„DOORGANGEN" BEZORGDEN ZEILERS HOOFDBREKENS Honkbalteam deed intrede met zege op zwakke Belgen Nationale tennistop H begon in Hilversum I niet flonkerend Soepel silhouet bij Molineux New look" van Saint Laurent Italië enige concurrent Eur. titel Knappe remise Ree tegen Hong. Portisch Csom winnaar meestergroep Vrijheidszeilers gingen op de wal nog even door DINSDAG 29 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 HILVERSUM De helft van de Nederlandse kernploeg die zich voorbe reidde op het Davis-Cuptoernooi, Niek Fleury en Kenneth de Koning, is op de eerste dag van de open internationale tenniskampioenschappen in Hilversum op de baan geweest. Zowel voor De Koning als Fleury is „Hil- ersum" afgelopen. De volledig falende De Koning verloor van Hans Adema an Scheltema. Niek Fleury haalde nog de tweede ronde, maar behoefde rich uiteraard geen illusies te maken tegen Roger Taylor, de voor dit toernooi als tweede geplaatste Britse professional. Ook de nationale top bij de dames begon het toernooi van Hilversum niet flonkerend. Betty Stöve kan zich na haar nederlaag tegen Marina Procter Goodwin verder aan de dubbelspelen wijden. Betty Stöve had. na een van haar kant teleur stellende partij, aan een voorsprong van 52 in de tweede set niet voldoende om zelfs maar één set te winnen: 36, 57. Zowel Marijke Schaar als Ada Bakker hadden een derde set nodig. De nationale kampioene tegen Kerstin Seelbach, Ada Bakker tegen Maria Guzman. Patricia Went verdiende het pluimpje van de eerste dag Het pluimpje van de dag verdiende echter mevr- Patricia Went-v. d. Heuvel- De ranke speelster van Shot uit Zeist moest op de warmste uren van de dag uitkomen in de voorronden tegen Angela Salomè. De kleine Amsterdamse had geen wapen tegen de berekende fore hand van mevrouw Went, 6—4, 61. Goed anderhalf uur later moest Patricia Went weer de baan op om Lesley Hunt, de 18-jarige Australische, partij te geven. Zelfs tegen het kraohtspel van Lesley bleek de tennisslimheid van mevrouw Went een degelijk wapen. ;t een reeks schitterende lobs ont- zij de hoogblonde Australische vrij wel al haar aanvalslust en na een ver loren eerste set, 4—6, slaagde mevrouw Went er nog in, in de tweede reeks met —5 voor te komen. Op dat moment begon bij Patricia Went het spelen van twee partijen en het gebrek aan ervaring in duels met sterke tegenstandsters Shot promo veerde dit jaar van de eerste klasse naar de hoofdklasse B zwaar, te zwaar te egen. Lesley Hunt, overigens bepaald niet bevoordeeld door Nederlands top- umpire Savalle, won de tweede set met 9—7 en daarmee de wedstrijd- Erbarmelijk slecht Kenneth de Koning speelde tegen Hans Adema van Scheltema erbarmelijk slecht. In de eerste set was hij volmaakt kans- n de cijfers 61 béhoeven geen toelichting. Ook in de tweede reeks liet Koning weinig zien wat van een ierlandse topspeler hoe betrekke- en rekbaar dit begrip ook moge zijn mag wórden verwacht. Adema ~Vah icheltema, 23 jaar en van het Groningse LTB dit seizoen overgegaan naar Shot, 'aar hij het tweede enkelspel speelde, kan niet te veel doorslaggevende wapens in de strijd brengen. Hü heeft een opvallende snelheid en :n zeer aantrekkelijke forehand, maar verkiest uitgebreide omtrekkende bewe gingen wanneer dat tenminste mogelijk is als zyn backhand onder vuur wordt genomen. De opslag van de Groninger is weinig meer dan alleen het in het spel