HET NARE IS, KUNSTMATIG DAT DE HEIBEL IS BEGONNEN PIERROT WETHOUDER C. J. PIENA EN DE WAARDGRACHT Jeugdvakantiebezigheden Fabeltjeskrant komt levensecht in Leiden Piet van Egmond en Feike Asma spelen in Grote Kerk Noordwijk Aanleg wegen over het Schuttersveld beg onnen VAKANTIE PRIJZEN BIOSCOPE! MARKTEN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 JULI 1969 (Van onze verslaggevers) LEIDEN „We hebben in Leiden een aantal boosdoeners. Bezitters van een groot aantal van die huisjes, die typische huisjesmelkers, waarvan we er gelukkig in Leiden nog maar een paar, twee of drie hebben, die voor een prikje zo'n huisje kopen en het vertikken om er ook maar iets aan te doen. Maar verder: Leiden is nu eenmaal een oude Individuele huur subsidie zou ideaal zijn voor de doorstroming De beroering op de Waardgracht. de actiee, die de afgelopen weken xo de aandacht hebben getrokken, benadert wethouder Plena positief. HU ziet het allemaal niet als een klap in qjn ge zicht. „Beslist niet. Het klinkt misschien wel verwaand, maar wat we kunnen doen, doen we. Er zyn tussen de be volking en rnjj, in verband met de sa nering, echt geen spanningen geweest. Klachten natuurlijk, maar die krijg ik ook van het Rapenburg en de Witte Singel." ..Gezien de problematiek van de hele zaak zie ik deze actie ais een stimulans. Alleen het nare (en dat wil ik zeggen) is, dat deze actie kunstmatig is. Op het moment, dat we gingen breken aan het huis. waarin die jongens klandestien zijn ingetrokken, begon de heibel. Ze zagen zich op straat staan op een gegeven mo ment. Dan kan je gaan filosoferen of de gemeente voor die jongens nu wel of niet moet zorgen dat is een heel punt apart rechtszeker is, dat wij veel moeite gehad hebben om de vorige bewoners er uit te halen. Op de normale manier, met huisvestingsvergunning en vergoedingen. Maar het totaal-krediet voor de sloop was op. Nu komen er twee van die knapen en die trekken erin. Of het nou Jantje of Pietje is kan me niks schelen. Het krediet komt los. we gaan afbreken en dan begint de heibel. Voor die tijd, echt, neemt dat nou van mij aan en dat kan je in de wijk gaan vra gen, was er geen spanning tussen de bewoners en de gemeente. Die spanning is ontstaan op kunstmatige wijze." la de bevolking dus opgehitst f „Eh, ja. Misschien zou ik het ook ge daan hebben, dat weet ik niet, maar toen is het begonnen." En illegale bezetting f „Dat bestrijd ik ten enen male. Als je niet veel moeite en kosten mensen uit een saneringsbuurt "in een wijk "geplaatst hebt, waar ze zich weer een beetje ge lukkig voelen, en in een gemeenschap, die niet zo steriel is als in een wijk met fiats, als veel geld hebt uitgegeven, en er trekken dan klandestien mensen in, die niet betalen, geen bliksem huur, dan vind ik dat erg. Hoezeer ik het ook begrijp, dat ze het doen. Deze jongens vallen tussen wal en schip in. Ze kun nen pas bij Huisvesting terecht als ze 35 jaar zijn. Daarom ben ik ook bezig voor dit type jongens een- en twee-ka merflatjes rond te krijgen, in plannen bij het Bevrijdingsplein." Over de adhesie van de studenten aan het Waardgrachtcomité: „Ik vind het alleen zo merkwaardig, dat een studentenorganisatie, waarv al wat gedaan wordt, op zo'n manier reageertze zitten, zoals dat in onze kringen heet, op hun eigen nest te kakken." stad, die behept is met veel oude rothuizen, maar daar kan je de eigenaars niet de schuld van geven.'' Aan het woord is wethouder C. J. Piena, niet alleen ambtelijk (hij is tenslotte wethouder van Openbare Werken), maar