ONTWERPER COR DE KONING LEGT VOOR EEN APPEL EN EEN EI ZIJN HART IN HET RIJNSBURGS CORSO „ARBEID IN DE GAMPING IS EEN SPECIAAL WERK" 7l TÜ IK GELOOF ER ZELF IN EN DAT IS BELANGRIJK Diepgangcentrum breidt uit DONDERDAG 24 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG Volgende week zullen duizenden genieten van de fraaie Rijnsburgse bloemenpracht. Prachtige arrangementen zullen het bloemencorso dat van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden zal trekken, een lust voor 't oog doen zijn. Kleur en fleur zal door de straten trekken, bewonderd gadegeslagen door de velen die langs de kant staan of zitten te kijken naar de voorbijrijdende stoet Wet oorco-oomité verwacht veel van het komende corso. Meer zelfs nog dan die van de vorige jaren. Het belooft een bloemén- show te worden die qua pracht en praal de vorige corso's zal overtreffen. De man die voor het komende corso verantwoordelijk is en die als het corso gereed staat, er honderden uren aan gewerkt heeft, is de heer C. G. de Koning. Hij is degene die het ontwerp voor dit corso heeft gemaakt en dat niet alleen, maar ook nog de opbouw heeft verzorgd. En dat ie misschien wel iets unieks. Aan de Vliet N.Z. 30 in Rijnsburg is het bloemencorso bezig te „ontstaan". In januari ai kwamen de tekeningen op de tafel, maar nu is er de opbouw van de praalwagens, die volgende week met bloemen zullen worden getooid. „Vanaf het begin ben ik bij het corso betrokken geweest. Als bloembinder en arrangeur. Ik beschouw het echt als een eervolle opdracht dat het corso-comité mij nu heeft gevraagd het corso te ontwerpen. Toen bleek dat het bouwen van de praalwagens moeilijkheden opleverde heb ik ook dat karwei op mij genomen. Ik word zo nu eu dan geholpen door een timmerman, een smid en een schilder, maar 90% van de werkzaamheden doe ik zelf. Ik vind het fijn werk en doe liet dan ook met het grootste plezier," aldus de heer De Koning (45 jaar), die zelf geboren en getogen Kijnshurger is. het onbetaalbaar zijn. De heer De Ko ning heeft plezier in het werk en dat is maar goed ook, want als het alleen om de business zou gaan. zou het corso niet te betalen zijn. Ontwerper-opbouwer Cor de Koning ziet het allemaal nuchter. Hij krijgt niet „de zenuwen" of het allemaal wel goed komt. „Als je van je zelf weet dat je het kunt, lukt het ook. Ik geloof er zelf in en dat 1 is belangrijk." Veel gips Tent in tuin kraamkamer Speciaal voor de opbouw van de praal wagens is in de tuin achter zijn huis een enorme tent opgericht. In die tent wordt hard gewerkt. Daar zagen wij dezer dagen de karkassen van de praal wagens in wording. Een fraaie koeiekop en Jacob de Uil keken ons reeds aan eu op een andere wagen ontdekten wij een berglandschap. Grillige modellen van hout. gips en nog meer soorten materiaal •laan in de tent te wachten tot de bloe men komen, wat op het laatste moment zal gebeuren. Cor de Koning, zoals iedereen hem noemt, is een free-lance bloemenarran- geur en als zodanig reist hij vele lan den af. Het is dan ook moeilijk om een gesprek met hem te hebben. Vaak is hij niet thuis, maar vertoeft hij elders tussen de bloemen. „Het brengt een hoop drukte met zich mee, maar ik doe het graag. Vooral het inrichten van tentoon stellingen is fijn om te doen," aldus de heer De Koning. Studeren Lange dagen De heer De Koning maakt momenteel lange dagen, maar dat is hjj overigens ook bij zijn gewone werk gewend. Als hij in het buitenland een tentoonstelling moet „versieren", loopt het niet altijd op rolletjes. „Het gebeurt meer dan eens dat de materialen te laat aankomen, maar de tentoonstelling gaat op tijd Terugkomend op het bloemencorso: T*Je moet bij de opbouw met vele dingen re kening houden. Onder andere met storm en regen. Het corso moet rijden, maar je moet niet het risico lopen