MYTHE PANCHO GONZALES TEN EINDI Rudi Altig z o moe dat hij tijdrit won Baanploeg tweemaa op „banddikte" van West-Duitsland I VISSERS: „IK HEB ZE NOG ALLE TIEN IN DE KOERS" Bier is «r warm maar {Hl tennisbal "T is koud Hf 1 Twee wielrenners overleden AMATEURS STREDEN OM TITELS PROVINCIE en Tom Okker vermeed emoties j SPORTBIJLAGE MAANDAG 30 JUNI 1961 ROUBAIX De Avenue van der Mersch in Roubaix, waar de Tour de France met een tijd rit begon, bood zaterdag een enigszins verrassend beeld. In de lange laan werden vedetten, die zich in de voorbeschouwin gen lieten afschilderen als mannen voor wie Eddy Merekx beslist te veel was of die leef tijd en carrière aangrepen om het eens wat kalmer aan te gaan doen, furies. „Geladen" coureurs, mannen zonder angst voor de aanval op Merekx. Neem Rudi Altig. By aankomst in Roubaix verklaarde hij: „Ik ben dodelijk vermoeid. Zomer en winter koerste ik zonder vakantie te nemen. Mijn bazen hebben me moeten dwingen om in deze Ronde te starten". Dezelfde Rudi Altig perste zaterdagmiddag op het door een straffe noordenwind zwaar geworden circuit in Roubaix zoveel ambitie en kracht uit zijn stevige lijf, dat hij de race tegen het horloge won. Vóór superman Eddy Merekx. Op het startpunt in de Avenue van der Mersch was het moeilijk in Rudi Altig de dodelijk vermoeide te herkennen Op het ruim tien kilometer lange circuit nog minder. Rudi Altig jakkerde rond met een moyenne van 47.963 en verdrong tot ieders verbazing de lang leidende Eddy Merekx. die merkwaardigerwijs als eerste renner had moeten starten. Neem bijvoorbeeld Felice Gimondi, die niet naliet bij zijn voorspellingen verzachtende omstandigheden aan te voeren voor de te verwachten schande die Merekx hem en het peleton zou toebrengen. In de Avenue van der Mersoh versoheen Gimondi met een uitgeboorde „achtertrein" en meer van dat soort vondsten om het gewicht van de fiets zo laag en de kansen zo hoog mogelijk le houden. Gimondi kwam als vijfde in het eindklassement Neem Jan Janssen, vrijdag onver schillig tegenover de Tour, zaterdag nerveus en gespannen als een eerstejaarsprof aan het vertrek. De gele trui, vorig jaar zo sensationeel en emotioneel veroverd, leek geen souvenir dat hij zo maar af wilde staan. Het gebeurde overigens wel, want Jan Janssen eindigde als negende. Pech Neem Roger de Vlaeminck, die zich kon beroepen op (jeugdige) leeftijd en korte staat van dienst als het ging om de kansen tegenover Merekx. In de uren voor hij moest vertrekken, reed De Vlaeminck vier keer het parcours en leek. toen het erop aankwam. regelrecht naar de overwinning te rennen. Driemaal pech met zijn ketting weerhielden hem ervan, maar de jonge Belg kwam toch nog uit op een prima tijd van 13.41.08. wat goed was voor een zestiende plaats. Neem bijvoorbeeld ook Raymond Poulidor voor wie alle plaatsen, behalve de eerste. royaal zijn weggelegd. Ook hij wekte de indruk zich bij voorbaat neer te leggen bij Merekx' rush naar het geel. Maar toen hij aan de start stond, keek hij grimmiger dan ooit. Poulidor liep een kilometer voor de streep Rik van Looy, een minuut voor hem gestart, in en finishte als zesde. Toegegeven, dat men van vedetten weinig anders mag verwachten dan dat zij zich regelmatig goed klasseren en dat zij hei uiterste doen om zo sterk mogelijk voor de dag te komen, dan nog bleef het beeld van zaterdag