Zakelijke reünie met kermisachtig karakter Paardenmarkt van Voorschoten: Lovende reportage in Frans blad over „Club de Limetz „Als de koop is gesloten wordt het kind aangegeven Vakantie kreatieve met een inhoud JE TAXEERT JE PAARDEN NAAR LEVEN OF DOOD BIOSCOPEN Korreltje MARKTEN MAANDAG 28 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT Een zakelijke kermis, zo zou je de /laardenmarkt van Voorschoten het best kunnen betitelen. Een com merciële reünie, waarbij vrolijkheid troef schijnt te zijn, maar als je dan als leek wordt geïntroduceerd dan opent zich een merkwaardig we reldje. Dat van de paardenkoop man met zijn eigen jargon. Met zijn paarden voor het leven en voor de dood", die in no-time na hand geklap en een onnavolgbare woor denwisseling van eigenaar ver anderen „Het kind" wordt dan na zo'n koop „aangegeven" in het „Wapen van Voor- j schoten", waar onder het genot van een 1 „neutje" de kwaliteiten van het dier nog eens onder de loep worden genomen en wat zakelijke nieuwtjes en wetens waardigheden uitgewisseld worden. Er wordt heel wat verhandeld in de Voor straat, waar traditiegetrouw aan het begin en einde twee kruizen worden ge slagen aan de bomen. Een gebruik dat zijn oorsprong vond in 1205 toen schout en schepenen het ook al aan de stok hadden met de jeugd, die toeh nog ver sleten werden voor „rakkers". Ook toen warpn de relletjes schering en inslag, maar zolang de rakkers maar tussen de beide kruizen bleven dan hadden zij niets te vrezen. Eens moesten zij echter de straat ver laten en -dan werden ze prompt in de kraag gevat door de overheid, om ver volgens met hoofd en handen in het markt geboren zijn eu voornamelijk af komstig zijn van Joden, die met hun Jiddisch taalgebruik kleurrijke figuren op deze markten waren. Henk Boekhout heeft een praktijk gehad in het verlos sen van beesten. „Die heb ik nu aan mijn zoon overgege ven. Hier op de markt ben ik al in 1926 gekomen. Ik heb er altijd veel voor ge daan. Je zit hier in je eigen dorp, dus dan wil je je graag daarvoor inspannen. Toen ik hier pas kwani waren er 825 paarden. Tien jaar geleden was het vrij wel helemaal verlopen. Er was nog maar een paard. Dat van een schillenboer. De gemeente heeft er toen alles aan gedaan om deze paardenmarkt weer omhoog te Plotseling krijgt hij een gemoedelijke klap op zijn schouder. Enthousiast ver telt comitélid Kraaiveld: „Ik heb al con tact opgenomen met de ambtenaren. 1 méier (vierhonderd gulden) heeft-ie nog nooit gehoord. Ik verkoop niet zo maar. Ik kijk altijd naar de mensen. Een on guur type is een paard niet waard. Het ligt er helemaal maar aan hoe iemand naar het paard toegaat en er mee om gaat als hij liet keurt." i En snel nipt hij weer aan zijn sigaar. („Weet je waarom wij hier sigaren ro ken? Omdat het zo riekt"), die dreigt te smoren en en passant voltooit hij de zakelijke besognes met een nieuwe ko- j per, die twaalfhonderd gulden wil bieden i voor een paard dat dertienhonderd moet opleveren. Boekhout krijgt zijn zin niet De prijs is niet aantrekkelijk en de on derhandelingen worden afgebroken. El ders laait de koopdrift hoog op. Tot twee uur gaat dat zo voort. Dan volgt de draverij, als prachtig sluitstuk van deze markt, die steeds meer toegroeit naar een complete koopmarkt, waar vrij» wel geen plaats meer is voor