brengen van de bal- Desondanks kon De Koning zelden produktief worden op die middelmatige service; bovendien slaagde hij er niet in dè backhand van Adema van Scheltema onder druk ie ihouden. Kwaliteit in koersen Duindigt Van onze paardesportmédewerker) DEN HAAG Acht draverijen en twee rennen staan op het programma roor woensdag op Duindigt- Een bikkel bard duel kan men verwachten in de KRO-prijs, waarin de sublieme vijf jarigen Florissant en Felix weer met elkaar worden geconfronteerd. Het is een koers met slechts zes dravers, maar dat zijn dan wel allemaal paarden van uit stekende kwaliteit. Florissant en Felix moeten de hoofd prijzen wel onder elkaar kunnen ver delen. Florissant staat het gunstigst in de koers. Hij krijgt vijfentwintig meter voorgift van Felix, die nog niet zo lang geleden in het internationale kampioen schap der vijfjarigen op Duindigt een schitterende prestatie leverde door in een veld met zeer sterke buitenlanders als tweede te eindigen. Hij liet bij die ge legenheid ook Florissant achter zich, die toen echter gelijk af ging met Felix. Onlangs liep Florissant, die over het algemeen iets betrouwbaarder is dan de snellere maar wat bewerkelijkere Felix, op de mijl een indrukwekkende koers- Niet alleen draafde hij zegevierend en onbedreigd als eerste over de eindstreep, maar hij bleef ook beneden de kilometer- tijd van 1.20. Hei lijkt daarom niet uit gesloten dat hij aan de vijfentwintig meter voorgift genoeg zal hebben om Felix dit keer van zich af te houden. Het programma begint om drie uur. Onze prognoses: AVRO-prys (2100 m, met trio): Guy Areta, Freule CH, Gudo van de Lente. NOS-prüs (1500 meter): Impala, Ike Buitenzorg, Isidore. VPRO-prys (2120 m, met trio): Fernan- del, Barbarossa W, Captain Double K. Televisieprijs (1600 meter): Ernie Rita, Emma Quidhotte, Enigste- TROS-prijs (2000 m, met trio): Flet cher D, Funny Boy, Fils du Coq d'Or- Kwikstarprys (ren over ca. 1900 m): Willy, Cartouche, Johan. KRO-prys (2100 meter): Florissant, Feiix, Fan Pom B. NCRV-prys (2500 meter):.Her Areta, Ella Ross, Hibma A Wildebrasprys (ren over ca. 2000 m,. met trio): Ishali, Darlings Daughter, VARA-prys (2000 meter): Holgapluto Gerda, Happie T, Giovanni. gebruik ging maken van de intelligentie die bij een tennisser noodzakelijk is. Het werd 44 en de vesting-Adema v. Schel tema was op dat moment stormrijp. Dat eahter kon De Koning niet meer opbren gen. Adema van Soheltema herstelde zioh en won de tweede set met 64, Lompvoetig Vergelijkbaar slecht als De Koning speelde Niek Fleury tegen leraar Theo Dekkers- Fleury verplaatste zich lomp voetig over de baan en had het grote geluk dat leraren gewoonlijk lessen van een uur geven. Na dat eerste uur had zowel Dekkers als Fleury een set ge wonnen. Daarna werd het tegenspel van Dekkers steeds meer een aangeven van ballen, die voor Fleury aantrekkelijke scoringskansen brachten. Fleuiy ge bruikte er voldoende om later op de dag tegen de tweede beroepsspeler, Roger Taylor te mogen aantreden. In die partij heeft Fleury zioh ge revancheerd voor zijn zeer zwakke spel uit de vroege middag. Winnen kon hij niet, natuurlijk niet Ook niet van een Taylor die zelden op de top van zijn vermogen speelde. In de eerste set wilde Taylor Fleury niet verder laten gaan dan twee games. 