DE BUITENLANDERS KOMEN NAAR HALFVERGIFTIGDE NEDERLANDERS KIIKEN Leids zaalvoetbal gaat de wittebroodsweken in Noordwijks YYY-direkteur Dekker: Kaalgevreten bomen worden bedekt door witte, vette laag RUPSENPLAAG IN TER AAR Wim van Gerven doet recordpoging op instuif Slapende automobilist werd na botsing in tuintje wakker Laura- ritten weer van start 10 V. D. KOOGH EN JAN DE GROOT ALS EERSTEN GEPLAATST DINSDAG 1 JULI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA l (Van één van onze verslaggevers LEIDEN/NOORDWIJK Daar sta Je dan. Het idee vakantie is nog wet vermoeiend: inpakken, nakijken of je alles hebt (luisteren naar de reclames op de radio), het poesje bij de buren brengen, het vogeltje bij kennissen onderdak geven. Hun vertrouw je ook de huissleutel toe, met het gevolg dat zij gedurende twee weken de plantjes water mo gen geven. Even toeteren in de straat: het saluut voor een goede vakantie. De directeur van het VVV, de heer Dek ker, verhaalt optimistisch. Dat mag ook, want hij heeft al aanmeldingen binnen voor september. „De top ligt bij ons van half juli tot medio augustus, maar ik mag niet klagen hoor. We zijn nu al behoorlijk bezet. U moet me wel goed begrijpen. Behoorlijk wil zeggen dat van de 25.000 bedden die we hebben zo'n 15.000 bezet zy'n." En dan vertelt hij verder dat zoveel bed den niet gauw vol zijn, sterker nog: het is een ongelooflijke klont al die gaatjes te vullen. „Het is een heel gesleutel zo iets." Ook dit jaar zijn de Duitsers weer in de meerderheid. De heer Dek ker kreeg geen boze gezichten te zien vanwege de BTW, maar wel van de prijsstop die de horeca-sector te horen kreeg. „Kijk, die BTW geldt alleen voor de maaltijden en dat soort zaken. Dus als je nu volpension zit eu je moet 15 extra betalen, ja dan schrik je even. Nee, de nadelige invloed merken we vooral van de prijsstop. Die stop heeft 'wel wat mensen weggehouden, ook dat vergiftigde Rijnwater heeft geremd, maar aan de andere kant ook weer gestuwd. De buitenlanders komen hier naar half vergiftigde Nederlanders kij ken. Zo zie je maar wat een verkeerde conclusies er getrokken worden. „Het grappige is dat de oude gasten, dat wil zeggen de habitué's, blijven komen. Altijd. Wat er ook gebeurt, goed weer of slecht weer, ze zijn er." Hij zegt dat dit soort mensen 't liefst ^direct' vamiitp hun «bed in «ee% willen, stappen en daarna ontbijt, hè. „Hoe gaat het met dat Hotel Helmhorst Faalt die nieuwe opzet of niet Neen. „Met dat hotel gaat het prima. De gasten vinden het fijn om zelf wat te doen. Als ze bijvoorbeeld hun bed op moeten maken betalen ze minder." „Alleen laatst hadden we een echtpaar met drie kinderen dat voor zes gulden in dat hotel wilde slapen. Ach, dan moet je wel je lachen inhouden hoor." „Van dat runnen langs de weg Met die „Zimmer frei"-bordjes bedoelt u? Nou daar merken wij niet zo veel van politie geeft die mensen een proces- baal, dat is alles. Maar concurrenten zijn die lui niet en dat zullen ze nooit worden. U moet niet vergeten dat de meeste mensen die hier komen, pre cies weten waar ze naar toe gaan. Dat was het dan weer. Een beetje triest haal je de laatste