WE ZITTEN ER NU NOG WAT TEGEN AAN TE HIKKEN, MAAR ALS ALLES ROND IS, ZAL HET WEL GAAN Setverlies kon Hayer tegen Blaisse niet verontrusten Bloemsierkunst in Leids stadhuis DE MENS EN ZIJN KARAKTER [xttserdag n juli i irgen I DE LEIDSE COURAyrT Waarnemend Groenoord-directeur Daey Ouwens over opzet van hal (Door Jan Leune) DEN Dertien september a.s. (we zijn niet bijgelovig, maar er een „gezelliger" datum uitgekozen kunnen worden) wordt de Denoordhal officieel geopend. Eindelijk geopend, kunnen we schrij- want Leiden snakt al jaren naar een hal, waar men alle kanten op kan. Voor de oorlog werden er al plannen gemaakt. Over maanden is het zo ver. De Groenoordhal is een miljoenenzaak ledapcs vorden en als zo vaak als er overheidsgeld en algemene belangen te pas komen, is er ook met betrekking tot de Groenoordhal flink kritiek losgekomen; kritiek, die niet altijd openlijk werd geuit, enlijke kritiek is er met name wel geweest van drs. J. P. v. d. Reyden, voorzitter van de Sportstichting Leiden (voorwaar niet de eerste beste in Leiden), die het gemeentebestuur gebrek aan visie heeft weten. De exploitatie van de hal bijvoorbeeld zou amateuristisch gepakt worden. directeur, die de kritiek moet en kan opvangen is er (nog) niet. De Uoó oeming door de raad wordt pas eind oktober verwacht en voor hij ienst treedt zal het jaar 1970 zich wel aangekondigd hebben. Wel een waarnemend directeur:, de heer T. C. Daey Ouwens heer Daey Ouwens (39) is gemeen- Jnibtenaar en pas sinds eind 1968 in ,e,; st van de gemeente Leiden. Hij zit de afdeling personeelszaken en is ,1 belast met de organisatie- gst ukken, heer Daey Ouwens („Inderdaad, alledaags voorkomende naam. In rjd van Lester raakte een Ierse of-- r met de naam Daey hier gewond Meded ,jj Werd verpleegd door een meisje het geslacht Ouwens, vandaar 12 en ik solliciteerde had ik geen flauw noeden, dat ik me korte tijd later houden met de problematiek veemarkt-sporthal. Toen ik vas kreeg ik als de man van organisatorische personeelskwesties aak de personeelsorganisatie van de moordhal op touw te zetten. Ik werd geconfronteerd met alle problema- nog al wat de Groenoordhal. Na een aantal ge- ro&fkken met de leden van het college mij begin dit jaar verzocht, voor- ipende op de benoeming van een directeur (Men had er destijds benul van. dat dat zo lang op sou laten wachten) de zaken van I waar te nemen. Ik moest er toen wel induiken. Ik kreeg vier op- hten mee: a. De opening van de noest voorbereid worden. Men had maar een globaal idee hoe het rgaan worden. Er waren een aan- timmissiès,wiër taken gècöördi- i/inoesten worden, b. de personeels-' latie moest definitief rond gemaakt |den. c. De taken van de diverse missies moesten door mij overbodig aakt worden en d. De acquisitie van ia! moest alvast in orde gebracht iey Ouwens: „Dat weet ik niet, dat voor mijn taak. Ik weet wel, dat er i. Met iedereen, die met de te maken had, heb ik een gesprek we d. Dat is een bijna eindeloze zaak i~Droers 3rden- Alles is genotuleerd en op - -tanier ben ik er achter gekomen, de kop en waar de staart van de zat. want dat wist ik gewoon ni.et. wel vijfentwintig man hebben we de hele santekraam doorgeno- Daaruit resulteerden vragen, waar iet uit kon komen. Ik ben me gaan iteren. Ik ben naar de Ahoy-hallen de RAI. Naar