62 dus. In de volgende set kwam Fleury na een achterstand van 25 echter voortreffelijk terug. En wat meer zegt, door eigen verdienste- Met gedurfde drives, perfecte services en een reeks opmerkelijke smashes werkte hij de achterstand weg, 55. Daarna heeft Taylor Fleury toch nog even nadrukkelijk op het kwaliteits verschil gewezen. In de laatste games won de lange Nederlander slechts één slag- Het merendeel van de overige pro grammapunten bestond uit noodzake lijke formaliteiten om het contingent Nederlandse spelers te beperken. Het uitzichtloze tegenspartelen van de Neder landse hoofdklassers of lager in de com petitie" spelenden leverde Diok Strad- WIESBADEN Het Nederlands honkbalteam heeft via een niet overtuigende, maar toch duidelijke overwinning van 90 op Bel gië zijn intrede gedaan in het toernooi om de Europese honkbal- titel. De Belgen waren in het bezit van de titel sedert 1967 toen in Antwerpen Nederland en Italië niet van de partij waren. Omdat België in de openingswedstrijd van het toernooi met 92 door Italië werd verslagen, is hun rol nu uitgespeeld. Hoewel de Nederlandse formatie geen enkele keer in gevaar is geweest tegen de zwakke Belgen, ontbrak de overtuiging in de ploeg. meyer legen Pohmann nog een set op (3—6. 60, 64) en Jan Willem Frede- rikse een tamelijk groot aantal games (26, 5—7) tegen Hajo Ploetz. Ispel (eerste ronde) Mulder (Ned.) 6-a. 6-0: A Welschen (Ned.) G-a, 6-d; Adema va tema (Ned.)—De Koning (Sur.) Fleury (Ned.)Dekkers (Ned.) 6-2, Bertram JZd.-Afr.)—Sanders (Ned.) Lucassen (Ned.)De Kort (Ned.) 3-6 (Tsj.)—Luyk ld.)— Frederikse (Ned.) i Eysden (Ned.) 6-4, /.-Did.)—Stradmeijer <N ïoltz (Ned.)—Baleson O >nde: Taylor (GB)—Flei Seelbach (W.-Dld.) Von de vele buitenlanders, die aan de open Nederlandse tennis kampioenschappen in Hilversum deelnemen, kwam onder anderen de Tsjech Holecek een ronde verder. Hij versloeg onze landgenoot Luykl met tweemaal 6—1. Damesdubbelspcl. eer VV.b. O.K.-Jollen BANDOL Na de tweede en derde race van het wereldkampioenschap voor OK-iollen, die bij de Franse plaats Bandol werden gehouden, staat de Nederlandse zeiler Wim Sinke in de al gemene rangschikking op de vyfde plaats, onmiddellijk gevolgd door zijn landgenoot Hans van Pagee. Sinke werd in de tweede race. die gewonnen werd donr de Zweed Olin. derde. Rolf Vrolijk eindigde op de vijfde plaats. Hans ran Pagee op de zesde. De derde wedstrijd leverde een overwinning op voor de Zweed Fromeli. i In warm, drukkend weer begon Ne derland dat het eerst aan slag ging, sterk: nadat openingsslagman Roy van den Dun- gen Gronovius was gesneuveld, gaf Ha milton Richardson een honkslag die ge volgd werd door tweehonkslagen van Boudewijn Maat en Hudson John. Wim Crouwel werd uitgeschakeld op drie slag, waarna Fokke Jelama de vierde Neder landse hit scoorde. Dit slaggeweld op de 19-jarige werper Reniers bracht Nederland een voorsprong van 30. Daarna was het echter afgelo pen met de demonstratie. De stand bleef tot de zesde slagbeurt op de kaarten en in die zesde innings waren er drie Bel gische missers nodig om via Jonkers op 40 te komen. Explosie In de achtste innings toen Reniers stond te wankelen, volgde een nieuwe Neder landse explosie, die vijf runs opleverde. Pinchhitter Rasmijn gaf een honkslag. Jonkers ook. waarna Rober maat met een korte tik. Rasmijn over de thuisplaats sloeg: 50. Een infield hit van Van den Dungen Gronovius bracht Jonkers bin nen, Robert maat dacht te scoren op een tik van Richardson, maar