LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN ONOPVALLEND VAN START Kuypers klopt Keizer TWEEMAAL VOOR VAN VERLIES NISPEN BLAUW ZWART OEFENDE TEYLINGEN NAAR 5-1 Groot Brittannië en Roemenië in finale Rob Hartoch half punt van meesterresultaat 6-jarigen draven om Grote Prijs Mfaterpoloteams voor interlandduels Kard. Alfrink vergelijkt Ariëns met mgr. Helder Camara PAGINA 10 DB LMDSE COURANT MAANDAG 4 AUGUSTUS 1969 Interzóne Davis-Cup LONDEN Slechts negentien minuten heeft Mark Cox nodig gehad om, op de door regen noodzakelijk geworden extra dag van de Davis Cupontmoeting Groot Brittannië-Brazilië. de Engelse zege vei lig de stellen. De blonde Britse ..left hander" versloeg de Braziliaan Edison Mandarino met 36. 1816, 63, 62 na een wedstrijd, die zaterdag wegens regen bij een voorsprong van 21 in sets voor Cox wsa onderbroken. Voor de drieduizend personen, die gra tis toegang hadden gekregen overeen komstig de Britse wetten op 't zondags vertier was de wedstrijd onverwacht snel ten einde. Cox bracht daarmee voor het eerst sinds vele jaren Groot Brit tannië in de interzonefinale. Deze wed strijd tegen Roemenië vindt van 14 tot en met 16 augustus plaats op Wimbledon. Groot Brittannië heeft overigens op on navolgbare wijze een achterstand in een eindzege omgebogen. Nadat de Britten het dubbelspel hadden verloren, moes ten zij de beide resterende enkelspelen winnen om met t kleinst mogelijke ver schil over te gaan naar de interzonefina le. Graham Stilwcll en. Mark Cox haal de het stuntje uit. Het Roemeense Daviscupteam plaatste zich zaterdag, door India met 40 te verslaan voor de interzonefinales van het Davis Cuptoernooi. Nadat de Roeme nen vrijdag de beide enkelspelen hadden gewonnen, leverde ook het dubbelspel een Roemeense zege op. Ned. damestop doet mee; Hordijk, Hajer en Fleury zijn de grote afwezigen LEIDEN Onder stralend weer ei» met uitstekende weersverwachtingen is za terdag het jaarlijks terugkerende Room burg-toernooi onopvallend van start ge gaan. Voor dit door de wedstrijdleiding, bestaande uit Kees Koole, Anelies Koole- Heijmans en de voorzitter van Room burg, de heer v. Seist, steeds weer uit stekend georganiseerde toernooi, heb ben ook nu weer vele tennisspelers en -speelsters ingeschreven. Is bij de da mes in A de gehele Nederlandse top op Betty Stöve na aanwezig, bij de heren zijn van de top alleen Fred Memnes, Ron van Gelder, Piet Veentjes en Hans Helis aanwezig, terwijl Jan Hayer, Jan Hor dijk en Niek Fleuren hier de grote af wezigen zyn. Namen als die van Neder lands kampioene Marijke Schaar-Jans- sen, Tinie Zwaan, Judith Salomê, Els Veentje en de teruggekomen Trudy Groenman staan bij de dames daaren tegen gerant voor tennis van werkelijke topklasse. In de B- en C-afdeling, waarin in het weekend al een groot aantal partijen verspeeld zijn. geven de favorieten van Leiden en omstreken acte de présence. Bij de heren, waar Nico Kuipers. Lob- bers, John Martens en Jaap Temminck komen kansloos ten onder tegen De Niel, die in de volgende ronde echter zijn meerdere moest erkennen in de zeer sterk spelende Donald Haks. Rob van Min toonde tot de outsiders te behoren door v. d. Stroom een straatlengte voor te blijveD. Mat Hartelok, steunend op zijn geweldige backhand, troefde Linde- naar in twee sets volledig af, iets wat ook Harrie Mulder presteerde door Schellaars met 7-5, 6-3 terug te wijzen. Koen Dekker trad aan tegen Rik Meijer en op gedecideerde wijze liet Dekker met diepe drives en slimme lobs zijn op ponent geen enkele illusie (6-4, 6-0). De jeugdige Paul Klever won in de eerste ronde nog wel van Sprangers, maar in de volgende ronde kon hrj het niet bolwerken tegen de grotere pres sing van Vergoed (-6-2. 