Ik schrok me 'n ongeluk maar later viel het mee Burgemeester krijgt open brief van de Waardgracht Leidse agenda MARKTEN DE LEIDSE COURANT DINSDAG 8 JULI Dirigent W. Blom over de akoestiek van de Groenoordlxil: Gigantisch „Toen ik voor de eerste maal van die Groenoordhal hoorde, ben ik er eens in gaan lopen en heb ik eens in mijn handen ge klapt. Lieve hemel, ik schrok me een ongeluk. Ik hoorde dat klap pen drie-, viermaal terugkomen. Ik dacht toen: lieve god, hoe moet ik rond krijgen, dat ik daar nog een beetje fatsoenlijk geluid uit krijg. Later met het spelen is dat ongelofelijk meegevallen. Ik geloof, omdat het komt, dat ik mijn mensen in de hoeken heb gezet, zodat ze toch nog een dak boven hun hoofd hebben. Dat dak is nu tenminste geen klankbord. Was dat wel het ge val geweest, dan was het een nare zaak geworden. Maar nog maals, het is me achteraf reuze meegevallen." Aan het woord is de Haagse musicus W. R. G. Blom, die in het dagelijks leven als muziektherapeut verbonden is aan de psychiatrische inrichting Endegeest en de Jelgersmakliniek. Hij is bovendien in de avonduren de dirigent van Wèrkmans Wilskracht en heeft als zodanig de uitnodiging gekregen het muzikale gedeelte van de officiële opening van de Groen oordhal op 13 september a.s. te ver zorgen. De heer Blom, die na een conservatorium opleiding eerst jaren in de Marinierskapel heeft gespeeld, krijgt die avond K. en G„ De Burcht, Werkmans Wilskracht, de R.K. Har monie-kapel, Nieuw Leven en Con cordia te dirigeren. Bij elkaar zo'n 650 man. Inclusief de majorettes. Akoestiek eigenlijk wel precies, wat je van zo'n grote hal kunt verwachten. Het is één brok glas en steen. Het wordt dus verschrikkelijk moeilijk. Je krijgt daardoor ook eer» enorme echo. Door de opstelling die ik gemaakt heb in de hal en ik reken erop, dat de tribunes vol zitten; dat helpt de akoestiek zo lekker is die galm niet zo gek groot geworden. Je moet het natuurlijk wel een beetje in de hand houden. Je mag je mensen er wel op wijzen, dat ze een beetje en thousiast moeten zijn, maar zo mo gen in hun enthousiasme nou ook weer niet verschrikkelijk hard gaan slaan en blazen, want dan wordt het minder leuk. Hoe ik me de uitvoering voorstel? Ik heb gedacht aan de Taptoe Delft. Om het zo keurig mogelijk te heb ben. Ik ben dan ook een hele tijd met de orkesten op papier aan het spelen geslagen. Om een zo gauw mogelijke wisseling te krijgen van hal en tribune. Ik ga het geheel bo vendien accentueren met de belich ting. Ik krijg er gelukkig spots by, zodat ik met de verlichting heel wat kan gaan doen. En met al die kleur tjes van die uniformen erbij kan dat heel leuk gaan worden. De verenigingen treden eerst afwis selend op. Zowel op de tribune als in de hal. Halverwege het programma komen alle drumbands tegelijkertijd de hal binnenmarcheren. Dan gaan we één groot orkest formeren. Dat dirigeer ik dan zelf. We spelen een meer gedragen werk ter afsluiting van de taptoe. Het woord taptoe is overigens ai een heel oud woord eni komt eigenlijk uit het militaire jargon. Het is het signaal, dat de tap toe ging. Dat de café's gesloten werden en dat er niet meer gedron ken mocht worden. Na het Wil helmus eindigen we dan met het ori ginele signaal van die taptoe. Dan marcheren de drumbands af ero dat is het dan zo'n beetje. Hoe ik dat vind, zo'n groot orkest onder m'n beheer te