de zwakke Ita liaanse hoofdscheidsrechter gaf hem uit. Broer Boudewijn nam revanche en sloeg met een driehonkslag twee ploeggenoten binnen. Zelf maakte hij er op een treffer van de beste Nederlandse slagman Hudson John ft0 van. Voor Nederland wierp Rudi Dom de volledige wedstrijd. Er kwamen slechts zeven Belgen op de honken en met vijf hits tegen behaalde hij een fraaie no-run- Vandaag speelt Nederland zijn eerste j wedstrijd tegen Italië. De cijfers van de ontmoeting België Nederland waren België 0-0-0-0-0-0-0-0-0 -- 0. Nederland 3-0-0-0-0-1-0-5-0 9. Werpersresultaten: Renier (Belg) 4-2-10 (8 inn.); Deckx (Belg.) 0-0-1 (1 inn.). Bel gië maakte zeven veldfouten. Dom (Ned.) 5-2-5 (9 inn.). Nederland geen veldfouten. Slaggemiddelden: Bel gië: Reniers 0.500: Nederland: John 0.600, Jonkers en Rasmijn 0.500, B. Maat 0.400. Weer coureur verongelukt VALLE DE BRAVO. By bergklim- wcdstrydeu in Valle dc Bravo is de Mexicaanse autocoureur Moises Solana verongelukt. Dc 38-jarige Solana verloor in een scherpe bocht dc macht over het stuur van zyn Maclarcn, botste tegen een zandbank en daarna tegen dc pyler van een brug, waarop de wagen in brand Famechon behield wereldtitel vedergewicht SYDNEY Dc Australische bokser Johnny Famechon heeft gisteren in Sydney zijn wereldtitel in het veder gewicht behouden. Hij versloeg in een titelgevecht zijn uitdager, de Japanner Masahiko „fighting" Harada, op punten. Stad lag te hoog LA PAZ Argentinië heeft in een kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal (groep 10) een onverwachte nederlaag geleden tegen Bolivia: 11 (11). De Argentijnen bleken na ccn gelijkopgaan- de eerste, helft niet bestand tegen de moeilijkheden die de hoge ligging van de Boliviaanse hoofdstad La Paz (3600 meter) met zich mee brengt. Draw voor jeugdcricketteam DEN HAAG, (A.N.P.) De ontmoe ting tussen het Nederlandse jeugdteam, samengesteld uit spelers van 18 tot 23 jaar en de Gemini cricketclub, een Engelse formatie op tournee door Neder land. is gisteren geëindigd in een draw. De Nederlandse jeugd sloot op 203 voor 9. De Engelsen kwamen tot 146 voor 7 (tijd). AMSTERDAM Na een schaakvry weekeinde hebben alle drie Russische grootmeesters gisteren in de elfde ronde van het IBM-schaaktoernooi gewonnen. Dc Nederlandse kampioen Hans Ree be vocht een knappe remise tegen leider Portisch Deze resultaten impliceren niet. dat de achtervolgers thans belangrijk grotere kansen op een eerste plaats hebben, (Van onze correspondent PARIJS Na Rome en Madrid zijn de Parijse herfst- en wintershows, die alle in een week worden samengeperst, begonnen. Philippe Venet opende de reeks met een kokervormig fingertop carigansilhouet. De lange cardigan-look werd getoond met kachelpijpbroeken, soepele slacks of nauw aansluitende broeken. Eert van de kostuums was van top tot teen in een enkele rode kleur, die van zegellak en werd gedragen met een minirok en nauwsluitende kanten broek. De minirokken, die zich dikwijls lieten zien met getailleerde jasjes met ceintuur, hebben een laag geplaatste aangezette strook met stolpplooienVenets idee werd voor alle gelegenheden gevarieerd door stoffen en kleuren. Een band van twaafltf of vijftien centimeter loopt helemaal langs de cardiganzoom. Hij doet dit zelfs op een nieuwe wit-grijs gestreepte mutatiemink van maxüengte waarvoor hij een band van zwarte vos gebruikt. Een ander idee van Venet