Adembenemende race van KNAU-rebellen NOOIT GEDACHT" TE STOMPWIJK GAAT 60-JARIG BESTAAN VIEREN Wij zijn mensen en dus ook niet volmaakt JONGEREN, DIE MEER DANi ALLEEN LUIEREN WILLEN" Club de Limetz voor 17de maal naar geliefd dorp Atletiek-instuif Spartaan Antwoord b en w aan Amptmeijer BIOSCOPEN Korreltje DC LEIDÖE COURANT Wie in de veronderstelling verkeert, dat de enige Belgische bijdragen aan de Europese cultuur het wielren nen en biljarten zijn, heeft het mis. Er is ook nog de beroemde organist Flor Peeters, die gisteravond in de Pieterskerk de muzikale ontwikke lingen van zijn land in en rond de Barokperiode hooghield. Hij .verkoos hiervoor de periode van 1560 tot 1785, tijden van Pieter Cornet, met Swee- linck de belangrijkste vertegenwoor diger van de orgelmuziek in de Ne derlanden begin 17e eeuw, Abraham van den Kerckhoven, destijds orga nist van de Catharinakerk te Brussel en Mathias van den Gheyn, de be roemdste Belgische organist in de 18e eeuw en tevens een bekend bei aardier en klokkengieter. Evenals in Nederland huisden er in die tyd in België zeer goede componisten. Men vraagt zich werkelijk af waarom deze mensen nooit echt bekend zijn geworden. Hun sterke composities ge ven alle reden tot die gedachte. Maar goed, op uitnodiging van K. O. was Flor Peeters gekomen en deze heeft getracht daar wat aan te doen. Hij opende zijn concert met de Fan tasie op den 3e toon van Pieter Cornet. Het stuk is gebouwd op vier thema's en wellicht daarom ook wel iets té fantasievol om direct aan te spreken. Zijn vijf versetten op Salve Regina waren minder gecompliceerd, maar schoner en gevarieerder van klank. De echte barokke pracht viel echter pas te bespeuren bij Van den Kerckhoven. Na de schitterende Pre lude en Fuga in d-dorisch speelde Peeters twee opmerkelijk ritmische versetten van hem. Eén „op den cor net" en één „op den trompet", ge noemd naar en aangewezen op de be treffende registers („cornet" en „bas- se de trompette"). Vooral de eerste viel met zijn echotisch effect bij het publiek in goede aarde. De Prelude en Fuga in G-mineur van Mathias van den Gheyn deden 's mans naam eer aan. Een „gijnig" kort en sim pel werk, dat echter door zijn speels heid zeer sterk aan ritme gebonden is. Een mooie kans voor Peeters om zijn ritmevastheid te vermenigvuldi gen met de wel zeer ontwikkelde Zijn orgelconcert werd besloten met een aantal werken van Johan Se- bastiaan Bach. En hoe kan het ook anders. De fuga-vorm, reeds zo vele malen op deze avond gehoord, vond immers onder Bach zijn voltooiing. Qua structuur en expressie, maar vooral ook door de enorme rijkdom aan klankversieringen overtroffen deze stukken al het voorgaande, hoe mooi dit ook was. Peeters' virtuoze techniek zette zijn glansrijke inter pretaties van Bachs preludes en fu ga's (h-moll en a-moll) nog kracht bij. Ware Bach in de kerk, hij zou tevreden zijn geweest met wat hier werd gedaan. De moeilijke driestemmige fuga's kwamen geolied onder zijn vingers vandaan, alsof het stuk voor be ginners was. Alle pijlers, waarop het gebouw der muziek is opgetrokken, kent deze man. Het leek evenwel een beetje griezelig te worden, toen een serie orgelpijpen in de sopraan van het koraalvorospel „Allein Gott in der Höh' sei Ehr" een bijna valse toon voortbrachten. Flor