Stom, jongens, wat stom' Een merkwaardig drama Ook Dolman in fout K.N.W.U. MOET SNEL INGRIJPEN IN AFFAIRE JANSSEN-WAGTMANS Aimar: „Het zit in mijn buik TOURRAPPORT Overstelpend druk in blaarprikfabriek Vissers: ,Een klap? Kom kom Garin won eerste Tour met uren voorsprong Groesbeek vierde uitbundig feest Merckx mag helpers kiezen voor w.k. Den Hertog sterk in achtervolging ftLJDAG 18 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA T IRIVE Eef Dolman kon moeilijk getroost worden, lij keek minuten lang verdwaasd voor zich uit en meet toen, na een aantal aarzelende gebaren die duid en op wat komen ging, zijn fiets tegen de grond. Er orrelde een krachtterm op uit zijn droge mond en aarna sloeg hij ter zelfkastijding enkele malen met vlakke hand op de afrastering. En toen, ja, toen prak hij dezelfde eerlijke woorden als Harm Ottenbros en dag ervoor in Bordeaux: „Stom, jongens, wat stom", lef Dolman stond erbij als een hoofdfiguur van een .Wat tegenvaller", sprak Vissers mon- „Natuurlijk, laat ik eerlijk blijven en ggen dat twee eerste plaatsen me liever dan twee tweede. Daar discussiëren tiet over. Maar een drama? Een ver- iirikkelijke klap? Kom, kom. Kijk. dk i: de eerste week van de Tour egen we een geweldige publiciteit dank- de overwinning van Rik van Looy. In tweede week brak Rini Wagtmans door. baalde glansrijk volop aandacht in de temationale pers. En nu, in de derde 'ek, rijden we twee keer achter elkaar zeede. Dat is ook publiciteit. Okay, min- dan bij een overwinning. Maar we n in het nieuws en daar streeft toch iere ploegleider met zijn renner naar." Wat verder dan de publiciteit gaan de irdiensten van en voor de coureurs zelf. dat licht bezien, en uit eigen belang, id Eef Dolman best nog een keer met rijwiel mogen slingeren en wat extra en op het hek kunnen geven want t feit dat hij door Barrij Hoban ver- agen werd. kostte welgeteld 4500 gulden. specificatie: 3000 gulden van de fa- iek als extra premie en 1500 gulden de eerste plaats. Het enige meevallertje was dat de dag- oegenprijs nog net vóór Faema gewon- a werd. Dat was dn Bordeaux omge- ;rd juist niet het geval, zodat daar de lanciële schade tot over de vijf mille In totaal verspeelden de renners Willem n in deze twee dagen dus tienduizend gulden. nde Dolman moet zich dat gerealiseerd >bben toen hij zijn teleurstelling ver- r Barry Hoban feest vierde, ellende", kreunde hij, „wat een n fiende. Als iémand op het succes gere nd had, was ik het zelf geweest." Dat eek uit alles. „Ik heb de hele tijd aan :t wiel van Hoban gezeten. Ik wist hoe raarlijk hU kon zijn, want dat was in irdeaux duidelijk geworden." Ton Vissers echter conformeerde zich dit punt niet helemaal aan Dolman, ef werkte veel te hard in die kopgroep, bleef gaan. Steeds weer op kop. En r sleuren en maar trekken. Een paar ometer voor de finish ben ik langs hem rijden om te zeggen dat hij het wat lmer aan moest doen. Ja toch zeker. vijf hadden meer dan anderhalve mi- ut. Ze konden eenvoudig niet terugge- merkwaardig drama, waarin de equipe van Willem II de grootste rol speelt. Maar Ton Vissers, ploegbaas, wilde van geen drama horen. Welnee. Hij lachte zelfs. Ondanks het feit dat hij voor de tweede achtereen volgende maal een wat men in wielerkringen noemt „zekere" overwinning zag omgezet in een tweede plaats. Ondanks ook het zeer saillante en voor Willem II toch wel vervelend pikante detail, dat opnieuw Barry Hoban verantwoordelijk was voor de tegenvaller. ikt worden. Waarom zou Eef zich dan 'beulen? Toch viel het hem niet mee zich rustig te houden. Hij bleef ner- 3 van voren fietsen." Cef Dolman: „Toen ik de finale inging elde ik me sterk. De hele dag reed ik luwens goed. 