Drie dametjes op de lijnen de steun voor Ann Jones WILMA VAN DEN BERG IS IN EEN ONGEKENDE VORM ZILVEREN MEDAILLE VOOR TOM OKKER Geen vierde titel voor Billy Jean Nederlandse record 200 m ook verbeterd Dr. Pluizer vraagt aandacht JLI 196' '-*pAG 5 JULI 1969 DE T.FHDSF. COURANT PAGINA 7 LUCKY LUKE: LA CARA VANE n.v. TGEEST HIGGLES: IN HET VERRE OOSTEN SUSKE EN WISKE: DE JUNGLEBLOEM - (Van een speciale verslaggever LONDEN De eeuwige dankbaarheid van het publiek, de enorme gedreven schaal en een handdruk van prinses Anne. Dat alles was bestemd voor Ann Jones met 36, 63, 62, winnares in de dames finale tegen de drievoudige titelhoudster Billy Jean King. Een simpele zilveren me daille, overhandigd door de hertog van Kent, hield Tom Okker over aan zijn op treden in de finale herendubbelspel van Wimbledon. Een nogal werkwaardige dis crepantie in beloning. Het meest opbou wende dat van Ann Jones' optreden in de bloedhete, volgestouwde kuip, kon wor den gezegd, was dat zij de minst zwakke van de twee was geweest. Okker daaren tegen domineerde in de eindstrijd van het dubbelspel met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen tegen Newcombe en Roche, weliswaar iets minder dan in voorgaande partijen, maar kan zich er toch op beroe men in het prestigeduel tegen 's werelds sterkste duo al zijn opslagen te hebben ge wonnen. De Nederlands/Amerikaanse dub bel veroverde op deze vierde juli de nationale Amerikaanse feestdag zeven tien games, slechts één te weinig om een korte partij winnend af te sluiten. Nu ver loren ze echter in drie sets: 57, 911, 36, doordat Riessens service driemaal doorbroken werd. De dametjes, die aan weerszijden van het centrecourt belast wa ren met het toezicht op de lijnen, hebben in de finale van het damesenkelspel Groot- Brittannië in casu Ann Jones naar vermogen gesteund. Hun sympathie bene velde hun onderscheidingsvermogen. Een maal moest de scheidsrechter zelfs ingrij pen toen de meest linkse van hen ca enig nadenken haar arm opstak bij een „clean ace" van Billy Jean King. De man op de stoel gaf toen een nieuwe eerste service. Billy Jean King ergerde zich bovenmatig, zowel aan haar eigen wisselvallige spel als aan de houding van het publiek. Ze maakte zelfs een sarcastische reverence Heel groot Brittannië stond deze mid dag pal achter Ann Jones. Zeshonderd jongelui hadden de nacht voor de poor ten van Wimbledon doorgebralht om tosh maar verzekerd te zijn van een plaatsje. Kaarten die normaal dertig shilling kosten, gingen op de zwarte markt weg voor het tienvoudige. Jones' lange narrière, waarin ze d etitels van Frankrijk (tweemaal) en Italië won, haar stugge volhouden op momenten dat meis jes als Virgina Wade en Winny Shaw volkomen ineenstortten en de veertien vergeefse pogingen om Wimbledon te winnen, waren de feiten waarop het Britse publiek een sentimentele bewon dering baseerde, die alleen te vergelijken was met de Christine Truman-psychose uit het begin van de jaren zestig. Maar Ann Jones' echtgenoot Pip schoof in de Royal Box na de verloren eerste set onrustig heen en weer. Het begon er op te lijken dat Jones aan haar zoveel ste vergeefse stormloop bezig was. Toen echter kwamen in de derde game van dé UVëtedë sdt rhét KiKng'aan service de drie dametjes op de lijnen in actie. Ener giek riepen ze enkele malen „uit". King verloor haar concentratie, serveerde een dubbele fout en gooide na weer een du bieuze beslissing, haar racket weg. In de volgende game verzuimde het Ameri kaanse meisje na 0-40 teru gte breken. Geïnspireerd bracht Jones de stand op 4-1. King zette zich schrap en kwam met twee lovegames terug tot 4-3. Daarbij bleef het. De passeerslag, die haar op één punt van 4-4 had kunnen brengen, ging centimeters uit. In de derde set behield