Peeters, die meer dan 1000 con certen over de gehele wereld gaf, kent echter de klappen van de orgel- zweep wel en werkte de storende dissonant onder het spelen spoedig weg, zodat van de ontwapenende melodie verder niets verloren ging. WILLEM SCHRAMA ZOETERWOUDE „Ja, nu kan het nog, maar volgende week niet r, want dan is het er bijna allemaal vanaf," schijnt Marijke i de Poel hier tegen onze foto graaf Dirk Ketting te zeggen. Marijke is 11 jaar oud en haar haar is nog nooit geknipt. Meest al draagt zij het in twee, 1 meter lange vlechten, omdat ze anders kans loopt, dat het tussen de spa van haar fiets verward raakt. Marijke (ze woont Wadelaan 2 te Zoeterwoude) gaat volgende week met vakantie. Zelf kan ze haar haar niet borstelen (haar moeder doet het altijd), vandaar ze nu toch van plan is het te laten couperen. Jammer", zullen vele meisjes met kort haar den- m/. 2 EIDEN Leidse huisartsen: tot rdag 10 uur dient men de eigen huis- "ts te raadplegen. Na zaterdagmiddag belle men voor spoedgevallen okterstelefoon 22222. OORSCHOTEN dkt. W. v. Dam, rof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apotheek: oorsch. Apotheek, Leidseweg 66, tel. 525. Wijkverpl.: Gezondheidscentrum, ftjngaardenlaan, tel. 2177. (1 .EIDERDORP dkt. G. A. de Bruyne, oodfstr. 8. tel. 22208. EGSTGEEST dkt. E. Roelants, L. de olignylaan 19, tel. 53865. Wijkverpl.: r: r. Warmenhoven, M. Tromplaan 162 nog geen telefoon) •gri L1SSE Tweehonderd atleten hebben deelgenomen aan de tweede „instuif-at- letiekavond", die de Spartaan in Lisse organiseerde. De vorige instuif trok 225 liefhebbers. Wel een bewijs dat dit soort evenementen waarbij atleten een half uur vóór elk nummer kunnen inschrijven in de smaak valt. Het heeft natuurlijk ook organisatorische konsekwenties. Er zyn veel series te venverken en men moet een legertje juryleden op de been brengen om de strijd in goede banen te leiden, want er moet in weinig tijd veel gebeuren. De Spartaan heeft dat karwei echter kunnen klaren. Topper op deze instuif was zonder twij fel de 400 mtr. heren, met drie „KNAU- rebellen" in de startblokken: een adem benemende race tussen Rudo Lievense, Fred van Herpen en Sjouke Tel. Lieven- se en Van Herpjen liepen 'n scherpe tijd: 47.9 sec. Tel noteerde 48.6. Waarmee Van Herpen wel aantoonde, dat zijn bles sure goed genezen is, al „hield" hij zich tijdens deze „rebelse"-race nog wat in. Piet Beelen won de Engelse mijl in 4.14.9 min., niet genoeg om het Leidse record van Wim Slijkhuis (4.13.4 min. „anno" 1944) in de archiefbak te deponeren. De 5.000 mtr. heren was vrijwel een Ba taven-aangelegenheid. met Jacq. Kraan als winnaar en Adrie Brugman, Henk Kraan en Peter Brugman als tweede, vijfde en zesde. Wel goed, dat de Bata ven rode shirts dragen en dus duidelijk zichtbaar door de finish kwamen, want het was inmiddels 10 uur in de avond en dus had ook de duisternis aardig terrein gewonnen. Meisjes D: verspringen: 1 Fr. Freeriks, Spartaan 4.12, 2 I. Hoogeveen AAV '36 3.2, 3 K. Paardekooper Spartaan 3.68. Meisjes C: 600 meter: 1 I. ter Hark Sparta 1.54.3, 2 I. Woertman AAV '36 1.56.3, 3 W. Turenhout Spartaan 1.59.8. Kogelstoten: 1 A. Smits Atmodes 14.29, 2 I. ter Hark Sparta 8.59. Meisjes B, 100 mtr.: 1 Y. Deimveld Spartaan 13.3, 2 Th. v.d. Velde Sparta 13.3, 3 C. Grimbergen Spartaan 13.4. Kogelstoten: 1 A. Smits Atmodes 10.93 m.. 2 A. v. Dijk Sparta 9.65. Meisjes A: 200 mtr. 1 A. Spaargaren AVA '64 26.7, 2 M. v.d. Harg Bataven 27.