hebben? Nou, wel een gigantische onderneming hoor. Maar ik moet zeggen, na de eerste repetitie is het me toch enorm meegevallen. Alle bands geveln ook een afzonder lijke show en daar moet nog wel het een en ander aan gesleuteld worden. We zitten namelijk aam de maten ge bonden. Ik heb eigenlijk één groot vierkant vlak tot m'n beschikking. De show moeteni we dus aanpassen aan de enorme ruimte die we hebben. De eerste repetitie was dat nog niet zo goed te bekijken, want toen stapten we nog tussen de zandhopen en aller lei machineriën en zo door. Ik hoop, dat we by de volgende twee repe tities wat meer ruimte hebben, zodat ik rustig van start kam' gaan. Dan kan ik ook precies timen hoe lang elk onderdeeltje duurt. Op het schema mag het ruim anderhalf uur gaan duren. We werken ook met een heus draaiboek. Dan weet iedereen waar hij aan toe is en hoef ik niet van de ene kant naar de amdere kant te rennen. Ik moet zien te bereiken, dat het volkomen gesmeerd zal verlopen. Alle Leidse muziekgezelschappen doen mee. Ook diverse groepen met majorettes. Dat vrolijkt zo'n mannen- gezelschap wat op. Het muziekgezelschap van "de Leidse politie verzorgt de muzikale bijdrage 's morgens bij de officiële opening van de hal. Die doen 's avonds dus niet mee. Dat kan ook niet, want dan heeft de politie het druk genoeg. De drumbands maken dan namelijk een stertocht en komen uit alle hoe ken van de stad opgemarcheerd naar de Groenoordhal. Vandaar." Nooit samen Over het gezamenlyk optreden van de Leidse muziekgezelschappen zegt deze dirigent van een superorkest voor één avond: „Ik vind het bijzonder plezierig voor de Leidse verenigingen, dat er nou eens een gelegenheid komt, dat ze gezamenlijk optreden, dat ze gezamenlijk iets doen. Dat heb ik namelijk altijd het manco hier in Leiden gevonden: nooit spelen ze sa men. Ik weet wel, zo gemakkelijk gaat dat niet, maar toch. Ik zou me zo voor kunnen stellen, dat ze op een typisch Leids feest als 3-oktober bij voorbeeld met z'n allen een taptoe geven of een concert. Dat is ook leuk voor het gemeente bestuur. Die kan dan ook eens zien, •waar al die subsidies blijven,' die- ze geven. Of er concurrentie bestaat tus sen de Leidse verenigingen? Ja, natuurlijk bestaat die. Het zou verschrikkelijk ongezond zijn als dat niet zo was, maar zolang zich dat nog niet manifesteert of ontaart in harder slaan of blazen, vindt ik dat zo erg nog niet. Als slotopmerking zou ik willen zeggen, dat ik bijzonder blij zal zijn als dit muzikaal gebeuren zal bijdragen tot een goede start van de Groenoordhal." Foto: Dirk Ketting Tekst: Jan Leune Koppeling schoot los Aanhangwagen reed vangrail aan flarden EEN WAGEN TOTAL LOSS: 2 BESCHADIGD LEIDEN Gistermiddag omstreeks half zes zijn op Rijksweg 4 één auto total loss geraakt en twee wagens zwaar beschadigd, toen een losgeschoten aan hangwagen een vangrail aan flarden reed. De koppeling van een 6-wielige vrachtwagen, die in de richting Amster dam reed, schoot los, waardoor de aan hangwagen tegen de vangrail opbotste. De rondvliegende stukken van de rail verwoesten de wagens. Een inzittende van de total loss gereden wagen liep snijwonden op in het gelaat LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond om kwart voor tien een 43-jarige stalknecht en een 22-jarige trainer uit Wassenaar aangehouden, die een fiets en een plantenbak het water van