6-0). Bij de dames in B, waar Josine v. d. Koogh. Joly Overdijking. Ellen Sluyter en Owes de grote favorieten zijn, viel al gelijk de eerste grote verrassing van dit toernooi te bespeuren. De als derde geplaatste Ellen Sluyter werd op vrij eenvoudige wijze gewipt door de verrassend sterk spelende Annie Meijer- den Eisen, die aldus een sterke rentree in de toernooiwereld maakte. Josine v. geplaatst zijn. ging Jean Monod vol- d. Koogh bevestigde haar klasse SUSKE EN WISKE: DE JUNGLEBLOEM I Qh mi mm it smtt m om ernrnmn m mutm vim Mm oi rnr imstuon Imm. BIGGLES: IN DE JUNGLE LUCKY LUKE: LA CARAVANE MET GAAT, LUXE eens opnieuw en in no-time bereikte zij via Mieke van Ulden de volgende ronde (6-0, 6-1). In de C-afdeling, waar bij de heren Pe ter de Koning en Jan Rodenmond er bij de dames Anita Steenhoven en mej v. d. Velde geacht worden de dienst uit te maken, bereikte Jan Rodenmond de volgende ronde door Jan v. d. Berg met tactisch spel te bedwingen. Piet var den vocht met Jan Wielsma een slijtageslag uit, welke eerstgenoemde met 6-4 in de derde na eindeloze ralleys in zijn voordeel wist te beslissen (6-2, 5-7, 6-4). De als eerste geplaatste Anita Steenhoven kwam bij de dames ronde verder door Kloppe klop te geven (6-2, 6-1). In het herendubbel B tenslotte viel opmerkelijk resultaat te bespeuren. Jean Monod en Rob van Min zorgden hiervoor door het met I.C.C. naar de hoofdklasse B gepromoveerde dubbel Burki-Tyveleijn na zware strijd te verslaan. Ook Rik Meijer en Jos Swart moesten het ont gelden en met 6-1, 6-2 waren zij vol strekt kansloos tegen dit zeer goed sluitende duo Monod-v. Min. Al met al zijn er deze week, mede ge zien de vooral bij de dames somtijds klinkende namen, op de banen van Roomburg aan de Kanaalweg fraaie partijen, die toptennis garanderen, te verwachten. De voornaamste uitslagen zijn: H.E. B le ronde: J. Perck Nielsen-J. Vreeburg 6-3, 6-0; P. Klever-H. Spran gers 6-4, 6-3; S. de Niet-J. Monod 6-2, 6-1; R. v. Wijngaarden-W. Hollander 4-6, 6-3, 6-2; D. Haks-S. de Niet 6-3, 8-6, R. van Min-F. v. d. Stroom 6-0, 6-1; M. Hartelok-D. Lindenaar 6-2, 8-6, J. Mulder-J. Schellaars 7-5, 6-3; C. Dek- ker-R. Meijer 6-4, 6-0. 2e ronde: F. Ver- goed-P. Klever 6-2, 6-0. D.E. B le ronde: E. de Groot- mevr. E. Giberius 6-2, 7-5; J. Sluvter-K. Nieu- wenhuizen 6-1. 6-3; A. Meijer-E. Sluy ter 6-4. 6-4; J v. d. Koogh-M. v. Ulden 6-0. 6-1. H.D. B: J. Monod-R. v. Min P. Burki- Tyveleijn 6-3, 0-6, 6-1; H. Mulder-P Ubbink S. de Niet-H. de Niet 4 6-3, 8-6; J. Monod-R. van Min R. Merjer-J. Swart 6-1. 6-2; C. Koole-M. Hartelok J. Monster-W Kweekei 9-7. 6-4. H.E. C. le ronde: J Ouwerkerk-H. de Roos 7-5, 3-6, 8-6; W. Bremer-J. Planjer 6-4, 6-2; J. Monster-E. Sander 6-1, 6-1; J. v. d. Berg-J. Paffer 6-0, 6-0; R. Schrei- ner-J. Dobbinga 6-2, 6-1; F. Wempe- J. Staal 6-2, 6-4; S. van Egmond-J. La gerwaard 6-2, 3-6. 