RECTRIX NIJWEIDE-VINTGES VERLIET „LOUISE de COLIGNY" Oegstgeester raad wenst verkoop grond aan AMF nog eens te bezien Oude brandweerkazerne nu een puinhoop /[assale ontslagaanvrage dient belang patiënten MARKTEN eidse agenda AKTIEVE BEZORGER ~>E LEIDSE COURANT J n verwerking. >n st 1 in eenvou v ^leurenkeus z^cCCM in duurzaamhe.d QNOVERTROFFEN Gezamenlijke ouderbijeenkomst school imbeciele kinderen fusie te komen, daarbij lonlijk belang in d' (tellend. Weer brand aan Haarlemmertrekvaart Voor de derde maal in nog geen maand Stafleden MOB geven toelichting emiddelings- oging van GAB ep op niets uit p de vergadering gisteravond van 'leden, personeel en betrokken ouders het Medisch Opvoedkundig Bureau d duidelijk gesteld, dat men met het ragen van het ontslag voor 23 15 stafleden het beste het belang ënten en cliënten dient. Bovendien •n op deze manier proberen het be an direkteur dr. Teuns te laten rgaan. In een verklaring werd verder egd, dat het bestuur tot nu toe niet ft gereageerd op de ontslag-aanbie- Ugen. Als grieven kwamen naar vojen, ,t het tot stand komen van dit bestuur 'h onttrekt aan de waarneming van samenleving en dat de meeste bestu- i van liet MOB, waarover ook dat var lden, exclusieve instellingen zyn, irby het ene bestuur nog patriarcha is dan het andere. en open communicatie tussen be- ir en bureau vindt men onontbeerlijk, stafleden stellen zich volledig achter opvatting van dr. Teuns, dat de be deling' van kinderen moet worden onder reden Een bemiddelingspoging van de direc- r van het GA-Leiden om te bemidde- tussen bestuur en directeur is zon- enige reden van de kant van het (tuur afgewezen. Een andere grief is dat het bestuur buiten de statuten is uitgebreid van 5 tot 9 leden, ter- juist van de vier nieuwe leden zeker an hun goedkeuring aan "het rtslag hebben gegeven. Omdat ook de oudervereniging buiten Ie gang van zaken is gehouden, werd «suggestie gedaan een oudercomité op richten om op die manier tot eerf zeke- vorm van inspraak te komen. De afdeling Leiden van de PSP heeft solidair met deze actie verklaard. Van de zijde van de staf werd met na druk gezegd, dat het aanbieden van deze ontslagen geen dreigement is en dat bo- hoewel men geen ultimatum heeft ge steld, deze actie met legale middelen zal worden voortgezet. Dr. Teunis overweegt om gerechtelijke stappen te ondernemen om het ontslag, dat 1 september zal in gaan, ongedaan te maken. Dezer dagen is in opdracht van de directeur Gemeentewerken be gonnen met het slopen van de pan den Garenmarkt 6 en 6a, wat by oudere Leidenaars nog bekend is als de oude brandweerkazerne. Na voltooiing van deze sloop blijft op dit Gareiimarkt-gedeelte alleen het pand van de Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting „De Hoeksteen", voorlopig overenid. De sloop betreft twee nogal ver naar achteren uitge bouwde panden, die tot voor kort by een schildersbedrijf in gebruik waren. Zjj hebben een gevelbreedte van negen meter totaal en zijn ongeveer 25 meter diep. Over an derhalve week hoopt men met de sloop gereed te zijn. Op het vrij komende terrein zal een noodbe- strating worden aangelegd ten be hoeve van het parkeren. Aan de Schubertlaan in Zuid-west komt een samenwerkingsschool voor im beciele kinderen, uitgaande van een Stichting waarin de drie, richtigen open baar, rooms-katholiek en Prot. Chr. ge lijkelijk zijn vertegenwoordigd. Het Stichtingsbestuur werd onlangs in liet Stadhuis door de Wethouder van Onder wijs geïnstalleerd. Gisteren vond in de aula van de Dr. van Voorthuysenschool een druk bezoch- 