de Jaar- Dronte, naar Leeuwarden iar Groningen en ik heb gezegd jongens, die en die problematiek zich bij ons voor en met die en die tten moet ik rekening houden. Hoe ds zij in de bescheic nd gint en Shir vrij s EST II V 2 IV 2 ip treden grote de Fli O EurofiL 2 schf d uitgeri rlijkae die het 'at dat Indeling van reserve-teams Ik ben overal heel prettig ontvangen.. Helemaal niet van: o. daar heb je er weer een concurrent bij of zo. Er waren zelfs directeuren van hallen bij, die zeiden: als we iets naar jullie kunnen afstoten, graag. Velen zijn ook hier naar de hal gekomen en hebben me van adveis gediend Op die manier ben ik er achter gekomen, wat de toekomstige directeur hier moet gaan doen. We zien nu de directeur als de man. die op de le plaats de acquisitie moet gaan verzorgen en die natuurlijk de al gemene leiding moet krijgen. Onder hem komt een bedrijfsleider (een tech nicus, een HTS'er), die, als de directeur aankomt met een huurder, kan zeggen: Waar kom je mee Hoeveel ruimte heb je nodig? Waar komen je machines te staan? Waar wil je je speelruimte heb ben? Daar? Dat kan niet. Zo? Ook niet. Denk om je voeding. Wil je die tribunes zo? Nee. dat moet anders. Waar wil je je spots Enz. enz. Dat wordt dus de taak van een be drijfsleider. De directeur krijgt alleen maar de taak de contracten af te slui ten. Voor die gesloten worden, moet de bedrijfsleider zijn djrecteur natuurlijk wel eerst eventjes van te voren advise- In totaal krijgt de hal 10 man perso neel in vaste dienst. Een directeur, een bedrijfsleider, een secretaresse, 2 men sen Voor de administratie en 5 man 'voor de technische staf". Die directeur krijgt, wél ren unieke Daey Óuwens: „Ik geloof, dat dat een beetje wordt overtrokken. Er is een ruimte en die verhuur je. Of dat nou een man van de veemarkt, van de sportstichting of van een of andere beurs is, hij stelt zijn eisen en daaraan moet je maar zien te voldoen. Dat we daar nu nog een beetje tegen aan zitten te hikken, is logisch, want we kennen de situatie niet. Als de zaak eenmaal rond is. geloof ik niet, dat het nog zo moeilijk zal zijn." Bij de eerste oproep voor een directeur van de Groenoordhal, werd er geen eco noom gevraagd. Bij de tweede wel. Waarom f Daey Ouwens: „Toen na de eerste keer geen geschikte reflectanten kwa men opdagen, heb ik bij mijzelf ge dacht: wat voor kerel moeten we nu ei genlijk precies hebben? Het moet een vent zyn met commercieel inzicht, een ook die contactueel goed ligt en die ook organisatorisch goed zit. Dus, heb ik gedacht, moet het iemand worden met economisch inzicht. Dus minimaal een vent met M.O. economie. Daar is later uit ambtelijke kringen wel kritiek op geweest, maar later bleek toch, dat er daarna betere reflectanten kwamen. Eerst solliciteerde iedereen, die het wel een aardig baantje leek. maar er in feite geen flauw benul van had, wat directeur zijn van een Groenoordhal wel eigenlijk precies inhoudt." G. J. v. d. Lek nam afscheid bij Sijthoff LEIDEN. De heer G. J. v. d. Lek nam wegens het bereiken van de pen- sioengerechtige leeftijd gisteren af scheid van A. W. Sijthoff's Uitgevers Maatschappij N.V. De heer v. d. Lek was belast met het samenstellen van het uitgeversprogram ma. 