show- paarden. Tekst: Jan Preenen en Egbert v. Keulen. Meer dan 20.000 VOORSCHOTEN Op de 765ste paar denmarkt zijn vandaag 446 paarden aangevoerd, waarvan één derde grote paarden respectievelijk veulens en de rest pony's. De handel was zeer leven dig; om zes uur vanmorgen al werd er onder de bomen van de Voorstraat handje geklapt, waarna het kind wordt aangegeven dat wil zeggen dat men in het café met een paar brandewjjntjes de koop sluit. Er zijn zeker tweehonderd paarden van eigenaar veranderd voor een goede prijs. Voor de aankomende paardenkoper volgen hier de gemiddelde prijzen: Pony's 550,-/650 gulden; Hitten 600 gulden en de Grotere Paarden „doen" zo'n 1100.-/1200 gulden. De heer Wilmers (public relations) zei van het bezoekersaantal: „Er zijn hier meer dan het totale inwonertal van Voorschoten en dat zijn er 20.000." LIMETZ - We zijn niet on opgemerkt gebleven gedu rende ons verblijf in Limetz. Tot onze verrassing' bleek het Franse dagblad „Paris- Normandie" een aardige re portage van onze Séance op de 14e juli, te hebben ge maakt. We waren volledig onwetend hieromtrent tot een van onze vrienden ons een tiental couranten bezorgde. Onder "de kop „Au foyer ru rale, le club Leiden-Limetz présente une soirée récréa- tive" volgde een gedetailleerd verslag van onze inspannin gen. geïllustreerd met twee aardige foto's, over drie ko lommen nog wel. (Doet onze eigen, trouwe Leidse Courant overigens ook). Hef was beslist geen kriti sche beoordeling, maar één en al lof over de goede uit spraak van het Frans, zij het met een licht accenit. De vriendschapsband, die wij reeds zeventien jaar met Li metz onderhouden werd ge prezen en de dringende wens werd er aan toegevoegd dat dit nog larrg mag voortduren. Onzerzijds geen enkel be- Deze week zijn nog verschil lende excursies gehouden. We hebben gewijfeld om ze door te laten gaan wegens de ver lammende hitte en mede dogen met onze arme chauf feur. We zijn tenslotte ge zwicht voor de schoonheid van de kathedraal van Char- tres, die bovendien ook heel koel is en voor de rijke histo rie van Rouem, die deze keer wel heel veel warmte zou uit stralen. Maar, wat is het heerlijk in zo'n Franse kathedraal en in die van Chartres in het bij- 5? zonder, de indrukwekkende prestaties van de gothiek op je af te laten komen. In een tijd, waarin torenhoge flats het stadsbeeld gaan ontsie ren is het een verademing even terug te stappen naar een andere tyd, waarin men ook streefde naar hoogbouw, maar wel enigszins anders. Het wondere licht, dat door de gebrandschilderde ramen valt en dat in Chartres nog precies zo schjjnt als toen. En dan RouenDe weg te volgen, die Jeannfe d'Arc is gegaan. Even te verwylen in het kermisachtige museumpje dat haar leven op de voet volgt. Ervaringen die je niet gauw vergeet. zouden vergeten. Het zou ons niet vergeven worden. Men moet een dergelijk feest heb ben meegemaakt om te be grijpen wat het betekent voor ons. Natuurlijk is ook pastoor Smitz hierbij aan wezig. Waar wordt over ge sproken? Precies als bij ons. Over vrienden, die in het af gelopen jaar zijn gestorven, over de baby's die geboren zijn, over monsieur Pompidou natuurlijk en over de eerste mensen, die op de maan heb ben gewandeld. Maar dat allemaal in het Frans, be grijpt U? Natuurlijk worden de succesrijke dansen nog eens