's Morgens aan tafel heb het de jongens trouwens voorspeld. Ik d er zo'n idee van dat ik wat kon gaan esteren en tegen het einde van d erit seide dat geloof. Toen ik zo eens rond keek. wist Ik dat ik ze allemaal kon bben in de spurt. Alleen van Hoban onzeker. Ik twijfelde, maar ïslotte meende ik oo fchem te kunnen rslaan. Ik dacht: „Barry is typisch een ïgen die zijn ritje moet winnen. Giste- deed hij het, nu zal hij wel tevreden en bovendien door de inspanning Bordeaux ook te moe." an ver Barry Hoban echter toonde geen enkel Inzinking en nog minder van rusting in het feit dat hy zyn deel al 2leeh19iuli 320km oMONTARGIS •*L ■Mllon CLCRMOS'TFtRfWJO kreeg. In de laatste honderdvyftig meter ging Barry Hoban over Eef Dolman heen en dat kon de Nederlander voor lopig nog niet snappen. „Ik spurt altijd van ver. Dat is mijn kracht. Het liep eigenlijk precies zoals ik wilde, want Jos Spruyt ging op 700 meter aan en bij de 500 meterstreep kwam Gueara op kop. Achteraf bezien had Spruijt nog even door moeten gaan, dan was ik nog beter gelanceerd geweest. Bij het bordje 150 meter nam ik over, want ik gaf mezelf geen enkele kans als ik naast Hoban zou gaan sprinten. Ik moest dus wel." Eef Dolman „dook" van de bui tenkant naar binnen, hij trok aan zijn wiel de kiene Barry Hoban mee. Tot en kele meters voor de streep hield hij zijn Tgverbrucje van Barry Hoban. Achttiende etappe: vijf man voorop, Hoban wint. Negentiende etappe: zes man voorop, Hoban wintEn tweemaal kwam een Nederlander te laat. leidende positie, toen flitste de Engelsman rakeling naast hem. „Wat had het mooi kunnen zijn", mij merde Dolman. „Win ik. dan zegt ieder een dat ik het goed gedaan heb. Dan kom ik uit de Tour met een etappe-overwin ning en in uitstekende conditie want ik heb me noodt hoeven te forceren. Wat zou er mooier geweest zijn dan dat?" ijmdijy.ijxbaan „Nou heb ik niks." BRIVE Wis fo ds tuan dis Nederland voor de tweede achtereenvolgende dag van de etappezege afhield? Wie is hU, die verhinderd heeft dat de ove rigens niet slecht debuterende Willem Ü-Gazelleploeg deze Tour de France met een grandioos succes kon afsluiten? Barry Hoban heeft niets van een gewel denaar. Het Britse flegma Is ook hem niet vreemd. Hfj stond in Brive gelukkig lachend op het ere podium. Want juist in de streek waar zfjn kopman Raymond Poulidor woont, had hij andermaal laten zien dat diens woede over zijn weigering om in de vlakke etappes als knecht te fungeren onjuist was. Hoban leerde wat dat betreft zijn les van de Frans man Delisle, die eveneens tegen zijn ook al falende kopman Pingeon opstond en daarna het succes van een ritzege proefde. Die opstand van de knechten brengt tenminste nog iets leven in deze door Merckx ontredderde Tour de France. En daarom kan men Delisle en vooral ook Hoban dankbaar zijn. Voor de Nederianders klinken deze woorden zuur, maar zij dragen zelf de schuld van hun tweede ach tereenvolgende nederlaag tegen Hoban. Zij zijn gewoon verslagen op intelligentie. Want Barry Hoban voelde zich gisteren na zijn krachtsinspanning