Voetballertjes uit „Noord" krijgen n brief aan burgemeester eigen veld Ambtelijk apparaat van Oegstgeest onder de loep LEIDSE BEVOLKING WORDT STERK BETROKKEN BIJ OFFICIËLE OPENING IS HET ALLEMAAL DOELMATIG Afscheid J. van Dam bij Hartevelt BEGONNEN ALS LOOPJONGEN GEËINDIGD ALS DIRECTEUR Amerikaanse carrière in jenever Route Rijnsburgs Corso ,Mens en zijn Karakter" In tweede en derde week van september grootse manifestaties in Groenoordhal VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1969 DE LEID SE COURANT PAGINA 5 LEIDEN „We hadden hette brengen. De prilste voetbal- club in Leiden met het jongste echt niet verwacht. Op het droom in vervulling zien gaan. stadhuis vertelde meneer bMtuur hee" dan een S™8": Een droom waarmee zij al V. d. Ham ons pas nog dat lange tijd hebben rondgelopen, Lil-». i-v maar waarvan zij dachten dat het wel niet zou gaan. De ^and hem Ji(jus zoll ne. doelpalen kosten twaalf- men. André Bekker, n jaar ..en Elie Sinteur, 13 jaar. stel- honderd gulden en er zijn den dan aok zonder al te veel zoveel voetbalclubs die verwachting, maar met desi te meer enthousiasme aan het velden willen hebben. Vier begin van de maand een brief leden van de voetbalver. °P- Er was al „ok groepje jongens geweest, ook „Voetballen Na School- jong Oranje noemde, maar zij I ;n T)e Kooi dat zich ambitieus tijd dat in de wandel kort- op het. rekest ge- weg met VNS wordt aan- kregen. geduid, kijken bewonde- De ambtelijke molens draai- den echter sneller dan ooit en rend naar hun strook gras- giateren kreeg de jonge secrc- veld op de speelweide in taris Elie Smteur het antwoord van burgemeester v. d. WUli- Leiden-Noord waar afgelo- gen ai in de bus. De jongens pen winter door particulier °pag initiatief een prachtige toewijzing van een veld al ra de bus bij secretaris Elie Sin- landijsbaan lag, maar waar ^ur J nu tuinlieden met bezwete „Het is veel meer dan wij ver- ij- wacht hadden. Het is allemaal koppen een meter diepe ^aduurverteit hij ais hij de kuilen qraven, waar zij ver- doelen even „beproefd" heeft en een paar balletjes op zijn volgens doelpalen in laten keeper heeft afgevuurd, zijn nliiden ideeën heeft hij uit een sport- a J boekje geplukt: „Hoera, hij Twee adspirantendoeltjes ver- zit", waarin het verhaal staat heffen zich even later op het van een buurtclubje van jon- grasveld. Tussen beide doelen gens, die ook een voetbalclub ligt 75 meter veld dat voor wilden oprichten en voor het VNS is gereserveerd. Maandag verkrijgen van een veld ook verschijnt dan nog de Sport- naar de burgemeester stap- stichtin'g om de kalklijnen aan ten. ,,Dat was in het plaatsje Rozenhaag. Ik weet alleen niet of het echt is. Ik zal vanavond eens op de kaart kijken." En een teamgenoot van de secre taris zegt dat de „doelgoalen" niet op gelijke hoogte staan. ,,Mot je eens kijke, hoe onge lijk ze staan." Maar als een echt bestuurslid kijkt secre taris Sinteur even en lost het probleem dan diplomatiek op: ,,Nee, ze staan helemaal niet scheef, ze staan precies gelijk." Wanneer de openingswed strijd zal worden gespeeld is nog niet bekend. In ieder geval zal burgemeester v. d. Willigen op de „tribune" zitten. Zo ver is het nog niet. Eerst zal nog moeten worden gezorgd voor een passend shirt. „In de winkel hebben we al lopen zoeken. We willen en shirt met één derde oranje, één-derde zwart en wit, dan een witte broek en witte kousen met blauwe randen". Penning meester André Bekker heeft op het ogenblik twee gulden in kas. De contri butie van de vakantiehou