1 tijd heeft een brand gewoed aan de Haar- te bijeenkomst plaats van de ouders van lemmertrekvaart. Gingen in de afge- de leerlingen der nieuwe school. De leer- lopen weken 2 zomerhuisjes in vlammen lingen bevolken thans de openbare en op, gisteravond brak er omstreeks half de R.K. school. twaalf, door tot nu toe onbekende oor- De voorzitter van het Stichtingsbe- zaak brand uit in een grote houten stuur, de heer J. Lijten, deelde in zijn schuur achter het erf van de heer T. openingswoord mede, dat het bestuur i Struick (directeur Het Vaderland). De aanwerkt op opening van de school per Oegstgeester vrywillige brandweer was 1 augustus a.s. snel ter plaatse ondanks het feit, dat men aanvankelijk meende aan de Abt- i spoelweg te moeten zijn. Het vuur werd krachtig bestreden doch men kon niet voorkomen, dat de schuur geheel verlo ren ging. VOORSCHOTEN Postagentschap in Noord-Hofland Met ingang van dinsdag 1 juli wordt in de drogisterj) H.D.W. van Groen aan de Abraham van der Hulstlaan in de wyk Noord-Hofland een postagentschap geopend. De bewoners van deze nleuwbouwwyk kunnen vanaf die datum hun postale zaken daar afhandelen. In verband met de vestiging van dit postagentschap is de brievenbus in de Schramlaan reeds verplaatst naar het postagentschap in de Abr. v. d. Hulstlaan. Het postagentschap is geopend op maandag van 13 tot 18 uur; dinsdag, donderdag en vrijdag van 9 tot 18 uur en woensdag van 9-13 uur. Het agent schap is op zaterdag gesloten. Ook ln de wjjk „Adegeest" zullen de volgende postale voorzieningen worden getroffen: a. byplaatsing van een brie venbus aan de Bachlaan hoek Beetho ven laan ter hoogte van het; Bejaarden centrum; b. plaatsing van een postzegel- automaat t»y de brievenbus Ilandellaan hoek Chopinlaan. VRIJDAG 27 JUNI 1969 Korreltje Geluk is eigenlijk alleen maar ga leend; het is een vrijblijvend geschenk, dat plotseling weer kan worden afge- Vervolgens schetste hy uitvoerig de lange weg van voorbereiding die aan de 1 uiteindelijk bereikte samenwerking voor af ging. Hij deelde voorts mede, dat de nieuwe school de Naam „Korte Vliet- school", zal krijgen, naar de plaats waar het nieuwe schoolgebouw zal worden ge situeerd. Vervolgens werd het woord gevoerd door de Gem. Insp. van het Onderwijs, Enige honderden jongens en meisjes die de onderwijskundige aspecten belicht- hebben de afgelopen week hun school- Zwemexamens het samengaan verbonden. Hij stelde dat naast het onmisbare econo mische belang, inhaerent aan het samen gaan van een school, nog veel meer het onderwysbelang heeft geprevaleerd bij het streven naar samenwerking. Eén grote school biedt het voordeel, dat meer gedifferenteerd onderwijs mo gelijk wordt, zodat optimale onderwijs resultaten bereikt kunnen worden. Hij schonk vervolgens aandacht aan het belangrijke werk dat het hoofd van de Cuneraschool, de heer P. W. Niel en het hoofd van de openbare school, wijlen de heer P. T. Klinkhamer, hebben ver- Laatste viering Jongerenmis voor de vakantie Zaterdagavond half acht zal de Aktie- roep Gezamenlijke Jongerenmisviering eiden haar 52ste jongerenmis organise- de kapel van het Bonaventura- jllege aan de Mariënpoelstraat te Lei- De celebrant is deze keer eerw. heer Brenckman, leraar aan het klein-se- .Leeuwenhorst" ln Noordwijker- ut. Deze heeft in samenwerking met gespreksgroep „Luisteren" als thema leeft U kritiek op onze jongerenmis- geef dit dan door aan een van onze ituursleden of aan ons corresponden- -adres. Henry v. Swieten, Korevaar- aat 37, Leiden, tel. 23565. Ook het zangkoor kan nog verder