zandkorrel tjes uit je broekzak. Je kijkt eens over het strand, denkt de branding te horen, maar hoort het verkeer. Het verkeer dat naar huis gaat. Het wordt vloed. De zee neemt de laatste Duitse zandvesting in. Geslaagden Noordeinde- Scholen gemeenschap LEIDEN De volgende leerlingen van de oude opleiding aan de Noordeinde- Scholengemeenschap voor LAVO en LEAO slaagden voor diploma's van de Stichting IVIO te Amsterdam. Kantoorassistent: 2B: M. Fluit; J. G. Palm; C. J. v. d. Panne (Alphen); H. M. W. Pieters; A. J. Siera; J. L. M. T. Uffink; J. P. Verstraten; J. J. R. de Wit (Boskoop); W. Harland; M. Mul der; H. Verhoork (Voorschoten); M. G. K. Janssen. 2C: H. van Beelen (Kat wijk); E. R. Boogaards; J. A. de Bruin (Alphen); A. J. Cuvelier; C. Donker (Alphen); A. Dunki Jacobs (Leimuiden) M. K. van Egmond (Leiderdorp); A. A. de Groot LeiderdorpH. Kasteel (Rijnsburg); M. Kiel; A. Kraayenoord (Katwijk): E. J. A. Maas (Leiderdorp); C. Ouwehand (Katwijk) J. Smit (Noord- wijk). 2D: A. C. E. van Biezen (Wasse naar); E. Hoebink (Voorschoten); K. van Hooidonk (Leiderdorp); E. J. Sol- leveld. 2E: H. v. d. Berg (Koudekerk); P. B. Gravenkamp (Valkenburg); C. TER AAR De bomen bij zelfs ook aan de andere kant geliefkoosd giekje normaal planten niet kunnen verdra- ivergeslagen. verder zullen leven. Saats- gen. Met \zoeken- En het breidt zich nog steeds bosbeheer heeft dan ook geen spruitkool zouden grote scha den worden momenteel kaal uit tot andere bomen die maatregelen voorgeschreven, ondervinden, gevreten door enorme t worden „bezet" Wel hebben rupsen. Langs de weg tussen door de rupsen. Deze rupsen nagezien, aldus de heer Bijls de Kruis- zijn bezig zich te verpoppen straks zullen de vlinde, I van de bomen verwijde- veel hinder het „Witte Hek" weg staayi de boi alsof het herfst is, kaal ge vreten door grote troepen rupsen. De stammen zijn be dekt met een witte laag, die Het hoofd vettig aandoet en de grote Pror hoeveelheid rupsen doet ver onderstellen. die langs de kropen. Vanaf de Varkens- kadebegint de plaag, die want met name twn- dersbedrijven zouden el iale Waterstaat, de Zeker zouden velden beplant heer Biflsma, verklaarde dat het toch een ongevaar- der lijk iets is. zélfs de bomen kun met koolsoorten grote hin- van zo'n rupsenplaag en krijgeti, want de rup- kunnen de koolplanten nadat de poppen zijn geheel kaal vreten, wat dezt deze vel den liggen voorlopig nog buiten het besmette gebied. De oorsprong van de rupsen plaag is moeilijk na te gaan, het is niet geheel onwaar schijnlijk dat ze onzichtbaar reeds lange tijd in de opslag plaats achter de bomen heb ben geleefd. Wie langs de Kruisweg gaat wordt vrijwel direkt ge troffen door de sombere aan blik die de bomen op dit mo- den Hertog HazerswoudeH. J. Noor- dervliet; C. W. Roest (Ter Aar); H. G. Ruardy (Alphen); S. van Vliet (Koude kerk); R. C. v. d. Woerd; C. P. E. Reg- tuyt (Alphen). Algemeen Vrouwelijke Vorming (eerste gedeelte): S. Bavelaar (Leiderdorp); D. van Buren (Katwijk); M. J. Coorn (Katwijk): W. E. Ditmer (Katwijk); P. H. van Dijk (Alphen): J. M. Egberts; M. P. M. v. d. Kaay SassenheimM. Kroon (Leiderdorp); J. W. de