ook emotioneel sterk bij de sanering van de Leidse binnenstad betrokken. ..Ik weet wat er daar aan de Waadgracht aan de hand is. Ze zeggen nou wel, laat die wet houder op zijn fietsie maar eens deze buurt doorrijden, maar dat doe ik regelmatig. Ik wil niet veel zeggen, maar als er een is, die weet wat daar gebeurt en wat de geschiedenis is van die buurt, dan ben ik het wel. In mijn jeugd zat ik al in die buurt. In de tijd van Rinus van der Lubbe en zo, het kosthuis van juffrouw Van Zijp en de tijd van het centrum ..Palvu", Proletariërs Aller Landen Verenigt U." Goed jaar voor Leidsche Wolspinnerij LEIDEN In de gisteren gehouden al gemene aandeelhouders vergadering van de N. V. Leidse Wolspinnerij, bezocht door zeven aandeelhouders met 906 geldige stemmen, werden naar aanlei ding van het jaarverslag door de verte genwoordiger van de Vereniging Effec ten Bescherming vragen gesteld om trent de rentabiliteit. Hij meende daarin 'n zekere teruggang te zien en dus dat de rentabiliteit van het zichtba re vermogen daalt. Hij vroeg ook of het juist is, dat hierbij de loonontwikkeling een factor van betekenis speelt en hoe de winstdeling in de statuten is vastgelegd. De heer A. A. Verhoef, president van de Raad van Beheer, antwoordde hier op, dat het onmiskenbaar is, dat het loonbedrag aanmerkelijk stijgt en dat dit invloed heeft op de gang van zaken in het bedrijf. Op het ogenblik bedraagt de winstuitkering aan het personeel een half miljoen. Dit is het hoogste bedrag dat statutair aan het personeel uitge keerd kan worden. Alleen, indien de lo nen stijgen, kan dit bedrag weer hoger worden. 'n Ander punt van bespreking vormde het feit, dat in het jaarverslag wordt vermeldt, dat steeds alle aandacht wordt besteed aan diverse mogelijkheden in de textielsector, hetgeen bereids geleid heeft tot de oprichting van een dochter maatschappij op het gebied van de tri cotage. Het verslag over 1968 werd ten slotte z.h.z. goedgekeurd, waarna het di vidend werd vastgesteld op 20%, waar van reeds 6% als interim-dividend in februari werd betaalbaar gesteld. Uit- I kering geschiedt per 21 juli a.s. Nadat mr. F. W. van Dyk als commissaris was herkozen, volgde nog een korte rond vraag, waarin op een desbetreffende vraag werd medegedeeld, dat het totaal bezit der N.V. verzekerd is voor 24 mil joen gulden en tenslotte dat het gemak kelijker is in de Belgische fabriek te Lo keren te werken, omdat daar beter dan in Nederland vrouwen in het bedrijf kun nen worden opgenomen. LEIDEN De 32-jgrige C. H..Ver- brugge uit Leiden is gistermiddag door een nog onbekende oorzaak over de kop geslagen met zijn brommer. Door het ongeluk, dat op de Hoflaan gebeurde liep V. een hersenschudding op en hoofd wonden. Zijn duopassagier, eveneeni I. Kriek kreeg een gekneusde schou- Burgemeester met twee wethouders naar Waardgracht LEIDEN Niet alleen burgemeester Van der Willigen, ook mevrouw N. A. den Haan-Groen (wethouder van huis- vegsting) en de heer C. J. Piena (open bare werken) gaan donderdagmiddag 24 juli, op bezoek bij de mensen op de Waardgracht en Oranjegracht. Zy zullen verschillende panden bezoeken en met de mensen van gedachten wisselen. Stadsgehoorzaal niet ontevreden over exploitatie LEIDEN De Stadsgehoorzaal heeft in afgelopen seizoen verschillende moeilijkheden te overwonnen gehad, maar het bezoekersaantal heeft daar niet onder te lijden gehad, aldus directeur Milikan. Zaken, die de Stadsgehoor- al en het bezoek nadelig hadden kun- n beinvloeden waren het wegvallen n de Leidato