gebreid worden; vraag inlichtingen i de betreffende bestuursleden of aan dirigent. Verder wordt medegedeeld, nis van 5 juli a.s. weer in de rtebrugkerk georganiseerd zal wor- daarna wordt voor korte tijd ge- uzeerd in verband met vakanties van el aktieve medewerkers en medewerk- Op zaterdag 23 augustus gaat de tiegroep verder met het organiseren jongerenmissen. Dikke zoen van schoolvereniging In de zonnige aula van de Louise de Colignyschoo! nam mevrouw H. A. M. Nyweidc-Vlntges gistermiddag afscheid als rectrix van de school. Wethouder S. Sannes kon zich nog goed herinneren, dat mevrouw Nijweide in 1959 werd be noemd tot directrice van een HBS voor meisjes aan de Garenmarkt. Hij deelde de tien jaar, dat mevrouw Nyweide aan het hoofd van de meisjesschool had ge staan in drie perioden in. Ten eerste 1961, het jaar dat de HBS verhuisde naar het nieuwe gebouw aan de Kagerstraat. De tweede fase was de stap van HBS voor meisjes met MMS naar HAVO en atheneum voor meisjes en jongens. De laatste stap was toen de Plesman-ulo als mavo -deel werd inge lijfd bij de Louise de Colignyscholenge- meenschap. Hy prees het uitstekende in zicht van de scheidende rectrix in onder wijszaken. „U ging moeilijkheden nooit uit de weg maar stortte u met veel en thousiasme op de problemen". Hij over handigde mevrouw Nijweide een boek over-Franse literatuur. Mejuffrouw drs. H. v.d. Vliet, inspectrice bewonderde de manier waarop de rectrix haar werk had weten te combineren met de zorgen voor haar gezin van vier kinderen. De heer D. J. Kooten, docent en toe komstig conrector, had vooral het stre- perfectionisme en de „fruste- rende hoeveelheid organiserende sten cils" nothouden. Maar de interne de mocratisering voor leraren en de pret tige manier waarop hy tegenwerpingen kon maken zal hy zeker nooit vergeten. Namens de docenten gaf hij mevrouw Nijweide een hanghorloge. d. Nat, voorzitter van de leer- lingenraad, wist nog heel goed hoe hij met de rectrix altijd tot een compromis gekomen, ook al waren de twee het niet altijd eens. Edith van Steveninck, vice-voorzitster in de schoolvereniging „Ende dispereert niet" kon alleen maar hopen dat mevr Nijweide gauw weer eens bij de leer lingen op bezoek kwam. Behalve 'n dik- oen gaf zij de vertrekkende rectrix piepklein fornuisje met geld voor de i flat. Promoties aan Leidse Universiteit zwemdiploma gehaald. Van de katho lieke scholen in Leiden slaagden: Caecilllastraat 1-15: dipl. A: Lewan Marquenie, Gerie Platteel, Victor Bou tier, Gé de la Rie, Martien Slagwyn. Levendaal 54: dipl. A; Thea Casteleln, Pieter Stijnman, Ronny Coque, Hetty Siebert; dipl. B: Anneke Hoff, Inge v.d. Heyden, Marian v. Ryn, Wim Verberg, Walter Snyders, Peter Schakenbos, Marie-Louise Morsch. Lusthoflaan 2: dipl. A; Gerda Driessen, Ton v. Haastrecht, Anja Turk, Jolanda Vinkenstein, Ton Eradus, dipl. B: Elly Mallo, Peter de Bruyn, Theo Pet, José Verhoeven, Conny Copier, Carla Sprin ger, Mirjam Bisot, Coby Bekema. Cesar Franckstraat 1: Dipl. A: Miran da v. Diggelen, Frits Hoogzaad, Cees Kramer; dipl. B; Roos Dumas, Netty v.d. Steen, Ronnie de Jong. Lorentzknde 15a: Dipl. A: Me-Go Hoo, Patricia Coenen, Kees v. Wetten, Willie v. Swieten, Agnes Beekman, Sandra v.d. Veer, dipl. B: Marijke den Eisen, Tineke de Groot, Yvonne Coenen, Thea Ham, Theo v.d. Berg, Hans Verberg, Carla Detmers, Marga v. Kessel, Ton van Wetten. Lammcnschansweg 6: Dipl. A; Thea Boers, Petra Hoogduin, Anja Smolders, Tineke Teske, Bernadette v.d. Meer, Creetje v. Veen, Connie Olijerhoek. Danilaan 2: Dipl. A: Peter Janson. Piet