.O KWESTIE ELECTRICITE1TSCENTRALE: GELADEN SPANNING IN LEIDSE RAAD Verkoop Elisabeth-er ond was "«gesloten hamerstuk voor Leiderdorp Boze wethouder Harmsen „WAT HEEFT HET VOOR ZIN, DAT IK NOG WAT ZEG Parkeer maatregelen mogen functies van Leiden niet in de toekomst bedreigen Deel Oude Vest gaat overhoop Verzakkingen in toekomst MARKTEN „In kermis week van 1906 kwam ik hem tegen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 1 JULI 1969 Kamer van Koophandel en Fabrieken LEIDEN Wat heeft het nog voor zin, dat ik nu nog wat zeg?, riep vannacht tegen half één een geïrriteerde wethouder Harmsen uit aan i het eind van een vermoeiende raadsvergadering. „Wat de heer Van Aken (PvdA) hier doet, is een open deur intrappen. Misschien wel be grijpelijk met de verkiezingen in het vooruitzicht; zo van: wat zou ik doen als ik wethouder was. Het getikte stuk lag nota bene al klaar. Wat voor een zin had die interpellatie van de heer Van Aken dan nog? A!e de motie van de heer Van Aken mocht worden aanvaard, dan zal het college voor de elektriciteitsvoorziening een andere wethouder moeten zoeken; ik treed dan niet af maar een ander lid van het college zal dan de elektriciteit voor zijn rekening moeten nemen". Aanleiding voor deze felle uitval van wethouder Harmsen was de vorige keer door de raad toegestane interpellatie van de heer Van Aken over de in EZH- verband te bouwen elektriciteitscentrale, waarmee de raad enige tyd geleden vrywel unaniem akkoord ging. Wethouder houdt nog vast aan Barrepolder In zijn antwoord op de interpellatie antwoordde wethouder Harmsen vannacht onder meer, dat voorals nog wordt vastgehouden aan de J Barrepolder als vestigingsplaats voor de nieuwe centrale. Deze I plaats kan pas worden losgelaten I als elders een economischer opzet j van de centrale zou kunnen worden bereikt. De door het overleg over de vestigingsplaats ontstane vertra ging heeft nog geen invloed op de datum, waarop de eerste eenheid van de centrale in gebruik moet zijn 1973. Opdracht terug Direct na dit antwoord kwam de lieer A an Aken die ook al een berisping van de burgemeester had moeten incas seren met zjjn al voor de vergadering op schrift gestelde motie aandragen. Hierin stelde hjj, dat Leiden maar even tjes aan de raad van commissarissen van de EZH (waarin wethouder Harm sen ook zelf zitting heeft) moet laten weten, dat het niet te verwachten is, dat in de Barrepolder een centrale kan worden gebouwd. De EZH moet volgens de motie haar brief van 10 april 1967, waarbij zij aan Leiden opdracht gaf vpor de bouw van de centrale, dan maar in trekken. Gezien de consequentie, die wethou der Harmsen aan het eventueel aan vaarden van de motie verbond, trok de Inmiddels ook boos geworden heer Van Aken de motie ten slotte in. Hij zou in zijn fractie de zaak nog eens goed door praten en daaruit een conclusie trekken, j Tot die conclusie zou in elk geval niet het neerleggen van zijn raadslidmaat-1 schap behoren, zei hij. houding van de heer Van Aken insinue rend en verre van elegant. Als de heer Van Aken de moeite" had genomen bij b. en w. van Leiden om inlichtingen te vragen dan had hij een copy van de aan Zoeterwoude gezonden brief kunnen zien, aldus de burgemeester. „Met het post verkeer tussen Leiden eE Zoeterwoude schynt het trouwens altijd nogal moeilijk te gaan." Groenoord Ook over de Groenoordhal en de reini gingsrechten is gisteravond heel wat ge zegd, waarhij de woordvoerders van de PvdA-fractie een bijzonder grote breed sprakigheid aan den dag legden. In de gisteravond aan de raad voorgelegde nieuwe veemarktverordening hadden b. en w., zoals bekend, de mogelijkheid geopend eventueel tot instelling van importmarkt over te gaan. En met hoeveel nadruk weth. Harmsen gisteravond ook verklaarde, dat b. er