Leeuw; A. Lugthart (Katwijk); A. Brouwer (Voorschoten); G. M. Jaspers: J. J. Jonker; A. C. M. Lugthart (Katwijk); N. v. d. Plas (Katwijk); P. Verhoog; B. Buys: L. J. Haasbroek (Katwijk); E. L. Robbers OegstgeestA. C. Stui- venberg (Alphen); J. T. C. de Koning (Oegstgeest); H. E. C. Hogewoning (Noordwijk). Winkelassistent: J. Gijsman; J. J. v. d. Hoed; L. van Hoeve (Noordwijkerhout) J. Ipenburg (Voorschoten); J. Kapaan LeiderdorpM. R. A. Klunder Was senaar); R. P. Rijling (Voorschoten); S. S. Schiebroek; R. A. C. Stam (Voor schoten); L. Stouten; J. B. Teske (Voorschoten); J. H. de Vries (Leider dorp); R. J. v. d. Water; R. J. Werba (Lisse); J. Boxma (Alphen): P. G. Brij- densteijn; P. Corba; P. van Diggele (Hazerswoude); G. B. Koolhaas; P. Koorn (Alphen); G. A. Kluwstra (Noordwijkerhout); G. W. van Leeuwen (Leiderdorp); M. de Ligny; E. van Lu iing (Woubrugge); C. Pijnaker; F. Spoel ZoeterwoudeJ. A. van Termey (Alphen); J. H. W. R. v. d. Vlist (Al phen); L. J. Vlugt (De Kaag); H. Win ter (Woubrugge); J. J. v. d. Zwet (Lis- se); E. de Vries; M. Kanning; E. P. L. Tegelaar; M. C. R. v. d. Gaag (Hazers woude); C. Vogelaar (Katwijk); H. C. Landwehr; W. Mlnnebreuker (Noord wijkerhout); J. Duk. INDE GROENOORDHAL IS HET AL TIJD MOOI WEER De Spartaan gaat lacunes opvullen LISSE De Spartaan organiseert aan staande tvoensdagavond z.g. „instuif- atletiekwedstrijden" op de atletiekbaan in Lisse. Om half zeven beginnen de wedstrijden voor C-D jeugd. Een half uur later komt de oudere jeugd in ak- tie, evenals de dames en heren. Er zijn 26 nummers. KNAU-leden kunnen een half uur voor elk nummer inschrijven. Men verwacht woensdagavond. 115 „in- stuivers". „Dit is de eerste instuif-wedstrijd uit een trits (van drie)", aldus Spartaan- voorzitter Ir. A. Paardekooper. „We doen dit vooral om de lacune in het wed- strijdprogramma op te vullen, speciaal voor de jongeren". In het atletisch vuur werk van aanstaande woensdagavond worden enkele „vuurpijlen" verwacht: zo zal Wim van Gerven een aanval doen op het „eerbiedwaardige" Leidse en Zuid-Hollandse record op de twee Engel se mijlen dat met 9.16.- min. nog altijd op naam van good-old Wim Slijkhuis te boek staat. Spartaanse jongens (Jos Grimbergen, Wil v. d. Klaauw, Jan v. d. Lans en Piet Ruigrok) zullen als sluit stuk van de avond een 4 x 800 meter „draaien" en daarbij proberen het Leid se record dat de Holland-jongens met 8.26.6 min. bezitten, naar Lisse te sleu- Extra pikante noot: onder de „naar binnen stuivende" atleten bevinden zich woensdagavond ook „KNAU-rebellen" Mielce Sterk, Rudo Lievense, Sjouke Tel, Chris Mooij en Fred van Herpen. Van Herpen die niet langer gekweld wordt door zijn blessure, zal echter nog niet op de sprint uitkomen. IIja Keizer-Laman (Spartauu l komt woensdag in Stockholm uit tijdens de jaarlijks aldaar gehouden internationale wedstrijden onder de naam „Stockholm Spelen". Zij start op de 800 meter en zal daar onder meer de sterke Roemeen se Silai treffen. (Van onze medewerker) LEIDEN Na de gehele nacht in Amsterdam aan een lustrumfeest te hebben deel genomen, keerde 'n 24-jarige student uit Leiden in de vroe ge