op weg naar Bordeaux allesbehalve fit. Waarom hij achter Spruyt aansprong, die de beslissende aanval inluidde, wist Hoban eigenlijk zelf niet. „Noem het een instinct", lachte hij. In elk geval kon Hoban in de kopgroep, waartoe ook Eef Dolman behoorde, nauwelijks een deel van het werk doen. Hij voelde zich slecht en hij dacht dat hij het tempo niet tot in Brive zou kunnen volhouden. Maar met de routine die hij In de zes jaar dat hij fietst heeft opgedaan („ik reeds zo zuinig mogelijk") ging het net. En daarmee kreeg Hoban opnieuw de kans voor een etappezege. Vooral ook omdat Eef Dolman zich in de jacht naar Brive zeer had uitgeput. Het was de vierde overwinning van Barry Hoban in de Tour de France. Was zijn zege in de etappe naar Sete in 1967 zonder meer een cadeautje van het peloton als eerbewijs aan zijn één dag eerder op de Mont Ventoux gestorven ploegmakkei' Tommy Simp son, zijn triomf in de zware etappe naar Sallanches, het vorig jaar, was dat beslist niet. Daar finishte Barry Hoban na een lange solo vóór alle favorieten. Hoban is een van de Britse wielrenners die in na volging van wijlen Tommy Simpson hun geluk op het continent gezocht hebben. In Engeland zelf is er immers voor een wielrenner geen droog brood te verdienen. Toen hij in 1963 naar het continent kwam, ging hij in Lapugnoy, een Frans dorpje, wonen. Hij was toen al twee keer achtervolgingskampioen van zijn land en hij had ook een 12-uurs tijdrit gewon nen, waarin hij 390 km aflegde. Na enkele succes volle jaren als beroepsrenner leek deze Tour de France voor hem een teleurstelling te worden. Tot dat in Bordeaux het geluk hem nog onverwachts begon toe te lachen. Hoban: „In een groot peloton kan ik niet sprinten, ik ben te bang voor een val partij. Maar in een klein groepje durf ik het wel en je ziet dat Ik dan snel kan zijn." Kinderachtig Nadat Barry Hoban als eerste was gefinished, stortten Jan Janssen en Rini Wagtmans voor de zoveelste keer hun hart uit over de nog steeds zeer fel levende vete. Ditmaal vertelde Janssen: „Ik was tot bij de kop groep gekomen als Rini Wagtmans het niet ver hinderd had. Twee keer demarreerde ik, niemand reageerde, maar Wagtmans kwam me terughalen. Waarom neemt hij dan niet over? Waarom kunnen we niet met z'n tweeën tot bij de kopgroep fietsen? Maar ik zet het hem wel betaald." En Wagtmans: „Jan heeft vandaag erg kinderachtig gedaan. Hij heeft de laatste tien kilometer steeds in mijn wiel gereden. Niet Harm?" Ottenbros, die erbij stond, knikte instemmend. WU vinden intussen de affalre-Janssen-Wagtmans erg vervelend worden. Het doet zeer zeker afbreuk aan de Nederlandse successen. Gezonde rivaliteit is goed, dat houdt ook de stemming erin. Maar zodra deze rivaliteit uitmondt in een boycotten van eikaars kansen, moet men dat betreuren. Het wordt tUd dat. zodra de renners in Nederland terug zijn, er vlug een gesprek tussen de twee plaatsvindt, waarbij iemand als vertrouwensman moet gaan optreden. Want als de toestand zo blijft, kan men zowel Janssen als Wagtmans beter niet naar het wereldkampioen schap op de weg in Zolder afvaardigen. Zij zullen immers toch niets andeis doen dan op eikaars wiel rijden. En waarvoor is dat nodig? De Nederlandse wielersport is met deze affaire zeer geschaad. Nota bene onze twee beste coureurs letten meer op elkaar dan op hun belangen in de koers. En zo dik zitten we