w. nooit een dergelijke markt zullen in stellen als dat Leiden geld gaat kosten, de heer Gransch (PvdA bleef maar be zwaren aanvoeren en hij vatte die ten slotte samen in een amendement, waa hij eerst om een onderzoek naar de n gelijkheden van een importmarkt v> zocht. Het amendement werd met stemmen tegen en 11 voor verworpen het voorstel van b. en w. werd daarna zonder hoofdelijke stemming aanvaard met de aantekening, dat de PvdA-fractie tegen enkele onderdelen ervan was Vee gaat voor veel nadruk op gewezen, dat het vee marktaspect altijd het belangrijste uit-1 gausgpunt is geweest bij de opzet van j de Groenoordhal en dat dit ook altijd zo zal blijven. Als het uitgangspunt een evenementen- of sporthal was geweest, dan was de zaak heel anders opgezet. De Groenoordhal blijft dus in eerste in stantie veemarkthal en dat hij ook nog oor andere doeleinden kan worden ge- j bruikt, is een prettige bijkomstigheid, j De veemarktbelangen mogen hierdoor hter nooit worden geschaad. Een zeer, zeer lang betoog van de heer Van Baaren (PvdA) over de door b. eD j vv. voorgestelde invoering van 'n nieuw systeem voor het ophalen van vuil in laadkisten, resulteerde in de indiening van een amendement en twee moties. Het amendement, dat beoogde de eige naars va nlaadkisten bij vervanging va ndeze kisten door het nieuwe type de boekwaarde uit te keren inplaats van maximaal 250.- werd met 20-11 ver- j worpen. Zo ging het ook met de motie, j waarby verlaging werd gevraagd van i de i-einigingsrechten voor bewoners van J woningcomplexen waarin vuilstortkokers zijn aangebracht. De tweede motie ten slotte, waarin een onderzoek wordt gevraagd naar de vooi en nadelen van vuilstortkokers met evei tueel als consequentie af te stappen va het vuilstortkokerssysteem en over 1 De heer De Vromen (PSP) werd als opvolger van de heer Amptmeijer in eni ge commissies benoemd. Drs. J. den Boeft zag zich benoemd tot conrector van het Stedelijk Gymnasium en de heer D. J. van Kooten tot conrector van de Louise de Coligny-scholengemeenschap. LEIDEN De jaarstukken 1968 en het nieuwe retributiereglement van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken vooi Rijnland kostte de openbare ledenverga dering gistcmiddag in het gebouw aan de Stationsweg weinig moeite. Daar mee werd akkoord gegaan met een ver hoging van tarieven voor enkele ran de •hivarisehe diensten van de Kamer, tarieven die, zo was hot standpunt, niet kostendekkend hoeven te zyn en meer service van het bedrijf vormen; ul zullen prestatie en prijs wel steeds enige icnhang moeten vertonen. In zijn korte openingswoord zei de voor- ziter, de heer A. Koningsveld o.m. dat op reginonaal niveau plaats en taak van de jr opnieuw in discussie gesteld blij ken te worden, een zaak die nog zo pril i intern is. dat de voorzitter er niet irder over uitweidde. Voor Leiden gaat de aandacht van de Kamer van Koophandel vooral uit naar de parkeernota, die binnekort in de ver- keerscommissie besproken zal worden. De voorzitter zei vooruitlopend op deze bespreking het toe te juichen, dat er een zo klemmend probleem als het - vervoersprobleem zo uitvoeiïg aandacht I wordt besteed, maar dat de x-adicale op lossingen van nu met oplossingen ook op langere termijn Leidens functie als - en werkstad en universitair- en i streekcentrum moeten veilig stellen. Van regionaal belang is de vestigings plaats van de nieuwe electriciteitseen- trale, die door de relatief grote ruimte die zij zal vergen elgenlyk niet meer past in Leiden, voor welke stad ruimte en schaars artikel is. De Kamer wacht •ol interesse nadere plannen omtrent estiging af. Tijdens de rondvraag kwam de vervui ling van de Oude Rijn bij Alphen lang durig ter sprake; gewezen werd op de „marginale" toestand waarin het water