v.d. Heyden, Katie Hensing, Aart de Kruyf, Henk de Kruyf, Lucy Wet ting, Hennie Vrouwenvelder, Toby v.d. Kooy; dipl. B: Gerard v. Noort, Marian Wessendorp, Michel Cornelissen, Emmy Dubbelaar, John de Vreede, Martien Heymans, Hans Gertenaar, Jerry Hol ling. Boshuizerlaan 18a: Rleneke Barendse. Yvonne Wisse, Monique Abbenhuls, Su zanne Holswilder, Anja v. Hulst, Fons de Wit, Johan Montanus; dipl. B: Hans Duindam, Marie Louise Steenbergen. Franchimontstraat 20: Dipl. A: Peter Owel, Ton Hoogervorst, Trees Mentink; dipl. B: Albert Cussenhoven. Een 17-jarige bromfietser op het fietspad van de Willem de Zwijgerlaan kon gisteren omstreeks kwart voor zes niet weten, dat een 7-jarig jongetje, die hem op de fiets in tegengestelde richting naderde, plotseling zou keren. Het ge volg was een botsing, waarbij het jonge tje zijn rechter bovenarm brak en boven dien vele schaafwonden aan gelaat en handen opliep. De schaafwonden bij de bromfietser beperkten zich tot het lin kerbeen. Eveneens op de Willem de Zwijger- laan, ter hoogte van de Beatrixstraat, vond gisteren nog een ongeval plaats, toen een 22-jarige Leidse bromfietser de zebra aldaar naderde, terwijl juist .op dat moment een 58-jarige Leidse dame wilde oversteken. Enige twijfel ontstond, waarna een botsing volgde. De voetgan ger liep een hersenschudding en kneuzin gen op. De berijdster van de bromfiets schaafwonden aan hoofd, armen en be nen. Beiden werden per EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De heer C. A. D. F. Wagemaker, steen houwer, is uitgenodigd voor Nederland deel te nemen a.n de 18e internationale beroepenwedstrijd in Brussel. Neder- lnad komt uit met een team van 25 jon ge topvaklieden, die onlangs op de Na tionale Beroepenmanifestatie in Utrecht behoorden tot de prijswinnaars. De wed strijden in Brussel worden gehouden van 1 tot 6 juli. Uiteraard gaan ook de bakkers met vakantie, daarom komt in de periode van 30 juni t/m 9 augustus een zgn. vakantie-bakker aan de deur, die wel iswaar niet by ieder huis aan zal bellen, maar die wel praktisch voor elke deur stopt. Als men gedurende de vakantie periode maar goed op de bel let. dan behoeft men geen dag zonder brood, be schuit of koekjes te zitten. Ook wordt door de bakkers verzocht de aankopen kontant te betalen. Klachten kan men melden by: Coöp. Rijnland of N.V. De Leidsche Broodfabriek. LEIDEN, 27 JUNI. VEE I 6 stieren, 55 melkkoeien, 205 vette kal- 1 veren. 40 vare koeien, 2 pinken. 45 vette koeien. 80 vette schapen, 20 weidescha- pen, 150 vette lammeren, 440 Tesselse, 300 Noordhollandse. 20 zuiglammeren, 135 drachtige zeugen, 72 schrammen, 783 biggen, 26 geiten, tot. 2639. Slacht- stieren 4,70. 4.90, 5.00. melkkoeien 975. 1300, 1650, vette koeien 3,90. 4,60, 5,20, j extra 5,50, vare koeien 700, 1000. 1400, vette kalveren 3,50, 3,70, 3,95, vette scha pen 105, 115. 135. vette lammeren 130. 145, 165. zuiglammeren 120. 140, 155, Texelse lammeren 110, 125. 135. Noord- Hollandse weide lammeren 110, 125, 135. drachtige zeugen 550. 600, 650. schram men 120, 130, 140, biggen 98, 105, 110. geiten 40, 65, 105, Handel: slachtstieren goed. melkkoeien kalm. vette koeien lui en slepend, vare koeien kalm, vette kal veren redelijk, vette schapen redeiyk, zuiglammeren goed vlug, Texelse en Noord-Hollandse matig, zeugen redeiyk, schrammen redeiyk, biggen redeiyk. LEIDEN, 27 juni, Kaas Aanvoer 1 partij Goudse en 3 partijen Leidse kaas. Prijzen (in per kg): Goudse extra kwal. tot 4.30; Leidse le kwal. tot 4.10. Handel rustig. LEIDEN. 