Oranje contingent liep blauwtje MACHTIGE WAPEN VAN HOMERUN VELDE ITALIË Het is toch te gek dat je ..astublieft zou moeten vragen „IK ZIT WEL IN DE LAPPENMAND BIERMAN GING ONDER DOOR ROEMLOOS TEN EIGEN FOUTEN Hordijk, enige amateur die overeind bleef Aantrekkelijke come-back van Trudy Groenman „Azzurri voorkwamen debacle HANS CROON: Hockeyfederatie protesteert bij olympisch comité TSJECHISCHE TOP SPEELT TENNIS OP .HOOG NIVEAU' Jan Janssen niet naar WK Sinds Chaam ziek in bed Hoofdprijs Imhoff Hollandweek, even op losse schroeven WOENSDAG 30 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 HILVERSUM Drie Nederlandse dames zijn nog in de strijd bij het enkelspel van de open internationale kampioenschappen van Nederland in Hilversum. Marijke Schaar-Jansen kwam ten koste van de Amerikaanse Cecilia Martinez al bij de laatste acht, Els Veentjer-Spruyt won haar eerste partij van Lenka Kodes en bereikte daardoor de tweede ronde. Trudy Groenman is even ver. Maar de Groningse moest daarvoor op de tweede dag twee singles spelen. De wedstrijdcommissie had haar namelijk met een andere oud-kampioene, Jetty Wienese, in de voorronde geplaatst. Jetty Wienese was geen partij voor Trudy Groenman: 61, 60. Maar ook tegen Helen Gourlay, die op dit moment internationaal even veel faam heeft als Groenman in haar beste dagen, speelde Trudy Groenman ronduit voor treffelijk. De Groningse speelster, die een paar jaar geleden tot de conclusie kwam, dat alleen tennisspelen toch niet zo aantrekkelijk is, bouwt aan een aantrekkelijke comeback, die bij de nationale kampioenschappen in Sche- veningen kan worden voortgezet. Trudy Groenman overtrof namelijk op de zinderend warme tweede dag het peil van Astrid Suurbeek (46, 36 tegen Elena Palmeova), Ada Bakker (26, 62, 06 tegen Lesley Hunt) en Judith Salomé aanzienlijk. Judith Salomé zette ook in Hilversum een tamelijk jonge, maar opmerkelijke traditie voort. Een kansloze nederlaag in de eerste ronde van een internationaal toernooi. In Hilversum liet de Westduitse Almut Sturm haar een blauwtje lopen (61, 61). WIESBADEN Het Nederlands honk balteam heeft gisteren in de strijd om het Europese kampioenschap in Wies- baden een moeizame zege behaald op een verbeten vechtend Italië. Na ruim 2/z uur aanvaardbaar honkbal werd het 84. Het machtige wapen van de home run, dat in het begin van de wedstrijd spectaculair door Hudson John, Hamilton Richardson en Herman Beidschat werd gehanteerd en het duidelijke falen van de Italiaanse defensie in de 5e innings, brachten de Nederlandse zege tot stand. homeruns. Herman Beidschat hield het uit tot de vijfde slagbeurt, daarna moest Jan Dik Leurs in actie komen. De Italianen gebruikten drie werpers. Tijdens deze wedstrijd raakte Johnny Jonkers geblesseerd. Tonny de Jager verving hem. In de zesde innings raakten evei gemoederen verhit rond de thuisplaats, waar Wim Crouwel, na de Italiaan Mo- relli te hebben uitgetikt, deed alsof hij hem wilde trappen. In het Italiaanse kamp werd dit uiteraard hoog opgeno men. De rust was echter snel hersteld, doch Crouwel en Morelli keerden niet Vier innings lang was Nederland-Italië een spannende wedstrijd, waarin geen duidelijke winnaar was aan te wijzen- Herman Beidschat hield de Italianen tot de vierde innings van de honken Nederland scoorde dank zij solo-homers van Hudson John en Hamilton Richard son in de tweede en derde innings. Wraak Italië kwam echter verrassend terug. 