dende voetballers is echter nog niet geïnd. i W. A. de BURGERLIJKE STAND Geboren: Michel, z. v. J. M. Werkman en I. J. M. van Halderen; Brenda Hélène, dr. v. L. van Ingen en C. A. Spaargaren; Frank. zn. v. J. Kluivers en S. Barendse; Kurt Peter, zn. v. AI. T. C. Kamp en J. H. A. M. Joosen; Mark, zn. v. H. v. Rhijn en M. Starrenburg; Joyce Wilhelmina Maria Helena Gerarda, dr. v. T. P. M. Witteman en M. M. W. van Benten; Nicolaas Pieter, zn. v. J. D. Schuitema ker en J. Plug; Erwin Gerard Andreas, zn. v. P. L. A. Schreuder en J. de Horn; Maria Theresia, dr. v. A. J. Vooijs en C. Tijsterman; Bodine Lea, dr. v. F. AI. Pannebakker en N. Haasnoot; Philip Patrick Hendrik Emiel, zn. v. P. F. J. Nagtegeller en M. Alontanje. Gehuwd: J. M. den Haan er Roode. Overleden: J. C. Mark, 87 jaar, wed van H. Klein; M. S. K. K. Welz, 76 jaar, wed van H. Bremser; L. den Hartog, 6 dagen, dochter; E. van Nieulande, 67 jaar, man; M. J. Klein, 79 jaar, wed. van A. van der Aar; M. P. Bavelaar, 53 jaar, echtgenote van C. Rietveld; A. Schipper, 77 jaar, man; J. Burgmeijer 70 jaar, man; W. vand er Hoogt, 61 jr. wed van H. van Diggele; G. S. Maltha, 89 jaar, man; M. M. Ehbrecht, 78 jaar, echtgenote van A. N. van Vugt; G. S. van Dijk, 78 jaar, echtgenote van C. van Haaster; M. Koot, 69 jaar, man. LEIDEN Geboren: Gijsbert Teunis zn. v. J. Foks en G. Kiep; Eugène Khing Lee zn v. H. S. Tjoa en I. N. Tan; Petra dr v. A. Hoogenraad en L. Lugthart; Wilhelmina dr v. C. P. Nagtegaal en W. Otgaar; Marijke dr v. H. Kramer en M. Bakker; Henri zn v. H. Dreef en E. van der Luit; Martinus Hendrikus zn v. J. M. van der Linden en E. J. M. ter Stege: Anna Elizabeth Maria dr v. C. A. van der Valk en A. M. Devilee; André Gijsbertus Cornelis zn v. H. van Rhee en T. C. Remmelzwaal; Mieke Richar- dina dr v. A. Hartman en M. E. van den Berg; Jan Andries zn v. C. Baalbergen er» A. C. Andriessen; Eric Alexander zn v. A. Brunt en P. H. Nagtegaal. Overleden: A. F. C. S. Broers, 75 jaar, wed. van F. A. E. Kleering van Beeren- bergh; C. Gans, 81 jaar, vrouw; W. van der Werf, 83 jaar, man; M. M. B'oen- dermaker, 6 jaar, dochter; F. E. de Jong, 56 jaar, man; D. AI. Ouwehand, 64 jaar, echtgenote van J. W. Nieuwenhuizen OEGSTGEEST. Geboren: Marc Hugo, z.v. H. Langelaar en A. M. Driessen; Adriana Petronella, d.v. F. R. J. van der Meij en A. P. van Egmond; Steven Hen drik, z.v. P. J. Wijnnobel en D. H. Han- naart; Arjen Harold, z.v. H. de Vos en C. P. van der Vies; Wouter Theo, z.v. G. M. J. van Kempen en A. Waasdorp. Ondertrouwd: J. P. Welter en G. J. M. Glasbergen. LEIDEN „Wy zyn als gemeentebe stuur trots op U. U hebt hét gepresteerd' om in Leiden een Amerikaanse loopbaan af te leggen. Als jongste bediende (15 jaar) begonen, hebt U in een tydsver- loop van vijftig jaar de top weten te bereiken: directeur van de N.V. Distil leerderij „De Fransche Kroon" v/h Har tevelt en Zoon". In deze lovende woorden liet de burge meester van Leiden, mr. G. C. van der der Willigen, zich gistermiddag in Holi day Inn uit tegenover de heer J. K. H. yan Darn, die daar niet alleen recipieerde in verband met zyn vyftig Hartevelt- jaren, waarvan een groot aantal als directeur, doch tevens van deze functie afscheid nam: 1 september gaat de heer Van Dam met pensioen. U hebt, aldus de burgemeester, dit be- dryf zo goed geleid, dat Lucas Bols daarmee een fusie is aangegaan. Binnen kort zal "De Fransche Kroon" uit Leiden verdwijnen, hetgeen niet wegneemt, dat Hartevelt voor Leiden een begrip zal blijven. Burgemeester Van der Willigen