en de invoering van de BTW. In totaal bezochten in het afge lopen vergaderseizoen 154.000 mensen de Stadsgehoorzaal: een groot percentage daarvan bestond uit concertliefhebbers, want er werden niet minder dan 65 con certen georganiseerd. De Stadsgehoorzaal, die ook steeds voor massale examens gebruikt wordt, trok deze „sector" ruim 20.000 personen. Op de agenda van het thans besloten sei- stonden meer dan 30 personeels feesten; de weekends waren veelal ge vuld met feesten en bals. De keuken van het gemeentelijk zalencomplex bereidde dan 4000 maaltijden. De heer Mili kan, die constateert dat radio ei wederom grote aandacht schonk evenementen in de Stadsgehoorzaal, deelt mede, dat de agenda voor het nieuwe seizoen reeds voor het grootste gedeelte gevuld is. Diplomazwemmen „De Does" LEIDERDORP Wederom is het de heer L. Lans van het zwembad De Does gelukt een groot aantal van zijn pupil len op te laten gaan voor de diverse zwemdiploma's. Voor het A-diploma slaagden gister avond: Dick Nijenhuis, Corina Hagen- boom, Jan van Cüeef, Ines Passchier, Ingrid Maat, Jolanda Rompes, Sandra Ruben, Henny van Diemen, Jacqueline Kruyt, Yvette Albers, Vera Florisson, Liedeke van Heel, Miep van Osnabrugge, Tanja Schulz, Kees van Kleef, Ton van Velzen, Peter Thorn, Peter Schulz, Anne Dijkstra en Peter van Klaveren. Tenslotte voor het B-diploma: Wouke Lans, Bettina Hogenboom, El'ly Ver mond, Marja van Luik en Lode Tim- ,Jk iveet heus wel wat er aan de hand ia op de Waardgracht..." Wethouder Piena hoeft niet gemaand te worden om eens door de saneringsbuurt te fietsen. Bijna dagelijks rijdt hij door de ver krotte buurt, die hem als mens en be stuurder vezl zorg geeft. Vanmorgen om acht uur „ving" onze fotograaf wethouder Piena op de Waardgracht. Op de fiets op weg naar zijn werk in het Stadhuis. Onteigening In het saneringsgebied tussen de Heren gracht en de Zijlsingel zijn ongeveer 80 huizen in eigendom van de gemeente. Ongeveer 95 zijn nog in handen van particuliere eigenaren, terwijl de Looier straat, op enkele pandjes na, geheel be zit is van de Meelfabriek, die van plan is de grond te gebruiken voor uitbrei dingen. De eigenaren van de huizen rond de Waardgracht weigeren tot op heden de huizen te verkopen, zodat, aldus wet houder Piena. onteigening zal moeten plaats hebben. „Maar", zegt de wethou der. „realiseer je wel. zelfs al hebben we de hele boel onteigend, dan hebben we de mensen nog niet verplaatst. Soms wordt twee of drie keer een andere ning aangeboden, maar de mensen wei geren. Omdat de moeder, de zuster de zoon in de omgeving woont: hebben altijd in die wijk gewoond waarom moeten we er nou uit we den niet ergens anders". Het is volgens hem het middel om de doorstroming (bewoners van oudere goedkope huizen naar betere, doch duur dere woningen) te bevorderen. „Ik heb er in Engeland de toepassing van ge zien. Gezinnen betalen naar draagkracht huur, maar de buren betaalden slechts vijf pond, terwijl het toch dezelfde hui zen waren. De overheid subsidieerde daar dus als het ware per geval. Daar moe- met lagere inkomens." ten we in Nederland ook naar toe: het schept bovendien mogelijkheden om ge zinnen individueel maatschappelijk te begeleiden. Het is namelijk zo. dat veel mensen vastzitten aan een bepaald be stedingspatroon, dat zg moeilijk kun nen wijzigen of waar een hogere hum- niet in past." ,,Voor de sociale bouw in de Meren- wijk - wij zijn bezig om daar in vijf compartimenten 1200 woningwet woningen en premiewoningen te plannen - lijkt mij dat een