nu ook weer niet in goede renners, dat we ons dit kunnen permitteren. Daarom, en hier ligt een taak voof de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie, dient aan deze affaire zo snel mogelijk een eind te worden gemaakt. Ook al omdat wij voorzien, dat er straks kloppartijen gaan plaatsvinden tussen de tal rijke supporters die Janssen en Wagtmans hebben. Hetgeen eerst een aardige rivaliteit tussen de geves tigde vedete en de coming man Wagtmans leek te zijn, is uitgegroeid tot een vervelende zaak. Laat de KNWU snel ingrijpen, desnoods zondag bjj de aankomst in Parys al! BRIVE In afwachting van het preciese verschil waarmee Merckx in Parijs als eerste de Tour zal beëindi gen, is het aardig te weten met hoe veel minuten de meest opvallende onder zijn voorgangers het peloton terugwezen. „Absoluut recordhouder is Maurice Garin die in 1903 de eerste Tour won met een voorsprong van twee uur 49 minuten. Daarna is het stukken rusti ger geweest, in verhouding dan, wat men uit de volgorde kan opmaken: 2. Magne (in 1934met 37.31); 3. Sylvaer Maes (in 1939 met 30.38); 4.Coppi (in 1952 met 28.17); 5. Sylvaer Maes (in 1936 met 2Ü.55); 6. Bartali (in 1948 met 26.16); 8. Koblet (in 1951 met 22.—); 9. Bartali (in 1938 met 18.27); 10. Romain Maes (in 1935 met 17.52); 11. Bobet (in 1954 met 15.49); 12. Anquetil (in 1957 imet 14.56). Titelstrijd motorcoureurs ZANDVOORT Voor de Nederlandse motorkampioenschappen, die zondag op het circuit van Zandvoort worden gehou den, bestaat grote belangstelling. Niet minder dan 191 motoren zullen in ne gen races aan de start komen. Tot de deelnemers behoort onder anderen Rob Bron, vorig jaar kampioen in de 250 en 350 cc-klasse, die dit seizoen wegens gebrek aan machines weinig heeft gere den. Bron zal starten met een 350 cc Kawasaki a7r. Aan de start zullen voorts verschijnen: Lous van Rijswijk (Den Haag), Wil Hartog (Abbekerk), Jan Huberts (Den Haag), Cees van Dongen (Almelo), Jos Schurgers (Haarlem). 11 BRIVE. Lucien Aimar is een instorting nabij. Hij voelt zich met de dag beroerder en zegt dan ook te hopen dat hy er zondag in Parijs nog bij is als de Tour de France wordt afgesloten. Wanneer dat lukt, zal hij als een van de meest opvallende verslagenen in deze Ronde en het algemeen klassement staan. Lucien Aimar, winnaar van de Tour in 1966, presteerde totaal niets en bleef dagelijks ver beneden de verwachtingen. ,,Wat ik héb", klaagt de kleine Fransman, „weet geen dokter. Ik ben bij verschillende artsen geweest, maar ze kunnen het me niet zeggen. Het zit in mijn buik. Kijk eens hoe dik. Dat is toch niet normaal. Waar het van komt? Ik heb er geen idee van. Misschien dat ik de eerste dagen te veel koud drinken genomen heb of misschien bedorven voedsel. De rondeartsen hebben me nu verwezen naar een specialist in Lilile, Daar ga ik meteen na de Tour heen, want in deze conditie kan ik onmogelijk blijven koersen. Ik voel me gammel en gedemoraliseerd". Iets beter nieuws is er over Felice Gimondi, wiens privé-arts met een vliegtuig uit Müaam. kwam om medicijnen te brengen. Als extra maatregel vloog Felices echtgenote Letitia persoonlijk medicamenten over naar Parijs, vanwaar het pakket per expresse naar haar man werd gestuurd. Felice, die dissenterieverschijnselen had, voelt zich een stuk beter. „Ik heb alleen nog een lam gevoel in mijn benen. Toch denk ik, dat ik vóór Parijs