ochtend van 23 maart j.l. Dek repliceerde: „Dat ontheft U geenszins van Uw verant woordelijkheid. U had er veel beter aan gedaan eerst wat Gezien de ernst van het feit eiste hij zowel een geldboete van 150.subs. 30 dagen verdachte laconiek de reden T j van haar stunt op de Papen- V erbOCien laan: Met hoge snelheid raak te zij in een slip en carambo leerde daardoor via een hek werk tegen een boom. Zjj Een 20-jarige asslstent-ac- hobby per auto oververmoeid huis- als de voorwaardelijke ont waart*. Zo oververmoeid, dat zegging van verdachtes rij- hij op de ZUkerduinweg bevoegdheid voor de tijd te Noordwijkerhout rijdende even in slaap viel met al» ge volg, dat de onbestuurde auto tegen een bushaltepaal botste om daarna, voordat de uiter aard wakker geschrokken be stuurder dit kon voorkomen, in een voortuin te belanden. i proeftijd 6 maanden met „Ik moet zelf 'n deel schade betalen." zo bepleitte verdachte uiterste clementie De plv. kantonrechter kwam druk. rd daarbij uit de auto ge slingerd en kwam wonder bo ven wonder „met de schrik vrij." Overigens was verdachte van mening, dat zij echt niet zo hard had gereden. ,,Het kwam de zuiver door de rukwind, edel- htbare." verzekerde zij de •echter met de nodige na- countant uit Katwjjk werd op heterdaad betrapt toen hij ■net zijn luchtdrukbuks voor zien van een telescoop-vizier In het Katwijkse duinterrein op lege conservenblikken aan liet schieten was. LEIDEN Nu de animo voor het zaalvoetbal ge durende de laatste maanden zo sterk is gestegen, dat acht verenigingen met negen juniorenteams en twaalf verenigingen met elf seniorenteams bij de KNVB kwamen aandragen, is het zeker, dat Leiden gaat zaalvoetballen. Diezelfde animo was overigens ook al opgebracht door minstens 55 verenigingen en bedrijven, die elk hun team zullen afstaan voor het zaalvoetbal toernooi, dat gehouden zal worden ter gelegenheid van de officiële opening van de Groenoordhal op 17, 18 en 19 september a.s. Aanvankelijk was dat enthousiasme minder. Zoals bekend stond de wieg Dat zijn er al heel wat, maar hierbij kunnen zicji altijd nog verenigingen aansluiten. Het bondsbureau kan hen hierover volledig inlichten, mits de aan meldingen niet te lang meer op zich la ten wachten. Het bondsbureau noteerde reeds ASC, Hazerswoudse Boys, LDWS, Roodenburg, De Sleutels, SVOW, UVS, VNA, ZLC, LFC, en Lugdunum. Het Leidse zaalvoetbal zal voorlopig worden gecentraliseerd in de Groenoord hal. De competitie zal daar op dinsdag avonden plaats vinden, onder auspiciën van de KNVB. Uit het voorlopig onge stelde competitieschema kunnen we op maken, dat er 174 wedstrijden gespeeld zullen worden, en wel 42 juniorenwed strijden (6 keer 7) en 132 seniorenwed strijden (11 keer 12). De kosten, aan deze competitiie verbon den, kunnen voor de deelnemers geen be zwaar zijn. De Groenoordhal beschikt over zes zaalvoetbalvelden, waarvan et- telkens vier zijn afgehuurd. De huur van elk veld bedraagt 15,per uur, dus 7,50 voor elk achttal. Bijkomende kos ten worden op ongeveer 2,50 per team per uur geraamd, zodat elk team voor 10,een uur kan zaalvoetballen, (elke wedstrijd duurt 2 keer 25 minu