-. Kogelstoten: 1 W. Geerlings Spartaan 7.94. Dames: kogelstoten: 1 W. v. Nunen AAV '36 10.09, 2 M. Hoogerhout Haag '68 9.20. i 200 mtr. A-B: 1 J. v.d. Stelt Spartaan 26.5, 2 C. v. Veldhuizen Sparta 26.5. 200 mtr. C-D: 1 Y. v.d. Vlekkert Spar taan 27.5, 2 R. Witteman Bataven 27.5. Verspringen A; 1 J. v. Stein Spartaan 5.40 m. Verspringen C-D: 1 R. Groeneveld AAV '36 4.71, 2 W. Duivehvoorden-v.d. Berg Spartaan 4.67. Jongens D: 60 mtr.: 1 A. Rademaker Sparta 8.6 sec., 2 H.' Strik Holland L. 8.7, 3 S. Merkelbach Holland L. 8.7. Jongens C: Speerwerpen: 1 M. Merkel bach Holland L. 32.62 m. 2 "R. Voorne man Sparta 24.38. Verspringen: 1 R. Snoep AVR 5.27, 2 R. Billaardt AV Haarlem 5.25. 800 mtr. 1 R. Snoep AVR 2.09.4 min., 2 R. Billaardt AV Haarlem 2.13.1, 5 L. Mooiman Bataven 2.19.4, 6 L. Duiven voorden Spartaan 2.19.5, 9 H. Teske Sios 2.27.8, 10 F. v.d. Heide Sios 2.33.5. Jongens B: Speerwerpen: 1 H. Lemmers Spartaan 43.10 m. 2 W. Heemskerk Spartaan 36.62, 3 Th. Brusche Bataven 36.59, 4 J. v.d. Boon Holland L. 36.08. 300 mtr.: 1 J. v.d. Boon Holland L. 37.4 sec. 2 A. Spree AAV '36 39.1, 3 Th. Bruche Bataven 39.2. Jongens A: 400 mtr.: 1 A. v. Vliet Siomo 53.2 sec. 2 H. Duin AW Haarlem 54.6. Heren: Speerwerpen (A): 1 J. v. Heek Spartaan 62.74, 2 F. de Geus PAC 56.56. Speerwerpen (C-D): 1 J. Randsdorp Spartaan 44.28 m. 2 J. Diericksens KMA 41.02. 200 mtr. horden A-B: 1 A. Kershof Ba taven 26.7 sec. 200 mtr. horden C-D: 1 G. Bier KMA 26.8 sec. 2 J. Diericksens KMA 27.8. 5.000 m. C-D: 1 Jacq. Kraan Bataven 16.18.1 min. 2 A. Brugman Bataven 17.-.-. 3 P. v.d. Meer Sparta 17.06.2, 5 H. Kraan Bataven 17.12.8, 6 P. Brugman Bataven 17.20.8. 400 m. A-B: 1 R. Lievense Fortis 47.9 sec. 2 F. v. Herpen Spartaan 47.9, 3 Sj. Tel ÖVAV 48.6. 1 Eng. mijl: 1 P. Beelen Spartaan 4.14.9 min. 2 H. v. Kasteren Metro 4.17.6. 60 Jaar getrouwd BODEGRAVEN Op 6 aug. a.s. zal het echtpaar J. Vermeulen-Uithol 60 jaar getrouwd zijn. Het mooiste geschenk dat de kinderen en kleinkinderen het jubi lerende paar aanbieden is overkomst uit Canada van de oudste zoon Karei en zijn vrouw Kay. Van de zeven zoons en drie dochters leven er nog acht. Dertig klein kinderen en enkele achterkleinkinderen completeren het geheel. STOMPWIJK De Harddraverij vereniging „Nooit Gedacht" viert op 22, 23 en 24 juli haar 60-jarig jubileum met een geweldig festijn, waarvan de draverijen op donder dag 24 juli het hoogtepunt vormen. Dan wordt er namelijk gereden om het kampioenschap kortebaandra- verij van Nederland. De kortebaandraverijen long. 300 meter) zijn de oudste vorm van draveryen in Nederland. Onomstotelijk staat vast dat reeds in de 16e eeuw dergelijke drave rijen in ons land werden gehouden, niet met de huidige sulky's, maar zoals de uitdrukking luidde „van de deken af". Zonder zadel joegen de ruiters hun paar den in paren over de baan, volgens het ook nu nog geldend afvalsysteem. Later ontstonden ook „aangespannen drave rijen", wedstrijden tussen voor boeren- sjeezen dravende paarden, waarbij de traditionele afstand plm. 300 meter was. Op deze manier begon in 1909 ook de vereniging „Nooit Gedacht" als „wilde