6-3; H. Luijk-F. Wem- pe 6-4, 6-4; P. van Ulden-J. Wielsma 6-2, 5-7, 6-4; J. Rodenmond-J. v. d. Berg 6-2, 7-5; H. v. d. Capellen-Ch. Wijs man 6-4, 6-0; Alting Sieberg-J. Wolters 8-6. 6-1. D.E.C, le ronde: M. van Ulden-N. Bron- v. Rjjssel 6-2, 6-3; mevr. E. Giberius-L. v. d. Weerle 6-2. 6-3; A. Steenhoven- Kloppe 6-2. 6-1: A. v. d. Hoek-v. Nieu- wenhuizen 6-1. 6-1. G.D. C, le ronde: A. Steenhoven-T. v. Aelst Fontein-J. Lagerwaard 6-1. 6-3: A. Steenhoven-T. v. Aelst H. v. d. Velde-H. de Roos 8-6, 6-2. Mevrouw Benedict kampioene dressures SANTPOORT Door een overwinning in de Prix St. George met Turista heeft mevr. F. Benedict-Lieftinck zaterdag in Santpoort het Nederlandse kampioen schap dressuur 1969 opgeëist. De twee de plaats was voor mevr. I. Schram-van Kalmthout met Gingerbread. De uitslag is: 1. mevr. F Benedict- Lieftinckmet Turista 681, 2. mevr. I. Schram-van Kalmthout met Ginger bread 640, 3. C. J. Vellinga met Donvas- co 627, 4. mevr. F. Benedict-Lieftinck met Nonius 601 en 5. J. Nijland met Fenyesy 598 pnt. AMSTERDAM Al stond donderdag na de voorlaatste ronde van het IBM- schaaktournooi al vast, dat de Hongaar Lajos Portisch winnaar was, toch is er zaterdag in de partijen voor de laatste ronde toch nog fel gestreden. Portisch zelf nam genoegen niet een eenvoudige remise tegen de Amerikaan Byrne. De Russische equipe, die. drie man sterk, er niet in slaagde de hoogste eer te verwerven, heeft het toch uitstekend gedaan. Zowel Liberson als Wasjoekov verwierf een grootmeesterresultaat, ter wijl Leonid Stein, gedoodverfde favoriet, zijn matige score nog fors ophaalde in de slotronden. Hij kwam nog net tot deling van de vierde prijs. De andere groot meester op dit niveau was de Joego slaaf Damjanovic, die de zieke groot meester Ciric zeer waardig heeft ver vangen. Het was wel jammer, dat in de laatste ronde de opmars van Stein ten koste van Rob Hartoch ging. Die bleef daar door net een half punt beneden het meesterresultaat. Hij heeft evenwel een uitstekende indruk achtergelaten. De Nederlanders waren zaterdag bij zonder actief. Ree kwam tegen Tatai gewonnen te staan, maar blunderde helaas in tijdnood- Langeweg stond aanvankelijk overwegend tegen Donner. Het gevecht duurde meer dan 7 uur. De grootmeester besliste tenslotte de partij in zijn voordeel. Tennistoernooi Katwijk aan Zee KATWIJK Br is altijd een baas boven baas, zal ongetwijfeld Hans Keizer van Forescate hebben gedacht na af loop van de finale van het herenenkel spel B in Katwijk. Wint immers door gaans de Voorschotenaar de toernooien waar hij aantreedt door zijn geweldige vastheid en zijn beheerst manoeuvreren van de achterlijn, nu trof hij in Niek Kuypers 'n speler die eveneens heel goed met dat bijltje weet te hakken. Na een slijtage-slag in de eerste set, 75. voor Kuypers was Keizer in feite een •gesla gen man omdat hij voorzichzelf geen spelplan meer wist op te maken waar hij in kon geloven. Kuypers won met 61 de tweede set. De laatste twee puntjes kreeg hij cadeau want toen na 51 en 300 de regen het verder spe len onmogelijk maakte gaf Keizer de strijd gewonnen. Mevrouw Souwerbren wees in de finale damesenkelspel B mej. Den Elzen terug, 6—2. 