herhaald. Het Is één en al gemoedelijkheid en gezel- Ook dit jaar was er natuur lijk weer de „gastenavond". Wij nodigen dan iedereen, die maar enigszins betrokken is bij onze activiteiten, op onze beurt uit, op een Vin d'hon- neur. En ze komen... de Le- grands, de Delabove's, de Del- fini's, de Salaüns, enzovoorts, enzovoorts. En met hun kin- Het wordt een mengelmoes van Franse en Hollandse ge bruiken, die er ingaan a.ls de Hollandse speculaas, die zij niet kennen. Stel je voor, dat we ook maar iemand ligheid. Hier vooral blijkt hoe stevig de vriendschaps banden wel zijn gesmeed. Er zijn nu gasten bij. die tijdens het eerste jaar van ons ver blijf daar geboren zijn. Zij weten niet beter of die Hol landers behoren bij hun dorp. Het kost moeite er een eind aan te maken, maar we zijn vermoeid en we kunnen niet doorgaan tot het ochtend- Het einde van ons verblyf nadert. De laatste nare dag van inpakken is bijna voorbij De hitte is nu beklemmend geworden en juist als we onze rondgang willen gaan maken om afscheid van alles en iedereen te nemen, barst de zondvloed los. We dachten dat die reeds lang geleden had plaats gevonden. Als dat zo is. dan krijgen we er nu beslist een reprise van. De goten in de aflopende straat jes zijn losgeslagen beekjes geworden, de bliksem flitst onophoudelijk en we herinne ren ons nog zo'n avond toen de fabriek van onze vriend Delabove in een seconde door een windhoos werd wegge vaagd. Het dorp ligt in het duister als in de nacht. Het afscheid kan helaas niet door- We scharen ona voor 't laatst rond de welvoorziene dia in „Restaurant Des Fleura". waar we afscheid nemen van Madame en Monsieur Be- noiton, die ons van de Franse kookkunst hebben laten ge nieten. Fine! Einde! Onze leden zijn weer terug in Leiden, in Rot terdam, in Leimuiden en er gens in Nederland. Bewezen is evenwel, opnieuw, dat de Club de Limetz bestaansrecht heeft. Jongeren van diverse pluimages hebben iets ge daan voor anderen, hebben samengewerkt om iets tot stand te brengen, hebben hun vakantie kreatieve inhoud gegeven en hebben hun steen tje bijgedragen om een Ne derlandse pastoor in Frank rijk een onvergetelijk jubi leum te bezorgen. Zij zeggen unaniem tegen hun Franse vrienden „ce n'est qu'un au ■oir. We komen terug! Tof J. P. KOEVOETS, chef d'équipe. Op de markt zijn behalve de paar den ook nog een kunsthoek en de Stichting Recreatiebad Voorscho ten vertegenwoordigd. De Stich ting in de persoon van de heer A. Eveleens. Hij zit achter een leeg kopje koffie naar de handel te kij ken als ik hem stoor. „We willen zoveel mogelijk schuld- vrij kapitaal bij elkaar brengen voor dat bad, zo ongeveer een ton hadden we gehoopt toen we er in mei mee startten. We halen het niet. We hebben nu 26.000.- op gehaald; in december zullen we van die ton de grootste helft heb ben, denk ik." Hij vertelt dat het instructiebad van Voorschoten veel goed heeft gedaan, maar dal je zonder re- cratiebad toch nergens bent. Op subsidie van de provincie is geen hoop, wel op een gave van 't Rijk. „We zitten hier als uitvloeisel van de huis-aan-huis-collecte, hierna verzinnen we wel weer wat anders. Wat ons plan eigenlijk is? Nou in het kort komt het hier op neer: dit jaar het geld, volgend jaar de plannen en de tekeningen en in 1971 bouwen." schandblok te kijk te worden