draverijvereniging" haar activiteiten. De wedstrijden werden ge houden op de oude 3 meter brede Meer- laan. Later vonden de draverijen onder de reglementen van de Nederlandse draf- en rensport plaats op het terrein langs de Meerlaan. Momenteel worden de koersen sinds 8 jaar gehouden op het terrein achter de H. Laurentius- Dat de kortebaandraverijen tegenwoor dig een financieel moeilijk haalbaar nement is, wil voorzitter C. v. d. Bosch best weten. Hij roept dan ook alle Stomp- wijkers op de draverijen te bezoeken ten einde de draverijvereniging in staat te stellen om de draveryen te blijven orga- Burgemeester E. J. M. Kolfschoten van de gemeente Leidschendam zegt over de Stompwijkse draverijen o.a. het volgen de: „Naast de keiharde economie bestaat er echter nog zoiets als romantiek, een nuttige vrijetijdsbesteding en sport. Wel nu, dat moeten we blijven cultiveren en wel vooral op de door de harddraverij vereniging beproefde wijze in ons lande lijk Stompwijk. Voorlopig kunnen wjj de- het bestuur van N.D.R. beschikbaar ge stelde ereprijzen voor de eigenaar van het winnend paard. Er zal ook een to- talisator aanwezig zijn. De kinder- en volksspelen dateren van 1913 en kregen rond 1926 een vaste plaats. Deze festiviteiten worden op dinsdagmiddag 22 juli geopend met een tekenwedstrijd voor de jeugd op de te gels van het plein voor de H. Lauren- tiuskerk. De tekeningen worden beoor deeld door een deskundige jury onder voorzitterschap van de heer W. J. v. d. Geest uit Zoetermeer. 's Avonds om 19.00 uur zal de drumband „Concordia" uit Organisatie Kampioenschap van Nederland vormt hoogtepunt ze evenementen, welke zo bij Stompwijk behoren niet missen, alle begrip voor be hoefte aan nieuwigheden ten spijt. De draverijen beginnen 24 juli om 13.00 uur. Er wordt gestart met een draverij van minder bekende paarden, de zg. B. dravery. De prijzen bedragen 600,-, 300,-, 160,- en 60,-. Voor de pi keur van het winnend paard is er nog een ereprijs. Hierop aansluitend wordt A-draverij verreden om het Kampioen schap van Nederland. Prijzen zijn 1400,-, 600,-, 200,- 100,- en 50.-. Er zijn verschillende ereprijzen aan dit kampioenschap verbonden, t.w. een ere prijs voor de pikeur van het winnend paard en 2 door het gemeentebestuur en Leiden na een muzikale mars door het dorp het kermisterrein openen en muzikale show opvoeren voor de grote tribune. Na afloop van deze show is het traditionele „katknuppelen". Woensdagmorgen om 9 uur beginnen de kinderspelen die dit jaar bestaan uit hin- dernisbanen. Tevens kan ieder deelne men aan het zg. „tonnetje steken", 's Middags om 2 uur wordt voor de Jeugd tot 15 jaar een pony-race gehouden ec om 7 uur 's avonds is er een bromfiets race op een hindernisbaan. Ter gelegen heid van het jubileum houdt de draverij- vereniging tevens een verloting. De toe gang tot het kermisterrein is iedere avond geheel gratis. Twee gewonden bij botsing in Hazerswoude HAZERSWOUDE Een echtpaar uit Alphen a/d Rijn is vrijdagmiddag ge wond geraakt, toen het met de brom fiets in botsing kwam met een perso nenwagen op het kruispunt Rijndijk - De Costasingel in Hazerswoude. De be stuurder van de auto zou geen voorrang hebben verleend aan de berijder van de bromfiets. De dame liep een hersenschud ding op; haar man een