een kleine verrassing. Daarvoor waren de eerder gedane uitspraken, gebaseerd op Merekx' aanwezigheid, verantwoordelij k Leen Poortvliet werd de Nederlandse verrassing in deze tijdrit. Hij eindigde als drieëntwintigste en was daarmee slechts één seconde langzamer dan René Pijnen.'Van de Willem-II-ploeg kwam Rini Wagtmans als beste man voor de dag met een achttiende plaats, waarover hij zich echter weinig tevreden toonde. „Ik had het parkoers 's morgens gereder, maar net was zwaarder dan ik dacht", aldus Wagtmans. Ronduit tegenvallend moet de prestatie van Evert Dolman genoemd worden. Hij eindigde op de allerlaatste, dus honderdertigste plaats. Zes kilomter reed Dolman Een tegenvaller voor ploeglei der Vissers (Dolman stond meteen op bijna tweeëneenhalve minuut achterstand en dat was meer dan verwacht), die ech ter zijn kijk op de zonzijde van wielerzaken voluit toonde met: „Je kunt zeggen wat je wilt, maar ik heb ze nog steeds alle tien in de koers." Dc tijdrit in Roubaix werd door hon derden supporters van Eddy Merekx aangegrepen om de grens over te gaan voor het volgen van de Tour opening. Ze installeerden zich op de tribunes van het sportpark en hie ven een oorverdovend lawaai aan toen hun favoriet de piste opdraaide. Hun sportiviteit bleek groot, want voor de achter Merekx volgende ove rige Belgen kon er telkens óók een ferme aanmoediging af. Alleen toen Jan Janssen op de baan verscheen, verloren de Belgen hun vriendelijke houding. Want was het Jan Janssen niet, die als eerste ver klaarde dat de opheffing van Merekx' schorsing een onaanvaardbare be slissing genoemd moest worden? Er vielen dan ook schrille fluittonen en het boegeroep klonk oprecht gemeend, want wie aan Merekx komt Anatole Novak, troetelnaam „Nono", stelt bij elke medische Tourcontrole de artsen voor verrassingen. Hij haalt altijd wel een recordje en dit keer was er geen uitzondering op de regel. Novak kwam uit het onderzoek als de renner met de grootste longinhoud. Verder keken de doktoren op van zijn lengte, wan „Nono" bleek in één jaar 5 mm gegroeid. Raymond Poulidor beschikt nog steeds over een enorme wilskracht. Zeven keer reed hij de .'our, zeven keer was hij bij de start een groot favo riet, zeven keer liep hij de overwin ning mis. In 1962 derde, in 1963 acht ste. in 1964 tweede, in 1965 tweede, in 1966 derde, in 1967 negende en in 1968 door een val tussen Font Romeu en Albi uitgeschakeld. In Roubaix begon „Poupou" aan zijn achtste Tour en voor het geval het succes wederom mocht uitblijven verklaarde hij (33 jaar) nu al: „Vol gend jaar ben ik er zeker weer bij." WÈSÈtÉ'-- •:-r ilfc il Weer naar spel kijken. WIMBLEDON Op Wimbledon worden de tennisballen in een groene koelkast bewaard, terwijl men het bier in de zomerzon laat staan. „De spelers vinden dat koude ballen beter stuiten, maar niemand in Engeland houdt van koud bier. Onze Amerikaanse bezoekers klagen soms over het warme bier, maar wij hebben nog nooit een protest gekregen over een warme bal", vertelde een oudgediende van Wimbledon. Wimbledon is ook hét centrum voor tweedehands tennisballen. Voor het toernooi '..orden er jaarlijks 14.400 gebruikt, die daarna voor achtendertig shilling per dozijn worden verkocht. Wimbledon is al tweeënnegentig jaar het mekka van de tennissport, maar de parasols hebben moeten wijken voor minirokjes. Het