gezet. Het aanslaan van de houten kruizen door burgemeester L. de Kool vormde dan ook de symbolische opening van deze paar denmarkt, de enige kruismarkt in ons land. Graag voegt men er in Voorschoten ook 't predicaat „oudste paardenmarkt" aan toe. maar omdat de Valkenburgers dat met hun markt in september ook ple gen te doen houden wij ons maar op de vlakte en mengen wfl ons liever niet in deze rivaliteit. Zo is er heel wat historie in deze markt verwerkt, waar dan ook nog een kunst manifestatie en een aktie voor het nieu we zwembad worden gevoerd. En om de festiviteiten compleet te maken is om het marktterrein een ring van kraamp jes getrokken waar de paling, de „zure en zouten" vlot aan de man komen. Het verhoogt de sfeer maar het wezenlijke speelt zich toch af in de Voorstraat en omdat de toeloop zo groot is geworden ook in de Treubstraat. Bloklaan en Ma rinelaan. Daar vind je op een van de uitstekend in het decor passende paden die voor de stadsmensen misschien wat onsmakelijk geplaveid lijken een' van de routiniers, de 64-jarige Henk Boek hout, die zich ook al bedient van die bloemrijke uitdrukkingen, die op de Wedvlucht Het Oosten LEIDEN De Postduivenvereniging „Het Oosten" hield zaterdag een wed vlucht van Quievrain op Arst, 210 km. De vlucht had een zeer traag verloop. De uitslag was: 1. C. Selier; 2. C. Ves- aeur; 3-6-7. H. Mooten-Zn.; 4. K. Dok- kum-Zn.; 5. W. v. Klink; 8-10. J. v. Duu- ren; 9-11-13. P. Juffermans; 12. F. Kiel; 14. H. v. Schaik; 15. C. de Mooy. A. Ravensbergen wint sprint LEIDEN Swift heeft gisteren weer een clubrit gehouden. Bij de Senioren werden heel wat uitlooppogingen onder nomen, doch zij leverden alle niets op. Een sprint moest tenslotte de winnaar aanwijzen. Arie Ravensbergen toonde zich hierin de sterkste en finishte met een lengte voorsprong. De uitslag: 1 A. Ravensbergen. 2 C. v.d. Hulst, 3 P. v.d. Lans (gastrenner). 4 W. v. Velzen, 5 J. van Amsterdam, 6 S. Rietbroek, 7 A v.d. Lely; nieuwelingen: 1 S. Strijk, 2 O. Zandbergen. 3 A. Meskers, 4 P. Aker boom. 4 P. v.d. Voort en 5 K. Akerboom; A-adspiranten1 Jansen, 2 Van Bemme- len, 3 Lammers, 4 Oudshoorn en 5 Valen- tjjn. B-adspiranten: 1 v. Duuren, 2 Koo- men, 3 P. Post. 4 Fr. Zoetemelk en 5 Van Aart; Veteranen: 1 W. Wassink. 2 B. Kruit en 3 "Ti-'romet. Sommigen komen niet onder de bomen door. Ze komen aanrtfden, laden uit en beginnen meteen te handelen. Ze worden gewoon uit de wagen gekocht. Het is ontstellend, zoveel belangstelling als er is. We hebben zeker al honderd eige naren van showpaarden moeten advi seren om weg te blijven. Ze vonden ons arrogant. „Ja," zeiden ze „als je genoeg paarden hebt dam kunnen we wegblijven." Terwijl op de achtergrond twee paarden wat lijken te stoeien met een koper die de gebitten aandachtig bekijkt, maar intussen bijna fijn wordt gedrukt en we achter ons nog eens nadrukkelijk horen beweren dat „men niet voor zijn ge zondheid komt, want dan kun je wel naar de wintersport gaan," vervolgt Boekhout zijn relaas: „Je taxeert je paarden naar leven ol dood. Neem bijvoorbeeld een paard van 600 pond. Dat neem je dan (weemaal. Dan kom je aan twaalfhonderd gulden. Je probeert 'm dan voor duizend of elf honderd naar je toe te trekken. Als je als leek hier komt dan weet je daar niets van. Zulke mensen worden hier altijd flink