55 55 55 55 (Van onze sportredactie) VOLENDAM Trainer Hans Croon van Volendam is er bepaald met gelukkig mee. Elf spelers van de a-selectie weigerden hun contract te tekenen en zijn daardoor voorlopig niet beschikbaar voor het eerste team. Dat maakt de taak van Hans Croon erg moeilijk. Hij zal moeten proberen met vijftien contractspelers en een aantal amateurs Volendam in de eerste divisie te houden. Meer als dat wordt van Hans Croon op dit moment niet verwacht. De aspiraties terug te komen in de eredivisie heeft Volendam voorlopig laten varen. Om dat te bereiken heeft de club de „rebellen zonder meer nodig. Hans Croon realiseert zich dat hij zelf een van de grootste slachtoffers is van het beleid dat door "het Volendambe- stuur is gevoerd. Een beleid overigens waar Hans Croon voor de volle honderd procent achter staat: ..Dit is een besluit op lange termijn. Volendam wil over een aantal jaren nog goed betaald voet bal spelen. Dat kun je niet doen als je dit seizoen de club financieel naar de kelder helpt. Als je zou streven naar succes op korte termijn had je de spe lers hun zin moeten geven, maar zelfs een promotie zou dan niet meer zijn ge weest als een schijn-succes". „Ik vind de hele gang van zaken be treurenswaardig en onjuist. De spelers als groep opgetreden en hebben in feite geen individuele beslissing geno- Vandaag stonden er een paar bij de training te kijken, waarvan ik denk ze zo mee zouden willen doen. Ze BRUSSEL. René Frank, president van de Internationale Hockey Federatie (F.I.H.), heeft bij het Internationaal Olympisch Comité geprotesteerd tegen de beslissing by de Olympische Spelen van München in 1972 slechts acht teams te laten deelnemen aan de toernooien voor landenploegen. Een inkrimping van zestien lot acht deelnemende landen aan het olympisch hockeytoernooi zou maken dat vrijwel steeds dezelfde landen erin zullen uit komen. Volgens de heer Frank is de winst, die er uit voortvloeit zeer gering. Het betekent voor de organisatoren een kostenbesparing van slechts twee pro cent. De F.I.H. dringt er sterk op aan, dat ook in München zestien ploegen mogen deelnemen aan het hookeytoer- durven het echter niet voor elkaar. De spelers hebben de zaak nodeloos op de spits gedreven en daarmee de algehele gang van zaken enorm benadeeld". „Als ze terug zouden komen is er een groot verschil in conditie, zodat ze voor lopig niet bruikbaar zouden zijn voor het eerste. Het gevolg is dat ik met een elf tal zal moeten uitkomen dat niet voldoet aan de eisen van een goed geformeerd Lange aanloopperiode „Naar mijn mening moet een elftal be staan uit geroutineerde on minder gerou tineerde spelers. Voor het elftal dat de competitie gaat beginnen heb ik in feite geen geroutineerde krachten. Het zijn echter allemaal vechters en daarom zie ik toch wel mogelijkheden. We zullen al leen een enorm lange aanloopperiode nodig hebben. We hebben echter één ding voor, we kunnen het publiek ten minste een ijverig elftal aanbieden. Nee, ondanks alles zie ik toch wel mogelijk- ,,Ik ben er bovendien van overtuigd dat de spelers met de juist mentaliteit wel terug komen. De slappelingen die alleen hun eigen belang zien en niet dat van de club, blijven weg. In feite kunnen we die missen ook. Het wordt tijd dat er een flinke concurrentiementaliteit komt. Het is toch te gek dat je een elf tal zou moeten vragen om alsjeblieft te komen en alsjeblieft hun best te doen". In de vierde innings kwamen Passarotto en Rossi tot gave honkslagen, waarna een gelukkige homeslag van Monaco voor 22 zorgde. Herman Beidschat nam in de gelijkmakende slagbeurt wraak: met Van de Dungen Gronovius op de honken sloeg hij een homerun. Dit ge schiedde nog steeds op het werpen van Glianni Clerici. Toen Cresto en Cripa in de vijfde innings Beidschat weer vol raakten, werd Jan Dik Leurs naar de heuvel geroepen. Thuisplaat