's Morgens was er een bijeenkomst voor directie en personeel. De heer v. d. Lek kreeg van de directie een TV- toestel en van zijn naaste medewerkers Middags was er in De Doelen een af scheidsreceptie. De heer J. Visser, voor zitter van de Vereniging ter bevorde ring van de belangen van de boekhan delaar. zei dat de heer v. d. Lek de laatste vijftig jaar bewust de ontwikke ling van het boek heeft meegemaakt. In 1927 kwam hij bij Sijthoff in dienst en van 1937 af heeft hij aan jongeren het vak geleerd. Voor al dit werk dank te hij hem hartelijk en bood hem de zilveren draagspeld van de vereniging markt-sporthal. Toch is er r de officiële opening al een huishoud- show in, de Leidato. Daey Ouwens: „Ja. dat is zo. Als ge meente moet je je wel een beetje com mercieel denken. Als veemarkt-sporthal brengt de hal niet voldoende op tafel, gewoon in harde valuta bedoel ik, om die hal economsich te kunnen runnen. Het logische gevolg was. dat we het aspekt evenementhal er bij nemen". Daey Ouwens: „Ja, dat weet ik, maar wat moesten we. We hebben de grootste gemene deler genomen van alle aspek- ten, die aan de hal vastzitten. Neem de elektriciteitsvoorziening. Die kun je op manier a. en op manier b. aanleggen. Wij hébben voor manier"'a, 'gelcozen. Nou is er kritiek gekomen van mensen die b. hadden willen hebben. Je krijgt commentaar. Dat is altijd zo- Komen de technici van de tentoon- stellingbouw echter met bewijzen, dat onze methode niet goed is, dan kan er nog eens over gepraat worden en dan wordt er heus wel een oplossing gevon den. De gemeente zal dan" ook beslist nooit aarzelen, indien de voorzieningen niet toereikend zijn, die toereikend te maken." Daey Oïiwens: „Omdat domweg de Sportstichting daarvoor bij uitstek de aangewezen instelling is. Die heeft alle contacten met de sportverenigingen. Dat is ook de instelling, die subsidies geeft en zo. Laat zij dus maar de verhuur van de hal aan de sportverenigingen en sportbonden regelen. Dat is in andere steden trouwens ook zo." I Over de vloer: „Dat niet iedereen gelukkig is met de j vloer is niet zo vreemd. Die vloer is een compromis. Als ik een sporthal bouw. I dan neem ik een vloer, die optimaal geschikt is voor de sport. Als ik een veemarkthal bouw, dan neem ik er een I die optimaal geschikt is voor het vee. Maar nu is die hal voor beiden. We moesten rekening houden met de uit werpselen van het vee, dus moest er 'n bijna ondoordringbare vloer komen. Mij is. toen die vloer gelegd werd, verzekerd, dat er geen gevaren aan ver bonden zaten. Ik heb tegen de leveran cier gezegd: man, denk erom, als die vloer niet goed is of wordt, dan kom ik er op terug. Meneer, zei ie, u hoeft nergens bang voor te wezen." Moet "Ae sport als het zo uitkomt wijken voor de evenementen Daey Ouvyens: „Nee, beslist niet. Daar ben ik een groot tegenstander van. De hal is, wordt en blyft op de eerste plaats een veemarkt/sporthal. Jk ben de laat ste die zal zeggen: „jongens, we kunnen een groot evenement krygen, laten we die veemarkt maar voor een weekje scliieten en laten we die sport maar een paar dagen opschuiven. Dat zou abso luut geen goed beleid zijn. In de con tracten met de verenigingen en de bon den komt dan ook te staan, dat men er hoogstens eenmaal per jaar uitgezet kan worden. En alleen dan, wanneer er grote gemeentelijke belangen op het spel staan. Ik sport zelf. Ik voetbal