heet nog altijd de All-England Lawn Tennis and Croquet Club, maar het is jaren geleden, dat nog iemand croquet heeft gespeeld. Naast het terras waar generaties lang bezoekers rustig de traditionele aardbeien met slagroom hebben gegeten, staat nu een stalletje met Hamburger worstjes. ,.En de vorige week hebben de toeschouwers Pancho Gonzales uitgejoeld toen hij klaagde over het licht. Dat was voor het eerst, dat ik zoiets in negentien jaar op Wimbledon heb meegemaakt", vertelde een trouwe bezoeker. Zoiets past niet op Wimbledon, dat in Groot-Brittannië een „sociaal gebeuren" is, zoals Ascot, de roeiwedstrijd lussen Oxford en Cambridge en de tuinfeesten van koningin Elizabeth. ,.De helft van de mensen die hier komen en dat kunnen er dertigduizend per dag zijn kunnen een tennisracket niet van een cricketbal onderscheiden", beweerde een Britse speler. „Zij komen omdat het hoort. De beste kenners zijn de tweehonderd of driehonderd die de laatste twee avonden voor de hekken slapen om er zeker van te zijn dat zij de finales kunnen bijwonen. Ginger Rogers met haar rode pet op de tribunes, trekt bijna evenveel belangstelling als Rod Laver", aldus deze speler. De Britten' beweren, dat het parlement en Wimbledon de .enige instellingen in Engeland zijn, die op tijd beginnen, het Lagerhuis om half drie en Wimbledon om twee uur. De heren spelen e. in shorts sinds Jack Kramer in 1947 zijn lange pantalon in de kleedkamer liet De dames hebben in 1934 het dragen van kousen opgeheven. Maar toen de meisjes na de tweede wereldoorlog met vrolijk gekleurde broekjes gingen pronken, vonden de organisatoren dat dit te ver ging. „Veel speelsters maakten zich meer zorgen hoe zij er uit zagen dan hoe zij speelden", aldus de vroegere secretaris van de club, luitenant-kolonel Duncan Macauly. Sinds 1962 stelt de Club zich op het standpunt dat ieder op Wimbledon slechts in het wit mag spelen. Macauly constateert: „Sindsdien hebben de toeschouwers zich weer op het spel in plaats van op de broekjes kunnen concentreren. Negen landen strijden om Euro-zwemlusttrofee UTRECHT In het zwembad „Den Hommel" te Utrecht zullen zaterdag 5 en zondag 6 juli voor de tweede maal de zwemwedstrijden om de Eurozwemlust- trofee worden gehouden, ook ditmaal ge organiseerd door Zwemlust. In totaal zul len 36 ploegen uit negen landen aan dit zwemevenement deelnemen. Zuid-Afrika en Oost-Duitsland sturen een selectie-ploeg, terwijl uit Engeland, België, West-Duitsland, Frankrijk, Po len, Denemarken en Nederland club teams zuilen worden afgevaardigd. Bij de deelnemers- zijn tal van bekende zwenurigrs en zwemsters, onder wie de Zuiaalrikaanse Karen Muir. Nederland zal op deze wedstrijden- uitkomen met onder meer Dick Langerhorst, Chris van Linth, Liesbcth Klumper' en Mia Plan- HAMBURG Engeland ii geworden van de 6de Europese golfkam- pioenschappen voor landenteams in Ham burg. De Engelsen versloegen in de fi nale West-Duitsland met 4l/«-21/t. Neder land eindigde als zestiende. De 24-jarige Tsjechische wielrenner Jiri Hava. die eerder deze week bij een valpartij tijdens de training in Pil zen een dubbele schedelbasisbreuk op liep is aan zijn zware verwondingen overleden. Eind mei kwam tijdens de Ronde van Groot-Brittannië ook een Tsjech om het leven. Kramolis botste toen tegen een vrachtwagen. De Tsjechische wielerbond heeft in verband