dat door regenval of wind, het hele gevaarte in elkaar stort." Als men al het werk dat er voor komt kijken in tijd en geld zou omrekenen, zou Wij bekijken de toekomstige praalwa gens die in de tent staan. Bij de „Spor tieve" laat de heer De Koning ons we ten dat hier zo'n 300 kg gips is ver werkt is. De praalwagens zijn afgedekt met grote lappen plastic. Over een goede week zal het plastic verdwijnen en zul len er bloemen voor in de plaats komen. Dat het corso-comité blij is met ont werper en opbouwer Cor de Koning is buiten kijf. En wat de heer De Koning betreft, de komende jaren kan men ge rust een beroep op hem doen. Alleen: „Volgend jaar mis ik mijn grote tuin. Dan kan er geen tent achter mijn huis worden geplaatst om de corsowa gens op te bouwen. Maar dat zien wjj J GEVALLEN EN NEK GEKNEUSD LEIDEN - - Op de in aanbouw zijnde sporthal van de universiteit aan de Was- senaarseweg is een 18-jarige timmer man uit Oss tijdens werkzaamheden van de eerste verdieping op de begane grond gevallen. De jongeman maakte een ondoordachte beweging met het verplaatsen van een kruiwagen, struikelde en k\yam drie ipe- ter lager op het beton terecht. In het Diaconessenrziekenhuis bleek, dat hjj ernstige -nekwervelkneuzingen had opgelopen. Winkeldiefstal De 44-jarige huisvrouw uit Leiden had het maar niet aan haar echtgenoot ver teld, dat zij winkeldiefstallen had ge pleegd. „Dan krijg ik nog een hele mas sa narigheid", zo deelde ze mee. Zou de rechter deze verdachte geloven, dan was het ook van haar net de eerste keer dat ze diefstallen pleegde. Het betrof een rokje en een trui. Ze had die in de tas gestopt welke ze voor het boodschappen doen bij zich had. „Het zal wel een flin* ke tas zijn geweest", veronderstelde de rechter. De officier van justitie vond het weer een schandelijk stukje misbruik van vertrouwen en eiste 150,boete. „Ik heb al dubbeltjes gespaard", gaf de verdachte te kennen. „Ik zal u maar. geen gevangenisstraf opleggen, anders komt uw man het wel te weten", zei de rechter. Hij legde 100,-- boete op. Zomerfeesten O. V. LEIDERDORP Van 13 t/m 16 aug. zal de Leiderdorpse Oranjevereniging wederom haar welhaast traditioneel ge worden Zomerfeesten organiseren. Het voorlopig programma hiervoor ziet er als volgt uit. Gedurende de gehele periode zal een kermis zijn tenten hebben opgeslagen op het terrein Ockenrode-Loevestein. Op 15 aug. om 20.00 uur is er in het Dorpshuis een klaverjaswedstrijd, welke voor leden van de O.V. gratis is. Niet- leden betalen 1.50 per persoon. Men kan zich laten inschrijven tot 13 aug. bij Liethorps Boeckhuys, Hoogmadese- weg 13 en bij de heer P. Vervark, Doeswerf 1. Op 16 aug. 's morgens boegsprietlopen en polstokspringen over de Tollenaer- singel. Voor dit laatste onderdeel heeft de vereniging twee originele Friese stokken aangekocht, 's Middags natuur - rit voor auto's, vossenjacht, wandel- puzzeltocht, mastklimmen en water steekspel. Sportschool van Houdt tenslotte zal op het Fred. Hendrik plantsoen een judo-demonstratie geven. Nieuwe overwinningen voor S.J.Z.-jeugd ZOETERW AMERSFOORT - Bij de tropische temperatuur van woensdag werd alleen 's morgens de handbal competitie voortgezet. Er waren nieuwe overwinningen van 7-2 en 4-2 voor het eerste team, waardoor zij thans kop loper zijn. De middag werd wederom in het zwembad doorgebracht. Leider Jan de Heiden belandde daarbij voor tijdig in het water en met hem werden ook alle paperassen nat. Bij de avondwandeltocht, waarbij diver se opdrachten moesten worden uitge voerd, kwam het tweede team goed voor de dag. In het klassement van de 19 ploegen werd achter NSV uit Noor den een keurige tweede plaats bereikt LEIDEN De elektrische installatie is kapot, al twee dagen. Het scheepvaartverkeer houdt daar echter geen rekening mee en dus moet