Dubbel genieten van LOUIS DE FUNES Joelende, kraaiende en gillende kinderen Tarantella 1969 van circus Heros op „Zoeterveld" JEUGDVAKANTIEBEZIGHEDEN DRAAIEN OP VOLLE TOEREN Vakorganisaties in bloem bollencultuur organiseren ook dit seisoen cursussen Tennistoernooi Katwijk aan Zee Jan de Groot uitgeschakeld Half a sixpence De wet van het westen Sound of music Mammie, wat deed jij nou? Top fotomodel VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1969 DE LEIDSE COURANT PAGJNA 3 LEIDEN Na een «ucesvolle opvoering van „De Fabeltjes krant" en een tweetal filmvoor stellingen gaat de Commissie •feugdvacantiebezigheden te Lei den gewoon door met haar acti viteiten. Gistermiddag presen teerde z(j ln het St.-Antonius- Clubhuls een jeugdvarlété, zoals Leldens pupillen het zelden heb ben meegemaakt. De opkomst was er dan ook naar. De zaal bevatte een kleine 450 gillende, joelende, kraaiende, kortom zich uitlevende kinderen, die zich uitermate vermaakten niet het spel van accordeonist Gerard Lamberinon, niet volle bewonde ring staarden naar zangeres Connie Vink en hun adem inhiel den voor de yzingwekkende kronkelingen van slangemens Maurice del Monte. Vacantiebezigheden, destijds op gezet door oud-wethouder Van Schaik, bleken nog niet uit de is de heer Van der e voorzitter van de vakantlebezigheden. lie er helemital achter Gelukkig krijgen tijd te zijn, mits natuurlijk op prachtige subsidie van de ge- nanier gebracht. Een lielo schare van medewerkers, tesa- men de Sectie Jugdrecreatie van de Leldse Jeugd Actie vor mend, doet daar zijn best voor. ite. Hoeveel? Eh. g aarzelen) dat is een vijl 6 Kluizend gulden per jaar. Maar ar moeten we nog goed met liassen. De eerste voorstelling van de Fabeltjeskrant bijvoor- Maar de tweede ging ons wegens gebrek aan belangstelling onge veer 30,— per kind kosten. En dat allemaal wegens het war me weer. Deze middag gaat ons ongeveer tweeduizend gulden kosten. Alleen artiesten en zaal- huur. Maar gezien het succes van vanmiddag niAg dat geen zorg lieten. We hebben In de loop van de jaren van alles geprobeerd om de jeugd „te pakken". Daarbij komen veel moeilijkheden kijken, maar ik doe dit werk gewoon graag. En gelukkig ondervind ik veel collegialiteit van mijn da gelijkse werkkring, zodat ik hier voor de nodige uren beschikbaar kan maken". I ik doe enorm veel aan yoga. En daarbij i komt heel erg veel concentratie en lenig heid kijken. Daar moet je voor oefenen. Als ik bijvoorbeeld in paniek zou raken, i terwijl ik in het kastje zat, dan was het gegarandeerd met me gebeurd. Dan was i hadden en daar lieten ze kubus. Daarna wei ven minuten later bedoel maar: dót tratie. Ik heb twe< SLANGEMENS BLIKT ZICH' LUCHTIG KOUTEND IN De heer Van Huizen slaat weer aan het organiseren en wij nemen een kijkje in de zaal. Op het podium zien we Maurice del Monte, dat wonderlijke slangemens, dat zich in een transparante kubus pleegt te wringen. In dubbelgevouwen toestand nog wel. De kubus (van vlieg tuig-glas) is 49 X 19 X 49 cm. met een deuropening van (ja, houdt u vast) 25 X 27 cm. De kinderen lijken gek te wor den van enthousiasme. Al pratende over Ajax en koetjes en kalfjes blikt hy zich beroepsmatig in. Even later is het zo ver. Precies zoals hy dat op de kijkbuis deed bjj Mies-en-scène. Del Monte zelf wordt er niet heet of koud van. „Ach ja, als ik die kubus zo eens bekijk, dan kruipt er wel een klein kriebeltje over mijn