfeest met kermis worden georga niseerd en voor de tweede keer zal te gelijkertijd in een grote tent aan de Berkheistraat een zomerbeurs worden gehouden door een aantal Wassenaarse middenstandsbedrijven. Deze beurs be gint vanavond, nadat om half acht loco- burgemeester dr. J. J. M. Veraart de opening zal hebben verricht. Het initiatief tot een zomerbeurs werd het vorig jaar genomen door de geza menlijke installateurs van Wassenaar. Samen met een aantal andere midden standers organiseerden zij een beurs, die een groot succes werd. Dit jaar wordt het initiatief herhaald, 's Avonds zullen er in de grote tent die weer aan de Berk heistraat geplaatst wordt, allerlei attrac tieve programma's, onder meer een Miss verkiezing, waavan de finale op zater dagavond 9 augustus zal plaats hebben. Woensdag 6 augustus wordt er een feestelijke middag aan Wassenaarse be jaarden aangeboden. Het Wassenaarse zomerfeest begint op stertocht v i diverse 's Avonds is er ei muziekkorpsen. Donderdag, vrijdag en zaterdag zal er de gehele dag kermis zijn op het terrein aan de Dr. Mansveltkade. In het kader van de zomerfeesten donderdag 7 augustus niet kinderspelen op het terrein in de Berkheistraat. 's Middags is er een tekenwedstrijd op straat en 's avonds wordt het „kuipje steken" gehouden. Vrijdagmorgen is er ringsteken te paard, 's Middags wordt in het Sophie-ganiseert de Wassenaarse Hengelsport- j huis een klaverjas- en pandoerwedstrijd vereniging hengelwedstrijden op vvoens- voor bejaarden gehouden en zijn er wed-dag 6 augustus. Van 15 tot 17 uur kan strijden in het boegsprietlópen en een j er gerist worden door de jeugd, van 1.30 watertoernooi in de Zanderijvaart tegen-1 tot 19.30 uur door volwassenen, beide rinconnoiD n A over het Sportfondsenbad. keren in de Zijhvatering nabij de brug, LblDhnDOnr Ue Verenigde Zaterdagmorgen wordt een bromfiets- 1,1 de G-roeneveltlaan. j Touwfabrieken in Leiderdorp gaan cross georganiseerd en 's middags heeft Op het kennisterrein zal voor hetde productie van weefgarens, de het polstokspringen plaats over de Zijl- eerst een disco-bar aanwezig zijn, waar- j ververij, de hekelarij en de Spinnerij watering tussen Hofcampweg en Groene- in gedanst kan worden. Zaterdagavond;. n nr7aae hiprvan ia veltlaan. Zaterdagmiddag wordt ook de wordt er in deze dancing medewerking inkrimpen. Ue oorzaak niervan IS wielerronde van het Oostdorp gehouden.verleend door de Blues Service. dalende vraag naar J3DO- Overplaatsingen naar Staalkabelfabriek SASSENHEIM - Uitslag van de wedvlucht van de Postduivenvereniging de Blauwband, met jonge duiven vanaf St. Quentin op zaterdag j.l. In conocurs 285 duiven. Gelost om 8.20 uur. Zeer zware vlucht door de warmte. Afstand 279 km. Aankomst eerste duif 12.58.15 uur. Snelheid 1004 m. per minuut. Aan komst laatste prijsduif 13.54,46 u. Snel heid 832 m. per minuut. Uitslag Gebr. v.d. Kraan 1; Th. Onderwater 2, H. Spaargaren 3, 5, 9; G. Rewijk 4, J. Möhlman 6, L. van Brero T, P. Woolvers 8, A. de Goey 10. NOORDW1JKERHOUT De organisa toren van de Oud-Hollandse Markt op het Brinkplein te Noordwijkerhout biel- den zaterdagavond rond half zeven hun hart vast. Door het plotseling omslaan van het weer, 's middags waren er bijna geen bezoekers, die liever naar het strand trokken om van de zon te genieten, stak plotseling een onweersbui, gepaard met een paar hevige windvlagen, bijna een spaak in het wiel. Verschillende kramen sloegen achterover en bezorgden verschillende andere kramen dermate schade san de to verkopen waar, dat gevreesd werd de markt te moeten sta- Met vereende krachten van de gezamen lijke deelnemers kon om acht uur weer verder gegaan worden zonder dat de bezoekers van de rampzalige