Sprekende triomf voor slimheid van Tom Okker over de kracht van Zednik Vermoeide werper hielp honkbalteam derde zege aan VEERTIG GAVEN ER FINNZEILERS DE BRUI AAN Autosport eist weer slachtoffer Enige twee profs in finale van Hilversum Beslissing in 7e innings na traag spel WEER Drakenzeilers leerden van openingsrace Hollandweek Plaatsing nationale tennis- titelstrijd ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HILVERSUM Tom Okker en Roger Taylor spelen vandaag de finale in Hil versum. De enige twee beroepsspelers hebben hun plaatsing als eerste en tweede volledig waar gemaakt. Okker versloeg Vladimir Zednik in vier sets, Taylor had tegen Kodes voldoende aan het minimale aantal van drie. Tegen Tom Okker toonde Vladimir Zednik zich opnieuw een diamant, maar een ruwe. Tom Okker bewees hoeveel er letterlijk en figuurlijk nog moet worden geslepen aan de jonge Tsjech, die alles heeft om een groot speler te worden, maar nog de ervaring mist om een echt goed ten nisser te zijn. Van Gelder, Buding en Gulyas hebben er de voorgaande dagen niet van kunnen profiteren, omdat zelfs het ongepolijste talent van Zednik voor hen teveel was. Michel Leclercq maakte het Zednik in de kwartfinales al echt moeilijk en Tom Okker drukte hem met de neus op de feiten. Waarmee twee dingen zonneklaar zijn bewezen: ten eerste dat het onmogelijk is, van vrij wel niets tot de groep der groten door te dringen en ten tweede dat Zednik een rijke aanleg heeft. Er was tenslotte een ster van de eerste orde, Tom Ok ker, voor nodig om de speler te stuiten, die, als hij toevallig Nederlander zou zijn geweest, de toekomst van ons he rentennis rooskleuriger zou doen zijn. Okker heeft Zednik geen moment de kans gegeven zijn spel te spelen. Wan neer de Tsjech vaart wilde en dat ge beurde nogal vaak, vertraagde Okker net dat kleine beetje dat Zednik zijn zekerheid ontnam. Wanneer Zednik het wat voorzichtiger wilde aandoen, schoot Okker fel uit met klappen, die hem mis schien wat meer inspanning kosten dan de krachtige Zednik, maar die wel veel gecontroleerder waren. Zednik pro beerde ook van tijd tot tijd „aanval op aanval" te spelen, als Okker zijn back hand onder vuur nam. En vooral dat pakte helemaal verkeerd uit. Okker vond bovendien een middel om de harde service van Zednik te stuiten en dat tastte de zekerheid van de Tsjech het meest aan. bij de'training voor de Grote Prijs van West-Dudtsland om het leven gekomen. De drieëndertigjarige Milt er. Europees kampioen bergklim, raakte met zijp BMW-formule-2-wagen op het circuit vaar Nürburgrimg in 't „Sohwedenkreuz", een shcerpe bocht naar links, van de baan. Volgens een woordvoerder was hij s aan ernstige hoofdwonden overleden voor hij uit de totaal vernielde wagen werd gehaald. In de eerste servioegame van de Tsjech doorbrak Oker de opslag van Zeclnik. soms twee of drie meter ach ter ide baseline, sloeg hij de kogels van Zednik messcherp terug. Zednik, die in Hilversum opvallend sucoes had be reikt met de speelwijze die anderen zioh slechts op gras kunnen veroorloven keihard serveren en meteen naar het net rennen kwam aldoor net een itukje tekort, verloor daardoor wat van zijn zekerheid en maakte kleine foutjes, die Okker veel puniten opleverden. Na de doorbraak in de eerste servicegame Zednik, waardoor Okker met 20 voorkwam, gebeurde het nog eens bij de stand 52. Okker won dus de eerste in krap twintig minuten, met 62 mocht weer met eigen opslag begin- ïet was geen succes. Een paar alles of niets slagen van Zednik gelukten en daarmee forceerde hij een doorbraak die hem een groot deel van zijn zelfvertrou wen teruggaf. Het publiek, de tribunes zaten vrijwel vol met tweeduizend toe schouwers, was bepaald niet chauvinis tisch en stak de outsider in feite een hart onder