75. Laatstgenoemde bood goede tegenstand maar de op het tennispark ..Duinlust" te Katwijk zo langzaamaan spreekwoordelijke vastheid van mevr. Souwerbren was op den duur teveel voor haar. In het gemengd dubbelspel B was de routine van mej. Eherenfeldt/Adama van Scheltema teveel voor mej. Witsenburg die partner Pasma van de Noordwijkse S.V. 1 niet voldoende steun kon bieden om het eerstgenoemde duo ook maar even te bedreigen. 63. 64. Het wordt tijd dat het duo Asselbergs sr. en jr. eens op de B-lijst worden gezet. Met grote regelmaat winnen zij in C iedere dubbel waar zij acte de presence geven. Nu wonnen zij weer, zij het minder ge makkelijk, van Temminck/Rodermond, 4—6. 7—5, 7—5. Koosje van Leeuwen won het dames enkelspel C door mevr. Kostense, een geroutineerde speelster, met 75, 36, 63 te verslaan. Een goede prestatie. Darga—Gheorghiu Va—Va. (Hon.) ïaVj pnt.. Wasjoekov (Rus.) ft 4/5. Damjanovic Joeg.) en Steln (Rus.. Byrne (V.S.), Darga (W.-Dld.) en Ivkov Joeg.) 8Vi, 9. Kavalek (Tsj.-Sl.) 8. 10. Ree Ned.) 6Va 11/13. Gheorghiu (Roem.), Hartoch (Ned.) en Tatai (Ita.), 14. Donner (Ned.) 9Vi, 15. T.ange- weg (Ned.) 4!i. 16. Barendregt (Ned.) 3. Coupe Galea VICHY Spanje ï-eeds vier maal winnaar van het toernooi om de coupe Galea voor spelers onder de 21 jaar startte op de le finale<Jag voortreffelijk door een voorsprong van 20 op Roeme nië te nemen. In het eerste enkelspel won Antonio Munoz met 1—6 63 61 63 van Pavel Hutka. Vervolgens zorg de Manuel Orantes voor het tweede punt door Jiri Hrebec met 62 64 75 te verslaan. DE ZILK Het team van Van Nispen heeft zich gepresenteerd aan zijn publiek. De spelers begonnen het seizoen met een fikse nederlaag in het toernooi om de zilveren tulp. Eerste gegadigde in dit strijdperk was de eerste klasser, het Leidse Roodenburg. Van Nispen kon in deze vriendschap pelijke wedstrijd niet imponeren tegen een veel sterker Roodenburg. Het ge heel draaide nog wat stroef en onwennig. Wel was het duidelijk dat allen hun plaats in het eerste elfal waar wilden maken. Maar tegen de goed spelende Roodenburgers konden zij toch niet tot grootse daden komen. Voor allen geldt het excuus van een te korte training. Er werd in de beginfase van de wed strijd zeer ijverig gespeeld en aan het spel was niet te zien dat het slechts een oefenwedstrijd betrof. De achterhoede was goed op dreef, maar de Van Nis pen-voorhoede was tegen dit veel ster ker Roodenburg niet bestand. Tot de 20ste minuut hield de verdediging de Roodenburgers op afstand, maar door een misgreep van doelman Pompe op?n- de Roodenburg de score met 10. Door dat Van Nispen zo hard aan de nood rem trok maakte ze fouten en dat moesten de spelers bekopen met een strafschop. Roodenburg zette de stand op 20. Na rust was Roodenburg nog duidelijk in de meerderheid, maar toch wist J. v. d. Linden in de tiende minuut een doelpunt te maken. Van Nispen kon de druk echter niet zo fraai weren en er volgden nog twee penalties. Roodenburg ging tenslotte met 62 voldaan van het veld. In de strijd om de zilveren tulp spelen ook de tweede elftallen mee. En hier was Van Nispen weer het slachtoffer. SASSENHEIM Terwijl het gros van de voetballiefhebbers zich