met het overlijden van Hava de ploeg voor de vierde ronde van Rheinland-Pfalz teruggetrokken. De negentienjarige Italiaanse ama- teruwielrenner Antonio Cremon kwam zaterdag om het leven bij een wegwed strijd over 109 kilometer door het druk ke Vicenza Vier anderen zijn gewond geraakt. Antonio Cremon. een veelbelovende amateur, werd aangereden door een auto die een kruispunt passeerde, ondanks het feit dat de weg ter plaatse voor de wed strijd was afgezet. SAARBRüCKEN De Nederlandse amateurbaanplocg heeft gisteren in Saarbrückt ook de tweede wédstryd tegen hun Wcstduitse collega's verloren. Vrydag wonnr de Duitsers in Fricsenheim met 96, ditmaal zegevierden zij met 87. De bes Nederlandse prestatie kwam op naam van Frans van de Ruit. die de vier kilomet individuele achtervolging won in vijf minuten precies. By de tandemwedstri kwam het tot een incident. Na een nederlaag in de eerste manche tegen het Duit duo Kobusch/Stenzel dienden Jansen en Loevesijn een protest in wegens hinden Het protest werd afgewezen, waarna de Nederlanders weigerden voor de tweei rit aan te treden. De beslissing viel in de ploegachter volging. Het Duitse team zegevierde in de bijzonder snelle tijd van 4.18.5 secon den. Nederland bleef 0,6 seconde achter- De gedetailleerde uitslagen zijn: sprint, a deux: Jansen verslaat Kobusch; Loevesijn verslaat Stenzël; Loevesijn verslaat Kobusch; Jansen verslaat Sten zei; a quatre: 1. Loevesijn, 2. Kobusch. 3. Jansen, 4. Stenzei; tandem: Kobusch/ Stenzei verslaan Jansen/Loevesijn (een rit),; tijdrit 1000 m: 1. Schoefer (W.-Dld.) 1.10,8; 2. Balk 1.11,5; individuele ach tervolging: 1. Van de Ruit 5.00,0; 2. Sei- derl (W.-Dld.) 5.08,0; ploegenachtervol- ging: 1. West-Duitsland 4.18.5; 2- Neder land 4.19,1; eindstand: West-Duitsland 8 punten; Nederland 7 punten. Bart Zoet heeft zaterdag een profronde over 100 km in Kruiningen gewonnen. De uitslag is: 1. Zoet (Waerde) 100 kilometer ln 2.33.0. 2. Serpenti (Amsterdam). 3. De Wit (Wormer). 4. Zoontjes (Tilburg). 6. Bongers (Apeldoorn) allen dezelfde tijd als de win- Provinciale titels De Rotterdammer Jan Hordijk heeft het kampioenschap van Zuid-Holland gewonnen. Hij won in Oud-Beijerland de sprint van een kopgroep van zeven ren ners, dat pas in de laatste faze van de strijd was gevormd. De uitslag Is: 1. Jan Hordijk (Rotterdam) 154 km in 3 uur 24 minuten 6 seconden. 2 Leo Embrechts (Stampersgat). 3. Peter Le- gierse (Den Haag), 4. Slem Wielhouer (Som- melsdijk). 5. Wim van Steenis (Hoog Blok land), 6. Bert van Dordth (Zwijndrecht), 7. Jaap Schelling Cs-Gravendeel) allen z.t„ 6. Gerrie Velthuizen (Maasdam) op 24 seconden. den/10 /tfchel B^runi^De^Haag^ op 59*se- Limburg Het provinciale kampioenschap van Limburg heeft een overwinning opgele verd voor Beurskens uit Tegelen. De uitslag is: 1. Beurskens (Tegelen) de 100 km in 2.58.51. 2. Koken (Grevenbicht on 43 seconden. 3. Delnoy (Nijswiller) z.t., 4. Kei- leners (Born) z.t., 5. Boersma (Treebeek) op M>n zeventiq Fedor den Hertog heeft zaterdag in Steenderen met bijna één minuut voor sprong het wegkampioenschap van Gel derland gewonnen. Van de 80 renners die waren gestart, bereikten er slechts tien de finish. Rufte^lriè?) Overijssel Slechts zevei de strijd om kampioenschap beëindigd. 3.51.45, 2.lajnop ^ober?