de riem. Zednik kwam met verloor daarna nog zijn eigen twee goede opslagbeurten Toen barstte het geweld van Zednik In alle hevigheid los. Hü had slechts vier ballen nodig voor z«n volgende service game. Twee puntgave aces en twee op slagen die Okker nog net kon terug brengen, maar waarmee htf volleerkan sen moest weggeven, die Zednik met winnen, ging ibinnen een kwartier met 61 naar Taylor. In de tweede set drong Taylor na een snelle doorbraak van de service van Kodes niet meer aan dan nodig was, 64, en in de derde set veranderde hij de achterstand met 02 dn setwinst van 52. Toen echter de ondermijning van Kodes' speel plan al volledig voltooid. De Tsjech was de lengte in zijn slagen helemaal kwijt Taylor is meer dan genoeg vakman daar een gepast en zeer effectief gebruik van te maken. Nuchter en degelijk ndaag staan Taylor en Okker voor de vierde maal in dit seizoen in het lspel tegenover elkaar. De voor gaande drie wedstrijden tussen de twee profs, in Philadelphia, Brussel en Gstaad, werden alle drie door Okker gewonnen. In Brussel gin ghet gemakkelijk, in Phi- veel moeite. Taylor, die met nuchter en degelijk spel in Hilversum nog niet één set heeft prijsgegeven, vindt zelf dat zijn spel het laatste jaar flink is voor- u.lgegaan. „In 1967", vertelde hij, „heb ik nog twee keer van Okker gewonnen. Na dat seizoen ben ik professional ge worden. Het vorig jaar is niet zo ge weldig geweest, maar ik vind dat ik in Het is geweldig om op te trekken met spelers als Laver en Rosewall. Die zün niet alleen als tennisser geweldig, maar ook als mens. Fantastische kerels. Hun conditie is altyd optimaal en op de baan gedragen zü zich voorbeeldig. Zij geven s het een beetje en dan wil je het ook der waardevol. Vooral omdat je door een gewi bezetting een positie of positie kunt lijsten van volgende toernooien. Dat kan je dam heel wat moeilijkheden besparen in de eerste ronden vaji zo'n toernooi. Zeker als je, zoals ik rniet tot de door plaatsingscommissies bevoorrechte spe lers behoort". Resultaten Naast Okker/Tayior plaatsten zdoh de Tsjechen Kodes en Kukal voor de finale van Ihet herendubbelspel door in de halve eindstrijden de Zuidafrikaanse combi- het toch niet helemaal i natie Maud/McMillan te verfaan. De setstanden waren 63, 62, 79 en 16—14. Gemengd dubbelspel (kwartfinales) Kerry Melville/Barclay (Aus/Fra)Betty Stöve/Ploetz (Ned/W.-Dl.) 7—5, 7—9, 63. Dames dubbelspel (halve finales): Ker ry Melville/Karen Krantzcke (Aus) Marina Prootor Godwin/Laura Rossouw (Z.-A.) 6—2, 4—6, 6—1; Helen GouilayI Pat Walkden (Austr./Z.-A.)-Lesley Hunt Cecilia Martinez (Austr./V.S.) 61, 6- graagte greep. De Tsjech was er weer helemaal en doorbrak de opslag Okker in deze set nog twee keer. Het was voldoende voor setwinst: 63. Okker, geschoold in het beroepsten- nis, kapte de opgaande lijn in het spel van Zednik snel af. De Tsjech heeft gewéldige ireactie aan hat net, maa niet zoals Okker snel wendbaar. Dat zwakke punt buitte de Nederlander vooral in de derde set uit. De strijd tussen kracht en slimheid, gepaaid tuurlijk met alle andere kwaliteiten van de Nederlander, werd een spreken de triomf voor de slimheid: 62. Na de rustperiode van ifcien minuten startte Zednik weer stroef. Okker begon met Zednik niet een slag te gunnen op diens eigen service. Binnen tien minuten stond Okker in die vierde zelfs met 40 voor en weer vijf minuten later was het 6—0. Glaszuiver Wat Zednik nog tekort komt werd een half uur later glaszuiver aange toond. Voor de derde keer binnen 24 uur stond Zeclnik tegenover Okker. De Nederlander had Roger Taylor aan zijn zijde in de halve finale van het heren- dubbelspel en Zednik Milan Holecek, die tijdens het enkelspel tevergeefs had ge poogd zijn minder ervaren landgenoot tactische adviezen