27 JUNI. GROENTE Aardbeien 29-38; aardappelen 25-39; an dijvie 11-26; doperwten 70-98; peulen 50- 360; snijbonen 70-240; stambonen 180- 230; tuinbonen 23-36; kroten 13-29; spitskool 18-31; postelein 12-28; rabar ber 12-21; spinazie 44-64; komkommers 15-37; tomaten A 610-620; 600-610; C 600-610; tomaten CC 550; Waspeen 34 48; meloenen 31-149; bloemkool A 15- 63; sla A 15-19; bleekselderij 19-21; bos- peén 18-56; peterselie 5-11; radijs 15; selderij 15-19 RIJNSBURG, 26 juni, Bloemen An jers: Witte Sim 5-8. Rode Sim 7-12, Roze Sim 6-11, Crowly Sim 7-12, Dusty Sim 8-14, Arthur Sim 6-11, G. J. Sim 7-13, Selecta Sim 8-14, William Sim 7-13, Kee- ver Sim 6-12, Esperance 9-15 p. st. Free- sia: Golden Yellow 75-110, White Swan 100-130, Stockholm 65-100 p.b. Rozen: Baccara 25-45, Carol 5-8, Garnette 5-8, Zorina 8-13 p st. Div. Snijbloemen: An- thurium 65-175, Gerbera 10-30, Colvillei 15-25, Gladiolen 35-0, Violieren 518-24, Pioenen 20-30 p.st. Witte Margrieten 200-370, Tuinanjers 250-320, Campanu- ba 650-1300 per 100. Icia 20-45, Irissen 40-80, Gele Margrieten 40-65, Duizend schoon 20-60, Anthurium 2040 p.b. Chry santen: Indianapolis 175-225, White Spi der 225-270, Golden Christal 225-250 p.b. Het i t gistei Op de foto: Toen mevrouw Nyweide de aula binnenkwam kreeg zy van Edith Schuurman een boeketje bloemen. Op de achtergrond, de heer P. Bakker, opvol ger van mevr. Nijweide-Vlntges. Burgerlijke stand Van vrijdag 27 juni tot en met don- rdag 3 juli 1969: Geopend voor spoed ende gevallen: apotheek van Drie- m. Mare 110, telefoon 20406. 'otheek R. van Breest Smallenburg Leiderdorp is de gehele week geo- VRIJDAG 27 JUNI (Schouwburg Holland Festival. Lies- th List en trio Louis van Dijk. 20.15 u. De Burcht Gemeenschappelyke le- nvergadering AR, CHU en KVP over meenteprogram. 20.00 uur. De heer J. D. K. Munt'ng. geboren te Harderwijk en thans wonende te Oegst- geest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Geneeskunde op proef schrift getiteld ..Chirurgische behande ling van de schildkliercarcinoom". Pro motor was prof. dr. M. Vink. De heer J. van Noort. geboren te Hilversum en thans wonende te Zelhem. is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift ge titeld „The structure and connections ol the inferior colliculus". Promotor was prof. dr. W. J. C. Verhaart. De promotie geschiedde cum laude. Mevrouw Th. A. G. Wilberg Vignau- Schuurman, geboren te Alkmaar en nu wonende te Lübeck (Duitsland), is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Die emblematische Elemente im Werke Joris Hoefnagels". Promotor was prof. dr. H. van de Waal. De promotie geschiedde cum laude. De heer R. Vink, geboren te Den Haag Ondertrouwd: K. C. G. Zegers en P. M. A. Raaphorst; J. van Eek en C. M. Aarts; W. van Diggele en J. J. M. Free- ke; R. Padin Prego en J. Hockx; J. G. Hennink en J. M. C. van Hooidonk: H. C. G. Kreps en H. G. Stolk; A Witte- veen en C. Verhoeven; A. J. Smitte- naar en N. C. Meijer; A. J. B. A. van der Sanden en E. van Baarlen; P. H. van der Kraan en M. M. Waasdorp; P. Siera en M. S. de Roode; A. van den Burg en A. M. van Dijke; E .A. H. Wa gemaker en T. KoppeschaaiM. Wor- kala en E. M. H. Pattikawa; C. van Delft en B. G. M. Schouten; J. M. den Haan en W. A. de Roode; A. W. Copier en C. L. Kerkvliet; P. J. Ruvensber- gen en E. M. J. Brouwer; M. Pauw en De heer J. Pool. geboren te Amster- W. J. Dool; H. A. Schouten en M. C. dam en thans wonende te Leiderdorp. Is WijlingL. C.. O. Jansen en M. G. gepromoveerd tot doctor in de faculleil Barnhard; P. B. van Dam en D. M. der geneeskunde op proefschrift getiteld van den Heuvel; T. van den Hoek en ..De maximale zuurstofopneming van G .E .Huisman; W. R. Koopmans en A. j longpatiënten". Projpotor was prof. dr. E. Keuning: R. van der Meijden en C. M. Werker; B. B. Tabingh Suermondt en M. A. J. Oostvogel. Overleden: J. J. G. Uiterdijk, 74 Jaar; het aankoop D. van Bennekom, 74 jaar; P J. van Emmerik, 77 jaar; P van der Meer, 73 jaar; E. van Frank. 