Ann Jones met grote moeite haar eerste twee service beurten. Maar haar uitzichten werden beter, toen zij met twee „geschepte" backhandreturns op 3-1 kwam en ver volgens zelfs op 5-1. Eenmaal nog werd haar service doorbroken. Bij 5-2 weerde King twee matchpoints af, waarna ze op het derde èen dubbele fout sloeg. Het was het sein voor on-Britse tonelen. In het benauwde interviewkamex-tje was Ann Jones realistisch genoeg om to t zo best was de final, de sfer di op het centrecoui-t herrie, dat alles bij elkaar schiep geloof ik, niet de meest ideale gelegenheid om tot goed ten- Volmaakt Volgens dc wetten van het herendu belspel was de presentatie die Okker Riessen en de titelhouders Roche Newcombe op het centrecourt gavi volmaakt. Op een totaal van 41 servi< ZÜRICH BU atletiekwedstrijden in Zurich heeft tVilma van den Berg gister avond het Nederlandse record op de 100 meter, dat zij twee dagen tevoren in Mi laan met 11,4 seconde had gevestigd, ge ëvenaard. Zü leverde deze prestatie in de nog eens later op dc avond. Na de eve naring van baar record op de 100 m ver beterde zij op het tartan van het Letzi Grund Stadion hel Nederlandse record op de 200 meter tot 23,1 seconde. De atlete uit Uden bleef daarmee 0.2 seconde on der het oude record dat sinds 5 oktober van het vorig jaar (Mexico) op naam stond van Corrie Bakker. Evenals in Milaan, waar zij woensdag het 100-meterreeord verbeterde, liep zij weer achter de Poolse Irena Szewinska die ook nu eentiende seconde sneller was. Haar 23,0 seconden betekenen de beste jaarprestatie. De uitslag van de 200 me ter is: 1. Szewinska (Pol) 23,0, 2. Van den Berg (Ned) 23,1, 3. Cobian (Cub) 23,2, 4. Telliez (Fra) 23,3, 5. Besson (Fra) 23.4. De Amerikaanse olympische kampioen Willie Davenpoort heeft gisteravond eveneens in Zurich, hot wereldrecord ter horden geëvenaard. Met (enwind liep hij de afstand ten tijd die de Westduits: herhaalden in 1960 en 1967 De Zwitser Philippe Clec verbeterde in Zürich het Europese record op de 200 an CIKO bestond uit Theo van der Hij liep d ronde geëvena; gio Ottolina door de Pool Janwerner. de Fr; Roger Bambuck en de Westduitser Jochei Eigenherr Op de tartanbaan van Zürich leverdei ook enkele andere atleten prestaties vai Zo won de Cubaan Hei-mes Ra mirt 100 i Cu- r in het 1 e tijd v irscht. Schmidtke drukt. Tien Ethiopische alleten. onde aanvoe ring van Mamo Wolde. de olympische marathonkampioen, weigerden in Zürich te starten. De atleten, hoofdzakelijk lo pers op de langere afstanden, trokken zich terug toen zij mex-kten dat in Zürich ook Zuidafrikaan atleten an de start ver- 4 x 800 meter Een viertal lopers van het Arnhemse CIKO heeft gisteren met een tijd van 7 minuten 39,0 seconden een Nederlands record gevestigd op de 4 x 800 meter. Het De Nederlandse herenploeg, die op za terdag 19 juli en zondag 20 juli op de kunststofbaan van Villahermosa te Ma drid uitkomt in de zeslandenatletiekwed- stnid Oostenrijk—België—Denemarken NederlandZwitserlandSpanje, is als volgt samengesteld: 100 meter. 200 meter Pn 4 x 100 meter keuze uit Ad van Boeckel (PH). Coen Jansen (Metro). Ad de Jong (Diomedon). Eddy Monsels (Holland). Piet Tamminga (Siomoi en Leo de Winter (AAC); 400 meter: Rijn van den Heuvel (AVR); 800 meter: Wijnand Bladt (VL.TCi; 1500 me ter: Cues van Loon (Achilles, TOP); 5000 meter: Egbert Nijstadt (DOS. Dwingelo): 10.000 meter: Piet Vonck (HAV. Hulst). 