schoon Hoewel de Italianen ook op zijn wer pen hun slagkwaliteit toonden hield Leurs dank zij een wederom foutloos spelend veld, de thuisplaat schoon tot de zevende innings. De strijd was op dat moment beslist. De voorsprong van 42 werd in de vijfde Nederlandse slagbeurt namelijk opgevoerd tot 72 door Boude- wijn Maat, Hudson John en Wim Crou wel tengevolge van vier Italiaanse veld- fouten. In de zesde innings bracht een twee- Honkslag vail Boudewijn Maat vervol gens Hamilton Richardson over de thuis plaat (8—2)."Een-Italiaanse debacle werd verwacht. De „Azzuri" herstelden zich echter en scoorden in de zevende innings op honkslagen van Passarotto en Castelli 84. In de laatste slagbeurt zorgde Leurs voor een overtuigend slot door drie van zijn laatste vier tegenstanders met drie slagen naar de kant te sturen. Uitslag De gedetailleerde uitslag luidt: Neder land 0—1—1— 2—3—1—0—0— x 8; Italië 0—0—0—2—0—0—2—0—0 4.. Werpersresultaten: Nederland Beidschat 305 in 4V-i innings; Leurs 616 in 4 2/3 innings. Italië: Clerici 3—3—4 in 4 2/3 innings Lercker 2—2—2 in 2 innings; Ricci 120 in 2 innings. Slaggemiddelde: Nederland Hudson John 0.500 (2 uit 4); Jelsma en Beidschat 0-500 (1 uit 2); Richardson en Boudewijn Maat 0-250; fouten: Nederland 0. Italië 7. Homeruns voor Nederland: Hudson John (2). Richardson (3) en Beidschat (4). Smadelijk De Nederlandse honkbal b-ploeg heeft gisteravond in Schiedam een smadelijke nederlaag (1—25) geleden tegen het Amerikaanse studentennegental van de California Stags. Geen van de vier wer pers. die in dit treffen werden ingezet, bleken in staat het slaggeweld van de Amerikanen te bedwingen. Feith ruimde na tweederde innings reeds het veld nadat uit zes honkslagen (waaronder drie homeruns) de b-ploeg al tegen een achterstand van 9—0 opkeek. De derde werper Boddendijk trof het nog slechter. Uit zijn eerste vier worpen sloegen de Stags niet minder dan drie homeruns, waarvan de gasten er niet minder dan tien in totaal maakten. Overigens verleende het veld zeer weinig steun. Door de invallende duisternis werd de strijd na zes innings gestaakt. In de laatste slagbeui-t werkte Becker met een homerun de hatelijke nul aan Nederlandse zijde weg. Bij het herenenkelspel was er ook een zeer opvallende uitslag. Ingo Buding had geen schijn van kans tegen de 22-jarige Tsjechische Vladimir Zednik, die hem in een lange reeks krachtexplosies, acht tien glaszuivere aces bijvoorbeeld, slechts drie games gunde, 62, 61. Zednik, 22 jaar, 1.94 meter lang, is een nieuwe ling in het internationale tennis. Vorig jaar stootte hij tamelijk onverwacht door naar de Tsjechische top, waar zo lang zamerhand letterlijk en figuurlijk tennis op hoog niveau wordt gespeeld. Want ook Jan Kukal en Milan Holecek zijn boomlange kerels en alleen Jan Kodes valt qua postuur wat uit de toon bij dit drietal. Maar dan ook alleen wat postuur betreft. Gisteren ondervond Hemmes de kracht van de kleinste van de Tsjechische top- spelers (60. 63). Dat gebeurde echter op een minder gewelddadige manier dan waarop Zednik zich door twee ronden heen sloeg. Voor Buding onder het juk van de Tsjech doorging, had Van Gel der in de kortste partij wat tijdsduur betreft van hettoernooi (6—1, 6—1) de services en drives yan de Tsjech langs zien flitsen. Toch heeft de ambtenaar uit Praag slechts één keer in het Davis Cuptoer nooi gespeeld. Alleen voor een wedstrijd tegen Monaco vond de Tsjechische bond hem sterk genoeg. En aan het toernooi om de Galeabeker voor jeugdspelers is hij zelfs helemaal niet toegekomen, want voor zijn 21ste jaar was hij nog niet ontdekt. Okker natuurlijk, op één na alle Neder landse