belazerd. Maar dat lukt ze maar een keer, want we staan ingeschre ven en de rechter stoot je dan alt de Bond van Paardenverkopers en hij zal je dwingen tot betalen. Van die geheim taal begrypt de leek niets. Van een noen- Leidse Processie naar Kevelaar Men schrijft ons: „Nog drie weken scheiden ons van de jaarlijkse bedevaart naar het Genade oord van O. L. Vr. Troosteres van de Bedroefden, georganiseerd door de Broe derschap der Processie naar Kevelaer van Leiden en Omstreken. De intentie van deze 252ste bedevaart, welke is vastgesteld van zondag 17 tot en met dinsdag 19 augustus a.s., luidt; „Door oprecht geloof en inspapnipg van onze krachten medewerken, dat er liefde onder de mensen zal leven". Zoals reeds eerder is medegedeeld be dragen de reiskosten 30,per persoon. Bruidjes en misdienaars tot 14 jaar be talen 17,50. Voor deelname is nodig een toeristenkaart of een paspoort, waarvan de geldigheidsduur ten hoog ste 5 jaar is verstreken. De pelgrims moeten er zelf voor zorgen, dat tijdig logies in Kevelaer wordt besproken. Vervolgens moet er rekening mee wor den gehouden, dat in verband met de organisatie van de bedevaart het nood zakelijk is, dat de deelnemers zich be slist vóór 10 augustus a.s. moeten op geven aan een der adressen die voor komen op de affiches, welke in de kerk portalen zijn opgehangen. Wanneer het verschuldigde bedrag is voldaan ont vangt men een programma en een deel nemerskaart, welke in de bus wordt ge controleerd. Op zondag 17 augustus is er des mor gens om 8 uur een H. Mis in de Harte- brugkerk. Na de H. Mis kan men zich ontnuchteren in de Romanuszaal achter de kerk, waar tevens gelegenheid is voor degenen die nog niet betaald heb ben, dit alsnog te doen. Om 9 uur vertrekken de bussen vanaf de Mare bij de kerk. Gelieve er zorg voor te drageii op tyd aanwezig te zijn. Geadviseerd wordt om voor de eerste dag een lunchpakket mee te nemen. Wij rekenen wederom op onze trouwe deelnemers en deelneemsters. Zij weten wat het zeggen wil gedurende 3 dagen bij Moeder Maria op bezoek te zijn. Wij doen een dringend beroep op degenen, die nog nimmer in Kevelaer zijn ge weest. Wij zyn er vast van overtuigd, dat, wie eenmaal met ons is meege- weest, het vanzelfsprekend zal vinden telkenjare van de partij te zyn." HET BESTUUR. VNL naar Jeugdkampen LEIDEN Onder grote belangstelling is gisteren een groep pupillen vertrok ken naar het prachtige jeugdkamp in Amersfoort, waar zij enkele uren later goed zijn aangekomen. Vandaag trokken onder zo mogelijk nog i belangstelling een groep junioren het schitterende Sportcentrum vst KNVB in Zeist. De junioren die in de afgelopen week naar Ferssweiler in Duitsland zijn ge- i weest, zyn j.l. zaterdag weer thuisge- i komen na een prachtige week te heb-» ben meegemaakt. Ook op sportief ge bied. want zij behaalden op de vijfkamp. die wegens de enorme hitte was inge kort, een eerste prijs. Werkzaamheden aan r.k. Jenaplanschool OEGSTGEEST Voor het treffen van bepaalde voorzieningen aan de katho lieke Jenaplanschool Is een totaalbedrag nodig van1 24.300,—. Dit bedrag is nodig voor het samenvoegen van twee lokalen (lokalen van- het voormalig Rijnlands Lyceum aan de Tromplaani voor schilderwerk, vloerbedekkingen electrische installaties en verlichting Burgemeester en wethouders van Oegsl- geest vragen de gemeenteraad dit bedra; beaohikbaar te stellen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: J. Dirkse, 81 jaar, man; W. de Moorj, 69 jaar, man; A. J. Lim, 1 jaar. zoon: M. J. Jacobs. 