rug. Maar als ik er eenmaal inzit, ben ik zó geconcentreerd, dat ik nergens meer aan denk". Een geconcentreerd blik Del Monte dus. Hij vervolgt: „Fijn is dat overigens hè, voor die kinde ren optreden. Mijn hemel, ik zou wel een heel middagprogramma voor ze kunnen vullen. Ze houden het allemaal niet voor mogelijk. Daarom laat ik het de kinde ren uit de zaal ook altijd proberen. Zelfs zij, met hun kleine lichaampjes, komen er niet in. Kan ook niet anders. Ziet u, i een meter gegraven me inzakken. In de er weer uit. Kijk, ik is trainen en concen- huisartsen. Die had den gezegd, dat zo iets niet kon. Volgens hen was dit volkomen onmogelijk. Zelfs om er twee minuten in te blijven. Nou, ik presteerde het zelfs zeven minuten." FRUITBUIK „Ik moet wel op mijn spieren passen, hè. Koude is natuurlijk funest. Ik heb pas ischias gehad en toen trad ik op in Haar lem. En halverwege mijn nummer kon ik er niet meer in of uit komen. De brandweer stond al klaar om een gat in mijn kist te hakken. Het is gelukkig goed afgelopen. En zo ga je maar weer ver der. Ik verdien er lekker mee, maar het kost een hoop ook. hoor. Ik moet iedere dag ontzettend veel fruit en verse groen te eten. Ik eet zo'n twaalf sinaasappelen per dag, zo'n 6 tot 8 perziken, pruimen, tomaten, appelen, peren. Dat heb ik echt nodig. Ik mag geen ons aankomen, maar ik moet toch op krachten blijven. Van- Aanvankelijk ging het allemaal niet zo best met dit gevitamineerde slange mens. „In het begin kreeg ik in kinder programma's geen voet aan de grond. Dat kwam vanwege mijn blote buikje. Dat moet je ook maar weten. Nu heb ik voortaan speciaal voor de kinderen een hemp je aan". CATOOTJE Intussen zingt Connie Vink de zaal vol. In een wip heeft ze 8 kinderen op het po dium, waarmee ze in improviserende stijl het alom bekende „Catootje" ten gehore brengt. Een strofe als „in de karrek, in de karrek, zei de dikke meid" is natuur lijk onvermijdelijk, evenals het „lekker zoenen zei de dominee". Connie een ar tieste van niet geringe allure, blijkt ook voor dit „jeugdwerk" geknipt. Ze is er zelf ook helemaal kapot van. „Ik vind het geweldig leuk. Het is weer eens wat anders, maar wel erg moeilijk". Nu ze toch in Leiden is, wilden we onze lezers meteen wel even vertellen hoe het met haar gaat. „Het gaat met mij erg goed. Hier in Ne derland blijf ik gewoon de plaatselijke show- en feestavonden verzorgen en eer daags ga ik weer werken in het maan delijkse t.v.-programma „Studio Anno". En dan ga ik vijf dagen naar Engeland, Daar heb ik een t.v.-optreden en een stel andere optredens. In september ga ik pla ten opnemen met het orkest van Werner Müller, in Duitsland. En daarna ga ik waarschijnlijk naar Australië, is allemaal nog in de pen. Voorlopig heb ik hier bijna iedere avond werk, dus je ziet 't, het gaat enorm." KAPITEIN Tenslotte ls er nog de accordeonist Gerard Lambermon, de helft van het Rotter damse duo „De Gerto's", die de kinderen laat dansen, zingen en springen. Allen worden in zijn optreden betrokken, zo dat we niet verbaasd staan, wanneer kleine Bea (5) ons zegt: „Die kapitein' vond ik het leukst", waarop Henkie (8) haar direct in de rede valt: „Nee gekkie, dat griet was veel leuker". Al met al reden voor Hetty (7) kennelijk een vriendinnetje van Henkie om te zeg gen: ,,Jóh, jij altijd maar met die grie ten." En waarom niet, want ook die man in dat „glazen kassie" had niet over be wondering te