Wenst er nog iermnd het woord Berisp ing De al genoemde berisping van de bur gemeester lokte de heer Van Aken uit «loor omstandig te vertellen, dat hy met de burgemeester van Zoeterwoude had zitten babbelen en dat die hem had ver teld, dat een belangryke brief van het Leidse gemeentebestuur over de nieuwe centrale niet was binnengekomen. Hier uit concludeerde de heer Van Aken, dat <le brief dus niet was verzonden. Burgemeester Van der Willigen vond de V I LEIDEN Met het vernieuwen v Open huis bij Leidse brandweer LEIDEN Aanstaande zaterdag houdt het Leidse brandweercorps ,,open huis" voor het publiek ter gelegenheid van de Nationale Brandweerdag. Het publiek is tussen elf uur en half een en van drie tot vijf uur hartelijke welkom. Onder leiding van ondercommandant De Haas zal men er naast de natte brand bestrijding ook tonen hoe met de red dingsladder wordt gewerkt. De nieuwe kikvorsmannenbrigade zal eveneens de monstraties geven op het kazerneterrein aan de Langebrug. Verder kunnen bezoe kers op hun gemak het materieel bekij ken, waarbij het personeel voor toelich ting zorgt. 1SITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zyn geslaagd voor kand. ex Geschiedenis mej. M. Frager (Den Haag); M. J. B. Schouten (Den Haag); de heren R. Lag- rouw (Delft); J. Steur (Den Haag); F. S. Gastra (Leiden); doet ex. Godgeleerd heid mej. H. S. Niessen (Leiden); doet. ex. Ned. Recht de heren G. C. de Boer Wassenaar); R. H. H. Rutten (Velzen); doet. ex.Franse taal- en letterkunde de heer C. M. M. Verpaalen (Schiedam). De heer J. Donner herdenkt vandaag de dag, dat het vijftig jaar geleden is, dat de heer Donner is gepromoveerd in de Staatswetenschap. De promotor was prof. rar, H. Krabbe. De heer P. C. Boele van Hensbroek hoopt op 2 juli 1969 de dag te herdenken dat het vijftig jaar geleden is dat de heer Boele van Hensbroek is gepromoveerd in de rechtswetenschap. De promotor was prof rar. J. van Kan. De heer B. F. Verveen hoopt op 2 juli 1969 de dag te herdenken dat het vyftig jaar geleden is dat de heer Verveen is gepromoveerd in de rechtswetenschap. De promotor was prof. mr. J. van Kan. UTRECHT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen Opvoedkunde de heren: D. Hulskert P. Koole en W. Westerveld. Circus wil in augustus komen (Van i correspondent LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have van Leiderdorp zat gister avond een in vele opzichten bondige vergadering voor. Van de dertien leden waren er slechts acht aanwezig. Ook de beide wethouders schitterden door afwe zigheid. Bondig ook bleek de raad te zyn bij het nemen van bepaald belang rijke besluiten. Het voorstel tot de ver koop van de gronden voor het nieuwe St.-Elizabeth Ziekenhuis, welke zoals bekend in Leiderdorp gebouwd zal wor den, werd als een hamerstuk afgedaan. Op de vraag van de burgemeester, of iemand over dit onderwerp het woord wenste, leken de notabelen ietwat glim lachend naar de publieke tribune te kij ken, maar verder dan dit gebaar bleek niemand te willen gaanZo zal nu de 62750 m2 voor een prijs van f 3.657.000 (excl. o.b.) aan het stichtingsbestuur worden overgedragen. Meer moeite bleek de raad te hebben met het voorstel van b. en w. om tot ge deeltelijke afschaffing over te gaan van de vermakelijkhedi8belasting. Daar, waar het college de belastingen nog wilde handhaven, te weten voor een kermis en evenementen met een „sensationeel ka rakter", wilden de meeste leden over tot algehele afschaffing van het sys teem, temeer daar het hier om bepaald kleine bedragen gaat, welke in de ge meentekas vloeien. Toch werd het voor stel niet weggestemd, maar wel werd het verdaagd naar een volgende verga dering. Uit de debatten hierover kwam nog naar voren, dat een circus het verzoek aan b. en w. had gedaan