de Turfmarkt insmeten. het mid- Brandmeldingen zijn sinds 1958 verdubbeld LEIDEN Spelen met vuur of balda digheid heeft de Leidse politie sinds 1958 heel wat meer werk verschaft. Van het aantal brandmeldingen, die in de 10 tussenliggende jaren verdubbeld zyn, heeft een derde bovengenoemde oorzaken. Tweederde van de alarmerin gen zijn voor ambulancevervoer. Dit blijkt uit een door de brandweer in 1968 uitgegeven jaarverslag. In dat jaar vonden in het bewakingsge bied (Leiden en Zoeterwoude samen) 5 middelgrote branden en 216 kleine bran den plaats. Aan de gemeente Sassenheini werd hulp verleend voor de zeer grote brand in de Sikkens Lakfabrieken in maart (schade 7 miljoen). 1350 maal moesten ambulances uitrukken; in de helft der gevallen voor verkeersonge lukken. Vier dagen zullen de brandweer nog lang heugen: 8 maart (de Sikkens brand), 11 juli, toen bij een zware noordwester storm 52 maal uitgerukt moest worden, 14 juli, toen een pand aan de Haarlem merstraat, waar een patat-frites-zaalc was gevestigd, leegbrandde, en 14 sep tember, toen het verpleeghuis „Solglytt" aan het Plantsoen door een der be jaarde en invalide patiënten in brand was gestoken. De brandweer bluste niet alleen, men versterkte ook 873 schriftelijke adviezen. In 475 gevallen werden brandveiligheids controles uitgevoerd. De arbeidstijd be draagt 79% uur per week; een voorstel om dit te brengen op 72 uur per week is in onderzoek. De totale brandschade in Leiden bedroeg over 1968 228.780, het geen neerkomt op 2,11 per inwoner. LEIDERDORP. Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de economie de heer A. A. van Diepen. Simavi-collecte LEIDEN Het Simavi-comite in Lei den deelt mee, dat de opbrengst van de plaatselijke collecte 9078,11 bedroeg. Aan giften per giro kwam binnen 1490,-, zodat, dank zij gulle gaven enthousiaste collectanten, van het to tale bedrag ad 10568,11 de zo dringend nodige instrumenten aan het kinder ziekenhuis in N'dola (Zambia) gezonden kunnen worden. verslaggevers) LEIDEN Kees Walle leidde de volksvergadering. Haas Kretzschmar gaf hem af en toe een tip. De be woners van de Waardgracht en omgeving uitten hun grieven. Dit kon men gisteravond op de Waardgracht 38 waarnemen, het was een aanloop tot de actie (zie Leidse Courant van 7-7-'69) waartoe men zou overgaan. Op liet eind van de bijeenkomst zetten de buurtbewoners en sympathisanten hun naam en adres achter op een „Recht op wonenRecht op gezond wonen"-affiche. De mensen moesten zich haasten, want als de zon onder zou gaan, zou meteen ook het licht weg zyn: het huis heeft geen elektriciteit. Na anderhalf uur vergaderen over huurcompensaties, huurverhogingen op krotten, vuiling, slechte afwatering etc. kwam men het volgend overeen: „We gaan hantekeningen verzamelen, schryvi een open brief en dat alles geven we aan de burgemees tor; en hy staat ons dan te woord „als ie een beetj heer is doet ie dat" en we nodigen hem uit or een dagje by ons te komen." Dit was dé oplosing, hé antwoord op de penari^ waar de bewoners inzittei Teen voorgesteld werd om de brief in de vorm van ee demonstratie aan te gaan bieden was het even stil Iemand zei: „Ja, maar de politie dan?" „Ben jy ban) voor de politie?", kaatste het in de andere hoek i propvolle kamer. „Bang??!!" riep een vrouw. „Waa voor, voor de politie? Ben je gek!" GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN Gevestigde gezinnen: J. G. Kersjes, Opaalstraat 85; A. H. M. Tenten, Co- rantijnstr. 