3000 meter steeple: Willy Willmes (Kim- bria); 110 meter horden: Hans van Enk huizen (Metro); 400 meter horden: Wim Braaksma (AAC); verspringen George van der Sluis Hellas); hoogspringenBen Les- terhuis (PSV); hinkstapsprong: Joop Kant (VLTC); polshoog: Cees de Winter (AAC); speerwerpen: Piet Olofsen (Hollandia); dis cuswerpen: Harry Zitsen (Achilles, TOP); kogelstoten: Cees van Wees (AAC); kogel slingeren: Klaas Veuger (ATOS); 4 x 100 meter: Rijn van den Heuvel (AVR), Henk van der Hox-st (Metro), Rob Mahieu (VLTC) en Martin Moser (Couberlin); ma rathon; Aad Steylen (Hanzesport), Wim Hol (Hei-cules) en Hans van Kastoren (Metro); tienkamp; Edward de Noorlan- der (AVR), Hans Smeman (AVR) en Stam aanland) games kwam ensleclits drie doorbraken voor cn dat is het aabsolute minimum om een partü te kunnen beëindigen. Maar volmaakt tennis is nog geen aan trekkelijk tennis. In de 104 minuten die de spelers op de baan stonden, zijn er weinig spec- taculaire momenten geweest. Er was ook weinig spanning, omdat allengs duide lijk werd dat Okker en Riessen geen schijn van kans hadden de service van de Australiërs te doox-breken. Van de 24 keer dat de Australiërs serveerden, kwamen Okker en Riessen twee keer in twee beurten tot op een slag van een doorbraak. Maar ook dat bleek geen reële mogelijkheid te bieden. De ;elden duidelijk waarom zij als h belspelduo bekend staan, werking was feilloos en het geweld dat zij bij het serveren ge bruikten of met slimheid als ze moesten retourneren. Dan gebruikten ze schuine vex-tx-aagde returns, waarop vooral Okker nogal eens mistastte en gaven ze hoge lobs zodra hun tegenstanders beiden ken er dxie keer de opslag van Riessen mee. De eerste set werd beslist toen Okker in het net smashte. De lange twede set was het Riessen die op het derde setpoint een zachte return van Roche in het net duwde en in de derde set kon Riessen een soortgelijke bal slechts oplepelen, waarna hij Roche een niet te missen smashkans gaf. De links handige Australiër sei-veerde daarna de Na Okker verdween ook Betty Stöve als laatste Nederlandse deel uit de strijd. In de kwartfinales van het gemengd dubbelspel verloor de combi natie Stöve-Davidson met 6-2, 6-1 van Judy Tegart en Tony Roche. Oamesdubbeispel Herendubbelspel Gemengd dubbelspel Ton y Roche niet naar de Mets SCHEVENINGEN De Australiër To ny Roohe, die in de halve finales van het toex-nooi o mde Wimbledonkampioen- sohappen door zijn landgenoot John New combe werd uitgeschakeld, speelt zon dag niet op dc Wimbledorxexhibitie te Schevemngen. De organisatoren hebben in zijn plaats de Amerikaan Marty Ries sen, dubbelpartner van Ton Okker, aan getrokken. Op dc METSbauen zullen zondag verschijnen: Tom Okker. Marty Riessen, Cliff Drysdale en John New- WEER of geen WEER DE BILT Het weer in West-Europa werd gisteren voor een groot deel bepaald door een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Azoren over ons land, België, Frankrijk en West-Duits- k.nm.i. meer mee: deelt bewolking 'and uitstrekte Aan de zuidflank van deze rug kwamen op de meeste plaatsen temperaturen 'ooi-, die boven de twintig graden lagen Rond het Middellandse- Zeegebied kwamen temperaturen van dertig graden voor. Aan de noordflank van 't hogedrukgebied waren de temperaturen aanzienlijk lager. Zo werden m Scandinavië temperaturen rond zestien graden gemeten. Ook in het westelijk deel van de Britse eilanden waren de middagtemperaturen laag. Dit kwam door een frontale storing, die daar veel bewolking bracht waaruit op enkele plaatsen wat lichte regen viel Deze storing zal vandaag ons land passeren. Er zal dan ook voornamelijk in het westen van het land veel bewolking zijn, die in de loop van de dag rich verder naar het oosten uitbreidt. Plaatselijk kan hieruit wat lichte regen vallen. Waarbij de temperaturen in het algemeen iets lager zijn dan gisteren. rioden en gematigde temperaturen. Weersvooruitzichten voor maandag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: vijf of meer: tot drie graden onder normaal; v. Schijndel wil IJsselmeer over DEN HAAG De Haagse lange af- slandzwemmer Jan van