en ik tennis. Ik weet dus, wat het zeggen wil, als er een competitie verschoven moet worden. Afspraak is afspraak en de af spraak is. dat er op de eerste, plaats vee en sport in komen, dus komen die er op de eerste plaats in. Over mijn Ijjk ge beurt er pas iets anders". Gouda 2 HOV 2 Neptunus 2 Overmaas 2 RVC 2 Sparta 3 UVS 2 akkwartier 2 NCRV-p alasserdam 2 eslag ge or telev ienoord 4 erdam Sport 2 Musschen 2 3e kl. A >A 2 akkwartier 3 gdunum 2 >K 2 Postduiven 2 3e kl. B w Zwart 2 T 2 COS 2 NA 2 IS 3 3e kl. C •hen 2 >NK 2 uda 3 Roodenburg 2 Scheveningen 2 VCS 2 VFC 2 VIOS 2 VUC 2 Woerden 2 DHC 2 Hermes DVS 3 De Hollandiaan 2 ONA 2 Spartaan '20-2 SW 3 UVS 3 Overmaas 3 Papendrecht 2 RFC 2 Sparla 4 SVW 2 Unitas 2 Zwijndrecht 2 SJC 2 Sportclub Lisse 2 Teijlingen 2 Tonegido 2 Wassenaar 2 Wilhelmus 2 LFC 2 Lugdunum 3 RVC 3 Sportcl. Lisse 3') TOGB 2 VCS 3 Moordrecht 2 Olympia 2 ONA 3 Stolwijk 2 VEP 2') bij toelating. Daey Ouwens: „Nee. ik heb al een I functie bij de gemeente weet je en die bevalt me best. Maar, en dat is nou het J vervelende, als je eenmaal bezig bent, en je wordt er door gegrepen, dan trekt het je wel. Als je zo'n hal niet enthou siast aanpakt, dan zakt zo'n ding als een pudding in elkaar. Ik voel er alles I voor en toch ook weer niet. Het is i ook wel een beetje zuur. dat de ge- I meente in mij als persoon vrij veel geïnvesteerd heeft om de zaak op poot jes te krijgen." De Groenoordhal wordt een vee- „Tjecbische kunst en Hollandse bloemen RIJNSBl J „Tsjechische kunst en Hollandse bloemen". Onder <lit. motto zal ter gelegenheid van het bloemen corso 1969 een aantal van de bekend ste Nederlandse bloemsierkunstenaars o.l.v. Nico v. d. Voort uit Leiden, hun klassieke en moderne bloemsierkunst exposeren tegen een achtergrond van schilderijen, beeldhouwwerken en kris tal uit Tsjecho-Slowakye. De expositie zal zijn in het Leids stadhuis. Woensdag 3 juli zal de expositie wor den geopend door burgemeester mr. G, C. v. d. Willigen. De tentoonstelling is van 24 juli t/m 3 augustus dagelijks van 10.00-23.00 uur geopend, behalve op zon dagen. wanneer de opening is vastge steld op 13.00 uur. Het kristal omvat ruim zestig stukken van de Tsjechische staatscollectie. ver vaardigd door prof. Ludvika Smrckova uit Praag'. De schilderijen zijn olieverfdoeken van Ivo Sedlisky, die evenals de beeldhou wer Jan Hana uit Praag afkomstig is. De firma Groeneveld uit Voorschoten zal een fraaie collectie ceramiek op bouwen. Het wordt 'n unieke tentoonstelling die de moeite van een bezoek meer dan waard zal zijn. Niet Lady Godiva maar ruiters openen expositie in Voorschoten - door Pieter Bückmann VOORSCHOTEN „Ik heb er eerst nog aan gedacht Lady Godiva te paard de voorstelling te laten openen. Je weet wel, die mooie blote juffrouw, die op haar paard door dat Engelse dorpje reed en alleen gekleed was in haar lange haar. Daar hadden we dan Phil Bloom voor kunnen nemen. Maar de anderen vonden dat te gek. Voorschoten ia een dorp waar je het niet te gek kan maken. Niks be zetten en zo. Maar het wordt toch een opening met paarden. Dit vertelt Willem Vis. medailleur op de Voorschotense zilverfabriek en met maker van metaalplatieken Bertus de Korte, fotograaf Chris-Paul Stapels en Hannie Bal (niet die van de olifanten, maar de vrouw van de vorig