77 jaar. Gehuwd: H. Distelvelt en J. C Se- gaar; B. Werk en M. Veihoeven; N. A. van der Meij en I. W. Gauger; R. R. Duren en W. F Hees; A. R. Versacvel en E. H. M. Wolvers; H. R. Hardeman en L. T. van der Waals; C. J. Remijnse en W. H. Schoonaard. J. Arnoldus en C. B. Holswilder; O. van Muywijk en C. C. M. Kriek; C. Buijn en H. H. Ver hoogt; R. M. Overweel en L. Schouten; B. Ouwerkerk en E. B. Elderkamp. en thans wonende te Leiderdorp, is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Fluorescein angiography in diabetic re tinopathy". Promotor was prof. dr. D. Smeenx. De heer A. van Roon, geboren te Vlis- singen en thans wonende te Pijnacker, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der godgeleerdheid op proefschrift getiteld „Een onderzoek naar de au thenticiteit van de broef aan de Ephe- ziërs". Promotor was prof. dr. G. Seven- H. A. Snellen. „Aanval v.cLNZH" Oegstgecs- want de vakanties bleken ln het raads- college een diepe bres te hebben gesla gen. Gelukkig bevatte de agenda geen punten van grote importantie, zodat de overgebleven raadsleden niet al te zwaar gebukt gingen onder de toegenomen ver- antwoordeiykheid. Dat de grond ten behoeve van woning- wetbouw veelal goedkoper kost en dat dit verhaald wordt op de particuliere grondprijs is een zaak die de gemeente Ryssen na aan het hart ligt. Het Is een kwestie van versluierde subsidie. De ge meenteraad van Ryssen heeft een motie ingediend om hier paal en perk aan te stellen en vroeg o.a. de gemeente Oegst- geest haar adhesie te willen betuigen. De VVD wilde gaarne adhesie betuigen aan de raad van Rijssen. Na stemming bleek men toch over het algemeen voor „kennisgeving" dere cijfers genoemd werden als in 1962 (akte van 18 oktober). Hy verzocht het preadvies aan te houden tot een volgen de zitting, nadat men eerst in de gele genheid was gesteld de commissie te ho ren, hetgeen geschiedde. B. en w. hebben afwyzend moeten be schikken op de plannen tot verbouw van het pand De Kempenaerstraat 111 (bak- kery De Groot) omdat deze niet strook ten met hetgeen gesteld wordt in de Bouwverordening (art. 46) met betrek king tot de achtergevelrooilijn. Namens de betrokkene is mr. Ph. de Ruyter de Wildt tegen dit besluit in beroep gegaan. Ir. Dorgelo (VVD) woog de juridische en sociale aspecten af. De bouwverorde ning is er ter bescherming van de bur gers en in dit geval is er sprake dat an dere ingezetenen zich benadeeld voelen als de verbouwing doorgang vindt. Er bleek geen alternatief aanwezig en men besloot het beroep ongegrond te verkla- Het bestuur van de r.k. Jenaplanschool heeft uitbreiding van het aantal lokalen gevraagd. Men heeft thans een aantal lokalen in gebruik van het voormalige Rijnlands Lyceum welke reeds eerder werden aangekocht door de gemeente. Het bleek een kwestie te zijn die achter gesloten deuren moest worden behandeld. Tot een uitspraak is de raad, zo wy ver namen gisteravond niet gekomen. De onderwijzeres, mej. W. Riechelman te gaan. In de koopakte welke des- Floraschoolwerd met algemene stem- tijds werd opgesteld wordt een prys ge- men benoemd in vaste dienst met ingang noemd van 93.775,voor een terrein van 