nog wel een bijzondere prestatie kan leveren. Jammer dat Guerra gisteren in Bordeaux en vandaag in Brive niet won. Dat had me beslist een extra stimulans gegeven". Pratend over wat toch wel het geheime wapen mag zyn waarmee Eddy Merckx zijn tegenstanders velt, meende Raymond Riotte het te weten. „Weet je wat het is", sprak hjj, „Eddy rust meer dan wie ook* Als wjj binnen komen ligt hij al een half uur in bed". Als de renners er een rustige dag van maken, doen hun begeleiders daar graag aan mee. Dan vinden ze, zoails gisteren, de tijd om achter het peleton wat kwajongensstreken uit te halen. BIC-ploegleider Raphael Geminiani spande de kroon in het ontspannende spel. Hij had een voorraad bedorven kippen opgedaan, deze in olie gerold en vervolgens links en rechts in auto's gesmeten. Het lijkt onnozel, maar er is veel plezier aan beleefd. In bepaald opzicht dan. Ook het personeel leefde zich uit en ging al rijdend bij elkaar op bezoek. De heren troffen elkaar op de daken van de auto's en amuseerden er zich kostelijk. Tot, ja tot er natuurlijk weer werkelijk werd gefietst door de groep. Toen keerde de rust en de ernst weer en was het volgersgroepje weer 'n serieus werkende Club. Negentiende etappe i de negentiende etappe, bon. 5.30.47; 3. Guerra at.. Pezzl) z.t. met bon. 5.30.52; 4. Spruyt (Belg.. Driessens) 5.30.57. 5. Schutz (Lux., Albanl) z.t.; 6. Leman (Belg., Schotte) 5.32.18, 7. Reybroeck (Belg. Driessens), 8. Van der Flaas (Belg., Vissers). 9. Van den Berghe at.. Albanl), 23. Sw Driessens), 24. M. Galera (Sp.. Macna Van Schil (Belg., Driessens), 26. Pingec Plaud), 29. VlanelU (It.. Albanl). 34. 2 (Belg.. Driessens). 38. Gimondi (It.. 91. Poulidor (Fr., Magne), 42. Aimar (F (Van onze correspondent) NIJMEGEN „Mag ik vanavond de hond nog even uitlaten?" vroeg een vierdaagse-wandelaar aan het einde van een afmattende derde marsdag In Nij megen aan zijn gastheer. Deze man, een kantoorbediende uit Den Haag, had de drie voorafgaande dagen al 150 km gelopen onder de meest barre omstan digheden. De hitte had hem aan beide voeren pijnlijke blaren bezorgd en zijn spieren hadden ook geleden door de bij zondere krachtsinspanning dat het lange afstand lopen nu eenmaal vraagt. De Hagenaar liet de hond nog even uit om in beweging te blijven. Want wie stil op een stoel blijft zitten of al te vroeg het bed opzoekt, wordt stijf en moet de volgende dag weer helemaal op dreef worden gebracht. Wie niet getraind is, kan geen vierdaagse meelopen. Dat blijkt dan ook wel duidelijk uit de ruim RlVE In de Belgische sector van de Tourkaravaan weet men te vertellen, dat Belgische wielerbond Eddy Merckx vier ploegmaten zal laten kiezen om-hem steunen in het wereldkampioenschap. Verwacht wordt, dat Vic van Schil, Martin n den Bossche, Julicn Stevens en Frans Mintjens de keuze van Merckx zullen ïrmen Voorts schijnt het ook zeker te zijn. dat Rik van Looy in de ploeg komt. let team zou dan verder nog bestaan uitWalterGodefroot, Eric Leman, Herman n Springel en Roger de Vlaeminck. Dinsdag maakt de Belgische wielerbond het am officieel bekend. 