goede oplossing. Huizen van een twee honderd gulden, die toch echt niet bestemd zijn voor zogenaamde rijke mensen, kunnen op deze manier met een individuele huursubsidie ook worden bewoond door mensen Huursubsidie „Je moet ook weten, dat het voor veel mensen uit saneringsbuurten financieel onmogeiyk is om te verkassen, die een verhuizing en een hogere huur niet kun nen betalen. Stel, de eerste huizen in de Merenwijk zijn klaar; je wilt de men sen erin hebben, maar de sprong is fi nancieel te groot. Ik vind daarom, dat er een individuele huurtoeslag moet ko men." Wethouder Pieua is een enthou siast voorstander van individuele huur- toeslagen, zoals die door het gemeente bestuur enkele maanden geledi Huisvestlnganota zijn bepleit. in de SCHERMERHORN De Leidenaar W. de Wit is van de week 16de gewor den op een nationaal baarsconcours, welke georganiseerd werd door het vis- college Schermerhorn. De heer De Wit ving 3 baarsen. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222. VOORSCHOTEN dkt. W. v. Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Apotheek: Voorsch. Apotheek. Leldseweg 66, tel. 2525. wykverpl.: Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan, tel. 2177. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Ermelinda E. M. l.v. P. J. H. M. Verdegaal en C. M. M. de Groot; Arendje, d.v. H. van der Plas en A. Schaap: Irene M. M., d.v. H. F. G. van Deursen en M. van der Geer; Ronald, z.v. J. Heijmans en C. M. Giezen; Elisabeth, d.v. A. Sip en K. Hasenoot; Rudi J. A., z.v. B. J. A. Knobben en M. Vrolijken: Jacobus G. J., z.v. J. W. J. Geerlings en M. H. Meeuwen oord; Jean-Robert, z.v. J. R. Smeets en C. D. W. M. Burgers; Katalin, d.v. J. Kromhout en H. Lepelaar;Claudia A. M., G. H. M. Verbeek en I. A. T. M. Jungerhans; Alberthina J., d.v. A. Kop- pe en J. Kulk; Maria H., d.v. H. J. Lan- geveld en H. Milius; Meta, d.v. D. van den Noort en M. Meyer. Ondertrouwd: W. F. Mulder en M. van Loe; C. C. J. M. M. Legein en J. M. E. H. J. Kö; J. S. M. van der Velde en P. J. van der Vlist; J. J. Orth en A. Groe- nendyk; J. J. Hoogeboom en M. J. C. A. Kegen: A. van den Broek en M. Ruis; F. J. M. van Breukelen en A. J. A. Ave- zaat: J. W. D. Tassen en J. de Roode; L. J. van der Meer en H. R. van Polanen; J. T. Grashoff en G. C. T. Braat; T. N. Griensven en J. Wittenaar; G. C. en A. Vermeulen; E. J. Nagel en M. Hertman; E. de Nijs en M. E. van Nierop; M. J. Bokma en A. Bakkerud; K. Huisman en M. E. van Steenbergen; M. Naves en A. J. P. van Loenen; A. P. Egmond en W. H. A. M. Hooger- vorst. Gehuwd: R. M. de Rijke en F. J. M. de Best; T. N. Kerkvliet en M. A. Joziasse; van Leeuwen en H. G. A. M. van Westbroek; A. J. Srrdttenaar en N. C. Meijer; L. P. C. Smit en M. J. M. Erades; A. R. Jans en W. Smit; P. Siera en M. S. de Roode; P. Blankestijn en M. Par don; A. J. B. A. van der Sanden en E. van Baaxlen: P. H. van der Kraan en M. M. Waasdorp. Overelden: P. Laman, 86 jr m.; H. Kal- denbach, 66 jr echtgen. van J. Vermeu len M. van Rijn, 84 jr wed. van J. J. de Jogh; J. Erwich, 62 jr m.; A. Pil lekkers. 80 jr wed van F. B. van der Nat; D. Tromm, 74 jr echtgen. van J. Ver hoeven: P. E. J. Prins. 65 jr m.; M. de Munck. 