liet het deze midag niet alleen bij woorden. In tegenwoordigheid van vele honderden men stond bijkans een uur in de ry om de heer Van Dam en diens echtge note geluk te kunnen wensen deelde hij mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd om de afscheid nemende jubi lerende directeur te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Fijne kerel De heer De Noort, voorzitter van de Federatie van Slyters in Nederland, had, zo zei hij, bij „het in de rij staan" reeds veel waarderende woorden aan het adres van de heer Van Dam opgevangen. „In dien ik mij daarvan vanmiddag de tolk maak, dan vat ik die samen in de woorden: Van Damdat is een ftjne kerel". Evenals de burgemeester liet ook de heer De Noort het niet bij woorden. Namens de honderden slijters zorgde hij er, middels een geschenk, voor „dat de heer Van Dam in het vervolg met muziek wordt gewekt". Er waren deze middag nog enkele toe spraken. Het waren drs. Pauw, voorzit ter van de Vereniging van de Verenigde Distillateurs en de heer P. Oldenburger, voorzitter van de Horeca-bedrijven uit Groningen, die in het kort ingingen op de vele verdiensten (en ook prettige contacten) met de heer Van Dam. Onder de velen de gehele Nederlandse distilleerderij-wereld en het horeca-be- drijf waren aanwezig die deze middag in de sfeervole zaal van Holiday Inn (met een achtergrond muziekje) geluk wensen aanboden, waren o.m. de voor zitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, resp. de heer A. Koningsveld en mr. H. A. C. Branderhorst. Tijdens het op deze receptie aansluitend diner waren het de president-commis saris, de heer P. Herfst, de heer H. O. Horstman, die sprak namens de raad van bestuur van Lucas Bols en de op volger van de heer Van Dam, de heer L. Woldendorp, die nog eens duidelijk onderstreepten van welke invloed Van Dam's periode voor vijftig jaar Harte velt in Leiden is geweest. Kleuren-tv Het personeel, dat weliswaar 24 uur moest wachten voordat het zyn direc teur kou huldigen, deed hedenmiddag niet onder in waardering en dank voor de persoon van de heer Van Dam. Een afspiegeling van deze dank.„in heel uw optreden stond U steeds naast het personeel" vond een tastbaar bewijs in de aanbieding van een kleurentele- Aanleiding: Raadhuis kan groei niet meer opvangen OEGSTGEEST Dat de Oegstgeester raad midzomer byeen komt om te be raadslagen is de laatste jaren niet voor gekomen. De agenda vermeldde nog eer beduidend aantal punten, echter niet var een dermate grote importantie dat het een „midzomernachtsdroom" werd. B. en w. blijken het plan te hebben op gevat het gemeentelijk apparaat, dat de laatste jaren sterk' gegroeid Is, te latei „doorlichten". Zij zijn van mening dat een controle naar de doelmatige werking vruchten kan afwerpen. In het bijzonder wordt de doelmatigheid onderzocht van de afdelingsvorming, de taakverdeling, de personeelsbezetting, het samenwer- kingspatroon en de huisvesting van het Vooral dit laatste punt was doorslagge vend voor b. en w. om met het voorstel te komen. De huisvesting wordt steeds moeilijker in het bestaande raadhuis (met bijgebouwen.) Zo vernamen wij dat er van het huidige college geen voorstel mag worden verwacht met betrekking tot de bouw van een nieuw raadhuis de Irislaan tegenover het winkelcentrum. De plaats die hiervoor is gereserveerd is thans als speelweide ingericht. De eerste tien cot vijftien jaar geen nieuw raad huis dus en de voorzitter sprak de i uit dat het gereserveerde terrein altyd .groen" zal blijven. Het centraal