kniewond. Beiden zijn met de ambulance van de EHBO naar het Leids Academisch Ziekenhuis vervoerd. Ambtenaar kan betaling (f1.000,-) niet verantwoorden ALPHEN AAN DEN RUN Op vrij dag 18 juli j.L omstreeks 12.00 werd op het postkantoor aan loket 5 een cheque van 1000.aangeboden. Door de ontvanger werd behalve het geld (te weten 8 bankbiljetten a 100.en 8 25.abusievelijk ten onrechte ook het betalingsstuk meegenomen. Door het ontbreken van dit kasstuk is nu in de loketkas van de uitbetalende ambtenaar een tekort van 1000. ontstaan. Op diegene die vrijdagmiddag omstreeks 12.00 uur op het postkantoor een giro cheque heeft geïnd wordt daarom een beroep gedaan te willen nagaan of de (reeds afgestempelde) cheque misschien nog in haar of zijn bezit is. Op het post kantoor (telefoonnummer 2840) zal men dit dan gaarne LEIDEN Het college van burgemeester en wethouders van Leiden zijn er teleurgesteld over, dat de heer H. Amptmeijer (PSP) na de open schriftelijke uiteenzetting nan de Raad van Zoeterwoude toch nog met vragen op de aan gelegenheid is teruggekomen op de „brlefkwestie" met betrekking tot de energie centrale in de Barrepolder. In hun antwoord aan de heer Amptmeijer schrijven burgemeester en wethouders, dat het normaal is, dat „onze primaire reacties niet altijd geheel perfect zijn." Het college was er inderdaad van op de hoogte, dat de brief indertijd niet ver stuurd was, maar op het moment van de vraagstelling' door de heer Van Aken in de gemeenteraad, was de mondelinge afspraak in het bewustzijn zodanig weggezonken, dat er een mededeling gedaan werd, die niet klopte. „Wij achten het niet eens een fout, maar een volstrekt menselijk verschijnsel, dat een bestuurder met een overstelpend aantal vraagstukken geconfronteerd wordende en een dienovereenkomstig aantal rapporten bestudeerd hebbende een moment in verlegenheid wordt gebracht, wanneer hij zich plotseling geplaatst ziet voor de beantwoording van een vraag, waarop hij niet heeft kunnen rekenen, louter omdat een bepaalde mondelinge afspraak in zijn bewustzijn is wegge zonken," aldus het antwoord. „WU wensen aan het onderhavige voorval geen enkele konsekwentle te verbinden. \Vy zyn mensen, hetgeen Inhoudt, dat wü niet volmaakt zijn," zo staat er verder to lezen in het antwoord. LFC niet in de put Verloren gegane terrein terug zien te winnen LEIDEN Tijdens de algemene leden- jaarvergadering heeft LFC-voorzitter Holswilder langdurig stil gestaan bij het afgelopen jaar, dat zowel speltechnisch als bouwtechnisch bewogen was. Zaak zal het zijn, zo zei o.a. de LFC-praeses, dat getracht zal moeten worden, het in één jaar verloren gegane terrein terug te winnen. Financieel blijkt LFC nog altijd een constante vereniging te zyn. Bij het onderdeel „toto" gingen de in komsten maar liefst 80 pet. omhoog. Tot heden zijn 1056 pooldonateurs bij LFC geregistreerd, aldus de penning meester H. Nieuwenburg. Na de verslagen van de diverse com missies volgde de bestuursverkiezing. De periodiek-functioneel aftredende be stuursleden de heren A. Missaar (secr.) en C. Zweistra (2e penningm.) werden als zodanig herkozen. Het bestuurslid, de heer H. v. d. Leek, die wegens druk ke werkzaamheden zijn funktie ter be schikking heeft gesteld werd opgevolgd door de heer A. J. Klunder die reeds aan LFC verbonden was bij de afd. reclame-omroep. Camera: Blow-Up, 18 J. Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Dag. 2.30, zondag 2.00 en 4.00 uur Vakantie-matinees: Walt Disney's Te kenfilm Parade. Vrijdag en zaterdag: La Collectioneuae 23.30 uur, 18 J. Lido: Chitty, Chtity Bang Bang, a.l. Dagelijks en zondag: 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Een spookpiraat als maat, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Ohlieve John, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: On(t)roerend goed, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het geheim van de witte non, 18 J. Dagelijk: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv.: Susanne, 23.30 uur, 18 j. Tourpremies De Leidse Courant Gisteren is op de Puy de Dome, waar in het verleden de groten uit de wielersport enorme gevechten leverden, de Tour de France 1969 gedevalueerd. De fransman Pierre Matignon, wiens naam met doping is besmet en die met bijna 4 uur achterstand op leider Eddy Merkx laatste staat in het algemeen klassement, werd toegestaan de 20ste etappe naar Clermond Ferrant te winnen. Het is niet verbazingwekkend, dat geen van onze abonné's dat voorzien had. De premiepot van de Leidse Courant is derhalve ook weer 5,- vetter geworden. Vandaag en mor gen worden de laatste etappes verreden. Maandag kimt u in uw krant lezen, wie de eindpremles heeft gewonnen. Succes. Sportredactie. Uit Limetz schrijft men De leden van de Club de Li metz zijn voo* de zeventiende keer in hun geliefde Franse dorp, gearriveerd. Het een hartelijk weerzien va le bekenden over en weer. Er verandert niet veel in Frans dorpje. Het is er of het leven stilstaat. Dat is natuur lijk maar ogenschijnlijk, want er gebeuren ook dingen die overal elders plaats vinden. Zo zullen we één van om goede vrienden, de heer Dóle niet meer terugzien, daar hij juist enige dagen tevoren overleden. 's Morgens om vier uit Leiden vertrokken, waren we op redelijke tijd in Limetz aange komen en konden nog in de late namiddag onze verblijven in orde maken. Met vereende krachten vergde dat niet veel tijd en om half acht ge noten wjj ons eerste Franse diner in ons eigen Restauran tje „Des Fleurs". Er zijn altijd wel weer men sen, die ons vragen: Wat doet die Club de Limetz daar toch al die achtereenvolgende ja ren? Verveelt het niet steeds in dezelfde plaats te zijn? Het antwoord is: we zijn geen reisvereniging. De Club de Li metz bestaat uit een aantal jongeren, die in hun vakantie iets meer willen dan alleen „zonnen" of gewoon maar luieren. We gaan iets doen in Limetz. Het is in zekere zin een werkvakantie. In die ze ventien jaar is wel bewezen dat dit bij de jeugd aanslaat en Pastoor Smitz en zeker ook de dorpelingen zouden onze activiteiten niet gaarne Er zijn altijd een aantal hoog tepunten. die maanden van te voren al in Nederland zijn voorbereid. Zo zijn het dit jaar: de viering van de Fran se Nationale Feestdag, le quatorze Julllet es het zestig jarig priesterfeest van pas toor Smitz. Daarnaast zijn er natuurlijk de excursies, die elk Jaar plaats vinden. Dit jaar wordt vooral aandacht besteed aan de Gothiek. Daar om heen is een prijsvraag uitgeschreven, die iedereen noodzaakt zich in dit onder werp te verdiepen. Op de tweede'dag, zondag IS juli hebben