44; W. den Hollander, Hof- laan 34; E. W. Power, Hogewoerd 175; Strein-Marcelis, Bilitonstr 2; P. Q. A. Hogewonnig, ab ws. Andries Schotkade; H. van Wort, Plantynstr. 48. Alleenstaande personen: J. A. van der Horst, Lammenschansweg 43; M. W. Ketting, Vreewijkstraat 5; _W. 57; M. C. M. van der Kraan'-S&'filbrittk, Schubesüaan 111; B. H. Groot W; WOENSDAG 9 JULI Rest. het .cademiscb Engelsman benoemd tot hoogleraar LEIDEN D.e heer N. E. Osselton, senior lecturer in de Engelse taalkunde aan de Universiteit van Southampton, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de Engelse taalkunde aan de Leidse Universiteit. Hij is als zodanig de op volger van prof. dr. J. Vachek uit Brno, die eerdergenoemde leerstoel dit aca demiejaar als gasthoogleraar bezet. De heer Osselton, die gehuwd is met een Nederlandse, beschikt als docent in de Engelse taalkunde over belangryke ervaring. Hy is oprichter en leider van een der oudste academische talenprac tica in Engeland. 0— Met Ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden is mr. P. L. Wery, thans wetenachappelyk hoofd medewerker aan de rijksuniversiteit te Leiden, benoemd tot gewoon lector aan deze universiteit om onderwijs t« geven tn hek handelsreobb. Wolkbreuk maakt wreed einde aan slaap van DOCOS jeugdspelers NIJMEGEN Zondagavond om 7 uur werd het kamp officieel geopend door de kampleider de heer B, Mulder, waarna tot 9 uur gelegenheid gegeven werd om de omgeving te verkennen. Om half 10 was het bedtijd geblazen en alles leek er op. dat het bij de traditionele 'moest onrustioe nacht zou blijven. Maar het was nog maar net aan rustig 1.30 uur), of iemand draaide me daar even een paar hemelsluizen open en niet zo'n klein beetje ook. De wolkbreuk teister de de tent van Docos 1, waarin ook de leiders Driessen en Dingjan verbleven! Met man en macht werd het binnenstro mende water teruggedreven en tot over maat van ramp borrelden ook al de bel len door het grondzeil naar boven mid denin de tent. Om kwart over vier werd het sein gegeven om „op te staan" voor Docos! Jongens en leiders hebben het een en ander nogal laconiet opgevat. Ook leider Goosen in de andere tent ging spoelen en zocht een nieuwe plekje op en leider Dickhoff genoot van een on verkwikkelijke slaap. Voor vanavond worden er door de kampstaf andere maatregelen getroffen. Onder slechte weersomstandigheden werd hedenmorgen een aanvang ge maakt met de sportprogramma's. De uitslagen waren: voetbal: Docos 1-OSC 1 1-0 en Docos 1-Nicolaas Boys 1 4-0. j De scherpschutters waren: Johan Vroe-i men (3x) en Paul Wijnen (2x). Voorts j Docos 2-O.S.C. 2 6-0 en Geldrop l-D6cos 2 1-0. Hier scoorden Paul Maassen (2x). Hans van Leeuwen (2x), Johan Monta-1 nus en Ben v. d. Linden. Tegen Geldrop behoedde Docoskeeper Alfons Pompe zijn club voor de grotere nederlaag. Uitslag 1 lijnbal: Docos's team2-O.S.C.'s team 2 16-22. Van alle deenemers de hartelijke groeten aan familie en bekenden. Tot i morgen. Een der leiders.1 d. Heyden Huldiging P. Ber gers, 50 jaar in dienst van Raad van Arbeid. Receptie: 16.30 uur. Hansenstr. 16; W. Mullens. Opaalstr. 13S; C. M. Snik-van den Berg, Balistr. 55; H. J. Marica, Rijnsbur^erweg 10; J. Fuchs, Leeuwenhoekstr. 4; T. C. van de Wijngaard-van den Haak, Prins Frede- rikstr. 