heren uit het enkelspel. De enige amateur die nog overbleef is Jan Hordijk. In de eerste ronde won Hordijk van de Braziliaanse veteraan Hernando Vieyra (42), die niets meer had aan te bieden een voortreffelijke stijl. De volgen de tegenstander van Hordijk is Christian Kuhnke. Tom .Okker kreeg het in zijn eerste wedstrijd niet te moeilijk. Eddy Knol maakte in de eerste set slechts één spel en haalde in de tweede reeks drie games tegen Nederlands beste speler, die niet alleen zijn tegenstander een beetje de hand boven het hoofd hield, maar min der vrijwillig, ook wat kansen miste. Peter Soeters liet ook een kans on gebruikt. De kans n.l. om de eerste ronde te overleven. Hij won de eerste set en kreeg in de derde tegen Ingo Buding op de stand 54 een wedstrijd- punt. Buding gunde hem die kans niet, maar toen wist de Duitser ook nog niet wat hij tegen het eind van de middag nog allemaal zou moeten meemaken tegen Zednik. De mogelijkheid op ten minste één set had Peter Scholtz ook tegen Istvan Gulyas. De 37-jarige Hongaar had een wat stroeve start. Scholtz kwam met 52 voor in de eerste set en kreeg zelfs die sgtpunten, die hij Vervolgens1 tamelijk kinderlijk als gapd dopr. de vinger.^ liet glippen. Gulyas won die set met 75 en de tweé- de toen hij was warmgedraaid met 63. Meer vakmanschap Bij de heren is professional Roger Taylor het verst. Zijn plaats bij de laat ste acht stelde hij veilig ten koste van Milan Holecek. De Engelsman, die qua lengte niet voor de Tsjech onderdoet, bracht iets meer vakmanschap en er- aring op de baan dan Holecek, die in de eerste set niet één game veroverde. Favoriet Tom. Okker kwam pas op de tweede dag van het toernooi om de open Nederlandse tennistitel in actie- Overigens maar kort, want in twee sets dwong hij Eddy Knol tot over- Toch had Taylor het moeilijker dan blijkt uit de stand 60. Hij gebruikte bijv. vijf setpunten om de eerste set binnen te halen. Het sterke verweer van Holecek tegen de linkshandige Engelsman werd pas in de tweede set beter beloond. Taylor moest alles geven om de wedstrijd via een score van 97 binnen te halen. Teleurstellend Teleurstellend was het verweer van Jan Hajer, die 's morgens redelijk ge makkelijk over de jongste van de Indonesische broers Sangitan heenstapte 63, 64. In de tweede ronde stuitte Hajer echter op Tacjnar, de minst sterke van het Tsjechische contingendeel- nemers in Hilversum. Tacjnar echter had in ieder geval wel een opmerkelijke bewegingssnelheid en een uitstekende conditie. Hij dwong Hajer om risico's te nemen, en dat kan deze duidelijk gehandicapt door een tekort aan voor bereiding niet meer ongestraft doen; 61, 63 voor Tacjnar. Uitslagen tennis i (Ned.)—Jetty 1 Philips Moore (Am.) 6-0. 6—0; Alena Palmeova (TsJ.-Sl.)—Astrid Suurbeek: (Ned.) *6—4. 6—1; Els Veentjer (Ned.)—Lenka Kodesova (TsJ.-Sl.) 5—7, 9—7, lan (Ned.) 6—3. 6—2; Trudy Grc Helen Gourlay (Austr.) 6—3. 2—6. "-antzke (Austr.)—Nicky Vos Florence Taylor—McLen- Rossouw (Z.-Afr.) 6-2. 6—1; i (TsJ.-Sl.)—Hetty Taphoorn- BSêScdro^e2: Lesley Hunt Austr -Ada Bakker (Ned.) fr^-2. 2-6, 6-0. Marijke Schaar (Ned.)—Cecilia Martinez (VS) 6—4. 6—4. tjer-Marijke Schaar—Ker Sturm (Old.) 8—6. 7—5; Judith Salome (NcdJ— Maria Guzman (Sp.-Ec. ronde): Els Veen- in Seel bach-Almut aria Jose Aubet- ardijk (Ned.)—Vleyi [a|cr (Ned.)—SI Sangllai J j Seegers (Z.;Afr Tried Schmltz (Oost.)—Blaas Tajonar (Tsj.-Sl.)— ronde: Tajonai (TsJ.-Sl.)—Hajer (Oost.)—McMillan 6—1; Robert Maud (Z.- gET nans rtu cum heltema (Ned.) 6—1. S sa rfT.™- 'S;K.£ (Fr.)-Sa Sangitan (Ind6-3, 6— B»rry Ptiillp. Moore (AUBtrJ-RWiU. "e iDerSe*rond.5~RogorTaylor (GDI—Milan Holecek (TsJ.