1.000 uitvallers van de beide eerste da- Burgemeester M. van Thiel van Wij- chen was door de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Bond voor Licha melijke Opvoeding mr. Van Rijckevor- sel, uitgedaagd om ook eens een aan tal kilometers mee te lopen. Hij nam de uitdaging aan en gistermorgen kon men hem vinden in de Groesbeekse bos sen, waar hij in gezelschap van de heer Van Rijckevorsel samen met vele ech te wandelaars iets proefde van de sfeer onderweg. Toch liep hij maar 8 kilometer. Bescheiden zon De derde marsdag vroeg gelukkig niet zo ontzettend veel uitvallers, de zon hield zich bescheiden achter de wolken en de temperatuur was uitermate ge schikt voor een fikse wandeling. Vooral in de ochtenduren konden de tippelaars goed opschieten, toen was het zelfs een beetje koel. Het parcours van deze dag Vier dagen van de beproeving. De blarenprikfabriek in de Nijmeegse Vierdaagse maakte overuren. Een wandeltocht werd een „wandel- krachttocht". was het mooiste van de hele vierdaagse. Zij voerde de wandelaars eerst langs de Maasvallei en vervolgens door de bossen van Groesbeek naar het dorp dat weer helemaal op stelten stond: Groesbeek. Deze stad maakte er zoals ieder jaar een uitbundig feest van. Zeven heuvelen Het laatste deel van het paroours en het zwaarste deel, voerde over de zeven heuvelen weg. De naam zegt het reeds: er moesten zeven heuvelen overwonnen worden. Hijgend en puffend worstelden de militaire en burgergroepen zich er doorheen. De individuele lopers konden het uiteraard iets rustiger aan doen. De blarenprikfabriek van het Rode Kruis in het noodziekenhuis midden in Nijmegen, kreeg het ook op de derde dag overstelpend druk. De gangen wa ren overvol van wachtenden die hun pijnlijke voeten en spieren moesten la ten verzorgen. Bloemen klaar Vandaag zullen ongeveer 14.500 deelne mers aan de wandelkracht-„tocht" de laatste 50, 40 en 30 kilometers moeten lopen om hun beloning in ontvangst te kunnen nemen. Er wordt nog heel wat van hen gevraagd en verwacht voor dat het zover is. De duizenden boeketten bloemen liggen al klaar en de tribunes, banken en stoelen staan gereed om be volkt te worden met mensen die willen zien hoe fit de wandelstoet zal arriveren. Er wordt zeker weer een kwart miljoen toeschouwers verwacht in deze vlaggen de en feestende vierdaagsestad. Ploegenkiassement i de negentiende Alg. klassement (It.. Pezzl) op 24.. rica) op 29.27, 6. Wagtmans (Ncd. Vissers) op 30.42, 7. Vianelli at., Albanl) op 3S.22. 8. Le- - (FT., Plaud) op 45.47. 9. Agostlnho (Port. 10 Janssen (Ned Gemlnlani) Impe (Belg., Stabllnskl) op Caput) op 4 .34^ 12* J. Galera "(Sp^ Machain) 1 Stablinski) 1 Panlzza (It.L 1 (Lux.Albanl) op ,gel (Belg.', Cools) óp 1.0SP (It., Albanl) op 1.07.58. 20. Castello (Sp.. I.an- garlca) op U.10.22, 21. Galdos (Sp., Langaiica) op 1.10.59, 22. Lopez-Rodrlguez (Sp., Machaln) op il.14.34, 23. Van den Bossche (Belg., Dries- sens) op 1.17.22, 24. Labourdette (Fr. Magne) op 1.21.07 25. Zlmmermann (Fr.. Stabllnskl) op 1.24.47, 5L Dolman (Ned., Vissers) op 2.24.29, 59. Haast (Ned., Vissers) op 2.36.27, 60. Van der Flacs (Belg., Vissers) op 2.36.27, 72. Karstens Ottenbros (Ncd. Vis- Puntenklassement Alg. ploegenkiassement Het algemeen ploegenkiassement na de ne- ;entlende etappe luidt: 1. Driessens 290.55215. Plaud 290.56216, 3. Langarlca 291.43.42 4. dacham 291.57.16, 5. Pezzl 292.04.33, 12. Vissers Bergklassement Het algemeen bergklassement na de negen tiende etappe luidt: J. Merckx (Belg.) 143 pnt, 2. Pingeon (Fr.) 88. 