in de maand augustus zijn tenten in Leiderdorp te mogen opslaan. Hoewel het college po- j sitief staat tegenover dit verzoek, moest het de directie wel om een alternatieve datering van het bezoek vragen in ver band met andere festiviteiten, welke de Leiderdorpse bevolking dan zullen be zighouden. Sporthal De ontwikkeling van de sportieve re creatie van Leiderdorp kreeg ook in deze vergadering -eer de nodige aan dacht. Allereerst werd een krediet be schikbaar gestéld t'fl« 2500,- aan een nog nader te formeren „Werkgroep Sporthal". Deze zal de mogelijkheden lot het ex ploiteren van een eventueel te bouwen sporthal moeten gaan bestuderen, In dit verband ivees de heer ir. R. Poels (Lib.) er op, dat het zaak was een so groot mogelijk scala van eisen van de diverse in aanmerking komende sporten te verkrijgen. Overigens wees hij er de Raad op, dat een succesvolle exploita tie eerst mogelijk werd bij een inwoner tal van 30.000, de eindbestemming dus van Leiderdorp. Indien echter een stu diegroep van de KNVB termen aanwe zig acht om het zaalvoetbal in Neder land in te gaan voeren, zou deze ver houding op plm. 1:20.000 komen te lig- Het tweede voorstel in dit kaider be trof het beschikbaar stellen van een kre diet van f 34.000,voor het uitbreiden van het tennispark van De Munnik. Voor dit geld kunnen op de voormalige plaats van de kleuterschool Klein Duim pje twee banen gerealiseerd worden. De heer J. W. Boot wees er het college op, dat het bestuur van de vereniging de wens te kennen had gegeven liever een groot tennispark op de huidige plaats te willen hebben met landelijke allure dan twee kleine. Voor een tweede complex is nl. in de Bloemerd grond ge reserveerd. Tijdens de behandeling van dit onder werp werd o.m. door de heer drs. G. H. v. 't Klooster fel het standpunt van G.S. aangevallen ten aanzien van de subsi diëring van de tennisvereniging. Hoewel veel sportverenigingen een subsidie kun nen krijgen, is dit voor de tennisvereni ging in het algemeen niet weggelegd. Onbillijk woner van de Yan der Valk Boumanweg, waarin werd aangedrongen op een „hea ring" van de belanghebbende bewoners. NZH-subsidie Tijdens de rondvraag kwam uit de so cialistische fractie nog het artikel ter sprake, dat door de redactie van het NZH-maandblad was overgenomen uit de Handels en Transport Courant (wij plaatsten dit vorige week eveneens red.). Zes gemeenten werden daarin van klaploperij beschuldigd, omdat zij niet aan het verzoek van de maatschappij voldeden twee ton ter subsidiëring op tafel te brengen. De heer C. N. Boot vroeg zich af waarom Leiderdorp niet aan het verzoek van de NZH-directie had voldaan. Leiderdorp zou in een sub sidieregeling f 17.000,moeten betalen. De afwachtende houding van de gemeen te, zo verklaarde de burgemeester, is een gevolg van het feit, dat men nog niet weet wat de regering gaat doen op het punt van steunmaatregelen aan het openbaar vervoer. i de walmuren langs een gedeelte j Oude Vest is dezer dagen een begin ge maakt. Een zeer kostbaar en ook tijdro- j vend karwei. Dat heeft de restautatie van het Rapenburg wel bewezen. De nieuwe walmuur wordt onderheid (dat is op de foto goed te zien) en dat ii j gerustelling voor het nageslacht. De nieuwe kade zal tegen de eeuwigheid be stand zijn, zodat volgende generaties niet met de verzakkingsproblemen dientengevolge financieringsproblemen) zit waar liet huidge gemeentebestuur mee te kampen lieeft. Met het werk wordt ook de riolering „meegenomen", zodat het stuk Oude Vest by de Peli kaanstraat, op een smal voetgangerspad na, flink overhoop wordt gehaald. Sportwagen reed door na aanrijding De salarissen van de Leiderdorpse wet houders worden met terugwerkende kracht van 1 januari '69 tot f6700, verhoogd. Toch bleek uit de stemming van