5a; H. J. Leerink, Boerhaavelaan 15; M. T. Haverbeke, Maasstraat 6; M. Fuchs, Leeuwenhoekstr. 4; M. D. Prins, Herenstr. 83d; M. M. de Bondt, Rapen burg 113; M. A. Fdis, Kraaierstr. 2a; C. T. J. van Leeuwen, Lammenschans- plein 18; H. Teske, Waardstr. 32; M. A. Bouma, Noordeinde 2a; E. B. van San ten, Witte Singel 80; R. H. van der Heide, Rapenburg 12; E. M. G. van Win den, le Binnenvestgracht 30; P. Rijsdam, Hansenstr. 12a; E. P. Bakker, Rooden- burgerstr. 5; A. N. Huizinga, Witte Sin gel 27; W. P. H. Beeuwkes, Witte Sin gel 27; A. G. J. Roeleveld, Hugo de Grootstr. 24a; A. B. van der Veen, Ry'n- kade 7; S. Teske, Waardstraat 32; van der Meij, Sweelincklaan 52; H. Keij, Verdistraat 147; M. F. Briët, Oude Vest 11; H. P. Schmidt, Kortenaerstr. 45; E. S. M. Cornelissen, Lange Marei 52; M. Mohamed Amar, Roodenburger- str. 5; G. J. Ligthart, Witte Singel 27; H. B. Hungerink, Rijnsburgerweg 10; T. van Wijk, Thorbeckestr. 49; M. Be- nali. Uiterstegracht 167; H. Heikamp, Steenstraat 8. Gevestigde gezinnen: P. J. P. v. d. Kraan, Morslaan 26; W. Moesman, woonwagen, woonwagencentrumG. M. v. d .Broek, Paramaribostr. 119; C. W. Li, Pieters- kerkkoorst. 7a; D. Moesman-Hiemenz, woonwagen, woonwagencentrum; J. P. S. v. Leeuwen, Jacob v. Campenlaan 8; J. C. H. Kool, Cobetstr. 74. Gevestigde alleenstaande»: I. v. Leeu- waarden-Bypost, Witte Singel 37; B. M. Faithi, Groenest. 39a; C. A. M. Winkel, Stationsweg 11-17C. Olde-v. Erkel, Knieppelhoutstr. 18; G. D. v. d. Leij, Me- relsbr. 16; L. Nijhof, Diamantpl. 25; H. T. J. V. v. Hal, Ryn en Schiekade 66; B. Speek, Boerhaavelaan 180; A. J. Caton- Michielsen, Schubertlaan 11; E. K. v. Mourik, Nachtegiaallaan 6; E. Kuiper, Middelstegr. 13; E. Venrooij, Middelste- gr. 13; G. Smittenaar, Rijnsburgersingel 10; Fr M. A. Peulen, Noordeinde 2a; T. v. Nieuwenhuijzen, Diefst. 6b; W. J. Amptmeijer, Cronjéstr. 3a; M. E. C. Kool, Magd. Moonsiti'. 13a; E. Timmerman), Lammeschanspl. 21; J. A. P. v. d. Ham, Looierstr. 69; P. A. Geertse-Snijders, Van Riebeeckhof 61; B. Matkhouti, Doe- zastr. 34; G. P. M. Bindels, Schelpenkade 48; C. T. M. J. Hendriks, Nieuwe Rijn 69; N. Zevenbergen, Diefst. 6b; M. M. v. d. Heyden-Remijn, Opaalstr. 245; E. Geerling, Breestr. 137; M. v. d. Burgh, De Sitterlaan 83; L. Kiers, Merelstr. 34; J. J. Feijen-v. Soest, Morsweg 14; I. Smit, Haagweig 30; L. A. Weyermars, Rood- borststr. 28; R. Ozkaya, Hoflaan 154; H. E. M. Duivenvoorden-Koek, Lage Morsweg 18; S. R. E. de Waal-dam Adel, Burgst. 7; E. C. M. Warnau, Lorentskade 33; W. J. Verwegen, Marislaan 33; J. A. F. v. Rijn, Vrouwenweg4; G. J. Herman, Haarlemmerweg 5a; J. W. Huisman, Zijl singel 72; J. A. M. Jansen, Oude Singel 20. Vertrokken gezinnen: J. W. Stuiver, Moddermanstr. 1 naar Leeuwarden, de Kei 12; J. Selier, Soembastr. 67 naar Noordwijk, Rijnesteyn 3; A. T. M. Bis- schops, Maresinger 22 naar Leiderdorp, Santhorst 161; W. Arnoldus, a.b. Utr. Jaagpad t/o 47 naar Australië; J. Hockx, v.s. nabij Zyi naar Lisse, Rembrandt pl. 94; F. J. Roozendaal, St. Buysimgstr. ïaar Lisse, Rembrandtpl. 142; H. Noort, AJoëlaan 29 naai' Voorschoten, Prof Eimthovenlaan 48; L. Kievit, Zoe- terwoudsesingel 68 naa!r Gouda, v. Ber gen IJzendoornpark 3; J. H. Staphorst, Pr. Wilhelminastr. 17 naar Amsterdam, Jisserveldstr. 577; H. Nievaart, Melch. -Treublaan 34 naar Leiderdorp, Laan v. Ouderzorg 231F. D. L. Gunning, Rapen burg 41 naar 's-Gravenhage, Jan Musch- laan 62; O. Baerv'eïdt, Mozartstr. 