39 jr v. OEGSTGEEST Geboren: Ingrid H. C., d.v. H. L. Donker en J. M. M. Schrama; Jeroen, z.v. G.. A. J. van de Voort en W. M. Schrama; Esther, d.v. M. van Hartingsveldt en M.'J. W. van Delft. Ondertrouwd: C. Ravensbergen en E. de Mooy. Gétröuwd: G. J. P. Houtman en E. J. van Veen; H. Tijsterman en C. Star; A. Mulder en A. M. van Meizen; H. G. E. T. Det.tmar en S. W. Kemp; B. Beran en Y. M. M. Bridié; L. J. A. Meyer M. Cloesmeyer. Overleden: J. M. W. Rijken; M. i Geelen, w.v. C. F. von Ronnen ADVERTENTIE LEIDEN - Je zou ze bijna vergeten maar toch zijn ze er nogde dieren uit de Fabeltjeskrant. Donderdag 21, juli komen ze levensecht naar Leiden om een voorstelling te geven voor de jeugd als onderdeel van het vakantieprogram ma dat de Commissie Jeugdvakantiebe zigheden Leiden heeft opgesteld. Om twee uur komen de (speeltuin-) bod, r heb ben alle kinderen, ook als ze geen lid zijn van een vereniging, de kans voor 1,50 de bewoners van het dierenbos weer even te zien. Jammer genoeg kan de toegang niet helemaal gratis zyn. omdat de commissie als partner in de LJ A-aangelegenheden wel subsidie krijgt maar natuurlijk niet genoeg. NOORDWIJK Deze zomer organiseert de Stich ting Orgelcentrum in samenwerking met de Noord- wijkse Evenementencommissie weer concerten in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. Zij heeft de organisten Piet van Egmond en Feike Asma bereid gevonden het orgel van deze kerk te bespelen. Op maandag 21 juli concerteert Piet van Egmond, op maandag 4 augustus speelt Feike Asma een speciaal Bach-programma en op vrijdag 15 augus tus een programma in meer populaire trant Maandag 28 juli zal een Amerikaanse gast-organist een concert op het fraaie barok-orgel geven. Het is de heer D. Urich, organist van de Church of the New Jerusalem in Philadelphia (Swedenborgian). Urich is in zijn vaderland een bekend concert- gever. In ons land speelde hij onder meer op het orgel in de Eusebius te Arnhem en op dat van de Grote Kerk te Dordrecht. In de monumentale, in romaans-gothische stijl op getrokken, Grote Kerk bezit Noordwijk een uitnemende cultuurschat. Volgens deskundigen dateert het indrukwekkende bedehuis uit de 13e en 14e eeuw. Nauw is het verbonden met de his torie van het oude dorp. Tal van sierlijk bewerkte grafstenen in het sfeervolle kerkgebouw geven de laatste rustplaats aan van verschillende ambachts heren van Noordwijk en andere prominente figu ren uit een ver verleden. Een bijzonder fraaie tombe is gewijd aan Janus Dousa, de dappere bevelhebber van het belegerde Leiden in 1574. LEIDEN De aanleg van wegen op hel Schuttersveld, waarvan onlangs de aanbesteding is gehouden, Is gegund aan het Leidse aannemingsbedrijf wegenbouw Gebr. Schouls N.V. voor de inschrijfsom van f 579.040.—. De hoogste inschrijver was de fa. A. C. van Beuningen te Oss met 611.440. Schouls N.V. is onmiddellijk na de gunning begonnen gisterenniet hel aanvoeren van materialen op het werk. Men streeft ernaar, in verband met de nauwluiste- rende opleveringsdata van de verschillende onderdelen, nog voor de bouwvak vakanties (volgende week vrijdag) de zandbaan voor de noordwesteiyke rijbaan van de Oegstgeesterweg gereed te hebben. Zoals bekend gaat het hier om een stuk Oegstgeesterweg van 500 meter tussen Stationsplein en Willem de Zwtfgerbrug (vierbaans met middenberm), verbreding van de verbindingsweg tussen Rijnsburgersingel en Rijnsburgerviaduct (twee- rchtingverkeervierbaans) en de „ombouw" van de Rijnsburgerrotonde van het Stationsplein in een vierpuntskruising. Het is wel een groot werk maar niet .diepgravend", want vorig jaar kwam het by dit karwei behorende diepriool gereed. Het bestek vermeldt voor het hele werk 28 weken van jjf werkbare Tot voor kort vloeide er zelfs een deel van die subsidie regelrecht naar de ge meente terug, omdat in de zalennood waarin Leiden verkeert de Stadsge hoorzaal voor de volle prijs afgehuurd moest worden. De commissie heeft daar dit jaar van af gezien, en zichzelf voor de keuze gesteld: de Burcht of het St.