Soheijndel zal bij gunstige weersomstandigheden 19 en 20 juli proberen om het IJsselmeer over te zwemmen van Medemblik naar Sta veren en weer terug. De overtocht is een training voor zijn poging het Kanaal over te zwemmen. Van Scheijndel ver trekt midden augustus naar Dover om bij goed weer zijn al eerder mislukte poging hopelijk nu met succes te vol- De techniek heeft zaterdag jj. de trouwe puzzelaars weer eens in de steek gelaten. Daarom hebben velen de oplos sing moeten missen, toch waren er enkele knappe puzzelaars onder die er De nieuwe puzzel voor de volgende week luidt; Horizontaal: 2. bij elkaar I. overdekte behorende winkelstraat voorwerpen 6. plaats in Z.-H. 3. vreemde munt 12. zwakke 4. slede 14. ongaarne 5. tuchtroede 15. lusthof 7. vis 17. rivier in 8. rivier in Italië Frankrijk 9. plaats in 20- eenmaal Gelderland 22. doortochtgeld 10. nauwe 23. witte mier opening 25. voorzetsel 11. veters 26. voorzetsel 13. plaats in 27. woedend Overijssel 28. bundel 16. hond 30. deel van een 18. oud rekening ontkenning (afk.) (Fr.) 19. mxxzieknoot 31. zijtak Rhóne 21. interval van 33. gewicht negen tonen 35. jongensnaam 23. een lastig 37. slappe koffie werk of thee 24. vast rantsoen 39. water in België 27. stad in Noor- 41. snoer van een wegen hengel 29. slot 42. werf 32. profeet 43. niet harde slag 33. dorpje in 45. breedvoerig N.-Brab. 47. plaats in 34- hellend (Z.-N.) N-Brab. 30. soort, wilg 50. Nederl. staats- 38. dorpje onder man, vei-wierf de Dr. gem. in 1911 de No- Vries belprijs v. d. 40. Europeaan vrede 44. plaats in 52. verouderd Duitsland woord v. ivoor 46. lol 54. Duits schilder 48. meisjesnaam en beeld- 49- deel van een houwer fiets 56. muzieknoot 31- opschik 57. troefkaart 53. bloem 59. stronkje 55. zijtak Douro 60. welaan 58. werpstrik 61. vruchtje 59. land inEixropa 53. ontelbaar 62. vlug 56. berg 64. luitenant 57. lijkvaas (afk.) 39. ambacht 65- Oriënt (Vlaams) Expresse 70. trede (afk.) 71. eenmaal 56. dakbedekkin. 73. profeet meestal van 75. plaats in palmbladeren N.-Brab (Ind.) 76. heelkundig 38. plechtige instrumentje gelofte met mesjes 70. verlegen 72. nummer Verticaal: (afk.) 1. plezierig 74. lidwoord (Fr.) Oplossingen dienen uiterlijk woensdag 9 juli 12 uur per briefkaart te zijn in gezonden aan het bureau van ons blad onder motto puzzel 15. De oplossing puzzel van de vorige week luidt: Horizontaal: 1. ha. 3. torment, 9. t.t II. ons, 13. moede, 14. ara, 15- egel, 17. nee. 18. slok. 19. stand, 21. notie. 23. Ol, 24. sa. 26. si, 27. Be. 29. lint, 31. bod. 33. Lier. 35. ga. 36- palet, 38. nl, 39. dras, 40. lood, 41. de, 42. Timor, 44. uk, 46. kurk, 48. sas, 49. Isar. 51. mi, 52. na. 54. nd, 55. si, 56. staal, 59. poëet, 61. stop, 62. oor, 64. Enos, 6 iep, 67. meier, 69. tol, 70. kr. 71. intrige. 72. Ra. Verticaal: 1. hoe, 2. angstig, 4. om. 5. rond, 6 mee, 7. eden, 8. ne. 9. troebel, 10. tak, 12. set, 14. Ali, 16. last, 18- stil, 20. na, 22. os, 23. o.l., 25. dol, 28. er, 30. nader, 31. basis. 32. Delos, 34. Indus, 36. pat. 37. tor, 41. duister, 43. mat, 45. kastoor, 46- Km, 47. knap, 49. idee, 50. r.i.. 53. Aa, 54. no, 57. top, 58. loet, 59. prei, 60. ent, 61. sik. 63. oir, 65. sla. 67. Mn, 68. Rg. De prijswinnaars puzzel 122 zijn: 12,50: mevr. Zoetemelk, Fenema- laan 14, Hoogmade. 7,50: mevr. Weterings, Beeklaan 13, Noordwijk. 5.—: W Klein, Lage Rijndijk 60. Leiden. Antlreiko versloeg. Ton Sijbrands 'orden van het internationale damtoei - nooi in Hoogezand. In de voorlaatste ron de versloeg hij Ton Sijbrands, waardoor hij onbereikbaar werd voor zijn concur- 2/3. Sijbrands en Wlersma 14. 4. Koepei- n 13. 3. Agafonov 12. 6. Kuyken i3, n By U. t/ao. Bronst ring. Smith on Van k N. Hteard VI Adjiodj X

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7