ten, waartussen een korte pauze). Voorts wordt dit bedrag door de vereniging- nog gesubsidieerd. De competitie vangt half oktober aan en zal duren tot on geveer half april. Uit deze competitie zal dan de kampioen van Leiden ver schijnen, welke dan weer zal deelnemen aan de nationale kampioenschappen, welke te Zwolle zullen worden gehouden. Daarna gaat het streven zelfs uit naar zaalvoetbal in Europees competitiever band, maar daarover zijn nog weinig gegevens bekend. Voor de benodigde scheidsrechters zorgt de heer Th v.d. Klugt, lid van de be- langencommissie. Hij zal speciale scheidsrechterscursussen geven. De spel regels van het zaalvoetbal wijken name lijk af van het veldvoetbal. Het is vol komen gebaseerd op snelheid en tech- van zaalvoetbal in Helmond en Den Helder. Daaruit groeide al spoedig een zaalvoetbalorganisatie, die haar eigen spelregels ontwierp. Men achtte het echter beter, indien de KNVB zich hiermede ging bemoeien. Zo ontstonden er z.g. studiecommissies, die tenslotte de nieuwe spelregels vaststelden. Deze spelregels zullen binnen zeer korte tijd keurig samengesteld in een boekwerkje worden uitge geven, zo meldde gisteravond mr. dr. J. J. de long tijdens een bespreking tussen de zaalvoetbal commissie van de LVB en de diverse verenigingen, die aan de komende competitie wensen deel te nemen. De Leidse Kantonrechter ..Een gevaarlijke bezigheid. U wist toch wel dat dat niet mocht," zo merkte de plv. kantonrechter verstande, dat het verenigingsbestuur ten. Die was namelijk zich het recht voorbehoudt een eerste het zaalvoetbal mogelijk elftalspeler (of een speler, die deel uit- i biedt maakt van de zg. selectiegroep) het ver bod op te leggen deel te nemen aan het zaalvoetbal. Dit in verband met training, conditie e.d. Voorts is toegestaan, dat spelers, wier verenigingen niet aan zaal voetbal doen, zich kunnen wenden tot verenigingen, die dit wel doen. Van de mening, dat oplossing diegenen, die om verschil lende redenen 's zondags niet in een elf tal staan opgesteld, terwijl ze toch als lid contributie betalen. Daarbij overwe- ge men nog eens het grote aantal afge laste wedstrijden van het afgelopen sei zoen. „nl de Groenoordhal is het altijd mooi weer", aldus de heer Biegstraten. Maandagavond vond in en buiten 't raadhuis de officiële start plaats van de 22e Alphense Rywielvier- daagse, de Laura-rit. Hiertoe wus een groot aantal genodigden in de trouwzaal byeen en buiten wachtte een kleine duizendtal belangstel lenden op de officiële plichtplegin gen; onderwijl speelde de Zwam- merdamse muziekvereniging „Ko ningin WHhelmina" gezellige me- lodiën. Bijzonder groot is het aantal deel nemers ook dit jaar weer niet; het draait zo om de 450 personennaar het zich laat aanzien staan de weergoden stevig aan de zjjde van de Laurianen, die, wat zon betreft, niet tekort zullen schieten, en als dit de laatste dag niet minder royaal zal zijn, zullen de Alphena- ren volop van "n glanzende, bloem rijke en muzikale intocht van de rijders kunnen genieten. Ook dit jaar weer is het Jeugd centrum „Nabij" deze week „Lau- ra-centrum", terwijl er verspreid over het centrum der gemeente