zag men in wijd klokkende mantels. Sommige daarvan enkel- of dubbelrij knopen stonden van achteren wijd uit. Molineux had mantelpakjes met nauw aansluitende jasjes, voorzien van zakken met kleppen, fluwelen garnering aan de hals en manchet en zilveren glimmend stalen of dof stalen knopen. Het silhouet Bob Hewitt won titel van Beieren blijft soepel en de eenvoud van het pakje verhoogt de schoonheid van de stoffen flamed, Icnobbeltweed of gedempte ruit. Een staalgrijs pakje heeft een voering van brede grijs-witte zonneschermstrepen, passend bij het bovenste deel. Een conservatief geruite jas heeft een voering van kameelhaar en een passende japon, die gedragen wordt met een camel jersey hoofdsjaal. Yves Saint Laurent heeft de rokzoom resoluut naar beneden gebracht en een aantal van de modellen, die hij gisteren in zijn wintercollectie toonde, deden Tien dravers voor vijfenveertigste derby DEN HAAG In de 45ste derby voor dravers die zondagmiddag op de ren baan Duindigt wordt gelopen, zullen 10 van de aanvankelijk 221 ingeschreven harddravers starten. Dit zyn in volgorde van loting aan de start; Hoot Song (Th. Kooyman), Healrix G (F. J. Eerenberg), Henri Buitenzorg J. Wagenaar jr.), Helene Hanover (N.N.), Hoss Westlandia (G. W. van Eykelen- borg), Her Areta (J. Zuyderduyn), Her cules V (J. van Dooyeweerd), Hibma A (P. R. R. Koppejan), Holgapluto Gerda (P. J. Zandt), Hea Alkestis VE (M. van Leeuwen). Het totaal te verrijden prijzenbedrag in deze derby bedraagt f 37.280 waar van f18.140 naar de eerste en f8456 naar de tweede aankomende gaat. De afstand is 2500 meter. denken aan de beroemde „new look" van Christian Dior uit 1947. De lange lijm is het meest opvallend bij de jassen, meestal van tweed gemaakt en gesneden aJs herenoverjassen. Ook de rokken bij de tweedpakjes zijn lang. vallen tot op de kuit of nog lager. Yves Saint Laurent brengt dit seizoen veel bedrukte wollen mantels, die lijken op kamerjassen voor heren. Er waren hierbij een aantal modellen met Perzische dessins. Ook de ^Engelse gouvernante"-pakjes hebben rokken tot vingertoplengte. Saint Laurent heeft een aantal jump-suits en pyjama's die doen denken aan de pakken van de ruimtevaarders. De belangrijkste kleuren voor deze pakken zijn beige, grijs en Een tweede belangrijke trend voor de namiddag is de „familiealbum"-lijn.' Met een Spaanse toets in de modellen. Saint Laurent verwerkt veel fluweel, in gedempte, doffe tinten, oud roze. petunia en bruin. De modellen zijn afgezet met veren, van alle dieren die maar veren dragen. Complete kippenrennen moeten zijn ontvolkt om Saint Laurent, aan zijn zomen te brengen- Een miimd-avomdjurkje was vol ledig van kippeveren gemaakt. Voor de avondtoiletten heeft Yves Saint Laurent zich laten inspireren dooi de Italiaanse renaissance. Prachtige zilveren, gouden koperkleurige of gemengde brokaait, hooggesloten statige robes, met lange, aansluitende of breed uitwaaierende mouwen. Deze metalige brokaat gebruikt hij ook voor de avondbroekpakken. die oosterse tunieken hebben. De collectie, die een veel blijeere indruk maakte dan de lentecollectie van Saint Laurent dit voorjaar, werd door de kopers enthousiast ontvangen. doch het is wel een compliment voor hun uithoudingsvermogen. De Amerikaan Robert Byrne behaalde een nuttige zege op Damjartovic. Met zwart bracht hij de opmars van de Joe goslaaf op kpndige wijze tot