klagen gehad. Enfin, het deed er ook niet toe. Feit was, dat deze 450 kleintjes een middag op en top kindervermaak hadden gehad. En wie er dan nog durft te zeggen, dat vakantiebezig heden uit de tijd zijn, die nou ja, die doet dat dan maar hoor! WILLEM SCHRAMA. LEIDEN Het Schuttersveld zal van 4 t.e.m. 7 augustus weer plaats bieden aan een circus. Na de trieste ervaringen die Toni Boltini nog niet zo lang geleden hier in Leiden heeft opgedaan (oen by de eerste middagvoorstelling enkele tien tallen enthousiasten de grauwe tent „be volkten" vraag je je af wat een andere directeur bezielt oni zijn tenten hier op te slaan. Nu ls circus Heros natuurlijk niet de eerste de beste. Het is een ver maard gezelschap, dat weinig publici teit behoeft. Dat doet men dan ook niet. De Italianen Enis, Bruno en Willy Tog- ni, die gezamenlijk de jongste directie in dit milieu vormen (geen van hen is de vier kruisjes gepasseerd) weten dat zij niet een vertrouwd en gerenommeerd gezelschap naar Nederland zyn gekomen en dat „Heros" de mensen aanspreekt. Zij intimideren het publiek weliswaar ook met bloemrijke superlatieven, maar stellen voorop dat het waar voor zijn geld krijgt. Dat men voorgeschoteld krijgt wat beloofd is. En in de aan 6000 personen plaats biedende tent is dat heel wat. In Amsterdam hebben in een pe riode van drie weken zo'n honderduizend circusliefhebbers dat kunnen constate ren. Terwijl we dit schrijven wordt de kolossale tent opgetrokken in Alkmaar. Of in Leiden de belangstelling ook zo overweldigend zal zijn valt te bezien. Op het Schuttersveld dat op de affiches abusievelijk staat vermeldt als „Zoeter veld", (het „sch"' is een klank, die in Duitsland en Italië en trouwens ook al in het zuiden van ons land, grote moei lijkheden oplevert: een verkeerde uit spraak levert dan snel een foutieve schrijfwyze op) blijft Heros vier dagen. Jos Mullens, die de afgelopen jaren ook al Krone, Sarassani en Bouglione naar ons land haalde, heeft er voor gezorgd dat het circus op zijn toernee na Leiden nog tal van andere plaatsen aandoet al vorens het medio oktober weer de grens overtrekt. Een van de hoofdnummers van het pro gramma van „Tarantella 1969" een show waaraan 150 artiesten uit 20 landen en 200 dieren meewerken is de met talrijke showeffecten omgeven opvoering van „Alladin en de wonderlamp" en voorts zijn er dan enkele nieuwe nummers, zoals dat van directeur Bruno Tognl, die een nieuwe, uit 20 dieren bestaande olifan- tengroep presenteert. Zijn broer Willy presenteert een dres suur met 80 paarden. En natuurlyk ont breekt de hogeschool niet. Deze wordt gereden door Adriana, Sylvana, Bruno en Willy Togni. En de grote verschei denheid aan nummers wordt dan verder o.m. nog gevormd door kunststukjes aan de trapeze, een optreden van een clow- neskSpaans trio en saltosprongen op de trampoline. Of dit gerekend mag worden tot wereld klasse kan men vaststellen vanaf 4 au gustus wanneer 's avonds om acht uur de galavoorstelling wordt gehouden en op de overige dagen om 3 en 8 uur. CONNIE VINK. kleuterleidster. LISSE. De reeds zoveel jaren gehou den winteravondcursussen in de bloem bollenteelt zullen ook in het a.s. sei zoen weer worden gegeven namens di verschillende vakorganisaties ln d< bloembollencultuur. Door de Kon. Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur afd. Lisse wordt een cursus van 10 weken gegeven met 40v lesuren in de Hyacinthenteelt op maandag en vrij dag. aanvangende 3 oktober, welke cursus zal eindigen maandag 15 decem ber. Voorts wordt een cursus Hyacin- thénteelt gegeven van 20 weken met een totaal, van .40 lesuren, aanvang 1 oktober, eindigende op 2 maart, telkens op woensdagavond; een cursus Tulpen teelt wordt gegeven voor deelnemers die de 40 lesuren kunnen bijwonen ge durende 20 weken op welke dinsdag avond vanaf 30 september a.s., einde 2 maart en op donderdagavond, aanvan- I gende 2 oktober, einde 2 maart 1970. j Uitgaande van de KVOB Centrum Bol- i lenstreek en de LTB afdeling Lisse wordt I een speciale cursus gegeven voor deel nemers die vóór 1 jan. 1970 gedurende de 10 weken aan de 40 lesuren kunnen j deelnemen voor de cursus plantenziekten in bloembollen op maandag en vrijda; I aanvang 3 okt., einde 15 december. Een zelfde cursus wórdt gegeven voor deel nemers die de 40 lesuren in 20 weken kunnen bijwonen op welke woensdag avond, aanvang 1 okt. einde 2 maart; voorts organiseren deze organisaties cursus Narcissen- en Crocussenteelt voor deelnemers die de 40 lesuren gedu rende 20 weken kunnen bijwonen op dinsdagavond van 9-11 uur. aanvang 30 september, einde 2 maart 1970; op don derdagavond van 7-9 uur, aanvang okt. en einde 2 maart. I lust" niet zoele in voorgaand'm jaren. I Hij werd namelijk zowel in het gemengd j dubbelspel, het herendubbelspel als, en I dat was de pijnlijkste ervaring, het he renenkelspel uitgeschakeld. Verantwoordelijk voor de nederlagen in het herendubbelspel en het herenenkel spel was Jan de Groots teamgenoot van het eerste team van de Noordwijkse S.V., Gerard Pasma. In het herendub belspel speelde de breedgeschouderde gebruinde Noordwyker zo ver beneden zijn normale niveau dat er voor de Groot, Ijverig als altijd maar ln zQn volleren qlet doorborend, zeer Weinig viel te redden. De tegenstanders, de ge routineerde Duitse combinatie Keefer- Rasch wonen gladjes. 6-3, 6-4. In het hereneukelspel trad een geheel andere Pasma aan en de loting bracht hem uitgerekend tegen zijn dubbelpart- ner Jan de Groot. Het leek toch een zege voor de Katwijker te zullen wor- len want met 6-2, 4-2, en 30-30 lag Pas ma een straatlengte achter. Puur op vastheid spelend echter en uitstekend loopwerk verrichtend brak Pasma het juist op die basis gefundeerde spel van de Groot. Bij de genoemde stand zakte de Groot ineens volkomen weg en Pas ma won met 6-4, 6-2. Jan Holleman I trof in de Duitser Keefer ook al eer ponent die hein in loop en lob' J troefde^ 6-2. 4-6, 4-6. Tenslotte mag niet onvermeld blijven de uitstekende tegenstand die Max Har- teloh bood aan Jaap Temminck. Laatst genoemde won met de score 2-6, 6-4, 6-4 na 2-6, 2-4 en 30-30! Harteloh zou toch winst behalen in het herendubbelspel B met Blommendaal als partner. Zij klopten het duo Har Meijer en Frank Bonte met 6-4, 3-6, 6-0. In het gemengd dubbelspel B moi Jaap Temminck een zeer lange tweede set spelen om de verbeten tegenstand van de combinatie Mijntje Guyt Jaap van der Nat te breken, 6-3, 12-10, LUXOR/STUDIO Beide theaters zorgen voor dubbel De Funés-plezier in Leiden deze week. Met zijn bruisend acteertalent maakte deze Franse ko miek zich de laatste jaren zeer getapt in Nederland. En niet in het minst bij het Leidse publiek. Een tweetal Funès- films is dan ook zeker niet funest. Bei de kunnen op een ruime belangstelling rekenen. „Samen uit, samen thuis" is een reprise, die alom in