- Antonius Clubhuis. Het is het laatste geworden, omdat de lange Burcht de kinderen gemakkelijker tot rumoerig heid zou verleiden, als ze niet kunnen verstaan wat er op het toneel gezegd wordt. In het St. Antonius Clubhuis luidt het Grote klankrijkdom Lambermon. accordeonist, die het goed vindt dat je meezingt en -danst, en Maurice Delmonte, de man die in een glazen kubus van nog geen 50 bij 50 centimeter kruipt, door een deurtje van 27 bij 27 centimeter. Hij heeft zijn num mer speciaal voor de jeugd aantrekke lijk gemaakt. Weer eerste voorstelling alleen voor verenigingen, tweede om vier uur, toe gang 1,50. Kaartverkoop vanaf half drie aan de zaal. 7 Augustus: Zet 'm op - ozo: een gevarieerd programma met onder andere een accordeonist en clowns. Dezelfde voorwaarden als bo- in bijna volmaakte akoestiek De grote kerk te Noordwijk-Binnen. Ook worden er op de maandag, dinsdag en woensdag van deze weken filmvoor stellingen gegeven in Luxor, Stations weg 19. Voor ƒ0,60 is te zien: eerste week: Het geheim van Vogeleiland, tweede: Eerlijk duurt het langst, en de derde week: De avonturen van de to- verknikker. Iedere voorstelling begint om tien uur, kaarten vanaf half tien. De activiteiten van de Commissie slui ten aan bij die van het rooms-katholiek comité, en vormen een aanvulling op het Jeugddorp aan da VoorachotaoM- wag. /t» de monumentale, in sche stijl opgetrokken Grote Kerk bezit Noordxcijk een uitnemende cultuurschat. Volgens deskundigen dateert het in drukwekkende bedehuis uit de lJe en H,e eeuw. Nauw is het verbonden met de historie van het oude dorp. Tal van sierlijk bewerkte grafstenen in het sfeervolle kerkgebouw geven de laatste rustplaats aan van verschillende am bachtsheren van Noordwijk en andere prominente figuren uit een ver verleden. Een bijzonder fraaie tombe is gewijd aan Janus Dousa, de dappere bevelheb ber van het belegerde Leiden in 1511,. Uniek orgel noemen het een der fraaiste monumen ten in dit gewest. Het is een geschenk van ds. Gerrit Kuiper, die als emeritus in Noordwijk woonde, en van zijn vrouw Annan Cornelia Pennewart. Bij de schenking stichtten zij tevens een fonds voor het jaarlijks onderhoud van het orgel en het honorarium van de orga nist. De orgelmaker II. Knipscheer uit Amsterdam bouwde het instrument In neo-emplre stijl, omhuld met wit on goud, op vier witte zuilen. Jan Zwart Sinds S november 19\0 bezit de kerk met haar machtige gewelven en vrijwel volmaakte akoestiek een orgel, dat uit munt in klankrijkdom en slechts zelden voorkomende mooie stemmen. Experts Jan Zwart, de befaamde radio-concert gever uit de dertiger jaren, ontdekte de schoonheid van het orgel in de Grote Kerk in de zomer van 19S7, toen hg voor zijn gezondheid in de badplaats vakantie hield. Op 9 juli van dat jaar, enkele dagen voor zijn dood, speelde hij op dit orgel zijn laatste concert, dat hij besloot met zijn thans alom bekende be werking van het kerklied „Een vaste burcht is onze God". In 1957, twintig jaar na het overlijden van Zwart, werd dit laatste optreden van de organist in de Grote Kerk officieel herdacht. Sinds dien organiseert het Orgelcentrum Iner iedere zomer enkele concerten. Orgelliefhebbers uit Noordwijk en geving, doch ook zeer vele gasten uit de badplaats, tonen veel belangstelling voor deze bespelingen. Programma Het programma, dat Piet van Egmond maandag 