de raad, dat men dit te weinig vond. De heer J. W. Boot zag er zelfs 'n grote onbillijkheid in. In een sterk urbanise rende en expanderende gemeente als Lei derdorp doen de huidige wethouders het werk, zodat de volgende, als de gemeen te straks 30.000 inwoners heeft, voor veel minder werkzaamheden een veel hoger salaris ontvangen. Voorgesteld werd dan ook te proberen de gehele ge meente in een hogere groep voor wat de koppeling aan het inwonertal betreft te verkrijgen. IJlbericht Het voorstel betreffende de recon structie van de Van der Valk Bouman weg werd op „unieke wyze" aangehou den tot een volgende vergadering. Vyf minuten voordat het voorstel In bespre king kwam arriveerde by de raad een telegram van prof. dr. E. L» Noach» be- Na verdrinkingsgeval Raadslid stelt nylonkabel voor langs Rijnwal LEIDERDORP „Een kind, dat in het water valt is al vaak ten dode opgeschreven, ook al is het de zwemkunst al min of meer machtig." Met een recent ver drinkingsgeval nog vers in het ge heugen heeft het Leiderdorpse raadslid drs. P. van Oostrom (WD) gisteravond in de gemeen teraadsvergadering het college in overweging gegeven maatregelen te treffen. De heer Van Oostrom kwam met de suggestie langs de beschoeiing van de Oude Ryn, d op vele plaatsen te hoog is, zodat een drenkeling zich niet kan vast grijpen) een nylonkabel aan te brengen. Burgemeester Van der Have, die het voorstel van de heer Van Oostrom constructief noemde, zegde toe, dat hij met spoed de suggestie „te bestemder plaatse"- instanties, die voor uitvoering zou den moeten zorgen - zal voorleg gen. In Voorburg werden in de nacht van zondag op maandag een 20-jarige metse laar en een 26-jarige monteur (beiden uit Den Haag) aangehouden. Zij werden er van verdacht een aantal autowieldop pen te hebben gestolen. En inderdaad, hun auto bevonden zich onder meer :r wieldoppen van een Ford Mustang uit Leiden. Vannacht werden nog een loswerk- man (20) en een opperman (19) op de Middelstegracht gearresteerd. Zij hadden kort tevoren een radio gestolen uit een auto. welke op de Hooglandse Kerk- gracht stond geparkeerd. Voor de akte M.O.-A Nederlands is geslaagd de heer J. v.d. Loos uit Leiden. Met ingang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden is dr. mr. A. W. Reinink, thans wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniversi- teitte Leiden, benoemd tot gewoon (tfcraar in de faculteit der letteren de rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de geschiedenis van de 'bouwkunst. OEGSTGEEST Aan het Christe lijk Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft slaagde voor het eindexamen HBS-A: Nanneke Kooijman. verkeert: gaat er ook maar Iets mis, dan zijn de gevolgen meteen ernstig. De vergiftiging van de grote Rijn heeft het doorspoelen van dc Oude verhinderd, zo dat nu in deze tijd van warmte en daar om zuurstofarm water de omstandig heden waarschijnlijk extra ongunstig zijn geweest. Zowel de bedrijven die het water verontreinïngen als de huismoeders die dac doen door teveel waspoeder door de afgoot te laten wegspoelen dragen verantwoordelijkheid en zullen dus ook de lasten moeten dragen. Vandaar, zo merkte de heer Van der Linden schalks op, dat wij zojuist de aanslagen voor die reinigingsgelden naar de bedrijven heb ben laten uitgaan. BODEGRAVEN, 1 juli, Kaas Aan voer: 64 partijen; prijs eerste soort 4.00- 4.10; tweede soort 3.90-3.99; extra tot 4.55. Handel flauw. LEIDEN, 30 juni. Groente - Cham pignons 2.95-3.25, aardbeien 35-42, aard- palleen 21-40, andijvie 11-33, doperw ten 82-1.08, peulen 2.20-3.40. snijbonen 80-2.20, stambonen 2.00-3.20, tuinbonen 29-39, kroten 16-28. rode kool 42-44, spitskool 15-36, postelein 16-45, rabar ber 7-27, spinazie 35-47, komkommers 17-46. tomaten: A 5.50-5.80, B 