°"(Wierder Dickhof (Oldebroek), 4. Jan Pallar nkel (Enschede) Gecombineert Jan Aling ging bij het Drentse kan pioenschap als eerste van een groep van acht vluchters over de eindstree De uitslag is: Drenthe: 1. Jan Aling (Bunne) 150 kilomt in 3.38.23, 2. Wieger Vlot (Wanneperveen) Jans Vlot (Wanneperveen), 4. Dirk Middeh (Hooget kilometer in 3.S Gerr (Wes tand) ieijer (Veendam), In de Haskerveenpolder is Piet Hoei stra Fries kampioen geworden. Sleet twaalf van de veertig gestarte ren bereikten de eindstreep. De uitslag is: 1. Piet Hoekstra (Dokl Hi',6 kilometer in 2.42,5. 2. Rinze de E (Zwaagwestelnde). 3. Harm Schlevink renveen), 4. Sibe Bijma (Dokkum), 5. Dor cus Lolkema (Bolsward). Utrecht In Hoogland heeft Arnold Voogt dag de Utrechtse titel behaald. De uitslag is: 1. Arnold Voogt (Scherpe ALEXH ketbal dat hef basketb door N zal pla tember zijn toe Bulgari Voor d drie kt De ver Tweedi Duitsla De da tooi h< 6 tot 1 finales kwartf 1970 i Zeeland Frans Kisner is ir kampioen geworden. i Campen (Hulst). l 22 op 9 a Voor c van d terwij: De d£ km in 3.39.43, 2. Gedeklasseerd Marcel Pennings is in Venhuize teurkampioen van Noord-Holland gewo den Harry Jansen, die als derde c finish was gegaan, werd wegens hind ren gedeklasseerd. De uitslag is: 1 Marcel Pennings (Niei Douma (Amsterdam), 3. Ben Janbroe In Rosmalen werd Schoofs kampioen van Noord-Brabant. De uitslag is: 1. Schoofs (Bladel) ,Bf meter in 2.54.35. 2. Vught (Boxtel). 3 Uden (Ossi. 4. Russens (Den Bosch). 5. Vi Concours hippique in Aken AKEN De Engelse amazone Anneli Drummond-Hay heeft zaterdag op de eerste dag van het Internationale con cours Hippiqu» in Aken op „Xanthos" een S-springconcours gewonnen. De com binatie legde het 470 meter lange par koers foutloos af in 61,8 sec. De Neder lander Schoemaker op Trevira werd twaalfde (5.5-70,4). De Westduitser Kurt Jarasinski op Elmshorn won gisteren het jachtspring- concours. Zijn tijd over het 530 m lange parcours, waarin elk hindernissen met in totaal 15 sprongen (maximale hoog te 1,60 meter) waren opgenomen, was 59.7 seconde. Tweede en derde werden resp. de Italia n CasteUini op Kathleen O'Shea (60,1) en de Westduitser Steen- ker op Ehre (60,8). De Franse amazone Janou Lefebvre won gisteren een internationaal puissan ce springconcours. Op Rocket kwam zij jn de eerste barrage foutloos rond, even als in de beide voorafgaande manches. Voor de barrage plaatsten zich vier com binaties Van hen werd. de Italiaan Man- cinelli op Doneraile tweede met vier strafpunten in 44,2 seconde Kurt Jarasin ski met rivale (4-44.5) legde beslag op de derde plaats voor Nelson Pessosa (Braz) op Olympia (25-79,9), die als vijf de eindigde. Conditie Franse oud-int. gaf doorslag EMMELOORD. De Franse oud-in ternationals hebben gisteren in Emme- loord de voetbalinterland tegen Neder land met 1-0 gewonnen. Het enige doel punt werd zeven minuten voor het einde gemaakt door linksbinnen Bellot. De be tere conditie van de Fransen gaf uitein delijk de doorslag. Tot grote teleurstel ling van de ongeveer 5.000 toeschouwers ontbraken aan Nederlandse zijse Tonny van der Linden, Abe Lenstra en Roel Wiersma Bij de Fransen lieten Raymond Kopa en Just Fontaine verstek gaan. LONDEN Op de laatste dag van de eerste week is Wimbledon een gro te attractie ontvallen: Pancho Gonzales, die van Arthur Ashe (75, 4—6, 63, 63) verloor. Het scheelde niet veel of het afscheid van de 41-jarige Gonzales zou gepaard zijn gegaan met het uitscha kelen van de twee belangrijkste favo rieten: Rod Laver en Tony Roche. Bei de Australiërs moesten die in hun re serves tasten tegen twee Amerikanen, die door het plaatsingscomite niet hoger waren gewaardeerd dan zestiende en vijf tiende. Laver won tenslotte met 64, 6—2. 