verpoosde aan strand, in bos of op het water werd er aan de Menneweg voor een handjevol publiek geoefend. Opnieuw bewees Tey- Inigen (nog) een flink tekort aan con ditie te hebben. Er werd weliswaar bij tijd en wijle kundig gecombineerd, maar het ontbrak aan tempo en afwerking'. Of men nu moet zeggen dat de juiste formatie nog niet gevonden is of dal de formatie elkaar niet kon vinden, feit is, dat Teylingen de komende oefenwed strijden hard nodig heeft om op tijd het ritme te hervinden Tot de periode van 11 leek de strijd nog gelijkopgaand maar na de thee. demarreerde de Blauwzwarters niet vier volkome gave treffers (51). waarvoor de ADO'er Timmer er drie op zijn lijst je schreef. Toch zou Teylingen nog vol doende kansen krijgen, door het nogal eens mistasten van de Blauwzwart goalie. De 'roodzwarten' waren in tegen stelling tot de gasten minder slagvaar dig in het afstraffen. Blauwzwart lijkt dit jaar met dit kwieke elftal beter te gaan draaien dan voorgaande jaren en wat Teylingen betreft zullen we voor deze club hopen, dat de gang er alsnog in gaat komen, met de wedstrijd van zondag a.s. tegen Spartaan "20. Hel tweede elftal deed het beter en Basketbalmeisjes niet in finalegroep LnNEN Het Nederlandse team heeft zaterdag in het toernooi om het Europe se kampioenschap basketbal voor meis jes in Lanen voor een grote verrassing gezorgd door de favoriete Tsjechische formatie met 6260 te verslaan. Ondanks deze prestatie zijn de Neder landse mei6jes er niet in geslaagd de finalegroep van het toernooi te berei ken. Gistermiddag verloren zij met 63 41 van Italië. Van poule 2 gaan Bulgarije en Italië over naar het eindtoernooi. Nederland «oeelt nu in Hohenlimbure voor H» hr- ielling van de ze\ ondt tol ui inei twaalf de plaats. won van Blauw Zwart 2 met 2—0. ter wijl de derde elftallen op tien doelpun ten kwamen, waarvan Blauw Zwart er zes op het scorebord liet hangen. Zo eindigde de massale krachtmeting Tey lingenBlauw Zwart. We kunnen gerust zeggen dat er goed geoefend is. Tennisleraressen verloren interland van Engelaud (Van onze sportredactie) DEN HAAG Een team van Neder landse tennisleraressen heeft 'n driedaag se wedstrijd tegen Engelse collega's met met 198 verloren. Tijdens deze ont moetingen. die achtereenvolgens te Am sterdam. op hel Haagse tennispark Ma- riahoeve en te Schiedam plaatsvonden, wonnen Anneke de Jong en Geertje van der Valk liel dubbelspel tegen het En gelse duo Gilly Grubb-Marian Watts met 61. 62. De overige dubbelspelen eindigden, met een Engelse zege. Bij het enkelspel In een levendige strijd wist Van Nispen het eerste doelpunt te maken, maar Roodenburg kwam goed terug en vlak voor rust was het reeds 21 in hun voordeel. Na de pauze zag men het zelfde spelbeeld. De stand werd weer gelijk. Echter het beter combinerende Roodenburg scoorde de winnende tref fer. Eindstand 32. ivol i t dn 79. 