-Sl.) 6—0. 9—7. weyermanVan Ey.den-van Criarr nd>-~:-SoKrïïSe (ffi.Ljjgi-wj- Sh.n (Ned.) t-1. ffg^or^ed-GW- Adnllvo; scheltema-Luyk (Ned.l •-». 6-0. Nederlaag b ei'jen oord legen Mönchen- Gladbacli MÖNCHENGLADBACH. Feücn- oord heeft gisteravond in Mönchen- gladbach een nederlaag geleden tegen de Westduitse Bundesligaclub Borussia. De Duitsers zegevierden met 42. B(j de rust hadden zij met 21 de leiding- De wedstrijd werd voor 20000 toe schouwers gespeeld in het Boekelberg- stadion- Borussia kwam uitstekend voor de dag. Nadat Wery in de 35e minuut de score had geopend, zorgde Laumen (in de 38ste en 43ste minuut) ervoor, dat de thuisclub bij rust met 21 voorstond. Sieloff (48) en Laumen (63) vergrootten de voorsprong van de Duitsers tot 41, voordat Jansen (63) de eindstand op 42 bepaalde. i 5? Franse ploeg voor wereldkampioenschap PARIJS De Franse ploeg voor het wereldkampioenschap op de baan, dat van 15 tot en met 20 augustus aanstaande in Bmo wordt gehouden, is als volgt samen gesteld Sprint: Daniel Moreion; Gerard Quintin en Pierre Trentin. Tandem: Moreion en Pierre Trentin. Kilometer: Pierre Trentin. Achtervolging: Bernard Armet en Da niel Rebillard- Ploeg achtervolging: Bernard Darmet, Gillgs Federoff, Daniel Rebillard, René Grignon en Claude JBruchon. Stayerswedstrydi Christian GSöcos. OUD-LOOSDRECHT De Hollandweek I is ge ëindigd met een hoofdprijs voor Flying-Dutchman- zeiler Fred Imhoff. Guus Bierman heeft voor deze eer lang op de nominatie gestaan. Zelden is een 1 Flying-Dutchmanrace te Loosdrecht zo spannend ge weest. Imliofi' liet Bierman eerst los. Dit was een grove l'out. De Hagenaar zakte terug en Bierman stoof met een loeiende vaart voor het veld uit. Op I Bierman lagen enkele rustige kilometers te wachten, totdat Imhoff onder spinnaker op hem in liep. Reeds enkele malen had Bierman zenuwachtig achterom I gekeken. De „Stormy"' naderde snel. Bierman werd onzeker, ging fouten maken en dat was waar Imhoff op gokte. Het team Bierman-Koningsbergen, geheel in de war gebracht, ging roemloos ten onder. Ook de ideale zeilwind heeft zijn steentje bijgedragen tot deze enerverende race. Opvallend zeilde ook Gimpel, die lang tweede lag en deze positie ver overde op Imhoff door met de ballon op domweg langs de ..Stormy" te suizen. Laverende kon Gimpel het niet redden en viel daarna sterk terug. Hierdoor kon Imhoff zijn aanval op Bierman openen. Even kwam de hoofdprijs nog op losse schroeven te staan, toen beide cracks naar een protestformulier grepen. Via collega's kwam echter een communicatie tot stand, die Bierman deed inzien dat zijn protest zin loos was, waarna Imhoff zijn (gegrond) protest ook in de prullenbak deponeerde. Voor Bierman c.s. zit de schrik er wel in, want veel reglementaire spullen ontbfaken aan boord, terwijl PUTTE Het ziet cr niet naar uit dal Jan Janssen niet zal kunnen dcel- I nemen aan het wereldkampioenschap van de profs, dat tien augustus op het circuit van Zolder in België wordt gereden. Janssen is namelijk ziek uit de Tour de France gekomen, stapte vorige week af in de Acht van Chaam en heeft sindsdien in bed gelegen. Gisteren was hU voor het eerst weer op. „Ik geloof niet dat ik dit jaar in het wereldkampioenschap zal kunnen mee rijden Ik heb bijna een week niet op de fiets gezeten en ben enorm afgevallen. Bovendien heeft die anti-biotica van de dokter geen goed gedaan aan mijn con ditie. Zoals ik mij nu voel, zien ik het er niet eens van komen dat Parijs Luxemburg op 5/6 augustus voor mij doorgaat. Die wedstrijd zou voor mij de test voor Zolder moeten zijn. Maar ik geloof er nauwelijks meer in". Janssen, die vier kilo beneden zijn normale