7—9, 3—6. 6—3 van Stan Smith en Roche met 6—3. 4—6. 7—5, 8—10. 6—2 van Dennis Ralston. Cliff Drysdale ver-_ sloeg Roy Emerson, nadat de Australiër bij 76 in de laatste set voor de match had geresveerd. Andres Gimeno trok zic'.i na een gewonnen set tegen Clark Graeb- ner terug wegens een knieblessure en Tom Okkcr vermeed in zijn ontmoe ting met Bobby Wilson alle emoties en plaatste zich na drie sets (119. 64. 62) bij de laatste acht. Dat alles had lot gevolg dat dinsdag in de kwartfinales vrijwel alle spelers zullen optreden, die daartoe van tevo ren in staat waren geacht: Laver te gen Drysdale. Ashe tegen Lutz. Okker tegen Newcombe en Roche tegen Graeb- ner De enige, die zich niet handhaaf de. is de als nummer vier geplaatste Ken Rosewall. die donderdag in vier sets verloor van Bob Lutz! die zaterdag op zijn beurt de grootste moeite had om langs j de jonge rijk getalenteerde John Alexan- j der te komen, (97, 46. 36, 64. 64). Arthur Ashe, vijftien jaar jonger dan Pancho Gonzales, bleek precies de man om de mythe rond de Mexicaanse-Ame- rikaanse veteraan te ontrafelen. Het ver loop van de eerste set was typerend voor de wedstrijd in zijn geheel: Gonza les kwam met 2—0 voor, werd achter haald, kwam op 53 en zag de set toch nog naar zijn tegenstander gaan. In de tweede set kwam Gonzales terug, voor al omdat Ashe zich bij 45 verkeek en een gemakkelijk te smashen bal achter zich liet neerkomen. Daarna gaf Ashe de toon aan. De winnaar van Forest Hills gaf zijn opslagen steeds de goede leng te mee zonder tot daverende aces te ko er niet bepaald uit. of hij hel gemakkelijk heeft Dat zgn duel met Arthur Ashe. dat zijn afscheid van Wimbledon betekende. men. Gonzales was bij tijd en wijle on waarschijnlijk snel, maar moest toch meer rustpauze nemen dan zijn atleti sche tegenstander. Briljante returns In de ontmoeting Laver-Smith duurde het tot in hel be^in van de vijfde set eer de houder van de Wimbledontitel effectief gebruik kon maken van re latieve onervarenheid van de Amerikaan- drie. Toen brak hij met eni ge briljante returns door diens machti ge service heen en won vervolgens zijn eigen service van 040 in de laatste game. Ralston, die vorig jaar Laver tot vijf sets dwong, deed ditmaal het zelfde tegen Roche. Tegen het einde achter gaf hij door dubbele fouten de wedstrijd uit handen Op de rumoerige baan nummer drie vochten Emerson en Drysdale het ge vecht van de dag uit. Enige dubieuze beslissingen en een bal, die van het net dood terugviel op de eigen helft, had den Emerson de doorbraak tot q 54 in de beslissende set gegeven. Met eni ge flitsende returns van de dubbelhan- 3ige backhand forceerde Drysdale in de volgende game een break op love, won zijn eigen service eveneens op love en doorbrak weer Emersons opslag, waar mee hij de partij besliste. Gemakkelijkste Voor de tweede achtereenvolgende maal behoort Tom Okker als enige Euro pese speler tot het selecte, laatste groep je van acht. Okker ontmoette zaterdag Bobby Wilson en behaalde een zege in drie sets (11—9. 