64 tegen Helen Rose en 64, 63 tegen Marian Watts. Op de banen van tennispark De Mun- nik te Leiderdorp speelden lennislera- ren uit geheel Nederland gisteren de laatste partijen van het jaarlijkse toer nooi om de Vierstedencup. De Haagse tennisleraren ontmoetten in de eindstrijd een combinatie van Amsterdamse en Rot terdamse collega's, die onze stadgeno ten met minimaal verschil klopten: 54. In de strijd om de derde en vierde plaats speelde Utrecht tegen de rest van Nederland. Utrecht won lenslotte met 5—4. Zwemmers zwommen urenlang ANNA PAULOWNA Anke van der Veeken heeft gisteren een lange afstand zwemwedstrijd in Anna Paulowna gewon nen. Zij legde de zestien kilometer af in vier uur 24 minuten en twaalf seconden. Winnaar hij de heren van d-re mr*- le- Dr., 1. ilhun werd Jor.. van Scheijndel in 4.02.29. Koersen Hilversum (Van ome paardesportmedewerker) HILVERSUM Spectaculaire strijd mag worden verwacht in de Grote Prjjs der Zesjarigen, die dinsdagavond in het Hilversumse sportpark wordt gehouden. Een favoriet is in dit uit tien paarden bestaande veld eigenljjk nauwelijks aan te wijzen. Waarschijnlijk zal de winnaar wel uit de laatste band komen, waarin El Hadie. Entry Volann en Erica elkaar weinig toegeven. Enigste, Ernie Rita en Everprise ont vangen twintig meter van dit favoriete trio, maar dat zal toch niet verdoende zijn om te ontvluchten. In de En try-V olannprij s komt een niet onaaanzienlijk aantal dravers uit Ne derlands hoogste klasse aan de start. De vijfjarige Florissant, die de laatste tijd bijzonder actief is (en succesrijk), durft het met twintig meter voorgift wel op te nemen tegen de buitenlan ders Titi III en Meylo. Minstens zo gevaarlijk voor Florissant zijn Fontanes. Nick en Christiaan de Wet en onder koppaarden treft de sterke vijfjarige nog de Ameikaan Fritz Hanover aan. Desondanks moet Florissant het veld kunnen overmeesteren. In totaal zijn er tien draverijen, waar van de eerste zes uur begint. Onze prog noses zijn: Irma Buitenzorgprjjs (eerste afdeling) 2000 meter, met trio: Hinley Mc K - Hanover Nathan - Homblower. Iris Buitenzorgprjjs. eerste afdeling, 1500 meter: Ivanovna Heather - Irolo D - Innovation. Funtushoeveprjis. voor leerlingpikeurs. 2000 meter, met trio: Faola Hollandia - George van Rhea - Dea Alkestis VE. Iris Buitenzorgprjjs, tweede afdeling: Isidore - Ixkit - Icare Quick. Grote Prijs der Zesjarigen. 2000 me ter: El Hadie - Entry Volann - Erica. Entry Volannprjjs, 2000 meter, met trio: Florissant - Titi III - Meylo. Irma Buitenzorgprjjs, tweede afdeling: Heer du Commerce - Gainer Papen- hoef - Heno Victoria. Guy Hanoverprjjs. 2000 meter: Fonne H - Frances G - Giovanni. Goldfingerprjjs. 2900 meter, met trio: Grenadier - Farm Lady - Geatonka. Illustre-Macprjjs. 2400 meter: Hamran - Fiera Hanover P - Go my Dear. DEN HAAG Het Nederlandse jeugd- Ria Mulder het watei poloteam dat op 9 en 10 augustus in het Utrechts, zwembad „Den Hommel- tegen Frankrijk uitkomt, is als volgt sa mengesteld: Misdorp (Zian), Wiersma (Neptunus). Stam (DVZ), Snel (DVZ), Van Gemen (De Meeuwen), Bras (Po lar Bears). Reedijk (DZV), Van der Heu vel (ZYV), Van Esch (TZV), Siera (LZC) en Koster (De Meeuwen). De Nederlandse seniorenploeg, die van 15 tot 17 augustus zal deelnemen aan het zeslandentoernooi in Vasteraas (Zwe den) bestaat uit de volgende spelers: De Vries (Neptunus), Schmidt (Meeuwen), Wouda (Dc Meeuwen), Hoogveld (Nep tunus), Schmidt (Meeuwen), Wouda (De Meeuwen), Hoogveld (Neptunus), Par rel (Zian), Hermsen (De Robben), Veer (Zian), Jansen (Neptunus), Bongers (Neptunus), Reedijk (DZV) en Mulder (Zwemlust). Ter gelegenheid van de ingebruik stelling van de Surinaamse dierentuin te Paramaribo zal de post administratie van dat land een serie van drie bijzondere postzegels zonder toeslag uitgevenDeze zegels zullen van 20 augustus tot en met 31 oktober 1969 worden verkocht. De kleuren zijn: zegels tien cent: geel, rood, groen, zwart; zegels twintig cent: oranjelgecl. blauw, groen, zwart; zegels vijfentwintig cent: paars, geel, zwart. De prys per serie is in Nederlandse munt f 1,10. De postzegels zijn geldig voor fran kering tot en met 30 juni 1970. MAARSSEN (KNP) Kardinaal Al frink heeft gisteren tjjdens de gebrui- lijke Ariënsherdenking in Maarsscn deze sociale voorvechter uit de vorige eeuw vergeleken met mgr. Helder Camara in Brazilië. „Ariëns". aldus kardinaal Alfrink, „zette zich met hart en ziel in voor de economische, maatschappelijke en ook zedelijke verheffing van de slachtoffers van het economisch bestel van die dagen. Hij was een revolutionair. Maar dan in de goede zin van het woord, zoals van daag aan de dag bisschop Helder Cama ra dat is". Volgens de kardinaal zou Ariëns. als hij nog leefde, ongetwijfeld in deze bisschop een geestverwant er kennen iemand die de nood van het onrecht in eigen onmiddellijke omgeving onderkent en ertegen protesteert uit de naam van het evangelie. De kardinaal wees erop. dat men in Ariëns' dagen meer aandacht schonk aan de directe nood naast de deur. Men dacht nog niet zo mondiaal en had ook weinig internationale contacten. Men mag vol gens hem thans die nood naast de deur niel vergeten. „Mair daarnaast is er de taak mee te helpen aan het bouwen van een betere wereld. Dat zou Ariëns ook gedaan hebben", aldus de kardinaal. „Zo blijft Ariëns een stimulerende figuur ook voor onze moderne tijd". De viering van Ariënszondag kreeg dit maal een speciaal karakter door het nieu we graf voor mgr. Ariëns, dat onlangs gereedkwam. De oude kapel is gesloopt en vervangen door een halfronde muur van handvormstenen achter het graf. Op de muur is het portret-medaillon, door wijlen Leo Brom gemaakt, aangebracht. PENINA Zweden heeft gisteren in Penina (Portugal) het Europees jeugd- golfkampioenschap gewonnen. Engeland werd tweede en Nederland derde. In de laatste wedstrijd won Nederland met België, Rumor krijgt nieuwe opdracht ROME (DPA-Reuter) Voor de twee de maal in de een maand oude Iraliaan- se regeringscrisis heeft de waarne- n-nd premier, de christendemocraat Ma riano Rumor, gisteravond van president Saragat de opdracht gekregen een nieuw kabinet te vormen. Pas twee dagen ge leden had Rumor dezelfde opdracht t rug?-geven. Hij heeft nu de opdracht .voorwaardelijk, tot morgen aangenomen. Na zijn onderhoud met de president zei Rumor le zullen trachten een regering le vormen die de politiek en 't program ma van de links-centrumcoalitie voort zet. Santana titel van Portugal ESTORIL De Spanjaard Manuel San tana is gisteren tenniskampioen van Por tugal geworden door de Fransman Fauf- fret te verslaan met 61, 60, 61. De Fransman bleek geen partij voor San tana in de wedstrijd die iets langer dan een uur duurde. Santana (31) won ook in 1961 en 1965 de IJnrtugese kampioen- i schappen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10