advies bureau voor organisatie, dokumentatie, registratuur en personeelsbeheer van de Vereniging van Ned. Gemeente is van mening dat voor Oegstgeest kan worden volstaan met een globaal onderzoek. Kos ten dezes 20.500,De heer Van der Voort (KVP) was vóór maar „doe het dan meteen goed, ik zie het nut niet van een globaal „rapport". De voorzitter, burgemeester Van Eysin- ga, verklaarde dat de directe aanleiding tot het voorstel de huisvesting was. Wij kunnen door dit onderzoek de zaak meer objectiveren en als wij het in eigen be heer doen dan ben ik van de objectivi teit niet geheel overtuigd. Mevrouw De Munting (VVD) drong er bij het college op aan eens te informeren hoe de erva ringen bij andere, vergelijkbare gemeen ten zijn omtrent zo'n onderzoek. De heer Stapel VVD was van mening dat men „een eindeloze weg opging" en deed een tegenvoorstel nl. „de raad machtigd b. en w. tot 10.000 ambtenaren in te scha kelen om de huisvestingsproblemen op te lossen in samenwerking met een ar chitect". Het bleef uiteindelijk heen en weer praten, tot er werd gestemd. Het voorstel werd aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Alleen de P.C.-fractie was unaniem voor! Onderwijs Ook de bestemming van het oude Rijn lands Lyceum leverde nog een „hang- ijzertje" op. Eerst zouden de resteren de 6 lokalen worden afgebroken doch nu was er plotseling een noodkreet geko men van Duinzicht voor de onderbren ging van een groot aantal leerlingen ten behoeve van het MAVO-onderwijs. (Duinzicht heeft thans in haar scholen gemeenschap 350 leerlingen! In ge noemde zes lokalen zal het MAVO-on derwijs dus voorlopig worden onderge bracht hetgeen een aantal voorzieningen vergt. Ook het Jenaplan onderwijs dat in het oude lyceum is ondergebracht wacht een aantal voorzieningen aan de lokalen. Plannen zijn in voorbereiding om te komen tot een centrale verwar ming als geheel of per lokaal, want de huidige oliekachels hebben hun tyd ge had. In de resterende twee lokalen van het gebouw worden de EHBO ver. en de Roode Kruis Kolonne ondergebracht totdat de voorzieningen zijn getroffen in het oude politiebureau aan de Gever straat. De heer Aldershof (PC) viel de wethouder van onderwijs, de heer Thorn aan dat de voorstellen zo sumier en ver schrikkelijk vaag ter tafel waren ge bracht. Gymnastieklokaal De Oudenhofschool krijgt een gymnas tieklokaal en de raad stelde een krediet 10.000 gulden beschikbaar met het oog op voorbereidende werkzaamheden voor het bouwplan. De heer Aldershoff (PC) pleitte nog eens voor het toewijzen van gymnastieklokalen aan scholen vol gens anciënniteit. De door hem bedoelde school (aan de Hofdijk) krijgt echter geen gymnastieklokaal omdat men ter plaatse niet kan voldoen aan de door de overheid wettelijk vastgestelde maten. -Klaplopers Mevrouw Gouverneur van Deene (KVP) vestigde in de rondvraag de aandacht op het artikel dat door het Maandblad van de NZH was overgenomen uit de Handels- en Transportcourant betreffen de het „klaplopen van een zestal ge meentes waaronder Oegstgeest voor wat betreft een tegemoetkoming in het lo kale busvervoer". De voorzitter deelde mede dat de zes gemeenten destijds geen aanleiding za gen op een verzoek van de NZH in te gaan aangezien de wet hierin niet voor ziet. Men verwees toen de NZH naar de Overheid, welke er ook niet op in ging. Intussen is er tusen de zes ge meenten (Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Haarlem, Heemstede en Aerden- hout) overleg gepleegd en de NZH zal een (gezamenlijk opgestelde) brief