te geven. Okker won ook dit duel met 63, 61 en 63: Gezegd echter dient te worden dat Ok ker een geweldige steun had aan de vakman aan zijn linkerzijde Roger Tay lor. Zednik moest de tegenvallende Ho lecek zelfs nog meeslepen en dat is voor hem natuurlijk een onmogelijke opgave. Roger Taylor, zevenentwintig en links handig, heeft dm Ide andere halve finale van het herenenkelspel Jan Kodes vol ledig overspeeld. De eerste set, waarin Kodes niet een keer zijn eigen service WIESBADEN Het Nederlandse honkbalteam heeft gisteren een overwin ning van 93 op België behaald. Ook in de derde wedstrijd, van het toernooi om het Europees kampioenschap in Wies- baden kon de Nederlandse formatie niet imponeren. Achter het werpen van debutant Nol Beenders was de defensie bepaald niet waterdicht. De Nederlan ders scoorden in hun eerste vijf slag- beurten steeds één punt, België kwam in de zesde innings terug tot 53, waar na de beslissende klap in de zevende Nederlandse sl^gbeurt werd uitgedeeld: van de tien man. die toen aan slag kwa men, scoorden er vier. Beenders werd toen vervangen door pinchhitter Jasmijn, die prompt een honkslag gaf. Werper Rudi Dom gaf de Belgen in de laatste twee innings geen kansen meer. Op het werpen van Eddy Regnier vulde de Nederlandse aanval in de eer ste innings alle honken met nog geen enkele nul. Openingsslagman Roy van den Dungen Gronovius was echter de enige die scoorde: een korte tik van Roy Bleyden bracht hem over de thuisplaat. Nol Beenders, die niet al te veel con trole had, moest in de tweede Belgische slagbeurt een run toestaan aan Roger Switser, die scoorde op een stootslag van eerste honkman Walter Koeck (11). De gelijkmakende Nederlandse slag beurt werd een herhaling van de eerste innings: Tonny de Jager, Hans Augus- tinus en Nol Beenders kwamen op de Tanghe MN. Russische ploeg w.k. wielrennen MOSKOU De Russische ploeg voor de wex-eldkampioenschappen wielrennen amateurs, die in Bmo worden ge houden bestaat uit de volgende renners: Bhakadze (sprint), Moskwin, Kolloesjev, Bijkov, Zeolowalnikov (ploegenaehtervol- Markov (styer) Verder zijn aan gewezen Kawsadse, Krawzov, Koeskov, Dmitroek. Basketbalmeisjes verloren DüSSELDORF In het toernooi om het Europese kampioenschap basketbal voor meisjes heeft Nederland gisteren in Düsseldorf zijn eerste wedstrijd verloren Bulgarije. De uitslag was 108-45. Bij de rust hadden de Nederlandse meisjes een achterstand van 56-21. honken met nul uit. Ook ditmaal scoorde slechts de eerste man: De Jager, op een infield-hit van Hamilton Richardson (2—1). Enige homerun Ook in de derde innings kreeg Neder land drie honken bezet met nul uit en ook na scoorde men slechts een run: Hudson John met een tweehonkslag op de kussens gekomen maakte ei 31 van op een verre tik van Tonny di Jager. In de vierde innings sloeg Hamil ton Richardson de enige homerun va wedstrijd (41), waarna België ii vijfde innings via Eddy Regnier op 42 kwam. Roy Bleyden zorgde in de gelijk makende slagbeurt voor 52 na ziji driehonkslag en een verre lik van Rober Maat. De spanning keerde weer terug de volgende Belgische slagbeurt toen Robert van de Bosch op een honkslag van Regnier scoorde (53), Traag De trage wedstrijd werd beslist in dt zevende slagbeurt in het voordeel var Nederland, toen de Belgische werpei Eddy Regnier vermoeid raakte. Neder land kreeg drie honken bezet met éér uit. Een verre tik van Hans Augustinu: en een honkslag van pinchhitter Rasmi.jn zorgden voor twee runs. De tweede honkslag waarmee Roy van den Dungen Gronovius de tweede Belgische wi Jos Robijn begroette, droegen er zorg voor dat ook de anderen over de thui plaat kwamen. 