5.70-5.80, C 5.40-5.80, CC 4.70-4.90, uien 24-29, waspeen 29-56, sla 5-24 bleekselderij 28. bospeen 32-63, peterselie 6-8, selderij 6- 10, bosuien 7-11. Korreltje Een mens, die niet deugt, sticht kwaad; er brandt als het ware vuur op zijn PUNT. „Oh, wat geweldig!" DIAMANT IN DILLF NB URGERST RAAT LEIDEN In de nacht van zondag op maandag werd op de Morsweg een Leid se fietser (22) door een rode sportwagen aangereden. De man kwam hierbij te vallen en liep letsel aan zowel linkerbeen als aa armen op. De auto reed echter door. De politie verzoekt in verband hiermede ooggetuigen van dit voorval zich te den tot het politiebureau te Leiden afd. Verkeer. Verongelukt met de bromfiets I LEIDERDORP De 20-jarige Leider- j dorpse dienstplihetig militair G. M. Borst is zaterdagavond om het leven gekomen j in Wassenaar. De heer Borst kwam met de bromfiets vanaf de camping Maal drift en reed door tot heden onverklaar- j bare oorzaak tegen een boom. LEIDERDORP De postduivenvere- j niging „De Rijnklievers" hield ook I wedvlucht vanaf Chateauroux. In con cours waren 150 duiven. 1 L. Klein; 2, 4. 7 en 8 Gebr. Kok; 3 en 6 A. G. Hol- I land; 5 A. v. d. Dop Zn.; 9 v. d. Wal- Ti8csur; 10 M. Jongeleen. De Faam mag in 't groen LEIDEN Het modehuis De Faam is voor de commissie voor de beroepschrif ten in Ijet gelijkgesteld bij zijn beroep tegen een beslissing van het Leidse col lege van b. en w. In februari bepaalde het college, dat het modehuis de onder pui van pand Oude Rijn 1, waarop een laag groene verf was aangebracht in de oorspronkelijke staat moest terugbren gen. De commissie is van oordeel, dat de op de bewuste onderpui aangebrachte kleur noc hop zichzelf, noch in samen hang met de omgeving ontsierend is voojr het atadsschoon. LEIDEN Ondanks haar 83 jaren loopt mevrouw M. R. L. van der Klauuw-Mulder bedrijvig heen en weer. Jk doe alles zelf, behalve dan de wasserij". Ze haalt, koffie en deelt sprits uit. Het is al lang geleden dat zij huisvrouw werd. 7 juli is dat 60 jaar geleden. De diamanten huwelijks dag zoals dat officieel heet. Vanmorgen bracht burgemeester Van der Wil ligen een bezoekje aan het echtpaar Van der Klaauwdat woont in de Dillenburgerstraat nr. 2. De heer P. van der Klaauw kijkt zijn vrouw na, terwijl zij door de kamer loopt. ..Ik zou haar graag wat uit handen nemen maar ik kan zo slecht uit de weg. Eigenlijk zouden we liever naar een be jaardentehuis gaan. We staan ook wel op een wachtlijst, maar we zijn nog niet aan de beurt. We zijn nu allebei drieëntachtig en we wachten nog steeds". De heer Van der Klaauw was lieel lang geleden schippersknecht. Hij trad spoedig daarna als magazijnbediende in dienst bij de firma Tiele- man en Dros, waar hij bijna. 35 jaar werkte. Uit een la wordt een lieel oud prijslijstje van de firma tevoorschijn gehaald. Hij wijst een paar foto's aan: „In dit magazijn heb ik een tijdje gewerkt. Dat is de broer van mijn vader, die man met die snor, maar hij is nu dood". Mevrouw Van der Klaauw weet een aardig woordje mee te praten: „We woonden in dezelfde buurt. Maar ik moest voor zijn werk buiten de stad gaan iconen. In de kermisweek van 1906 liep ik met mijn vriendin en hij met zijn kameraad over straat. Toen kwam ik hem tegen. Drie jaar later Ajn we getrouwd. Twee kinderen kregen xoe, een jongen en een meid". Aan de wand hangen de oude, bruine trouwfoto's. De kinderen kregen kinderen, allebei vier, en ook die kregen weer kinderen. Zodat meneer en mevrouw Van der Klaauw nu overgrootouders zijn. De kinderen wonen niet in Leiden, maar het diamanten echtpaar geniet van een mooie lentedag, en andere kleine dingen die gebeuren. Ze leven nog steeds naar de toekomst. Ze wachten op de dag dat het wat rustiger i tehui

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4