90 jaar. vrouw; S. van Weeren, 86 jaar. man; C. P. Baan, 79 jaar, man; P. J. Schrij ver, 38 jaar. man; P. van Heeringen, 69 jaar. man; C. Bakker, 69 jaar. man; W. A. F. Marijt, 68 jaar, man. Gehuwd: M. Workala en E. M. H. Patti- kawa; J. Karstens en R. Tegelaar. Geboren: Johnne R. P., z.v. F. van Kasterop en L. BoehJec, Margaretha, d.v. J. M. Roosenbrand en A. J. M. Geuke; Ronald, z.v. C. van der Meer en J. Valkenburg; Nicolaas W. C., z.v. A. de Vreugd en A. Dijkhuizen; David M. K. H„ z.v. T. L. Oei en A. E. Zube; Julius A., z.v. G. A. Koets en E. H. M. G. van der Waart; Careline A., d.v. C. van Delft en A. D. van Duivenbode; André, z.v. A. van der Plas en PP. van DuljvenbödéMarco, z.v M. Broers en H. Sjardin; Hendricus, z.v. P. M. J. van der Holst en T. Kovics; Gerrit, z.v. J. HogéWóttiftg 'ert'Tï: van EgmóriÖ; Ray mond M. F., z.v. C. G. Röling en J. W. J. Schuster. ZOETERWOUDE Voor kinderen tot 19 jaar die nog niet of niet volledig zijn i ingeënt tegen polio bestaat hiertoe op-1 nieuw de gelegenheid en wel a.s. don-1 derdag 31 juli ten huize van dokter W. Kortmann aan de Miening om 19.30 uur. I Dit geld zowel voor Zoeterwoude dorp als de Hoge Rijndijk. Castelein introduceert „De Lem" LEIDEN „De boel stond helemaal op zijn kop. De jongelui waren wild enthousiast", vertelde ons Evert Caste lein. Aanhakend op de actualiteit en een bericht in ons blad, dat er aan de Franse Rivièra sinds de maanlanding „De Lem" gedanst wordt, introduceerde hy gisteravond in zyn dansschool „De Lem". Met zijn zoon Humiel werkte de heer Castelein de passen uit: snelle stap pen op de plaats, die het vertrek van de raket van de aarde voorstellen, een sprong zywaarts om aan de aantrek kingskracht van de aarde te ontsnappen en dan veel zwevende bewegingen. Bij „De Lein" horen uiteraard de kangeroe-achtige sprongen, die Arm strong en Aldrin op de maan maakten. Dat alles op de muziek van de zwaar ritmische tophit Venus" van „The Shocking Blue". Driehonderd jongelui waren er dansend helemaal high van. In de Steenstraat is er zondagavond op los geslagen. De ruilen van slagerij Teekens zijn in de strijd gesneuveld. Op zijn minst vyf man hebben aan het ge- vecht deelgenomen, dat bleek duidelijk 1 uit de snijwonden die de heren hadden. Het waren drie man uit Leiden (23-19- 25 jaar) en twee uit Rijnsburg <33-35 jaar); ze stribbelden tegen bjj hun ar restatie die via de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis naar naar 't bureau liep, waarschijnlijk omdat ze dronken waren. Na verhoor konden ze naar huis gaan. 'auiera: Blow-Up, 18j. Dagelijks; 7.00 cn 9.15 uur. Dag. 2.30, zondag 2.00 en 4.00 uur Vakantie-matinees: Walt Disney's Te kenfilm Parade. Vrijdag en zaterdag: La Collectioneuae 23.30 uur, 18 j. Astrid Mignon Graafland naar Hollywood LEIDERDORP - Eindelijk gaat het nu toch spannen voor miss Teenager van Nederland, de Leiderdorpse Mignon Astrid Graafland. Nadat ze medio janu ari van dit jaar tot de meest char mante teenager van Nederland werd gekozen, heeft ze weliswaar zo 't een én 't ander officieel ge daan. Zo heeft ze bv. de opening van het nieuwe Leiderdorpse weg