jaar over leden schilder Willem Schrofer) een van de organisatoren van de tentoonstelling „Het paard uit de Kunst". Alle op deze expositie tentoongestelde kunstwerken hebben het paard als onderwerp, vanwe ge de traditionele paardenmarkt die 29 juli in Voorschoten wordt gehouden. Te zien is o.a. beeldhouwwerk, schilde rijen, tekeningen en foto's. Het idee is van de Voorschotense Kunstkring. Van deze groep nemen aan de expositie deel: Dick van Beurden, H. H. Kamerlingh- 1 Onnes, J. J. Muller-Limburg, Chris-Paul I Stapels. Willem Vis, Anne en Gé Wesl- I geest en Hannie Bal. Klinkende namen Onder de andere uitgenodigde deelne- mers, die paarden in him werk hebben, zijn veel klinkende namen. Het zijn Kees i Andrea. Berserfk Paul Citroen. Erik j Claus, de ex-comboy, die het Amerikaan- se kapitalisme wil ontvluchten Floyd Dewitt, Groenestijn. W. Gerritsma, Ton Hoogendoorn, Jan van Heel, Frida Hol leman, Armand van der Helm, Pieter Klaassen, Frank Letterie uit Stompwijk, Gerard Lutz, K. Maks. Ferry Slebe. Ter- mote, Aat Verhoog, W. Vaarson-Morel jr. en Aart v.d. IJssel. Deze tentoonstelling in het Ambachts huis aan de Voorstraat te Voorschoten, wordt zaterdagavond om half negen ge opend en duurt tot en met 28 juli. Die opening wordt een stunt apart, al is het dan niet met Lady Godiva. Het idee daar paarden bij te halen is van Chris Stapels die ook de afgeladen paarde- krachten van zijn auto inspande om de kunstwerken naar Voorschoten te halen. Rijnsburgse bloemencorso beet dit jaar: RIJNSBURG Zaterdag 2 augustus zal het Bloemencorso van Rijnsburg weer door de streek trekken. Deze bloemengroet be looft dit jaar weer bijzonder fraai te zijn. In totaal zullen dertien praalwagens (kosten gemiddeld 2000 a 3000 gulden per stuk) en zévenentwintig personenauto's meerijden. Vierentwintig muziek korpsen, verdeeld over vier trajekten, zullen voor de nodige muzikale begeleiding zorgen. Het corso heeft als motto: „De mens en zijn karakter" en is ontworpen door Cor de Koning. Men zal ondermeer tegenkomen de namen „de charmante", „de stoere", „de ingetogene", „de dagdromer", „de praatgrage", „de duiven melker", „de wispelturige", „de muzikale" en „de zelfbewuste'' Het aantal bloemen dat per praalwagen wordt gebruikt I 4000 a 5000 Gelukkige vondst Tijdens een bijeenkomst in hel ge meentehuis in Rijnsburg onder voorzitterschap van burgemeester B. H. Koomans - werd het corso nader toegelicht door de voorzitter van het corsocomité, de heer Leeuwenburg, die het motto waaronder het corso rijdt, een „gelukkige vondst" noemde. De corsowagens zullen weergeven wat er in de samenleving alzo te beieven valt en wat men met bloe- menarrangementen kan bereiken. „De opbouw is al zo ver gevorderd dat gezegd kan worden dat dit corso iets unieks wordt," aldus de heer Leeu wenburg. Het corso zal vrijdag 1 augustus om 13 uur worden geopend door de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Het is voor de zevende maal dat Rynsburg naar buiten optreedt. De eerste jaren trok het corso richting Katwijk, maar nu gaat men al weer voor de veertiende maal naar Lei den. Rijks- en gemeentepolitie zal er voor zorgen dat alles op tijd en volgens plan zal verlopen. De corso wagens zullen niet alleen fraaie bloe- mencomposities laten zien, het vrou welijk schoon zal