brugwachter G. L. van der Luit de Jan Vossenbrug in de Oude Vest met de hand draaien. Geen pretje met 't warme weer, want voor de klap zover open is, dat schepen de brug kunnen passeren, moet de zwengel zo'n vijfhonderd keer rondgedraaid worden. En dan weer vijfhonderd keer de andere kant op. Brugwachter Van der Luit zet er zijn pet maar eens voor af. Foto: Dirk Ketting. Gehandicapte jeugd op Vakantiekamp OEGSTGEEST - Hel was dit jaar de vijfde keer dat het vakantiekamp voor geestelijk gehandicapte kinderen werd gehouden, in Huize Duinzicht te Oegst geest. Deze kampen worden georgani seerd om de kinderen een fijne vakantie te bezorgen en de ouders gelegenheid te geven van een onbezorgde vakantie te kunnen genieten. Zeventien kinderen, in kamp te leeftijd variërend van 6 tot 24 jaar wer- van mevrouw Van der Star den maandag hartelijk ontvangen in leidsters, en de gastvrijheid Oegstgeest. De leiding was weer in han-J ters van Duinzicht, z den van mevrouw Van der Star, die dit j mogelijk zijn geweest j werk nu al vijf jaar doet. Samen met I BURGERLIIKE M AND vier leidsters heeft zij de kinderen een week verzorgd. Door het prachtige weer LEIDEN GeborenIsa&c zn v. H. Ju hebben de kinderen de hele week buiten en J M. Schaap. Suzanne Karin dr v. kunnen spelen. Het is een heerlijke S. Greijdanus en K. J. Scheele; Odette week geworden, waarin maar een naar Adrianna Catherina dr v. J. P. M. Krom voorvalletje plaats vond. De kinderen en A. Zandvliet; Ingmar Dirk zn v. H. werden nl. weggestuurd uit een speeltuin W. Beldman en F. G. v. d. Horst; Su- bij een flat, omdat deze alleen door kin- sanne Helena Johanna dr v. L. O. Maara deren uit het flat gebruikt zou mogen man en M. H. Berndes; Peter Maria zn worden. Er waren echter geen kinderen v. p. A. v. Keimpema en M. G. Hogen- uit het flat aanwezig. Ondanks dat was boom; Johanna Cornelia Anna dr v. J, het een fijne week. die afgesloten werd C. T. Duindam en J. M. T. Zwartjes; met een boottocht door de grachten van Johanna Bernardina Elizabeth dr v. C. Leiden, om het eerste lustrum van dit p. a. Kortekaas en G. A. M. v d Steen: Zonder de goede zorgen Wouter Theo zn v .G. M J. v. Kempen haar en A. Waasdorp; Gerrit Johannes zn v. f rv< ZQn vader zat ook in de bloemen en ge ruime tijd was Cor de Koning belast met de zorg van een kwekerij. „Ik greep echter alle mogelijkheden om te studeren aan. Als er weer een cursus gehouden werd, deed ik mee. Zo kwam ik terecht op een cursus bloemschikken. Dat ging bijzonder goed en daarna ging ik naai de vakschool. Later werkte ik in bloe menwinkels in Leiden en Den Haag. Toen werd ik free-lance bloemenarrangeur en om in bloemenwinkels te werken heb ik echt geen tijd meer voor. Tussen de be dreven door geef ik nog les aan de rijks tuinbouwschool in Aalsmeer." Nu is daar dan ook nog de opbouw van het corso bij. De tent werd 1 juni ge plaatst en sindsdien is de heer De Koning van 's morgens vroeg tot 's avonds laat tussen de wagens te vinden. Tenminste ais hij niet voor zaken buitenslands ver toeft. Motto Het bloemencorso dat zaterdag 2 augus tus door Leiden en omgeving trekt, heeft als motto: ,,De mens en zijn karakter". „Je kunt lang over zo'n onderwerp lopen piekeren. Maar dan ineens komt het er uit. Er zjjn onderwerpen genoeg, maar het moet allemaal verwezenlijkt kunnen worden tegen een redelijke prijs. Het nioet ook uitgewerkt kunnen worden en dat valt niet altijd mee. De bloem is nu eenmaal nummer één en je hebt een kapstok nodig om ze te kunnen ophan gen. Zo moeten die geraamtes die hier nu staan eigelijk gezien worden. Als een kapstok voor de bloemen. Elk decor heeft ook z'n eigen sfeer en charme en dat moet je weten te zien. Het bollencor- ao en bloemencorso Aalsmeer zijn niet te vergelijken met dat van Rijnsburg, die hebben ook een aparte