ont vangen. Overigens is de samenwerking tussen gemeente en NZH heel plezierig. Een tweetal gevaarlijk overhellende schoorstenen op een woning aan het Wil- helminapark staan er nog steeds, merkte Mevrouw Gouverneur vol ongerustheid nog eens op. B. en W. zullen er op toe zien dat ze verdwijnen. De heer De Graaf (PvdA) hoopte dat er in nieuwe flatgebouwen ook recreatie ruimten. voor de jeugd zouden worden gecreëerd; de heer Lagas (PvdA) was verheugd dat er basketbalinstallaties op de welde bij de Irislaan zyn geplaatst; de heer Stapel (VVD) zag graag voor zieningen voor de kleine watersport langs het Oegstgeesterkanaal, terwijl wethouder Van de Voet een proefneming met plastic zakken aankondigde by het ophalen van huisvuil. Op een vraag van de heer Van Weizen hoe het met het postkantoor in Oegstgeest-Noord stond deelde de voorzitter mede dat de PTT het aanbod van grond aan de Kamper foelielaan had afgewezen. Het overleg wordt evenwel voortgezet. Verhuizing gem. diensten VOORSCHOTEN De door de gemeen te Voorschoten afgehuurde kantooréta ges boven de supermarkt van Albert Heijn N.V. aan de Leidseweg zijn gereed. Er wordt thans een begin gemaakt met de verhuizing van de gemeentelijke dien sten. Volgende week zullen de dienst openbare werken, energiebedrijven (gas, water en licht) en de beplantingsdienst worden verplaatst, terwijl in de periode 11 t.e.m. 15 augustus de kantoren de afdeling sociale zaken en van de centrale boekhouding zullen volgen. Ge durende de verhuizingsperiode zijn de be treffende diensten niet of moeilijk te raadplegen, terwyi ook telefonisch con tact onmogelijk is. Bij dringende geval len kan men zich wenden tot de secreta- Gestolen auto tegen lichtmast LEIDEN In de nacht van woensdag op donderdag is een auto van een. Lei- in Sassenheim tegen een lantaarnpaal denaar op de Lage Ryndyk gestolen en total loss gereden. De onbekende was met een uit Lisse gestolen wagen Lei den binnen gekomen toen bij bemerkte dat de benzine op was. Hij nam toen de auto van de Lage Rijndijk mee naar Sassenheim, waar hy hem tegen de genoemde lichtmast reed. De politie stelt een onderzoek in. LEIDEN Een 45-jarige bestuurder van een brommer verkeerde gisteravond onder invloed van sterke drank toen hij b(j de Herenpoort/Herenstraat geen voorrang verleende aan een automobi- mer. De man werd met gebroken rech- llst. Deze schepte hem en zijn brom- ter sleutelbeen en ernstig beschadigd rechterbeen overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND LEIDERDORP Geboren,: Jeanette Cornelia Carina dr v. Pieter v. d. Horst en Jeanette C. Plateel; Anouk Edith dr v. Bernardus P. F. Al en Toop Kie Duyster; Yvonne dr v. Jan Harkes en Trudy H. C. Schaap; René zn v. Marinus A. Rozijn en Tonny v. d. Heide; Helene Anna dr v. Herman C. Obrsen en Helena A. G. W. Bos; Gerbrand Anton Bob zn Gerardus Z. v. 't Klooster en Adriana J. M. Zwartkruis. Ondertrouwd: Jacobus Zolier en Cornelia in Velzen; Yno Beckers en Helena M. Borst; Leo Leonard en Johannes van de Scheur. Gehuwd: Willem F. Snell en Manuela Steffelaar; Erich Nachtegaal en Marjan der Kwaak; Leonardus Turk en Neeltje van Alphen; Bernd P. M. Schad- ler en Naatje de Ridder. Kath. Moederhulp LEIDEN Het Katholieke Bureau Moederhulp te Leiden, dat ook maan delijks eenmaal spreekuur houdt in Alphen aan den. Rijn en Noordwijker- hout, heeft in 1968 contacten onder houden met 49 a.s. niet-gehuwde moe ders. De contacten kwamen in prac- tisch alle gevallen tot stand door ver wijzingen van instanties en personen