niet ontbreken. Gedurende de corsoweek, in voortref felijke samenwerking georganiseerd met de oranjevereniging, zullen zes bloemenmeisjes Rijnsburgs produkt presenteren. Een bijzonder te waarderen geste is dat zaterdag 2 augustus ongeveer dertig auto's met poliopatiënlen uit Katwijk en Rijnsburg, gereden door Rijnsburgse bloemenkwekers en 'ex porteurs. zullen worden opgesteld bij het raadhuis, waar de patiënten een uitstekend gezicht zullen hebben op de wagens en waar zy kunnen ge nieten van een concert van de mu- zeikvereniging „De Burcht" uit Lei den. Ter afsluiting van „Corsodag" zal een taptoe worden gehouden, die om 8.30 uur begint. Het corso zal vrijdag 1 augustus van 18.00 tot 23.00 uur te bezichtigen zijn in de hallen van veiling „Flora" en zaterdag 2 augustus van 9 tot 12 uur, waarvan de eerste twee uur speciaal voor de bejaarden zijn ge reserveerd. De heer N. H. Hemmes gaf een toe lichting op de praalwagens, waarbij één ding bijzonder duidelijk werd: men heeft de grootste waardering voor ontwerper Cor de Koning. In een grote tent die geplaatst is in de tuin van de heer De Koning, wordt hard aan de opbouw van het corso ge werkt.* Route Boeketten In de week voorafgaande aan het corso zal aan alle bruidjes die in die week in het huweiyk treden een boeket anjers worden aangeboden. Alle moeders die in die week een baby krijgen, ontvangen eveneens een bos bloemen. En ook de langdu rige zieken in Leiden, Oegstgeest en Rynsburg zullen met een ruiker worden verrast. In deze zelfde week is er de statentocht, met zo'n drie honderdvijftig deelnemers, die even eens een bloemengroet aangeboden zullen krijgen. Vertrek van het corso uit Rijnsburg om 13.00 uur. De volgende route zal worden gevolgd: Rijnsburg. vanaf Flora, via dorpscentrum over de Rrjnsburgerweg naar Oegstgeest. Langs de Rynzichtweg en Rynsbur- gerweg naar Leiden. Aankomst Lei- den-station om ongeveer 15.0<^ uur. Défilé voor het stadhuis in Leiden aan de Breestraat om ongeveer 15.30 uur. Daarna pauze in de Doe- lenHazerne tot 17.30 uur. Vervol gens via de „singels" in de richting Leid-noord en door Oegstgeest (Lan ge Voort) weer naar Rijnsburg. Aan sluitend om 20.30 uur een taptoe op het Raadhuisplein in Rijnsburg. De week voorafgaande aan het bloe mencorso staat Rijnsburg geheel in het teken daarvan, o.a. zal het dorp de hele week sprookjesachtig ver licht zijn. Paardevijgen Het gebeuren wordt bulten voor het gebouw geopend door sportverslaggever Aad van Leeuwen, een groot paarden liefhebber en o.a. televisiecommentator van Concours-Hippiques. Zes ruiters in gala met bolhoed zullen een erehaag vormen, waardoor het publiek na de opening naar binnen kan stromen. De paarden krijgen witte sokken aan en het plaatselijk harmoniekorps Benvenuto zal voor de nodige tam-tam zorgen, die eigen is aan een echte paarden marktsfeer. Willem Vis: „Ik heb ge vraagd of ze „Het peerd van Ome Loeka" willen blazen. Om het paard nog ineer te accentueren, zullen er tijdens de receptie vygen wor den uitgedeeld. Die zijn niet ontleent aan de krenten bij het Lieverdje. Het wordt geen verstoring van de openbare orde. Ze zijn juist ontleend aan 't paard, vertelt Willem Vis. Dat zullen niet de bekende afvalprodukten zijn, probeert hij met een ondeugende glimlach gerust te stellen, maar de