gewicht van 75 kg weegt („Ik ben nog nooit zo mager geweest"), ver zuchtte: „Ik zit dit jaar wel in de lap penmand. Eerst heb ik de Tour op mijn wenkbrauwen uitgedaan en nu dit". Toch proberen De oud-Tourwinnaar gaat het toch proberen. Vrijdagavond rijdt hij een criterium in de buur van Le Mans, zaterdag start Janssen in de Ronde van Kortenhoef, zondag, in die van Maar- heze. „Ik hoop maar dat ik er in een paar dagen bovenop kom. Maar als ik me niet goed genoeg voel ga ik niet eons naar Zolder. Ik wil nu niet na honderd kilometer moeten afstappen". De dagzege ging naaf Kees Douze, die door de ste vige bries weer al zijn vertrouwen in eigen boot en kunnen terugkreeg. Hans in der Mauer, die lang de leiding had, werd kruisende gepakt door de snelle Douze. „Rumpelstilskin" nog Snel na de FD's ging de kleine groep Clippers van start. Ook hier werd veel strijd verwacht, maar Pieter de Zwart werd door averij aan zijn helmhout deels uitgeschakeld. Stefan de Jong was al uit het oog verdwenen, toen De Zwart de averij provisorisch had geklaard. Door keihard werken zeilde De Zwart dwars door het veld en finishte als tweede achter De Jong, die de hoofdprijs al in zijn zak had. Zuiver verdedigend kon Van Eist in de Finnen varen. Na 1-1-3 was alleen Hans Brandt (3-3-1) nog ge vaarlijk voor hem. De overige tegenstrevers konden dit tweetal praktisch niet meer benaderen. Een felle loefpartij tussen Van Eist en Hans Brandt ontnam de laatste elk uitzicht op een puntenvoorsprong om Van Eist te verslaan. De sportleraar kende daarvoor Voor een plezierige verrassing zorgde Labouchère in de Pampussen. Na enige tijd niets meer van deze Haagse crack te hebben vernomen, kwam hy te Loosdrecht, waar een extra-veld bijeen was gebracht Ier viering van het tweede lustrum van de Pampus- club, met. zijn '„Optimist" weer boven water. Met 1-11-5 zeilde Labouchère niet indrukwekkend, maar in.de slotrace kon hoofdprijsfavoriet Henny Scholtz zijn „Scholier" niet naar behoren de les lezen. La bouchère volgde Scholtz kruisende even, maar be sefte toen dat hij op puntenwinst moest uitgaan om Scholtz van de hoofdprijs te verdringen. Labouchère won groots. Scholtz schopte het niet verder dan een zesde plaats, dat was Labouchères geluk. De overige hoofdprijzen gingen naar: Hornetklasse: Van Dehn; Flying Juniors: Dudok van Heel; Vrij heidsklasse: Ossendorp; Jeugdklasse: Bakker; Zes tienkwadraten: Van Rietschoten; Mothklasse: mej. Bootz; Spankerklasse: Lensing; Vaurienklasse: Ha- goort; Soloklasse: Van Hellemond; Schakelklasse: Tetterooj Sternklassei Van Hasselt. Merckx bewees klasse weer BREST Eens te meer heeft Eddv Merckx- over zijn rivalen getriomfeerd. In het criterium van Querlesquin behaalde de Belgische kampioen zijn eerste zege op Franse bodem sinds de Tour. De uitslag is: l. Eddy Merckx (Belg.) de 104 km in 2.36.0; 2. Guimard (Fr.) op 45 seconden; 3. Genet (Fr.) op 58 sec.; 4 Delisle (Fr.); 5 Stevens (Belg.); 6 Gimondi (It.); 7. Anquetil (Fr.); 8- Pingeon (Fr..). MELBOURNE De Australische voet balclub Ringwood City-Wilhetaiina, die onder Nederlandse leiding staat, kan het kampioenschap in de staat Victoria nau welijks meer ontgaan. Ringwood Citv- Wilhelmina kreeg de titel binnen bereik dank zij een overwinning met 2-0 op Ha- koah. In de ..Nederlandse" club speelt onder anderen Wim Spiekerman. die vroe ger voor de oud-amateurkampioen DCG uitkwam. Spiekerman is momenteel top- Het ligt fin de bedoeling van de indus trieel Jan van Hoboken die destijds Wil. helanina oprichtte, om na het behalen van het kampioenschap de ploeg naar Nederland te sturen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7