64. 6—2), De gemak kelijkste, die hij tot dusverre behaalde. De kwartfinales betekenden vorig jaar het einde van de opzienbarende opmars van Okker. Hij werd toen gestuit door Arthur Ashe. Ditmaal moet hij het op nemen tegen John Newcombe, de hard- slaande Wimbledonkampioen van twee raar geleden, van wie Okkei dit seizoen driemaal heeft gewonnen. „Maar dat was niet op gras", probeert Okker eventueel ongefundeerd optimisme te voorkomen „Op gras kun ie vrijwel niets tegen Newconbe's service uitrichten". Eigen oplossing Ervaring is de gemeenschappelijke eigenschap van de acht dames, die zich voor de kwartfinales plaatsen Margaret Court. Julie Heldman. An Jones, Nancy Richey. Rosemary Casals. Lesley Bowrey. Judy Tegart en Billie Jean King hebben dit jaar of verleden jaar allen tot de geplaatste speelster behoord De enige, die zaterdag in moeilijkheden kwam. was de Amerikaanse Nancv Richey. die echter een geheel eigen oplossing vond Zij speelde teg de Australische Ka ren Krantzcke. Bij de 55 in de der de set liep ze na een volgens haar ten onrechte gegeven dubbele fout naar het net, zette haar racket er tegen aan en staarde de scheidsrechter een volle mi nuut aan. Hel Australische meisje werd ongeduldig en vroeg: „Scheidsrechter, kunt u me zeggen hoe lang dit is toe gestaan.' Nane. Richey reageerde met: „Dat kun je doen zo lang je wilt". Ka ren Krantzcke: „Ik vroeg het alleeen maar". De scheidsrechter reageerde niet. Karen Krantzcke verloor haar concen tratie. En Nancy Richey zoals ge woonlijk spelend in een broek tot aan de knieën en een grote zonnehoed op het hoofd greep de overwinning met 46, 63, 75. Naar verluidt zal hoofdscheids- rechteD Mike Gibson een onzerzoek naar het gebeurde instellen. Nederlandse dames In de achtste finales van het dames dubbelspel werd Betty Stöve met Britse Williams uitgeschakeld door ui als eerste geplaatste Australische dubt* Court-Tegart 62, 63. In het gemenf dubbelspel was Betty Stove met de trailer Owen Davidson in de eerste met 62. 6—3 van het Engelse echtpai Cox. Judith Salome verloor met de Anv nkaanse Aschcr met (6—2, 6—0) eerste ronde damesdubbelspel van Curt Ziegenfuss Gb-Vs). Ada Bakker Ast rid Suurbeek leden ook een nede-i laag In de tweede ronde damesdubbe spel verloren zij nvt 9—7. 6—2 van o Frans-Australische comb Chanfreai. Sherriff. Ad.. Bakker werd ook in gemengd dubbelspel uitgeschakeld, de Tsjech Zednick verloor zij in de ste ronde met 6—2. 6—4 van Keidie ban (Aus-Can). (Voor resultaten zie slagen). Herenenkelspel t>—3; Rod (Austr.)Di Ralston (VS) 6—3, 4—o, •/- 6L3^ (6,-4~JOh" Alexand' (Ned.)—Bob Wilson (GB| 11—9, T£ü 7J9 <yS)rrAndrcs Gimeno <Sp Z^ArtriRn, rg™.'?kke":. C"" DryMal 0-6 6-3 9—7 merSOn (AUStr.) 6-4, 6- 64' 6L Lesley Bowrev (Austr v W alkden (Z.-AIr.) 6—3, 1—6, 8—6; N a (VS,—Karerl Krantzcke (Austr.) ,7 ,Julle Helc|man (VS)—Olga W zova (ftusl.) 6—1. 6-3; Ann Jones (C M- Michel (VS) 6—0, 9-7; BUlie Jean (VS) Knsty Pigeon (VS) 6-3, 6-2;I marie Casals (VS)—Kathy Harris (Austr.) Damesdubbelspel is-Ziegcnluss (GB-VS)—Aschn riff (i'r.-Austr.; DEN heefl rijks ice zijn Nag; Intei afge Star Gemengd dubbelspel Herendubbelspel Buchholz-Moore (VS-Z.-Afr.)—Fletche meno (Austr.-Sp.) w.o.: Newcombe-f (Austr.)—Becker-Mills (GB) 6—2. 10—8. Hewitt-McMillan (Z.-Afr.)—Davidson-Ra

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10