staan. Het interessante nationale duel Donner- Hartoch is afgebroken. Het wordt echter pas morgen of later voortgezet. Wed strijdleider Orbaan gaf de hangpartijen DonnerIvkov en HartochWasjoekov voorrang. Onbereikbaar De meestergroep speelde gisteren de slotronde. De Hongaar Csom maakte snel remise tegen Van Schellinga en werd aldus onbereikbaar voor zijn concurren ten. Meester Csom zal voor het IBM- toernool 1970 een invitatie voor de grootmeestergroep ontvangen. Meester- resultaten boekten dc Westduitser Mae- der en de Spanjaard Diaz del Cdrral, die Maeder in de slotronde klopte. Alle Ne derlanders bleven beneden de vereiste zevwm ,nvmt<en. rntai—Watjoekov (1-1 n. Byrnp (vs, 'm •al ek "(Tsj'.)"5i10.f"GheorgiiIu f '<j: Die/, del Corral— Maeder d-0; Zul- Jacques Esterel ontwierp voor komende herfst i toiletten: links een creatie uitgevoerd in bruin tuniek van blauw jersey met een pantalon v Stand na elf ronden: J. I. Csom (Hong.) 81, en 3 J. Diez del Corral (Sp.) en K. Maede Osiojlc (Tb].) 6ri: 6. S. Jo d c Root (Ned") I Tour de l'Avenir PARIJS De organisatoren van de Ronde van de Toekomst, die van 12 tot en met 21 september wordt gehouden, hebben gisteravond de namen van de vijftien landen gepubliceerd, die aan de negende Tour de l'Avenir deelnemen. Het zijn: België, Denemarken, Spanje, Groot - Brittannië, Nederland, Luxemburg, Polen, Roemenië. Zweden, Zwitserland. Tsjecho-Slowakije, Joego-Slavië en Frankrijk, dat verder met twee regionale ploegen zal uitkomen. Elke formatie zal uit acht renners bestaan. De inschrijving van Noorwegen die te laat binnenkwam, zal in reserve worden gehouden voor het geval een van de andere landen zich terugtrekt DEN HAAG De eerste wedstrijd om hel algemene kampioenschap van Nederland bij de amateurs tussen Mid delburg en VVOG zal 16 augustus in Middelburg worden gespeeld. Dc tweede ontmoeting tussen dc kampioen van de zondag- en de zaterdagamateurs vindt 23 augustus in Harderwijk plaats. MüNCHEN De 29-jarige Zuid afrikaan Bob Hewitt heeft gisteren München het herenenkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Beieren gewonnen. In de finale ver sloeg hy de Westduitser Christian Kuhnkke in vier sets: 64. 62, 36. 6—2. Het gemengd dubbelspel leverde een overwinning op voor Fay Moore (Aus.) en Bernd Kube (W.-Duitsl.), die Pat Walkden en Robert Maud (beiden Zuid- Afrika) met 6—3, 6—2 de baas bleven. De 22-jarige Australische Karen Krantzcke won de titel in het dames enkelspel door in de finale do West- duitse Helga Hoesl-Schultze met 68. 62, 61 te verslaan. De 22-jarige Joegoslavische student Zeljko Franulovic heeft als eerste Euro peaan het Amerikaanse tenniskampioen schap op verharde banen gewonnen. In de finale van het toernooi, dat in In dianapolis werd gehouden, versloeg Fra nulovic Arthur Ashe met 86. 63. 64. Voor Ashe had Franulovic. die zijn eerste grote toernooi won en ruim 19.000 gulden verdiende, Clark Graebner en Cliff Richey eveneens in drie sets ver slagen. Bij de dames ging de titel naar de Frangaise Gail Chanfreau, die in de fi nale met 6—2. 