des avonds diverse ontspannings evenementen plaatsvinden. Omdat de beiaardier, de heer Rit- ter, v(jf jaar als zodanig aan de gemeente is verbonden en de offi ciële start van de Laura, muzi kaal zou begeleiden „met klanken uit den hoge," bood burgemeester mr. R. M. Gallas hem een platen- bon, alsmede een exemplaar van het boekje „Een nieuwe stad aan de Oude Rijn" aan. Terwijl 't muziekkorps „Koningin Wilhelmina" "t „Wilhelmus" speel de werden de vlaggen gehesen van de bekende Laura-steden, en van de landen van de buitenlandse deelnemers. Vervolgens werden op het Raadhuisplein onder auspiciën van de heer Kortekaas behendig heidswedstrijden met personen auto's gehouden; deze wedstrijden worden de komende avonden voortgezet. Na afloop hiervan was een con cert te beluisteren van de beiaar dier op het carillon in de toren van de Ned. Herv. kerk en van blazers van het Zwammerdams muziekkorps vanaf de torentrans, e.e.a. afgewisseld door optreden van de dansgroep van de Zuid- Molukse Gemeenschap. „U gaf destijds toe, dat U feitelijk te vermoeid wee om "«""J t"fra°et auto te rijden en dat U het °P toch deed was uitermate go- Rukwind vaarlijk en onverantwoorde lijk," las de plv. kantonrech ter. mr. P. J. de Ruijter de Wildt, verdachte gisteren scherp de les. Verdachte moest een en an der wel toegeven. Hij ver wonderde het rechtscollege in niet geringe mate door het excuus, dat hij voor zijn ge vaarlijke thuisreis aanvoerde. Want zo zet htj terloops: „Het ^hJ^' subs. 20 dagen. In zake de voorwaardelijke in trekking vonniste hij com- dachte gaf dit direct toe. „Maar ja, edelachtbare, schie ten is nu eenmaal een hobby van me en op de openbare uitermate verbaasd was over atraat kon ik toch moeilijk LEIDEN Na het grote Leidse Hout- toernooi is deze week de beurt aan de LTV De Munnlk om haar jaarlijkse toernooi te organiseren. De deelname aan het toernooi is overweldigend, maar de sterkte laat dit jaar hier en daar wel wat te wensen over. By de dames in B zijn Josine v. d. Koogh en NelJeke v. d. iTer- Akker ^sp. als één en twee geplaatst. 'erdachtes roekeloosheid het feit, dat zij er het leven nog had afgebracht. „Niet een rukwind, maar jeugdige over moed speelde hier een bijna sen," fatale rol." oefenen." gevaarlijke hobby," i de officier tot de con- lusrte. „Met dergelijke buk- onthulde hij, het stuur verloor." vroeg S"J»- 15, al heel wat ernstige ongeluk- deel. ken gemaakt." Ter correctie eiste hij naast Hij eiste een geldboete van 75.25.subs. 5 dagen en de verbeurdverklaring van de in beslaggenomen, overigens vrij kostbare buks. 8 maanden met „Ik had hem pas twee dagen i proeftijd van l jaar. „Ach ik haalde een andere Nadat verdachte uiterste cle- aldus r moeten zorgen, zodat auto In en toen ik hem i mentle had verzocht. Wet de woord. wij niet zelf hadden moeten bij was werd mijn auto door plv. kantonrechter het dit- De plv. kantonrechter liet het n rukwind gegrepen e de gevraagd* daarop b(J 15.subs. S da- h A. X. onbestuurbaar," verklaarde geldboete zonder meen gen en do verbeurdverklaring. Niets lijkt hen hier vuil een finaleplaats af te kunnen houden, al zullen Helma de Vries c.s. ongetwijfeld proberen het onmogelijke te verrichten. In het heren- enkel B is de inschrijving een stuk beter. De rangorde naar speelsterkte is hier: Jan de Groot, Jaap Temminck, Frans Engelenburg en Max Harteloh. Outsiders zyn hier ongetwijfeld Har Meijer en Lo- dewyk Kallenberg. Laatstgenoemde speelde gisteren zijn eerste partij tegen snelschaakkampioen van Nederland Ad v.