21 juli om 20.00 uur zal uit voeren, luidt als volgt: 1. Toccata en Fuga in d-moll, Joh. S. Bach; 2. Volun tary in a, Joh. Stanley; 3. Prélude, fu gue et variation, César Franck; 4. So nate I, Felix M. Bartholdy; a. Allegro moderato; b. Adagio; c. Andante: Allegro assai vivace; 4. Twee koraal voorspelen uit opus 67, Max Reger; „O, Gott, du frommer Gott"f b. „Nun danket alle GottM| 5. Improvisatie. Piet van Egmond. i GOUDEN LETTERBROCHES 1 Massief, 14 karaats reeds vanaf 16.50 REISWEKKERS 1 in etui I reeds vanaf 10.50 reeds vanaf 33.- HORLOGER - JUWELIER MAARSR1ANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 LEIDEN Aan de Katholieke I school in Tilburg zyn geslaagd i kandidaatsexamen economische schappen: de heren J. P. H. Buc (Hillagom), A. M. A. Heemskerk (i gom). Voor het kandidaatsexamen ciale wetenschappen: mej. M. E. J Eyck (Alphen) en de heer R. Scholten (Wassenaar). Aan de universiteit van Groningen is gesl het examen kandidaats tand! kunde: de heer J. P. M. Walenli (Leiden). Tourpremies De Leidse Courant Voor de tweede maal in succe heeft de Brit Barry Hoban sprint en daarmee de etappe gewonnen. Grepen de Nederlandse rem dus naast de pryzen, ook de deel nemers aan onze Tour-prysvrajj bleven met lege handen stasi zodat voor vandaag 15.- te wachten voor de winnaj Camera: Blow-Up, 18 j. Dagelijks: 7.00 en 9.15 Dag. 2.30, zondag 2.00 en 4.00 Vakantie-matinees: Walt Disney' kenfilm Parade. Vrijdag en zaterdag: La Collectioi 23.30 uur, 18 j. Lido: Chitty. Chtity Bang Bang. Dagelijks en zondag: 2.30 en 8.C Luxor: Een spookpiraat als ma; Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 ul Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.1 Studio: Ohlieve John. 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.1 Trianon: On(t)roerend goed, a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 ut Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.1 Rex: Het geheim van de witte noi Dageiyk2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.1 Nachtv.: Susanne, 23.30 uur, IS PUNT. n, schat, ik heb nog LEIDEN 18 juli, Vee Stieren 7, r koeien 58, vette koeien 237, vareko 80, pinken 12, vette kalveren 83, nuct kalveren 1, vette schapen 130, vette 1 meren 101, zuiglammeren 873, lammeren 350, drachtige zeugen schrammen 139, biggen 541, geiten totaal 2687. Prijzen: slachtstieren 4,90, 5,15, melkkoeien 975, 1300, vette koeien 3,80, 4,50, 5,10 extra vare koeien 780, 1100, 1450, pinken 800, 900, vette kalveren 3,40, 3,6 vette schapen 95, 105, 125, vette 1 ren 127.50, 145, 162,50, zuiglamm 120, 140, 155, weidelammeren 100, 130, drachtige zeugen 550, 600 Schrammen 120, 130. 140, biggen 9 110, geiten 30. 75. 125, handel: sis stieren goed. melkkoeien rustig, koeien lui. vare koeien rustig, pil rustig, vette kalveren vlug, vette pen stug, vette lammeren goed, redelyk, schrammen redelijk, bigj deiyk, geiten rustig. LEIDEN 18 juli, Kaas Aanvoi partyen Goudse en 2 partijen Leidse zen (in per kg.): Goudse tot' Leidse tot 4,12. Handel matig. LEIDEN, 18 juli Groenten Cl) pignons 2.75-2.85; Aardbeien Pruimen 95-2.30; Aardappelen 12 Andy vie 9-14; Snijbonen 160-210; St bonen 1.30-1.80; Tuinbonen 15-43; ten 28-32; Rode kool 11-22; Spiti 14-21; Postelein 15-25; Prei 29-47; barber 25-31; Spinazie 10-32; Komk mers; Tomaten A 25-45; Tomatc 25-45; Tomaten C 4.90-5.10; Tom linj CC 3.40-3.50) Uien grof 20-36; Wai; 33-82; Meloenen 105-222; Bloemkool 58) Sla 5-25t Bospeen 21-31Peter Selderij 16-24,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4