wy twee missen gezongen in de twee paro chies te Gommecourt en Li metz. Men Is dat zo gewend en de kerk is dan ook altyd beter gevuld dan op andere zondagen. Het is prettig de complimentjes in ontvangst te nemen van de kerkgangers. meegebracht, in ontvangst te nemen. En dan trekt de licht- stoet door het dorp en door de velden. Een kinderlijk genoe gen, misschien, maar wat is de taptoe in Leiden met 3 ok tober? En dan komt op veer tien juli hét feest. Parijs is in alle staten, in Limetz werken de boeren op het land gewoon door. De slager sluit zijn win kel niet en de kruidenier gaat ook gewoon door. Tóch wordt deze dag benut voor allerlei officiële zaken. Daar is op de eerste plaats de uitreiking van zilveren médailles aa Pompiers Sapeurs wegens trouwe dienst aan d« gemeen- Dit jaar zullen we ook een huwelijksmis zingen voor twee parochianen, die hun huwe lijksdatum hebben vastgesteld in de t\jd dat wij er zyn. Zondagavond hebben we me dewerking verleend aan de Retraite aux flambeaux, een traditie, die min of meer door in stand wordt gehouden. Deze fakkeloptocht is de in leiding op de Natinale feest dag. Lang van tevoren ver dringen de kinderen van het dorp zich voor het pastorie- mi hun lampionnetjes, die uit Nederland hebben De brandweerlieden, 12 in ge tal staan keurig in het gelid, op het kerkplein aangetreden. De Franse driekleur wappert, de dorpelingen staan er om heen. Madame le Maire, ma dame Lantz houdt een keurige toespraak voor het hoofd van de troepen en reikt, vergezeld van een groot aantal Franse kussen de medailles uit. Vanuit de geluidswagen klinkt de Marseillaise, die krachtig door de Nederlan ders wordt meegezongen. Dat is maar goed ook, want het Mjkt erop dat onza goede vrienden, waar het hun natio nale hymne betrfet niet erg tekstvast z(jn. Na afloop van deze plechtig heid trekken Fransen en Né- derlandero gezameniyk naajr de bistro om van de erewyn te genieten. Het is gezellig, ge moedelijk en er ls absoluqt geen moeliykheid met de taal, want vrienden verstaan el kaar altijd. Tot besluit van deze dag vindt in de Foyer Rurale, h«t dorpshuis, onze Séancp plaats. Ook een traditie van zeventien jaar. Lang van te voren is men aan het oefeneh geweest op de zang, de dans en het toneelstuk, dat wij dan opvoeren. Ook dit jaar is weer een ge moedelijke aangelegenheid, die alle moeilijkheden van de Franse taal'overwint. Er stonden op het program ma: community singing, waar de Fransen minstens even be dreven in zijn als de Engel sen. En welke Nederlander kan Alouette niet zingen? De avond werd geopend dooft- kapelaan J. W. de Jong, ge assisteerd door het Jongste lid van de club: Je an-Baptist® die zijn naam niet ten onrechte voert. Het programma werd vlot afgewerkt. De folkloris tische dansen oJ.v. Yvonne v. 't Westende kregen een klate rend applaus en ook het to neelstuk, dat met een goede uitspraak van het Frans over het voetlicht kwam wist men zeer te waarderen en tenslot te het duo Kees Buurman en Pieter van Zonneveld, die leuke bewerkingen zongen van Nederlandse liederen. Al met al een zeer geslaagde avond. Met een bijzonder charmant dankwoord van Madame Lantz werd deze avond besloten. We maken ons op voor de volgende hoog- punten. J. P. Koevoet»

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3