sfeer. Hier is het echt bloemensierkunst in tegenstelling tot bijvoorbeeld Zundert, waar de bevolking l i zelf doet. Maar ook dat heeft z'n eigen RIJNSBURG Woensdagochtend bracht het col lege van burgemeester en wethouders een officieel (eerste) bezoek aan camping „Koningshof" in Rijns burg. Alles zat mee; de zon scheen, er was een gezellige drukte, het kon dus niet beter. De ontvangst vond plaats in de kantine van de camping, waar het gezelschap een geanimeerd gesprek voerde met de familie Kromhout. „Toen de „Je kunt fijne gesprekken hebben" Na de eerste kennismaking sprak de heer J. Kromhout een woord van welkom tot burgemeester Koomans, de wethou ders G. v. Delft en W. L. v.d. Gugten, korpschef der rijkspolitie Docter van Leeuwen, loco-secretaris Th. Langerak en de heer N. H. Hemmes als secretaris van de VV. In het kort schetste de heer Kromhout het ontstaan van de camping en noemde de reden van de uitnodiging om een bezoek aan de camping te bren gen. „De camping is iets anders dan een gewoon bedrijf. Je hebt hier te maken met mensen en niet met produkten. Het is een soort sociaal werk. De mensen ko men uit de stad en vergeten hier voor enige tijd de zorgen en problemen van alle dag", zo zei de heer Kromhout. ,Je kunt fijne gesprekken hebben met de mensen. Ook met de jeugd. In andere plaatsen wordt gesproken over nozems, maar wij hebben geen last van ze. Ook de jeugd blijkt problemen te hebben". De familie Kromhout nodigde b. en w. uit om ook openlijke dank te brengen voor alle medewerking van het gemeen tebestuur onndervonnden. Burgemeester Koomans bracht vervolgens een toast uit op de camping en sprak waarderen de woorden tol de familie Kromhout. „Wij genieten mee en ook de midden stand zal ongetwijfeld blij met de cam ping zijn. De camping zouden wij niet meer willen missen", zo sprak de bur gemeester. Gesprek mer Polderbestuur de zus- o. Boerstoel en T. Klinkenberg, deze week niet Gehuwd: T v. Ossane en A. Grooten. i Overleden: H. J. R. Knüppe, 71 jr. man; j .T. Geiger. 64 jr. echtgenote van W. v. d. Tweel; M. B. v. Lienen. 2 mnd, dochter, J T. M. Hodes, 64 jr. man; P. J. M. de Mooij, 34 jr, man. Overleden: L. van fier Heijden (92) wed. van W. Planje; J. Bragg aar (fc2Fman; G. van der Laan (10) zoon; A. P. Lan- geveld (78) man; J. Smits (80) wed. van J. A. de Does: B. Bekooij (65) man; P. J. Frieser (22) vrouw; S. Ha- merling (57) vrouw: M. Klaver i9 maanden) zoon; A. de la Rie (68) man; A. van Kampen (68) man; T C. van der Stoel (79) heer Kromhout vijf jaar geleden bij mij kwam om over een camping te spreken, dacht ik. wat gaat die man beginnen. Z'n hele leven onder de koeien gezeten en nu een camping. Ik bezorgde hem de schrik van z'n leven. Kromhout dacht dat het zo'n tienduizend gulden zou gaan kosten, maar ik zei dat hij minstens honderdduizend gulden nodig zou hebben," aldus burgemeester B. H. Koomans onder het nuttigen van de koffie met gebak. Woude (13 dagen) zoon; J. H. Wernars (32) man; G. H. M. Sampers 60 echt genote van J. P. de Jong; J. M. Beijers- bergen 64 echtgenote van W. N. Loos G. J. Pekel' (34) man; M. Eggebeen (88) wed. van P. Makkes: M. J. P. Trap (79) wed. van L. Schippers; W. Kruit (74) man; T. W. I. Kuijpers (68 i echtgenote van C. Oerlemans; J. E. Kriek (72) wed. van W. Meijer; D. van der Poel (38) man; A. Heruer (2 dagen) zoon; A. A. Leget (74) man; N. Treur (65) echtgenote van J. de Nie. Orgel-beiaardconcert Inenting polio HAZERSWOtDE Het gebouw vau het Diepgangeentrum te Hazerswoude- Groenendijk, waar verschillende activi teiten op het terrein van de geestelijke verzorging zün gecoördineerd, heeft een uitbreiding ondergaan. Nadat de Spaanse generaal van de orde der ongeschoeide karmelieten, pater Mi- chaelangelus a.s. Josef, op 22 maart op officiële wijze de eerste steen voor