eetbare fase die daaraan voorafgaat. Hoef Een grote bierbrouwerij in het zuiden j des lands, die iets met paardenschoeisel heeft te maken (een vergelijking die j met één poot mank gaat) zal in een naastgelegen pand, waar voor een nieuw Voorschotens zwembad een aktie wordt gehouden, het dorp en verstrooiing zoe- kende bezoekers nat houden, i Willem Vis: „We hebben de grootste I moeite gedaan voor de tentoonstelling geen entree te heffen; het is niet ge- lukt. Maar de toegangsprijs blijft laag: 50 cent. B. en w. willen hier wel de j Mecenas uithangen, maar als het op geld aankomt, dan geven ze niet thuis. Maar I we mogen niet boos zijn op de gemeente, want we worden toch een beetje finan cieel gesteund en we hoeven geen be lasting te betalen." Het wordt echt de moeite waard. We hebben een kostbaar litho van Marino Marini in bruikleen gekregen, dat voor 1500 gulden is verzekerd. Het is eigen dom van de vrouw van Jan van Heel." Rijna alle kunstenaars komen zaterdag naar de tentoonstelling, die dageiyks van 12 tot 5 en van 19 tot 21 uur geopend zal zyn. NOORD WIJK Het bndgasteutoernooi van Noonhvijk kenmerkt zich dit jaar wel in het bijzonder door mooi weer. Hadden de vorige toernooien over 't weer niet te klagen, op het Noordwijkse bad- gaatentoernooi is het weer wel uitzon derlijk fraai, waardoor de wedstrijdlei ding dan ook in staat is zijn wedstrijd schema volledig af te werken. Ook van daag slaagden bij de A-spelers de ge- plaateten erin de volgende ronde te be reiken. De enige grote verrassing, die zich gisteren voordeed, was de neder laag van de in B als eerste geplaatste Nico Kuypers, die zijn meerdere moest erkennen in de zeer sterk spelende Ant- rithary. In de eerste reeks kon Kuypers nog enige tegenstand bieden aan het mach tige spel van zyn pas 15-jarige oppo nent. maar in de tweede ging hij vol maakt. kansloos ten onder tegen de be tere techniek van Ainrithary. die hier door als eerste de kwartfinales bereikte en zeker in staat moet worden geacht de finale te bereiken (6-2 6-0). In de hoogste afdeling boekte Jan Hor dijk weer een fraai resultaat, door Pe ter Ehrlich gemakkelijk voorbij te stre ven. Jan Hajer, tweede geplaatst, kwam twee ronden verder. In zijn eerste par ty tegen Blaisse leed Hajer nog wel set- verlies in de tweede, maar in de beslis- sende reeks gaven het krachtige spel i en de grotere routine van Hajer snel de Op Noordwijks Badgastentoernooi doorslag (6-3 4-6 6-0). In de daarop volgende ronde kostte het Hajer weinig moeite om onze goed spelende, jeugdige stadgenoot. Loek Sanders, in „straight sets" met tweemaal 6-2 terug le wijzen. Ook de geplaatste Australiër Peter Dör- ner kwam een ronde verder door Berg huis op de beslissende momenten net iets voor te blijven (7-5 6-4). Eddie Knol klopte eerst Jan-Willem Bruin, om daar na via de verrassend goed spelende Mar tens, die hem de tweede set met tak- tisch spel afsnoepte, nog een ronde ver der te komen. Piet Veentjer tenfclotte bewees het tennissen nog niet verleerd te zyn en met 6-3 6-0 bleef hy Con- standse een straatlengte voor. By de dames kwamen Salomé en Dlta IJspaard een ronde verder door reap. v. Breenen en Wolff te laten sneven. In de B-afdeling viel er by de heren, behalve de uitschakeling van Nico Kuy pers. nog een prestatie van formaat te