den lande daverde succes- boekte. Louis de Funès wordt hier terzijde gestaan door Terry Thomas en Bourvil, evenmin kleine jongens in het komische filmgenre. Zij die de film reeds zagen, weten het al: het is scha teren geblazen in het Studiotheater. Attractiever evenwel is de nieuwkomer „Ga je weg of ik neem je weg" in Luxor. We zien De Funès. Dany Saval en Maurice Biraud als inbrekerstrio. dat zich veelal beperkt tot het kraken van bra-ndkasten. Poen is er immers nooit te vinden. Het trio laat zich echter niet ontluisteren en zet zijn activiteiten stug voort. Al met al reden voor De Funès om zijn verrukkelijke opmerkingen ruimschoots vergezeld te doen gaan van zijn verfijnde komische grimassen. Dany Saval en Maurice Biraud zijn overigens geenszins figuranten. Hun rolbezettingen zijn vaak sterk te noe- vooral in het zeer chaotische, maar uiterst vermakelijke slotgedeelte. Van „Ga je weg of ik neem je weg" kunnen we u tenslotte nog dit zeggen: .Gaat u er naar toe of wij nemen u er nee naar toe". De keuring is geen be zwaar. Beide films zijn toegankeiyk elke leeftijd. CAMERA In de film „Half a six pence" zijn r.det alleen grote acteurs te zien, maar ook de kopstukken achter deze meesterlijke film zijn wereldver maard. De opnamen van de vrolijke film-musical in kleuren en wide-screen begonnen onder supervisie van produ cer C. H. Schneer en regisseur George Sidney op 19 september vorig jaar in Eastbourne (Sussex). Cameraman was G. Unsworth die beroemd geworden films op zijn naam heeft staan. De kle ding werd ontworpen door Phyllis Dal ton die nog onlangs een Oscar won voor haar werk by „Dr. Zhivago". Zij zorgde ook voor de kleding in de films als „Lawrence of Arabia" en Lord Jim". De productiemanager René Dunpot ge troostte zich grote moeite en deed enorm veel werk om er zeker van te zijn dat alle voorwerpen die .in de film voorkomen ook werkelijk in die tijd bestonden. Als de vriendelijke Tommy Steele in de film een tijdschrift doorbladert is het wel degelijk een zeer oude uitgave van „Punch". Dit geldt ook voor de drank die geschonken wordt: „Old Methusa- lah" was in die tijd een zeer bekende drank. Zelfs de sixpence, die een heel belangrijke rol in deze film speelt, is gemaakt zoals hy er in het begin van deze eeuw uitzag, namelijk zilverachtig (niet koperachtig zoals tegenwoordig) en met de juiste verhoudingen: 92,5% zilver en niet zoals nu 75% koper en 25% nikkel. Half a sixpence is een heeriyke film voor speciaal de jongsten onder ons, die er dan ook een zeer prettige middag aan zullen hebben. CAMERA De western De Wet van het Westen (Waterhole number three) is geen echte western, het is een paro die op een wild-west-film. Af en toe denk je een comedy caper te zien: kostelijke achtervolgingen, vermakelijke schietpartijen. In één van die schiet partijen wordt byvoorbeeld de hele begane grond van een groot huls weg geschoten. De meisjes van plezier, die het huis bewonen, slaken na elk schot 'n opgewonden gilletje. Vooral de achtervolging in de slot scène heeft niets meer met het wilde westen te maken, meer met kwajon gens die streken gaan uithalen. Het Is ook een eenvoudig verhaal: Er worden goudstaven van het Ameri kaanse leger gestolen en door één van de bendeleden in een poel begraven. Hy maakt hiervan op twee papieren een kaart die gestolen wordt door Cole (James Coburn). Cole moet een paard hebben als hij Integrity een stadje