deze uitbreiding had gemetseld, zijn de werkzaamheden, door werknemers van aannemersbedrijf J. de Boer uit Hazers- woude, zo ver gevorderd, dat de garages I op de begane grond inmiddels in gebruik zijn genomen en ingebruikneming van de kantoorruimten daarboven niet lang op zich zal laten wachten. Het Diepgangcentrum, dat thans xes jaar in Hazerswoude is gevestigd, ont plooit activiteiten als conferentiewerk, gespreks en studiegroepen, verzorgt be zinningsdagen. in directe omgeving als elders in het land. De medewerkers ver zorgen tevens onder m< voor religieusen. (Foto: Wim Dijkman,) Voorts werd gesproken door de heer Hemmes, namens het VVV-bestuur; „Als je zelf kampeert weet je wat het bete kent als de eigenaar of beheerder niet alleen let op de kampkaart en met hoe veel personen je bent, maar ook de nodi ge aandacht voor je heeft, zoals hier het geval ia". Na de koffie en frisdranken werd een rondgang over de camping ge maakt. waarbij veel waardering werd getoond voor allee wat de familie Krom hout ln vijf jaar tijds heeft weten te be reiken. De burgemeester liet nog we ten dat vrijdag een gesprek met het pol derbestuur plaatsvindt. De (slechte) toe gangsweg tot de camping zal dan ter sprake worden gebracht. VOORSCHOTEN De tweede avond in de serie orgel-beiaardconcerten in de Voorschotense Dorpskerk wordt ver zorgd door de Belgische organist cn beiaardier Jo van Eetvelde uit Lokeren. De aanvang is om 20.00 uur. De con- certgever begint met 30 minuten orgel- spel, daarna is er een pauze, waarin i gelegenheid bestaat met de concert- 1 gever van gedachten te wisselen. Na i deze pauze volgt een beiaardbespeling van een half uur. VOORSCHOTEN BU de Haagse i Uitgever W. van Hoeve verschijnt in oktober een politieroman van de hand van Pim Hofdorp genaamd „Schoten op Voorschot". Deze roman speelt zich geheel af in Voorschoten. Het boek geeft een .portret" van Voorschoten, alwaar tijdens de paardenmarkt de eer ste schoten vallen. LEIDERDORP In het Groene Kruis- gebouw aan de Berkenkade kunnen jon gens en meisjes In de leeftijd van 12 tot 19 jaar zich vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur gratis laten inenten tegen po lio. De inenting is vooral belangrijk voor degenen, die onvoldoende ingeënt zijn of daaraan twijfelen. Voor kinderen benp- den 12 jaar wende men zich tot de huis- ZOETERWOUDE Voor kinderen tot 19 jaar, die nog niet óf niet volledig zijn ingeënt, zal weer gelegenheid worden geboden tot inenting. De inentingen geschieden voor Zoeter- woude-Dorp ten huize van Dr. Kort- mann. Miening 2 op donderdag 24 juli a.s. des avonds van 7 tot 8 uur en voor Zoeterwoude-Rijndijk op vrijdag 25 juli a.s. des avonds om 7.30 uur in het Parochiehuis „De Drie Eendjes". Hoge Rijndijk 74. Men wordt verzocht het inentingsboekje mee te brengen. STOMPVVIJK Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hadden het voornemen om de bestaande Geerbrug een op haalbrug aan het einde van de Jan Coe- nensloot in de Stompwijkse Geerpolder te \ervangen door een vaste brug. Het hoogheemraadschap van Rijnland heeft hezwaar tegen een vaste brug: naar alle waarschijnlijkheid zal er dus weer een beweegbare brug komen. Een vervanging van de bestaande brug is noodzakelijk geworden, omdat de pro vincie reeds geruime tijd bezig is met verbetering van de huidige onverharde wegen in de Geerpolder, die tot recrea tiegebied wordt gerekend. Als zodanig zal deze polder dan ook binnenkort be reikbaar zQn voor natuurzoekers. LEIDEN Gistermiddag omstreeks vier uur is een vierjarig knaapje in het water van de Steenschuur gevallen en door een tot nu toe onbekende vrouw uit het water gehaald en gered. Het ventje uit de Zonneveldstraat werd door zijn ouders op het politiebureau afgehaald.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3