in toenemende mate huisartsen. Het-Bureau (Hugo de Vriesstraat-^1, Leiden, tel. 01710-25708) legde in 1968 contacten met de Hendrik Piersonver- eniging, waarmee regelmatig teambe sprekingen plaatsvinden. Naast de directe hulpverlening aan niet- gehuwde moeders is het bureau „pre ventief" werkzaam. Meisjes, die in het buitenland willen gaan werken kunnen zich nuttige adviezen laten geven en eventueel ook adressen. RIJNSBURG Het Rijnsburgs Bloemencorso „De Mens en zijn Karakter" zal morgenmiddag volgens onderstaande route vit Oegstgeest en Leiden van en naar de veiling „Flora" trekken: Namen van de wegen: Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Noordeinde, Petr. v. Saxenstraat, Evertsenstraat, Trompstraat, DeRuyterstraat, Kanaalstraat, Kat- wijkenveg, Langevaart, Sandtlaan, Herenweg, Kerk straat, Vliet N.Z., Koestraatbrug, Vliet Z.Z., Smid straat, Oegsrtbeesterweg, Rijnsbuigerweg. Rijnsburgerweg, RJjnzichtweg, Leidse Buurt, Geverw- straat, Leidsestraatweg. Rijnsburgerweg, Stationsplein, Stationsweg, Steen straat, Blauwpoortsbrug, Haarlemmerstraat, Peli kaanstraat, Hooigracht, Hogewoerd, Breestraat, Noordeinde, Rembrandtstraat, Witte Singel, Zoeter- woudse Singel, Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer, Zijl- singel, Herensingel, Medusastraat, Kooilaan, Willem de Zwijgerlaan, Oegstgeesterweg. Dorpsstraat, Almondeweg. Warm onderweg, Lange Voort, Wijttenbachweg, Oegstgeesterweg, Korte Brouwerstraat, Vliet N.Z., Dubbele Buurt, Langevaart, Sandtlaan, Herenweg, Kerkstraat, Anjelierenstraat, alwaar de stoet ont bonden zal worden. 150,-, 100,- en 50,- beschikbaar ge- Bteld. Voorts heeft het bedrijfsleven ex tra prijzen beschikbaar gesteld. Sport LEIDEN De officiële opening van de Groenoordhal in de tweede en derde week van september (officieus is de hal dan al lang en breed met onder meer de huishoudshow De Leidato in gebruik ge nomen) start zoals men bij de opening van een veemarkt-sporthal kan verwachten, geheel in het teken van vee en sport. Vijf dagen lang is de hal gratis toegankelijk en zullen tientallen demon straties en wedstrijden worden gehouden. Grote evenementen, die nationaal of internationaal sterk de aandacht zouden kunnen trekken, staan niet op het programma. Wel probeert men (met onder meer een geweldig groots opgezet zaalvoetbaltoernooi voor bedrijven en een bloemschikfestival, waaraan naar schatting 3000 kinderen en vol wassenen zullen deelnemen) de loop van de Leidenaars naar de hal te krijgen. Zuivel Vrijdag 12 september gaat de hal om 10 uur 's morgens open en zal het publiek kennis kunnen nemen van wat er op het gebied van zuivel in Nederland zoal wordt gepresteerd. Het Nederlands Zulvelbureau, de Landbouw Voorlich tingsdienst, de Nederlandse Kaas Unie, het Rijks Zuivelstation en Menken Melk hebben stands ingericht. De huis vrou wenorganisaties in Leiden en omstre ken hebben medewerking toegezegd en er zullen doorlopend verschillende demonstraties worden gehouden. Te vens is er een expositie van de Federa ties van Leidse Slagerspatroonverenigin- gen met medewerking van de vereniging tot bevordering van het Slagersvakon derwijs, het Bedrijfschap voor het Sla- gersbedryf, de Stichting Voorlichting Bureau Vlees, Vleeswaren en Vleescon- serven en het Produktschap voor Vee en Vlees. Er zyn uitsnij-, bak- en braad- demonstraties en er zullen dia's en films worden vertoond. Bloemschikfestival Vrijdag 12 september zal ook de eerste dag zijn van het bloemschikfestival. Dit festival zal onder leiding van