5-6-4 (7 Innings); Dom 3-0-1 (2 innings België: Regnier 1-2-9 (6 2/3 innings) bijn 0-3-2 (1 1/3 Innings). Fouten: Nederland 3; België 4. Innings). Slaggemiddelde: Nederland: Han Richardson 1.000 (2 uit 2): Roy Bleyden 0.750; Robert Maat en Dassy Rasmijn OT"" België: Eddy Regnier 1.000 (2 uit 2); Fr» Arthur Ashe wil als eerste neger haar Zuid-Afrika SOUTH ORANGE Arthur Ashe Teleurgestelde Britse bokskampioen stopt met de wedstrijsport EDINBURGH De ongeslagen Britse lichtgewichtkampioen Eddie Buchanan stopt met boksen, omdat hü geen kans krijgt de wereldtitel te verovi Manager Eddie Thorns vernam nieuws uit een brief van de 24-jarige Schot. Ondanks het briljante record van 33 overwinningen in 33 gevechten in zijn viorjarige carrière als professional is hij er niet in geslaagd de financiële vruch ten te plukken van zijn successen. Buchanan zou vorige maand in Not tingham uitkomen tegen de vroegere wereldkampioen Carlo Cruz. Op het laatste moment trok Cruz zich echter terug, waardoor Buchanan voor de zoveelste maal zijn kans op een titel gevecht verloren zag gaan. Coupe Galea VICHY Tsjeoho-Slowakije heeft zach gisteren geplaatst voor de finale van het toernooi om de Coupe Galea, dat in het Franse VUchy wordt gehouden. In de andere halve eindstrijd leidt Spanje, houder van de beker, met 21 tegen Wast-Dudtslamd. D.O.S. verloor UTRECHT De Utrechtse eredivisie- vereniging DOS heeft gieteravond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Engelse Stoke Oity met 32 verloren. Bij de rust was nog niet gescoord. Er waren 8 000 toeschouwers. of geen WEER DE BILT Ook gisteren handhaafde zich boven Europa het zomerweer met temperaturen, die varieerden tussen 25 en 32 graden Celsius. In ons land kwamen daarbij buien tot ontwikkeling, die in Maastricht en in het oosten zelfs vergezeld waren van onweer K.NM.1. Aanvankelijk DEELT !tmuwarm en hevige slagregens Iets minder warm was het in West-Engeland en Ierland, waar een front, behorend by een depressie bij IJsland, voor veel bewolking en wat regen zorgde. Intussen is gisteravond boven Bretagne een storing aangekomen, die geleidelijk in noordoostelijke richting trekt. Deze storing kan vandaag in de loop van de middag het weer in ons land beïnvloeden. In de ochtend en vroege middag zal het aanvankelijk nog vrij zonnig en warm weer zijn. Later zullen onder invloed van de storing op verscheidene plaatsen enkele regen- of onweersbuien, mogelijk met hagel, kunnen vallen. Zondag 3 augustus: zon: 5.04 20-27; maan: 22.19—12,07; hoogw. te Scheveningen: 6.2718.52. Maandag 4 augustus: zon: 5.06 20.25; maan: 22.3213.27; hoogw. te Scheveningen: 7.06-19.31- Vooruitzichten voor maandag: aantal uren zon: één tot negen; min. temp.: twee tot zes graden boven normaal; max. temp.: nul tot zes graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: tachtig procent; kans op een geheel droog etmaal: zestig procent. Weer in Nederland Resp.: max.temp., min.temp. neerslag Amsterdam onbew. 30 18 0 MUIDEN De vrijdag va landweek IL 1969 zal vele lang bijblijven. I startlijn niet goed lag. De i al vier uur op het water flaneerd. Uiteindelijk gingen er handjevol cracks zate Muiden. De grote klap voor siaste doorzetters kwam toen Ron Breur beklag ging doen bij de leiding, over de startlijn en hü gelük kreeg. De race werd geannuleerd. Of de leiding van de Hollandweek II zo verheugd was over de solidaire hou ding van een groep van dertig Finnen is zeer te betwijfelen. Wederom kwam vast te staan dat de driehoeksbaan voor revisie in aanmerking komt. Ook de Belgen toonden zich gelijkgestemd over de situatie en keerden naar de haven terug. Inmiddels is de snelste Belg, Koninkrijksspelen Nederland Ned- Antillen Suriname goud zilver brons 1 15 In de derde wedstrijd van het voetbal toernooi van de Koninkrijksspelen heeft Suriname in Paramaribo een zege van 2-1 behaald op de Nederlandse Antillen. Ondanks