gebeurte nis iets gemerkt hebben. Vrijdagavond verzorgde de plaatselijke muziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" een prachtig concert dat daverend in sloeg. Honderden belangstellenden ston den rond het podium te genieten van het kunnen van het korps. Een uitvoe ring waarvan genoten werd en na de laatste tonen was het applaus niet van de lucht. De ballonwedstrijd werd een groot suc ces. Vrijdagavond was de lucht boven de markt bezaaid met rood, groen, witte en blauwe ballonnen die hun weg zoch ten om te trachten zover mogelijk weg te komen om aan de kleine eigenaar een prijs te bezorgen. In het TV-progranima „Scala" werd nog eens extra aandacht besteed aan de Oud Hollandsche Markt op het Brink plein, dat dank zy de plaatselyka VW kon plaat» vinden. produkten, waarin de Verenigde Touwfabrieken gespecialiseerd zijn. Via een inkrimping van de productie wil de directie de gehele vezelsec tor in Leiderdorp geleidelijk gaan sluften. Dalende vraag naar tapijten met harde vezel In de vezelsector van de Vereuigde Touwfabrieken zijn op het ogenblik 70 tot 80 mensen werkzaam. Zij hebben vrijdag direct na de vergadering van de ondernemingsraad schriftelijk bericht gekregen van de plannen, die de directie van de VT heelt. Met de drie textiel- vakbonden heeft reeds in een vroeger stadium overleg plaats gevonden. De geleidelijke sluiting van de vezelafde lingen wil men gepaard laten gaan met een uitbreiding van de staalkabelpro- duktie in hetzelfde fabriekscomplex aar de Zyidyk In leiderdorp. Veel personeelsleden uit de vezelsector kunnen naar de staalkabelfabricage worden overgeplaatst eventueel na herscholing doch de directie erkent wel, dat dit voor oudere werknemers bezwaarlijk kan zijn. Moeilijker liggen evenwel de problemen met betreking tot het leidinggevend- en toezichthou dend personeel, zowel technisch als ad ministratief, omdat plaatsingsmogeiyk- heid in een gelijkwaardige funktie in de staalkabelfabriek of bij één der an dere Verto-bedrijven slechts in beperkte mate aanwezig zijn. Voor deze catego rieën van mensen zal zeker naar andere werkgelegenheid moeten worden uitge zien, aldus de directie. herschoold of overgeplaatst kunnen wor den zal tezijnertijd nader met de vak bonden worden gepraat. De gedachten gaan daarbij uit naar 'een afvloeiings regeling. Zachte vezels De moeiiykheden in de sector van de vloerbedekkingen met harde vezels (ko kos, sisal etc.) die de Touwfabrieken tot de ingrijpende maatregelen genoopt heb ben zijn de laatste jaren steeds groter geworden, omdat de consument in toe nemende mate is gaan vragen naar tapijtsoorten, die vervaardigd worden van zachte vezels. Overleg Voor het overplaatsen vai» mensen naai de staalkabelfabriek heeft de direetie in overleg met de vakbonden en de onder nemingsraad een overgangsregeling ont worpen. De over te plaatsen personeels leden zullen in salaris niet achteruitgaan, wat onder meer bereikt wordt met een geiydelijke optrekking van de lonen in de staalkabelfabriek. Aan de personeelsleden, die overge plaatst worden wordt in ieder geval tot en met 1970 een geiyk loon gegaran deerd. Over personeelsleden, die niet Buitenlanders In de mededeling aan het personeel wordt alleen gesproken over het Neder lands produktiepersoneel. De VT heeft echter, zoals bekend, ook een aantal buitenlandse werknemers in dienst. Na der vernamen wjj, dat deze werknemer» niet „getroffen" zullen worden, zy zul len normaal de contractperiode uitdie nen (hoogstens één jaar). Daarna krjj- gen zy öf geen nieuw contract öt zy zullen, indien er nog arbeidsplaatoen aanwezig zyn, eveneens worden iww geplaatst naar de staalfabriek.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3