binnenkomt. Hij pikt het paard van de sheriff en laat deze naakt in zijn eigen gevangenis achter. Voordat Cole naar het goud gaat zoeken ontmoet hij op een aparte manier de dochter van de sheriff. Enfin, dat alles geeft voldoende stof om voor vele achtervolgingen te zor gen, zodat we een gezellige vakantie film te zien krijgen. TRIANON Op veelvuldig verzoek biedt Trianom dêzl wèek ee'o heel by- zondere reprise: „The Sound Of Music", opgenomen in de schitterende natuur der Ooatarijk6& Alphen met in de hoofd rollen Julie Andrews en Christopher. Let u nog even op de gewyzigde aan vangstijden. Deze zijn 14.00; 17.00 en 20.00 uur. LIDO Nadat nog niet zo lang geleden onthuld is wat de lotgevallen van pap pie in de oorlog waren kon het niet anders of de filmproducers zouden ook uit de doeken doen wat de wederhelft nu precies uitspookte in de donkere ja ren. Al te fraai is dat niet geweest, al thans niet in het geval van mrs. Camp bell, die als 16-jarige indertijd snel viel voor de charmes van Amerikaanse sol- Van het een komt het ander en wanneer zy allang weer de oceaan zijn overge stoken bemerkt de jonge Carla dat zij in verwachting is. Drie Amerikanen hebben inkwartiering bij haar gehad. Een van hen moet dus de vader zijn. Maar wie? Allen verwittigt zy ervan. Keurig sturen zij een cheque. De situa tie wordt penibel als na de oorlog het squadron terugkeert naar het dorpje waar het gelegerd was. Dit alles zou een prachtig uitgangspunt kunnen zijn voor een gedramatiseerde episode. An ders wordt het als een Gina Lollobrid- gida en Phil Silvers opduiken. Plotse ling is er een heel ander thema. Welis waar kent de film wat melancholieke faces, maar eerder moeten die als de rustpozen worden gezien op een amu sante en lachwekkende reis. De Itali aanse inbreng komt uiteraard van de door Tony Bass bezongen „vamp", die zich als een echte Italiaanse vrouw furiues opstelt tegenover haar omge ving, terwijl het figuurtje van het rus tige en ietwat verlegen dochtertje Gia, scherp contrasteert met de vaak als een vulkaan losbarstende moeder. In dit wereldje dringen dan de Ameri kanen door, de nonchalante jongens die hun oude liefjes nog eens komen bezoe ken. Tal van complicaties doen zich voor. Getrouwde Amerikanen die tot groot ongenoegen van hun vrouwen, hartstochtelijk begroet worden door da Italiaansen. En die amusante tafereel tjes zyn dan de kleurige guirlandes, dia dienen als decor by het grote feest. Prachtige, en over het algemeen origi nele invallen zorgden voor een kostelyke rolprent, waarbij de acteurs en actrices eendrachtig werkten aan een verrukke lijk stukje vakantiebesteding. REX Top Fotomodel is een heerlijke film voor jongelieden, die nog geen 18 zijn, maar desondanks nimmer een film van 14 of alle leeftyden wensen te be zoeken. Een zoethoudertje dus. Voor velen zal het genoegiyk zijn, dat „je er veel kunt zien", voor anderen betekent dit niets meer dan een lichte ontluiste ring. daar het spel amateuristisch en het verhaaltje eigenlijk niet meer dan een cliché is. Een vol Rex-theater zit er niettemin toch wel in, daar Top Fo tomodel deze week in Leiden als enige film de sex-industrie vertegenwoordigt. Keuring 18 jaar. Tijdens de nachtvoorstellingen op vry» dag en zaterdag draait „Westend Jun gle", een film, die als ondertitel „D« strijd tegen ontucht" meekreeg. Keu ring eveneens 18 jaa*

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3