6—2 van de 18-jarige Amerikaanse Linda Tuero won. OUD LOOSDRECHT De eilanden in de Loos- drechtse Plassen zyn een fraaie entourage, maar leverden de zeilers vele hoofdbrekens op. In beide olympische klassen struikelden de favorieten door gisteren de verkeerde doorgang te kiezen. Het ergst kwamen dc klappen aan voor Flying Dutchman- zeiler Guus Bierman, die zyn grote rivaal Fred Vmhnff losliet om zijn geluk by een andere door gang te zoeken. Imhoff hield onder de Hoge Wil gen door, flink vaart in zyn ..Stormy". Bierman kwam praktisch stil te liggen en verspeelde zo de leiding die Imhoff. door vakkundig ele aanval van Vierman te pareren, niet meer afstond. Door de verschillen in snelheid tussen Bierman (1-2-3") en Imhoff (4-1-1) op het ogenblik-gering Eerste viool zijn, kan het vandaag te Loosdrecht met meer wind (althans volgens De Bilt) een interessante race worden. Coming man Freek ten Herkele die ook in de kopgroep opereerde, is teruggevallen. Hij werd vijfde na een boeiende strijd met de Valkenrot Ben Staartjes die in de laatste rakken wat overmoedig gokte en zijn positie aan Ten Herkei verspeelde. In de Finnen ging Hans van Eist de mist in toen Brandt de doorgang bij de Hoge Wilgen koos en Van Eist bij een iets lagere doorgang tientallen meters verspeelde. Tevens kreeg Van Eist enige averij aan zijn mast. Toen Van Eist Brandt weer in het gezichtsveld kreeg, was deze ai een stip. Langzaam werkte Van Eist zich langs enige con currenten en finishte als derde achter Jack van Hellemon, die op de totaallijst een ondergeschikte rol speelt. Vandaag zullen Van Eist (1-1-3) en Brandt (3-3-1) onderling gaan uitmaken wie voor e protecollair in aanmerking komt Is er wind. veel wind, dan houden we het op Van Eist. Een tegenvaller in dit millieu is het zeilen van Adriaan Otto (4-2-6), die vorige seizoenen te Loosdrecht altijd één der eerste violen bespeelde. Achter Otto staat Mei Oskamp (5-4-5) op een derde plaats in totaal. Hoewel de strijd in de Clippers tussen de twee hoofdrolspelers Pieter de Zwart en Stefan de Jong ging, was het een enerverend ge vecht. waarin zij elkaar weinig toegaven. Bij iedere boei botsten de twee grootheden. De Jong zakte tegen het einde van de strijd tactisch iets in en De Zwart maakte hier gebruik van om met een redelijke voorsprong te finishen. Van de rand figuren zeilde alleen Euwe een sterke partij en werd derde. Ook in deze nieuwe tweeonanszwaard- boot gaat de strijd vandaag tusseft twee personen De Zwart (2-1-1) en De Jong (1-2-2). Op de wal Daar Flying Juniorcrack Martin Heineke een te Muiden opgelopen zware verkoudheid nog niet op voldoende wijze bestreden had, bleef de „Houdt Afstand" op de wal. Voor wereldkampioen Duuk Dudok van Heel was er derhalve op de plassen weinig tegenstand. Groots zegevierde de economie student voor de tweede maal, mei eveneens voor de tweede keer Bart Jan Zuidema achter zijn spie gel. Voor deze combinatie Dudok van Hoel—Gerrie Kersbergen ligt reeds nu wederom het nodige ere metaal te blinken. Behalve de strijd op het water gingen enkele Vrijheidszeilers op de wal nog even door, maar dan met een papieren strijd. Eringa, had lang de leiding, maar koerste eenmaal te hoog en werd door vele concurrenten gepakt. Een duel tussen Peter Ossendorp en Gerald Pauli leverde Ossen- dorp met zijn „Maitresse" een tweede dagzege op. De Haar (2-2-3) samen met Ossendorp favoriet voor de titel, zat op de wal samen met Jack Aarts (6-5-7) rond de protesttafel. Voor De Haas stond mogelijk zijn hoofdprijs op het spel. Aarts kon zijn grieven echter niet voldoende toelichten en het protest werd onbeslist verklaard, zodat De Haas vrijuit ging.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7