3. J. Galera (Sp.) 75, 4. Gutty (Fr.), 5. Gimondi (It.) a. Premies Panizza, het kleine Italiaantje dat ln deze Tour de France zo'n opmerkelijk debuut heeft gemaaK'.. won gisteren de loban had gisteren 1I uitstekende dag. Behalve de ritzege won hij ste aantal plaatsen ln het algemeen klasse- ment wint. Hoban klom van de 70e naar de 68e plaats. En alsof dit alles nog niet vol- nog tot de elegar Boom op weg naar top bij stayers AMSTERDAM Bij de landenwed- stryd voor amateurs tussen Nederland en Engeland, onderdeel van de populaire wielerwedstrijden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, heeft Fedor den Her tog gisteravond een geweldige achtervol ging gereden. De tweevoudige Neder landse kampioen versloeg de Engelsman Moore met een verschil van 140 meter. Nog sprekender was zyn tijd op de vrij zware stadlonbaan: 5.04.6 seconden over 4000 meter onder vrij ideale weersom standigheden. Den Hertog benaderde meit die tijd in zijn eentje de prestatie van het viertal van de Leidse Swift Combinatie (5.01.6), dat zich voor de halve finales plaatste van het Nederlandse kampioenschap ploegenachtervolging. Met meer tegen stand zou Den Hertog mogelijk tot een nog betere tijd zijn gekomen. Moore, die halverwege de race al meer dan honderd meter had verspeeld op de formidabel rijdende Nederlander, was echter geen partij voor hem. Het krachtsverschil van de Neder lands-Engelse ontmoeting was vergelijk baar. De sprinters Jansen en Koopman deden wat zij wilden met Booker en Bicknell en Jansen bleek in de finale met evenveel gemak van Koopman te kunnen winnen. Leijn Loevesijn was in de 1000 meter tijdrit ruim 3.5 seconden sneller dan Booker. Ook de ploegachtervolging was een krachtmeting tussen teams van onverge lijkbare kwaliteit Zelfs tegen een lang niet homogeen draaiend Nederlands kwartet (Nieuwkamp, Tabak, Van de Ruit en Bravenboer) kwamen de Engel sen, die nauwelijks meer mogelijkheden bezitten dan een goede Nederlandse club- ploeg, er niet aan te pas. Even duidelijk was de zege van het zilveren tandempaar Jansen/Loevesijn op Booker/Bicknell. De stayersrit, regelmatig gewonnen door Jaap Oudkerk, de enige beroepsren ner. in het veld van amateurs, toonde aan dat Bertus Boom nog slechts een hand breedte is verwijderd van de smalle (Stam en Helsloot) top bij de amateurs. Boom, degelijk gegangmaakt door Walrave, was in de race over 50 km de enige die het tempo van Oudkerk en Stam redelijk kon volgen. Vaasteams voor motorzesdaagse ARNHEM De Vaas-teams, die zul len deelnemen aan de Internationale Motorzesdaagse, die van 22 tot 26 sep tember in Garmisch-Partenkirchen wordt gehoiden. bestaan uit de volgende rij- Vaasteam a: Frits Selling (Amster dam), Jan Beukhof (Bennekom), Stef van der Sluis (Arnhem) en Jan Tijhuis (Nijverdal). Vaasteam b: Hein van Olst (Raalte), Hennie Zijdemans (Den Haag), Kees van Rijssel (Den Haag) en Rudi Boom (Amsterdam). Het nationale clubteam bestaat uit Jan Schenk (Westzaan), Herman van Hoegee (Tienhoven), Jan Wermink (Hel- lendoorn). Jan Schenk is tevens reserve voor de Vaasteams. Sparta gelijk tegen militairen ASSEN Het militaire voetbalelftal en Sparta hebben gisteren op het Achil- lesterrein in Assen gelijkgespeeld: 11. Sparta nam voor 2.500 toeschouwers na twintig minuten de leiding toen d« Pool Kowalik aan Klijnjan een niet te missen kans bood. Tien minuten later kwamen de militairen op gelijke hoog te door een treffer van Hoekema (Go Ahead).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7