deze nederlaag werden de Antil- lianen winnaar van het toernooi. Michel Hupin te Muiden gearriveerd, zodat er in het weekeinde in de Finn- Blok blij met zijn tweede positie, die hem race strijd gegarandeerd is. Hopenlijk is de baan dan niet bezeilbaar. Veel klassen hadden daarvan ook van daag weer last. De Flying Dutchmans ontsprongen de dans redelijk. Tot een voortreffelijke prestatie kwam het nieuw gevormde team Heike BlokNico de Jong. Zij zeilden de gehele race aan kop. Verhagen kwam bij de start niet zo soepel weg als anders en werd lang door het veld geblokkeerd. Aan het einde van de driehoek lag Verhagen, met zijn met kermiskleuren voorziene spinnaker, weer in de kop. Blok was echter snel. Bijzon der snel zelf* Meer vertrouwen Met De Jong in de trapeze heeft Blok veel meer vertrouwen in zijn Engelse schip en in eigen kunnen gekregen. De Jongs aanwezigheid kon echter (nog niet) verhinderen dat Blok die reeds op weg was naar een zekere zege, zenuw achtig ging manipuleren toen Verhagen, die achter Blok zeilde, sterk kwam op zetten. Blok lag in een luwte en zag Verhagen op zich afstuiven. Voordat Blok de wind in zijn zeilen ving, lag Ver hagen al ln gewonnen positie. Toch was Het Nederlandse honkbalnegental kan de Europese titel welhaast j 93. Aohtervangeg Ham Auawdmm probeert hier {/ra phts) moreel sterkt. Dal Verhagen na 11 toch weer op de hoofdprijs afgaat, zal niemand verwonderen. Geleerd Van de overige vaderlandse cracks kwam alleen Imhoff met een vierde plaats ln het stuk voor. Achter Verhagen rangschikt Blok (22) zich in tweede positie gevolgd door de middelmatig varende Oostenrijker Seidl (73), de uit de Sterns overgestapte Van Essen (65) en Imhoff (10—4). De Drakenzeilers hebben geleerd van de openingsrace en zeilden allen een goed parcours. Helaas was de strijd er snel uit door de aanmerkelijke onder linge verschillen. Opmerkelijk is dat Poppe, met de verouderde en trage Draak van de marine, weer won. Dat is een lofwaardige prestatie, daar architect Warners, die tweede werd, over een sneller schip beschikt. Wel blijft Warners op zeiltechnisch en -tactisch gebied ten achter bij Poppe die met 11 regelrecht op de hoofdprijs afgaat. Uitslag Poppe; 2. Warner Stkkema; 2. jhr. Six (Van onze sportredactie) DEN HAAG Trudy Groenman, de teruggekeerde oud-kampioene die in Hilversum een voortreffelüke come back maakt, is als vüfde geplaatst voor de nationale kampioenschappen, die van 11 t/ni 17 augustus op de Metsbanen in Scheveningen worden gehouden. Titelhoudstcr Marijke Schaar-Jansen. Betty Stöve, Astrid Suurbeek en Ada Bakker vormei i tot en met vier. Bij de heren komen Jan Hordijk' e Niek Fleury, die dit voorjaar het Nederlandse Daviscupteam vormden, voor op de derde en vijfde plaats. Bij de plaatsing is de KNLTB uitgegaan van de ranglijsten van vorig jaar. Daar Tom Okker als professional zijn titel niet kan verdedigen, is tegenstander in de finale van vorig jaar: Jan Hajer als eerste geplaatst vóór Evert Schneider. De plaatsing luidt: Heren enkelspel: 1. Jan Hajer; Evert Schneider; 3. Jan Hordijk; 4. Jan Coebergh; 5. Niek Fleury; 6. Pe ter Soeters; 7. Fred Hemmes; 8. Pe ter Scholtz. Dames enkelspel: 1. Marijke Schaar- Jansen; 2. Betty Stöve; 3. Astrid Suurbeek; 4. Ada Bakker; 5. Trudy Groenman; 6. Tine Zwaan; 7. Judith Salomé; 8. Els Veentjer-Spruyt. Heren dubbelspel: 1. Fleury-Hordijk; 2. Hemmes-Soeters; 3. Van Min- Hajêr; 4. Jaap Arends-Coebergh. Dames dubbelspel: 1. Suurbeek-Bak- ker; 2. Groenman-Stöve; 3. Schaar- Veentjer; 4. Bielefeld-Zwaan. Gemengd dubbelspel: 1. Bakker- Fleury; 2. Suurbeek-Soeters; 3. Stöve- Hemmes; 4. Veentjer-De Koning; 5. Schaar-Coebergh; 6. Zwaan-Haks; 7. Salomé-Hordijk; 8. Aalbers-Scholtz.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5