229 Hoevelaken, Verl. Julianalaan 36; H. Dusoswa-Peet, Roemer Visscherstr. 55 naar Utrecht, Blitstr. 186; J. D. Thwaites, Duyvendakstr. 30 naar Rhoon, Bernhardstr. 25; P. J. Kervink, Nieuwe Rijn 46a naar Amstelveen, Mont Blanc 154; J. F. Snik, Balistr. 55, maar Lisse, Rembraindtpl. 117; A. Pol, a.b. sleepboot Albatros naar Rotterdam, a.b. p/a Hoog- str. Ill; P. J. F. v. Poppel, De Genestet- str. 40 naar Rijnsburg, Baron v. Wasse- naerstr. 29; A. J. D. Seelen, Beethoven- laan 96 naar Beek en Donk, Koppelstr. 25: J. de Ru, Marnixstr. 39 naar Leider dorp, Zyldyk 23a; H. Trommelen, Vival- distr. 4 naar Lisse, Rembrandtpl. 129. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren; Antonius J. z.v. A. Vermond en C. G. G. Koolstra, Fran cis z.v. S. v. Wezel en J. Baart; Rudolf A. z.v. L. Dtipper en A. v.d. Kruk; Henk J. z.v. P. Damstra en T. Schoelier; Ingrid G. M. d.v. G. A. Duivenvoorde en W. S. Kortekaas; Marco C. z.v. C. Colpa en M. J. Postma; Marcelinus J. P. z.v. T. J. Borst en C. J. v.d. Pouw Kraan; Simone d.v. P. J. Plug en T. de oJng; Robert M. z.v. F. J. L. Smit en S. E. Schipper; Patricius P. z.v. P. P. M. Roelandse en M. W. Floor; Robby z.v. A. N. Eradus en S. Plezier; Gijsbert G. z.v. J. W. M. Liesker en H. M. J. Geerts; Cornelis z.v. P. M. Cardol en M. Ange- nent; Mariëlle L. C. d.v. C. J. Haakman en C. W. M. v. Tilburg; Edwin R. z.v. J. Kluivers en A. P. C. v.d. Hoogen; Eric z.v. D. A. de Jong en D. J. Zwaan; Eric G. z.v. W. Bogers en A. N. Ver steeg; Hermanus J. A. z.v. J. C. J. Lin deboom en M. G. J. v. Emmerik; Johan nes A. z.v. J. A. v. Hooven en W. de Jong; Johan K. H. z.v. D. J. v.d. Bos en C. G. v. Oostveen; Diana d.v. C. Riet man en A. Bakker; Wilfred A. z.v. A. v. Dijk en T. Dannijs; Rodney J. z.v. N. J. Heyjer en S. Waasdorp. Overleden; I. H. Radings 74 jr. e.v. J. v. Stein; G. C. Gillein 67 jr. man; A. Vooijs 74 jr. w.v. L. Schaap; N. Kruit 78 jr. man; G. Knopperts 85 jr. man; C. van Hingst v.d. Sluis 76 jr. e.v. J. Evers; J. v. Weeren 80 jr. w.v. J. J. Kapaan; A. G. M. Smit 86 jr. vrouw; P. Koevoets 52 jr. man; J. Sira 77 jr. man. Gehuwd: Jonkheer A. C. D. de Graeff en E. J. Calcar; K. C. G. Zegers en P. M. A. Raaphorst; J. P. v. Rhijn en A. A. M. van Polanen; G. .J. C. M. v. Lies hout en E. A. A. de Kind. PUNT... HAZERSWOUDE Het ziet ernaar uit, dat de ingezetenen van Hazerswoude en omgeving begin van het komende najaar al overdekt kunnen zwemmen. De werkzaamheden van het instructie- 'oad bij het kruispunt Potgieterlaan-Herman Heyer- mansstraat in de wijk Rhynenburch vorderen zó inel, dat in elk geval op 1 oktober de overdekte .draait". Zes ton heeft de gemeenteraad voor dit iroject in juni van het vorig jaar beschikbaar ge steld voor dit schoolinstructiebad, dat overigens niet alleen bestemd ia voor schoolgaande jeugd, maar ook voor alle anderen. Op 9 januari van dit jaar heide burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn de eerste heipaal van dit bad, dat een bassin krijgt van 25 x 8 meter en een verstelbare bodem zal bezitten, zodat de waterdiepte kan variëren. Wedstrijdzwemmen zowel als waterpolo zullen er mogelijk blijken. Het bad is ontworpen en wordt gebouwd door Lucas Pesie N.V. uit Amersfoort. NB. flef H&zerswoudse overdekte bad is het eerste In de schoolinspectie