noteren. De tweede klasser Lodewijk Kallenberg versloeg de Noordwijkse eer ste klasser Gerard Pasma. In da eerste reeks had Pasma nog de juiste lengte en het goede ritme, hetgeen hem set winst opleverden, maar in de volgende sets kon hij niet op tegen het slimme spel van Kallenberg. Gebruik makend van goed baselinewerk en slimme lobs liet deze Pasma geen énkele illusie (1-6 6-1 6-1). Mertens kwam hier een ronde verder door, ondanks een 5-1 achter stand In de tweede reeks, H*r Meijer toch nog met 7-5 te kloppen. Hans Kei zer, tweede geplaatst, bevestigde hier nog eens zyn klasse door Klein-Molen- kaïnp ruimschoots voor te blijven. Jan Holleman tenslotte blèef nog in de strijd door Kamling kansloos te laten (6-2 6-3). By de dames leverde Helma de Vries in deze afdeling prachtig werk. Tegen de kampioene van Nederland bij de oudere jeugd, was Helma in de tweede set oppermachtig en met prachtige die pe drives en slimme backhands gaf zij haar tegenstandster geen enkele kans (0-6). In de beslissende reeks moest Hel ma echter zwichten voor de grotere pres sing van haar tegenstandster (6-3 0-6 6-3). De Noordwijkse Joke Bos kwam een ronde verder door mevr. Huurman volmaakt kansloos te laten (6-0 6-1L Gezien de grote kwaliteit van de spe lers zal er de komende dagen ongetwij feld van loptennis te genieten zijn op de banen van het Casino in Noordwyk. De voornaamste uitslagen zijn: D.E.-A, le ronde: A. Salomé-J. v. Bree nen 6-2 6-1. D. IJspaard-G. Wolff 6-3 6-1; 'ie ronde: S. Hole-N. Blom 7-9 6-0 6-2. C. Fleming-D. IJspaard 6-2 7-5. H.E.-A: le ronde: J. Gardner-P. Barten 6-0 6-2. R. Ferkel-E. v.d. Pol 6-3 7-9 6-4, P. Dörner-H. K. Berghuis 7-5 6-4, G. Misra-R. Copper 6-3 6-4. J. Hajer- H. Blaisse 6-3 4-6 6-0. J. Holleman-F. Sutonlus 6-2 6-3, C. Tulleken-R. G. Kam ling 6-2 6-2, E. Knol-J. W. Bruin 6-4 6-3, J. Martens-H. Weyerman 7-5 6-0, J. Simpson-P. Burki 6-2 7-5 6-2; 2« ronde: J„ Hordijk-P. Ehrlloh U H J. G*rd- ne^r-P. Ferkel 6-1 7-5. S. Franken-R. Tervooren 6-4 6-1, J. Haier-L. H. San ders 6-2 6-2, P. Veentjer-A. Constandse 6-3 6-0, A. Amrlthary-P. v. Min 6-1 6-0. E. Knol-J. Martens 4-6 6-3 6-1. H.D.-A, le ronde: S. Me non/V. Amri- thary-B. Dekkers/G. Scholtes 6-2 6-3. D.E.-B, le ronde: J v. Breenen-M. Bras ser 6-2 6-2, G. Wolff-H. Faase 4-6 6-4 9-7, A.' Molenbroek-mevr. Limpers 6-0 6-3; 2e ronde: G. Wolff-I. Onnes 6-3 3-6 8-6. I. Truyens-H. de Vries 6-3 0-6 6-3, J. Bos-E. Huurman 6-0 6-1. H.E.-B. 2e ronde: Keefer-J. W. de Groot 6-4 6-4. T. Robbers-De Bruyn 6-3 6-1. E. Ehrlich-T. Slavenburg 6-4 6-4, H. Keizer-J. Klein-Molenkamp 6-2 6-1, F'. Coljorno-Kapanipathy 6-3 2-6 6-2, J. Holleman-R. Kamling 6-2 6-3. S. Menon- Koggink 6-3 6-2, L. Kallenberg-G. Pasma 1-6 6-1 6-1, J. Mertens-H. Meyer 6-3 7-5. 3e ronde: V. Amrlthary-N. Kuy pers 6-2 6-0. H.E.-C, Se ronde: Koster-Deerenberg 6-3 6-2. A. Asselbergs-J. v. Koog 6-4 6-0. J. v. Doorn-G. v. Marle 6-4 6-4. Truider- man-Soppe 5-7 5-7, Voetelink-Lucas 6-0 4-6 7-5; 4e ronde: C. Keefer-Kiyn 4-6 6-0 6-3, Koster-Koppelle 6-4 6-3. J. van Doorn-Soppe 7-5 6-0, Schreiner-Stevens 6-3 6-1, Koenders-K. Herniga 7-5 3-6 6-0, E. Haazebroek-A. v. d. Werf 6-1 6-2. D.E.-C, 2e ronde: T. v. Schalk-A v. Am- stel 6-1 6-4, M. Zijlstra-B. Schllsphorst 6-1 6-&

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3