restaurant een extra fleurig tintje gegeven. Maar donderdag as. vertrekt Mig- on Astrid naar Hollywood, waar ze als enige Nederlandse gaat deel nemen aan de teenagerverkiezin gen 'Miss Teenager International Pageant'. Via Kopenhagen (waar de mooiste Noorse teenager zich bij zal voe gen i en Londen (waar de Itali aanse chaperonne instapt) zal ze naar de Amerikaanse glamour- stad vliegen. Daar staat haar een verschrikkelijk druk maar even interessant programma te wach ten. waarop ieder ander meisje van 16 jaar (want zo oud is ze pas) jalours zal zijn. Na de nodige repetities voor een show volgen de wedstrijden op 7. 8 en 9 aug. Daarna worden de be langrijkste filmstudio's bezocht, terwijl ook Los Angeles op het programma staat. Twee weken duurt dit alles, waar na er voor Mignon nog een snoep reisje van een week aan vast zit op uitnodiging van Amerikaanse vrienden. Juist bekomen van een bromfiets-ongelukje vertelde ze ons gisteravond tenslotte, dat ze met dit alles verschrikkelijk biy is, maar wel graag met beide benen op de grond wil blyven staan en cerat de M.M.S. wil afmaken. Maar dat was ons al gebleken uit de vele poseer-aanbiedingen, die ze dit jaar categorisch heeft af geslagen Luxor: De Rimboevechters van Bir 14 j- Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Studio: Ohlieve John, 14 j Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 i Trianon: De Zuidster. 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.13 Re.vWeekend in Topless, 18 j. I Dageiijki 2.30, 7.15' en 9.15 üu)- Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 i Hebzucht is immer de vloek van mensdom geweest en zal het altijc blijven. PUNT. Afleidend verkeer AMSTERDAM. 28 juli Vee: Aanvoer 162 runderen. Prijzen 4.00-5.40. handel traag; 69 varkens. Prijzen 3 28-3.32, handel traag. ROTTERDAM, 28 juli, Vee Aanvoer totaal 1222: 828 varkens. Pry zen slachtrunderen extra kwal. 5.205.40. le kwal. 4.50—4.95, 2e kwal. 3.85—4.00. 3e kwal. 3.653.75; varkens le kwal. 2.69—2.72, 2e kwal. 2.67—2.69, 3e kwal. 2.602.65; stieren 4.605.25: worst koeien 3.703.85; slachtzeugen 2.10— 2.20; zware varkens 2.20—2.45. Over zicht handel: slachtrunderen: kleiner - lui - nauwelijks prijshoudend; varkensi groter - flauw - lager; erfkele prima's boven notering. KATWIJK a.d. RIJN, 26 juli - Groente- waspeen (per kist). Al 2.60-3.60, A2 2.60-3.60, BI 3.80-5.20, bospecn (per bosi 31-37, andijvie 15: bloemkool (per stuk' 6 st per bal; I 77-97. II 17-54; 8 st. per bak: I 66-89; II 27-48. kroten (per kist AI 3.20-3.30, BI 1,70-; prei Al 26; sla (per stuk) 11-15, snijbonen 70-120, spits kool 11-12; uien (per kist)) 1 5,80-8,31); peterselie (per bos) 6; krulpeterselie (per bos) 9-11; selderie (per bos) 1L Aanvoeren: waspeen 33.000 kg: bloem kool 12.000 stuks. LEIDEN, 28 juli. Groente Aardap pelen 426; Andy vie 6Ö25; Augurken 1860; Snybonen 451.15; Stambonen 455.80; Tuinbonen 1517; Kroten 23 26; Kroten, gekookt 70; Rode kool 6 —14; Postelein 12—14; Prei 45—51; Rabarber 2735; Spinazie 622; Kom kommers 1529; Tomaten A 3.203.40; idem B 3.20; idem C 3.20; Uien 20 42, per 100 kg. Meloenen 22—2.47; Per ziken 1285; Pruimen 1.302.50) Bloemkool 34—74; Sla 5—15, per 100 stuks. Bospeen 1831; Kroten 1214i Peteselie 625) Selderij 8, per 100 bos»

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3