de heer Van Leenen worden gehouden. In totaal zullen 6 groepen van 500 deelnemers zich met het schikken bezig houden. Driedui zend deelnemers dus. Is dat niet te hoog gegrepen? SVe Vroegen het de assistent „Nee. zeker niet. Uit ervaring weten wy, dat er enorme belangstelling bestaat voor dergelijke festivals. In de laatste maanden hebben we extra ervaring op gedaan in Maastricht, Rotterdam en Schiedam. De deelnemersprys is welis waar een fors bedrag, 6,-, maar daar krijgt men heel wat voor terug. Wij zor gen voor het materiaal om de bloemen te schikken en natuurlijk voor de bloe men zelf. Men kan er van op aan, dat men na afloop een werkstuk ter waarrde van zeker vijftien gulden meekrijgt". Men kan zich opgeven bij vrijwel iedere bloemist in Leiden en omstreken. Verder ook bfj vele sigarenzaken. Voor de eta- learwedstryden ejjn geldprijzen van Vebo Zaterdag 13 september is het program ma gelijk aan vrijdag. De Jongerenfe- deratie van de Vebo organiseert een ex positie, welke zal bestaan uit: glasbla zen, wolspinneö, kunstschilderen, bloem schikken, volksdansen, trekkerbehendlg- heidswedstrijden, waaraan ook door de stadsjeugd deelgenomen kan worden. Een dlsc-jockey zal voor de muzikale be geleiding zorgen. De Vebo, die 's mor gens om zeven uur geopend zal worden, zal groter zijn dan voorgaande jaren. Naar schatting zullen een kleine 1000 dieren tentoongesteld worden. Officiële opening De hal wordt omstreeks 11 uur officieel geopend door de secretaris-generaal van het Ministerie van Landbouw dr. J. H. Patijn. 's Middags is er een lunch voor genodigden. Taptoe, bal, vuurwerk Naar alle waarschijnlijkheid zyn er 's avonds op het terrein buiten de hal klas sementsproeven van een autoralley en ls de start van een stertocht van Leidse muziekverenigingen. Eindpunt: Groen oordhal. Om negen uur is vervolgens de taptoe in de hal. De avond zal worden besloten met een groots vuurwerk en een bal, dat om half 12 aanvangt en waarbij de muziek zal worden verzorgd door de Down Town Jazzband onder leiding van drs. Roefie Hueting. Van maandag 15 tot en met woensdag 18 september is het zaalvoetbaltoernooi voor de bedrijven, waarvoor reeds ruim 60 bedrijven hebben ingeschreven. D® heer A. van Egmond, lid van de com missie binnensporten, zegt daarover: „Toen we met dit plan kwamen, kon je overal angstige gezichten zien. Zo van: dat wordt niks. Maar ik heb er vanaf het begin al geen hard hoofd in gehad. De vrees werd vooral veroorzaakt door het feit, dat de voetbalverenigingen zich niet zo enthousiast toonden. Die waren bang, dat ze verloren zouden gaan in de Immense ruimte van de hal. We zullen netten plaatsen, waardoor men niet een half uur zal moeten lopen om de bal op te halen als die het speelveld wordtult- geknald. We hadden oorspronkeiyk enor me plannen voor de opening, maar die moesten we by gebrek aan tyd en vooral financiën laten vallen. Zo waren we by- voorbeeld van plan een ijshockeywed- strijd tussen Zweden en Rusland te or ganiseren. Dan had je onherroepeUjk in ternationale bekendheid gekregen, maar, ja, wat wil je. Dat kost enorm veel. Te meer, daar we ernaar willen streven d® toegang gratis te houden. Met dit vooral op de Leidse bevolking gericht program ma denken we toch meer succes te heb- De festiviteiten zullen donderdag 18 sep tember met de finale van het zaalvoet baltoernooi en karting-wedstryden, waaraan vele beroemdheden in dez® sport op lage wieltjes zullen deelnemen, worden besloten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5