-d. Berg. In de eer ste set liep Ad in no-time uit tot 4-0, en hoewel Lode wijk nog terugkwam tot 4-3, moest h(j toch een 6-3 setnederlaag Incasseren. In de volgende sets kwam Lodewijk er beter in en met zijn be kende hoge ballenwerk wist hij de twee de reeks voor zich op te eisen (6-2). Doordat Ad v. d. Berg zich ook in de beslissende reeks liet meeslepen door het spelletje van Lodewfyk was het snel bekeken en met 6-3 moest hij hfit onder spit delven. De Munnik-toernooi In het heren-enkel C zijn Jan Theunis- dames ls de plaatsing: 1. Anke Bijlsma, Peter Nolet, Crepln, Wouter Fok, Arnold v. d. Capellen en Haazebroek geplaatst. Van hen kwam alleen Jan Theunissen op de baan. Tegenstander v. Neutegem bood goed tegenstand, maar zag zich bij een 5-3 achterstand genood zaakt op te geven, waardoor Theunis sen op wel heel eenvoudige wijze de derde ronde wist te bereiken. Ton Creyghton, ongetwijfeld tot de outsi ders behorend, versloeg op eenvoudige wQze Hofkes en zal nu in de volgende ronde uitkomen tegen zijn geplaatste alubgsnoot Arnold v.d. Cap allen. Bi) de Het heren-enkel D tenslotte kent 'n zeer groot aantal inschrijvingen. Bijzonder aardig is het hier op te merken, dat de jeugd in de onderste helft is gezet. Hier worden Gijsinck, Uhlenbeek, Moekarda- noe en Hoogendijk geacht de dienst uit te maken. Gezien de onderling zeer ge ringe krachtsverschillen zullen er dan ook de komende week op „de Munnik" nog heel wat fraaie partijen verspeeld worden. De voornaamste uitslagen zijn: H.E.-C, le ronde: J. Tienstra-L. den Houter 6-3 6-1, F. Kroes-L. Karssen 6-4 6-8 9-7, M. v. Neutegem-J. Zonneveld 6-2 7-5, J. J. v. d. Meulen-N. Neuwahl 6-0 6-3, J. Nijhoff-A. v. Schiphorst 6-1 6-4, B. Buissink-K. Asselbergs 2-6 1-6, J. Rodermond-R. Broxterman 9-7 6-2, A. v. d. Kommer-A. Colla 6-4 6-1, A. Koster-H. Dorlandt 6-0 6-1, T. Creygh- ton-O. Hofkes 6-4 6-3, J. Pleuniger-F. v. Straaten 6-4 6-1. D.E.-C, le ronde: D. v. Werkum-Itzlg Heine 8-6 7-5. H.E.-D, le ronde: D. Altink-J. Noord man 6-2 12-14 6-1, A. Haighton-A. Mei- ne 6-4 6-3, K. Lucas-J. Gordijn 8-6 11-9, Linthorst-Mondrla 6-3 6-1, E. Rey-F. v. Vianen 6-3 6-3, v. d. Linden-P. v. Straa ten 6-0 6-4, H. Schreuderlng-R. Maas 6-4 6-3, M. Moekardanoe-P. Kok 6-4 6-2, P. Basters-J. Paffen 6-3 (opgegeven), R. v.d. Valk-G. Freni 7-5 6-4, H. Ver- degaal-H. Ziek 6-0 6-0, E. de Groot-A. Dee 6-0 6-0, Napjes-Crabbendam 6-1 6-2, C. Wijsman-E. Schutz 6-2 6-1, P. Versteeg-Ufkus 6-3 6-4, H. v.d. Capel- len-L. Buck 6-1 7-5, Piket-Renée 2-6 0-6, F. v. Vlanen-E. Rey 3-6 3-6, L. Crans- sen-J. Hollestelle 6-4 7-5, L. Hoogendijte. L. Links 6-4 6-4, A. Wepster-K. Dessin* 6-1 6-0. D.E.-D, le ronda: M. Spermoo-M. v. d. Mijn 2-6 1-6.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3