1 aug. a.B. Voor de aankoop van een van 22 are De heer Lagas (PvdA) was perceel grond aan de Abtspoelweg ver- het opgevallen dat in het preadvies an- leende men een krediet van 4015 gulden. Het Algemeen Mynwerkers Fonds te Heerlen wenst binnenkort over te gaan tot de bouw van een vleugel aan het Eert-van Nes-flat. hetgeen destijds niet kon worden uitgevoerd, omdat het Rijn lands Lyceum een deel van de grond in gebruik had, waarop dit gerealiseerd zou moeten worden. De aanval op een aantal gemeenten in het concessiegebied van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij werd door ons gisteren abussievelijk op naam van de NZH zelf gezet. De be wuste aanval was evenwel van de Han dels en Transport Courant.' die door de redactie van het Maandblad van de NZH ter informatie van het eigen lezers publiek was opgenomen. „Ergens in de buurt" van het overgenomen artikel was inderdaad te lezen, dat de auteur geen NZH-man was, maar daar werd door ons overheen gekeken. Troost voor ons: de L.C. was niet het enige dagblad, dat zich verkeek - Red. OEGSTGEEST Voor het bezorgen van DE LEIDSE COURANT ln e Oegatgeest vragen wy een LEIDEN Aan de Landbouwhoge- school in Wageningen zyn geslaagd voor het propaedeutisch examen de heren A. H. Haitsma en J- M. M. Tolenaar. Mooie verdienste oudere acholic*. Aanmelden: Abormementen-afdeltng, Papengracht 32, Tel. 20935, Leiden. Het terrein, groot 181 m2. wordt hierme de overgenomen van de firma L. P. v. Geer en Zn. en is benodigd voor de re constructie van genoemde weg. De sport velden der gemeente zullen aan onder wijsinstellingen worden verhuurd voor vijf gulden per uur. Dit gedurende de kalenderjaren 1969 en 1970. De Chris- teiyke Kweekschool zal hier met betrek king tot het korfbalveld aan de Alkema- delaan reeds van kunnen profiteren. Ook het kruispunt naby het zwembad aan de Abtspoelweg verkreeg de nodige belang stelling. Het zal ter hoogte van de Lan ge Voort voorlopig verbreed worden, Een krediet van 40.000 gulden werd be schikbaar gesteld. De financiële admi nistratie der gemeente zal worden ge reorganiseerd. In beginsel onderschreef men voorts de corlclusies van het rap port dat uitgegeven is door de studie commissie streekenergiebedrijf. Het be treft deelneming aan een gemeenschap- pelijk energiebedrijf voor energie en/of gasvoorziening in de gemeenten liggen de in het gebied hetwelk thans door Lei den van energie wordt voorzien. De heer Van der Voort (KVP) in formeerde nog eens naar het postkan toor dat men verwacht in Oegstgeest- Noord. „Gaat het niet door omdat Oegst- geest een te hoge grondprijs vraagt?" stelde het KVP-raadslid. De voorzitter wees dit gerucht van de hand. Mevrouw Gouverneur van Deene wilde graag weten of men met betrekking tot het bejaardenbezoek aan het zwembad al een besluit had genomen ten aanzien van gereduceerde toegangsprijzen. Een advies van de beheerscommissie ligt gereed om in behandeling te wor den genomen. De heer Brouwer (PC) vroeg zich af of er in de beheerscom missie van het zwembad al aandacht was besteed aan het feit dat er nogal eens het een en ander vermist wordt aan kleding. Overigens biyken de be zoekers vaak ook slordig met hun be zittingen om te gaan. Men heeft al twen maanden achtergelaen kledingstukken verzameld, waarvoor de eigenaren geen belangstellingen blijken te hebben. Op vragen van de heer Aldershoff deelde wethoder Thorn mede dat men een vorm van hurtoeslag overweegt voor laagst betaalden. Hoe weet men echter nog niet precies.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5