Gouda en Alphen. ROTTERDAM, 8 juli, Vee T< aanvoer 2521; weekaanvoer 3748; slachtsrunderen; 430 gebruiksvee; 2 kalv.; 93 graskalv.; 1352 nuch. 1; 5 varkens; 19 paarden; 6 veulens; schapen of lammeren. Prijzen: sli runderen (ct. p. kg) etra kwal. 530 le kw. 465/510; 2e kw. 400/425; 3 370/380; vette kalv. (ct. p. kg) le 330/365; 2e kw. 310/325; 305/310; sti (ct. p. kg. alle kw.) 465/530; worstki (ct. p. kg) 375/390; kalf- en melkltc p. st.) 1125/1625; vare koeien p, 925/1275; vaarzen p. st.) 975/1 pinken p. st.) 700/900; graskalv p. st.) 475/575; nuch. kalv. (ct. p. 115/160; mestkalv. p. st.) 225 schapen p. st.) 85/125; lammere p. st.) 125/145. Machtoverzicht: aanvoer, handel en zen: slachtrunderen iets ruimer, k als gisteren; kalf- en melkkoeien t lijk, rustig, onveranderd; vare kt gewoon, williger, hoger; vaarzen en ken groter, stil, onveranderd; grasl als vorige week, stug, goed prijs! dend; vette kalveren groot, redelijk, drukt in prijs; nuch. kalv. als vo week, traag, stabiel; schapen en lam ren kleiner, willig, prijshoudend. TER AAR, 7 juli, Groenten - bonen I 1.45—2.15; idem II 95—1 snijbonen stek 4085; blauwschok 1.05—1.20; peulen 1.60—3.50; I.251.40; spitskool 3435; stam[ sessebonen 1.952.10; capdoppers i 65; andijvie 1019; tuinbonen 22- witte capcynders 5580; doperwten F waspeen 2933; krombekdoperxvten aardappelen 2730; drielingen 23; t 36, alles per kg. Komkommers 17- •sla I 1718; sla II 5; bloemkool 2649; idem All 18—23; idem 1 per stuk. Tomaten A 6.70; idem B idem C 5.50, per bakje van zes Bospeen 1728; boskroten 27; bos 26 per bos. KATWIJK 7 juli, Groente Was p.k. Al 9,40-11,70, A2 6,50-9,70, BI 11 II,60, bospeen 2 33-58, andijvie II groene kool 14, kroten p.b. 16-18, Al 48-61, id. B2 30-31, rode kool 31 sia 5-13, snybonen 1,10-2,10, spits 17-27, tuinbonen 22-24, uien 21-34, r 24, peterselie 9, krulpeterselie 6-9, Woensdag 9 juli: Het derij 16-18, bonenkruid 7-11, bloem j. (6 p b f 1 41_73i id (g p b j 2 15_3f (8 p.b.) 1 33-50, id. (8 p.b.) 2 15-20 (10 p.b.) 1 37, id. (10 p.b.) 2 29, aan waspeen 22.000 kg. ROELOFARENDSVEEN, 7 J1 BLOEMEN Am. Anjers 2%-13; i Jacky 16; idem Yellow Dusty 15; R' Garnette en Carol 3-5; Zorina 3-5; i cara 14-22; Sonora 8-10; Seventeei Carla 17-22; Peer Gynt 21-27; Star 16-21; Nordia 4-6; Lelies Gerbera 9-18; geplozen Chrysanten# 33 per stuk; Chrysanten-jaarrond lP 2,50; Colvilleis 42-1,00; Gladiolen 1,45; Ornithogalum 1,15-1,20; bloemen 24-26; Liatrix 65-1,00; J 11-32; Wirrals Supreme 13-47; 18-85; Dahlia's 30-50; Duizende 40-46; Freesia's 65-75; Spirea Statice 1,20 per bos. Week program m.i Noordwijk NOORDWIJK muziekkorps van de Steenkolen Han delsvereniging SHV) geeft een concert op de Wilhelminaboulevard. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 10 juli; Om half drie wordt naby de Politiestrandpost een grote schatgraverij gehouden. Om 7 uur zal het startsein gegeven worden voor d© prestatiewandelaars, die binnen het uur zes kilometer moeten afleggen. Om acht uur wordt er op de Koningin Wil- helmina Boulevard wederom een avond concert gegeven. Zaterdag 12 juli: De Noordwijkse Red dingsbrigade geeft aan de Langevelder- slag m.m.v. de reddingsboot „Kurt Karl- een grote demonstratie. Aanvang half vier. Om half drie worden op het strand nabij de Politiepost zandbouw- wedstryden gehouden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4